گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

malih9068

عضو جدید
من خودم اصلن خونه نمیتونم بخونم چه آروم باشه چه شلوغ (آروم باشه بدتره برام!)
صبحا ساعت 9واینا میرم و اگه غذا داشته باشیم میبرم وتا ظهر هم یکی دو ساعت اونجا بمونم اما تو حالت ایده آل.....
اما کارایی که تو کتابخونه میکنم....
1)اول اینکه معمولا یه جای مشخص میشینم بنظرم برای تمرکز کردن لازمه.....(معمولا جایی که نه سرد باشه نه گرم...)
2)اونجا که میرم میدونم که فقط باید درس خوندن اینجام نه تفریح کردن....
3)روی ساعت های مشخص نماز میخونم،غذا،میخورم وحتی میخابم(درحد چند دقیقه)....برای استراحتم هم میرم یکم خوراکی بگیرم ویکم هم پیاده روی میکنم...
4)تو کتابخونه با کسی راحت دوست نشید چون دیگه نمیتونید درس بخونید...
5)هرچند ماه یکبار جای خود رو عوض کنید(منظورم صندلیه)...
6)تایم درس خوندنتونو زیاد نگیرید چون بعدا ممکنه از کتابخونه رفتن و درس خوندن زده بشید (مثل خودم)
7).....
دیگه یادم نمیاد ولی در کل برای یکی مثله خودم کتابخونه خیلی مفیده ....
مرسی دوست عزیز از راهنماییهای خوبتون اینشالله که منم بتونم توی کتابخونه دوم بیارم و حسابی بخونم

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
اقا از مدلسازی سوال نمیاد؟

1سوال دیگه هم دارم.دوستان بین کتاب کنترل امین رضایی و تقوی کدوم رو پیشنهاد میدن؟کساییکه هرکدوم روخوندن نکات مثبت و منفی رو میشه بگن و مارو راهنمایی کنند؟

مدل سازی همون تابع تبدیل سیستمهای مکانیکیه

p0Ria_1

عضو جدید
این بودجه بندی از سال 88 تا سال 92 هستش

میسون:
1-سال 89 همراه با پایداری.همراه با مکان هندسی ریشه ها.همراه با حالت دائمی

2-سال 90 یک سوال

3-سال 91 هم یک سوال

فضای حالت:

1-سال 88 دو سوال همراه با پایداری

2-سال 90 یک سوال

2-سال 91 یک سوال

پاسخ گذرا:

1-سال 88 سه سوال(این سه سوال بصورت ترکیبی آمده است)

2-سال 89 همراه 2 سوال که یکی از آنها همراه با حد فاز یک است

3-سال 90دو سوال.که یک سوال آن ترکیبی از پایداری و کنترلرها است

4-سال 91 یک سوال که همراه با مکان هندسی ریشه ها است

5-سال 92 یک سوال

مکان هندسی ریشه:

1-سال 88 دوسوال

2-سال 89 دو سوال

3-سال 90 سه سوال همراه با پایداری و پاسخ گذرا و پاسخ فرکانسی

4-سال 91 دو سوال

5-سال 92 یک سوال

راث:

1-سال 88 یک سوال

2-سال دو سوال که یک سوال آن همراه با خطای حالت دائمی میباشد

3-سال 92 یک سوال

نایکوییست:
1-سال 88 دو سوال
2-سال 89 دو سوال همراه با بد
3-سال 90یک سوال
4-سال 91 یک سوال

حساسیت:
1-سال 88 یک سوال
2-سال 91 یک سوال همراه با قسمت دیاگرام بد
3-سال 92 یک سوال

دیاگرام بد:
1-سال 89دو سوال
2-سال 90یک سوال
3-سال 91 یک سوال که آن هم ترکیبی از حساسیت و مفاهیم دیاگرام بد میباشد

4-سال 92 یک سوال همراه با مکان هندسی

تابع تبدیل سیستمهای مکانیکی:

1-سال 88 یک سوال
2-سال 89 یک سوال
3-سال 92 یک سوال

جبران سازی:
1-سال 89 یک سوال
2-سال 90 دو سوال
3-سال 91 یک سوال
4-سال 92 یک سوال

خطای حالت دائمی:

1-سال 88 یک سوال
2-سال 89 یک سوال
3-سال 90 یک سوال
4-سال 91یک سوال
5-سال 92 یک سوال

دوستان من بودجه بندی رو از سال 88 تا 92 گذاشتم.اما کنترل کسی که میخواد درصد خوبی کسب کنه باید تمام مفاهیم رو بفهمه

تو کنترل اکثر تست ها ترکیبی میاد.برای همینه که درس سختیه.اما این درس سخت فقط و فقط راهش یادگیری مفاهیمه

کنترل مثل مدار نیست که از یه فصل به طور مستقیم سوال بدن.ممکنه یه سوال بیاد که مفهوم چندتا فصل توش باشه

آقا دستت درد نکنه :) ، بودجه بندی درسهای عمومی و قدرتی هم داشتی یا اینجا بزار بقیه استفاده کنن یا پیام خصوصی کن واسم اگر داری .... من تا سال 88 دارم باقیشو جمع آوری کردم اما اینطور اگر به صورت سر جمع داری بزاری ممنونت میشم

amir3620

عضو جدید
کتاب اقای تقوی درسنامه خلاصه تری داره ولی حل سوالاتش خوبه ولی درسنامه ان بدرد دانشجویان متوسط به بالا یعنی دانشجویانی که حداقل یک بار این درس رو گذروندند و بامبحث مختلف این درس اشنایی لازم رو دارند وبیشتر به دنبال تقویت و اشنایی با روش های حل سریع تره مناسبه . کتاب اقای رضایی درسنامه مفصل تری داره و حجم خیلی زیاد و برای دانشجویان ضعیف خوبه که می خواهند از پایه بخوانندو به مرور پیشرفت کنند مناسبه. من خودم تقوی رو می خونم البته گاهی اوقات به درسنامه جزوه دانشگاهم رجوع می کنم.

malih9068

عضو جدید
آقا دستت درد نکنه :) ، بودجه بندی درسهای عمومی و قدرتی هم داشتی یا اینجا بزار بقیه استفاده کنن یا پیام خصوصی کن واسم اگر داری .... من تا سال 88 دارم باقیشو جمع آوری کردم اما اینطور اگر به صورت سر جمع داری بزاری ممنونت میشم
دوست عزیز توی سایت پارسه دیدم بودجه بندی ها رو زده بود
(تبلیغات نبود تنها جایی بود که دیده بودم)

juvefans

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
دوستان نظرتون درباره ازمونهاي اينترنتي موسسات چيه؟ مفيده يا خير؟

پارسال آزمون های PSE بود فکر کنم برای پارسه ، من دیدم سوالاتش خوب نبود دیگه اصلا نرفتم سراغش . اما آزمون حضوریش که قبلا هم گفتم خیلی خوب بود .

juvefans

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
گرایش قدرت میخوام ، ریاضی هم 2 تا تست بیشتر نمیخوام جواب بدم .... در عوض میخوام روی زبانم سرمایه گذاری کنم چون پایه ام خوبه توی این درس ..

من زبان نزدیک 50 زدم و ریاضی و مدار نزدیک 20 که سرجلسه برای ریاضی و مدار وقت هم گذاشتم ولی غلط زدم . به نظر من این تفکرها غلطه که روی چیزی سرمایه گذاری کنیم و بقیه رو کمتر بخونیم .
یادمه قبل از شروع به خوندن میخواستم ریاضی و معادلات رو حتی حذف کنم اما کم کم به تاثیرش پی بردم .
شما سعی کن اون مباحثی از ریاضی که بهش مسلطی ، میزان آمادگیت حفظ بشه ، بعد کم کم درصدت رو توی ریاضی بیار بالا . اینکه به درسی بی انگیزه بشی و بگی روی یک چیزه دیگه وقت میگذارم خیلی اشتباه ( به نظر من )
در ضمن زبان هم تخصصی بسیار ساده تر از عمومی هست . 10 سوال اول هیچ محدوده ای نداره و پاسخ بهش شاید براتون سخت باشه چون منبعی ندارید . اما بخش گرامر و درک مطلب خیلی ساده میشه نتیجه گرفت .
برای ریاضی هم از ساده ترین منابع استفاده کنین.

وحیدایکس

کاربر بیش فعال
سلام..دوستان کسی جزوه کنترل استاد ابویی رو داره بزاره برا دانلود؟ اگرم دوستانی بابتش هزینه ای پرداخت کردن خصوصی بهم پیام بدن ک در ازای پرداخت هزینه ازشون بگیرم. تشکر

Sent from my HUAWEI G730-U10 using Tapatalk

amir3620

عضو جدید
دوستان کسی جزوه کنترل استاد ابویی رو داره بزاره برا دانلود؟ يا با پيام خصوصي لينك دانلود بده..

shahabelec

عضو جدید
سلام دوستان
من چند وقتیه که از درس و دانشگاه دور بودم یعنی چند سال میشه اگه میشه کمک کنید برای درس الکترونیک و سیگنال چه کتاب یا جزوه ای بهتره برا ارشد خوندن؟ کتاب تست چطور چی خوبه؟ لطفا اسم کتاب رو با نویسنده و نام ناشر یا موسسه کامل بگید. خیلی ممنون میشم کمکم کنید

Kaka_s

عضو جدید
سلام دوستان
من چند وقتیه که از درس و دانشگاه دور بودم یعنی چند سال میشه اگه میشه کمک کنید برای درس الکترونیک و سیگنال چه کتاب یا جزوه ای بهتره برا ارشد خوندن؟ کتاب تست چطور چی خوبه؟ لطفا اسم کتاب رو با نویسنده و نام ناشر یا موسسه کامل بگید. خیلی ممنون میشم کمکم کنید

برای الکترونیک کتاب تحلیل نظری مهندس اسلام پناه انتشارات راهیان ارشد رو پیشنهاد میکنم که با بیانی بسیار ساده مطرح شده و برای سیگنال دو منبع هستند که هر دو خوبند. کتاب مهندس تقدسی انتشارات نصیر و کتاب استاد مومن زاده و بخشی گلستانی انتشارات راهیان ارشد

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان

برای الکترونیک کتاب تحلیل نظری مهندس اسلام پناه انتشارات راهیان ارشد رو پیشنهاد میکنم که با بیانی بسیار ساده مطرح شده و برای سیگنال دو منبع هستند که هر دو خوبند. کتاب مهندس تقدسی انتشارات نصیر و کتاب استاد مومن زاده و بخشی گلستانی انتشارات راهیان ارشد
سلام
براي سيگنال رضا كهن هم خوبه ...انتشارات نصير ...

pijoo

عضو جدید
الکترونیک اسلام پناه در چه حدی باید باشیم شروع کنیم به خوندنش؟

وحیدایکس

کاربر بیش فعال
Re: گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

الکترونیک اسلام پناه در چه حدی باید باشیم شروع کنیم به خوندنش؟
شما در همون حد کارشناسی هم ک چیزی یادتون مونده باشه کفایت میکنه.. کتاب درسنامه خوبی داره و نیاز نیست پایتون خیلی خوب باشه.. در ضمن در جواب ب دوست دیگمون در رابطه با کتاب سیگنال استاد تقدسی باید بگم من خودم سیگنالم در حد صفر بوداما ایشون کتاب مفهومی و خیلی خوبی دارن ک ب راحتی میشه مفاهیم رو یاد گرفت و حتی تستهاشونم خیلی با حوصله و تشریحی حل کردن ک درست برا خواننده جا بیفته..من از سیگنال متنفر بودم اما الان یکی از دروس شیرین شده برام ک از خوندنش لذت میبرم..پیشنهاد میکنم همین کتاب تقدسی رو هر چه سریعتر شروع کنین چون سیگنال درسیه ک نکته زیادداره و حداقل دوسه بار باید خونده بشه تا تو ذهن ادم جا بیفته نکاتش پس سریعتر شروع کنید.

Sent from my HUAWEI G730-U10 using Tapatalk

S_Ramezani

عضو جدید
سلام به همه دوستان. خيلي وقت بود كه نتونسته بودم بيام سايت و امروز كه كارنامه نهايي اومد فرصتي بدست اومد كه بيام شايد كه تجربه هام براي كسي مفيد باشه. رتبه امسال من 131 شد و مخابرات ميدان تهران رو آوردم. از بهار تقريبا ميخوندم ولي پاييز اوج خوندنم بود. سال دومم بود ولي سال قبلش خيلي جدي نخونده بودم.

آزمون:
چند تا نصير شركت كردم كه بد نبود ولي خيلي هم سطح سوالاتش بالا نبود. فقط براي محدود كردن خودم و عادت به شرايط كنكور چند تا آزمون دادم.

منابعم:
زبان: با اينكه قوي بودم ولي به پيشنهاد يكي از اساتيد حذفش كردم
رياضي: كتاب مومن زاده و كريمي رو خوندم و حدود 35 شدم (اگر كلاس ميرفتم ميتونستم بهتر بزنم. مشكلم اين بود كه نتونستم جمعبندي كنم)
مدار: كتاب + كلاس اقاي تقوي رفتم و 60 زدم (البته يه تست تزويج بود كه عينش رو ديده بودم و ميتونستم بزنم ولي استرس گرفتم و الكي نزدمش). كلا مدارم خوب بود چون وي دانشگاه هم از دسور مسيله حل ميكردم.
سيگنال: كتاب + كلاس تقدسي. 6 تا درست زدم و يك غلط. ميتونستم بدون كلاس هم نتيجه بگيرم ولي كلاس رفتم كه زمانم رو بهتر مديريت كنم و همين طور هم شد. با اينكه به كلاس كنكور اعتقاد ندارم ولي انصافا كلاس اقاي تقدسي عالي بود و تركيب كتاب و كلاسشون خيلي كمكم كرد.
الكترونيك: فقط كتاب اقاي اسلامپناه و كلاس نرفتم. بنظرم چون مدارم خيلي قوي شده بود الكترونيك هم نسبتا خوب زدم. 50 زدم دقيقا و جزوه لطيفي پارسه رو هم البته اواخر يه نگاهي كردم
كنترل: كتاب + كلاس تقوي. تا پاييز ميخواستم حذف كنم ولي چون مغناطيس رو هم حذف كرده بودم تصميم گرفتم كلاس برم و 55 درصد هم زدم كه بنظر خودم با سطح اوليه اي كه من داشتم عالي نتيجه گرفتم. مدار رو خودم هم قبلا ديد داشتم ولي كنترل هر چي ياد گرفتم تماما از كلاس مهندس تقوي بود. فوق العاده قوي و مسلط كار ميكردند و دلسوز
مغناطيس: متاسفانه نميتونستم باهاش رابطه برقرار كنم و از همون اول حذفش كردم! اگر ميزدم مطمئنم رتبم رو ميتونستم زير 50 بيارم ولي متاسفانه وقت كم آوردم...

اگر دوستان نياز به تدريس خصوصي داشتن خوشحال ميشم كمكشون كنم (اميدوارم اين جملم تبليغ نباشه اگه بود مديريت حذف كنند)

giga12

عضو جدید
سلام به همه دوستان. خيلي وقت بود كه نتونسته بودم بيام سايت و امروز كه كارنامه نهايي اومد فرصتي بدست اومد كه بيام شايد كه تجربه هام براي كسي مفيد باشه. رتبه امسال من 131 شد و مخابرات ميدان تهران رو آوردم. از بهار تقريبا ميخوندم ولي پاييز اوج خوندنم بود. سال دومم بود ولي سال قبلش خيلي جدي نخونده بودم.

آزمون:
چند تا نصير شركت كردم كه بد نبود ولي خيلي هم سطح سوالاتش بالا نبود. فقط براي محدود كردن خودم و عادت به شرايط كنكور چند تا آزمون دادم.

منابعم:
زبان: با اينكه قوي بودم ولي به پيشنهاد يكي از اساتيد حذفش كردم
رياضي: كتاب مومن زاده و كريمي رو خوندم و حدود 35 شدم (اگر كلاس ميرفتم ميتونستم بهتر بزنم. مشكلم اين بود كه نتونستم جمعبندي كنم)
مدار: كتاب + كلاس اقاي تقوي رفتم و 60 زدم (البته يه تست تزويج بود كه عينش رو ديده بودم و ميتونستم بزنم ولي استرس گرفتم و الكي نزدمش). كلا مدارم خوب بود چون وي دانشگاه هم از دسور مسيله حل ميكردم.
سيگنال: كتاب + كلاس تقدسي. 6 تا درست زدم و يك غلط. ميتونستم بدون كلاس هم نتيجه بگيرم ولي كلاس رفتم كه زمانم رو بهتر مديريت كنم و همين طور هم شد. با اينكه به كلاس كنكور اعتقاد ندارم ولي انصافا كلاس اقاي تقدسي عالي بود و تركيب كتاب و كلاسشون خيلي كمكم كرد.
الكترونيك: فقط كتاب اقاي اسلامپناه و كلاس نرفتم. بنظرم چون مدارم خيلي قوي شده بود الكترونيك هم نسبتا خوب زدم. 50 زدم دقيقا و جزوه لطيفي پارسه رو هم البته اواخر يه نگاهي كردم
كنترل: كتاب + كلاس تقوي. تا پاييز ميخواستم حذف كنم ولي چون مغناطيس رو هم حذف كرده بودم تصميم گرفتم كلاس برم و 55 درصد هم زدم كه بنظر خودم با سطح اوليه اي كه من داشتم عالي نتيجه گرفتم. مدار رو خودم هم قبلا ديد داشتم ولي كنترل هر چي ياد گرفتم تماما از كلاس مهندس تقوي بود. فوق العاده قوي و مسلط كار ميكردند و دلسوز
مغناطيس: متاسفانه نميتونستم باهاش رابطه برقرار كنم و از همون اول حذفش كردم! اگر ميزدم مطمئنم رتبم رو ميتونستم زير 50 بيارم ولي متاسفانه وقت كم آوردم...

اگر دوستان نياز به تدريس خصوصي داشتن خوشحال ميشم كمكشون كنم (اميدوارم اين جملم تبليغ نباشه اگه بود مديريت حذف كنند)

با سلام خدمت کاربرs_ramezani روزانه هست دیگه؟

hirkaniboy

عضو جدید
سلام. کتاب کنترل رضایی چاپ دوم سال 91 رو از یکی از دوستام که کنکور داده گرفتم . کسایی که چاپ جدیدشو دارن بگن خیلی فرق داره یا نه همین خوبه ؟

hirkaniboy

عضو جدید
سایت ارشد برق جزوه کنترل شیرین آبادی 92-93 بینش 410 صفحه و جزوه مغناطیس باغستانی 92-93 بینش 300 صفحه رو میفروشه . کسی می دونه چجوریه؟ ارزش خریدن داره ؟ جزوه های جدیدتر رو از کجا میشه پیدا کرد؟

مهتاب 8797

عضو جدید
بچه ها یه دوست نازنینی:heart: دارم تازه می خواد شروع کنه واسه ارشد!!!خیلی استرس داره هر چی بش می گم آروم نمیشه...منابعشم تهیه کرده ... فقط هی میگه دیر شده دیر شده...به نظرتون امیدی هس رتبه خوبی بیاره؟؟بش چطوری امیدواری بدم ؟واسه درسای مختلف چطور راهنماییش کنم ؟گرایشش الکتروینکه و منابعشم ایناس:

مدار زرگر+ تقوی
ریاضی معتقدی + مدرسان
معادلات معتقدی
کنترل علوی + تقوی
سیگنال تقدسی
الکترونیک اسلام پناه
مغناطیس پارسه
زبانشو گفتم حذف کنه آخه خیلی ضعیفهههه نمی دونم شما بیشتر راهنمایی کنین ممنون می شم
با توجه به اینکه داره الان شروع می کنه واسه هر درس چی کار کنه بهتر نتیجه بگیره :D

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچه ها یه دوست نازنینی:heart: دارم تازه می خواد شروع کنه واسه ارشد!!!خیلی استرس داره هر چی بش می گم آروم نمیشه...منابعشم تهیه کرده ... فقط هی میگه دیر شده دیر شده...به نظرتون امیدی هس رتبه خوبی بیاره؟؟بش چطوری امیدواری بدم ؟واسه درسای مختلف چطور راهنماییش کنم ؟گرایشش الکتروینکه و منابعشم ایناس:

مدار زرگر+ تقوی
ریاضی معتقدی + مدرسان
معادلات معتقدی
کنترل علوی + تقوی
سیگنال تقدسی
الکترونیک اسلام پناه
مغناطیس پارسه
زبانشو گفتم حذف کنه آخه خیلی ضعیفهههه نمی دونم شما بیشتر راهنمایی کنین ممنون می شم
با توجه به اینکه داره الان شروع می کنه واسه هر درس چی کار کنه بهتر نتیجه بگیره :D
مهتاب خانوم این دوستتون هیچی تا حالا نخونده؟ بار اولشه؟ ترم پاییز کلاسم داره؟؟؟ نمیخاد کلاسی بره؟؟؟ پایه درسیش چ طوره؟؟؟ تو چه درسایی قویتره؟؟؟
اینارو فعلا شما ج بده تا من ج بدم

keyhan386

عضو جدید

مدار زرگر+ تقوی
ریاضی معتقدی + مدرسان
معادلات معتقدی
کنترل علوی + تقوی
سیگنال تقدسی
الکترونیک اسلام پناه
مغناطیس پارسه
سلام واقعا بجنوردی هستید یعنی ما هم شهری هستیم خوشبختم :cool:
همه منابع خوبند اما نظر من :
برای مدار اگه خیلی ضعیف اند بهتره از کتاب پارسه یا جزوه مهندس کهن استفاده کنند بعد برند سراغ کتاب تقوی درسنامه چاب جدید تقوی بهتر از چاپ قبلی شون شده اگه تونستند اونو تهیه کنند درغیراینصورت همون چاپ قبلی هم خوبه چون میخوایم به عنوان مرجع تستی ازش استفاده کنیم (کتاب فروشی پارسیان 17 شهریور تا دیروز جلد 2 مدارو داشت:D ) کتاب دکتر زرگر هم خوبه ولی شاید مطالعه درس نامه این کتاب باعث خستگی دوستتون بشه همچنین تست ها رو خیلی تشریحی حل کرده البته معیار انتخاب کتاب به خود آدم بر میگرده ، این که با کدوم راحتر ارتباط برقرا می کنه .......
برای ریاضی مهندسی کتاب معتقدی اگر منظورتون همون کتابی است که خود موسسه میده خب باید بگم کتاب های بهتری از این کتاب هم وجود داره اولیش کتاب تست و درس خود آقای معتقدی که موسسه اونو نمیده باید خودتون تهیه کنید یک کتاب با حجم خیلی کمتر از کتابی ک خوده موسسه میده در واقعه خلاصه کتابیه که موسسه میده اما خیلی مفیدتر البته یک کتاب تست دیگه هم دارند که منبع تست زنی خوبیه ولی موسسه این دو کتابو نمیده اما کتاب های خوب دیگه که من خودم دارم ازش استفاده میکنم خیلی هم راضیم کتاب راهیان ارشد مومن زاده است که این کتاب درسنامه خوبی داره و توی چاپ جدیدش تحلیل آزمون ها رو داره که خیلی مفیده برای تست مدرسان وشاید کتاب کریمی گزینه مناسبیه چون تست های سایر رشته ها رو برسسی کردند . ولی باز معتقدم که معیار انتخاب کتاب به خود آدم بر میگرده ، این که با کدوم راحتر ارتباط برقرا می کنه ....... برای درس سیگنال کتاب مومن زاده و بخشی و کتاب تقدسی هردو خوبند با هر کدوم که راحتند ولی پیشنهاد من کتاب مومن زاده و بخشی است خسته شدم بعدااااااااا ادامه دارد.....

مهتاب 8797

عضو جدید
مهتاب خانوم این دوستتون هیچی تا حالا نخونده؟ بار اولشه؟ ترم پاییز کلاسم داره؟؟؟ نمیخاد کلاسی بره؟؟؟ پایه درسیش چ طوره؟؟؟ تو چه درسایی قویتره؟؟؟
اینارو فعلا شما ج بده تا من ج بدم

تا الان نه اصلا نخونده بار اولشه اما درسشو تموم کرده و ترم پاییز نداره خودش می گه
ریاضیاتش متوسط به پایین(نصف فصلا رو بلده ولی نصفشو نه!!!)
سیگنالم متوسط به پایین (میگه جز فصل اولش هیچی از سیگنال یادش نیس)
مدار متوسط به پایین و الکترونیک ضعیف(باز مدارش بهتره الکترونیک هیچی بلد نیس)(مدار 1 کاملا یادشه و می گه مدارهای مرتبه اول فقط ضعیفهه ولی بقیه واسش سادده تر بوده ولی مدار 2 هیچی یادش نیس)
مغناطیسش خوبه(کلا عاشق این درسه و خیلی خوب پاس کرده و بلده )
کنترلشم متوسط به پایینه (کنترل فصل های اولو بلده ولی فصلای دیگه مرور کنه دستش میاد که چی به چیه!!!)
کلاسم فک نکنم بره چون شرایطشو نداره

آخرین ویرایش:

مهتاب 8797

عضو جدید
سلام واقعا بجنوردی هستید یعنی ما هم شهری هستیم خوشبختم :cool:
همه منابع خوبند اما نظر من :
برای مدار اگه خیلی ضعیف اند بهتره از کتاب پارسه یا جزوه مهندس کهن استفاده کنند بعد برند سراغ کتاب تقوی درسنامه چاب جدید تقوی بهتر از چاپ قبلی شون شده اگه تونستند اونو تهیه کنند درغیراینصورت همون چاپ قبلی هم خوبه چون میخوایم به عنوان مرجع تستی ازش استفاده کنیم (کتاب فروشی پارسیان 17 شهریور تا دیروز جلد 2 مدارو داشت:D ) کتاب دکتر زرگر هم خوبه ولی شاید مطالعه درس نامه این کتاب باعث خستگی دوستتون بشه همچنین تست ها رو خیلی تشریحی حل کرده البته معیار انتخاب کتاب به خود آدم بر میگرده ، این که با کدوم راحتر ارتباط برقرا می کنه .......
برای ریاضی مهندسی کتاب معتقدی اگر منظورتون همون کتابی است که خود موسسه میده خب باید بگم کتاب های بهتری از این کتاب هم وجود داره اولیش کتاب تست و درس خود آقای معتقدی که موسسه اونو نمیده باید خودتون تهیه کنید یک کتاب با حجم خیلی کمتر از کتابی ک خوده موسسه میده در واقعه خلاصه کتابیه که موسسه میده اما خیلی مفیدتر البته یک کتاب تست دیگه هم دارند که منبع تست زنی خوبیه ولی موسسه این دو کتابو نمیده اما کتاب های خوب دیگه که من خودم دارم ازش استفاده میکنم خیلی هم راضیم کتاب راهیان ارشد مومن زاده است که این کتاب درسنامه خوبی داره و توی چاپ جدیدش تحلیل آزمون ها رو داره که خیلی مفیده برای تست مدرسان وشاید کتاب کریمی گزینه مناسبیه چون تست های سایر رشته ها رو برسسی کردند . ولی باز معتقدم که معیار انتخاب کتاب به خود آدم بر میگرده ، این که با کدوم راحتر ارتباط برقرا می کنه ....... برای درس سیگنال کتاب مومن زاده و بخشی و کتاب تقدسی هردو خوبند با هر کدوم که راحتند ولی پیشنهاد من کتاب مومن زاده و بخشی است خسته شدم بعدااااااااا ادامه دارد.....
بله منم بجنوردی ام منم همین طور:cool::smile:

مرسی بابت راهنمایی دوستم بیشتر تو نحوه خوندن مشکل داره اینکه در مرحله اول چی ها رو بخونه؟؟ تا چه ماهی سعی کنه درسا رو تموم کنه؟؟ از کی تست بزنه که بتونهه حداقل با روحیه خوب بره سر جلسه ...

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
تا الان نه اصلا نخونده بار اولشه اما درسشو تموم کرده و ترم پاییز نداره خودش می گه
مدار متوسط به پایین و الکترونیک ضعیف(باز مدارش بهتره الکترونیک هیچی بلد نیس)(مدار 1 کاملا یادشه و می گه مدارهای مرتبه اول فقط ضعیفهه ولی بقیه واسش سادده تر بوده ولی مدار 2 هیچی یادش نیس)
کنترلشم متوسط به پایینه (کنترل فصل های اولو بلده ولی فصلای دیگه مرور کنه دستش میاد که چی به چیه!!!)
خوب با این اوصاف از نظر من صلاح نیست که بخواد همه رو بخونه. منابعشم خوبه. نظر من اینه که رو چنتا درس سرمایه گذاری کنه. یه سری درسارو حذف کنه. همه رو خوندن اصلا به صلاح نیست البته این نظر منه. چون اگه الان با این وضع بخواد همه رو بخونه شاید برسه تموم کنه اما یه سری اطلاعات فقط داره و احتمال اینکه غلط بزنه میره بالا. بازم میگم این نظر منه. جمع بندی حرفم اینه که رو نقاط قوتش سرمایه گذاری کنه. بقیه رو در این حد که اگه اسون بود جواب بده بخونه. بعدم یه چیزی اینکه حالا شروع کنه چنتا درسو یه ماه ببینه چطور پیش میره بعد تصمیم بگیره. شاید اصلن سرعتش خوب باشه و خیلی خوب پیش بره. در مورد اینکه دیر هست یا نه. خوب این سوالی هست ک خود منم وقتی قاطی میکنم هی میپرسم:دی چون االان نمیتونم بخونم همش فکرم مشغولشه. ولی ایشون دیگه این سوالو برای چی میپرسه اگه قصد داره بخونه خوب شروع کنه دیگه. دیرم نیست. هرچقد که زحمت بکشه نتیجشم میگیره. واحدم ک نداره پس قشنگ روزی ده ساعتو میتونه بخونه راحت. به قول مامانم سنگ میترکه در این حالت:دی تازه میتونید جهت روحیه دادن بش بگین ک مثلا یکی هست که الان درگیر پروژشه و نمیخونه تو بخون ازش جلو بزنی خودمو میگما:دی خیلی بچه ها ک کنکورین این ترم وااحد دارن خیلیا سربازن خیلیا سر کار هم میرن ایشون این مسائلو نداره اگه قشنگ بخونه نتیجه میگیره ایشالا. خلاصه اینکه تا شروع نکنه این استرس همراهش هست. بیفته رو غلتک خوب میشه

alk1370

کاربر بیش فعال

سلام.

اول از همه اینکه ترم پاییز درس نداره یه مزیته،دوم اینکه دغدغه سربازی نداره اینم یه مزیته!! و سوم این که عاشق الکترومغناطیسه :confused:

مدار و ریاضی مهندسی رو که هیچ قسمتش رو حذف نکنه!

الکترونیک و سیگنال هم چون اکثر داوطلبای غیر قدرتی می خونند که نخونه یا کم بزنه خیلی ضرر می کنه.با توجه به این که گفتین مدار یک رو بلده خوب کارش تو الکترونیک خیلی راحت تره تازه زودتر میتونه وارد مدار 2 بشه

نقطه قوت ایشون درس الکترومغناطیسه! درسی که بالای 80 درصد افرادی رو که من دیدم که حتی از اسم این درس متنفرن چه برسه به این که بهش علاقه داشته باشن! (البته من خودم علاقه دارم فقط بلد نیستم!:D )

جمع بندی اینکه مدار و ریاضی و سیگنال و الکترونیک که حتما بخونه دقیق هم بخونه و اگه الکترومغناطیس رو میتونه (که حتما می تونه چون علاقه داره) بالا بزنه حتی به خوندن کنترل هم نیازی نداره البته کلا توصیه نمیشه کنترل کامل حذف بشه به نظرم رو چند فصل سرمایه گذاری کنه به نفعش هست به این کنکورها اعتمادی نیست یهو دیدی سال بعد کنترل خیلی آسون طرح شد

و اینکه از همین الان با قدرت شروع کنه بدون استرس و مطمئن باشه که بهترین نتیجه رو ایشالله با تلاشش میگیره

malih9068

عضو جدید
دوستان این نظر منه! همین کتابهایی که داریم رو خوب بخونیم و کامل بخونیم اینقدر منابعتون رو زیاد نکنید بعد نتونید بخونید دچار افسردگی میشین!!
فقط درسهایی که خیلی میبینید مشکل دارید یا نیاز به تست دارید منبع دیگه تهیه کنید:)

madamdayana

عضو جدید
تغییر رشته ارشد

تغییر رشته ارشد

سلام من ترم 2 لیسانس مدیریت ict ( فناوری اطلاعات و ارتباطات ) هستم . توی ایران رشته ی منو فقط تا لیسانس دارند حالا همه میگن باید تغییر رشته بدی یا اینکه بخونی واسه امیر کبیر که مجازی رشتم رو داره و اینکه اگه بخوام برم خارج 90% بابام نمیذاره رشته من زیر مجموعه برق مخابرات هست .حالا ارشد مخابرات رو نگاه کردم گرایش های : میدان - رمز - شبکه و سیستم از یک طرف من دارم میرم توی یه شرکت که توی قسمت کامپیوتر کار کنم و الان هم کلاس شبکه رفتم حالا دوستم بهم میگه که برو ارشد it بده چون it شبکه است بهش میگم من که این همه رشته بالا بودم حالا برم یه چیز پایین . به رشته های دیگه و گرایش های دیگه فکر کردم اونا رو دوست ندارم حالا نمیدونم چه کار کنم کسی میتونه کمکم کنه ؟

sanup2006

عضو جدید
سلام دوستان
از اول تیر درگیر کارای استخدامی بودم و درس نخوندم.متاسفانه آخرشم با یه سری مسائل.... منو رد کردن که جای بحثش نیست.
من الکترونیک رو تقریبا از روی اسلام پناه تموم کردم.
میرسم بقیه درسا رو بخونم ؟
میخوام گرایش الکترونیک شرکت کنم.

از پاسخ هاتون ممنون میشم.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا