کرکسیون پروژه های طراحی معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

fayazbahram

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام :D
میشه در مورد برخورد احجام و تعیین فصل مشترک راهنمایی کنید:(:surprised:
سلام دوست جون
ای کاش یه کم در مورد سوالت بیشتر توضیح میدادی ولی تا اونجایی که سوالتو متوجه شده باشم برات توضیح میدم
در مورد برخورد احجام میتونه حالت های مختلفی داشته باشه مثلا در برخورد 2 تا سطح با همدیگه هر حالتی رو در نظر بگیری فصل مشترک اونا فقط یک خط میشه نه چیز دیگه ای
ولی در مورد اینکه 2 یا چند حجم با یکدیگر برخورد کنن به حالتهای مختلفی چون اندازه احجام , شکل احجام , مقدار ادغام احجام , زاویه ی برخورد و ... بستگی دارد برای مثال 2 تا مکعب مربع رو در نظر بگیر که اگه در حالت عادی با هم برخورد کنن در صورتی که به حالت عادی و به صورت کامل با هم ببرخورد کنن فصل مشترک آنها یک مکعب مربع خواهد بود اما اگه کامل برخورد نکنن و فقط مقداری از اونا با هم تلاقی کنن فصل مشترک اونا یک مکعب مستطیل خواهد بود اما اگه همون مکعب با 45 درجه چرخش در محور y وارد مکعب دیگر بشه فصل مشترک حاصل یک منشور خواهد بود و اگر با 45 درجه چرخش در محور y و x وارد مکعب دیگر بشه فصل مشترک حاصل یک هرم خواهد بود و حالت های دیگر ممکن که خیلی میتونه باشه
امیدوارم تونسته باشم اونی که انتظار داشتی رو گفته باشم ;)

lady bayat

عضو جدید
منم همکلاسی فیاض بودم(ترم1).من نفر سوم کلاس بودم.هدفم از گذاشتن ترسیمام اینه که تفاوت نفر اول تا سوم رو ببینید .نظر بدید که تفاوت زیاده یا کمه.:cry:(البته جواب مشخصه :child:)
البته کارای من با راپیده.هر دوی ما کارامون عجله ای بود.
پلان مبلمان

برش عمودی

برش عمودی البته اشتباهه

نما

نما

پرسپکتیو برش افقی همکف

پرسپکتیو برش اقی اول

پرسپکتیو کل ساختمان

پرپکتیو کل ساختمان

سایت پلان
کاراتون خیلی قشنگه مخصوصا برش هاتون و اینکه خوشحال میشم که از تجربه هاتون استفاده کنم

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
مرسی

مرسی

چشاتون قشنگ میبینه.کارایی بود که اجازه نداشتیم رو سایت بزاریم.کارهایی به مراتب بهتر از اینها که بچه های کلاس کار کرده بودن.بازم ممنون .لطف دارین

fahime.memari

عضو جدید
در خواست فوری

در خواست فوری

اینها کارهای ترم قبل من برای ترسیم فنی 1 هست. منتظر نظراتتون هستم.

پلان مبلمان طبقه ی همکف و طبقه اول

:mad:

برش عمودی

چهار نمای خانه

این هم دو تا پرسپکتیو یک نقطه ای از داخل آشپزخانه و نهارخوری

پرسپکتیو برش خورده ی طبقات از ارتفاع 2 متری

این دوتا هم پرسپکتیو کل خانه و سایت پلان

اینا هم چنتا لز کارای هندسه 2 (ترم 2) هستن که البته ربط زیادی به مطالب بالا نداره ولی امیدوارم بپسندین.

سلام.اقای فیاض پرسپکتیو ویلا باز نمیشه لطف کنید درستش کنید خواهشا سریعتر کارم خیلی عجله ای خیلی خیلی زود ممنونم.:cry:

shirinshirin

عضو جدید
کلا در هر طراحی باید ارتباط کلی حجم و طرح را هم زمان در نظر گرفت. بغیر از همخوانی پلان ها حجم ها نیز به قول معروف باید با هم گفتگو کنند.
با استفاده از خطوط اولیه پلان در داخل حجم و استفاده از امتداد و آنها و ایده ها خارج حجم رو طراحی کرد.
کار جالبیه که طرح رو به نظر خواهی بذارین یکی از روش های مرسوم کرکسیون دنیاست:)

fayazbahram

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای من هیچ کدوم از عکس ها باز نمیشه
شرمنده دوست عزيز .... سايتي كه عكسا رو توش آپلود كرده بودم ف-ي-ل-ت-ر شده واسه همين عكسا رو نشون نميده.... سعي مي كنم تو اين يكي دو روزه جمع و جورش كنم و يه جاي مطمئن اپلود كنم و مساله حل بشه...ممنون از صبوريتون :gol:

fayazbahram

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزيز فايل ها رو تو جاي مطمئن تري كه خود مديران سايت معرفي كردن آپلود كردم ... اميدوارم ديگه مشكلي پيش نياد

دوستان عزيز فايل ها رو تو جاي مطمئن تري كه خود مديران سايت معرفي كردن آپلود كردم ... اميدوارم ديگه مشكلي پيش نياد

از پلان تا پرسپكتيو يك خانه ويلايي ( دانشجو ي ترم 1 )

پلان طبقه همكف

پلان طبقه اول

برش A-A

برش B-B

نما ها

پرسپكتيو داخلي

پرسپكتيو برش خورده طبقات

پرسپكتيو ساختمان

سايت پلان

fayazbahram

عضو جدید
کاربر ممتاز
چندتا كار كه تو هندسه 2 سر كلاس كار كرديم

چندتا كار كه تو هندسه 2 سر كلاس كار كرديم

fayazbahram

عضو جدید
کاربر ممتاز
چندتا كار كلاسي آشنايي با طراحي معماري

چندتا كار كلاسي آشنايي با طراحي معماري

fayazbahram

عضو جدید
کاربر ممتاز
از پلان تا پرسپكتيو يك خانه ويلايي (دانشجوي ترم 4 )

از پلان تا پرسپكتيو يك خانه ويلايي (دانشجوي ترم 4 )

fayazbahram

عضو جدید
کاربر ممتاز
از پلان تا پرسپكتيو يك خانه ويلايي ( دانشجوي ترم 4 ) "يكي از همكلاسيام"

از پلان تا پرسپكتيو يك خانه ويلايي ( دانشجوي ترم 4 ) "يكي از همكلاسيام"

اين كار هم كار جالبي است از يكي از همكلاسيام

bah bah

عضو جدید
سلام. عکسها باز نمیشن!!!! بایدچه کار کنم؟؟؟؟؟؟ من به یک پروژه کامل فرهنگی نیازمندم. و همچنین چنتا عکس از مدارس ایران و اروپا;):)
ممنوووووووووووووووووووووووووون:gol:

raha

مدیر بازنشسته
کرکسیون پروژه های طراحی معماری

سلام. بچه ها از این به بعد همه ی دوستانی که در حال گذروندن طرح معماری 1.2.3.4.5 هستند پروژه هاشون رو اگر مایل بودن برای کرکسیون در مراحل مختلف شکل گیری پروژه از کانسپت و تحلیل سایت تا جانمایی و شکل گیری طرح (پلان. مقطع.. نما . حجم) در این تاپیک بزارن تا آموخته هامون رو به اشتراک بذاریم...

فقط نکته ای که باید یاد آور بشم اینکه اینجا هیچ کس در نقش استاد نیست در حقیقت همه دانشجوئیم پس لطفا در بیان نظراتتون نهایت احترام رو به کار ببرید و دوستانی که طرح هاشون رو میزارن به خصوص سال پائینی ها این رو در نظر داشته باشن که صحبت هایی که اینجا میشه وحی منزل نیست و میتونه اصلا ملاک عمل نباشه پس اگر با نظری مخالف بودین دلایلتون رو بیان کنید تا یه بحث منطقی و مفید بینمون شکل بگیره.

برای گذاشتن کارهاتون هم نیازی به ارائه ی خاص و آنچنانی نیست حتی میتونید از پوستی های خط خطیی که با استادتون کرکسیون میکنید عکس بگیرید و اینجا بزارید... اما قبلش یه توضیحی راجب اهداف پروژه. سایت و... بدین تا بقیه در جریان کارتون قرار بگیرن و بشه کار رو تحلیل کرد...

امیدوارم این تاپیک یک تاپیک مفید و فعال بشه در تالار... منتظر دیدن کارهاتون هستیم:)

minatehrani

عضو جدید
سلام

سلام

من فقط نمیدون چه جوری باید نقشه هام رو بزام توی این تایپیک میشه راهنمایم کنید ممنون

• Like
واکنش ها: raha

raha

مدیر بازنشسته
من فقط نمیدون چه جوری باید نقشه هام رو بزام توی این تایپیک میشه راهنمایم کنید ممنون

عزیزم ازشون عکس بگیر و برو به یکی از سایت های آپلود فایل مثل http://urfile.net بعد گزینه ی browse رو بزن و عکس رو از روی سیستمت بردار و بعد گزینه ی آپلود فایل رو بزن... لینکی که بهت میده رو کپی کن و این گزینه http://www.www.www.iran-eng.ir/images/editor/insertimage.gif رو بزن و لینک رو اونجا پیستش کن. بعد هم اوکی و تمام... به همین راحتی... پستت رو که ارسال کنی عکس نقشه هات قابل مشاهده ست!;)

fayazbahram

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. عکسها باز نمیشن!!!! بایدچه کار کنم؟؟؟؟؟؟ من به یک پروژه کامل فرهنگی نیازمندم. و همچنین چنتا عکس از مدارس ایران و اروپا;):)
ممنوووووووووووووووووووووووووون:gol:
دوست عزیز عکسها مشکلی ندارن ... شما دوباره سعی کنید;)

دل دل

عضو جدید
فیاض جان!سلام
من فقط تونستم 3تا ازکارهاتوببینم .بقیه کارهات بازنشدن
اما ازنظر من کارهات عالی بود حتی بهتر ازکارهای استاد خودم .من ترم 2هندسه داشتم
چیز زیادی بهمون یاد نداده بودن .
راستی من 1طرح برا مهد کودک دارم می خوام اگه بشه ببینیش و نظرت رو بهم بگی.
اگه میشه توپروفایلم بهم جواب بده
یا علی

fayazbahram

عضو جدید
کاربر ممتاز
فیاض جان!سلام
من فقط تونستم 3تا ازکارهاتوببینم .بقیه کارهات بازنشدن
اما ازنظر من کارهات عالی بود حتی بهتر ازکارهای استاد خودم .من ترم 2هندسه داشتم
چیز زیادی بهمون یاد نداده بودن .
راستی من 1طرح برا مهد کودک دارم می خوام اگه بشه ببینیش و نظرت رو بهم بگی.
اگه میشه توپروفایلم بهم جواب بده
یا علی
سلام دوست من ....... والا من اول عکسا رو یه جایی آپلود کرده بودم که گهگاهی ***** میشه که مشکل باز شدن تصاویر داشت اما حالا تو سایتی آپلود کردم که حمید جان ( مدیر قبلی تالار عکس ) معرفی کرده بودن ، مشکلی هم نداره .... تازه اگه سایت مشکل داشت همه رو باز نمی کرد
بازم اگه راه حلی داره مدیرای محترم بگن من انجام میدم

شما لطف داری عزیز من.........

Hamed_300

عضو جدید
سلام خدمت تمام دوستان خوبم ... مثل اينكه از اين تاپيك خيلي استقبال نشد اما خواهش مي كنم تو كركسيون كردن پرو‍‍ژم منو ياري كنيد ...

من طرح 1 دارم و بايد يه آپارتمان براي اعضاي يك خانواده كه هر كدوم جداگانه دران با هم زندگي مي كنن طراحي كنم .

مشكل اصلي من اينه كه هنوز درگيره ايده و فرم هستم ...

كانسپت من شفافيت هست ... براي يك آپارتماني كه قراره براي اعضاي خانواده ايي طراحي بشه كه پدر خانواده چشم پزشك | مادر خانواده نويسنده
داراي سه فرزند
1. پسر مهندس مكانيك | همسرش خانه دار ليسانس زبان | داراي 2 فرزند پسر 9 ساله و ديگري 6 ساله
2. دختر 30 ساله ، آرشيتكت | همسرش نيز آرشيتكت | داراي يك پسر 4 ساله
3. دختر دانشجوي پزشكي ، همسرش نيز دانشجوي پزشكي ( تازه ازدواج كرده اند )
اين خانواده داراي يك سرايدار مي باشد ، كه اين سرايدار در مطب پدر خانواده ( مطب نيز در داخل همين آپارتمان بايد طراحي شود ) به عنوان عينك فروش فعاليت دارد .

طول زمين 33 متر | عرض زمين 15 متر
شمال غربي زمين يه كوچه 6 متري
شمال شرقي از جنوب به سمت شمال 17 متر پارك محله
جنوب خيابان 10 متري
شمال هم بسته است .

من فضا هاي مورد نياز رو در آوردم دارم رو فرم و محوطه بندي و توده كار مي كنم ...

اول خواستم تو سبك ن‍ئو كلاسيك كار كنم اما پشيمون شدم هم بخاطر اينكه كانسپتم جور در نمي اومد هم دردسرش زياد بود ..

اميدوارم كمكم كنيد دوستان

• Like

mehdime007

عضو جدید
سلام
آقا اگه میشه یه کمک فکری و اساسی به من بکنید ...
راستش موضوع طرح 3 برای این ترمم ، طراحی موزه ی سینما هستش .
من از همه ی دوستان می خوام که اگه می تونن به من در مورد ایده برای گالریهام ، نظر بدن ...
به نظرتون توی یک موزه ی سینما چه نوع گالری هایی می تونه وجود داشته باشه ؟؟
خب اصولا گالری هایی مثل : گالری عکس و تصاویر مختلف و گالری اشیا ، می تونه باشه ، اما منظور من یه نوع گالریه کاملا متفاوت و ویژه موزه سینما هستش .
مخصوصا حالا من خودم میخوام به نوعی روی مفهوم فیلم و اینکه فیلم از یکسری تصاویر متحرک ساخته شده تاکید کرده و روش کار کنم . شبیه کاری که به عنوان مثال توی موزه ی یهود انجام شده و یه بخشی توی موزه به عنوان گالری صدا طراحی شده که در اون افراد به هنگام راه رفتن روی یکسری شکلک ها که فلزی هستند نوعی صدای جیغ تولید میشه که به نوعی بیان کننده ی اون فریاد مردم در اون موقع بود (در مورد واقعه ی هلوکاست) .منظور من هم ، یه همچین کار کاملا ویژه ای هستش . به نظر من استفاده از تجهیزات و برخی طرحهای پیشرفته مثلا استفاده از یکسری نمایشگرها روی سطوح و بدنه ها می تونه مد نظر قرار داشته باشه .
ببخشید که فقط زیاد حرف زدم ... منتظر یاری سبزتان هستیم .;):)

• Like
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا