گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها.من پارسال امتحان دادم و قبول نشدم.حالا بیکارم و هزار جا فرم پر کردم

از یه طرف دوس دارمم باز واسه ارشد ادامه بدم و از طرف دیگه میترسم برم سرکار

همه چیزایی که خوندم بپره.شما منو راهنمایی کنید

Reza82N

عضو جدید
گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

سلام بچه ها.من پارسال امتحان دادم و قبول نشدم.حالا بیکارم و هزار جا فرم پر کردم

از یه طرف دوس دارمم باز واسه ارشد ادامه بدم و از طرف دیگه میترسم برم سرکار

همه چیزایی که خوندم بپره.شما منو راهنمایی کنید

سلام دوست عزیز میخوای بچه های اینجا هدفت رو مشخص کنند؟ هیچ کس بهتر از خود شما نمیتونه تصمیم بگیره،تا زمانی که شما هدفت را مشخص نکردی نمیه نظری داد،

شما میگید از یه طرف دوست دارم بازم واسه ارشد ادامه بدام(این دوست دارم رو یکم بیشتر معنی کنید؟تفریحیه؟اجباره؟چاره ای نیست؟از بیکاریه؟...)
شما اول باید شرایط خودت سنت و شرایط خانواده، شرایط مالی و خیلی چیزهای دیگه رو در نظر بگیری دوست عزیز :)
امیدوارم تونسته باشم منظورم رو برسونم

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز میخوای بچه های اینجا هدفت رو مشخص کنند؟ هیچ کس بهتر از خود شما نمیتونه تصمیم بگیره،تا زمانی که شما هدفت را مشخص نکردی نمیه نظری داد،

شما میگید از یه طرف دوست دارم بازم واسه ارشد ادامه بدام(این دوست دارم رو یکم بیشتر معنی کنید؟تفریحیه؟اجباره؟چاره ای نیست؟از بیکاریه؟...)
شما اول باید شرایط خودت سنت و شرایط خانواده، شرایط مالی و خیلی چیزهای دیگه رو در نظر بگیری دوست عزیز :)

امیدوارم تونسته باشم منظورم رو برسونم

داداش چرا میزنی.راهنمایی خواستیم نه دعوا

يه برقي

عضو جدید
یه سوال داشتم ، نمیدونم جای درستی دارم مطرحش میکنم یا نه ...

میخوام تابستون کلاس برم . برای مدار "کهن" بهتره یا "شیرین آبادی" ؟؟

ماشین و بررسی "دکتر حلم زاده" تاییده ؟

کسی "دکتر ابویی" میشناسه در ضمینه کنترل ؟

مدار كهن بد نيس ولي زرگر و تقوي و عبدالعالي بهترن چون كتاب هم دارن. شيرين ابادي تجربه تدريس مدار نداره كلاسش بيشتر حل مسئله بود
ماشين و بررسي پژمانفر بهتره چون كتاب هم داشت
كنترل ابويي بد نيس ولي الان فقط شيرين آبادي و تقوي عالين

enstien

عضو جدید
سلام
به نظرم حالا كه نتايج اوليه اومده دوستايي كه درصدشون توي هر درسي ٥٠ به بالا بوده بيان هم منبعشون رو معرفي كنن هم شيوه ي خوندن اون درس رو . چون توي تاپيك قبلي خيلي از كتابايي تعريف كردن بعدش درصد خودشون كمتر از ١٥ شد . البته بيشتر شيوه ي مطالعه بگن بهتره به نظرم چون كتاباخيلي با هم فرق نداره
ممنون :gol::gol::gol::)

navidba

عضو جدید
سلام
به نظرم حالا كه نتايج اوليه اومده دوستايي كه درصدشون توي هر درسي ٥٠ به بالا بوده بيان هم منبعشون رو معرفي كنن هم شيوه ي خوندن اون درس رو . چون توي تاپيك قبلي خيلي از كتابايي تعريف كردن بعدش درصد خودشون كمتر از ١٥ شد . البته بيشتر شيوه ي مطالعه بگن بهتره به نظرم چون كتاباخيلي با هم فرق نداره
ممنون :gol::gol::gol::)
بررسی من 58 زدم و پوران پژوهش حلم زاده خوندم ...کنترل 44 تقوی کنی ...ریاضی هم 50 که ریاضی مهندسی پارسه+نیکوکار ، معادلات و آمار هم پارسه..کلا هم رتبم 61 شد و بعد از انتخاب رشته سوالی بود در خدمتم..

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
بچه ها ببخشید وارد بحثتون شدم :D
میخواستم ببینم دانشکده برق دانگاه خواجه نصیر دقیق آدرسشو بدید ممنون میشم؟

میخواستم برم جزوه بگیرم از انتشاراتش آیا موجود هستش؟جزوه کنترل اسمشو نبرو میخوام
:D( ​توی هری پاتر میگف اسمشو نبر )

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
بچه ها ببخشید وارد بحثتون شدم :D
میخواستم ببینم دانشکده برق دانگاه خواجه نصیر دقیق آدرسشو بدید ممنون میشم؟

میخواستم برم جزوه بگیرم از انتشاراتش آیا موجود هستش؟جزوه کنترل اسمشو نبرو میخوام
:D( ​توی هری پاتر میگف اسمشو نبر )

انتهای خیابان شریعتی روبه روی پل سید خندان

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
کاربر یه برقی اخراج شد.

کسی که بخواد به سایر اعضا علی الخصوص اعضای با سابقه توهین کنه جایی در این تالار نداره. تازه اگه کسی به خودش جرات بده و کاربران رو تهدید کنه کسی که جلوش می ایسته خود من هستم.

تشخیص این که پستی تبلیغاتی هست و یا نه فقط و فقط به عهده مدیریت هست، اگه کاربری پستی دید گزارش کنه، اگه ما صلاح دونستیم و دیدیم تبلیغاتی هست پاک میکنیم ولی اگه پاک نشد یعنی این که نظر مدیریت یه چیز دیگه است و در نتیجه دیگه جایی برای اعتراض نیست.

دوستان دیگه هم سعی کنن وارد بحث با سایر کاربرها نشن، به دو نفر از کاربرها که در بحث با کاربر مذکور الفاظ بدی به کار برده بودن جهت تذکر و یادآوری قوانین 1 امتیاز منفی تعلق گرفت.

s.alipour

عضو جدید
یه سوال داشتم ، نمیدونم جای درستی دارم مطرحش میکنم یا نه ...

میخوام تابستون کلاس برم . برای مدار "کهن" بهتره یا "شیرین آبادی" ؟؟

ماشین و بررسی "دکتر حلم زاده" تاییده ؟

کسی "دکتر ابویی" میشناسه در ضمینه کنترل ؟

سلام.فقط کهن.جزوشو هم گیر بیاری خوبه و جزوه 300 سوالشم خوبه.
حلم زاده تایید میشه چون کتاباش فوق العاده ست.
ابویی هم خوبه همینطور تقوی برای کنترل

juvefans

کاربر ممتاز
به نظر من برای انتخاب منابع بهترین کار ، مراجعه به فردی هست که بالاترین درصد رو در اون درس خاص زده باشه نه کسی که رتبه بهتره داشته باشه.
همچنین باید دقت کنید که اون فردی که درصد بالایی زده اینطوری نباشه که سایر درسهارو سفید گذاشته باشه ( از سفید گذاشتن بترسید );)

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
آزمون های نصیر این طور که شنیدم سوالات خوبی داره ، فقط تعداد شرکت کننده ها پایین هست .

به نظر من بهترین آزمون پارسه هست .;)

آزمون پارسه : از نظر جامع آماری که بالاترین هست . سوالات مفهومی و سخت . گاهی نیمی از دروس سخت هستند گاهی همه دروس که این موجب میشود که سر جلسه کنکور با دیدن یک درس سخت روحیه خود را از دست ندهید . سوالات درس سیستم قدرت این آزمون بسیار مناسب کنکور هست .پاسخنامه کاملا تشریحی ارائه کارنامه در همان شب آزمون و دقیق . به نظر من بهترین انتخاب هست .

آزمون بینش : فقط درس کنترل این موسسه مناسب هست . سایر دروس نکته برجسته ای ندارند. سوالات مغناطیس خیلی سختتر از کنکور هست . جامع آماری پایین . پاسخنامه اصلا تشریحی نیست و فقط یک کلید تقریبا دریافت خواهید کرد . شکلهای سوالات همه با دست ترسیم شده که اصلا جالب نیست . درس ماشین و بررسی قدرت بینش هم مشابه کنکور های گذشته هست .

آزمون سنجش : تمام دروس مشابه کنکورهای گذشته هست و تقریبا چیز جدیدی نخواهید آموخت . حتی حساسیتی برای یادگرفتن نکات جدید در شما ایجاد نمیکند . پاسخنامه مناسب ولی کارنامه تاخیر زیادی دارد . در سوالات غلطهای بیشماری مشاهده میشود . این تاخیر در داندن کارنامه باعث میشه فیدبک درستی از نحوه مطالعه در زمان مناسب نگیرید و برنامه ریزی برای دوهفته آینده رو به درستی انجام ندید .

آزمون مدرسان : ظاهرا 3500 نفر جامع آماری دارد ؟!! خیلی از سوالات آن از کتابهای خود این موسسه می آید ! ( نظری نمیدهم ) سوالات رو ندیدم و سال گذشته با اینکه موجود بود علاقه ای به دانلود نداشتم .

خیلی ممنون که بچه هارو راهنمایی میکنید ولی من خودم سنجش میدادم امسال!!! درسته که سوالاتش مثه کنکورای سالای قبل بود ولی بد هم نبود. اما نکته اصلی هم که میخام بگم اینکه من همه ی آزمونارو رفتم همه ی آزمونا هم دقیقا شنبه عصر کارنامه ها و جواب تشریحیامون میومد. صبح شنبه هم کلید سوالات رو سایت بود. که این به نظرم خیلی خوب بود. حالا چرا شما میگین دیر کارنامه میده نمیدونم. اما نکته ی اصلی تو آزمون دادن به نظر من برنامست. اگه ادم با برنامه ها هماهنگ بشه خیلی عالیه. که خودمن شخصا هماهنگ نبودم به خاطر همینم اصن انگیزه ای نداشتم برای شرکت یا کسب رتبه ی بهتر. دلیل اصلی هم که رغبت نداشتم برای آزمونا بخونم همین حرفای سایرین بود که سوالات غیر استاندارد هست روش حساب نکنید و این حرفا. در صورتی که میتونه موتور حرکت خیلی خوبه باشه برای آدم. اما در عین حال اگه تلاش کردی و رتبت خوب نشد باید برخورد منطقی داشته باشی و بگردی دنبال دلیل شاید واقعا سوالات غیر استاندارد بوده شاید تو درست نخوندی و غیره نه اینکه رو روحیت تاثیر منفی بذاره و عقب بمونی.

دانشمند كوچك

عضو جدید
سلام به همه دوستان
من پارسال درس خوندم،خیلی هم خوندم اما خوب موفق نشدم،اشتباهات زیادی کردم که باعث شد موفق نشم.
شاید یکی بگه شمایی که موفق نشدی چرا میای پست میذاری،اما این پست میذارم که دیگران اشتباهات منو نکنن،مخصوصا سال اولی ها که مثل من سال دومی نشن

اولین اشتباهم تنبلی و بی توجهی،البته من از اواخر تیر شروع کردم،خوب و پرانرژی شروع کردم،وقتی رسیدم به ماه رمضان روزه که گرفتم نتونستم درس بخونم و اصلا تمام تنظیمات خواب و خوراک و درسم بهم ریخت،بعد ماه رمضان هم دیگه شل نشون دادم و فقط به فکر تمام کردن کتاب ها بودم که بگم من داخل تابستان کتاب ها را خوندم.بعدشم رسیدم به آزمون ها و چون چیزی درست یاد نگرفته بودم روز از نو روزی از نو و فقط در حد خوندن و خلاصه برداری بود و بدون تست زیاد.یعنی نفهمیده بودم فقط کمی موضوعات دروس فهمیدم.فقط ریاضی رو خوب خوندم،همونم در کنکور 41.67 زدم که بعد داخل کارنامه شد 33.33 ،میدونید چرا ریاضی رو خوب خوندم،چون از اول زیر و بم هر سوال خوب در آوردم و با تست زیاد تمام فصول یاد گرفته بودم.
دومین اشتباهم رفتن به حاشیه: فقط تو فکر این بودم که دیگران چه میکنن،دوستای دیگم در چه حالن چه درسیو با چه درصدی باید بزنم،اینترنت و موبایل و ... صبح دیر بلند شم.ظهر ها بخوابم شب ها هم تی وی ببینم .از تفریحات بیرون خودم میزدم که داخل خونه باشمو درس بخونم اما امان از موبایل های اندروید و اینترنت.

سومین اشتباهم که جز اشتباه اولم بود نحوه خوندنم بود،این حرف که یه دور بخونید و کمی تست بزنید بعد دوباره بخونید از نظر من اشتباه بود،یا شاید من منظور درست نفهمیده بودم،
چهارم:کم تست زدن و حل نکردن سوال توسط خودم .... و میزان مطالعه کم
و اما حالا چطور بخونیم که خودم اگر بخوام سال دیگه بخونم اینطوری میخونم:
اولا هر درسیو میخونم وقتی اون فصل میگم بلدم که راحت تست بزنم،یعنی جزوه یا متن کتاب انتخابی میخونم بعد کمی تست میزنم وقتی مطلب جا افتاد یه مرور کوچک روی متن قبلا خونده شده و خلاصه نویسی و زدن تست برای تسلط. ممکن حالا یه فصل با 10 تست به تسلط برسم،ممکن یه فصل با 100 تست،فقط مهم فهمیدن کامل مطلب،نه تموم کردن تست های فصول یا تمام کردن اون فصل یا کتاب،واقعا بفهمید بچه ها
دوما هر متن از هر فصل که خوندید بالطبع داخل فصل مثال هست،ووقتی به سراغ تست ها میرین اون تست خودتون حل کنید،شده به نکته ها و متن نگاهی بندازید اما به جواب سوال اصلا نگاه نکنید اوایل این کار خیلی طول میکشه شاید هر مسیله 2ساعت وقت بگیره اما دیگه وقتی به موضوع تسلط پیدا کردید دیگه در 30 ثانیه همه مسایل حل میشن،اگر این کارو نکنید واقعا نمیتونید تمام سوالات حل کنید چون شما فقط جواب یاد گرفتید نه مفهوم فصل و سوال رو
بعد از اثبات مفاهیم یعنی دور دوم مطالعه دیگه فقط تست بزنید به همین روشی که میگم،شما قبلا مفاهیم فهمیدید خلاصه برداری انجام دادید،تست هم زدید حالا بیاین تست هارو بذارین جلوتون و خودتون حل کنید.اگر به جواب رسیدید که هیچ اگر نه به خلاصه هاتون رجوع کنید اگر خلاصه ها جواب گو نبود به متن موضوع سوال رجوع کنید اگر بازهم سوال جواب ندادید به سراغ پاسخ تست برین مطمئنا نکته ای در اون سوال بوده که شما نمیدونستید و اون نکته رو در خلاصه وارد کنید

سوما منابع یک یا دوتا انتخاب کنید و تا آخرین روز با همون منبع جلو برین ،مگر اینکه بفهمید منبع انتخابی اشتباه بوده و سریعا عوض کنید ،اما یک منبع به عنوان مرجع و منبع دیگه مکمل باشه نه اینکه 2کتاب بخواین کامل بخونید.یک کتاب چند بار بخونید بهتر است

چهارم :اگر در درسی ضعف دارین حتما کلاس برین،اشتباه خودم این بود که قبول نمیکردم در دو درس ضعف دارم و باید کلاس برم و درسیو از کنکور حذف نکنید،مگر اینکه درس آمار یا زبان یا الکترومغناطیس

پنجم:هرآزمونی که شرکت می کنید بعدا آزمون رو بررسی کنید،اشتباه خودم پارسال این بود که آزمون بررسی نمیکردم،بررسی و حل سوالات آزمون از خود آزمون مهم تر است،از سوالات سخت آزمون ها نترسید،هر سوال از آزمون نکته ای رو میتونه به شما یاد بده ،سرجلسه نشستن تمرین کنید حتی باسروصدا چون ممکن مثل من حوزه پرسروصدایی داشته باشید

ششم: زمان مطالعه خود را به مرور افزایش بدید،خودم اوایل فقط روزی 6ساعت میخوندم و به نظرم کولاک میکردم دیگه از دی به 8 ساعت رسوندم و دیدم قبلا چقدر کم میخوندم و واقعا با 6 ساعت درروز نمیشه درسیو کامل فهمید و بنظرم باید ساعات مطالعه خودتون بعد از یک ماه حتما به 10 ساعت برسه،البته 10 ساعت مفید
هفتم :تفریحاتتون موبایل و اینترنت نباشه،سعی کنید در هفته یک یا الی دو روز به تفریح بیرون از خونه بپردازین این خیلی در روحیتون اثر میذاره،موبایل و اینترنت فقط ذهنتون بیشتر خسته میکنه

هشتم:راه خودتون وقتی پیدا کردید به حاشیه ها توجهی نکنید و مصمم و با اراده به راهتون ادامه بدید و وقفه ای نندازین بینش،همین وقفه ها پارسال به من ضربه زد و دلسردم میکرد،هروقت خسته شدید به هدف فکر کنید ...
نهم:هر درس روش خاص خودشو داره سعی کنید راهشو پیدا کنید،مثلا مدار و الکترونیک فقط باید بعد از مفاهیم سوال زیاد حل کنید شاید چندیدن برابر ریاضی

دهم :برای خودتون برنامه داشته باشید،نیاین مثل من جمعه ها یه طوما بنویسید بعد هیچ کدوم انجام ندید
بگین در این هفته این دروس با این فصل ها خوانده بشه و سعی کنید در اون هفته این کارو انجام بدید،در برنامتون جای خالی بذارین که اگر مریضی یا مشکلی پیش اومد در اون روز قابل جبران روز های گذشته بشه
ببخشید زیاد حرف زدم اگر نکته دیگه ای یادم اومد حتما بهتون میگم.برای همه دوستان آرزوی موفقیت میکنم.

juvefans

کاربر ممتاز
خیلی ممنون که بچه هارو راهنمایی میکنید ولی من خودم سنجش میدادم امسال!!! درسته که سوالاتش مثه کنکورای سالای قبل بود ولی ...

یادمه ما یکبار دیگه هم این بحث رو داشتیم .
من تا جایی که خبر داشتم رتبه ها خیلی دیر میامد برای آزمون سنجش .
من از سوالات سنجش هم پرینت میپرفتم و حل میکردم پس آزمون بدی نبوده که من تمایل به حلش داشتم( از نظر من).

مهمترین نکته هماهنگی با برنامه آزمون به همراه باور به اینکه سوالات اون موسسه استاندارد ( فرض کنید استاندارده ) و بهترین سوالات روی زمین هست . با تمام وجود برای رتبه های بهتر توی آزمون های بعدی باید تلاش کنید .

به نظرم برای موفقیت در کنکور باید به یک آزمون به شدت هماهنگ باشیم . به همراه اون مطالب رو بخونیم و دوره کنیم . بدون اینکه بخواهیم ازش جلو بزنیم یا عقب بمونیم .

اگر با برنامه خودساخته جلو بریم و نتیجه مطالعه خودمون رو مورد ارزیابی قرار ندیم ( تبدیل آزمون فقط به صندلی 4 ساعته ! ) دیگه نمیشه تشخیص داد که آیا در مسیر درستی جلو میریم یا غلط .
اینکه حرفهای بقیه روتون اثر بگذاره یعنی فکرتون ، هدفتون و انگیزتون محکم نبوده .

من به همه میگم مهمترین نکته در کنکور حتی با بدترین منابع و آزمون داشتن اعصاب فولادی و انگیزه بالا هست اینکه محکم و قوی باشی تا آخرین نفس
اینکه اگه یک درسی رو سفید گذاشته ( با وجود اینکه برای 100 رفته بودی سر جلسه ) چیزی از انگیزت برای شروع درس بعدی کم نکنه ...
اینکه به کتابات انقدر معتقد باشی که حتی اگه خود نویسنده اومد گفت کتاب منو نخون ، حرفشو قبول نکنی ..

آخرین ویرایش:

LM741

عضو جدید
دوستان من یکم صبح ها سخته برام درس بخونم همش خوابم می یاد . چکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟

LM741

عضو جدید
دوستان یکم مشورت خواستم:
در مورد خلاصه نویسی توضیح بدید
کتاب تقدسی که خلاصه ان رو در یک فایل pdf در سایت گذاشته کافیه یا باید خودم خلاصه نویسی کنم
الکترونیک اسلام پناه که ایستگاه نکته و تست داره چی کافیه یا باید خلاصه کنم ؟؟؟؟؟

juvefans

کاربر ممتاز
دوستان من یکم صبح ها سخته برام درس بخونم همش خوابم می یاد . چکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟

اصلا نیازی به صبح زود بیدار شدن نیست . از 10 بیدار شید 10:45 به بعد شروع کنید . ( برنامه من ) شبها هم تا 1 بیدار بودم .
در نظر داشته باشید کنکور ساعت 2 ظهر هست . پس خواب ظهر رو از الان حذف کنید .

juvefans

کاربر ممتاز
دوستان یکم مشورت خواستم:
در مورد خلاصه نویسی توضیح بدید
کتاب تقدسی که خلاصه ان رو در یک فایل pdf در سایت گذاشته کافیه یا باید خودم خلاصه نویسی کنم
الکترونیک اسلام پناه که ایستگاه نکته و تست داره چی کافیه یا باید خلاصه کنم ؟؟؟؟؟

همیشه خودتون خلاصه نویسی کنید . از خلاصه های موجود در جهت کنترل کردن و تکمیل خلاصه خودتون استفاده کنید .
برای هر فصل از هر کتاب 1 برگه دورو به نظرم کافیه.
خلاصه نویسی از نظر من دو بخش مهم داره :
1-مفاهیم کلی درس ( 0.75 صفحه کل مفهیم رو بنویسید)
2-نکاتی که از حل سوالات و در هنگام حل سوال یاد میگیرید ( 1.25 صفحه )

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان
من پارسال درس خوندم،خیلی هم خوندم اما خوب موفق نشدم،اشتباهات زیادی کردم که باعث شد موفق نشم.
شاید یکی بگه شمایی که موفق نشدی چرا میای پست میذاری،اما این پست میذارم که دیگران اشتباهات منو نکنن،مخصوصا سال اولی ها که مثل من سال دومی نشن

اولین اشتباهم تنبلی و بی توجهی،البته من از اواخر تیر شروع کردم،خوب و پرانرژی شروع کردم،وقتی رسیدم به ماه رمضان روزه که گرفتم نتونستم درس بخونم و اصلا تمام تنظیمات خواب و خوراک و درسم بهم ریخت،بعد ماه رمضان هم دیگه شل نشون دادم و فقط به فکر تمام کردن کتاب ها بودم که بگم من داخل تابستان کتاب ها را خوندم.بعدشم رسیدم به آزمون ها و چون چیزی درست یاد نگرفته بودم روز از نو روزی از نو و فقط در حد خوندن و خلاصه برداری بود و بدون تست زیاد.یعنی نفهمیده بودم فقط کمی موضوعات دروس فهمیدم.فقط ریاضی رو خوب خوندم،همونم در کنکور 41.67 زدم که بعد داخل کارنامه شد 33.33 ،میدونید چرا ریاضی رو خوب خوندم،چون از اول زیر و بم هر سوال خوب در آوردم و با تست زیاد تمام فصول یاد گرفته بودم.
دومین اشتباهم رفتن به حاشیه: فقط تو فکر این بودم که دیگران چه میکنن،دوستای دیگم در چه حالن چه درسیو با چه درصدی باید بزنم،اینترنت و موبایل و ... صبح دیر بلند شم.ظهر ها بخوابم شب ها هم تی وی ببینم .از تفریحات بیرون خودم میزدم که داخل خونه باشمو درس بخونم اما امان از موبایل های اندروید و اینترنت.

