چه لذتی دارد این حجاب!

Metal Guard

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد بحث حدود حجاب و کیفیتش تصور نمی کنم که حجاب مانعی برای فعالیتهای اجتماعی باشه. و بلعکس آزادی هایی رو هم به زن میده تا در اجتماع بدون هراس از نگاههای مسموم و مزاحم به فعالیت بپردازه.
خوشحال می شم منتقدای حجاب دقیقا" اشاره کنن با کدوم قسمت این دستور مخالفن؟!

درگاهي

عضو جدید
اگر تعریف شما از حجاب اینه جای تاسف داره اگر قرار بود تمام زیبایی را در زیر چادر قائم کنی حتماً خداوند شما را با چادر خلق میکرد
شما نیتت پاک باشه مشکلی پیش نمیاد

بابك طراوت

عضو جدید
کاربر ممتاز
همين چادر مشكي هم كه ميگن آخر حجاب هست هم تو ايران خرابش كردن ... ميگن هر زني كه توي قم يا مشهد چادرش را برعكس سرش كنه يعني اينكه دوست داره صيغه بشه ....

واسه همين آقايون طالب صيغه، در اين مكانها دقيق نگاه ميكنن به زنهاي چادري كه خط دوخت چادرشون از رو هست يا نه ...

مزاحمان نواميس، براي خانمهاي چادري در اواخر شب، بيشتر مزاحمت ايجاد مي كنند... برداشتشان اين است كه خانم پاكدامن تا اين وقت شب نبايد بيرون باشد، پس حتما اين خانم، براي اينكه شناخته نشه و خودش را قايم كنه چادر سرش كرده ....

من مخالف حجاب و چادر و .... نيستم. مادرم چادري و خواهرم مانتويي هست. نظر من اينه كه بيائيم ذهنمون را پاك كنيم. باطنمون را درست كنيم. اين خيلي مهمتره ... بالاخره اگر مردي آنقدر تحريك شده باشه كه قصد مزاحمت داشته باشد ... مطمئن باشيد كه به هيچ زني رحم نخواهد كرد...
فكر ميكنيد كه مانتوي كوتاه و بيرون بودن مقداري مو باعث تحريك بوده؟ نه اينطور نيست... علل زيادي هست: عدم توانايي براي ازدواج دائم ... در حال حاضر به خاطر اهداف زندگي (درس خواندن و ...)شرايط ازدواج را ندارد ولي ميل جنسي شديد دارد... همسرش فوت كرده ولي به خاطر بچه هايش نميخواهد نامادري بالاي سرشان بياورد ... آدم ولگرد و بي ريشه ايست و كسي بهش زن نميده و .....

اگر يك نظام تامين اجتماعي قوي داشته باشيم خيلي از مسائل حل ميشود.

نسیم ن

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد بحث حدود حجاب و کیفیتش تصور نمی کنم که حجاب مانعی برای فعالیتهای اجتماعی باشه. و بلعکس آزادی هایی رو هم به زن میده تا در اجتماع بدون هراس از نگاههای مسموم و مزاحم به فعالیت بپردازه.
ما با این موضوع مخالفیم که حجاب تحمیلی باشه
هر کی دوست داره حجاب داشته باشه هر کی هم دوست نداره نه

قبول دارین؟

آخرین ویرایش:

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
من می دونم داشتن حجاب با توجه به این تاپیک واقعا" لذت بخشه من منظورم اجازه ندادن به اینه که هر چشم حریصی از زیبایی لذت ببره ، نه فقط در حجاب چادر بدون چادر هم می شه . البته خیلی ها حتی به چادر هم رحم نمی کنن باچادر جولوشونی انگار لختی !
تفکرت قشنگه خانم گل :gol: ولی به اواتارت نمیاد

نسیم ن

عضو جدید
کاربر ممتاز
اخ گفتی!
با این یکی خیلی خیلی موافقم!!! حرف دل منو زدی! ولی کی اینو میفهمه؟؟
منم خوبه خوب میفهمم

archi_arch

مدیر بازنشسته
شما اول قانون الهی قرآن رو که دستور به حجاب زن داده رو اول تمسخر می کنید و بعد به قوانین اسلام استناد می کنید!!!
بحث حجاب قبلا شده میتونید به اون تاپیک برین و اگه بازم بحثی بود صحبت کنیم
ببخشید ولی شما لطف کن زمانی که چیزی رو تجربه نکردی و بهش علم نداری نظری نده! چون شما حتی قادر به تصورشم نیستین!!
پوشش مو تو هیچ جای قران نیومده! همچنین پوشش و حجابی که الان به اجبار میگن باید داشته باشین! مثل مانتو و روسری و مقنعه و ... (اونم تازه به رنگ تیره اش!!!)

m0nire

عضو جدید
کاربر ممتاز
اثرات بی حجابی و آزادی های جنسی رو در غرب با آمارهای فاجعه آمیز اجتماعی در این کشورها هم دیدیم.
هر انسانی هم دارای حد و اندازه ای از کرامت وجودی و شخصیت انسانی هست.
مثلا" بعضی ها حاضر هستند که زیر بار خفت هوس بازی جمعی هرزه برن و وجود خودشون رو تا اندازه ی یه محرک جنسی پایین بیارن تا کوله پشتیشون به مقنعه و روسریشون گیر نکنه!
یا برخی هم نسیم خنک قسمت زنانه ی ساحل دریا رو نمی پسندن و حتما" باید در محضر عموم از این نسیم خنک استفاده کنن و لذت ببرن!!!!!
اگه مردای ایران چشم پاک بودن و به هر وجود بی ارزشی نگاه نمی کردند که برخی برای دلبری تو آرایش کردن و لباس های بدن نما پوشیدن مسابقه نمی ذاشتن!
به امید شفای دلهای مریض...

میدونین اثراتش چیه ؟!هر روز افراد بیشتری به دین واقعی اسلام روی میارن.برعکس ایران که هر روز تعداد بیشتری از اسلام روی گردان میشن.
آزادی فقط مختص آقایونه؟!زنا خودشون رو بسته بندی کنن که شما آایون زندگی سالم داشته باشین؟!من معذرت میخوام ولی مگه شما حیوونید که نمیتونید غریزه های خودتون رو کنترل کنید؟!محرکه؟!سرتو بنداز پایین برادر من.اون هم عقده شده واسش که اینجوری میگرده.خسته شده از بس بهش گفتند ناپاکی هرزه ای تو اینی اونی.میترسم همون شیطان صفت که شده محرک مقامش و ایمانش به خدای خودش از شماها که اینقدر دم میزنین بیشتر باشه.
شماها که اجازشو ندارین حق هم دارین اما اگه قسمت های زنانه ی ساحل برین خودتون هم نمیپسندین.فوقش یه محیط 5*5 گذاشتند با کلی منت.از هر قشری هم هست.باباها هم که عارشون میاد بچه هاشون دورشون باشن زنا یدک میکشن بچه ها رو.شلوغ و پر سروصدا .تازه یه ذره جلوتر هم بخوای شنا کنی باز قضیه نگاه ناپاک شروع میشه.مگه زنا زندونیه شمان؟!چی میخواین از جون ما زنا؟!ای بابا خسته شدیم از دستتون.چادر میپوشیم اذیتیم.نمیپوشیم اذیتیم.خودتونو اصلاح کنین دیگه:razz:
آخه اصلا ارزششو دارین که زنای بیچاره بخوان براتون سر و دست بشکنن و مسابقه بدن؟!اگه مرد بودن شبیه شماها بودنه خدا رو شکر که ما ناپاکیم.شورشو درآوردین دیگه.همه ی مسایل که به خاطر شما نیست.لباس میپوشه که مخ منو بزنه.دیدی دستشو برد بالا منظورش به من بودا.داره منو نگاه میکنه.داره با دوستش در مورد من حرف میزنه.مشکلات ما وقتی حل میشه که شما آقایون این توهمات رو کنار بذارین و کمی هم به فکر اصلاح خودتون باشین.کور خود و بینای مردم شدین همتون:razz:

arsam313

عضو جدید
مولوی در دفتر نخست مثنوی خویش، مرد را به آب، و زن را به آتش، مانند کرده و پیوندشان را هم‌چون پیوند آب و آتش دانسته:

آب، غالب شـد بـر آتــش از نهیب **** آتش‌اش جوشد، چو باشد در حِجاب
چون‌که دیگی در میان آید، شـها! **** نیــست کــرد آن آب را، کــردش هـوا

اگرچه آب بر آتش چیره می‌شود، اما آتش نیز می‌تواند با واسطه‌ (ظرف)، آب را بجوشاند و به رقص در آورد.

ظاهراً بر زن، چو چو آب ار غالبی **** بــاطـنـاً مـــغـلـــــــــوب و زن را طـالـبــــی
این‌چنیــن خاصیتی در آدمی‌ست **** مِهر حیـوان را کم است؛ آن، از کمی‌ست
گفت پیـــغمبــر کـه: زن بـر عاقلان**** غــالـب آیــــد ســخت و بـــر صــاحـب‌دلان
باز بـــر زن، جــاهلان غـالب شوند **** کانـدر ایـــشان تندی ِ حیوان‌سْت بند (1)

از دیدگاه مولوی، انسان عاقل، هرگز بر زن ستم نمی‌کند و بر او چیره نمی‌شود؛ بل‌که بالاتر، این زن است که بر مرد عاقل، چیره می‌گردد. از آن سو، نادان‌ها هستند که بر زن، صد ستم روا می‌دارند و بر او چیره می‌شوند و با او تندی می‌کنند.
پ.ن:
1) دفتر نخست، بیت‌های 2429 تا 2434

arsam313

عضو جدید
سلام دوستان منم چادر و روسری رو تجربه نکردم اما آلفرد هيچکاک کارگردان مشهور سينما مي‌گويد:" من معتقدم زن بايد مثل فيلمي پرهيجان و پرآنتريك باشد، يعني ماهيت خود را كمتر آشکار کند و براي كشف خود مرد را به نيروي‏ تخيل و تصور زيادتري وادارد؛ زنان شرقي تا چند سال پيش به خاطر پوشش جذاب مي‏نمودند و همين مسأله جاذبه نيرومندي به آنها مي‏داد اما به تدريج با تلاشي كه زنان اين كشورها براي برابري با زنان غربي از خود نشان ‏مي‌دهند، از پوشش آنان کاسته مي‌گردد و بنابراين از جاذبه شان نيز كاسته مي‏شود"

felorina

عضو جدید

نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد وقتى سياهى چادرم، دل مردهايى كه چشمشان به دنبال خوش‏رنگ‏ترين زن‏هاست را مى‏زند.
نمى‏دانيد چقدر لذت‏بخش است وقتى وارد مغازه‏اى مى‏شوم و مى‏پرسم: آقا! اينا قيمتش چنده؟ و فروشنده جوابم را نمى‏دهد؛ دوباره مى‏پرسم: آقا! اينا چنده؟ فروشنده كه محو موهاى مش‏كرده زن ديگرى است و حالش دگرگون است، من را اصلاً نمى‏بيند. باز هم سؤالم بى‏جواب مى‏ماند و من، خوشحال، از مغازه بيرون مى‏آيم.
نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد وقتى مردهايى كه به خيابان مى‏آيند تا لذت ببرند، ذره‏اى به تو محل نمى‏گذارند.
نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد وقتى شاد و سرخوش، در خيابان قدم مى‏زنيد؛ در حالى كه دغدغه اين را نداريد كه شايد گوشه‏اى از زيبايى‏هاتان، پاك شده باشد و مجبور نيستيد خود را با دلهره، به نزديك‏ترين محل امن برسانيد تا هر چه زودتر، زيبايى خود را كنترل كنيد؛ زيبايى از دست رفته‏تان را به صورتتان باز گردانيد و خود را جبران كنيد.
نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد وقتى در خيابان و دانشگاه و... راه مى‏رويد و صد قافله دل كثيف، همره شما نيست.
نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد وقتى جولانگاه نظرهاى ناپاك و افكار پليد مردان شهرتان نيستيد.
نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد وقتى كرم قلاب ماهى‏گيرى شيطان براى به دام انداختن مردان شهر نيستيد.
نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد وقتى مى‏بينى كه مى‏توانى اطاعت خدايت را بكنى؛ نه هوايت را.
نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد وقتى در خيابان راه مى‏رويد؛ در حالى كه يك عروسك متحرك نيستيد؛ يك انسان رهگذريد.
نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد اين حجاب!
خدايا! لذتم مدام باد.

Metal Guard

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر تعریف شما از حجاب اینه جای تاسف داره اگر قرار بود تمام زیبایی را در زیر چادر قائم کنی حتماً خداوند شما را با چادر خلق میکرد
شما نیتت پاک باشه مشکلی پیش نمیاد

تصور نمی کنم خدا شما رو با لباس و پوشش آفریده باشه! پس حتما" نیازی نبود به اینکه لباس به تن کنید و بدن خودتون رو بپوشانید. عکس آواتارتون که خلاف این رو نشون میده!خواهشا" به ایده ی خودتون احترام بذارید !!!

haj morteza

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید ولی شما لطف کن زمانی که چیزی رو تجربه نکردی و بهش علم نداری نظری نده! چون شما حتی قادر به تصورشم نیستین!!
پوشش مو تو هیچ جای قران نیومده! همچنین پوشش و حجابی که الان به اجبار میگن باید داشته باشین! مثل مانتو و روسری و مقنعه و ... (اونم تازه به رنگ تیره اش!!!)

از نظر رنگ باهاتون موافقم.....اصلا در اسلام مشکی رنگ مکروه است

اما اینکه در قرآن پوششمو نیامده رو مخالفم

در سوره احزاب در آیه 59 داریم:

يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُل لِّأَزْوَاجِكَ وَبَنَاتِكَ وَنِسَاء الْمُؤْمِنِينَ يُدْنِينَ عَلَيْهِنَّ مِن جَلَابِيبِهِنَّ ذَلِكَ أَدْنَى أَن يُعْرَفْنَ فَلَا يُؤْذَيْنَ وَكَانَ اللَّهُ غَفُورًا رَّحِيمًا
﴿۵۹﴾

اى پيامبر به زنان و دخترانت و به زنان مؤمنان بگو
پوششهاى خود را بر خود فروتر گيرند اين براى آنكه شناخته شوند و مورد آزار قرار نگيرند [به احتياط] نزديكتر است و خدا آمرزنده مهربان است

جلابیب همون چیزی است که زن عرب در آن زمان بر سر می انداخت.....

اما به این صورت که باز بود طوری که گردن آنها دیده میشد!

حال در این آیه اشاره به پوششهاى خود را بر خود فروتر گيرند شده یعنی جمع کردن همان رو سری....

haj morteza

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه عکسه خنده داری
دیگه نمیدونن چه جوری حجاب رو تبلیغ کنن:w15:

نیاز به تبلیغ نیست.....

حجاب جهت حفظ زنان از شر نگاهها و نفسهای کثیف است.....

حال شما میخواهید همه شما را ببینند؟؟؟؟

پس راحت باشید:smile:

این شما و این هم گود برید جلو و با خدا در بی افتید:D:gol::gol::gol::gol:

Nedanino

عضو جدید
ببینید دوستان
هر کاری هر مساله ای وقتی به صورت اجبار در بیاد جذابیت خودش رو از دست می ده . به نظر من حجاب به صورت ابزاری برای قشر خاصی در آمده افرادی که حجاب رو فقط برای خودشون می دونن و فکر می کنن فقط کار خودشون درسته ولی وقت صحبت که میشه کاملا مغرضانه نسبت به دیگران صحبت می کنند و از سواستفاده هایی که داره از این موضوع
می شه هم هیچ اطلاعی ندارن .
هیج جایی هم ثبت نشده که همه بایستی پارچه ی سیاه بندازن روی سرشون و نصف آدم های جهان سیاه پوش باشند پس خدا هم بایستی از اول فقط رنگ سیاه رو می آفرید یا برای خانم ها ممکن می کرد .
هر کسی اختیار این دنیا و آخرت خودش رو داره .
خوش رنگ پوشیدن . شیک پوشیدن . تناسب رنگ هیج جا حرام نبوده .
کم از حجاب اجباری نکشیدیم . بدیهی ترینش افت توریست در کشورمونه .
اگر از حجابتون راضی هستید پس لطفا با جبهه گیری راجع بهش صحبت نکنید .
مردی که قراره با دیدن قسمتی از موی سر یک خانم که اون مو هم جنس موی سر خودشه تحریک بشه پس با دیدن پوست دست یک خانم چادری هم تحریک
می شه .
فساد از اصلی ترین مساله در جامعه یعنی تورم نشات می گیره . چرا ما باید هر امنیتی در جامعه رو بندازیم گردن حجاب .
مگه نه اینکه تمام دنیا بهترین مخترعین و امنیت و تحصیلات و فرهنگ و آزادی و دارن و هرچه هستن حداقل اوضاعشون و آینده ی جووناشون لااقل تامین تر از ماهاست ؟
آیا اونها هم چسبیدن به همین موضوع دوستان گلم ؟:gol:

Anooshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فکر میکنم حجاب واقعی ربطی به روسری و چادر و این چیزا نداره
اصل پوششیه که هر فردی واسه خودش انتخاب میکنه که نشون دهنده ی شخصیتشه حالا چه پسر چه دختر
یه نفر میتونه حجاب کامل نداشته باشه اما انقدر پوشش محجوب باشه که هیچ نگاه بدی بهش نشه البته ادمایی هستن که اگه سر خانووما کیسه گونیم گذاشته بشه باز یه جور دیگه نگاه میکنن با اون افراد کاری ندارم

اصل به شخصیت آدما برمیگرده و مهم تر از اون نوع برخوردشون

Metal Guard

عضو جدید
کاربر ممتاز
همين چادر مشكي هم كه ميگن آخر حجاب هست هم تو ايران خرابش كردن ... ميگن هر زني كه توي قم يا مشهد چادرش را برعكس سرش كنه يعني اينكه دوست داره صيغه بشه ....

واسه همين آقايون طالب صيغه، در اين مكانها دقيق نگاه ميكنن به زنهاي چادري كه خط دوخت چادرشون از رو هست يا نه ...

مزاحمان نواميس، براي خانمهاي چادري در اواخر شب، بيشتر مزاحمت ايجاد مي كنند... برداشتشان اين است كه خانم پاكدامن تا اين وقت شب نبايد بيرون باشد، پس حتما اين خانم، براي اينكه شناخته نشه و خودش را قايم كنه چادر سرش كرده ....
من مخالف حجاب و چادر و .... نيستم. مادرم چادري و خواهرم مانتويي هست. نظر من اينه كه بيائيم ذهنمون را پاك كنيم. باطنمون را درست كنيم. اين خيلي مهمتره ... بالاخره اگر مردي آنقدر تحريك شده باشه كه قصد مزاحمت داشته باشد ... مطمئن باشيد كه به هيچ زني رحم نخواهد كرد...
فكر ميكنيد كه مانتوي كوتاه و بيرون بودن مقداري مو باعث تحريك بوده؟ نه اينطور نيست... علل زيادي هست: عدم توانايي براي ازدواج دائم ... در حال حاضر به خاطر اهداف زندگي (درس خواندن و ...)شرايط ازدواج را ندارد ولي ميل جنسي شديد دارد... همسرش فوت كرده ولي به خاطر بچه هايش نميخواهد نامادري بالاي سرشان بياورد ... آدم ولگرد و بي ريشه ايست و كسي بهش زن نميده و .....

اگر يك نظام تامين اجتماعي قوي داشته باشيم خيلي از مسائل حل ميشود.

اینکه می گن تو قم و مشهد و ... یا مزاحم نوامیس بیشتر سراغ چادری ها می روند مناسب یه بحث علمی تو جمع تحصیل کرده ها نیست.
البته قبول دارم برای انسان مریض تفاوتی نمی کنه که طرفش باحجاب باشه یا بی حجاب ولی نکته همین جاست که اون حجاب باعث میشه که این فرد مریض به خواسته ی خودش که مثلا" چشم بارگی و نظربازی هست نرسه یا حداقل کمتر برسه و اینجاست که اون خانم وقتی می بینه که حجابش مانع کام بردن افراد ناپاک از وجود و ظاهرش شده احساس کرامت و سربلندی می کنه.
برای شما مثالی می زنم تا اصل موضوع مشخص تر بشه.
شما فرض کنید باران شدید در حال باریدن هست . خوب این باران در اون منطقه به همه جا و همه کس می باره و اینجور نیست که افرادی که به فرض چتر دارند یا بارونی پوشیده اند استثنا باشند.
ولی در آخر نتیجه این هست که اون افرادی که زیر این بارون محافظ و پوششی نداشتند خیس و ملول می شن و کسانی که چتر داشتند در امان می مونند.
حجاب هم دقیقا" مثل همین چتر هست.
در بارش نگاه های هرز از کرامت بانوان حفاظت می کنه.
موارد اجتماعی هم که اشاره کردید کاملا" صحیح هست ولی نمی شه بگیم چون عوامل دیگه مشکل داره باید این حکم اجرا نشه.
شاخصه ی اصلی یک ملت بافرهنگ و توسعه یافته اینه که هر کس به وظایف خودش به نحو احسن عمل کنه .
منه پسر باید نگاه خودم رو حفظ کنم و دختر هم باید زیبایی ظاهر خودش رو با حجاب مصون بداره. حکومتی ها هم باید به فکر برداشتن موانع وجود زندگی سالم برای جوانان باشن.

آخرین ویرایش:

Metal Guard

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما با این موضوع مخالفیم که حجاب تحمیلی باشه
هر کی دوست داره حجاب داشته باشه هر کی هم دوست نداره نه

قبول دارین؟

من از مستندات دینی و قرآن دستوری مبنی بر اجباری بودن حجاب ندیدم. این دستور هم مثل نماز و روزه اختیاری است و انسان باید در برابر خدا پاسخگو باشه.
ولی یک بحث عقلی و منطقی هست که اشاره می کنه" آزادی شما محدود به این است که به آزادی دیگران تجاوز نکنید."
شما مختارید در منزل و حریم شخصی خود پوشش دلخواه خودتون رو داشته باشید ولی حضور در اجتماع و زندگی اجتماعی محدودیتها و مسیولیتهایی رو متوجه انسان می کنه که ملزم به رعایتشونه.
حالا سوال من اینه. نوع پوشش انسان در اجتماع هم باید طبق خواست او باشه یا تابع قوانین و هنجارهای اجتماعی؟

نسیم ن

عضو جدید
کاربر ممتاز
نیاز به تبلیغ نیست.....

حجاب جهت حفظ زنان از شر نگاهها و نفسهای کثیف است.....

حال شما میخواهید همه شما را ببینند؟؟؟؟

پس راحت باشید:smile:

این شما و این هم گود برید جلو و با خدا در بی افتید:D:gol::gol::gol::gol:
شما از کجا میدونید من میخوام همه منو نگاه کنن؟
لطفا قبل از حرف زدن یه مقدار فکر کنید
متاسفم

Metal Guard

عضو جدید
کاربر ممتاز
بحث حجاب قبلا شده میتونید به اون تاپیک برین و اگه بازم بحثی بود صحبت کنیم

بحث تجربه با علم نداشتن متفاوته.
من ادعا نمی کنم علم دارم...ولی حداقل نص صریح قرآن رو خوندم و می دونم.
برای شما قسمتی از معنی آیه های 30 و 31 سوره ی نور رو نقل می کنم و درد مورد اینکه هیچ جای قرآن دستور به حجاب نداده قضاوت رو به شما واگذار می کنم.
<<به مردان مومن بگو دیدگان فرو خوابانند و دامن ها حفظ کنند.این برای شما پاکیزه تر است . خدا بدانچه می کنید آگاه است.(30)به زنان مومنه بگو دیدگان خویش فرو خوابانند و دامنهای خویش حفظ کنند و زیور خویش آشکار نکنند مگر آنچه پیداست,سرپوشهای خویش بر گریبانها بزنند,زیور خویش آشکار نکنند مگر برای.........(31)>>
البته آیه های دیگری از سوره ی احزاب هست که حدود حجاب رو مشخص کرده که اگه لازم شد خدمتتون شرح میدم .
دستور خدا در قرآن اینه. شما مختارید عمل کنید یا نکنید ولی انکار حقایق قرآن صحیح نیست!

Metal Guard

عضو جدید
کاربر ممتاز
میدونین اثراتش چیه ؟!هر روز افراد بیشتری به دین واقعی اسلام روی میارن.برعکس ایران که هر روز تعداد بیشتری از اسلام روی گردان میشن.
آزادی فقط مختص آقایونه؟!زنا خودشون رو بسته بندی کنن که شما آایون زندگی سالم داشته باشین؟!من معذرت میخوام ولی مگه شما حیوونید که نمیتونید غریزه های خودتون رو کنترل کنید؟!محرکه؟!سرتو بنداز پایین برادر من.اون هم عقده شده واسش که اینجوری میگرده.خسته شده از بس بهش گفتند ناپاکی هرزه ای تو اینی اونی.میترسم همون شیطان صفت که شده محرک مقامش و ایمانش به خدای خودش از شماها که اینقدر دم میزنین بیشتر باشه.
شماها که اجازشو ندارین حق هم دارین اما اگه قسمت های زنانه ی ساحل برین خودتون هم نمیپسندین.فوقش یه محیط 5*5 گذاشتند با کلی منت.از هر قشری هم هست.باباها هم که عارشون میاد بچه هاشون دورشون باشن زنا یدک میکشن بچه ها رو.شلوغ و پر سروصدا .تازه یه ذره جلوتر هم بخوای شنا کنی باز قضیه نگاه ناپاک شروع میشه.مگه زنا زندونیه شمان؟!چی میخواین از جون ما زنا؟!ای بابا خسته شدیم از دستتون.چادر میپوشیم اذیتیم.نمیپوشیم اذیتیم.خودتونو اصلاح کنین دیگه:razz:
آخه اصلا ارزششو دارین که زنای بیچاره بخوان براتون سر و دست بشکنن و مسابقه بدن؟!اگه مرد بودن شبیه شماها بودنه خدا رو شکر که ما ناپاکیم.شورشو درآوردین دیگه.همه ی مسایل که به خاطر شما نیست.لباس میپوشه که مخ منو بزنه.دیدی دستشو برد بالا منظورش به من بودا.داره منو نگاه میکنه.داره با دوستش در مورد من حرف میزنه.مشکلات ما وقتی حل میشه که شما آقایون این توهمات رو کنار بذارین و کمی هم به فکر اصلاح خودتون باشین.کور خود و بینای مردم شدین همتون:razz:

اولا" که من هیچ ادعایی ندارم. و به قول شما باید خودم رو اصلاح کنم.
دوما" دستور حجاب دقیقا" به نفع زن هست. وگرنه اینکه زن بدون حجاب و محدودیت باشه دقیقا" مطابق میل فطری مرد هاست.
ما نمی گیم حجاب داشته باشید که ما به گناه نیفتیم. گر چه یکی از نتایج وجود بی بندوباریها به گناه افتادن افرادیست که ایمان قوی و تقوا ندارن ولی دستور حجاب برای این هست که زن اسباب سوءاستفاده ی افراد مریض نشه.
قبلا" هم گفتم انتخابش با خود زن هست که اجازه بده افراد مریض از وجودش کام ببرن یا وجودش را بالاتر و ارزشمندتر از این ببینه که دستاویز هوس بازها بشه.

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کی گفته بدون چادر نمیشه این احساسهارو داشت؟!

احیانا ایشون کجا زندگی میکرده که مغازه دارش تا حالا موی مش کرده به خودش ندیده و اینطوری جذب مش موی یه نفر میشه؟!!!!

در اخر اینکه خیلی ممنون که تمام مانتویی هارو ادمهایی هوس باز، خراب، کرم قلاب ماهیگیری مردای شیطان صفت! ، کسایی که دام پهن میکنن واسه اقایون!!!، انسان نما!!! و ... معرفی کردین!

آرچي جان بيا ببرمت جايي كه چشات از تعجب در بياد.
چيزايي ديدم كه اگه بشنوي از تعجب يه جنگل شاخ در مياري.

نسیم ن

عضو جدید
کاربر ممتاز
من از مستندات دینی و قرآن دستوری مبنی بر اجباری بودن حجاب ندیدم. این دستور هم مثل نماز و روزه اختیاری است و انسان باید در برابر خدا پاسخگو باشه.
ولی یک بحث عقلی و منطقی هست که اشاره می کنه" آزادی شما محدود به این است که به آزادی دیگران تجاوز نکنید."
شما مختارید در منزل و حریم شخصی خود پوشش دلخواه خودتون رو داشته باشید ولی حضور در اجتماع و زندگی اجتماعی محدودیتها و مسیولیتهایی رو متوجه انسان می کنه که ملزم به رعایتشونه.
حالا سوال من اینه. نوع پوشش انسان در اجتماع هم باید طبق خواست او باشه یا تابع قوانین و هنجارهای اجتماعی؟
قانونی که بر اساسه جبر و زور نوشته شده رعایت کردن و پیروی ازش درست نیست

Metal Guard

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینید دوستان
هر کاری هر مساله ای وقتی به صورت اجبار در بیاد جذابیت خودش رو از دست می ده . به نظر من حجاب به صورت ابزاری برای قشر خاصی در آمده افرادی که حجاب رو فقط برای خودشون می دونن و فکر می کنن فقط کار خودشون درسته ولی وقت صحبت که میشه کاملا مغرضانه نسبت به دیگران صحبت می کنند و از سواستفاده هایی که داره از این موضوع
می شه هم هیچ اطلاعی ندارن .
هیج جایی هم ثبت نشده که همه بایستی پارچه ی سیاه بندازن روی سرشون و نصف آدم های جهان سیاه پوش باشند پس خدا هم بایستی از اول فقط رنگ سیاه رو می آفرید یا برای خانم ها ممکن می کرد .
هر کسی اختیار این دنیا و آخرت خودش رو داره .
خوش رنگ پوشیدن . شیک پوشیدن . تناسب رنگ هیج جا حرام نبوده .
کم از حجاب اجباری نکشیدیم . بدیهی ترینش افت توریست در کشورمونه .
اگر از حجابتون راضی هستید پس لطفا با جبهه گیری راجع بهش صحبت نکنید .
مردی که قراره با دیدن قسمتی از موی سر یک خانم که اون مو هم جنس موی سر خودشه تحریک بشه پس با دیدن پوست دست یک خانم چادری هم تحریک
می شه .
فساد از اصلی ترین مساله در جامعه یعنی تورم نشات می گیره . چرا ما باید هر امنیتی در جامعه رو بندازیم گردن حجاب .
مگه نه اینکه تمام دنیا بهترین مخترعین و امنیت و تحصیلات و فرهنگ و آزادی و دارن و هرچه هستن حداقل اوضاعشون و آینده ی جووناشون لااقل تامین تر از ماهاست ؟
آیا اونها هم چسبیدن به همین موضوع دوستان گلم ؟:gol:

من هم موافقم که حجاب باید با فرهنگ سازی جا بیفته نه اجبار که به قول شما باعث دفع می شه.
در مورد رنگها هم که اجباری بر تیره بودن حجاب نیست ولی طبق روایات برخلاف سایر پوشش ها که رنگ تیره مکروه هست در حجاب مستحب هست.
حجاب هم در کنار عوامل دیگه باعث آرامش و امنیت اجتماعی می شه.
در مورد مقایسه ای که با کشورهای توسعه یافته کردید ارتباطی با حجاب نداره! مگه اسلام گفته حجاب داشته باشید تا به پیشرفت و توسعه دست پیدا کنید؟
حجاب یک دستور اجتماعی هست و در کشورهای غربی آمار بالای تجاوز و آزار جنسی نتیجه ی دوری جستن از این دستور الهی هست.

Metal Guard

عضو جدید
کاربر ممتاز
قانونی که بر اساسه جبر و زور نوشته شده رعایت کردن و پیروی ازش درست نیست

این قانون تحت رفراندوم عموم مردم قرار گرفته و برگرفته از مردم سالاری هست . چون اکثریت بهش رای دادن اجراش برای ایجاد نظم اجتماعی لازمه.
البته منظورم این نیست که باید با زور و اجبار با متخلفین برخورد کرد. راه فرهنگسازیه.

Anooshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
این قانون تحت رفراندوم عموم مردم قرار گرفته و برگرفته از مردم سالاری هست . چون اکثریت بهش رای دادن اجراش برای ایجاد نظم اجتماعی لازمه.
البته منظورم این نیست که باید با زور و اجبار با متخلفین برخورد کرد. راه فرهنگسازیه.

تو این قانون نظر مردم هیچ اهمیتی نداره

نسیم ن

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید منظورتون کدوم رفراندومه؟

" غضنفر خان "

عضو جدید
ها ... ای حجاب که میگن خیلی چیز ه.... یعنی خیلی چیزه خوبیه ..

ما هم چند تا شا داریم...
هم مصریش هست هم عربی هم لبنانی ....ولی ایرانیش نصفه و نیمه است.

بالا