چه لذتی دارد این حجاب!

Hamid Reza.M

مدیر بازنشسته

نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد وقتى سياهى چادرم، دل مردهايى كه چشمشان به دنبال خوش‏رنگ‏ترين زن‏هاست را مى‏زند.
نمى‏دانيد چقدر لذت‏بخش است وقتى وارد مغازه‏اى مى‏شوم و مى‏پرسم: آقا! اينا قيمتش چنده؟ و فروشنده جوابم را نمى‏دهد؛ دوباره مى‏پرسم: آقا! اينا چنده؟ فروشنده كه محو موهاى مش‏كرده زن ديگرى است و حالش دگرگون است، من را اصلاً نمى‏بيند. باز هم سؤالم بى‏جواب مى‏ماند و من، خوشحال، از مغازه بيرون مى‏آيم.
نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد وقتى مردهايى كه به خيابان مى‏آيند تا لذت ببرند، ذره‏اى به تو محل نمى‏گذارند.
نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد وقتى شاد و سرخوش، در خيابان قدم مى‏زنيد؛ در حالى كه دغدغه اين را نداريد كه شايد گوشه‏اى از زيبايى‏هاتان، پاك شده باشد و مجبور نيستيد خود را با دلهره، به نزديك‏ترين محل امن برسانيد تا هر چه زودتر، زيبايى خود را كنترل كنيد؛ زيبايى از دست رفته‏تان را به صورتتان باز گردانيد و خود را جبران كنيد.
نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد وقتى در خيابان و دانشگاه و... راه مى‏رويد و صد قافله دل كثيف، همره شما نيست.
نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد وقتى جولانگاه نظرهاى ناپاك و افكار پليد مردان شهرتان نيستيد.
نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد وقتى كرم قلاب ماهى‏گيرى شيطان براى به دام انداختن مردان شهر نيستيد.
نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد وقتى مى‏بينى كه مى‏توانى اطاعت خدايت را بكنى؛ نه هوايت را.
نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد وقتى در خيابان راه مى‏رويد؛ در حالى كه يك عروسك متحرك نيستيد؛ يك انسان رهگذريد.
نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد اين حجاب!
خدايا! لذتم مدام باد.

pishoo

عضو جدید
واقعا خوش به حال اونایی که حجاب دارن.;) من خیلی دوست دارم حجاب داشته باشم ولی هم سخته هم نمیشه دیگه؟!!!!!!

archi_arch

مدیر بازنشسته
کی گفته بدون چادر نمیشه این احساسهارو داشت؟!

احیانا ایشون کجا زندگی میکرده که مغازه دارش تا حالا موی مش کرده به خودش ندیده و اینطوری جذب مش موی یه نفر میشه؟!!!!

در اخر اینکه خیلی ممنون که تمام مانتویی هارو ادمهایی هوس باز، خراب، کرم قلاب ماهیگیری مردای شیطان صفت! ، کسایی که دام پهن میکنن واسه اقایون!!!، انسان نما!!! و ... معرفی کردین!

نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد وقتى شاد و سرخوش، در خيابان قدم مى‏زنيد؛ در حالى كه دغدغه اين را نداريد كه شايد گوشه‏اى از زيبايى‏هاتان، پاك شده باشد و مجبور نيستيد خود را با دلهره، به نزديك‏ترين محل امن برسانيد تا هر چه زودتر، زيبايى خود را كنترل كنيد؛ زيبايى از دست رفته‏تان را به صورتتان باز گردانيد و خود را جبران كنيد!!!!.
نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد وقتى در خيابان و دانشگاه و... راه مى‏رويد و صد قافله دل كثيف، همره شما نيست.
نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد وقتى جولانگاه نظرهاى ناپاك و افكار پليد مردان شهرتان نيستيد.
نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد وقتى كرم قلاب ماهى‏گيرى شيطان براى به دام انداختن مردان شهر نيستيد.
نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد وقتى مى‏بينى كه مى‏توانى اطاعت خدايت را بكنى؛ نه هوايت را.
نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد وقتى در خيابان راه مى‏رويد؛ در حالى كه يك عروسك متحرك نيستيد؛ يك انسان رهگذريد.

phalagh

مدیر بازنشسته

احیانا ایشون کجا زندگی میکرده که مغازه دارش تا حالا موی مش کرده به خودش ندیده و اینطوری جذب مش موی یه نفر میشه؟!!!!

در اخر اینکه خیلی ممنون که تمام مانتویی هارو ادمهایی هوس باز، خراب، کرم قلاب ماهیگیری مردای شیطان صفت! ، کسایی که دام پهن میکنن واسه اقایون!!!، انسان نما!!! و ... معرفی کردین!
عزیزم مریم جان.
تو این نوشته از حجاب حرف زده شده نه چادر.
حالا یه جملشم در مورد چادر بود دلیل نمیشه که تو همش منظورش بیچادرها بوده باشه.
عنوان تاپیک میگه که "چه لذتی داره این حجاب" اگه گفته بود "چه لذتی داره این چادر" حق با تو بود.
در مورد جمله هایی که قرمز کردی هم باید بگم هممون زیاد دیدیم صحنه هایی که بد حجابها زیر تیغ چشمان ناپاک مردان قرار گرفتن پس دیگه حرفی توش نیست.
یه تاپیکی تو تالار عکس همین دیشب زده شد اگه بری ببینی نمونه بارز همین مسئلست.
سرانجام عبور یک دختر از مقابل سه پسر ایرانی!!! گزارش تصویری!
همین هفته یه فیلم زیبان اصلی دیدم که سینما یک یکی دو ماه پیش هم با کمی سانسورگذاشته بودش.(اسمش یادم نیست. همون فیلمه که یه معلم علوم رو دزدیدن و اون با یه تلفن شکسته با یه موبایل تماس گرفت)
اول فیلم کنار دریا رو نشون میداد و دو تا آقا که از نقش های فیلم بودن. به وضوح نشون میداد که چطور وقتی یه خانوم جلوی یکی از اون آقایون رد میشد اون اقا شروع میکرد به متلک یا دنبالش راه میوفتاد و بهش گیر میداد.حالا حودتون دیگه فکر کنید این فیلم آمریکایی هست که به قول بعضیها اونا چشم و دل سیرن و با بی حجابی هیچ مشکلی واسه کسی پیش نمیاد.
قطعا هم وقتی ما در جایی از حجاب صحبت مکنیم منظورمون صرف چادر نیست.منظور پوششیه که اون خواسته هایی که از حجاب انتظار میره رو برآورده کنه.

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فلق جونی
اونجا بچه ها جواب دادن
به چه علت دختری جلوی این سه جوان که در حال آفتاب گرفتنن عبور میکنه ؟
و اینکه همه رو میشه یه جوری دید ؟

تازه من بدحجابی توی اون تاپیک از طرف دخمله ندیدم

phalagh

مدیر بازنشسته
فلق جونی
اونجا بچه ها جواب دادن
به چه علت دختری جلوی این سه جوان که در حال آفتاب گرفتنن عبور میکنه ؟
و اینکه همه رو میشه یه جوری دید ؟

تازه من بدحجابی توی اون تاپیک از طرف دخمله ندیدم
در مورد سوال اولت باید بگم که حالا یا دختره با قصد رد شده یا نشده. به هرحال اون عکس العمل رو از طرف اون پسرا در پی داشته.
و در مورد سوال دومت اصلا فرض کنیم نه اون دختره قصدی داشته و نه اون پسرا از اون برخورد منوری داشتن و همینجوری برای راحتی تغییر وضعیت دادن. خودت داری میگی دیگه ایا همه رو میشه یه جور دید؟ آیا همه چشم و دلشون پاکه؟
در مورد بد حجابی هم نمیدونم تو تعریفت چیه.اما به نظر من اینکه مانتوی تنگ کوتاه بپوشی با یه شلواری که بالا زانوی تنگی داره و پاچشم کوتاهه و موهاتم از پشت روسریت بزنه بیرون یعنی بدحجاب.(اون دختره تو اون عکس دقیقا همچین وضعیتی داشت)

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در مورد سوال اولت باید بگم که حالا یا دختره با قصد رد شده یا نشده. به هرحال اون عکس العمل رو از طرف اون پسرا در پی داشته.
و در مورد سوال دومت اصلا فرض کنیم نه اون دختره قصدی داشته و نه اون پسرا از اون برخورد منوری داشتن و همینجوری برای راحتی تغییر وضعیت دادن. خودت داری میگی دیگه ایا همه رو میشه یه جور دید؟ آیا همه چشم و دلشون پاکه؟
در مورد بد حجابی هم نمیدونم تو تعریفت چیه.اما به نظر من اینکه مانتوی تنگ کوتاه بپوشی با یه شلواری که بالا زانوی تنگی داره و پاچشم کوتاهه و موهاتم از پشت روسریت بزنه بیرون یعنی بدحجاب.(اون دختره تو اون عکس دقیقا همچین وضعیتی داشت)

:surprised::surprised::surprised:

بابا من پسرم
میگم این بدحجاب نیست
هرچند اگه یه دختر رو با لباسایی که تو خونه میپوشه بزاری جلوی من میگم بدحجاب نیست، روسری سرش نباشه، یه پیرهن ساده، یه شلوار یا دامن و ...، هر مدلی که تو خونه میگرده

البته این دید منه، و هیچ فرقی هم نمیکنه جلو روم یه دخمل چجوری رد شه

اون دخمله تپل بود، چی میتونه بپوشه خوب؟ 45 کیلو نیست که؟ ماشالااا 80 کیلو بود، لب دریا من شلوارک میپوشم معمولن یا شلوارمو میزنم بالا، اینم با دقت به عکس زده بالا هرچند اونقدش هم کوتاه نبود ولی خودم از این مدل شلوار کوتاها دوس ندرام، خیلی ضایست، پس باهاش مخالفم

خوب همین دیگه، همه دلشون پاک نیست
ولی نباید توهین شه، نباید با بی ثباتی یه سری افراد به بخشی از جامعه توهین کنیم کماکان که اینچنین میشه و الان دیده شد !!

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تازه مانتوش کجا کوتاه بود ؟!!!

phalagh

مدیر بازنشسته
:surprised::surprised::surprised:

بابا من پسرم
میگم این بدحجاب نیست
هرچند اگه یه دختر رو با لباسایی که تو خونه میپوشه بزاری جلوی من میگم بدحجاب نیست، روسری سرش نباشه، یه پیرهن ساده، یه شلوار یا دامن و ...، هر مدلی که تو خونه میگرده

البته این دید منه، و هیچ فرقی هم نمیکنه جلو روم یه دخمل چجوری رد شه

اون دخمله تپل بود، چی میتونه بپوشه خوب؟ 45 کیلو نیست که؟ ماشالااا 80 کیلو بود، لب دریا من شلوارک میپوشم معمولن یا شلوارمو میزنم بالا، اینم با دقت به عکس زده بالا هرچند اونقدش هم کوتاه نبود ولی خودم از این مدل شلوار کوتاها دوس ندرام، خیلی ضایست، پس باهاش مخالفم

خوب همین دیگه، همه دلشون پاک نیست
ولی نباید توهین شه، نباید با بی ثباتی یه سری افراد به بخشی از جامعه توهین کنیم کماکان که اینچنین میشه و الان دیده شد !!
عزیز من تو اینطوری هستی.اما همه اینطورین؟ بابا دیگه چند تا کتاب روانشناسی هم در مورد آقایون بخونی معلوم میشه جنس چیه. توهین به اقایون نشه ها. خب طبیعتشون اینه. به هر حال همین تفاوتهاست که باعث جذب زن و مرد میشه. اما اگه خدا این تفاوتها رو در زن و مرد قرار داده یه راهکاری هم برای کنترلش گذاشته.
بعدم اینکه تو میگی هیکلش بزرگه نه تنها مسئله رو حل نمیکنه که قضیه سنگینتر میشه. به هرحال الان بحث تاپیک بر سر بدحجابی اون خانوم نیست.
کلا داریم رو حجاب حرف میزنیم.
تازه مانتوش کجا کوتاه بود ؟!!!
کوتاه نبود؟
حداقل 15سانت بالای زانوشه.

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب آره، زیاد نیست، 25 سانت شه بده
خوب آره بحث سره حجابه

تفاوتا و راهایی برای کنترل
ما آقایون باید کمی بهتر فکر کنیم و زیاد جوگیر نباشیم تا جوی سالم و زیبا و دوست داشتنی باشیم

همینطور خانوما هم همینطور ولی نه بحثه نوع لباس پوشیدن

کافر خداپرست

-
کاربر ممتاز
نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد وقتى سياهى چادرم، دل مردهايى كه چشمشان به دنبال خوش‏رنگ‏ترين زن‏هاست را مى‏زند.
نمى‏دانيد چقدر لذت‏بخش است وقتى وارد مغازه‏اى مى‏شوم و مى‏پرسم: آقا! اينا قيمتش چنده؟ و فروشنده جوابم را نمى‏دهد؛ دوباره مى‏پرسم: آقا! اينا چنده؟ فروشنده كه محو موهاى مش‏كرده زن ديگرى است و حالش دگرگون است، من را اصلاً نمى‏بيند. باز هم سؤالم بى‏جواب مى‏ماند و من، خوشحال، از مغازه بيرون مى‏آيم.
نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد وقتى مردهايى كه به خيابان مى‏آيند تا لذت ببرند، ذره‏اى به تو محل نمى‏گذارند.
نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد وقتى شاد و سرخوش، در خيابان قدم مى‏زنيد؛ در حالى كه دغدغه اين را نداريد كه شايد گوشه‏اى از زيبايى‏هاتان، پاك شده باشد و مجبور نيستيد خود را با دلهره، به نزديك‏ترين محل امن برسانيد تا هر چه زودتر، زيبايى خود را كنترل كنيد؛ زيبايى از دست رفته‏تان را به صورتتان باز گردانيد و خود را جبران كنيد.
نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد اين حجاب!
خدايا! لذتم مدام باد.
با احترام!
اشاره‌ي شما به "اين حجاب" چادر بوده، يا مطلق پوشش، فارغ از نوع آن؟

آخرین ویرایش:

Hamid Reza.M

مدیر بازنشسته
با احترام!
اشاره‌ي شما به "اين حجاب" چادر بوده است، يا مطلق پوشش، فارغ از نوع آن؟
درود بر كافر خدا پرست عزيز,مقصود از اين گفته در نگاه اول بحث پوشش و مصونيت است.كه اين پوشش و مصونيت هم ميتواند با چادر حاصل گردد و هم با مانتو.من منكر اين نيستم كه بعضي از خانم هاي چادري قداست چادر را زير پا گذاشته اند و منكر اين هم نخواهم بود كه خانم هاي مانتويي حجاب ندارند.
حجاب بهترين حافظ و حصاري است كه زن را از گزند بيگانه حفظ ميكند و زن بي حجاب مثل ميوه اي درختيه كه شاخه اش از ديوار باغ به بيرون اويزون شده و هر رهگذري به سويش دست دراز ميكنه يا مثل گليه كه هر كس تمايل به چيدنشو داره.پس پوشيده بودن زن در جامعه نه تنها باعث تقويت بنيان خانواده ميشه بلكه سبب حفظ ارزش و مقام والاي زن و جلوگيري از ابتذال و تباهي او هم ميشه.
مطلب بعدي در مورد ديدگاه قران در مورد حجاب زنه
قران در مورد حجاب زن به سه جمله اشاره ميكنه:
1.أنها نبايد زينت خود را اشكار سازند جز ان مقدار كه طبيعتا ظاهر است.
با توجه به اين نكته ميفهميم كه زنان حق ندارند زينت هايي كه معمولا پنهاني رو اشكار كنند
هر چند كه اندامشان نمايان نشود
2.روسري هاي خود را بر سينه خود افكنند تا گردن و سينه با ان پوشيده شود
3.مواردي كه زنان ميتوانند حجاب پنهان خودشان را اشكار سازند كه نزد شوهر و افرادي كه نسبت به او محرم هستند.

بحث ديگه اي كه در پست اول تاپيك به نظر من مستتر,مسئله ي حجاب و محدوديت
اينكه حجاب محدوديت نمياره بلكه مصونيت مياره كه اين خود جاي بحث بسيار دارد كه از حوصله جمع خارج است.

اميدوارم كه تونسته باشم به خوبي منظورمو بيان كنم.

Hamid Reza.M

مدیر بازنشسته

مريم عزيز سلام,خواستم حرفي بزنم اما وقتي ميبينم فلق عزيز اين قدر زيبا حرف هايي كه من ميخواستم بيان كنم را نوشته است ديگر شرمم مي ايد كه دست به صفحه كليد بزنم.

مريم جان,تو خودت مي داني كه منظور بدي نداشته ام.اما اگر سبب ازردگي خاطر شما و بقيه دوستان شده ام از همين جا از همتون عذر خواهي ميكنم.

کافر خداپرست

-
کاربر ممتاز
درود بر كافر خدا پرست عزيز,مقصود از اين گفته در نگاه اول بحث پوشش و مصونيت است.كه اين پوشش و مصونيت هم ميتواند با چادر حاصل گردد و هم با مانتو.من منكر اين نيستم كه بعضي از خانم هاي چادري قداست چادر را زير پا گذاشته اند و منكر اين هم نخواهم بود كه خانم هاي مانتويي حجاب ندارند.
حجاب بهترين حافظ و حصاري است كه زن را از گزند بيگانه حفظ ميكند و زن بي حجاب مثل ميوه اي درختيه كه شاخه اش از ديوار باغ به بيرون اويزون شده و هر رهگذري به سويش دست دراز ميكنه يا مثل گليه كه هر كس تمايل به چيدنشو داره.پس پوشيده بودن زن در جامعه نه تنها باعث تقويت بنيان خانواده ميشه بلكه سبب حفظ ارزش و مقام والاي زن و جلوگيري از ابتذال و تباهي او هم ميشه.
مطلب بعدي در مورد ديدگاه قران در مورد حجاب زنه
قران در مورد حجاب زن به سه جمله اشاره ميكنه:
1.أنها نبايد زينت خود را اشكار سازند جز ان مقدار كه طبيعتا ظاهر است.
با توجه به اين نكته ميفهميم كه زنان حق ندارند زينت هايي كه معمولا پنهاني رو اشكار كنند
هر چند كه اندامشان نمايان نشود
2.روسري هاي خود را بر سينه خود افكنند تا گردن و سينه با ان پوشيده شود
3.مواردي كه زنان ميتوانند حجاب پنهان خودشان را اشكار سازند كه نزد شوهر و افرادي كه نسبت به او محرم هستند.

بحث ديگه اي كه در پست اول تاپيك به نظر من مستتر,مسئله ي حجاب و محدوديت
اينكه حجاب محدوديت نمياره بلكه مصونيت مياره كه اين خود جاي بحث بسيار دارد كه از حوصله جمع خارج است.

اميدوارم كه تونسته باشم به خوبي منظورمو بيان كنم.

با ادب و احترام

مطلبي که تقديم مي‌کنم، ناقض بحث شما نيست، بلکه ملحق به آن است؛ همچنين مطابق با منبعي که بهره برديد، ملهم از قرآن است. هرچند شايد اصل مطلب براي برخي از دوستان از جمله آرچي تکراري باشد، چرا که با ايشان پيش‌تر اين بحث را داشتيم...با اين حال سعي مي‌کنم نکاتي را بيفزايم تا قدري از تکرار درآيد.

به گمان من، مصونيت مرد و زن مراتب و درجاتي دارد. نخست، "عفت ذاتي و دروني" است. پوشش و خويشتن‌داري از درون است. اگر اين نباشد، چادر که چه عرض کنم، ملحفه هم براي مصونيت شخص کافي نيست، چرا که خانه از پاي‌بست خراب است! از طرفي، به چشم ديده‌ام کساني که در ظاهر، در کشور خودمان، بدحجاب تلقي شده‌اند، اما از درون، محجب بوده‌اند... در کشورهايي که در حقوق و در احکام اجتماعي و عرفي‌شان، حجاب مصطلح اسلامي توصيه و ترويج نشده است، باز من سراغ دارم کساني که به واقع از درون عفيف و محجوب بوده‌اند. (اين تجربه‌ و مواجهه‌اي شخصي‌ است، يک بحث ذهني و نظري نيست... بايد در عينيت براي شما ثابت بشود؛ اگر چنين مواجهه و تجربه‌اي سراغ نداريد، مي‌توانيد نپذيريد، تحميلي در کار نيست.)

و اما بحثي که با آرچي داشتيم (اين نکات در همان آيه‌اي است که شما نيز مطالبي را از آن مطرح کرديد)
قل للمؤمنين يغضوا من ابصارهم و يحفظوا فروجهم، ذلک ازکيلهم إن الله خبير بما يصنعون* و قل للمؤمنات يغضضن من أبصارهنّ و يحفظن فروجهنّ...* (29-30: 24)
به مردان مؤمن بگو ديدگان (از نظربازي) فروگذارند، و ناموس‌شان را محفوظ بدارند، اين براي آنان پاکيزه‌تر است، بي‌گمان خداوند به آن‌چه مي‌کنند آگاه است.
و به زنان مؤمن (هم) بگو ديدگان‌شان رافروگذارند، و ناموس‌شان را محفوظ بدارند...

اگر دقت بفرماييد، آيه، نخست با تأکيد و توصيه به چشم‌پوشي آغازمي‌شود، سپس توصيه به حفظ ظاهر... به عبارتي به حجاب باطني رهنمون شده، سپس به حجاب ظاهري... و حجاب باطني را بر حجاب ظاهري مقدم داشته است!

خب درمورد "نوع" پوشش ظاهري مطلبي گفته نشده است، بنابراين به عرف و فرهنگ منطقه‌ سپرده شده است... به نظر تو بين کسي که با مقنعه يا روسري پوشش ظاهري‌اش را رعايت مي‌کند با کسي که با چادر چنين مي‌کند، تفاوتي است؟
:gol:

آخرین ویرایش:
چه لذتی داشت اگه مردامونو حریص نمیکردیم تا با دیدن یه تار مو دلشون بره
چه لذتی داشت اگر اجباری در کار نبود و شما از حجابت لذت میبردی و این رو برتری خودت و انتخاب خودت میدونستی
چه لذتی داشت اگر حجاب کامل رو نه سیاهی چادر که پاکی چشم میدونستیم
چه لذتی داشت اگر سیاهی چادر رو به زور نمی آلودیم تا همچنان واسه ی جوانها یادآور پاکی مادر بزرگ می بود تا گشت ارشادی ها
چه لذتی داشت اگر کار ما جایی نبود که شما سیاهی چادر خود رو مظهر پاکی و سپیدی مانتوی دختری دیگر رو مظهری اهریمنی بدونین
چه لذت پاکی بود اگر جامعمون رو الوده نمیکردیم،مردا حریص نمیشدن ، موی مش نایاب نمیشد به اسم امنیت مردها و یا حتی اگر هم نایاب بود به اختیار بود که اونوقت پاک بود و مرد میخواست تا قدرشو بدونه
و حالا چه لذتی داره اگر ما مردها هم رو بپوشانیم و مو بپوشانیم و 20 سال بعد به چادرهایمان بنازیم که چشم دختر هیز رو کور کردیم
که اگر حالا نگاهشون کنیم ذره ای موی ما در اون ها شهوت نمی آفرینه
ولی اگر بپوشانیم ...

نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد
نه نمیدانیم
یعنی من نمیدانستم که دل صدها قافله از ما کثیف است
نه نمیدانستم
به خدا نمیدانستم که دختران ما ،ناموس ما، خواهر و مادر ما،هموطن ما،کرم قلاب ماهیگیریند برای شیطان
نمیدانستم عروسکند
نمیدانستم ما و شما آلات شیطانیم
نمیدانستم
همه را نمیدانستم
اما باکی نبود
فقط حیف ،صد حیف که من و شما نمیدانیم که ما خدا میپرستیم و مسلمانیم و خدا ستار العیوب است
دینی داریم که از پیشداوری و بردن آبروی مسلمان ما را بر حذر داشته
دینی که ما را از داوری در مورد زنی با موی مش بر حذر داشته
دینی داریم که ...
به خدا زبانم بسته است
من کافر را چه به از دین گفتن
حتما ما بی دینیم و شما ...
به ما چه،دین شما برای خود شماست نه ما
ما کافریم
ولی من به کفر خود مینازم که خدا کفر مرا میپوشاند
به خد،خدا جار نمیزند

jonny depp

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا چه لذتی داره که مردم ایران یه کم پیشرفت کنند و اینقدر عقب مونده نباشن که موی مش به نظرشون بیاد.
واقعا چه لذتی داره وقتی می خوای کیف کوله پشتی داشته باشی به مقنعه یا روسریت گیر نکه (که ما دخترای ایرانی تا الان این لذت رو نداشتیم:()
واقعا چه لذتی داره وقتی هوا گرمه مجبور نباشی 100 تا لباس تیره بپوشی و از گرما بمیری.
واقعا چه لذتی داره تو ساحل نسیم خنک به سرت بخوره نه اینکه روسری مزاحم باشه.
واقعا چه لذتی داره مردای ایران چشم پاک باشن.
واقعا با جنبه بودن خیلی لذت داره. آزادی خیلی لذت داره.
بی حجابی خیلی خیلی لذت داره

archi_arch

مدیر بازنشسته
عزیزم مریم جان.
عنوان تاپیک میگه که "چه لذتی داره این حجاب" اگه گفته بود "چه لذتی داره این چادر" حق با تو بود.
در مورد جمله هایی که قرمز کردی هم باید بگم هممون زیاد دیدیم صحنه هایی که بد حجابها زیر تیغ چشمان ناپاک مردان قرار گرفتن پس دیگه حرفی توش نیست.
همین هفته یه فیلم زیبان اصلی دیدم که سینما یک یکی دو ماه پیش هم با کمی سانسورگذاشته بودش.(اسمش یادم نیست. همون فیلمه که یه معلم علوم رو دزدیدن و اون با یه تلفن شکسته با یه موبایل تماس گرفت)
اول فیلم کنار دریا رو نشون میداد و دو تا آقا که از نقش های فیلم بودن. به وضوح نشون میداد که چطور وقتی یه خانوم جلوی یکی از اون آقایون رد میشد اون اقا شروع میکرد به متلک یا دنبالش راه میوفتاد و بهش گیر میداد.حالا حودتون دیگه فکر کنید این فیلم آمریکایی هست که به قول بعضیها اونا چشم و دل سیرن و با بی حجابی هیچ مشکلی واسه کسی پیش نمیاد.
قطعا هم وقتی ما در جایی از حجاب صحبت مکنیم منظورمون صرف چادر نیست.منظور پوششیه که اون خواسته هایی که از حجاب انتظار میره رو برآورده کنه.
فلق جان هم من این متنو خوندم هم تو هم بقیه! درسته اگه اون جمله ی اولشو نمینوشت میشد اینطوری هم برداشت کرد.ولی وقتی شروع متن با چادر سرکردنه و بعدا دربارش توضیح داده نمیشه اینطوری توجیهش کرد! قبول کن که این متن برای چادر نوشته شده.چون من حتی اینو جای دیگه ای هم خوندم که اونجا هم بحثش همین چادر بود.حالا نمیدونم شاید ایشونم از همونجا کپی کردن!
خوب بله منم قبول دارم خیلی هم دیدم.ولی چون این متن برای چادر نوشته شده بود بنابراین به خیل عظیمی از خانمها توهین شده.

اما خیلی خوب حالا که میگین بحث فقط چادر نبوده و خود حجاب مطرح بوده دیگه اینو کشش نمیدم. ولی فلق جان تو فکر میکنی اگه یه خانم چادر سرش کنه و کاملا پوشیده باشه دیگه کسی بهش گیر نمیده و متلک نمیگه؟!!! نه عزیزم بستگی به خیلی چیزها داره.مثل محیط، جایی که هستی،فرهنگ اون ادما و رفتار خودت و ....
مثلا من خودم تو تهران خیلی راحتتر میرم بیرون و کسی هم کاری به کارم نداره.ولی تو شهرستانی که درس میخوندم حتی روسری هم سرم نمیکردم و همیشه با مقنعه بودم ولی بازم تا سر خیابون که میرفتم هزار جور متلک میشنیدم که اوایل خیلی بیشتر بود و بعدا کمتر شد! (دیگه میدونی که جو شهرستانها رو میشناسی) بنابراین این مشکل به خاطر فرهنگ اونجا بود نه حجاب من!

منم نمیگم بی حجاب و بدون لباس بگردی کسی کاری بهت نداره نه! حجاب خوبه و باید باشه.مصونیتشم قبول دارم ولی تا جایی که لازمه باید باشه! و این افراطها و محدودیتهای بیخود و بی جهت رو نفی میکنم.تو قران به حجاب توصیه شده ولی الان خیلی اجبارها اومده و خیلی بی اساس فتوا صادر میشه که همه هم فقط زن رو محدودتر میکنه و ازادی عمل بیشتری به مردها میده!!!!

من این تاپیکی که مثال زدی رو هم دیدم ولی این توصیفات و برداشتی که تو کردی و ازش نداشتم!
اول اینکه با دو تا عکس نمیشه درمورد نیت و درست یا غلط کار یه نفر نظر داد و نتیجه گرفت! شما اونجا نبودین و نمیدونین این دختر چه جوری رد شده. هر رد شدنی که با منظور نیست.باید دید رفتارش، نگاهش و برخوردش چه جوری بوده.من چادری هایی رو دیدم که خیلی مثلا ادعاشون میشد و حجاب کاملی داشتن و حتی تو خوابگاه و بین چند تا دختر تاپ نمیپوشیدن و توراهروها با روسری و مانتو میرفتن!!!! ولی با همون نگاهشون و حرفا و رفتارشون همه کاری میکردن! و با برادرای بسیجیشون خوش بودن!!!!! ولی در عین حال میشناسم کسی رو که نه چادری بود نه چیزی، ارایش هم به اندازش داشت ولی از همه ی اونها پاکتر بود و نه تاحال نه با کسی دوست بوده نه چیزی! هیچ پسری هم به خودش اجازه نمیداد بهش حرفی بزنه.(واسه همینه که میگم حجاب باطنی مهمتره)
پس لطفا اینقدر راحت و فقط از روی ظاهر درباره ی کسی نظر ندین.

در ضمن فلق جان تو هیچ وقت نمیتونی کاری کنی که هیچ کس بهت نگاه نکنه.مگه خیلی زشت و شلخته وار بگردی که رغبت نکنن نگات کنن!!!! وگرنه نگاه کردن تو ذات مرداست! اما برخورد تو درمقابل اون نگاهه که قصد و نیتتو میرسونه جواب تو به اون نگاه حجابتو نشون میده!
نمیگم حجاب و پوشش ظاهری نباید باشه! نه! قبول دارم حجابو ولی به اندازه.بیشتر از اون افراطه! چادرم افراطه!

اما خیلی برام جالبه که پسرا رو نمیگی که اینجوری راحت و بدون لباس خوابیدن اونجا و رعایت هیچی و نکردن.بعد این دختری که پوشیده هم هست با اینکه چند متر دورتر از اون پسرا داره رد میشه (فاصله ی لب دریا رو با ساحل و جایی که پسرا نشستن نگاه کن چیزی حدود 4-5 متر فاصله داره و بنابراین از بغل گوششونم رد نشده!) ولی اون دختر که تازه تو حال خودشه و به کسی کاری نداره باید محکوم بشه؟!!!! تو میگی اون باید 200-300 متر راهشو دور کنه و دور شمسی قمری بزنه و از احساسش و دریا فاصله بگیره که 2 متر از جلو پسرا رد نشه؟!!! که یه موقع کسی نبینتش؟!!! خوب بذار نگاه کنن! اینقدر نگاه کنن تا جونشون دراد!!!!:D
وقتی دختره موردی نداره و پوشیده است و کاری باهاشون نداره اون دیگه گناه دختر نیست که نگاه میکنن! دیگه رد شدن از کنار یه پسر که اشکال شرعی نداره! اگرم گناه و خطایی باشه واسه اون پسره!
چرا اینقدر عادت کردیم به دخترا سخت بگیریم؟

در ضمن با پوششی هم که دربارش گفتی موافق نیستم.
اون دختر پوشش بدی نداشته.نه مانتوی خیلی تنگ و چسبونی داشته نه چیزی فقط رنگش روشن بوده و به خاطر جذاب بودن رنگش مورد پسند نبوده! که اونم مورد شرعی نداره و حجاب و پوشش کامله و این عرف جامعه مونه که اینطوری جا افتاده و همه تیره پوش شدن و رنگ روشن و بد میدونن!!! لب دریا هم هست و اونجا هم شنه.واسه همینم نمیتونه پاچه شلوارشو تا زیر پاشنه پاش بده پایین! ولی بدون اگه منظوری داشت پاچه شلوارشو بالاتر میبرد نه تا حدی که فقط به شلوارش اب نخوره! اگرم دقت کنی میبینی اینجا پاچه اش تا خورده است بنابراین ادمی نبوده شلوارش کوتاه باشه و تو خیابون شلوار برمودا بپوشه و ...! و اینجا به خاطر اب اینکارو کرده.شلوارشم که اینطوری که من حس کردم جین بوده! جینها هم شلوار پارچه ای نیستن که خیلی بخوان گشاد باشن! اینم خیلی معمولی بوده.جایی هم که قدم میزنه همونطور که گفتم با محل نشستن پسرا به اندازه ی کافی فاصله داره.قرار هم نیست که هر جا هر پسری نشسته کسی از صدفرسخیش رد نشه! اینجوری باشه اصلادختر نباید تو خیابون بره و باید همون راه عربستان و پیش گرفت!

ببخشید خیلی حرف زدم.
:redface:

ولی ببینید ادمو به چه کارایی مجبور میکنید! مجبوری عکس دختر مردمو چه جوری زیر و رو کنی!!!:w05:

الله اکبر!
:D

jonny depp

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم مریم جان.

کسی که بخواد تیکه بندازه و به دختری گیر بده به حجابش نگاه نمی کنه . من چندین بار دیدم که به دخترای چادری هم تیکه انداختن حتی بیشتر از یه بد حجاب

archi_arch

مدیر بازنشسته
اخ گفتی!
با این یکی خیلی خیلی موافقم!!! حرف دل منو زدی! ولی کی اینو میفهمه؟؟

صوفی

عضو جدید
من می دونم داشتن حجاب با توجه به این تاپیک واقعا" لذت بخشه من منظورم اجازه ندادن به اینه که هر چشم حریصی از زیبایی لذت ببره ، نه فقط در حجاب چادر بدون چادر هم می شه . البته خیلی ها حتی به چادر هم رحم نمی کنن باچادر جولوشونی انگار لختی !

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
تو این زمونه ، .. بیخیال :) وارد بحثی بشیم که مدتهاست هست .. هیچ فایده ای هم نداره ... در نهایت همه به این نتیجه میرسیم که : " همینه که هست "

ryhan

عضو جدید
حجاب خوب است

حجاب خوب است

احساس می کنم امروزه مادران بیشتر نگران پسراشونن تا دختراشون

اونا که دیگه نمی تونن چادر بپوشن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

حجاب در نگاه است

حجاب در اندیشه و فکر یک انسان است

پرندیس

کاربر بیش فعال
من موافقم با این حجاب.....بحث شعار نیست ..همه خوب می دونن که چشم های هوس آلود بعضی از مردهای گرگ صفت با چادر هم قابل پوشیدن نیست....متاسفم که این جامعه داره به ........................نزدیک می شه.ولی حداقل با چادر نگاه ها کوتاه می شن......چادری نیستم ولی اعتقاد کامل به فلسفه چادر دارم...............لباس هر کس معرف شخصیتشه......موید باشید

Metal Guard

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه لذتی داشت اگه مردامونو حریص نمیکردیم تا با دیدن یه تار مو دلشون بره
چه لذتی داشت اگر اجباری در کار نبود و شما از حجابت لذت میبردی و این رو برتری خودت و انتخاب خودت میدونستی
چه لذتی داشت اگر حجاب کامل رو نه سیاهی چادر که پاکی چشم میدونستیم
چه لذتی داشت اگر سیاهی چادر رو به زور نمی آلودیم تا همچنان واسه ی جوانها یادآور پاکی مادر بزرگ می بود تا گشت ارشادی ها
چه لذتی داشت اگر کار ما جایی نبود که شما سیاهی چادر خود رو مظهر پاکی و سپیدی مانتوی دختری دیگر رو مظهری اهریمنی بدونین
چه لذت پاکی بود اگر جامعمون رو الوده نمیکردیم،مردا حریص نمیشدن ، موی مش نایاب نمیشد به اسم امنیت مردها و یا حتی اگر هم نایاب بود به اختیار بود که اونوقت پاک بود و مرد میخواست تا قدرشو بدونه

من نمی فهمم چرا اینکه یه دختر از حجابش لذت ببره و بخواد عاشقانه حفظش کنه و اجازه نده چشم های ناپاک به مقصودشون برسن شما انقدر عصبی می شید؟!
وقتی یک دختر نه تنها راضی به این حجابه بلکه عاشقشه چه ضرری به شما می رسه که این جور از کوره در می رید؟!
در ضمن بحث این تاپیک در مورد حجاب اجباری یا اختیاری نیست . پس بحث رو به حاشیه نبرید.
اول مشخص کنید حجاب مشخص شده توسط قرآن رو قبول دارید یا نه؟
بعد می ریم سراغ بحثای اجتماعی پیرامونش.

Metal Guard

عضو جدید
کاربر ممتاز
و حالا چه لذتی داره اگر ما مردها هم رو بپوشانیم و مو بپوشانیم و 20 سال بعد به چادرهایمان بنازیم که چشم دختر هیز رو کور کردیم
که اگر حالا نگاهشون کنیم ذره ای موی ما در اون ها شهوت نمی آفرینه
نه نمیدانیم
یعنی من نمیدانستم که دل صدها قافله از ما کثیف است
نه نمیدانستم
به خدا نمیدانستم که دختران ما ،ناموس ما، خواهر و مادر ما،هموطن ما،کرم قلاب ماهیگیریند برای شیطان
نمیدانستم عروسکند
نمیدانستم ما و شما آلات شیطانیم
نمیدانستم
همه را نمیدانستم
اما باکی نبود
فقط حیف ،صد حیف که من و شما نمیدانیم که ما خدا میپرستیم و مسلمانیم و خدا ستار العیوب است
دینی داریم که از پیشداوری و بردن آبروی مسلمان ما را بر حذر داشته
دینی که ما را از داوری در مورد زنی با موی مش بر حذر داشته
دینی داریم که ...
به خدا زبانم بسته است
من کافر را چه به از دین گفتن
حتما ما بی دینیم و شما ...
به ما چه،دین شما برای خود شماست نه ما
ما کافریم
ولی من به کفر خود مینازم که خدا کفر مرا میپوشاند
به خد،خدا جار نمیزند

شما اول قانون الهی قرآن رو که دستور به حجاب زن داده رو اول تمسخر می کنید و بعد به قوانین اسلام استناد می کنید!!!

Metal Guard

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا چه لذتی داره که مردم ایران یه کم پیشرفت کنند و اینقدر عقب مونده نباشن که موی مش به نظرشون بیاد.
واقعا چه لذتی داره وقتی می خوای کیف کوله پشتی داشته باشی به مقنعه یا روسریت گیر نکه (که ما دخترای ایرانی تا الان این لذت رو نداشتیم:()
واقعا چه لذتی داره وقتی هوا گرمه مجبور نباشی 100 تا لباس تیره بپوشی و از گرما بمیری.
واقعا چه لذتی داره مردای ایران چشم پاک باشن.
واقعا با جنبه بودن خیلی لذت داره. آزادی خیلی لذت داره.
بی حجابی خیلی خیلی لذت داره

اثرات بی حجابی و آزادی های جنسی رو در غرب با آمارهای فاجعه آمیز اجتماعی در این کشورها هم دیدیم.
هر انسانی هم دارای حد و اندازه ای از کرامت وجودی و شخصیت انسانی هست.
مثلا" بعضی ها حاضر هستند که زیر بار خفت هوس بازی جمعی هرزه برن و وجود خودشون رو تا اندازه ی یه محرک جنسی پایین بیارن تا کوله پشتیشون به مقنعه و روسریشون گیر نکنه!
یا برخی هم نسیم خنک قسمت زنانه ی ساحل دریا رو نمی پسندن و حتما" باید در محضر عموم از این نسیم خنک استفاده کنن و لذت ببرن!!!!!
اگه مردای ایران چشم پاک بودن و به هر وجود بی ارزشی نگاه نمی کردند که برخی برای دلبری تو آرایش کردن و لباس های بدن نما پوشیدن مسابقه نمی ذاشتن!
به امید شفای دلهای مریض...

بالا