سومین اشتباهم که جز اشتباه اولم بود نحوه خوندنم بود،این حرف که یه دور بخونید و کمی تست بزنید بعد دوباره بخونید از نظر من اشتباه بود،یا شاید من منظور درست نفهمیده بودم،
و اما حالا چطور بخونیم که خودم اگر بخوام سال دیگه بخونم اینطوری میخونم:
اولا هر درسیو میخونم وقتی اون فصل میگم بلدم که راحت تست بزنم،یعنی جزوه یا متن کتاب انتخابی میخونم بعد کمی تست میزنم وقتی مطلب جا افتاد یه مرور کوچک روی متن قبلا خونده شده و خلاصه نویسی و زدن تست برای تسلط. ممکن حالا یه فصل با 10 تست به تسلط برسم،ممکن یه فصل با 100 تست،فقط مهم فهمیدن کامل مطلب،نه تموم کردن تست های فصول یا تمام کردن اون فصل یا کتاب،واقعا بفهمید بچه ها
دوما هر متن از هر فصل که خوندید بالطبع داخل فصل مثال هست،ووقتی به سراغ تست ها میرین اون تست خودتون حل کنید،شده به نکته ها و متن نگاهی بندازید اما به جواب سوال اصلا نگاه نکنید اوایل این کار خیلی طول میکشه شاید هر مسیله 2ساعت وقت بگیره اما دیگه وقتی به موضوع تسلط پیدا کردید دیگه در 30 ثانیه همه مسایل حل میشن،اگر این کارو نکنید واقعا نمیتونید تمام سوالات حل کنید چون شما فقط جواب یاد گرفتید نه مفهوم فصل و سوال رو
بعد از اثبات مفاهیم یعنی دور دوم مطالعه دیگه فقط تست بزنید به همین روشی که میگم،شما قبلا مفاهیم فهمیدید خلاصه برداری انجام دادید،تست هم زدید حالا بیاین تست هارو بذارین جلوتون و خودتون حل کنید.اگر به جواب رسیدید که هیچ اگر نه به خلاصه هاتون رجوع کنید اگر خلاصه ها جواب گو نبود به متن موضوع سوال رجوع کنید اگر بازهم سوال جواب ندادید به سراغ پاسخ تست برین مطمئنا نکته ای در اون سوال بوده که شما نمیدونستید و اون نکته رو در خلاصه وارد کنید

سوما منابع یک یا دوتا انتخاب کنید و تا آخرین روز با همون منبع جلو برین ،مگر اینکه بفهمید منبع انتخابی اشتباه بوده و سریعا عوض کنید ،اما یک منبع به عنوان مرجع و منبع دیگه مکمل باشه نه اینکه 2کتاب بخواین کامل بخونید.یک کتاب چند بار بخونید بهتر است

چهارم :اگر در درسی ضعف دارین حتما کلاس برین،اشتباه خودم این بود که قبول نمیکردم در دو درس ضعف دارم و باید کلاس برم و درسیو از کنکور حذف نکنید،مگر اینکه درس آمار یا زبان یا الکترومغناطیس

پنجم:هرآزمونی که شرکت می کنید بعدا آزمون رو بررسی کنید،اشتباه خودم پارسال این بود که آزمون بررسی نمیکردم،بررسی و حل سوالات آزمون از خود آزمون مهم تر است،از سوالات سخت آزمون ها نترسید،هر سوال از آزمون نکته ای رو میتونه به شما یاد بده ،سرجلسه نشستن تمرین کنید حتی باسروصدا چون ممکن مثل من حوزه پرسروصدایی داشته باشید

ششم: زمان مطالعه خود را به مرور افزایش بدید،خودم اوایل فقط روزی 6ساعت میخوندم و به نظرم کولاک میکردم دیگه از دی به 8 ساعت رسوندم و دیدم قبلا چقدر کم میخوندم و واقعا با 6 ساعت درروز نمیشه درسیو کامل فهمید و بنظرم باید ساعات مطالعه خودتون بعد از یک ماه حتما به 10 ساعت برسه،البته 10 ساعت مفید
هفتم :تفریحاتتون موبایل و اینترنت نباشه،سعی کنید در هفته یک یا الی دو روز به تفریح بیرون از خونه بپردازین این خیلی در روحیتون اثر میذاره،موبایل و اینترنت فقط ذهنتون بیشتر خسته میکنه

هشتم:راه خودتون وقتی پیدا کردید به حاشیه ها توجهی نکنید و مصمم و با اراده به راهتون ادامه بدید و وقفه ای نندازین بینش،همین وقفه ها پارسال به من ضربه زد و دلسردم میکرد،هروقت خسته شدید به هدف فکر کنید ...
نهم:هر درس روش خاص خودشو داره سعی کنید راهشو پیدا کنید،مثلا مدار و الکترونیک فقط باید بعد از مفاهیم سوال زیاد حل کنید شاید چندیدن برابر ریاضی

دهم :برای خودتون برنامه داشته باشید،نیاین مثل من جمعه ها یه طوما بنویسید بعد هیچ کدوم انجام ندید
بگین در این هفته این دروس با این فصل ها خوانده بشه و سعی کنید در اون هفته این کارو انجام بدید،در برنامتون جای خالی بذارین که اگر مریضی یا مشکلی پیش اومد در اون روز قابل جبران روز های گذشته بشه
ببخشید زیاد حرف زدم اگر نکته دیگه ای یادم اومد حتما بهتون میگم.برای همه دوستان آرزوی موفقیت میکنم.

شما امسال باز میخونید؟

Mehdi_Sbn

عضو جدید
ارشد برم یا ادامه امریه!؟ کمک

ارشد برم یا ادامه امریه!؟ کمک

سلام بچه ها من لیسانس برق قدرت خوندم از دانشگاه دولتی -پارسال درسم تموم شد و واسه ارشد خوندم و بعدشم رفتم خدمت -امریه یه ارگان فنی رو گرفتم - الان نتایج اومده و من بجز جاهای شاخ مثل تهران و اصفهان و ... بقیه جاها شبانه رو قبولم قدرت- حالا موندم چ کنم امریه رو رها کنم برم اشد که واسش خیلی زحمت کشیدم یا اینکه بی خیالش بشم (ک خیلی سخته) از طرفی هم رها کردن امریه واسم سخته چون شاید به لحاظ کاری خوب باشه و بعدم توی کار میشه ارشد خوند و ازین حرفا حالا موندم ! کمکم کنید لطفا

controlqueen

عضو جدید
سلام به همه دوستان

مهندس اشتباهای شما دقیقااشتباهای من بود. حرف دلمویکجادیدم وانگارتازه فهمیدم چه اشتباهایی کردم. ممنون که متذکرشدیدوبچه ها رو راهنمایی کردید:smile:

آخرین ویرایش:

controlqueen

عضو جدید
بچه هاببخشیداینجامطرح میکنم ولی تاپیک مرتبطی ندیدم. خواستم بدونم اینجاکسی راجع به مبدلdcبه acاطلاعی داره؟

controlqueen

عضو جدید
من یکم توی درس الکترونیک صنعتی یاد گرفتم . خیلی کم ولی :D

سلام مهندس یه سوال داشتم راجع به این مبدل که دارم میسازم .هدف ماگرفتن12ولت DCوتبدیل اون به ولتاژ220متناوب هستش که به چندتاترانزیستور ودرنهایت به ترانس برای ایجادشکل موج متناوب نیازداریم. حالا سوالم اینجاست که وقتی 12ولت رومیگیریم اونو چطوربه ترانزیستورهای موازی بدم تاترانزیستورمون روشن شه؟

llvll.asoud

کاربر ممتاز
سلام مهندس یه سوال داشتم راجع به این مبدل که دارم میسازم .هدف ماگرفتن12ولت DCوتبدیل اون به ولتاژ220متناوب هستش که به چندتاترانزیستور ودرنهایت به ترانس برای ایجادشکل موج متناوب نیازداریم. حالا سوالم اینجاست که وقتی 12ولت رومیگیریم اونو چطوربه ترانزیستورهای موازی بدم تاترانزیستورمون روشن شه؟

با سیم وصل کن خب :D

juvefans

کاربر ممتاز
سلام مهندس یه سوال داشتم راجع به این مبدل که دارم میسازم .هدف ماگرفتن12ولت DCوتبدیل اون به ولتاژ220متناوب هستش که به چندتاترانزیستوودرنهایت به ترانس برای ایجادشکل موج متناوب نیازداریم. حالا سوالم اینجاست که وقتی 12ولت رومیگیریم اونو چطوربه ترانزیستورهای موازی بدم تاترانزیستورمون روشن شه؟

این مدار مبدل رو ما با تریستور یاد گرفته بودیم ( کلا نظر من اصلا شاید درست نباشه از بقیه بازم بپرس )
که 2 تریستور باهم سری بودند و این مجموعه به با تریستور سری دیگر موازی بود . دو سر خارجی این مجموعه به +vcc و زمین متصل بود . بار هم یک سرش بین دو تریستور سری اول و سر دیگرش بین تریستور سری دوم بود . ( تجسم کن اگه حتی تجسم کردنش سخته ) :confused:
تریستور ها با پایه سوم از مدار فرمان دستور میگرفتند .
تریستورها به صورت ضربدری روشن میشدند و تا اینجا موجی مربعی شکل میشه .
بعد میشه با فیلتر مناسب اونو شبیه سینوسی کرد .
بعد هم ترانسفورماتور برای افزایش سطح ولتاژ لازم هست .

:Dطبعا باید خوب بلد باشم چون 17 شدم اما ...

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا