کنکور ارشد آزاد معماری 91 چطور بود؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
پس اينطور
كنكور امسال وضعيتش اين بوده
من ميگم هر كي ز پس زينش بر مياد حتما بره
معلوم نيس تا سال بعد چه بلاي اسماني ديگه به سرمون بيارن
امسال تگرگ
سال بعد باران اسيدي
!
نقل قول دي

F.H

عضو جدید
خداوکیلی طراح سوال باید لباس ضدفحش بپوشه
ببین کارمون به کجا رسیده که جواب سوالامون رو باید از توی ویکی پدیا نگاه کنیم
من از این سوالش تا تهش خوندم که سوالای تاریخش چه جوری طرح شده,مخصوصا که این اولین سوالش بود, اخه تعداد ستون هاش چه رررربطی داره به ما؟!!

ArchWorld

عضو جدید
من که برای اسکیس نرسیدم پرسپکتیو ها رو بزنم. واقعا وقت کم بود. بعد از تموم شدن وقت یکی از بچه ها نزدیک بود با مراقب دست به یقه بشه که چرا قبلش اعلام نکردین چقدر تا پایان وقت مونده.
من بارای اسکیس مونده بودم از خود پلان موزه هنر های معاصر استفاده کنم یا اینکه تغییرش بدم که چندتا طرح زدم و در پایان تصمیم گرفتم از همون هندسه خود موزه استفاده کنم. دوستان بگن که برای اسکیس هم چکار کردن.
بعضی سوالات بخش تستی واقعا عجیب بود.

1- اون سوال وال سکشن هم 1/25 میشه
2- یکی از سوالای درک عمومی: در یک هنرستان به عمد زمین والیبال و بسکتبال نساخته اند. این چه هنرستانی است؟ هنرستان فنی حرفه ای/موسیقی/هنرهای نمایشی/نقشه کشی
به این سوال چه جوابی دادین؟ من چون مطمئن نبودم نزدم
3- یه سوال دیگه درک عمومی: در کدام یک از تالارها شیب میتواند معکوس باشه؟ سخنرانی/موسیقی/سینما/اون یکی رو یادم نیست.

mehras khanum

عضو جدید
سوالا خیلی سخت بودودرعین حال مزخرف....:crying:مثلااون سوال چی میشد؟گزینه هاش خیلی متناقض میشد>>>کدام گزینه نادرست است؟
نظریه معماری همان تاریخ معماری است -نظریه معماری همان نقدمعماری است-نظریه معماری بانقدوتاریخ متفاوت است-نظریه معماری مجموعه ضوابط ساختمانی است!!!ابه نظرتون این سوال ایرادنداشت؟
این سوال که مضحک بود:اگرمساحت یک سطح درمقیاس Aبرابرaبه توان دوشود،درمقیاس Bمساحت آن چنداست؟انگارتست هوشه!!!!مسخره بودواقعا.این میشدaبه توان دو دوباره؟

Seti.Star

عضو جدید
کاربر ممتاز
.....یه سوال که کدامیک از موارد به برج صحنه نیاز نداره یا تو این مایعها!!!سینما/تالار نمایش/موسیقی/سخنرانی؟

....یه سوال مربوط به پله بود..از طرف A به B ..یا همچین چیزایی

....یه سوالم ماله پارکینگ و تاسیسات بود کدوم میشه کجا قرار بگیره!!گزینه هاش یادم نیس از دیروز آلزایمر گرفتم!!

.....اون سوال کشش در پلان کلیساها فک کنم.دوره رومانسیک بود!
ویژگیهای معماری رومانسک در انگلستان را می توان، دیوارهای ضخیم و ستونهای داخلی قطور که اغلب استوانه ای هستند و از نظر پلان این بناها دارای پلانی طولی و به عبارتی بسیار کشیده اند و بازوهای عرضی آنها نسبت به بناهای دیگر سبک رومانسک بیش از حد معمول بیرون کشیده شده اند، محراب در این کلیساها به شکل ادامه پلان و بسیار طولانی است. همچنین برجهای مربع با سقفهای مسطح بر روی محل تقاطع در صحن و بازوهای عرضی از دیگر ویژگی معماری رومانسک در انگلستان است. ویژگی دیگر این معماری این است که بر خلاف کلیساهای با سیلیکایی در ایتالیا و دیگر نقاط، نمای کلیساها در پشت برجها مخفی می شوند و وضعیت داخلی کلیسا را نمی توان از نمای بیرونی تشخیص داد.

....آپادانه هم که تالار مرکزیش 36تا ستون با کل ایوانش 72 تا ستون خوب نگفتن کدومه که کل یا جزء!!

...یه سوال دیگه ام مربوط به ترسیم و اینکه با کدوم وسیله خط میکشن!!اشل / خط کش تی/ گونیای 45 /گونیای 30..60!!!

....یکی دیگه هم که مربوط به خانه های ایرانی بود...کاشان و یزد !!

آخرین ویرایش:

mehras khanum

عضو جدید
وال سکشن=25/1
برش توکدوم ضروریه؟موزه که من نزدم
نوروسکوت فکر می کنم لویی کان میشداماچون شک داشتم نزدم
آپادانارونزدم
خان شیرازمشابه ایلخانی زدم:(
چهارایوانی=سلجوقی
مساحت a3چی میشد؟
چراهیچ سوالی یادم نمونده؟:w20:به نظرم وقت سوالاخیلی کم بود.80 تاسوال80 دقیقه.من اشتباه کردم زبانوگذاشتم آخر،بعدچون می ترسیدم وقت کم یارم به درک مطلب که رسیدم اصلا تمرکزنداشتم وفک کنم یه دونه زدم ازدرک.کلا ازهردرسی 8-9 تاسوال که مطمئن تربودم جواب دادم.

proarc

عضو جدید
بد ترین کنکوری بود که دیده بودم از لحاظ وقت و نوع سوالات چه تئوری و چه اسکیس
هرچند که تئوری ها رو خوب جواب دادم و اسکیس رو هم راضی هستم
در مورد اسکیس باید بگم که به همه چیز فکر کرده بودم الا به این موضوع ولی تحلیل هاش رو کامل انجام دادم

mehras khanum

عضو جدید
سوال مربوط به پله بود>>>>ازBبه Aو12تاپله

اون سوال کشش در پلان کلیساها >>>>من زدم گوتیک!!!مثل کلیسای آلمانی کولونی وبسیاری ازکلیساهای گوتیک پیشرفته که درجهت عمودی کشیده اند وتمایل به جهیدن به ارتفاعات دارن.شایدم من اشتباه زدم!!!!نمی دونم.اگه اشتباه زده باشم هفت هشت تاسوالم که زدم بانمره منفی میشه صفردرصد:biggrin:بازجای شکرش باقیه که منفی نمیشه!!! سوال مربوط به ترسیم و اینکه با کدوم وسیله خط نمی کشن!!اشل / خط کش تی/ گونیای 45 /گونیای 30..60!!!میشداشل/چون یه استادداشتیم هروقت بااشل خط می کشیدیم باهمون اشل می زدتوسرمون می گفت اشل برای مقیاسه نه خط کشیدن.باسه تادیگه میشه خط کشید.به نظرمن بیشترشبیه تست هوش بودتاکنکورارشد.طراح سوال می خواست ضریب هوشی بگیره:w15:هیچ ربطی به خوندن نداشت.می خوندی یانمی خوندی فرقی نمی کرد

ArchWorld

عضو جدید
.....یه سوال که کدامیک از موارد به برج صحنه نیاز نداره یا تو این مایعها!!!سینما/تالار نمایش/موسیقی/سخنرانی؟

....یه سوال مربوط به پله بود..از طرف A به B ..یا همچین چیزایی

....یه سوالم ماله پارکینگ و تاسیسات بود کدوم میشه کجا قرار بگیره!!گزینه هاش یادم نیس از دیروز آلزایمر گرفتم!!

.....اون سوال کشش در پلان کلیساها فک کنم.دوره رومانسیک بود!
ویژگیهای معماری رومانسک در انگلستان را می توان، دیوارهای ضخیم و ستونهای داخلی قطور که اغلب استوانه ای هستند و از نظر پلان این بناها دارای پلانی طولی و به عبارتی بسیار کشیده اند و بازوهای عرضی آنها نسبت به بناهای دیگر سبک رومانسک بیش از حد معمول بیرون کشیده شده اند، محراب در این کلیساها به شکل ادامه پلان و بسیار طولانی است. همچنین برجهای مربع با سقفهای مسطح بر روی محل تقاطع در صحن و بازوهای عرضی از دیگر ویژگی معماری رومانسک در انگلستان است. ویژگی دیگر این معماری این است که بر خلاف کلیساهای با سیلیکایی در ایتالیا و دیگر نقاط، نمای کلیساها در پشت برجها مخفی می شوند و وضعیت داخلی کلیسا را نمی توان از نمای بیرونی تشخیص داد.

....آپادانه هم که تالار مرکزیش 36تا ستون با کل ایوانش 72 تا ستون خوب نگفتن کدومه که کل یا جزء!!

...یه سوال دیگه ام مربوط به ترسیم و اینکه با کدوم وسیله خط میکشن!!اشل / خط کش تی/ گونیای 45 /گونیای 30..60!!!

....یکی دیگه هم که مربوط به خانه های ایرانی بود...کاشان و یزد !!

سوال پله این بود که جهت حرکت در پله رسم شده از کدوم طرفه که فکر کنم از a به b بود و بعد پرسیده بود که چندتا سنگ کف پله داره 12تا یا 14 تا که من زدم 12 تا چون دوتای دیگه سنگ پارگرد بودن نه سنگ پله.

سوال پارکینگ و تاسیسات هم اونی که تاسیسات رو مجاور خاک گذاشته بود غلط بود چون اتاق تاسیسات حتما باید بتونه هوای تازه مستقیم از بیرون بگیره که در این حالت امکان پذیر نبود.

تا اونجا که من یادمه پرسیده بود با کدام وسیله خط نمی کشند که من زدم اشل.

وال سکشن=25/1
برش توکدوم ضروریه؟موزه که من نزدم
نوروسکوت فکر می کنم لویی کان میشداماچون شک داشتم نزدم
آپادانارونزدم
خان شیرازمشابه ایلخانی زدم:(
چهارایوانی=سلجوقی
مساحت a3چی میشد؟
چراهیچ سوالی یادم نمونده؟:w20:به نظرم وقت سوالاخیلی کم بود.80 تاسوال80 دقیقه.من اشتباه کردم زبانوگذاشتم آخر،بعدچون می ترسیدم وقت کم یارم به درک مطلب که رسیدم اصلا تمرکزنداشتم وفک کنم یه دونه زدم ازدرک.کلا ازهردرسی 8-9 تاسوال که مطمئن تربودم جواب دادم.

مساحت ورق a3 فکر کنم 8/1 میشد.
برای برش هم من رو موزع=ه شک داشتم و نزدم ولی واضح بود که اداری غلطه.

Negar-A

عضو جدید
سلام بچه ها من که تئوری رو خراب کردم :cry: اسکیسم ای ....... چرا اینقدر دیاگرام گفته بودن!!!!!!!:surprised:!!! من فقط 5 دقیقه ی اخر راندو کردم اونم فقط آسمان
سوالایی که یادمه :1- راجع به اتاقی که بهترین نور ها رو میگیره .من زدم هونی که جنوب و شرق رو میگرفت
2-نور وسکوت فکر کنم لویی کان
3-5 معمار نیویورکی چه وجه اشتراکی داشتن
4-کدام معمار ها سبکشون متفاوته؟ گائودی ، شارون ، فرانک گری،...
5-راجع به منبع انبساط
6- ویژگی آجر نسوز
:question:دیگه یادم نمیاد

0959

عضو جدید
سوال پله این بود که جهت حرکت در پله رسم شده از کدوم طرفه که فکر کنم از a به b بود و بعد پرسیده بود که چندتا سنگ کف پله داره 12تا یا 14 تا که من زدم 12 تا چون دوتای دیگه سنگ پارگرد بودن نه سنگ پله.

سوال پارکینگ و تاسیسات هم اونی که تاسیسات رو مجاور خاک گذاشته بود غلط بود چون اتاق تاسیسات حتما باید بتونه هوای تازه مستقیم از بیرون بگیره که در این حالت امکان پذیر نبود.

تا اونجا که من یادمه پرسیده بود با کدام وسیله خط نمی کشند که من زدم اشل.

مساحت ورق a3 فکر کنم 8/1 میشد.
برای برش هم من رو موزع=ه شک داشتم و نزدم ولی واضح بود که اداری غلطه.

از A به B با 14 تا سنگ.چون اون 2 تا هم شمرده میشند.

rommanc

عضو جدید
soala jaleb nabud vaghte skisam ke kheyli kam bud
man ghazvin zadam... unaee ke motmaeen budamo zadam

mehras khanum

عضو جدید
مساحت ورق a3 فکر کنم 8/1 میشد؟؟؟؟!!!!!>>>>به نظرمن که این سوال ازاساس غلطه.مساحت آ3بایدیه عددباشه نه یه نسبت واگه جوابش یه نسبت باشه لااقل باید می گفت نسبت به چی!!!!اینطورنیست؟من فهمیدم چی شد!!!!طراح سوال کلاس پنجم ابتدایی بوده:w11:هنوز نسبت ها رویادنگرفته.هنوزنمی دونه که مساحت عددداره وواحدداره!!!
برش هم من مطمئنم که موزه میشد.به خاطراینکه رمپ کف ویانورگیری سقف گالری ها روتوش ببینیم.کارواش که برش نمیخواد.بیمارستان هم برش ضروری نیست ووجالبه که من تواسکیسم برش نداشتم:biggrin:

آخرین ویرایش:

analog

عضو جدید
دعا کنید

دعا کنید

خوب همون طوری که تو تاپیک های دیگه گفتم امسال معلوم بود که سوالا اینطوریه و افتضاحه چون خودشونم گفته بودن که امسال برای اولین بار طراحی سوالات متفاوت خواهد بود ...
به هر حال بهتره دعا کنید ... چون سال دیگه نه تنها افزایش ظرفیت نداریم چه دولتی چه آزاد - شرکت کننده های عادی 2 برابر شده و با احتساب فارغ التحصیلان جدید چیزی حدود 4 برابری ظرفیت داریم ... متاسفانه بومی سازی برای رشته های زیادی عملی نشده و باز هم شانس قبولی پایین تر خواهد رفت ...:surprised:
اسکیس استاندارد نبود چون نه جهت شمال معلوم بود نه عکس واضح ... حتی ابعاد و مقیاس هم نبود ... اگرم که لازم نبود باید می نوشتند . یکپارچه شدن زمان تست و اسکیس مزخرف ترین و غیر استاندارد ترین کاری بود که تو تاریخ جهان ثبت کردند ... باز هم کار این مفاخر ایرانی دانشگاهی تو چشم اومد !!! ... یعنی امتحان 5 ساعته تو هر جا سرچ کنین نیست ...:confused:
یافته های پزشکی هم میگه که 2 ساعت بیشتر یه جا نشستن خطر وحشتناکی داره ... حالا 2 ساعت کجا 5 ساعت و نیم کجا ! :redface:

به هر حال اگر40 % درست بزنین تست هارو و اسکیس هم 50 % قبولین البته با توجه به رشته و محل دانشگاه انتخابی .:)

lili naz

عضو جدید
سلام بچه ها
من سر جلسه تئوری رو خوب دادم ولی الان هیچی از سوالا رو یادم نمی یاد ولی اسکیس..... به شدت وقت کم اوردم جوری که امید ندارم قبول شم
ایشالله سال دیگه دولتی ......

rommanc

عضو جدید
3vomin nuro chi zadin? shomal?
ferank gahry ba baghie fargh dasht?
muzeye gugenhaim mesle gugenhayme newyork bud?

mehras khanum

عضو جدید
خوب همون طوری که تو تاپیک های دیگه گفتم امسال معلوم بود که سوالا اینطوریه و افتضاحه چون خودشونم گفته بودن که امسال برای اولین بار طراحی سوالات متفاوت خواهد بود ...
به هر حال بهتره دعا کنید ... چون سال دیگه نه تنها افزایش ظرفیت نداریم چه دولتی چه آزاد - شرکت کننده های عادی 2 برابر شده و با احتساب فارغ التحصیلان جدید چیزی حدود 4 برابری ظرفیت داریم ... متاسفانه بومی سازی برای رشته های زیادی عملی نشده و باز هم شانس قبولی پایین تر خواهد رفت ...:surprised:
اسکیس استاندارد نبود چون نه جهت شمال معلوم بود نه عکس واضح ... حتی ابعاد و مقیاس هم نبود ... اگرم که لازم نبود باید می نوشتند . یکپارچه شدن زمان تست و اسکیس مزخرف ترین و غیر استاندارد ترین کاری بود که تو تاریخ جهان ثبت کردند ... باز هم کار این مفاخر ایرانی دانشگاهی تو چشم اومد !!! ... یعنی امتحان 5 ساعته تو هر جا سرچ کنین نیست ...:confused:
یافته های پزشکی هم میگه که 2 ساعت بیشتر یه جا نشستن خطر وحشتناکی داره ... حالا 2 ساعت کجا 5 ساعت و نیم کجا ! :redface:

به هر حال اگر40 % درست بزنین تست هارو و اسکیس هم 50 % قبولین البته با توجه به رشته و محل دانشگاه انتخابی .:)
حرف دلموزدی.واقعاداده های اسکیس کم بودوتلفیق دوتاامتحان مسخره ترین کارممکن.

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها من که تئوری رو خراب کردم :cry: اسکیسم ای ....... چرا اینقدر دیاگرام گفته بودن!!!!!!!:surprised:!!! من فقط 5 دقیقه ی اخر راندو کردم اونم فقط آسمان
سوالایی که یادمه :1- راجع به اتاقی که بهترین نور ها رو میگیره .من زدم هونی که جنوب و شرق رو میگرفت
2-نور وسکوت فکر کنم لویی کان
3-5 معمار نیویورکی چه وجه اشتراکی داشتن
4-کدام معمار ها سبکشون متفاوته؟ گائودی ، شارون ، فرانک گری،...
5-راجع به منبع انبساط
6- ویژگی آجر نسوز
:question:دیگه یادم نمیاد

1- جنوب شرق
2- لویی کان ولی یادم نیس بالاخره زدم یا نزدم چون یکم شک داشتم
3- فکر کنم پرسیده بود کدوم گزینه جز مشترکاتشون نبود! من زدم طراحی بر اساس عملکرد (به خاطر طرز فکر مایکل گریوز)
4-پیتر زومتر میشد ولی اینم شک داشتم نزدم! چون کارای زومتر رو ندیده بودم
5- همه وسایل گرمایش و سرمایش منبع انبساط دارند---> غلطه! چون چیلر جذبی منبع انبساط نداره کولر آبی منبع انبساط نداره و ...
6- اینم از اون سوالا بوداااا!!! آخه کی اینا رو یادش میمونه!!

یه سوال هم اضافه کنم---> موزه گوگنهایم بیلبائو شبیه کدوم ساختمونه؟یادم نیس گزینه هاش چی بود

rommanc

عضو جدید
یه سوال هم اضافه کنم---> موزه گوگنهایم بیلبائو شبیه کدوم ساختمونه؟یادم نیس گزینه هاش چی بود[/QUOTE]

shabihe gogenhaime newyork man zadam

sakhte madrese az safavi mishod bacheha
?

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
shabihe gogenhaime newyork man zadam

sakhte madrese az safavi mishod bacheha
?
به نظر من شبیه اپرای سیدنیه[/QUOTE]

بقیه گزینه هارو کسی یادش نیس؟ اپرای سیدنی مال این سوال بود؟

نه بقیشو یادم نیست اما اینو می دونم واسه این سوال بود

یادمه یه اپرای سیدنی زدم! پس این بوده!

وضعیت
موضوع بسته شده است.