کنکور ارشد آزاد معماری 91 چطور بود؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

tiny memar

عضو جدید
سلام بچه ها..سوالای امسال واقعا" متفاوت بود...زبانش خیلی راحت بود..از 20 تا 12 تاشو درست زدم اما تخصصی ها رو با توجه به جوابایی که بچه ها زدن فکرنکنم زیاد جالب زده باشم.....فکر کنم نمره منفی ام بیشتر باشه..امتحان اسکیسشم واقعا" مزخرف بود...ولی من 3 تا شیتو واسشون پر کردم...وال سکشن 2 تا زدم..تا شد واسشون جزئیات زدم چون بیشتر از سازه های کابلی و چادری استفاده کردم....2 تا مقطع زدم نما زدم ..حجم کلی 1 زدم...حجم داخلی 2تا و پلان طبقات...زیادم روی دیاگرام مانور ندادم...و یه شیت اولشم خودم مجسمه آزادی دیجتال طراحی کردم گزاشتمش وسط گالریها...در کل اسکیس بد نبود..فقط وقت نشد راندوش کنم....با سایه روشن کار کردم......امیدوارم قبول بشم.....

چه نگاه جالبي به اسكيس داشتي يعني براش گفته بود برنامه فيزيكي تعيين كنيد چيكار كردي؟ محل گالري را كجا گرفتي؟ نور غير مستقيم گالري را چطور حل كردي با اين نوع سازهاي كه انتخاب كردي؟

آخرین ویرایش:

tiny memar

عضو جدید
بچه ها تئوري كه آزاد كليد بيرون نميده بياين در مورد اسكيس صحبت كنيم كه چه تصميم گيري درست بوده براي حجم ؟ برنامه فيزيكي كه اين همه روش تاكيد كرده بود با دياگرام و ... اسكيس بياين تحليلش كنيم؟؟؟؟

xx_shaghayegh

عضو جدید
چه نگاه جالبي به اسكيس داشتي يعني براش گفته بود برنامه فيزيكي تعيين كنيد چيكار كردي؟ محل گالري را كجا گرفتي؟

آره..برنامه فیزیکی واسه اش نوشتم...و با توجه به اینکه موزه رو دیده بودم نمیشد سایت انتخابی روی کنار مجسمه های کنار سایت گزاشت...بنابرین اون گوشه مثلثی که کنار سایت بود و خالی بودو طراحی کردم...و به هم وصلشون کردم..اما بیشتر کارم با سازه چادری بود....یعنی روباز طراحی شده بود با سقف چادری.....همین..

e_s_h

عضو جدید
بچه ها تئوري كه آزاد كليد بيرون نميده بياين در مورد اسكيس صحبت كنيم كه چه تصميم گيري درست بوده براي حجم ؟ برنامه فيزيكي كه اين همه روش تاكيد كرده بود با دياگرام و ... اسكيس بياين تحليلش كنيم؟؟؟؟

الان تو سایت ازمون خوندم که کلید سوالا 45 روز بعد ازکنکور میاد

tiny memar

عضو جدید
آره..برنامه فیزیکی واسه اش نوشتم...و با توجه به اینکه موزه رو دیده بودم نمیشد سایت انتخابی روی کنار مجسمه های کنار سایت گزاشت...بنابرین اون گوشه مثلثی که کنار سایت بود و خالی بودو طراحی کردم...و به هم وصلشون کردم..اما بیشتر کارم با سازه چادری بود....یعنی روباز طراحی شده بود با سقف چادری.....همین..

http://www.myup.ir/images/75688991069454458419.jpg
اين مثلث سمت راست كوچكه؟ گفته بود داخل 2 طبقه حلش كنيد؟ حداكثر 1000 متر زير بنا؟ بعد نورش بالاخره بايد كنترل شده باشه ،چطور حلش كردي ؟ اين سمت چپ كاملا حياط مجسمه هست؟

xx_shaghayegh

عضو جدید
http://www.myup.ir/images/75688991069454458419.jpg
اين مثلث سمت راست كوچكه؟ گفته بود داخل 2 طبقه حلش كنيد؟ حداكثر 1000 متر زير بنا؟ بعد نورش بالاخره بايد كنترل شده باشه ،چطور حلش كردي ؟ اين سمت چپ كاملا حياط مجسمه هست؟

ای بابا چقد سخت میگیری...اگه میخواستم اینقدر کنترل شده کار کنم...فک کنم.هنوز سر جلسه آزمون بودم....چون دیدم این سایت طراحی شده ..نمیشد ساخت و ساز جدیدی رو بیان بچسبونن بهش..بنابرین تا شد روی فضای باز کار کردم. و سقف های موقتشو...سایه بان...با سازه چادری پو شوندم....

tiny memar

عضو جدید
ای بابا چقد سخت میگیری...اگه میخواستم اینقدر کنترل شده کار کنم...فک کنم.هنوز سر جلسه آزمون بودم....چون دیدم این سایت طراحی شده ..نمیشد ساخت و ساز جدیدی رو بیان بچسبونن بهش..بنابرین تا شد روی فضای باز کار کردم. و سقف های موقتشو...سایه بان...با سازه چادری پو شوندم....

دوست عزيز ميخوام ببينم چطور تصميم گيري درست بوده با توجه به توزيع برنامه تا يه چيزي ياد بگيريم :D الان رفتم سايتش درست نگاه كردم اينم عكساش كه گذاشتم
site-Final.jpgimages.jpg

.After The Rain.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مساحت ورق a3 فکر کنم 8/1 میشد؟؟؟؟!!!!!>>>>به نظرمن که این سوال ازاساس غلطه.مساحت آ3بایدیه عددباشه نه یه نسبت واگه جوابش یه نسبت باشه لااقل باید می گفت نسبت به چی!!!!اینطورنیست؟من فهمیدم چی شد!!!!طراح سوال کلاس پنجم ابتدایی بوده:w11:هنوز نسبت ها رویادنگرفته.هنوزنمی دونه که مساحت عددداره وواحدداره!!!
برش هم من مطمئنم که موزه میشد.به خاطراینکه رمپ کف ویانورگیری سقف گالری ها روتوش ببینیم.کارواش که برش نمیخواد.بیمارستان هم برش ضروری نیست ووجالبه که من تواسکیسم برش نداشتم:biggrin:
ولی استاد طرح 4 ما که بیمارستان داشتیم میگفت خیلی برش بیمارستان مهمه بخاطر دسترسی هاش!:confused:

• Like
واکنش ها: F.H

F.H

عضو جدید
سلام بچه ها..سوالای امسال واقعا" متفاوت بود...زبانش خیلی راحت بود..از 20 تا 12 تاشو درست زدم اما تخصصی ها رو با توجه به جوابایی که بچه ها زدن فکرنکنم زیاد جالب زده باشم.....فکر کنم نمره منفی ام بیشتر باشه..امتحان اسکیسشم واقعا" مزخرف بود...ولی من 3 تا شیتو واسشون پر کردم...وال سکشن 2 تا زدم..تا شد واسشون جزئیات زدم چون بیشتر از سازه های کابلی و چادری استفاده کردم....2 تا مقطع زدم نما زدم ..حجم کلی 1 زدم...حجم داخلی 2تا و پلان طبقات...زیادم روی دیاگرام مانور ندادم...و یه شیت اولشم خودم مجسمه آزادی دیجتال طراحی کردم گزاشتمش وسط گالریها...در کل اسکیس بد نبود..فقط وقت نشد راندوش کنم....با سایه روشن کار کردم......امیدوارم قبول بشم.....

:eek: آخی
ولی فک نکنم قبول بشی چون راندو نداشتی:D

چه جوری وقت کردی اینهمه رو بکشی؟حتی بیشتر از اونی که میخواستن:surprised::surprised:

F.H

عضو جدید
مساحت ورق a3 فکر کنم 8/1 میشد؟؟؟؟!!!!!>>>>به نظرمن که این سوال ازاساس غلطه.مساحت آ3بایدیه عددباشه نه یه نسبت واگه جوابش یه نسبت باشه لااقل باید می گفت نسبت به چی!!!!اینطورنیست؟من فهمیدم چی شد!!!!طراح سوال کلاس پنجم ابتدایی بوده:w11:هنوز نسبت ها رویادنگرفته.هنوزنمی دونه که مساحت عددداره وواحدداره!!!
برش هم من مطمئنم که موزه میشد.به خاطراینکه رمپ کف ویانورگیری سقف گالری ها روتوش ببینیم.کارواش که برش نمیخواد.بیمارستان هم برش ضروری نیست ووجالبه که من تواسکیسم برش نداشتم:biggrin:
ولی مهراس جون منظور سوال این بود که کاغذ a3چند متر مربعه؟خب 0.3 *0.4 میشه 0.12متر مربع که در واقع حدودا 8/1 متر مربع میشه>> 8/1 =0.125

.After The Rain.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سوال شیب معکوس چی میشد؟
سینما رو زدم

والا من زدم سالن سخنرانی ولی نمیدونم درسته یا نه، آخه واسه سالن سخنرانی نیاز نداریم که حتما شخص سخنران ببینیم صداش بشنویم کافیه ولی اون یکیا (سینما و تئاتر و اون یکی یادم نیست) حتما باید دید داشته باشیم به پرده نمایش!:w05:

F.H

عضو جدید
والا من زدم سالن سخنرانی ولی نمیدونم درسته یا نه، آخه واسه سالن سخنرانی نیاز نداریم که حتما شخص سخنران ببینیم صداش بشنویم کافیه ولی اون یکیا (سینما و تئاتر و اون یکی یادم نیست) حتما باید دید داشته باشیم به پرده نمایش!:w05:
منم زدم سخنرانی با همین استدلال
یه سوال دیگه توی همین زمینه با همین گزینه ها بود اونو نزدم ,فک کنم گفته بود کدومش نیاز به برج روی صحنه داره؟یه همچین چیزی!!!

pedram131

عضو جدید
زدم تالار موسیقی گفتم شاید یه ارکستری یه چیزی اون بالا بخونه:D

rommanc

عضو جدید
be nazare man ta kelida nayad nemishe be javaba tekye kard
rasti kasi khabar dare ghazvin ghabul nashi takmil zarfiat hamedan migire yana?

mazoong

عضو جدید
من چالوس شرکت کرده بودم و مثل خیلی های دیگه از سر صبح جلوی ورودی شگفت زده شدم خوشبختانه چون زود رفته بودم توانستم یک فکری بکنم اما صحنه های عجیبی آنجا بود از مراقب هایی که می گفتن وقت تمام شده و تا نیم ساعت بعد از خروج من , هنوز میدیدم آدم می آید بیرون ؟ تا یک عده که میگفتن وسایل ترسیمشان داخل ماشین جلوی درب دانشگاهست اما اجازه خروج از سالن را نداشتن . امسال گذاشته بودن هر کسی دوتا کاغذ a3 سرجلسه ببرد اما نظارتی نبود که این کاغذ سفید هست یانه.جاهای دیگر را نمیدانم اما آنجا صندلی که برای اسکیس در اختیار ما بود از این صندلی های ابتدایی ها که یک دسته چوبی دارد ........ میخواستم زیر انداز ببرم اما غافلگیر شدم .کلید همه سوالهایی که در اتاق ما توزیع شده بود کلید سوالشان یکی بود من ردیف اول بودم اما صداهایی که می آمد این مطلب را تصدیق میکرد 66 میشد1 و 68 میشد 3 به کرات این جمله تکرار شد و من الآن دقیقا شماره ها یادم نیست اما سرجلسه چک کردم صحیح بود کلا آدم های اون حوزه ضعیف عمل کردن و برنامه ریزان در سطوح بالاتر , ضعیفتر . شبیه خیلی چیزهای دیگر داخل کشوراین آزمون نشان داد که تا چه حد عملکرد دانشگاه آزاد ....... است و برای مسئو لان طراحان و کلیه کسانی که در برگزاری هرچه ....... تر این آزمون نقشی داشتند تقاضای شفای عاجل دارم.

hadired2012

عضو جدید
من تبریزبودم.هیچ نظمی توآزمون دیده نمیشد.هرکسی آوازخودش رومیخوند.واقعا جای تاسف داره.اون ازسوالاشون...اون ازاسکیسشون...اون هم ازنحوه برگزاری واطلاع رسانی آزمون...؟؟؟!!!

hadired2012

عضو جدید
یه سوال بود درمورد5معمارنیویورکی.ازلحاظ عملکردی مشابه هم بودن؟

hadired2012

عضو جدید
یه سوال هم بودکه گزینه هاش پارامتریک-دیاگراماتیک و...بود.چی میشد جوابش؟

e_s_h

عضو جدید
منم تهران بودم هیچ نظمی نبود اصلا وسیله ها رو نگاه نکردن طرح آماده هم آوردن تو جلسه یکی از بچه ها تو کلاس ما موبایلش تو جیبش بود وقت آزمون هم که تموم شد تا 15دقیقه بعدش داشتن طرح میکشیدن واقعا نمیدونم چطوری می خوان قضاوت کنن ...

وضعیت
موضوع بسته شده است.