کرکسیون پروژه های طراحی معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

abno0s

عضو جدید
وای نگار جون... چقدر خوشگل شده کارت... منم دیروز تحویل داشتم... الآن از کارم عکس میگیرم می ذارم اینجا... البته "کارم" نه... "کارمون"! کارمون گروهی بود... :p

romak_m

عضو جدید
نقد

نقد

سلام دوستان داشتم تاپیک گردی میکردم اتفاقی از تاپیکتون دیدن کردم جالبه
در مورد کارایی که گذاشتین باید بگم که یه ضعف کلی توی عکاسی ها میبینم البته اگه دوربین هم حرفه ای نبود زاویه دید خوبی رو انتخاب کنید معماری یعنی خوب دیدن یعنی شما اگه در مورد عکاسی معماری و ماکت دید خوبی رو انتخاب کنید کسانی که عکس کارتون رو میبینن اگه آدمهای حرفه ای باشن میتونن بدونن که شما چقدر توانایی در دید معماری دارید ..... ولی در کل خوب بود

hd_memar

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وای نگار جون... چقدر خوشگل شده کارت... منم دیروز تحویل داشتم... الآن از کارم عکس میگیرم می ذارم اینجا... البته "کارم" نه... "کارمون"! کارمون گروهی بود... :p
مرسی عزیزم
این عکسها بدون محوطه سازین
بعد با محوطه سازی خوشگل تر شد
حتما بذار
منتظرم عزیزم

سلام دوستان داشتم تاپیک گردی میکردم اتفاقی از تاپیکتون دیدن کردم جالبه
در مورد کارایی که گذاشتین باید بگم که یه ضعف کلی توی عکاسی ها میبینم البته اگه دوربین هم حرفه ای نبود زاویه دید خوبی رو انتخاب کنید معماری یعنی خوب دیدن یعنی شما اگه در مورد عکاسی معماری و ماکت دید خوبی رو انتخاب کنید کسانی که عکس کارتون رو میبینن اگه آدمهای حرفه ای باشن میتونن بدونن که شما چقدر توانایی در دید معماری دارید ..... ولی در کل خوب بود
درسته
فکرمی کنم یه نقص کلی تو این زمینه هست
سعی می کنم بعد این دقت کنم

abno0s

عضو جدید
http://www.www.iran-eng.ir/picture.php?albumid=1256&pictureid=3595
یه جورایی سایت پلان کارمون...
اینم تری دی اصلی موزه:
http://www.www.iran-eng.ir/picture.php?albumid=1256&pictureid=3592

abno0s

عضو جدید
اینم دو تا دید دیگه از پروژه:
http://www.www.iran-eng.ir/picture.php?albumid=1256&pictureid=3593

http://www.www.iran-eng.ir/picture.php?albumid=1256&pictureid=3594
کار خیلی خاصی نبود... :( اگه زمان بیشتر میداشتیم و سلیقه بهتر، کارمون خیلی خوجل میشد:(

آخرین ویرایش:

MAHBOOBE66

عضو جدید
اگه زمان بیشتر داشتیم شاید طرحمون از اینی که هست خیلی بهتر میشد.....ولی تو این زمان خودش خیلی خوب شده(البته به نظر من)

(معرفی میکنم: همگروهیه آبنوس تو این ترم :D )

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
اگه زمان بیشتر داشتیم شاید طرحمون از اینی که هست خیلی بهتر میشد.....ولی تو این زمان خودش خیلی خوب شده(البته به نظر من)

(معرفی میکنم: همگروهیه آبنوس تو این ترم :D )
موضوع ماکتتون چی هست؟
طرح چنده؟

jentleman_arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
پلان هنرستان

پلان هنرستان

سلام دوستان هم رشته ای
در اینجا پست طراحی هنرستان زدم تا دوستان پلان هنرستان خود را در اینجا برای عموم دانشجویان قرار بدهند و هم بتوانیم بر روی این پلان ها کرکسیون کنیم..این پلان هنرستان این ترم من بود..البته نرسیدم از شیتام عکس بگیرم :crying::w00:به همین خاطر شیت کامپیوتریش درست کردم:w09:
این هنرستان شامل 6 رشته ی است:

1- معماری
2-گرافیک
3-نقاشی
4-عمران
5-برق
6-مکانیک

و هر رشته شامل 4 کلاس تئوری و 2 کارگاه می باشد که این 2 کارگاه میشه برای رشته ی معماری و عمران و نقاشی . گرافیگ بصورت آتلیه در نظر گرفت و برای رشته های دیگه مثل برق و مکانیک بصورت آژمایشگاه و کارگاه می توان در نظر گرفت.
البته اگه سوالات بود به مرور توضیح می دم جزئیاتشو...

abno0s

عضو جدید
اینم شیتای کارمون:

fayazbahram

عضو جدید
کاربر ممتاز
از پلان تا پرسپکتیو یک خانه ی ویلایی (دانشجوی ترم 4)

از پلان تا پرسپکتیو یک خانه ی ویلایی (دانشجوی ترم 4)

تو درس طراحی معماری ما بر اساس اصول و قواعدی که تو معماری هست مثلا نورگیری و دید و منظر و زمین و سایت که در نظر میگیریم شروع به طراحی یک ویلا میکنیم. سایت کار ما تو اردبیل و منتهی الیه دانشگاه محقق در شورابیل و جنوب اردبیل هست که ورودی اصلی از سمت شمال هست . نور مناسب در این منطقه از سمت جنوب و سپس از شمال هست که پنجره های اصلی در این قسمت ها قرار داده شده و نحوه ی ارتباط بین طبقات و طراحی اتاق ها هم در طراحی های داخلی نشان داده شده که هرکدام نیاز به توضیح خودش داره . اما در مورد سایت هم بر اساس همسایگی و دید منظری که داره این طرح رو به سلیقه ی خودم راحی کردم.

پلان طبقه ی همکف​

پلان طبقه ی اول​

شیت کلی پلان ها​

برش ها​

نماها​

طراحی داخلی​

fayazbahram

عضو جدید
کاربر ممتاز
طراحی سایت​

طراحی سردر
(چون تو یه پست دیگه گذاشتمش فقط شیت کلی رو میذارم)

ماکت (۱:۲۰۰)​

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
ترمینال پروازهای داخلی فرودگاه شیراز

ترمینال پروازهای داخلی فرودگاه شیراز

سلام،
باید بگم خوشبختانه من یک هفتس که فارغ التحصیل شدم ولی فکر کردم شاید بد نباشه یکی از کارهامو اینجا بذارم شاید بتونه به اون دسته از بچه هایی که میخوان فرودگاه طراحی کنن کمک کنه. این پروژه درس طرح 4 من بود ،البته موضوع طرح نهایی من باز هم فرودگاه بود( البته بین المللی) که اونو در یک تاپیک جدا قرار دادم که میتونید از لینک زیر برای دیدنش استفاده کنید. ( حالا تو دلتون نگین این پسره عشقه خلبانیها!!!:D)
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=100514

و اما ایده ی این ترمینال که در حقیقت "ترمینال پروازهای داخلی فرودگاه شیرازه" از گل لوتوس یا همون نیلوفر آبی گرفته شده که در تخت جمشید به وفور پیدا میشه که میتونیم با یه کم اغراق اونو نماد شیراز و استان فارس حساب کنیم.
ترمینال در دوطبقه و یک نیم طبقه طراحی شده و دارای 3 گیت خروج و 3 گیت ورود مسافر میباشد. دسترسی به این ترمینال از تراز 5.00+ یا طبقه اول انجام میشه و هواپیماها از طریق "جت وی" به ترمینال متصل میشند.
اطلاعات بیشتر رو میتونید از روی نقشه ها و سه بعدی ها بدست بیارید.

لطفاً من رو از نظراتتون بی بهره نگذارید

هونام

عضو جدید
فرهنگسراي شيراز

فرهنگسراي شيراز

• كانسپت طرح :افكار شيخ اشراق سهروردي
  • استاد : محمد رضا دهقاني
  • استاد مشاور:دكتر امين محمود زاده
  • طرح 4 - مهر 1384
( لازم بذكر است به دليل عدم تمايل استاد به موضوع كانسپت توجهي به ايشان نشده و منحصرا در درج نمره اي بيشتر نقش نداشته اند).
لطفا با نگاه منتقد به طرح نگاه كنيد تا بتوان بحت معماري ايراني بايد ها و نبايد ها را از اينجا شروع كنييم.

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
  • كانسپت طرح :افكار شيخ اشراق سهروردي
  • استاد : محمد رضا دهقاني
  • استاد مشاور:دكتر امين محمود زاده
  • طرح 4 - مهر 1384
( لازم بذكر است به دليل عدم تمايل استاد به موضوع كانسپت توجهي به ايشان نشده و منحصرا در درج نمره اي بيشتر نقش نداشته اند).
لطفا با نگاه منتقد به طرح نگاه كنيد تا بتوان بحت معماري ايراني بايد ها و نبايد ها را از اينجا شروع كنييم.
میشه بیشتر توضیح بدیییییییین؟

هونام

عضو جدید
نمونه کار : کتابخانه شیراز (معرفی‌ و نحوه شکل گیری کانسپت)

نمونه کار : کتابخانه شیراز (معرفی‌ و نحوه شکل گیری کانسپت)

به امید یزدان پاک
به زودی سایر مورد مربوط به طرح رو قرار میدم.
دوستان " لطفا در مورد طرحم نظر فراموش نشه."
;)

"به زودی سایر مورد مربوط به تاره رو قرار میدم"
.دوستان لطفا در مورد طرحم نظر فراموش نشه.

:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:

fayazbahram

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
کارای تمام عزیزانی که گذاشته بودن رو دیدم ...نکته جالب قضیه این بود که خیلی به راندو کار اهمیت داده بودید در عوض تو کشیدن خطوط خیلی دقت نشده بود و اندازه گذاری ها خیلی تمیز کار نشده بود ....
استاد ترسیم فنی ما بیشتر از هز چیزی رو تمیزی و درست کشیدن تاکید میکرد ...
ما تا ترم 3 هیچ پرسپکتیو داخلی کار نکرده بودیم ...
کاراتون خیلی خوب بود...
دست مریزاد...
ممنون از نظرتون دوست عزيز
خوب دوست عزيز همونطور که خودتون گفتيد توي ترسيم فني بيشتر تمرکز روي ترسيمات هست اما تو طراحي معماري و تمرين معماري تمرکز بيشتر روي طراحي و ارايه هست کارهاي مثل پرسپکتيو و ديد و رنگ و ... اهميت بيشتري دارن تو اين درس البته ترسيمات نميگم بي اهميت هستن اما در درجه ي بعدي قرار دارن.
ممنون از نظري که دادين
موفق باشيد;)

fayazbahram

عضو جدید
کاربر ممتاز
پرسپکتیو ها خیلی بد بودن چون هیچ خطی به نقطه گریز نمیرفت و رندو هم که در واقع اسم این کار بیشتر نقاشیه
در مورد نقاشی بودن خوب این نظر شخصی شماست و بهش احترام میزارم ولی قبولش ندارم در اینصورت شما باید کسانی که از کاراشون با 3D MAX به صورت حرفه ای رندر میگیرن رو قبول نداشته باشین چون خیلی شبیه عکس میشه خوب عزیز من وقتی خیلی بهتر میتونیم کارامون رو ارایه کنیم خوب چه اشکالی داره.
در مورد پرسپکتیو هم مشکل دیدتون به این خاطره که زاویه هایی که انتخاب کردم یه جورایی متفاوته شاید این شما رو دچار اشتباه کنه چون معلوم نمیشه گریزها کجا هستند.
موفق باشید;)

fayazbahram

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوسته من :gol:من میخوام نظرمو راجع به کارت بدم ادمه ایراد گیریم دسته خودم نیست ناراحت نشو!!!!! مگه پلانت ویلایی نیست؟؟پس باید جایه زیادی داشته باشی!!اما من مبلمانت رو دید م به نظرم باز نبود!محدود و همه چیز تو دله هم بود!خوب باز تر طراحی کن!یعنی حالا اگه همه چیذ تو اتاقه خواب یا جاهای دیگه تو دله هم نباشن چی میشه؟؟؟فقط جایه یه تخت خواب مگه قبره؟اما از پله ات خوشم اومد افرین;)و با فضهیه محدودی که خودت درست کردی خوب طراحی کری:surprised:;)راستی من فارغ التحصیل رشته معماری ام کاردانی تازه ام جوابه کنکورم اومده رتبه ام 3200ته بگو جایی قبول میشم؟؟؟
ممنون از نظرت دوست عزیز.........نه بابا چرا ناراحت بشم خوب کارا رو میزاریم اینجا که نظر دیگران رو بدونیم دیگه
اما باهات مخالفم...راستش ما سایتمون 20*50 بود و مجاز به استفاده از 40% اون برای طراحی بنا بودیم . جدای از این خوب هر خونه ی ویلایی قرار نیست دراندشت باشه که . من طبق سناریو و تعداد اتاق ها و حجمی که واسه خونه طراحی کرده بودم فکر کنم مبلمان مناسبی بوده باشه. در مورد اتاق خواب ها هم خوب مگه یه میز کامپیوتر علاوه بر تختخواب چه اشکالی داره.
اگه نظر دیگه ای داری منتظم
در مورد رتبت باید بگم که من خودم بدتر از تو آوردم اما کورسوی امیدی دارم از دانشگاه خودمون قبول بشم اما امید قوی تری برای قبول شدن از دانشگاه های شهرهای دیگه دارم البته دوست دارم از دانشگاه خودمون قبول بشم. به نظر من حتما قبول میشی
بازم ممنون از نظرت موفق باشی;)

s_adegh

عضو جدید
پروژه های ترمتون رو اینجا بزارین...

پروژه های ترمتون رو اینجا بزارین...

سلام دوستان گلم امیدوارم تابستون خوبی سپری کرده باشین
دوستان در طول ترم پروژه هایی رو که اساتید بهتون میدن رو می تونید اینجا بزارین.
فقط چند تا نکته بگم که کاری که می زارین بگید مربوط به چه درس و چه زمانی هست که مطلب کامل بشه.
پیشاپیش ممنون از حضور سبزتون;)

s_adegh

عضو جدید
خودم شروعش می کنم به امید همراهی دوستان

خودم شروعش می کنم به امید همراهی دوستان

این عکس هایی که می فرستم مربوط می شه به درس مقدمات طراحی معماری 2
موضوع طراحی یک فضا در یک مربع 15.15که پرسناژ حالت های مختلفی احساس کنه
برای اینکه عکس ها زود باز بشن هر کدوم رو توی یک تاپیک می فرستم

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا