پـــــــاتــــــــوق بچــــه های بــــــرقــــــــــــــی

گزیزه

عضو جدید
سلام به همه دوستای خشک و بی احساس برقی من نادر الکترونیک کردستان میخونم میخوام ارشد الکترونیک قدرت ادامه بدم نظرتون چیه؟لطفا نظر بدین و راهنمایی کنید ممنون میشم;)
به نظر من که کار خیلی خوبی می کنی ,ولی می دونی که باید خیلی بخونی چون قدرت رتبه های خیلی بالا ور میداره ,در کل امیدوارم موفق باشید

setiya

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم ميخوام plc ياد بگيرم
فني حرفه اي كه واسه دخترا كلاسشو نداره
آموزشگاه ها رو هم نميشناسم

Lu30Fer

عضو جدید
منم ميخوام plc ياد بگيرم
فني حرفه اي كه واسه دخترا كلاسشو نداره
آموزشگاه ها رو هم نميشناسم

دنبال چیزی برو که امکان اجرایی داشته باشه.
یه زمانی برای طرح work & Holiday هرچی مدرک بگی گرفتم . ولی حالا چی از 0 شروع کردم.

Lu30Fer

عضو جدید
چرا از 0؟
پس چي برم ياد بگيرم؟

چون امکان اجرایی کردن دانسته هایم رو ندارم.
اطرافتو نگاه کن ببین چی داری ؟ در چه زمینه ای استادی . نگاه نکن که مثلا بازار کار فلان رشته داغه. مطمئن باش دور اون هم می خوابه. اون چیزی که مهمه اینه که سر باشی . اونوقت برای تو سر و دست میشکنن.:gol:

setiya

عضو جدید
کاربر ممتاز
چون امکان اجرایی کردن دانسته هایم رو ندارم.
اطرافتو نگاه کن ببین چی داری ؟ در چه زمینه ای استادی . نگاه نکن که مثلا بازار کار فلان رشته داغه. مطمئن باش دور اون هم می خوابه. اون چیزی که مهمه اینه که سر باشی . اونوقت برای تو سر و دست میشکنن.:gol:
ممنوووون:w30:
ولي من نميدونم چه نرم افزارايي كاربردي تره
چي مهمتره
تا حدودي مطلب و اوركد و پروتوسو بلدم
ولي اينا رو كه همه بلدند
بنظرت برم دنبال چي؟

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
سلام به همه
من حوصلم سر رفته

asaaal

عضو جدید
درباره استفاده PWM در هیتر ها سوال داشتم. تو دستگاه تزریق پلاستیک.

Neptune

عضو جدید
کاربر ممتاز
درباره استفاده PWM در هیتر ها سوال داشتم. تو دستگاه تزریق پلاستیک.

کلا pwm یا همان مدولاسیون عرض پالس در وسایل الکترونیک قدرت استفاده میشه حالا سوالتون به طور دقیق تر چیه ؟؟؟

کاربردش اصلاح ضریب توان و هارمونیک هاست .:)

asaaal

عضو جدید
من درباره ماشین های تزریق پلاستیک تحقیق میکنم. می خوام بدونم چطوری مصرف انرژی اونا کم تر میشه. درباره کنترل دور موتور و دبی متغییر و سروو موتورا یه تحقیقاتی کردم اما کاملا به نتیجه نرسیدم.
الان دارم درباره ی این تحقیق میکنم که pwm چطوری در کاهش مصرف انرژی میتونه مفید باشه. در هیترها. میخوام توضیح علمی برام بدید.
هرکی جواب بده براش جایزه میخرم!!!!

Neptune

عضو جدید
کاربر ممتاز
من درباره ماشین های تزریق پلاستیک تحقیق میکنم. می خوام بدونم چطوری مصرف انرژی اونا کم تر میشه. درباره کنترل دور موتور و دبی متغییر و سروو موتورا یه تحقیقاتی کردم اما کاملا به نتیجه نرسیدم.
الان دارم درباره ی این تحقیق میکنم که pwm چطوری در کاهش مصرف انرژی میتونه مفید باشه. در هیترها. میخوام توضیح علمی برام بدید.
هرکی جواب بده براش جایزه میخرم!!!!

شما نمیخواد جایزه بخری عجالتا همین کلید تشکر رو که پایین تعبیه شده مزین بفرمایید کافیه :thumbsdown:

میدونید در ادوات الکترونیک قدرت به دلیل وجود کلیدزنی های متعدد و پشت سر هم شکل موج جریان کشیده شده از حالت سینوسی خارج میشه و شکل ناپیوسته پیدا میکنه . و میدونید که این شکل موج رو میتوان به مولفه های هارمونیکی تجزیه کرد . فقط مولفه اصلی هستش که توان اکتیو تولید میکنه و سایر مولفه ها فقط توان راکتیو ایجاد میکنند . میدونید وجود توان راکتیو باعث ایجاد تلفات اضافه در مقاومت اهمی سیم ها و کابل ها و .... میشه . اگر بتونیم به طریقی این هارمونیک ها رو کم کنیم تلفات هم کم میشه . که pwm همین کار رو انجام میده . در این هیتری هم که شما باش سر و کار دارید برای کنترل میزان حرارت لازم حتما از یک مدار الکترونیک قدرت که هیتر رو روشن و خاموش میکنه و کلید زنی انجام میده استفاده میکنن.:)

باز هم در خدمتیم .:)

navidkhob

عضو جدید
ارادت نسبت به همکار مدیر

ارادت نسبت به همکار مدیر

سلام به شما و ارادت خالصانه.
چرا سوت م کور من هستم در خدمتتون.

بالا