گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

parisanaderi

عضو جدید
Re: گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

بچه ها یه دوست نازنینی:heart: دارم تازه می خواد شروع کنه واسه ارشد!!!خیلی استرس داره هر چی بش می گم آروم نمیشه...منابعشم تهیه کرده ... فقط هی میگه دیر شده دیر شده...به نظرتون امیدی هس رتبه خوبی بیاره؟؟بش چطوری امیدواری بدم ؟واسه درسای مختلف چطور راهنماییش کنم ؟گرایشش الکتروینکه و منابعشم ایناس:

مدار زرگر+ تقوی
ریاضی معتقدی + مدرسان
معادلات معتقدی
کنترل علوی + تقوی
سیگنال تقدسی
الکترونیک اسلام پناه
مغناطیس پارسه
زبانشو گفتم حذف کنه آخه خیلی ضعیفهههه نمی دونم شما بیشتر راهنمایی کنین ممنون می شم
با توجه به اینکه داره الان شروع می کنه واسه هر درس چی کار کنه بهتر نتیجه بگیره :D
سلام منم تازه شروع کردم و هنوز موتورمم گرم نشده بهش بگید امید به خدا اوضاعش از من بدتر نیست که بیست واحد درسیم دارم
نگران نباشه فقط تلاش کنه منم پایه ام متوسطه ولی ابدا روحیه امو از دست نمیدم چون میدونم تواناییشو دارم
من واسه کنکور سراسریمم سال دوم.قبول شدم و چون شرایط روحی مساعدی نداشتم بیست و هشت روز بیشتر نخوندم و رتبه ام سه و خورده ای شد و یه دانشگاه دولتی برق الکترونیک روزانه آوردم
اصلا نگران نباشه فقط هر منبعی که به نظر خودش مناسبه برش داره و شروع کنه خوندن در کنار تستایی که میزنه به کتابای مرجع یا جزوه های استادا واسه رفع اشکال رجوع کنه
سعی کنه هفته ای هفتاد ساعت مطالعه رو داشته باشه
و از همه مهم تر خلاصه نویسیه
خیلی یادداشت برداری و خلاصه نویسی مهمه و همین طور علامت زدن تستای مهم
تو جمع بندی واقعا کمک میکنه
موفق باشید

S_Ramezani

عضو جدید
بچه ها یه دوست نازنینی:heart: دارم تازه می خواد شروع کنه واسه ارشد!!!خیلی استرس داره هر چی بش می گم آروم نمیشه...منابعشم تهیه کرده ... فقط هی میگه دیر شده دیر شده...به نظرتون امیدی هس رتبه خوبی بیاره؟؟بش چطوری امیدواری بدم ؟واسه درسای مختلف چطور راهنماییش کنم ؟گرایشش الکتروینکه و منابعشم ایناس:

مدار زرگر+ تقوی
ریاضی معتقدی + مدرسان
معادلات معتقدی
کنترل علوی + تقوی
سیگنال تقدسی
الکترونیک اسلام پناه
مغناطیس پارسه
زبانشو گفتم حذف کنه آخه خیلی ضعیفهههه نمی دونم شما بیشتر راهنمایی کنین ممنون می شم
با توجه به اینکه داره الان شروع می کنه واسه هر درس چی کار کنه بهتر نتیجه بگیره :D

بنظرم منابعش خيلي خوب هست ولي بايد خيلي سريع بخونه چون وقت زيادي نداره. اگه زبان حذف كنه مشكلي پيش نمياد ولي بايد تا ميتونه مسئله بيشتر حل كنه.

اگر پايه درسيش ضعيفه و هنوز درسي رو اصلا شروع نكرده بنظرم نااميدش نكن ولي خيلي هم اميدوارش نكن چون زمان زيادي نداره. كلاس خوب هم ميتونه خيلي بهش كمك كنه

وحیدایکس

کاربر بیش فعال

دوستان الکی استرس اینکه دور شروع کردینو این حرفا رو ب خودتون راه ندین.. از الانم دیر نیست فقط ب نظرم تو همین دور اول درسای انتخابیتون رو با دقت و حوصله و عمیق بخونین حتی اگه زمان زیادی ازتون بگیره و حتما نکات مهم رو خلاصه برداری یا حاشیه نویسی کنید و یااصلا فقط با ماژیک مشخصشون کنید.. باور کنید وقتی مطلب یا فصلی از کتاب رو عمیق بخونین پیش خودتون این احساس خود ب خود ب وجودمیاد ک برا دورهای بعد شما کافیه اون فصل رو فقط روخونی کنید در قالب همون خلاصه ها و شاید اغراق نباشه اگه بگم مثلا برا دورهای دوم ب بعد شما تو یه بازه پنج روزه میتونین ی درس رو دوره کنید پس اصلا نگران کمبود وقت نباشید فقط این نکته مهم رو مدنظر داشته باشین ک دور اول عمیق خوندن و مشخص کردن نکات مهم خیلییییییی مهمه حتی اگه زمان زیادی ازتون بگیره در عوض شما برا دورهای بعد دیگه استرس کمبود وقت رو نخواهید داشت و همونطور ک گفتم میتونید تو بازه های کوتاه و چند روزه ی درس رو مرور کلی داشته باشین و فقط تست بزنید.. این نکاتی ک گفتم قبلا سایر دوستان هم گوشزد کرده بودن اما منم بر اساس تجربه شخصی خودم لازم دونستم ک بگم باز اینارو.. ی نکته دیگه اینکه سعی کنید سریع مغزتون رو ب قول دوستمون گرم کنید اخهاین پروسه عادت کردن ب درس خوندن هم خودش داستانیه و ب نظرم بیشتر استرس بچه ها برا شروع درس بابت همین نااماده بودن اولیه ذهنه.. ممکنه یکی با یه هفته خوندن سریع گرم بشه و بیفته رو غلتک و یکی هم مث من بعد دوماه پراکنده خونی و هی عوض کردن جا و مکان تازه شرایطش اوکی بشه و بفهمه چی ب چیه.. بهرحال امیدوارم هر چ زودتر همگی شروع کنن و بیفتن رو غلطک.. :D:D

Sent from my HUAWEI G730-U10 using Tapatalk

مهتاب 8797

عضو جدید
دوستم دیشب برنامه ریزی کرد و از همین امروز شروع کرد;):D میگه من می تونم تا آخر مهر این درسارو کامل با تستاش یه دور بخونم : مدار ،ریاضی ,معادلات,مغنایطس و سیگنال فقط دور اول ال و کنترل می مونه واسه نیمه آبان که تموم بشه!!!!:eek: میگه تقریبا مطمئنه می تونه این برنامه رو عملی کنه!!!سرعت یادگیریش گویا خوبه!!!!می گه اگه تا نیمه آبان تموم کنم همه درسا رو و از اون به بعد تست و مرور می تونم رتبه خوب بیارم؟به دادم برسین با استرسش منو کشت کم کم دارم منم استرسی می شم:biggrin::biggrin:....من که بش گفتم اگه بتونه واقعا عمیق تا این بازه زمانی که می گه درسا رو بخونههه خیلی خوبه ... :)

malih9068

عضو جدید
دوستان الکی استرس اینکه دور شروع کردینو این حرفا رو ب خودتون راه ندین.. از الانم دیر نیست فقط ب نظرم تو همین دور اول درسای انتخابیتون رو با دقت و حوصله و عمیق بخونین حتی اگه زمان زیادی ازتون بگیره و حتما نکات مهم رو خلاصه برداری یا حاشیه نویسی کنید و یااصلا فقط با ماژیک مشخصشون کنید.. باور کنید وقتی مطلب یا فصلی از کتاب رو عمیق بخونین پیش خودتون این احساس خود ب خود ب وجودمیاد ک برا دورهای بعد شما کافیه اون فصل رو فقط روخونی کنید در قالب همون خلاصه ها و شاید اغراق نباشه اگه بگم مثلا برا دورهای دوم ب بعد شما تو یه بازه پنج روزه میتونین ی درس رو دوره کنید پس اصلا نگران کمبود وقت نباشید فقط این نکته مهم رو مدنظر داشته باشین ک دور اول عمیق خوندن و مشخص کردن نکات مهم خیلییییییی مهمه حتی اگه زمان زیادی ازتون بگیره در عوض شما برا دورهای بعد دیگه استرس کمبود وقت رو نخواهید داشت و همونطور ک گفتم میتونید تو بازه های کوتاه و چند روزه ی درس رو مرور کلی داشته باشین و فقط تست بزنید.. این نکاتی ک گفتم قبلا سایر دوستان هم گوشزد کرده بودن اما منم بر اساس تجربه شخصی خودم لازم دونستم ک بگم باز اینارو.. ی نکته دیگه اینکه سعی کنید سریع مغزتون رو ب قول دوستمون گرم کنید اخهاین پروسه عادت کردن ب درس خوندن هم خودش داستانیه و ب نظرم بیشتر استرس بچه ها برا شروع درس بابت همین نااماده بودن اولیه ذهنه.. ممکنه یکی با یه هفته خوندن سریع گرم بشه و بیفته رو غلتک و یکی هم مث من بعد دوماه پراکنده خونی و هی عوض کردن جا و مکان تازه شرایطش اوکی بشه و بفهمه چی ب چیه.. بهرحال امیدوارم هر چ زودتر همگی شروع کنن و بیفتن رو غلطک.. :D:D

مرسی دوست عزیز خیلی حرفهاتون کمک کرد خیلی از استرسم کم شد
به گفتیه یکی از دوستام بهتره هرچی وقت میگذاریم و میخونیم از درسمون لذت ببریم تا اینکه بخواهیم به بقیه مسائل توجه کنیم

alk1370

کاربر بیش فعال
دوستم دیشب برنامه ریزی کرد و از همین امروز شروع کرد;):D میگه من می تونم تا آخر مهر این درسارو کامل با تستاش یه دور بخونم : مدار ،ریاضی ,معادلات,مغنایطس و سیگنال فقط دور اول ال و کنترل می مونه واسه نیمه آبان که تموم بشه!!!!:eek: میگه تقریبا مطمئنه می تونه این برنامه رو عملی کنه!!!سرعت یادگیریش گویا خوبه!!!!می گه اگه تا نیمه آبان تموم کنم همه درسا رو و از اون به بعد تست و مرور می تونم رتبه خوب بیارم؟به دادم برسین با استرسش منو کشت کم کم دارم منم استرسی می شم:biggrin::biggrin:....من که بش گفتم اگه بتونه واقعا عمیق تا این بازه زمانی که می گه درسا رو بخونههه خیلی خوبه ... :)

سلام اگه بتونه این برنامه رو اجرا کنه که البته میشه فقط باید ساعت مطالعه روزانه رو بیشتر کرد خیلی عالی میشه. ولی به نظر من روی بحث استرسشون کار کنید چون اگه بخواد از یه طرف بخونه و از یه طرف استرس داشته باشه که این دو تا همدیگه رو خنثی می کنند.از همه مهمتر اینکه در طول اون بازه ای که داره برا کنکور دروس مدار تا سیگنال رو میخونه اصلا به دو درس دیگه فکر نکنه که اونها موندن و وقت کم میاره و ... چون اگه همون دروس مدار تا سیگنال رو خوب یاد بگیره 70 درصد کنکور رو برده! اگه تو یه آزمون ازمایشی شرکت کنه خیلی بهتر میشه به خاطر نظمی که به برنامه اش میده فقط به شرطی که استرس نگیره از کنکورهای آزمایشی!
فقط بهشون بگین حتما اینترنت ننیان یا مثل این فروم ها چون اینجا اکثرا زیاد خوندن ممکنه یهو بشنوه زده بشه ولی اگه استرسش کم بشه حتما با اینجا در تماس باشه به نفعش هست (البته به اندازه :D)به نظر من برای کاهش استرسش یه چیز میتونه کمکشون کنه اونم جمله زیبای امضای شماست:
آنچه جذاب است سهولت نیست، دشواری هم نیست، بلكه دشواری رسیدن به سهولت است:)

وحیدایکس

کاربر بیش فعال
دوستان کسی تا حالا بانک تست سیگنال مومن زاده و کهن رو نگاه انداخته? میخوام بخرم یکیشو اما نمیدونم کدوم..

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

دوستان کسی تا حالا بانک تست سیگنال مومن زاده و کهن رو نگاه انداخته? میخوام بخرم یکیشو اما نمیدونم کدوم..

سلام وحيد جان خوبي؟!
من هردوشو دارم
اگه ميخواي يكيشو بخري بانك تست مونن زاده رو بخر سرالاش استانداردتر و در حد كنكور هستش
سوالاي كتاب كهن فراتر از حد ارشد و دكتراس و اصلا ازونا نمياد ولي خب به ادم ديد ميده كسيكه بانك تست مومن زاده رو زده باشه خوبه كه مال تستاي كهنم ببينه

Sent from my iPhone using Tapatalk

وحیدایکس

کاربر بیش فعال

سلام وحيد جان خوبي؟!
من هردوشو دارم
اگه ميخواي يكيشو بخري بانك تست مونن زاده رو بخر سرالاش استانداردتر و در حد كنكور هستش
سوالاي كتاب كهن فراتر از حد ارشد و دكتراس و اصلا ازونا نمياد ولي خب به ادم ديد ميده كسيكه بانك تست مومن زاده رو زده باشه خوبه كه مال تستاي كهنم ببينه

Sent from my iPhone using Tapatalk

سلام مسعود جان خوبم.. ممنون از جوابت ;
اره خودمم کمو بیش شنیده بودم ک بانک کهن تستاش سطحشون زیادی بالاس و.. . دیگه الان همون مومن زاده رو میگیرم ک استاندارتره.. ایشالله این دو سه فصل اخرم ک بخونم شروع میکنم ب تست زنی سیگنال. تشکر

malih9068

عضو جدید
سلام دوستان
از اول تیر درگیر کارای استخدامی بودم و درس نخوندم.متاسفانه آخرشم با یه سری مسائل.... منو رد کردن که جای بحثش نیست.
من الکترونیک رو تقریبا از روی اسلام پناه تموم کردم.
میرسم بقیه درسا رو بخونم ؟
میخوام گرایش الکترونیک شرکت کنم.

از پاسخ هاتون ممنون میشم.
سلام دوست عزیز نگران نباش و شروع کن در مورد منابع و غیره دوستان زیاد گفتن لطفا پستهای چند صفحه رو مطالعه کنید

pijoo

عضو جدید
سلام من ترم 2 لیسانس مدیریت ict ( فناوری اطلاعات و ارتباطات ) هستم . توی ایران رشته ی منو فقط تا لیسانس دارند حالا همه میگن باید تغییر رشته بدی یا اینکه بخونی واسه امیر کبیر که مجازی رشتم رو داره و اینکه اگه بخوام برم خارج 90% بابام نمیذاره رشته من زیر مجموعه برق مخابرات هست .حالا ارشد مخابرات رو نگاه کردم گرایش های : میدان - رمز - شبکه و سیستم از یک طرف من دارم میرم توی یه شرکت که توی قسمت کامپیوتر کار کنم و الان هم کلاس شبکه رفتم حالا دوستم بهم میگه که برو ارشد it بده چون it شبکه است بهش میگم من که این همه رشته بالا بودم حالا برم یه چیز پایین . به رشته های دیگه و گرایش های دیگه فکر کردم اونا رو دوست ندارم حالا نمیدونم چه کار کنم کسی میتونه کمکم کنه ؟

شما بهتره بری مهندسی فناوری اطلاعات ( IT )بخونی.نمیدونم چجوری قضاوت میکنید اما اصلا رشته پایینی هم نیست.تا اونجا هم که بنده اطلاع دارم بیشتر دروسی که شما تو دانشگاه خوندید به مهندسی فناوری اطلاعات نزدیکه تا مخابرات.البته اینم بگم ارشد it خوندن کار سختی نیست اما واسه قبول شدن سراسری فکر کنم باید زیر 100-200 بشید چون ظرفیتش خیلی کم هست!

keyhan386

عضو جدید
سلام من ترم 2 لیسانس مدیریت ict ( فناوری اطلاعات و ارتباطات ) هستم . توی ایران رشته ی منو فقط تا لیسانس دارند حالا همه میگن باید تغییر رشته بدی یا اینکه بخونی واسه امیر کبیر که مجازی رشتم رو داره و اینکه اگه بخوام برم خارج 90% بابام نمیذاره رشته من زیر مجموعه برق مخابرات هست .حالا ارشد مخابرات رو نگاه کردم گرایش های : میدان - رمز - شبکه و سیستم از یک طرف من دارم میرم توی یه شرکت که توی قسمت کامپیوتر کار کنم و الان هم کلاس شبکه رفتم حالا دوستم بهم میگه که برو ارشد it بده چون it شبکه است بهش میگم من که این همه رشته بالا بودم حالا برم یه چیز پایین . به رشته های دیگه و گرایش های دیگه فکر کردم اونا رو دوست ندارم حالا نمیدونم چه کار کنم کسی میتونه کمکم کنه ؟
یکی از دوستان من هم شرایط شما رو داشت مخابرات گرایش سیستم یکی از دانشگاه های شهرستان (درجه سه) قبول شد بعد دو ترم مشروط شد :D البته منم دانشجوی ارشد همان دانشگاهم و در شرف انصراف (شاید هم اخراج)هستم من کارشناسی الک بودم و دارم برای امسال می خونم برای شما که ترم دو هستی توصیه می کنم اگه میخوای مخابرات شرکت کنی بهتره زبان و نرم افزار مطلب رو تو دوران کارشناسی خوب یاد بگیری که تو ارشد به مشکل بر نخوری (که 60-70 % مشکلت حله )برای آزمون ارشد هم منابعی که تو پست های قبل بچه زحمت کشیدن معرفی کردند رو تهیه کن کمک کمک مطالعه کن طوری که از درس زده نشی شما هنوز ترم دو هستی و خیلی راه داری هنوز موفق باشید

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان.خیلی وقت پیش ها نمی دونم کدوم ادم خوش ذوقی این متنو نوشته بود کپی کرده بودمش.به من که خیلی ارامش میده.امیدوارم به شما هم بده.

همه ما پنهانی و در نهان، دل گفته هایی با خدا داریم، کسی از آن خبر ندارد و خود می گوییم و خدا شنونده است. آنچه در زیر می خوانید بخشی هایی از گفتگوهای "من وشما"، با خداست:
همان خدا، همان خدای فراموش شده ای که به گاه بی کسی و درماندگی سراغش را می گیریم ...
همان که هیچگاه ما را از یاد نمی‌برد!

گفتم: خسته‌ام
گفت: "لاتقنطوا من رحمة الله" از رحمت خدا ناامید نشید (زمر/53)

گفتم: انگار، مرا فراموش کرده ای!
گفت: "فاذکرونی اذکرکم" منو یاد کنید تا یاد شما باشم (بقره/152)

گفتم: تا کی باید صبر کرد؟
گفت: "و ما یدریک لعل الساعة تکون قریبا" تو چه می‌دانی! شاید موعدش نزدیک باشه (احزاب/63)

گفتم: تو بزرگی و نزدیکیت برای منِِِ کوچک، خیلی دوره! تا آن موقع چه کار کنم؟
گفت: "واتبع ما یوحی الیک واصبر حتی یحکم الله" کارهایی که به تو گفتم انجام بده و صبر کن تا خدا خودش حکم کند (یونس/109)

گفتم: خیلی خونسردی! تو خدایی و صبور! من بنده‌ات هستم و ظرف صبرم کوچک است... یک اشاره‌ کنی تمامه!
گفت: "عسی ان تحبوا شیئا و هو شر لکم" شاید چیزی که تو دوست داری، به صلاحت نباشه (بقره/216)

گفتم: "انا عبدک الضعیف الذلیل..." اصلا چطور دلت میاد؟
گفت: "ان الله بالناس لرئوف رحیم" خدا نسبت به همه‌ی مردم (نسبت به همه) مهربان است (بقره/143)

گفتم: دلم گرفته
گفت: "بفضل الله و برحمته فبذلک فلیفرحوا" (مردم به چی دلخوش کردن؟!) باید به فضل و رحمت خدا شاد باشند (یونس/58)

گفتم: اصلا بی‌خیال! توکلت علی الله
گفت: "ان الله یحب المتوکلین" خدا آنهایی را که توکل می‌کنند دوست دارد (آل عمران/159)

گفتم: خیلی چاکریم! ولی این بار، انگار گفتی: حواست را خوب جمع کن!
گفت: "و من الناس من یعبد الله علی حرف فان اصابه خیر اطمأن به و ان اصابته فتنة انقلب علی وجهه خسر الدنیا و الآخره" بعضی از مردم خدا را فقط به زبان عبادت می‌کنند. اگه خیری به آنها برسد، امن و آرامش پیدا می‌کنند و اگر بلایی سرشان بیاید تا امتحان بشوند، رو گردان میشوند. خودشان تو دنیا و آخرت ضرر می‌کنند (حج/۱۱)

گفتم: چقدر احساس تنهایی می‌کنم؛
گفت: "فانی قریب" من که نزدیکم (بقره/186)

گفتم: تو همیشه نزدیکی؛ من دورم... کاش می‌شد به تو نزدیک بشوم
گفت: "و اذکر ربک فی نفسک تضرعا و خیفة و دون الجهر من القول بالغدو و الأصال" هر صبح و عصر، پروردگارت رو پیش خودت، با خوف و تضرع، و با صدای آهسته یاد کن (اعراف/205)

گفتم: این هم توفیق می‌خواهد!
گفت: "ألا تحبون ان یغفرالله لکم" دوست ندارید خدا شما را ببخشد؟! (نور/22)

گفتم: معلومه که دوست دارم مرا ببخشی
گفت: "و استغفروا ربکم ثم توبوا الیه" پس از خدا بخواهید شما را ببخشد و بعد توبه کنید (هود/90)

گفتم: با این همه گناه... آخر چه کاری می‌توانم بکنم؟
گفت: "الم یعلموا ان الله هو یقبل التوبة عن عباده" مگر نمی‌دانید خداست که توبه را از بنده‌هایش قبول می‌کند؟! (توبه/104)

گفتم: دیگر روی توبه ندارم
گفت: "الله العزیز العلیم غافر الذنب و قابل التوب"(ولی) خدا عزیز و دانا است، او آمرزنده‌ی گناه هست و پذیرنده‌ی توبه (غافر/3)

گفتم: با این همه گناه، برای کدام گناهم توبه کنم؟
گفت: "ان الله یغفر الذنوب جمیعا" خدا همه‌ی گناه‌ها را می‌بخشد (زمر/53)

گفتم: یعنی اگر باز هم بیابم؟ بازهم مرا می‌بخشی؟
گفت: "و من یغفر الذنوب الا الله" [چرا که نه!] به جز خدا کیه که گناهان را ببخشد؟ (آل عمران/۱35)

گفتم: نمی‌دانم چرا همیشه در مقابل این کلامت کم میارم! آتشم می‌زند؛ ذوبم می‌کند؛ عاشق می‌شوم! ... توبه می‌کنم
گفت: "ان الله یحب التوابین و یحب المتطهرین" [این را بدان که] خدا هم توبه‌کننده‌ها و هم آنهایی که پاک هستند را دوست دارد (بقره/222)

ناخواسته گفتم: "الهی و ربی من لی غیرک" ای خدا و پروردگار من! [آخر] من جز تو که را دارم؟
گفت: "الیس الله بکاف عبده" خدا برای بنده‌اش کافی نیست؟ (زمر/36)

گفتم: در برابر این همه مهربانیت چه کار می‌توانم بکنم؟
گفت: "یا ایها الذین آمنوا اذکروا الله ذکرا کثیرا و سبحوه بکرة و اصیلا هو الذی یصلی علیکم و ملائکته لیخرجکم من الظلمت الی النور و کان بالمؤمنین رحیما" ای مؤمنین! خدا را زیاد یاد کنید و صبح و شب تسبیحش کنید. او کسی هست که خودش و فرشته‌هایش بر شما درود و رحمت می‌فرستند تا شما را از تاریکی‌ها به سوی روشنایی بیرون بیاورند. خدا نسبت به مؤمنین مهربان است. ( احزاب/42)

گفتم: هیچ کسی نمی‌داند تو دلم چه می‌گذرد
گفت: "ان الله یحول بین المرء و قلبه" خدا حائل هست بین انسان و قلبش! (انفال/24)

گفتم: غیر از تو کسی را ندارم
گفت: "نحن اقرب الیه من حبل الورید" ما از رگ گردن به انسان نزدیک‌تریم (ق/16)

LM741

عضو جدید
سلام . دوستان لطفا کمک کنید !!!!!!!!!!!!!!!!

سیستم من یک مشکل داره اگر امکان داره راهنمایی کنید
بعد ار اینکه کلید صفر و یک پشت کیس رویک می کنم فن روی cpu چند ثایه می چرخه بعد خاموش می شه بعد دوباره می چرخه . این عمل چند بارانجام می شه . ( تعجب می کنم چرا اینکار انجام می شه )
حالا که کلید پاور جلوی کیس رو می زنم حدود سه دقیقه طول می کشه تا صفحه سیاه رنگ بوت رو نشان بده . یعنی تازه مانیتور از حالت استن بای خارج می شه و روشن می شه .

دوستان باتری رو عوض کردم درست نشد . نمی دونم کمک کنید

jeneral_dj

عضو جدید
سلام . دوستان لطفا کمک کنید !!!!!!!!!!!!!!!!

سیستم من یک مشکل داره اگر امکان داره راهنمایی کنید
بعد ار اینکه کلید صفر و یک پشت کیس رویک می کنم فن روی cpu چند ثایه می چرخه بعد خاموش می شه بعد دوباره می چرخه . این عمل چند بارانجام می شه . ( تعجب می کنم چرا اینکار انجام می شه )
حالا که کلید پاور جلوی کیس رو می زنم حدود سه دقیقه طول می کشه تا صفحه سیاه رنگ بوت رو نشان بده . یعنی تازه مانیتور از حالت استن بای خارج می شه و روشن می شه .

دوستان باتری رو عوض کردم درست نشد . نمی دونم کمک کنید

مشکل از باتری بردت نیست ، الکی بهش کلید نکن، 1- اولین احتمال و محتمل ترینش خرابی پاورته!!! اگه ممکنه پاورتو با یکی دیگه عوض کن و تست کن سیستمو.
2- اگه با یه پاور دیگه هم مشکلت رفع نشد، بیا سراغ هارد درایو ، هاردو از برد جدا کن و سیستم رو روشن کن!! ببین مشکلی که گفتی هست یا نه؟؟
3-اگه با حذف هارد هم مشکل ادامه داشت ، کارت گرافیکو چک کن!!! کارت رو از برد بر دار و سیستم روشن کن ببین طبیعی بالا میاد یا نه؟؟ (تک بوق شنیده میشه یا نه؟؟)
محتمل ترین دلایل همیناست!!! که به نظر من گزینه یک محتمل تره!!!(پاور خیلی امکان خرابیش بیشتره!!)
برای اطمینان خاطر فنت رو هم بیرون با یه تغذیه بیرونی و مناسب تست کن!!!

pijoo

عضو جدید
مشکل از باتری بردت نیست ، الکی بهش کلید نکن، 1- اولین احتمال و محتمل ترینش خرابی پاورته!!! اگه ممکنه پاورتو با یکی دیگه عوض کن و تست کن سیستمو.
2- اگه با یه پاور دیگه هم مشکلت رفع نشد، بیا سراغ هارد درایو ، هاردو از برد جدا کن و سیستم رو روشن کن!! ببین مشکلی که گفتی هست یا نه؟؟
3-اگه با حذف هارد هم مشکل ادامه داشت ، کارت گرافیکو چک کن!!! کارت رو از برد بر دار و سیستم روشن کن ببین طبیعی بالا میاد یا نه؟؟ (تک بوق شنیده میشه یا نه؟؟)
محتمل ترین دلایل همیناست!!! که به نظر من گزینه یک محتمل تره!!!(پاور خیلی امکان خرابیش بیشتره!!)
برای اطمینان خاطر فنت رو هم بیرون با یه تغذیه بیرونی و مناسب تست کن!!!

در کنار همیه ی اینا اینم تست کن که فن روی cpu درست جا افتاده یا نه!

bahram1992

عضو جدید
بچه ها انگیزه خوندن مثل قبل ندارم :(
کنترل و الکترونیک و معادلات نصفه خوندم
مدار و سیگنال هم میخوام پاییز کلاس برم
این دو سه هفته رو شدیدا بی حوصله ام :/ چیکار کنم؟

مهتاب 8797

عضو جدید
دوستان امروز که داشتم تستای الکترونیکو می دیدم یه چیزی خیلی ذهنمو مشغول کرد فصل یک الکترونیک فرمول هایی داره که مربوط به پیوند pn و چگونگی تشکیلش و محاسبه ولتاژ و میدان ناحیه تهی و جریان انتشاری و .... هستش؟؟؟که فک کنم بیشتر به فیزیک الکترونیک مربوطه!!!(یادمه این درسه ترم 7 پاس کردم) تا حالا سابقه داشته از این سوالا هم تو کنکور ارشد بیاد؟؟؟:confused:

alk1370

کاربر بیش فعال
دوستان امروز که داشتم تستای الکترونیکو می دیدم یه چیزی خیلی ذهنمو مشغول کرد فصل یک الکترونیک فرمول هایی داره که مربوط به پیوند pn و چگونگی تشکیلش و محاسبه ولتاژ و میدان ناحیه تهی و جریان انتشاری و .... هستش؟؟؟که فک کنم بیشتر به فیزیک الکترونیک مربوطه!!!(یادمه این درسه ترم 7 پاس کردم) تا حالا سابقه داشته از این سوالا هم تو کنکور ارشد بیاد؟؟؟:confused:

سلام.من تو سایت یکی از اساتید دیدم که این قسمت تو هیچ کنکوری ارزشی نداره یکی از کتابهای الکترونیک رو هم چند وقت پیش نگاه کردم دیدم از اون قسمت فکر کنم سال 74 و قبلش سوال میومد ولی جدیدا ندیدم و تنها چیزی که بلد باشید همون بایاس مستقیم و معکوس هست معمولا از دیود یک سوال بیشتر نمیاد اونم معمولا از شکل موج هاست! یا مدارهایی که هزار تا دیود داره:D

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سراسری نع ولی آزاد چرا ممکنه بیاد

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچه ها انگیزه خوندن مثل قبل ندارم :(
کنترل و الکترونیک و معادلات نصفه خوندم
مدار و سیگنال هم میخوام پاییز کلاس برم
این دو سه هفته رو شدیدا بی حوصله ام :/ چیکار کنم؟
یه بار دیگه هدفتون رو از ادامه تحصیل و خطونشونایی که برای آیندتون کشیدید مرور کنید.ایمان به هدف هرگز نمیذاره سرد بشین. یه کمم استراحت و تفریحو مهمونی بد نیس بعضی وقتا واقعا آدم قاطی میکنه.

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
چند روز نبودم.رفتم سرکار.واقعا از سرکار میای اصلا خستگی تو بدنته و نمیشه درس خوند

alk1370

کاربر بیش فعال
سلااااااام مهندس...
آی گل گفتین... منم همین دردو دارم.... چه کنیم؟؟؟...:confused::confused::confused:

سلام
والا من همیشه برام یه سوال بزرگ بوده که این دانشمندا و پروفسورا چجوری شبی سه تا چهار ساعت می خوابیدن و بقیه ساعت هاشون همش صرف مطالعه میشد.من که هر کاری کردم هنوز نتونستم خوابم رو کم کنم ولی حتما کمش می کنم به قول دکتر شریعتی:

زنده بودن را به بیداری بگذرانیم که سالها به اجبار خواهیم خفت:smile:

اگه می خوان شب زود بخوابین این توصیه از آیت الله بهجت رو بخونید و بهش عمل کنید:

«خوردن مایعات و ماست و خیار، برای زود خوابیدن خوب است؛ البته شاید هضم خیار سنگین باشد ولی آب دوغ –هرچند یک لیوان در شب خورده شود- برای خواب مفید است.»

این دوغ خیلی جواب میده ما که هر وقت تو سلف دانشگاه دوغ می خوردیم بعد از ظهر سر کلاس همه خواب بودیم استاد برا در و دیوار درس میداد:biggrin:

وحیدایکس

کاربر بیش فعال

سلااااااام مهندس...
آی گل گفتین... منم همین دردو دارم.... چه کنیم؟؟؟...:confused::confused::confused:
فقط کافیه اراده کنین.. مث من ک امروز ۷ونیم پاشیدم از خواب و الانم شروع میکنم.. فعلا بای تاسر شب.

Army Of One

کاربر بیش فعال
یاد یه حکایتی افتادم
یه بنده خدایی سرگذشت یه نویسنده موفق رو می خونده میبینه طرف هر روز دو فنجون قهوه می خورده شب تا صبح زیر نور شمع داستان می نوشته ، اینم شروع میکنه همین کارو انجام میده اما بعد چند سال میبینه تنها وجه مشترکش با اون نویسنده موفق این بوده که قهوه می خورده و تا صبح بیدار بوده.
لازم نیست هر کی هر کاری انجام داد شما هم انجام بدید بنظرم بهتره از وقت بیداریتون بهتر استفاده کنید تا اینکه بخواید از خوابتون بزنید.
7 ساعت بخوابید سرحال باشید خیلی بهتره تا 4 ساعت بخوابید تمام مدت گیچ باشید.

madamdayana

عضو جدید
یکی از دوستان من هم شرایط شما رو داشت مخابرات گرایش سیستم یکی از دانشگاه های شهرستان (درجه سه) قبول شد بعد دو ترم مشروط شد :D البته منم دانشجوی ارشد همان دانشگاهم و در شرف انصراف (شاید هم اخراج)هستم من کارشناسی الک بودم و دارم برای امسال می خونم برای شما که ترم دو هستی توصیه می کنم اگه میخوای مخابرات شرکت کنی بهتره زبان و نرم افزار مطلب رو تو دوران کارشناسی خوب یاد بگیری که تو ارشد به مشکل بر نخوری (که 60-70 % مشکلت حله )برای آزمون ارشد هم منابعی که تو پست های قبل بچه زحمت کشیدن معرفی کردند رو تهیه کن کمک کمک مطالعه کن طوری که از درس زده نشی شما هنوز ترم دو هستی و خیلی راه داری هنوز موفق باشید

امروز رفتم مدرسان شریف درس هایی که برای آزمون های it و مخابرات بود رو دیدم
مخابرات به ثبت رسید
چون هیچ کدوم از درس های it رو من تا حالا نخونده بودم

alk1370

کاربر بیش فعال
دوستانی که احتمالا انگیزه هاشون کم رنگ شده بخوانند!

قبل از هر چیز خواستم حرفهامو با یه داستان شروع کنم:
داستان معروفی در مورد نیروی باور و ایمان از یک دونده ی دوی استقامت به نام راجر بانیستر وجود داردکه دوست دارم برای شما نقل کنم. تا قبل از سال ۱۹۵۴ هیچ کس باور نداشت که فردی قادر خواهد بود تا یک مایل را در کمتر از چهار دقیقه بدود. اما راجر بانیستر بالاخره در سال ۱۹۵۴ توانست این کار را انجام دهد. او برای دستیابی به این امر به اصطلاح غیر ممکن، نه تنها از تمرینات ورزشی استفاده کرد بلکه بارها در ذهن خود تجسم کرد که این مسافت را طی مدت کمتر از چهار دقیقه به پایان رسانیده است. با این کار احساسات درونی اش را تقویت کرد و مراجعی در ذهن خودش به وجود آورد که در سیستم عصبی اش به شکل فرمانی بی چون و چرا درآمدند تا که این که سرانجام به نتیجه ی دلخواه خودش رسید. اما مسئله ی اصلی این نیست که او چطور به موفقیت رسید. اصلا میتونیم فرض کنیم اون با تمرینات سخت تونست به موفقیت برسه و باور هیچ نقشی تو موفقیت او نداشت. مسئله ی اصلی این است که بعد از این که وی توانست به موفقیت برسد در همان سال، ۳۷ نفر دیگر توانستند این کار را تکرار کنند و یک سال پس از آن این تعداد به ۳۰۰ نفر رسید. علت این امر چه میتواند باشد غیر از این که این افراد به این باور رسیدند که اگه یه نفر تو دنیا میتونه این کار رو بکنه پس من هم میتونم...
تو همین کنکور اگه لیست قبولی ها رو تو سالهای اخیر ببینی متوجه میشی که لیست قبولیهای بچه هایی که دوره لیسانس تو دانشگاه های ضعیفتر بودند چقدر بالا رفته. البته این دلایل مختلفی داره ولی قطعا یکی از دلایلش اینه که خیلیها به این باور رسیدند که میشه این کار رو انجام داد....
اما باور و امید به موفقیت چطور میتونه ما رو کمک کنه؟
در طول فرآیند آماده سازی برای کنکور ممکن است مجبور شوید مشکلات و سختیهای فراوانی را متحمل شوید. تحمل این سختیها و دشواری بدون امید و ایمان به موفقیت اگر نگوییم غیر ممکن، بسیار دشوار است. در واقع درس خواندن (اونم با این حجم) یک کار خارج از طبیعت انسانه و اگه بخواهد این فرآیند پنج تا شش ماه بی وقفه تکرار بشه قطعا هر انسانی رو با مشکل مواجه میکنه. اون چیزی که باعث میشه بشه این سختیها رو تحمل کرد امید به نتیجه گرفتن از تحمل این سختیهاست. امید به طور لحظه ای بر روح انسان مرهم میگذارد و او را به ادامه ی راه ترغیب میکند. یه روان شناس آمریکایی به اسم شین لوپز هست که راجع به امید بیان جالبی داره ایشون میگه که امید فکر و انرژی ای است که شما برای آینده دارید در واقع با توجه به گفته های ایشان می توان نتیجه گرفت که امید زمانی شکل میگیرد که تفکر درباره ی هدف (من میخواهم در کنکور به این نتیجه برسم) با تفکر درباره ی راهها ( برای قبولی در کنکور میخواهم این کارها را انجام دهم و از این مسیر عبور کنم) و تفکر عاملیت ( من فکر کنم میتوانم در کنکور قبول شوم و از این مسیر با موفقیت عبور کنم) ترکیب شود.
پس لزوم داشتن امید و باور به موفقیت برای رسیدن به موفقیت بسیار بسیار ضرورری است. اما فقط با داشتن باور میشه موفق شد؟
جمله ی معروفی از آقای بنجامین فرانکلین هست که بیان میدارند " آن کس به امید زنده است، از گرسنگی خواهد مرد" در واقع بیان این نکته بسیار ضروری میباشد که امیدوار بودن به معنای برنامه ریزی نیست.
در واقع امید را میتوان شرط لازم برای رسیدن به موفقیت دانست اما شرط کافی نمیباشد. در صورتی که فقط امید داشته باشیم ممکن است در تفکر آرزومند گیر کنیم .تفکر آرزومند به طرز خطرناکی بی مسئولیت می باشد. زیرا ما را از عمل باز میدارد. افرادی که دارای این نوع تفکر میباشند اینگونه تفکر میکنند که « بالاخره این مشکل یک جوری حل خواهد شد و زندگی من دوباره سامان خواهد گرفت. عملا نیازی نیست که من برای تحقق رویاهام کاری انجام بدهم» آنچه میتواند امید را تکمیل نماید برنامه ریزی مناسب میباشد.
البته صرف داشتن امید و داشتن برنامه ریزی منجر به موفقیت نمیشه و به پارامترهای دیگری نیز نیاز داریم تا پازل موفقیت را برای ما تکمیل کنند اما چون اینحا بخث در مورد باور و امید به موفقیت بود دیگه وارد اونا نمیشیم.

مانشت

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا