کرکسیون پروژه های طراحی معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mlarchitect

کاربر فعال
سلام

سلام

خوبه...
چند تا نظر...
1- طرح به طور کلی بیش از اندازه شکل هندسی یکنواخت داره...
کار کردن تو گوشه ها یا وسط... استفاده ی بیشتر از خطوط شکسته یا منحنی میتونست خوب باشه...
البته شاید اقتضای تحمیل استاد یا سایت اینجوری بوده...

2- پلان کلی همه طبقات تقریبا یک شکله که حجم رو ساده می کنه...

3- در مورد شیت بندی...
نوشته ها خیلی بزرگ شده و تاکید رو از طرح به نوشته کشونده...
استفاده بیش از اندازه از ترسیمات و نوشته های فانتزی ،شیت رو از جدیت انداخته...
ولی ترکیب رنگ قهوه و زرد رو به قهوه ای تون جالبه...

masoud zeinali

عضو جدید
با سلام
بچه ها من موضوع طرح نهایی فرودگاه انتخاب کردم و می خواستم اگه می تونین تو هر زمینه ای به من کمک برسونین. چن باید کارم رو سریع تمومش کنم . واقعا ممنون

raha

مدیر بازنشسته
با سلام
بچه ها من موضوع طرح نهایی فرودگاه انتخاب کردم و می خواستم اگه می تونین تو هر زمینه ای به من کمک برسونین. چن باید کارم رو سریع تمومش کنم . واقعا ممنون

این 2 تا تاپیک احتمالا کمکتون میکنه؛
http://www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=104838
http://www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=100514

archi_zigorat

عضو جدید
طراحي معماري

طراحي معماري

اين پرژه طرح 4 با موضوع ترميناله
خوشحال مي شم اگه نظر بدين:gol:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

raha

مدیر بازنشسته
بچه ها ممنون از اینکه کارهاتون رو میزارین. اما فکر میکنم این تصاویری که شما از پروژه هاتون گذاشتین بیشتر مربوط به تالار همسایه میشه. یعنی تالار بیان معماری؛ جهت شیت بندی و نحوه ی ارائه... اینجا بیشتر هدف این بودش که بر روی خود "طرح معماری" کرکسیون بشه. پلان. مقطع و... و با توضیحاتی که از خواسته های طرح و نحوه ی طراحیتون میدین یه مقدار چیز یاد بگیریم از هم!! الان تو این تصاویر مدارک طرحتون زیاد مشخص نیستن...!!

راستی چقدر پیشرفته ین شما، جالب بود واسم که برای طرح 2 ، پوستر طراحی کردین!!:surprised:
بابا ما تا دقیقه آخر تحویل هم تو حیاط دانشگاه پهن شده بودیم رو زمین و مشغول راپیدی کردن بودیم. یه سری از بچه ها هم مشغول التماس به استاد که یه دقیقه دیگه صبر کنه و نره. یادش به خیر:d

rahajo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به دوستای گلم

من پایانامم مجموعه سینمایی هستش ولی متاسفانه مطالب زیادی نتونستم بدست بیارم

اگه نمونه های اجرایی سینما و تیاتر و آمفی تیاتر داشته باشین به منم اطلاع بدین.

البته اگه نقشه هایی باشه که پلان داشته باشه و جامع باشه.

ممنون میشم از کمکتون

ahmadi3778

عضو جدید
بچه ها ممنون از اینکه کارهاتون رو میزارین. اما فکر میکنم این تصاویری که شما از پروژه هاتون گذاشتین بیشتر مربوط به تالار همسایه میشه. یعنی تالار بیان معماری؛ جهت شیت بندی و نحوه ی ارائه... اینجا بیشتر هدف این بودش که بر روی خود "طرح معماری" کرکسیون بشه. پلان. مقطع و... و با توضیحاتی که از خواسته های طرح و نحوه ی طراحیتون میدین یه مقدار چیز یاد بگیریم از هم!! الان تو این تصاویر مدارک طرحتون زیاد مشخص نیستن...!!

راستی چقدر پیشرفته ین شما، جالب بود واسم که برای طرح 2 ، پوستر طراحی کردین!!:surprised:
بابا ما تا دقیقه آخر تحویل هم تو حیاط دانشگاه پهن شده بودیم رو زمین و مشغول راپیدی کردن بودیم. یه سری از بچه ها هم مشغول التماس به استاد که یه دقیقه دیگه صبر کنه و نره. یادش به خیر:d

والا براي من كار راحتي نبود اين اولين كارم با تري دي مكس بود بعد از آموزشي كه ديدم و تقريبا 1 ماه و نيم وقت گذاشتم و پوسترشم شب آخر طراحي كردم و دقيقه نود بردو براي پلات

mohseni1367

عضو جدید
http://www.www.iran-eng.ir/picture.php?albumid=1256&pictureid=3595
یه جورایی سایت پلان کارمون...
اینم تری دی اصلی موزه:
http://www.www.iran-eng.ir/picture.php?albumid=1256&pictureid=3592
سلام . . . .
فکر می کنم که بین خطوط کروو و مستطیل شکل یه نا هماهنگی وجود داره ..
می تونست با کار بیشتر بهتر بشه . . .
ما موزه رو مقدمات 2 داشتیم .....
بی انصاف 1 ماه وقت داد گفت 2000 متر زمین رو موزه سنگ و آب طراحی کنید پارکینگم داشته باشه ...
زمین هم 15 % شیب داشت . . .

saber.solimani

عضو جدید
سلام به همه بچه ها
من صابر سلیمای هستم فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی معماری سال 82
من یه عقیده دارم (زکات علم آموختن است) از این جهت من حاضرم به تمام دانشجوهای معماری وعمران به صورت رایگان در کلیه دروسشون و همینطور پروژه هاشون کمک کنم .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

saber.solimani

عضو جدید
سلام
آقا اگه میشه یه کمک فکری و اساسی به من بکنید ...
راستش موضوع طرح 3 برای این ترمم ، طراحی موزه ی سینما هستش .
من از همه ی دوستان می خوام که اگه می تونن به من در مورد ایده برای گالریهام ، نظر بدن ...
به نظرتون توی یک موزه ی سینما چه نوع گالری هایی می تونه وجود داشته باشه ؟؟
خب اصولا گالری هایی مثل : گالری عکس و تصاویر مختلف و گالری اشیا ، می تونه باشه ، اما منظور من یه نوع گالریه کاملا متفاوت و ویژه موزه سینما هستش .
مخصوصا حالا من خودم میخوام به نوعی روی مفهوم فیلم و اینکه فیلم از یکسری تصاویر متحرک ساخته شده تاکید کرده و روش کار کنم . شبیه کاری که به عنوان مثال توی موزه ی یهود انجام شده و یه بخشی توی موزه به عنوان گالری صدا طراحی شده که در اون افراد به هنگام راه رفتن روی یکسری شکلک ها که فلزی هستند نوعی صدای جیغ تولید میشه که به نوعی بیان کننده ی اون فریاد مردم در اون موقع بود (در مورد واقعه ی هلوکاست) .منظور من هم ، یه همچین کار کاملا ویژه ای هستش . به نظر من استفاده از تجهیزات و برخی طرحهای پیشرفته مثلا استفاده از یکسری نمایشگرها روی سطوح و بدنه ها می تونه مد نظر قرار داشته باشه .
ببخشید که فقط زیاد حرف زدم ... منتظر یاری سبزتان هستیم .;):)
سلام دوست من شما میتونید از گالری نقاشی استفاده کنید

• Like
واکنش ها: c_me

saber.solimani

عضو جدید
سلام
آقا اگه میشه یه کمک فکری و اساسی به من بکنید ...
راستش موضوع طرح 3 برای این ترمم ، طراحی موزه ی سینما هستش .
من از همه ی دوستان می خوام که اگه می تونن به من در مورد ایده برای گالریهام ، نظر بدن ...
به نظرتون توی یک موزه ی سینما چه نوع گالری هایی می تونه وجود داشته باشه ؟؟
خب اصولا گالری هایی مثل : گالری عکس و تصاویر مختلف و گالری اشیا ، می تونه باشه ، اما منظور من یه نوع گالریه کاملا متفاوت و ویژه موزه سینما هستش .
مخصوصا حالا من خودم میخوام به نوعی روی مفهوم فیلم و اینکه فیلم از یکسری تصاویر متحرک ساخته شده تاکید کرده و روش کار کنم . شبیه کاری که به عنوان مثال توی موزه ی یهود انجام شده و یه بخشی توی موزه به عنوان گالری صدا طراحی شده که در اون افراد به هنگام راه رفتن روی یکسری شکلک ها که فلزی هستند نوعی صدای جیغ تولید میشه که به نوعی بیان کننده ی اون فریاد مردم در اون موقع بود (در مورد واقعه ی هلوکاست) .منظور من هم ، یه همچین کار کاملا ویژه ای هستش . به نظر من استفاده از تجهیزات و برخی طرحهای پیشرفته مثلا استفاده از یکسری نمایشگرها روی سطوح و بدنه ها می تونه مد نظر قرار داشته باشه .
ببخشید که فقط زیاد حرف زدم ... منتظر یاری سبزتان هستیم .;):)
با سلام
دوست من از نظر من شما باید قبل از هر طراحی سبک اون رو انتخاب کنید شما در ادامه تحصیل متوجه خواهید شد که تمام معماران بزرگ دنیا از سبک های خاصی پیروی میکردند و در طراحی هاشون از این سبکها پیروی میکردند آرشیتک بودن به این معنی نیست که شما قادر باشید با استفاده از اتود و درافت یا ابزار اتوکد یک ساختمان رو ترسیم کنید شما باید بتونید از طریق طراحیتون افکار خودتون رو به کسانی که این ساختمان رو میبینندالقا کنید و به اونها بفهمونبد از ابن طراحی چه منطوری داذید و هیچ ساختمان یا بنای رو نباید طراحی کرد مگر اینگه حرفی رو برای بیان کردن داشته باشید در غیر این صورت یک آرشیتکت هیچ فرقی بایک معمار تجربی که از معماری فقط ساخت و فروش رو میدونه ندارید
برای این منظور شما باید پیرو یک از مکتبها یا سبکهای معماری باشید مثل مدرنیسم ،اکوتک،پست مدرن یا دیکانسراکشن،دینامیک، فتوریسم، نئوکلاسیک و و و خیلی از سبکهای شناخته شده
شما برای طراحی یک فضاء یا مجموعه باید اول به عملکرد فضاء توجه کنید و گام بدی انتخاب زبان معماری یا به قولی سبک
موزه : موزه یعنی مکانی برای حفاظت و محفوظ نمودن از یادگارها یا از گذشته یا برای آینده
من اگر جای شما بودم از مکتب اکوتک پیروی میکردم
معماری اکو- تک ( اکولوژی + تکنولوژی ) علاوه بر استفاده حداکثر از عوامل طبیعی و محیطی به همراه فن آوری روز ، بالابردن سطح کیفیت برای زندگی برای آیندگان است
اولین نکته برای جلب نظر کردن افکار عمومی برای یک ساختمان نمای اون هست شما موضوع طرحتون موزه سینماست پس میتونید از نمایی مدرن مثل آینه و آلمینیوم در نما استفاده کنید که بازتاب داره بازتاب تصاویر و برای ورودی از شکل یک دوربین فیلم برداری استفاده کنی که بیننده با ورود به این فضا حس ورود به دنیای سینما رو داشته یاشه و در دیوارها از شکل یک نگاتیو فیلم برداری برجسته ک در عر فریم ان عکس یک هنرمن باشه که القای یک عنصر تشکیل دهنده سینما باشه و در یک سالن بزرگ در بدنه دیوار ها از تابلوهای کولاژ با نقوش بازیگرانی که وجود سینما با اونها شکل گرفته استقاده کن این طرح تجسمی در بدنه دیوارها حس این رو به بازدید کننده ها میده که این بازیکران پیکره ودیوارهای سینما هستند سعی کن سادگی رو حفظ کنی و در بدنه غیر از طرحهای کلاژ استفاده نکنی چون تاثیر گذاری بالایی داره و از سنگهایی با ابعاد بزرگ و سیقلی مثل دهبید استفادع کن و ار رنگ روشن در دیوارها و سعی کن از پنجره استفاده نکنی و حتی المقدور فضا رو تاریک نگهداری که فقط تصاویر خودنمایی کنه و القایی از طرح بدنه سینما باشه البته این ایده منه وتو میتونی از ایده های خودت استفاده کنی

eng.memar

عضو جدید
سلام رها جون.من تازه عضو شدم
چه تالار خوبی یه....می خوام کمکم کنی. باید یه کافه نشریه طراحی کنم! شامل نشریه فروشی و کتابخانه و ورودی و ...
به نظرت چی می تونه کانسپت من باشه واسه اول کار ؟؟؟
مثلا جستجو یا مطالعه یا چی؟؟؟

narjes

کاربر فعال
سلام . می تونی در این موزه علاوه بر نمایش تصاویر متحرک از بازی نور و سایه استفاده کنی که ای به منظور اشاره ای به دوره های اول سینما است و در ضمن می تونید یک گالری برای نمایش تاریخ سینما البته به صورت همان تصاویر متحرک داشته باشی وبهتر در قسمتی به معرفی تجهیزات به کار گرفته شده در ان بپردازی به نظرم میاد که باید به ابن موضوع از دید اینکه سینما هنر هفتم هست نگاه کنی
ببخش که زیادی حرف زدم

ehsan arch

عضو جدید
موضوع طرح نهایی : طراحی بانک ملی شعبه بازار خان یزد

موضوع طرح نهایی : طراحی بانک ملی شعبه بازار خان یزد

سلام خدمت بچه معمار ها:
راستش انتخاب موضوع طرح نهایی ما یک داستان 90 قسمتی شده که سر موقش براتون تعریف میکنم.
چند روز پیش آخرین مهلت انتخاب موضوع بود که من این موضوع را برداشتم(طراحی بانک ملی شعبه بازارخان یزد)راستش یک موضوع جدید تو دانشگاهمون بود . خودم هم خوشم آمد اما... اما دیگه فکر مطالعات و منابع اونو نکرده بودم بالاخره بعد از یک سری فعالیت های مطالعاتی تصمیم گرفتم تا این موضوع را در اینجا مطرح کنم تا من و کسانی که با این جور موضوعاتی سر و کار دارند بتوانند استفاده کنند. خودم موضوعات به دست آمده را در این بخش قرار میدهم دوستان عزیز اگر شما هم موضوع یا حتی طرح خاصی به نظرتان میرسد اینجا بریزید تا یک تایپک کامل و قابل استفاده برای همه بشه ... ها نظر یادتون نره خیلی به من کمک میکنه .....!;)

milad.ebadi

عضو جدید
سلام خدمت بچه معمار ها:
راستش انتخاب موضوع طرح نهایی ما یک داستان 90 قسمتی شده که سر موقش براتون تعریف میکنم.
چند روز پیش آخرین مهلت انتخاب موضوع بود که من این موضوع را برداشتم(طراحی بانک ملی شعبه بازارخان یزد)راستش یک موضوع جدید تو دانشگاهمون بود . خودم هم خوشم آمد اما... اما دیگه فکر مطالعات و منابع اونو نکرده بودم بالاخره بعد از یک سری فعالیت های مطالعاتی تصمیم گرفتم تا این موضوع را در اینجا مطرح کنم تا من و کسانی که با این جور موضوعاتی سر و کار دارند بتوانند استفاده کنند. خودم موضوعات به دست آمده را در این بخش قرار میدهم دوستان عزیز اگر شما هم موضوع یا حتی طرح خاصی به نظرتان میرسد اینجا بریزید تا یک تایپک کامل و قابل استفاده برای همه بشه ... ها نظر یادتون نره خیلی به من کمک میکنه .....!;)

سلام
من به اطلاعات معماری بانک نیاز خیلی فوری دارم
شما هیچ مطلبی دارید در اختیار من فرار بدید؟

• Like
واکنش ها: max8

ehsan arch

عضو جدید
milad جان من همونتور که قول دادم یک سری اطلاعات و معیار ها از بانک پیدا کردم که در حال ویرایش انها هستم که به موقش داخل همین تایپک میزارم
راستشو بخاهی کار راهتی نبود ولی من یک آشنا در اداره انفورماتیک پیدا کردم و تونستم به داخل بانک حتی داخل گاو صندق هم برسم فکر بکنم برای شروع کار به دردت بخوره ....!

ادریس@

عضو جدید
یه همفکری

یه همفکری

زمینی با مساحت 1800 متر(30*60) (سبز رنگ توی عکسها) با شیب 15% جهت شمال و منطقه اب و هوایی دلخواه. سه تا ساختمان برای سه تا دوست صمیمی .دوتا 100 متری و یک 200 متری
جلسه اول قرار فقط نحوه قرار گیری جحم ها را نشون بدیم با سایت پلان
این ایده ی منه ممنون میشم مشکلاتمو بگین
و اگه چیزی به ذهنتون میرسه بهم بگین
(تری دی مکس در حد مقدماتی بلدم ببخشید بد شد)
ظ

raha

مدیر بازنشسته
زمینی با مساحت 1800 متر(30*60) (سبز رنگ توی عکسها) با شیب 15% جهت شمال و منطقه اب و هوایی دلخواه. سه تا ساختمان برای سه تا دوست صمیمی .دوتا 100 متری و یک 200 متری

خب بد نبود اگر یکم ایده هاتون رو هم میگفتین. در حقیقت توجیه تون واسه ایجاد همچین ترکیبی!
اولین ایرادی که به این حجم کلی وارده اینه که این فرم قرینه آدمو بیشتر یاد بناهای عمومی مثل فرهنگسرا میندازه تا خونه مخصوصا با این ورودی خشک و رسمی که واسش تعریف کردین!
چیزی که واسم جالبه متراژ بالای زمین نسبت به نوع کاربری ساختمون هست!! خیلی راحت میتونید هر 3 تا واحد رو تو یه لِول طراحی کنید! چه لزومی داره که یکی از واحدها رو بردین بالا؟!!
و از شیب سایت هم که جزء پتانسیل های طراحی محسوب میشه میتونید خیلی خوب تو طرحتون استفاده کنید. یکم بیشتر فکر کنید... شما عملا با این طرحی که زدین. شیب رو نادیده گرفتین و این از نقاط ضعف یه طرح محسوب میشه!! ..... موفق باشید:gol:

ادریس@

عضو جدید
جهت شمال را ببخشید نذاشتم ببخشید اینجوری میگم و.یه علامت فلش< دقیقا روی این / و این روی پلان میشه جهت شمالم و منطقه اب و هوایی هم گرم و خشک
ظ
http://upload1.imgdl.ir/view-16022.jpg
http://upload1.imgdl.ir/view-40133.jpg
http://upload1.imgdl.ir/view-80655.jpg
سلام
من چند تا طرح دیگه هم زدم ه ترکیب حجم هیچکدومش جالب نبود یعنی قوی نبود
استادم گفتم ترکیب حجم ضعیفه پایدار نیست
چند تا فرم عوض کردم باز هم همینطور
گفت یه طرح باید بزنی که هم ترکیب حجمش قوی باشه طبق هندسه ها باشه و اینکه تحت تاثیر شیب قرار بگیره همینطور که سابت پلانت از شیب تبعیییت کرده
می خواستم از عزیزن در خواست همفکری کنم که من چطوری می تونم یه ترکیب حجم قوی داشته باشم با این شرایط زمینم و خواسته های استفاده کننده ها
یه ترکیبی که هم 3 تا ساختمان باشه و هم پایدار باشه و هم در یک نگاه بشه دیدش یعنی ورودیاش را بشه در یک نگاه دید
فقط نیاز دارم به یه نمونه

proarc

عضو جدید
ببخش که اینقدر رک حرف میزنم ولی شده مثل طرح مسکن مهر
وردی محله تعریف نداره
ورودی ساختمان تعریف نداره

proarc

عضو جدید
من واسه طرح 3 موزه نور طراحی کردم ولی از نظر خودم مفهومی بود
کانسپتش خیلی ساده بود
اگه می خوای برات بفرستم

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
فقط من عکس ها رو نمی بینم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

bi.ta

عضو جدید
سلام. من طرح 2 دارم و باید یه دانشکده هنر و یک خوابگاه برای 500 دانشجو تو سایت دانشگاه خودمون طراحی کنم. مشکل اساسی که دارم اینکه که هیچ فرمی به ذهنم نمیاد! نمی دونم اون کانسپت اولیه از کجا باید بیاد. سایت چیز خاصی نداره شیب نداره و هم جواری هاش هم در حد معبر هستن با یه سری فضای سبز که نباید تغییرشون بدیم تو اقلیم سرد...کسی هست که دانشگاه هنر طراحی کرده باشه؟؟ راهنماییم کنید که از کجا باید به یه کانسپت کارآمد برسم؟ یه چیزی که در نهایت به فرم خوبی منتهی بشه؟؟؟ ممنونم

shima.70

عضو جدید
سلام .به نظر من از منحنی زیاد اسنفاده کن .نمی دونم چرا احساس می کنم با روحیات کسایی که هنر می خونن سازگارتره. البته راجع به اقلیمش اطلاعی ندارم .چون تا حالا واسه اقلیم سرد چیزی طراحی نکردم

ehsan arch

عضو جدید
سلام خدمت همه بچه ها:;)
ببخشید که دیر شد، راستش خیلی مطالب ناب پیدا کردم یک سری مطالب میگذارم اگر مطالب کاملتر خواستید
لطفا پیام بگذارید تا براتون بفرستم...!:thumbsup:
شما میتوانید مطالب را در 3 فایل زیر بگیرید:
http://www.4shared.com/file/6r5qxdAV/OsolTahvildari.html
http://www.4shared.com/file/6R1xlYBC/___online.html
http://www.4shared.com/file/ueM-oEfD/___online.html

• Like
واکنش ها: max8
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا