چه لذتی دارد این حجاب!

nooshafarin

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.عراقی جان اگه توی جامعه ای حجاب الزامی میشه مطمئن باشین از ترس حضور زن با مقداری مو نیست از حضور چشمان ناپاکیه که به زن نه به عنوان انسان که وسیله ای برای لذتهای خودشون نگاه میکنن.
کسی که به قول شما نگاه ناپاکی داره، دردش چیز دیگه ایه، و چادری و غیر چادری و بی حجاب هم براش توفیری نداره!
حجاب اجباری هیچ فرقی با کشف حجاب اجباری نداره!
من تقریبا تمام پستای این تاپیک رو خوندم یه چیزی برام خیلی جالبه.اگه توجه کنین دوستانی که اینجا دارن با حجاب مخالفت میکنن بیشتر اقایون هستن تا خانومها.میشه اینو برام توضیح بدین.من اینو متوجه نمیشم شما مثلا دارین از حقوق خانومها دفاع میکنین؟
شما مطمئنید که تقریبا تمام پستا رو خوندین؟؟؟!!!!! :eek: همین تاپیک رو؟؟!!!!! :surprised:
من واقعا تعجب میکنم، شما براتون جالب نبود که استارتر تاپیک یه آقا هستن که معلوم نیست چجوری این لذت عمیق رو درک کردن! ولی وقتی آقایون باهاش مخالفت میکنن، براتون جالب میشه!!! :w19:
در مورد اینکه گفتین زنان با حجاب دچار افسردگی و ناراحتی روانی میشن خیلی دوست دارم دلیلتون رو بدونم.اگه به امار نگاهی کنین حداقل توی همین جامه ی ما زنانی که از معنویت دورن خیلی خیلی بیشتر این ناراحتی ها رو دارن.
من در مورد افسردگی و مشکلات روانی اطلاعی ندارم، ممنون میشم این آمارو بذارید ببینیم! (واضحه که با ذکر منبع منظورمه)
ولی چیزی رو که خیلی دیدم میگم:
من به شخصه خیلیها رو دیدم که چادری بودن، ولی وقتی که از زیر اجبار خانواده خارج شدن(با ورود به دانشگاه، سر کار رفتن و ...)، نه تنها دیگه چادری نیستن، بلکه بدجوری هم بدحجابن....مطمئنم که شما هم دیدین...
عقده! این به نظر شما یه جور ناراحتی روانی نیست؟!!
اون همه سال که چادر سر میکردن، به نظر شما لذت میبردن؟؟ پس چرا یهو پشت پا زدن به اون همه لذت؟؟!!!
معنویت تعریف خیلی گسترده ای داره! درست نیست که معنویت آدمها، با حجاب و مخصوصا چادر سنجیده بشه!
ببینین حجاب فقط یه پوشش نیست .هر کسی با نوع پوششی که توی اجتماع داره یه جورایی داره نوع زندگی ،تحصیلات ، تفکر، عقاید ،حتی شان خانوادشو نشون میده.من مطمئنم نوع پوشش و لباس شما توی اجتماع نه در فضای خصوصی خونتون با یه فرد بی سواد و از یک طبقه خانودگی پایین خیلی فرق میکنه.
در مورد تفکر و عقاید، فقط و فقط در صورتیکه انتخاب حجاب آزادانه باشه حرفتون درسته! در غیر این صورت خیر!
در مورد تحصیلات و شان هم اگه یه کم فکر کنید متوجه میشید که خیلی حرفتون بی منطق بود! و البته توهین آمیز!
گفتین تحصیلات:
من روزی که وارد دانشگاه شدم، 5 تا چادری تو کلاسمون داشتیم، الان فقط یکیشون همچنان چادریه! منم اینو باید به سطح تحصیلات ربطش بدم؟؟!!
اون یه نفر حجابش به نظر من خیلی قابل احترامه!
اما اون چهار نفر فقط یه تیکه پارچه دور خودشون میپیچیدن که به یه کش بند بود، ارزش بیشتری نداشت! خودشونم اینو فهمیدن!
حالا بگذریم که سر کلاس یا تو سفر های دانشجویی چادر سرشون نمیکردن، نمیدونم، شاید پسرای همکلاسی حکم پزشک رو دارن که به همه محرم هستن! :whistle:
از نظر من حجاب نشانه شخصیت وعقاید منه.من وقتی وارد یه محیط میشم،نوع پوشش و اراستگی من اولین شناختیه که من به طرف مقابلم میدم و این اولین پیغامه که من حریمی رو برای خودم و نوع ارتباطم ایجاد میکنم.
این حریم رو میشه با نوع رفتار هم ایجاد کرد! و یا بالعکس، از بین برد!
فقط میتونم بگم متاسم براتون که از دین توی ظواهرش موندین.متاسفم که عشق رو با تمام وجودتون حس نکردین.متاسفم که لذت بندگی رو نتونستین هنوز با تمام وجود حس کنین.
متاسفم که لذت زیر باران رحمت الهی رفتن و خیس شدن رو نچشیدین.
البته من متوجه نشدم حجاب چه ربطی به رحمت و بندگی و بارندگی داره!!! :w20:
ولی اون دوستاتونو با همین استدلال، چادری کردین؟؟!!! :w20:
ظاهرا شما هستین که از دین تو ظواهرش موندین!!
من به شخصه فك ميكنم حجاب يك امر زيبا و دوست داشتنيه..
من دختري كه چادري باشه رو بهتر باهاش ارتباط برقرار ميكنم و راحت تر باهاش حرف ميزنم..
و البته اينم بگم با اينكه علاقه ي زيادي به حجاب دارم مشكلي هم با خانمهاي بي حجاب ندارم..
اونها هم بايد ازاد باشن و بين حجاب و بي حجابي يكي رو انتخاب بكنن..
ازادن مسيرهاي گوناگون رو انتخاب بكنن و خودشون تصميم بگيرن و بفهمن كودوم بهتره تا انتخابش بكنن..
ما پسر ها هم اگر واقعا قلبي دينمون رو قبول داشته باشيم فك نميكنم مشكلي برامون پيش بياد..
نظر شخصي بنده اينه.
مرسی :gol:
کاش همه نظرشون همین بود! :(
این طرز فکر تحسین برانگیزه! مرسی...:gol:
من به شخصه ترجیح میدم هرکسی با تشخیص خودش پوشش خودش رو انتخاب کنه...
این اتفاقا برای کسی که حجاب رو انتخاب میکنه، با ارزش تره...
بالاخره باید یه فرقی باشه بین کسی که با مطالعه و تفکر، و با اعتقاد کامل و البته آزادانه حجاب رو انتخاب کرده، با کسی که با اجبار اونو پذیرفته!
وقتی اجبار در کار باشه، ارزش حجاب از بین میره! باعث بدحجابی میشه(در مقابل با حجاب و بی حجاب)...که اصلا قشنگ نیست!

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودم حجاب رو دوست دارم و يکسال پيش چادر رو انتخاب گرچه همه اطرفيانم استدلال هايی مانند شما را می آوردند.ولی من تصميم خودم رو گرفته بودم چون احساس آرامش عجيبی داشتم.اوايل خيلی سخت بود.چون به قول دوستان خيلی ها در دانشگاه چادرشون رو کنار ميذارن و من ترم 4 سر کردم.حالا وقتی ميبينم کسی چادر سرشه و با بعضی از کاراش همه ما رو زير سوال ميبره فقط دعا ميکنم خدايا به ديگران این درک را بده که عادلانه قضا وت کنند.

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
حجاب برای ارامش وشخصیت بخشیدن وحفاظت ازماست
والبته حجاب باطنی بسار مهمتراز حجاب ظاهریست
ولی در عین حال هردو لازم و ملزوم هم می باشند
ضمنا حجاب درهردو جنس باید وحود داشته باشد

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودم حجاب رو دوست دارم و يکسال پيش چادر رو انتخاب گرچه همه اطرفيانم استدلال هايی مانند شما را می آوردند.ولی من تصميم خودم رو گرفته بودم چون احساس آرامش عجيبی داشتم.اوايل خيلی سخت بود.چون به قول دوستان خيلی ها در دانشگاه چادرشون رو کنار ميذارن و من ترم 4 سر کردم.حالا وقتی ميبينم کسی چادر سرشه و با بعضی از کاراش همه ما رو زير سوال ميبره فقط دعا ميکنم خدايا به ديگران این درک را بده که عادلانه قضا وت کنند.
یک دنیا گل نثار شما دوست گرامی
:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

منم تا چند سال پیش بی حجاب بودم ولی زمانی که به فلسفه حجاب پی بردم مثل شما تصمیم گرفتم محجبه شوم و با وحود سختیهایی که گاها پبش می اورد (لقب امل بودن از جانب بعضی اقوام و یا حجاب داشتن در گرمای شدید)به لطف و یاری خداوند حاضر نیستم هرگز حجابم را کنار بگذارم

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
رنجی که ما ميکشيم خيلی بيشتر است چون عده ای خواسته يا ناخواسته خيلی از حرمت ها را زير پا گذاشته و از چادر استفاده ای ابزارين کرده اند.نمونه اش انتخاباتی که گذشت.چرا خيلی ها فکر ميکردند ما نميتوانيم خس و خاشاک باشيم.همه ما اعتقاداتی داريم که محترم است و اینکه انسانها آزادند آنگونه که دوست دارندزندگی کنند و ما نبايد به هم توهين کنيم يا نسبت بيماری دهيم

ahmad.daneshjoo

عضو جدید
من خودم موقع ازدواج یکی از اولین شرطهام چادری بودن زنم بود.الان هم زندگی خوبی داریم و خوشحالم که این معیار رو داشتم.حجاب باعث میشه تا مرد احساس کنه زنش فقط مال خودشه و اونو با دیگران شریک نیست.به نظر من مردی که زنش بی حجاب باشه اونو با دیگران شریکه.

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک دنیا گل نثار شما دوست گرامی
:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

منم تا چند سال پیش بی حجاب بودم ولی زمانی که به فلسفه حجاب پی بردم مثل شما تصمیم گرفتم محجبه شوم و با وحود سختیهایی که گاها پبش می اورد (لقب امل بودن از جانب بعضی اقوام و یا حجاب داشتن در گرمای شدید)به لطف و یاری خداوند حاضر نیستم هرگز حجابم را کنار بگذارم
ممنونم .عزيزم وقتی که ما خودمان انتخاب ميکنيم پای تمام مسايلش هم می ايستيم.ديگه هيچ جا گرمتر از بندرعباس که نيست.ولی مگه چقدر وزن داره يا سنگينه که فشار بياره

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
حجاب یعنی پوشش حالا نوع پوشش هر چیزی میتونه باشه و معتقدم چادر حجاب برتره
ولی به شخصه در بعضی مواقع باچادر خیلی راحتم و گااهی با مانتو

rozhann

مدیر بازنشسته
ببخشین دوستان من اصلا قصد توهین یا ناراحت کردن کسی رو نداشتم و ندارم.منو ببخشین اگه باعث شدم این جوری برداشت کنین.
ریحون جان من اصلا قصد نداشتم بندگي و عشق وعلاقه ي ديگران رو نسبت به معبودشون زير سئوال ببرم.اینبار برای خودم متاسفم که نتونستم قانعتون کنم.
شادمهر جان منو ببخشین ولی مثل اینکه اصلا منظور منو متوجه نشدین.حرف من سر چیز دیگه ایه.بذارین ساده تر بگم..ما یا به اسلام و تشیع اعتقاد داریم یا نه.اگه نداریم پس بحثی هم در مورد حجاب نمیکنیم چون حجاب جزئ اصول دین نیست و حق نداریم به خاطر این مسئله به اعتقادات هم انتقاد کنیم.ولی اگه بحث سر اسلام و حجاب در اسلامه به نظر من خیلی توصیه و فرامین دیگه توی اسلام هست که شما بدون اینکه قرار باشه از روی علم و منطق و قلب اونا رو بپذیرین باید بهشون عمل کنین.نمیدونم ولی فکر کنم حجاب از نماز و روزه پذیرفتنش برای عقل و قلب خیلی راحتره.البته اگه شما برای اونها هم میخواین بحث کنین من دیگه معذرت میخوام از همتون.
به هر حال خوشحال شدم منو توی جمعتون پذیرفتین و حرفامو خوندین.حتی اگه یک نفر هم کمی در مورد لذت حجاب فکر کرده باشه برای من کافیه.ممنونم که منو تحمل کردین و باز از همه اونهایی که ناراحتشون کردم معذرت میخوام.:gol:

phalagh

مدیر بازنشسته
يكي از دوستان در مورد كساني گفت كه وقتي ميان داشنگاه چادرشون رو ميزارن كنار.
منم ديدم از اين افراد. اما برعكسشم ديدم.
تو كلاس خودمون وقتي رفتيم دانشگاه سه نفر چادري بوديم. وقتي درسمون رو تموم كرديم شده بوديم 5 نفر.
من خودم هم جزو كساني هستم كه چادري هستم. دانشگاهم 24 ساعت با خونمون فاصله داشت. 4 ماه يه بار نميرفتم خونه. منظورم اينه كه اينقد از خونه فاصله داشتم كه آزادي كامل داشته باش به دور از نظارت و به اصطلاح اجبار خانواده. مامانم هم اجازه داده بود كه اگه سختمه چادرم رو در بيارم. اما با وجود اين پوششم هيچ تغييري نكرد. كه بگم حالا رفتم دانشگاه و ديگه آزادي و بي چادري و بعدم كم كم بي حجابي.
چند ماه پيش هم با يه نفر آشنا شدم كه از خانواده اي بود كه هيچي رو رعايت نميكردن. مهمونيهاي مختلط آنچناني. روبوسي و دست دادن نامحرما تو فاميلشون يه چيز عادي بود.
اما اين دختر طوري كه برام تعريف كرد در اثر اتفاقاتي كه براس افتاده بود و خوابايي كه ديده بود تفكراتش تغيير ميكنه. و بعد هم چادري ميشه. اوايل تو فاميل بسيار بهش سخت ميگيرن. ولي وقتي در اثر يه اتفاق سفر مكه نصيبش ميشه ديگه بعد از اون كاري بهش نداشتن. آها راستي بگم كه اون دختر تحصيلكرده هم بود. فوق ليسانس رياضي و البته از رتبه هاي برتر دانشگاه.

Anooshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودم موقع ازدواج یکی از اولین شرطهام چادری بودن زنم بود.الان هم زندگی خوبی داریم و خوشحالم که این معیار رو داشتم.حجاب باعث میشه تا مرد احساس کنه زنش فقط مال خودشه و اونو با دیگران شریک نیست.به نظر من مردی که زنش بی حجاب باشه اونو با دیگران شریکه.

:eek::surprised:
تا شما بی حجابی رو چی ببینی....
یعنی فقط مردایی که زنشون چادریهه خانوماشون ماله خودشونه؟؟؟
اگه تو جمع حرفی میزنین کامل صحبت کنین نه که یه جمله بنویسین و تموم

nooshafarin

عضو جدید
کاربر ممتاز
يكي از دوستان در مورد كساني گفت كه وقتي ميان داشنگاه چادرشون رو ميزارن كنار.
تو كلاس خودمون وقتي رفتيم دانشگاه سه نفر چادري بوديم. وقتي درسمون رو تموم كرديم شده بوديم 5 نفر.
من خودم هم جزو كساني هستم كه چادري هستم. دانشگاهم 24 ساعت با خونمون فاصله داشت. 4 ماه يه بار نميرفتم خونه. منظورم اينه كه اينقد از خونه فاصله داشتم كه آزادي كامل داشته باش به دور از نظارت و به اصطلاح اجبار خانواده. مامانم هم اجازه داده بود كه اگه سختمه چادرم رو در بيارم. اما با وجود اين پوششم هيچ تغييري نكرد. كه بگم حالا رفتم دانشگاه و ديگه آزادي و بي چادري و بعدم كم كم بي حجابي.
چند ماه پيش هم با يه نفر آشنا شدم كه از خانواده اي بود كه هيچي رو رعايت نميكردن. مهمونيهاي مختلط آنچناني. روبوسي و دست دادن نامحرما تو فاميلشون يه چيز عادي بود.
اما اين دختر طوري كه برام تعريف كرد در اثر اتفاقاتي كه براس افتاده بود و خوابايي كه ديده بود تفكراتش تغيير ميكنه. و بعد هم چادري ميشه. اوايل تو فاميل بسيار بهش سخت ميگيرن. ولي وقتي در اثر يه اتفاق سفر مكه نصيبش ميشه ديگه بعد از اون كاري بهش نداشتن. آها راستي بگم كه اون دختر تحصيلكرده هم بود. فوق ليسانس رياضي و البته از رتبه هاي برتر دانشگاه.
فلق جان، من فقط یه مثال زدم، ولی شما ظاهرا خیلی جدی گرفتین!!
اگه یه کمی بیشتر تامل می فرمودید و یه خط پایین ترش رو می خوندید، متوجه منظورم می شدید :
منم اینو باید به سطح تحصیلات ربطش بدم؟؟!!
هم من مثالهایی که شما میگید رو دیدم، هم شما مثالهایی که من میگم رو دیدید :
من حرفم اینه که درست نیست همینطوری رو هوا یه حرفی بزنیم و بریم...
اگه با آمار رسمی و مخصوصا بین المللی یا اقلا ذکر یه منبع صحبت بشه، میشه روش فکر کرد!
منم که گفتم اطلاعی ندارم و خواهش کردم آمارو بذارید ببینیم :
من در مورد افسردگی و مشکلات روانی اطلاعی ندارم، ممنون میشم این آمارو بذارید ببینیم! (واضحه که با ذکر منبع منظورمه)
و بعد هم نظر خودم و چیزی که اطراف خودم دیدم رو گفتم... :
ولی چیزی رو که خیلی دیدم میگم
من کجای صحبتم گفتم:"همه جا همینطوره"؟؟!!!!!
در مورد حجاب شما، برای من قابل احترامه، مگه چیزی غیر از این گفتم من؟!! :
اون یه نفر حجابش به نظر من خیلی قابل احترامه!
و بعد با توجه به عنوان تاپیک(چه لذتی دارد این حجاب!) یه سوالی که تو ذهنم بود پرسیدم :
اون همه سال که چادر سر میکردن، به نظر شما لذت میبردن؟؟ پس چرا یهو پشت پا زدن به اون همه لذت؟؟!!!
که خوشحال میشم به عنوان کسی که از پست اول تشکر کردید، پاسخ من رو بدید!

در نهایت، اینکه نظر من در مورد حجاب چیه، اهمیتی نداره، من با اجبارش مخالفم، نظر شما غیر از اینه؟؟!!!
در مورد این پاراگراف هم خوشحال میشم نظرتونو بدونم..... :
من به شخصه ترجیح میدم هرکسی با تشخیص خودش پوشش خودش رو انتخاب کنه...
این اتفاقا برای کسی که حجاب رو انتخاب میکنه، با ارزش تره...
بالاخره باید یه فرقی باشه بین کسی که با مطالعه و تفکر، و با اعتقاد کامل و البته آزادانه حجاب رو انتخاب کرده، با کسی که با اجبار اونو پذیرفته!
وقتی اجبار در کار باشه، ارزش حجاب از بین میره! باعث بدحجابی میشه(در مقابل با حجاب و بی حجاب)...که اصلا قشنگ نیست!
ببخشید مجبور شدم اینطوری تیکه تیکه حرفام رو تکرار کنم....دلیلش این بود که احساس کردم اصلا پست منو نخوندین، یا با دقت نخوندین....البته که پاسختون این حس رو ایجاد کرد!

anahita.m

عضو جدید
:mad:متاسفم برای کسایی که حجاب رو به شخصیت و شان خوانوادگی فرد ربط می دند....اگه این جوری باشه باید همه ی چادر ی ها با شخصیت باشند و همه بی حجاب ها بی شخصیت.....من معذرت می خوام از همه خانومهای محترم محجبه و نجیب و با شخصیت که اینو میگم...اما هستند کسانی که در ظاهر مثل شما هستند ولی در باطن....نگین نیستند ...خیلی خیلی خیلی زیاد هم هستند اینجور ادمها و این به نظرم برای خانومهای با شخصیت و چادری خیلی بده ...حرف من و تمام کسانی که اینجا هم نظر با من بودند این بوده که حجاب فقط نباید اجباری باشه تو جامعه و خانواده ...همین...و قابل توجه اونایی که می گفتن اجباری کردن حجاب به خاطر حفظ ارزش زنه و ....در جریان باشید که هیچ کس نمی تونه ارزش کس دیگه رو با هیچ کاری حفظ کنه ...الان حجاب اجباری شد آیا اون زن های نا سالمی که برای خودشون و شخصیتشون ذره ای ارزش قائل نیستند فرقی به حالشون کرد؟یا اگه اجباری نمی بود اون کسی که ارزش و جودیش رو تو حجاب می دید باز هم براش فرقی داشت و حجابش رو بر می داشت؟
اگه حجاب اجباری نبود این همه تظاهر نبود و هر کسی راه خودشو انتخاب میکرد و ما هم می تونستیم راحت در باره بقیه نظر بدیم و تصمیم بگیریم ...چون می دونستیم هر کی واقعا چه جوریه...
بعضی ها هم که خیلی راحت میگند خانومای بی حجاب ...مثلا کسایی که تو مهمونی هاشون بی حجابند یا بیرون می رند ارایش میکنند مفسدین فی الارضند ....ظاهر رو از باطن ادمها جدا کنید ...ما بی حجاب با شخصیت داریم و با حجاب بی شخصیت....فقط کافیه بذاریم هرکسی برای خودش تصمیم بگیره...
ما الان نشستیم راجع به چادر و مانتوی دخترا اینجا بحث میکنیم..تو کشور های خارجی شما با چادر و حجاب بیرون باشید یا کاملا بی حجاب و لخت به خدا هیشکی نگات هم نمی کنه...

phalagh

مدیر بازنشسته
در مورد صحبت نوش آْفرين خانوم بايد بگم كه بله من حرف شما دقيقا خوندم. شما در متن زير مثالي افرادي زديد كه حجابشون رو به محض رفتن به دانشگاه گذاشتن كنار. منم در مقابل علاوه بر تاييد حرف شما برعكسشو مثال زدم. چون گويا شما اينطور كه در زير نوشتيد حجاب رو باعث بيماري رواني دونستيد و گفتيد به اين علته كه گذاشتنش كنار. منم مثال عكسشو زدم كه اگه اينطوره پس برعكسش چيه.
حرف من صرفا اين بود كه ربطي نداره.
شما از من ميخوايد كه درمورد بيماري هاي رواني به علت دور شدن از منبعي ذكر كنم. البته هر روزه در اين مورد مقالات زيادي نوشته ميشه. دقت كنيد من از معنويات حررف زدم نه از حجاب. اما خب چرا شما در مورد اينكه حجاب يا به قول شما چادر باعث بيماري رواني ميشه منبعي ذكر نميكنيد؟
در مورد سوالتون بگم:
ببينيد وقتي من از حجاب حرف ميزنم منظورم حجابيه كه با اختبار انتخاب شده نه حجاب اجباري. البته توجه كنيد منظورم از اجبار واجب شدن حجاب در اسلام نيست. بلكه اجباري شدن حجاب به شكل افراطي كنوني در جامعست. من معتقدم كه بايد با شناخت به حجاب رسيد. و از طرفي كسي كه اسلام رو قبول ميكنه اگر با شناخت باشه قطعا با حجاب مشكلي نخواهد داشت. اگرم مشكل داشت كه ديگه برميگرده به خودشو خدا خودش. بعدا خودشون بايد با هم كنار بيان. با اين حال، با وجود مخالفتي كه با اجباري شدن حجاب در جامعه دارم به آزادي بيش از حد اون به نحوي كه در جوامع غربي ميبينيم نيز مخالفم. به هر حال حد و حدودي بايد رعايت بشه.
در مورد لذتي كه فرمديد چرا اونا لذتي نبردند عيب از حجاب نيست( چه اينكه اگه اينطوري نبود اون مثالايي كه در مورد كساني كه به حجاب رو آوردن صادق نبود.) عيب از اينه كه اونا بدون شناخت و در سايه اجبار خانواده اين پوشش رو برگزيده بودن. اگر با شناخت بود مطمئن باشيد همچين اتفاقي نمي افتاد.
اها در مورد اون پاراگراف آخر هم نميدونم توي كدوم تاپيك بود كه همين چند روز پيش گفتم: يه روز كه رفته بودم قم ديدم همه چادري، همه مردا ريش دار و تسبيح به دست. از حالت اونجا بدم اومد. و حس بدي بهم دست داد. حس كردم تو محيطي پر از ريا هستم. محيطي كه هيچكس خودش نيست. و همه خوشون رو طوري جا ميزنن كه محيط اطرافشون ايجاب ميكنه. در اون شهر فرقي بين من كه حجابم رو به اختيار خودم انتخاب كرده بودم و افراد ديگه نبود. دو سه هفته پيش با خانواده اي كه ده سال بود در انگلستان زندگي ميكردن آشنا شديم كه اومده بودن برن مشهد. خانوم و دختر آقاهه كاملا محجبه و با چادر بودن. آقاهه ميگفت بعد اين همه سال كه اومدم تعجب كردم. ميگفت وقتي دخترايي رو ميبينم كه فقط براي اجبار يه شال رو شل و وارفته انداختن رو سرشون ناراحت ميشم. ميگفت اين روسري كه ما براي حجاب استفاده ميكنيم تقدس داره كه با اين كار تقدسش زير سوال ميره.
در مورد صحبت اناهيتاي عزيز كه فرمودن چرا ما ميگيم حجاب به شخصيت افراد ربط داره.
خب عزيز من شما شخصيت رو چي ميدونيد؟
مگه شخصيت يه آدم چيزي جز افكار، رفتار و علائق و ... هست؟
مگه پوشش يه فرد ناشي از افكار و عقائد اون فرد نيست؟( البته من در حالت اختياريش رو در نظر ميگيرم.)
خب پس پوشش يه فرد قسمتي از شخصيت اون فرد رو نشون ميده. و حجاب هم جزئي از پوششه.
پس حجاب نشانه اي از شخصيت اون فرده. اين جمله به اين معني نيست كه اگه كسي با حجاب باشه با شخصيته و اگه بي حجاب باشه بي شخصيت.
يعني به نظر من اصلا فرد بي شخصيت نداريم. حتي مفسد ترين افراد هم با شخصيتن. البته داراي يه شخصيت كه از ديد هنجار هاي اجتماعي و انساني بد تلقي ميشه.

آخرین ویرایش:

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
این بارون رحمتی که شما حس کردید کجا فرود میاد؟شما متاسفید که از دین تو ظواهرش گیر کردیم ولی اینجا داره در خصوص ظواهر دین صحبت میشه که شما معتقدید با چادر و حجاب است که صاحب شخصیت شده اید؟!یعنی با این ظواهر تونستید اثر گذار شوید؟!!!به این ترتیب باید گفت شما توانسته اید که از ظواهر دین به کرامت دست یابید ما که اعتقاد نداریم از این راه میشه با شخصیت شد و با سواد شد و یا دیوانه و یا عاقل شد !!!اما بدان در بین میلیارد ها انسان کره زمین فقط 30 میلیون ادم دارن به زور حجاب سرشون میگذارند!!! بقیه ادمها هیچ اجباری ندارند که در گرمای تابستان برای کسب شخصیت و شغل از نظام سرشون حجاب بندازند!!!
ضمنا در مورد بیروت نمیدونم به دیدار شیخ حسن نصرالله رفته بودید و یا نانسی همون خواننده جوان !!قطعا در بیروت دیدید که حجاب یک اختیاره و برای گرفتن شغل از نظام تبدیل به یک سلاح برای پیشی گرفتن از دیگر همکلاسی هایتان نشده!!!
فقط میتونم بگم متاسم براتون که از دین توی ظواهرش موندین.متاسفم که عشق رو با تمام وجودتون حس نکردین.متاسفم که لذت بندگی رو نتونستین هنوز با تمام وجود حس کنین.
متاسفم که لذت زیر باران رحمت الهی رفتن و خیس شدن رو نچشیدین.

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
آبجی معمار عزیز شما مطمئن هستید توی خیلی از اون کشورها بودید؟در دبی تو فرودگاه مردم را دیدید؟در کنار دریا چی؟اجازه دادند که با حجاب برین دم ساحل جمیرا؟تو خیابانها مردم براشون فرقی میکرد که یکی با حجابه و یکی نیست؟یعنی اونی که با حجاب بود براش چه جور احترامی قائل میشدند؟
اسپانیا رو هم دیدید ؟در مادرید چی دیدید؟تو هلند در آمستردام و روتردام چند تا با حجاب دیدید؟در کوانگجو و پکن چی؟تو میدون سرخ مسکو چند تا دیدید؟لابد در تورنتو و فقط رفتید همون مسجد مسلمونها که شش تا ادم طالبانی ازش استفاده میکنند!!ببین از کشور خودت بگو جاهای دیگه تکلیفش مشخصه!!
شما در کشور ایران با داشتن حجاب و بلد بودن قرائت قران و چند تا از براهین اثبات وجود خدا یه مرتبه باران رحمت بر سرتان سرازیر شده و استخدام میشید ولی همکلاسیت که از شما خیلی با سواد تر بوده و نمره هاشم از شما بیشتر بوده خانه نشین میشه و نوار سبز میبنده دستاش میره تو خیابان یه نوع بارون رحمت دیگه میخوره تو سینه اش!!!!!
دوست عزیز نمیدونم مشکل شما با این مسئله کجاست.نمیدونم عقده کجا و چی رو اینجا بهونه کردین.ولی من توی خیلی از کشورهایی که گفتین بودم.حتی توی بیروت که شاید توی کشورهای همسایه جزئ ازادترین شهرهاست با همین چادر و پوشش بودم.حتی کنار دریا و توی کلیسای مریم مقدس اونجا.اونجا همون مردها و ادماش که شاید از نظر شما ایدئولوژی درستی دارن بیشتر از شما برای این پوشش احترام قائل بودن.
حتی برای ورود به کلیساهاشون اگه پوشش مناسبی نداشته باشی یه شنل بلند بهت میدن تا تمام بدنت پوشیده باشه و اونوقت اجازه ورود بهت میدن.
همون خانمهایی که شما اسم بردین توی جامعه خیلی ازادی زندگی میکنن ولی برای حضورشون توی محل کارشون بیشتر از اونچیزی که براشون تعریف شده پوشش دارن.
من واقعا برای شما متاسفم اگه دنیاتون رو ادمهایی با شخصیتهایی که دوروبرتونن براتون میسازن و شکل میدن و این میشه دریچه بزرگ زندگیتون به این دنیای رویایی تون.عراقی جان من فکر کنم شما اول باید مذهب و دینتون و مخصوصا عقایدتون رو درست بشناسین بعد در مورد این مسائل بحث کنین.
من از دید کسی گفتم که توی این جامعه ای که در موردش دارین بحث میکنین حجاب کامل رو پذیرفته.درس میخونه فعالیت میکنه زندگی میکنه و کار میکنه.نه دچار بیماریهای جسمی شده نه بیماری روانی.هیچ وقت حجابم مانعم برای انجام کاری نشد.هیچ وقت این حجاب رو به کسی تحمیل نکردم ولی این حرفمو هر جور دوست دارین برداشت کنین با اعمالم و رفتارم بودن کسایی رو که حتی چادری کردم.
مطمئن باشین اون خانومهایی که از حجاب توی این جامعه رنج میبرن توی اون جامعه های ازاد از خیلی چیزهای دیگه هم رنج خواهند برد البته اگه شما توی دنیای بزرگتون اسمشو چیز دیگه ای غیر از ناراحتی روانی میگذارین.

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
عراقی جان من فکر کنم شما اول باید مذهب و دینتون و مخصوصا عقایدتون رو درست بشناسین بعد در مورد این مسائل بحث کنین
آبجی معمار عزیز وقتی هنوز بدنیا نیامده بودید من دینمو شناختم اما چون از واژگان "دین" و "مذهب"صحبت کردید دوست دارم فرق ایندو رو بهم یاد بدید!!!
با توجه به اینکه قبل از به دنیا امدن شما در این موارد تحقیق کرد ه ام احتمالا وقتش رسیده تا در این موارد سنگین مذهبی که باید دوره دکتراشو دید!!!!!!مثل روکش اسارت(یا چادر اسلامی) زنان هم بحث کنم.
من از دید کسی گفتم که توی این جامعه ای که در موردش دارین بحث میکنین حجاب کامل رو پذیرفته.
شما از دید کسانی گفتید که حجاب رو پذیرفته اند اما از بین هر صد زنی که از ایران بیرون میره به محض اینکه به فرودگاه کشور مقصدش میرسه 99 تاشون حجابشون رو میندازند تو زباله دان این چه جور پذیرفتنی است که تحمل نمیکنند اقلا تا مقصد حجابشون رو بر ندارن؟

نه آبجی معمار اونها نپذیرفته اند مجبورند مگر اونهایی که زن کاردار و سفیر و ماموران نظام هستند حجاب رو بخاطر حفظ مقام دو دستی نگه می دارند.

آخرین ویرایش:

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز نمیدونم مشکل شما با این مسئله کجاست.نمیدونم عقده کجا و چی رو اینجا بهونه کردین.
من با بود نبود حجاب مشکلی ندارم هردوش برام قابل احترامه مشکلم طرز تفکر جوانان کشورمه که به 1400 سال و اندی قبل داره بر میگرده !مشکلم نگاه شما و امثال شما جوانان به جهان امروز بشریته!!!

آخرین ویرایش:

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما می فرمایید حجاب برای آرامش بخشیدن و شخصیت بخشیدن و حفاظت از ماست خوب جمله مقابلش میشه بی حجابی آرامش را از انسان میگیرد!!!!!به زن شخصیت نمی بخشد!!! و به علت نداشتن حجاب امنیت زن از بین رفته و بهش حملات ناجوانمردانه میشود!!!
واقعا مزحک نیست که حجاب اینجوری تعریف بشه ؟!

حجاب برای ارامش وشخصیت بخشیدن وحفاظت ازماست
والبته حجاب باطنی بسار مهمتراز حجاب ظاهریست
ولی در عین حال هردو لازم و ملزوم هم می باشند
ضمنا حجاب درهردو جنس باید وحود داشته باشد

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
با مطالعه نوشتار های شما به این نتیجه رسیدم که احتمالا باید شما بطور همزمان با مانتو و چادر و مقنعه و یک روبنده راحت تر باشید این خیلی خوبه در واقع اگر یه روز دستگیر بشید از شکنجه رنج نمیبرید!!!!
حجاب یعنی پوشش حالا نوع پوشش هر چیزی میتونه باشه و معتقدم چادر حجاب برتره
ولی به شخصه در بعضی مواقع باچادر خیلی راحتم و گااهی با مانتو

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
با مطالعه نوشتار های شما به این نتیجه رسیدم که احتمالا باید شما بطور همزمان با مانتو و چادر و مقنعه و یک روبنده راحت تر باشید این خیلی خوبه در واقع اگر یه روز دستگیر بشید از شکنجه رنج نمیبرید!!!!
نتیجه گیریهای شما صبق معمول مضحکه تر حیح میدم به ادمی مثل شما که قصد به چالش کشیدن مباحث رو دارید جواب ندم

فقط بگم حتما تصور شما از مانتو این مانتوهای تنگ و کوتاه و روسری های به اندازه کف دسته ؟؟؟

anahita.m

عضو جدید
آقای عراقی فکر نمی کنید تند روی می کنید؟و البته بی احترامی؟اگر خانومها اینجا گفتند که حجاب رو قبول کردند صرفا برای آرامش و اطمینان خودشون بوده اینجا فکر نمی کنم کسی باشه که به قول شما به خاطر مقام در این دولت حجابش رو دو دستی گرفته باشه....اونهایی که حجاب اجباری دارند که خب عقیدشون اینه و هیچ کس نمی تونه به اونا ایراد بگیره و کسی حق نداره بگه که اونا بی شخصیتند...اما کسانی هم هستند که حجاب و چادر رو به عنوان حجاب برتر به خاطر این انتخاب کردند که از نگاه گناه الود بعضی ها در امان باشند ...یعنی اگر حتی اختمال بدهند در جمع 500نفره ای که می خواهند وارد شوند فقط 1نفر از نگاه کردن به اندامشون لذت ببره و اونها وسیله ی لذت یک ادم پست و گناهکار بشند پس از حجاب استفاده می کنند تا این لذت حرام رو از اونها بگیرند با توجه به این که به خاطر اجباری بودن حجاب جوانهای ما بسیار حریص تر از بقیه هستند و این گونه ادم ها زیادند....اما من همچنان با اجباری بودن حجاب مخالفم و شدیدا معتقدم که باید اختیاری بشه تا به انسان ها به عنوان کسی که عقل و شعور دارند اجازه داده بشه که خودشون تصمیم بگیرند....

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر وقت حجاب اختیاری شد اونوقت معلوم میشه که کی برای دل خودش اونرا انتخاب کرده و کی برای سو استفاده از منابع ملی.، تحت شرایط غیر اجباری بودن حجاب همه چیز عوض خواهد شد یعنی اگر بدون حجاب وارد هر اجتماعی شوید دیگر نگران نیستید که یه مشت چشم چران دارن نگاهت میکنند فقط تحت الزام به حجاب است که این حس به شما القا شده فلذا با حذف ان مطمئن باشید هیچکس چشم چرانی نخواهد کرد و سره از ناسره شناخته خواهد شد.
آقای عراقی فکر نمی کنید تند روی می کنید؟و البته بی احترامی؟اگر خانومها اینجا گفتند که حجاب رو قبول کردند صرفا برای آرامش و اطمینان خودشون بوده اینجا فکر نمی کنم کسی باشه که به قول شما به خاطر مقام در این دولت حجابش رو دو دستی گرفته باشه....اونهایی که حجاب اجباری دارند که خب عقیدشون اینه و هیچ کس نمی تونه به اونا ایراد بگیره و کسی حق نداره بگه که اونا بی شخصیتند...اما کسانی هم هستند که حجاب و چادر رو به عنوان حجاب برتر به خاطر این انتخاب کردند که از نگاه گناه الود بعضی ها در امان باشند ...یعنی اگر حتی اختمال بدهند در جمع 500نفره ای که می خواهند وارد شوند فقط 1نفر از نگاه کردن به اندامشون لذت ببره و اونها وسیله ی لذت یک ادم پست و گناهکار بشند پس از حجاب استفاده می کنند تا این لذت حرام رو از اونها بگیرند با توجه به این که به خاطر اجباری بودن حجاب جوانهای ما بسیار حریص تر از بقیه هستند و این گونه ادم ها زیادند....اما من همچنان با اجباری بودن حجاب مخالفم و شدیدا معتقدم که باید اختیاری بشه تا به انسان ها به عنوان کسی که عقل و شعور دارند اجازه داده بشه که خودشون تصمیم بگیرند....

آخرین ویرایش:

rozhann

مدیر بازنشسته
جناب عراقی واقعا نمیدونم و نمیفهمم منظور و هدفتون از این همه بهانه تراشی برای چیه.
میشه بگین خواسته شما چیه؟اینکه حجاب اختیاری بشه؟چه فرقی برای شما میکنه؟
من نمیدونم شما با چه کسایی برخورد کردین که اینجوری حرف میزنین.ولی بذارین بهتون بگم من بخاطر رشته تحصیلیم با چادر خیلی مشکل داشتم.البته من نه ولی اطرافیانم چرا.من 2 سال توی دانشگاهی بودم که فقط من چادر و یا حتی میشه گفت حجاب داشتم و این برام خیلی سخت بود ولی هیچ وقت حاضر نشدم لذت داشتن حجاب و چادر رو با لذت یه لحظه نگاه همکلاسی یا اون استادی که به من سر کلاس اهمیت نمیداد بخاطر حجابم، عوض کنم.کاش میدونستم اون پستی که شما میگین با چادر به راحتی میشه بدستش اورد و استخدام شد کجاست.چون توی همین جامعه ای که شما فکر میکنین با چادر و قران میشه خیلی راحتتر از اون همکلاسیهای بی حجابم برم سر کار من به خاطرش خیلی دویدم خیلی تلاش کردم تا نشون بدم من تجربه و معلومات و تواناییم از اون دختری که همون لحظه اول چشم رئیس شرکتو گرفت و اصلا ازش نپرسید که مدرک تحصیلیت چیه و فقط به خاطر ظاهر رنگارنگش همون روز استخدادم شد بیشتره.نه اقای عراقی قبول کنین توی جامعه ما زندگی و کار کردن کنار افرادی با عقاید شما خیلی سختر از زندگی کردن توی کشورهای اروپاییه.چون حداقل اونجا میدونی چرا طرف با چادر مخالفه و چرا از این حجاب که نشونه مذهب ماست میترسه.من اینو به شخصه میگم.من فکر میکنم اون افراد خیلی بهتر از شما میدونن چرا ما حجاب داریم و معنی واقعی حجاب رو بهتر از شما میدونن.

شمس 110

اخراجی موقت
بسمه تعالی
محجوبه چه مي گويد وحجاب يعني چه؟
محجوبه ميگويد: حجاب يعني امنيت خويش درمقابل آزارونگاه هاي چشمان بوالهوسان دل مريض .
محجوبه ميگويد:حجاب يعني حفظ حريم من است كه ورود ممنوع است واين سرزمين صاحب دارد ومسئول.
محجوبه ميگويد: زيبائي من ارزش دارد وقيمت وبراحتي قابل دسترسي براي همگان نيست :
- وقتي طلا همچون آهن ومس در همه جا هست ، فراون است وارزان، ديگر طلا ارزش آنچناني نخواهد داشت........ وقتي هر شب شب قدر باشد ديگر آن قدر ش از بين خواهد رفت .
محجوبه ميگويد: من از زيبائي خويش بعنوان ! دام فريب نامحرم .. وتله براي جنس مخالف .. وفتنه براي اغيار .. بكار نمي گيرم هرگز
من از زيبائي خويش بعنوان ! وسيله جذب جنس مرد وبرانگيختن حسد جنس زن بكار نمي برم هرگز.
محجوبه ميگويد: زيبائي يعني :
نه اسير تنم باشم ونه در بند صورت خويش كه زيبائي : اول سيرت وبعد صورت خويش .
محجوبه ميگويد: من هستم كه وجود دارم وارزش ... نه هيكلم .. ونه سر وروي ام.. ونه قيافه ام ....هرگز.
محجوبه ميگويد: من با حجاب از (قيافه، هيكل، زر وزيوز، وعرضه اندام خويش) براي...{ اظهار وجود، جبران خلاءشخصيت وجذب نگاه ديگران} ما يه نمي گذارم.. هرگز.
محجوبه ميگويد: من در پي آنچه تاريخ مصرف دارد نخواهم رفت..وبه دنبال توجه وستايش ديگران نخواهم شتافت زيرا ميدانم:
.هدف حجاب زن محجوب شدن اوست نه درمیان مردم انگشت نما شدن اوست
حجاب زن:آن پوششي وآن ظاهري وآن قيافهء وآن ژستي وآن نشست وبرخاستي وآن صحبت كردني وآن نگاه كردني وآن رفت وآمدي وآن نماي بدنست... كه باعث جلب نظر مرد وتحريك اونگردد.
وحجاب يعني، فرياد رساي زني كه ميگويد: من فقط( انسان) ام درجامعه و {زن وانسان} ام درمنزل وسلام.
حجاب یعنی زنداني نمودن مؤنث بودن زن وآزادي آرمان واندیشه او

nooshafarin

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد صحبت نوش آْفرين خانوم بايد بگم كه بله من حرف شما دقيقا خوندم. شما در متن زير مثالي افرادي زديد كه حجابشون رو به محض رفتن به دانشگاه گذاشتن كنار. منم در مقابل علاوه بر تاييد حرف شما برعكسشو مثال زدم. چون گويا شما اينطور كه در زير نوشتيد حجاب رو باعث بيماري رواني دونستيد و گفتيد به اين علته كه گذاشتنش كنار. منم مثال عكسشو زدم كه اگه اينطوره پس برعكسش چيه.
حرف من صرفا اين بود كه ربطي نداره.
منم در جواب پستی که گفته بود به هم ربط دارن، اون مثال رو زدم!
جالبه که شما از پستی که میگه ربط دارن تشکر میکنید، بعد که من مثال نقض میارم، یه مثال دیگه میارید که حرف منو نقض کنید، و بعد میگید ربط ندارن!!!!! عجب...!
من که تو همون پست اولم گفتم هیچ ربطی ندارن به هم!!
شما از من ميخوايد كه درمورد بيماري هاي رواني به علت دور شدن از منبعي ذكر كنم. البته هر روزه در اين مورد مقالات زيادي نوشته ميشه. دقت كنيد من از معنويات حررف زدم نه از حجاب. اما خب چرا شما در مورد اينكه حجاب يا به قول شما چادر باعث بيماري رواني ميشه منبعي ذكر نميكنيد؟
من چیزی رو که خودم دیدم رو گفتم
و گفتم که در مورد بیماری و ... اطلاعی ندارم!
ولی چیزی رو که خیلی دیدم میگم:
در مورد منبع هم فکر نمیکنم سایت فیـلتر نشده ای تو این زمینه وجود داشته باشه...اذعان دارید که...این چیزا به مذاق خیلیا خوش نمیاد!
با یه سرچ ساده متوجه میشید!
اما در عوض سایتها و کتابهای در زمینه ی تایید حجاب بیشمارن ;)
خوندن این مطلب هم خالی از لطف نیست :
گوهر نیستم و صدف نمی خواهم !
و همینطور این :
گلشیفته !
در مورد سوالتون بگم:
ببينيد وقتي من از حجاب حرف ميزنم منظورم حجابيه كه با اختبار انتخاب شده نه حجاب اجباري. البته توجه كنيد منظورم از اجبار واجب شدن حجاب در اسلام نيست. بلكه اجباري شدن حجاب به شكل افراطي كنوني در جامعست. من معتقدم كه بايد با شناخت به حجاب رسيد. و از طرفي كسي كه اسلام رو قبول ميكنه اگر با شناخت باشه قطعا با حجاب مشكلي نخواهد داشت. اگرم مشكل داشت كه ديگه برميگرده به خودشو خدا خودش. بعدا خودشون بايد با هم كنار بيان. با اين حال، با وجود مخالفتي كه با اجباري شدن حجاب در جامعه دارم به آزادي بيش از حد اون به نحوي كه در جوامع غربي ميبينيم نيز مخالفم. به هر حال حد و حدودي بايد رعايت بشه.
در مورد لذتي كه فرمديد چرا اونا لذتي نبردند عيب از حجاب نيست( چه اينكه اگه اينطوري نبود اون مثالايي كه در مورد كساني كه به حجاب رو آوردن صادق نبود.) عيب از اينه كه اونا بدون شناخت و در سايه اجبار خانواده اين پوشش رو برگزيده بودن. اگر با شناخت بود مطمئن باشيد همچين اتفاقي نمي افتاد.
اها در مورد اون پاراگراف آخر هم نميدونم توي كدوم تاپيك بود كه همين چند روز پيش گفتم: يه روز كه رفته بودم قم ديدم همه چادري، همه مردا ريش دار و تسبيح به دست. از حالت اونجا بدم اومد. و حس بدي بهم دست داد. حس كردم تو محيطي پر از ريا هستم. محيطي كه هيچكس خودش نيست. و همه خوشون رو طوري جا ميزنن كه محيط اطرافشون ايجاب ميكنه. در اون شهر فرقي بين من كه حجابم رو به اختيار خودم انتخاب كرده بودم و افراد ديگه نبود. دو سه هفته پيش با خانواده اي كه ده سال بود در انگلستان زندگي ميكردن آشنا شديم كه اومده بودن برن مشهد. خانوم و دختر آقاهه كاملا محجبه و با چادر بودن. آقاهه ميگفت بعد اين همه سال كه اومدم تعجب كردم. ميگفت وقتي دخترايي رو ميبينم كه فقط براي اجبار يه شال رو شل و وارفته انداختن رو سرشون ناراحت ميشم. ميگفت اين روسري كه ما براي حجاب استفاده ميكنيم تقدس داره كه با اين كار تقدسش زير سوال ميره.
منم نظرم همین بود...
قبلا هم عرض کردم، با حجاب مشکلی ندارم به هیچ وجه!
با جبر مشکل دارم...
با اینکه با ذره بین و خط کش دنبال مردم راه بیفتن...!
ظاهرا ! هم عقیده هستیم.
در مورد کشورهای غربی هم، در حال حاضر بی بند و باری تو جامعه ی خودمون کم نیست...!
البته جامعه ی ما "اسلامی" هست...وجود این چیزا خوبیت نداره:دی
در مورد صحبت اناهيتاي عزيز كه فرمودن چرا ما ميگيم حجاب به شخصيت افراد ربط داره.
خب عزيز من شما شخصيت رو چي ميدونيد؟
مگه شخصيت يه آدم چيزي جز افكار، رفتار و علائق و ... هست؟
مگه پوشش يه فرد ناشي از افكار و عقائد اون فرد نيست؟( البته من در حالت اختياريش رو در نظر ميگيرم.)
خب پس پوشش يه فرد قسمتي از شخصيت اون فرد رو نشون ميده. و حجاب هم جزئي از پوششه.
پس حجاب نشانه اي از شخصيت اون فرده. اين جمله به اين معني نيست كه اگه كسي با حجاب باشه با شخصيته و اگه بي حجاب باشه بي شخصيت.
يعني به نظر من اصلا فرد بي شخصيت نداريم. حتي مفسد ترين افراد هم با شخصيتن. البته داراي يه شخصيت كه از ديد هنجار هاي اجتماعي و انساني بد تلقي ميشه.
پس طبق فرمایش شما "البته من در حالت اختياريش رو در نظر ميگيرم" در زمان و مکانی که ما هستیم، حجاب هیچ ربطی به افکار و عقاید اشخاص نداره!
به دلیل اینکه اختیاری نیست!
وقتی که ورود من به یه مکانی منوط به داشتن چادر هست (فکر نکنید منظورم مسجده! خیر! منظورم بیمارستانه!!!)، چادری که سرم میکنم، نشونه ی عقیده ی منه؟؟!! اینکه من خودم رو چیزی نشون بدم که نیستم، خیلی اسلامیکه؟؟!! کسی که منو اونجا میبینه، واقعا میتونه به شخصیت و عقیده ی من پی ببره؟؟!! اگه منو جای دیگه ای با تیپ دیگه ای ببینه، تعجب نمیکنه؟؟!! اختیار در اینجا چه جایگاهی داره؟؟
تابعیت نشون دهنده ی مقبولیت نیست تو این قضیه...
"البته من در حالت اختياريش رو در نظر ميگيرم" حداقل تو ایران چندان مصداق نداره!
کدوم اختیار؟!!!
اختیار یعنی اینکه من هر جایی با هر پوششی که صلاح بدونم حق داشته باشم برم
اگرم پوششم باید اسلامی باشه، پس کت-دامن یا بلیز-شلوار همراه با روسری هم باید پذیرفته بشه
هرچند اونم جبره، ولی منطقی تره...
اگه این مساله رو تو جامعه بررسی کنیم
من در مورد کسی که میشناسمش، و میدونم که حجاب رو خودش انتخاب کرده، میتونم بگم که حجابش از روی عقیده ش هست
ولی وقتی نمیشناسمش چی؟؟!!
حجاب چطوری نشون دهنده ی شخصیته وقتی معلوم نیست فرد با اختیار انتخابش کرده یا اجبار؟؟!! تو جامعه ی پر از ریا، چطور میشه حجاب یه نفرو با اطمینان به عقیده ش نسبت داد؟!!

در آخر
من تو این تاپیک بجز این سه تا پست، چیز دیگه ای ننوشتم(بجز یه عکس که اونم جبرو نشون میداد) و فقط خواننده بودم
چون اینجور بحثا معمولا به نتیجه نمیرسه
منبعد هم ترجیح میدم خواننده بمونم
موفق باشید

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
بسمه تعالی
محجوبه چه مي گويد وحجاب يعني چه؟
محجوبه ميگويد: حجاب يعني امنيت خويش درمقابل آزارونگاه هاي چشمان بوالهوسان دل مريض .
محجوبه ميگويد:حجاب يعني حفظ حريم من است كه ورود ممنوع است واين سرزمين صاحب دارد ومسئول.
محجوبه ميگويد: زيبائي من ارزش دارد وقيمت وبراحتي قابل دسترسي براي همگان نيست :
- وقتي طلا همچون آهن ومس در همه جا هست ، فراون است وارزان، ديگر طلا ارزش آنچناني نخواهد داشت........ وقتي هر شب شب قدر باشد ديگر آن قدر ش از بين خواهد رفت .
محجوبه ميگويد: من از زيبائي خويش بعنوان ! دام فريب نامحرم .. وتله براي جنس مخالف .. وفتنه براي اغيار .. بكار نمي گيرم هرگز
من از زيبائي خويش بعنوان ! وسيله جذب جنس مرد وبرانگيختن حسد جنس زن بكار نمي برم هرگز.
محجوبه ميگويد: زيبائي يعني :
نه اسير تنم باشم ونه در بند صورت خويش كه زيبائي : اول سيرت وبعد صورت خويش .
محجوبه ميگويد: من هستم كه وجود دارم وارزش ... نه هيكلم .. ونه سر وروي ام.. ونه قيافه ام ....هرگز.
محجوبه ميگويد: من با حجاب از (قيافه، هيكل، زر وزيوز، وعرضه اندام خويش) براي...{ اظهار وجود، جبران خلاءشخصيت وجذب نگاه ديگران} ما يه نمي گذارم.. هرگز.
محجوبه ميگويد: من در پي آنچه تاريخ مصرف دارد نخواهم رفت..وبه دنبال توجه وستايش ديگران نخواهم شتافت زيرا ميدانم:
.هدف حجاب زن محجوب شدن اوست نه درمیان مردم انگشت نما شدن اوست
حجاب زن:آن پوششي وآن ظاهري وآن قيافهء وآن ژستي وآن نشست وبرخاستي وآن صحبت كردني وآن نگاه كردني وآن رفت وآمدي وآن نماي بدنست... كه باعث جلب نظر مرد وتحريك اونگردد.
وحجاب يعني، فرياد رساي زني كه ميگويد: من فقط( انسان) ام درجامعه و {زن وانسان} ام درمنزل وسلام.
حجاب یعنی زنداني نمودن مؤنث بودن زن وآزادي آرمان واندیشه او

متن شما بقدری زیبا بود که یک تنکس کم بود:gol:
خیلی لذت بردم !هزاران تنکس گرامی:gol::gol::gol::gol::gol:

rozhann

مدیر بازنشسته
ناچار هر که صاحب روی نکو بود
هر جا که بگذرد همه چشمی در او بود

ای گل تو نیز شوخی بلبل معاف دار
کان جا که رنگ و بوی بود گفت و گو بود

نفس آرزو کند که تو لب بر لبش نهی
بعد از هزار سال که خاکش سبو بود

پاکیزه روی در همه شهری بود ولیک
نه چون تو پاکدامن و پاکیزه خو بود

ای گوی حسن برده ز خوبان روزگار
مسکین کسی که در خم چوگان چو گو بود

مویی چنین دریغ نباشد گره زدن
بگذار تا کنار و برت مشک بو بود

پندارم آن که با تو ندارد تعلقی
نه آدمی که صورتی از سنگ و رو بود

من باری از تو بر نتوانم گرفت چشم
گم کرده دل هرآینه در جست و جو بود

بر می‌نیاید از دل تنگم نفس تمام
چون ناله کسی که به چاهی فرو بود

سعدی سپاس دار و جفا بین و دم مزن
کز دست نیکوان همه چیزی نکو بود:gol:

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورم کاملا مشخصه اگر با دقت متون را بخوانید خواهید دید که هیچ ابهامی در نوشتارم نیست:
1- حجاب اجباری هیچ فرقی با سر به نیست کردن انسان ندارد ولی اختیاری آن عین دموکراسی است
2-داشتن حجاب هیچ ربطی به شخصیت و سواد کسی ندارد همینطور نداشتن آن.
3-حجاب از حیث پزشکی مورد تایید هیچ پزشکی نیست (شک نکنید که حجاب موجب تعرق بیشتر شده و تعرق بیشتر موجب خارش سر و ریزش مو میشود)از طرفی حجاب ، زن را در انجام بسیاری از فعالیبتهای اجتماعی محروم و محدود میکند.
در کل حجاب هیچ امتیازی به زن نمیدهد.
و اما در کشور ایران :
1-برداشت برخی از جوانان از داشتن حجاب زن بسیار مثبت تلقی میشود و عده ای دیگر انرا راهکاری برای مخفی شدن در پوشش اسلامی برای اشاعه فحشا میدانند .
2- سازمانهای دولتی ایران داشتن حجاب و اطلاعات اسلامی را امتیازی برای استخدام میدانند اما بسیاری از بخش های خصوصی ما آنرا امتیازی منفی میپندارند.
3-بسیاری از زنان محجبه بعد ار یک تغییر و تحولی در زندگیشان مثلا ازدواج و یا استخدام انرا کنار گذاشته و از ان بعنوان دوران بردگی یاد میکنند
4-حجاب امروز زنان ایران بجای بیان یک ایدئولوژی تبدیل به ابزاری سیاسی شده است به همین علت فاقد هر گونه اعتبار عقیدتی است .
5-حجاب ارثیه حمله اعراب تازی به ایران از جنگ قادسیه به بعد است به همین علت مورد علاقه و تاکید نظام امروز ایران است چرا که حاکمان امروز ایران نیز از فرزندان فاطمه دخت پیامبر اسلام هستند.

جناب عراقی واقعا نمیدونم و نمیفهمم منظور و هدفتون از این همه بهانه تراشی برای چیه.
میشه بگین خواسته شما چیه؟اینکه حجاب اختیاری بشه؟چه فرقی برای شما میکنه؟
من نمیدونم شما با چه کسایی برخورد کردین که اینجوری حرف میزنین.ولی بذارین بهتون بگم من بخاطر رشته تحصیلیم با چادر خیلی مشکل داشتم.البته من نه ولی اطرافیانم چرا.من 2 سال توی دانشگاهی بودم که فقط من چادر و یا حتی میشه گفت حجاب داشتم و این برام خیلی سخت بود ولی هیچ وقت حاضر نشدم لذت داشتن حجاب و چادر رو با لذت یه لحظه نگاه همکلاسی یا اون استادی که به من سر کلاس اهمیت نمیداد بخاطر حجابم، عوض کنم.کاش میدونستم اون پستی که شما میگین با چادر به راحتی میشه بدستش اورد و استخدام شد کجاست.چون توی همین جامعه ای که شما فکر میکنین با چادر و قران میشه خیلی راحتتر از اون همکلاسیهای بی حجابم برم سر کار من به خاطرش خیلی دویدم خیلی تلاش کردم تا نشون بدم من تجربه و معلومات و تواناییم از اون دختری که همون لحظه اول چشم رئیس شرکتو گرفت و اصلا ازش نپرسید که مدرک تحصیلیت چیه و فقط به خاطر ظاهر رنگارنگش همون روز استخدادم شد بیشتره.نه اقای عراقی قبول کنین توی جامعه ما زندگی و کار کردن کنار افرادی با عقاید شما خیلی سختر از زندگی کردن توی کشورهای اروپاییه.چون حداقل اونجا میدونی چرا طرف با چادر مخالفه و چرا از این حجاب که نشونه مذهب ماست میترسه.من اینو به شخصه میگم.من فکر میکنم اون افراد خیلی بهتر از شما میدونن چرا ما حجاب داریم و معنی واقعی حجاب رو بهتر از شما میدونن.

بالا