چرا نماز میخونی؟

آذرتاش

عضو جدید
من فکر میکردم این چیزا جزو حریم خصوصی انسان است. اینجا نکیر و منکر هم دارید؟
سئوالات شب اول قبر را از ما میپرسید/.

فاطمه محبی

عضو جدید
چون مسلمونم قبول کردم مسلمون باشم پس بی چون و چرا این دستورو اجرا میکنم.اما خیلی به آدم ارامش میده. احساس سبکی میکنم:smile:

ali_arian

عضو جدید
دستی که میگی نماز چیه و یا اون عزیزی که میگی نماز نمیخونم ...
شما شروع به نماز خوندن کنید اگر غیر از لذت و آرامش چیزه دیگه ای براتون داشت دیگه نخونین ....:smile:
نماز انسان را از زشتیها و تاریکی ها دور میکه:gol:

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم دلایلم رو بگم :

اولا کسی که خدا رو قبول داره به کرات به خواندن نماز تاکید شده پس حرفاش رو هم باید قبول داشته باشه .

در ضمن من فکر می کنم این همه تو روز کارهای مختلف انجام می دیم دیگه سر جمع نیم ساعت با مخلوق حرف زدن کار سختی نیست.

معمولا هم کسی که کاری برای آدم انجام می ده ، ازش تشکر می کنن خدا این همه توی دوران زندگی به انسان لطف داشته تشکری مد نظر خداست شاید کار سختی نباشه ;)

ali_arian

عضو جدید
من فکر میکردم این چیزا جزو حریم خصوصی انسان است. اینجا نکیر و منکر هم دارید؟
سئوالات شب اول قبر را از ما میپرسید/.
سوء تفاهم نشه دوست عزیز هدف از طرح این پرسش این بود که شما دلایلتون رو از خودن نماز و یا احیانا نخوندن اون بگید البته اگر دست دارین:gol:

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز

چرا همچین حرفی می زنید ، این یه رابطه است بین انسان و مخلوقش که به هیچ کس هم ارتباطی نداره ! ;)

هر کسی رو هم تو قبر خودش می خوابونن :biggrin:

اگه تو این تاپیک هم این موضوع مطرح شده برای اینکه دلایلمون رو برای خوندن یا نخوندن نماز بگیم نه اینکه همدیگه رو باز خواست کنیم :smile:

sezar1

عضو جدید
نماز نمي خونم ولي....

نماز نمي خونم ولي....

منم نمي خونم...و خدا رو شكر مي كنم كه به يقينش رسيدم يا به عبارتي به آگاهيش رسيدم...ولي بضي وقتا چون لطفش بهم زياد ميشه مي خونم اونم نه از رو عادت نه از روي جبر با عشق ميرم سراقش ;)

به اين دليل نماز نمي خونم چون....:

كفر و دين در بر عشاق نكوكار يكيست..... :gol::gol:

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم نمي خونم...و خدا رو شكر مي كنم كه به يقينش رسيدم يا به عبارتي به آگاهيش رسيدم...ولي بضي وقتا چون لطفش بهم زياد ميشه مي خونم اونم نه از رو عادت نه از روي جبر با عشق ميرم سراقش ;)

به اين دليل نماز نمي خونم چون....:

كفر و دين در بر عشاق نكوكار يكيست..... :gol::gol:

ببخشید چند تا سوال برام پیش اومد محبت می کنید جواب بدید بهم ؟

اول اینکه یعنی هر وقت که خدا براتون کاری انجام بده که توی زندگی تون تاثیر بگذاره نماز می خونید؟

دوم اینکه نمی شه آدم عاشقش باشه و نمازش عاشقانه باشه نه از روی عادت؟

scorpio20

عضو جدید
سلام
چرا نماز میخونی؟
اطفا دلیلاتون رو از خوندن نماز بگین:gol::gol:[/QU

باید بگم بهمون علت که تو نمی خونی من می خونم .
من دین اسلام رو پذیرفتم با تمام جزئیاتش من نمی دونم شاید شما مسیحی یهودی زرتشت و..... باشید در اینصورت لزومی نداره نماز رو به شکل ما مسلمونا بخونید ولی اگه نماز نمی خونید و از اون اسلام های مادر زادی دارید باید بگم بهتره دنبال یه دین باشید یا لاییک بودن خودتون رو اعلام کنید بلکه هم شما مثل اون چوپان داستان حضرت موسی هستید که اون حسابش جداست.

NYC

عضو جدید
کاربر ممتاز
نماز نخوندن من چند تا دلیل داره :
یکی اینکه وقتی راهنمایی بودم قبل از اینکه ظهر برم مدرسه نماز می خوندم، واسه همینم همیشه دیر می رسیدم:confused: بعدشم اینکه من نماز نمی خونم ولی کلی کارای خوب می کنم، حالا می خوان من رو ببرن جهنم !

sezar1

عضو جدید
ببخشید چند تا سوال برام پیش اومد محبت می کنید جواب بدید بهم ؟

اول اینکه یعنی هر وقت که خدا براتون کاری انجام بده که توی زندگی تون تاثیر بگذاره نماز می خونید؟

دوم اینکه نمی شه آدم عاشقش باشه و نمازش عاشقانه باشه نه از روی عادت؟

نه دليليم نداره بعضي وقتا يه اتصال ويژه اي باهاش پيدا ميكنم كه اونم نمي تونم توضيح بدم چون ادراكيه و من نميتونم دركي كه اون لحظه دارم رو تو واژه براي شما بيان كنم هيچ تعصبيم ندارم...
با طلب خير براي شما دوست عزيز:gol:

ahmadi-2010

عضو جدید
سلام
چرا نماز میخونی؟
اطفا دلیلاتون رو از خوندن نماز بگین:gol::gol:
اول لطفا روشن کن منظورت از طرح این سوال چیه؟
اگه خودت تو شک موندی نمی دونی خوبه یا بد فقط یه هفته بخون اگه اثری برات نداشت دیگه نخون....ولی اگه داشت بیا تو همین سایت اثراتش رو بگو....
اگه می خوای بگی که اصلا به درد نمی خوره...معلومه که داری بهش فکر می کنی روت نمی شه بخونی ...چون افلاطون میگه اول شک کردم بعد به یقین رسیدم پس بازم امتحان کن...
اگه خودت می خونی که ...ادامش بده....