پـــــــاتــــــــوق بچــــه های بــــــرقــــــــــــــی

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
خیلی خوش امدید
اینجا رو منور کردید آقا سهیل
نه این که گرایش من قدرته ها
ولی از نظر بازار کار قدرت از گرایش های دیگه بهتره

قرار نشدا پارتی بازی کنید .......

بعد ان وقت میگم با یک سری کلمات جمله بسازید

اش پروفایل کاسه دیگه اش اوا ............

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
می خوای تلافی اون عکس رو در بیاری و اینجا اختلاف بندازی سهیل

.......................................................:whistle:(خودت میدونی چی گفتم)

اختشاش گر

اون ورپشتی رو پروندم رفت می خوای تلافی کنی:w02:

الان فقط تو ایران قدرت کاربرد زیادی داره

در حالی که خارج از ایران الکترونیک ها کاربرد دارن

پس چون هم با خارج باشیم همه با داخل مخابرات بهتره چون هم داخلی داره هم خارجی :smile:

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
الان 2 3 هفته هست ميام اينجا
بچه هاي برقي رو فقط تو تاپيك هاي علمي ديدم
خدايي عذاب وجدان گرفتم كه من رفتم اون يكي پاتوقا

من به شخصه درکتون می کنم من خودم همش همه جا هستم جز تالار برق

علی رضا1111

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
چقدر زود10روز گذشت
شما هر روز دعاي عهد رو خوندي؟!
بچه ها چقدر توي اين ده روز به ياده امام زمان بوديم؟
من كه هيچي!
هنوزم وقتي نماز ميخونم با نمازاي قبله ماه رمضونم هيچ فرقي نكرده
بچه ها امروزياده حديثي افتادم كه هممون بلديم
هركي بميرد و امام زمانه خودشو نشناخته باشه به مرگه جاهليت مرده
واسه همين گفتم...
نام: محمد
پدر: امام حسن عسكرى(ع)
مادر: نرجس
القاب: حجت، خاتم، صاحب الزّمان، قائم، منتظَر، و از همه مشهورتر مهدى
شكل: چون ستاره درخشان نورانى، و داراى خالى سياه بر گونه راست
زاد روز: شب نيمه شعبان 255، هنگام طلوع فجر
زادگاه: شهر سامراء
غيبت صغرى: از سنّ پنج سالگى به مدّت 69 سال

اقا اينو بگم هنوزم دوستون داريمو براي ظهورتون هر افطار وسحر دعا ميكنيم

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
من یک پیشنهاد دارم برای اینکه تنوع هم در کارمان باشه وفقط بحث نکنیم یک ازمون پرسش وپاسخ راه بیاندازیم
هر کسی دوست داشت از رشته خودش سوالی مطرح می کنه که احتمال بده جز مطالب نادر در رشته های دیگه هست
خوب اگر موافقید سوال اول برای شروع این ازمون من طرح می کنم

در مخابرات مبحثی به عنوان تداخل وجود دارد مثلا شاید شما تا به حال به پدیده خط روی خط افتادن تلفن بر خورد کردید در یک لحظه مکالمه ها جابه جاشود ویا اینکه گوشی شما انتن ندهد

با وجود این توضیح چرا در گوشی های همراه مشترکی که از سرویس ایرانسل استفاده می کند هیچ وقت مکالمه اش با مشترکی که مثلا از سرویس سیم کارت دائم استفاده می کند تداخل ندارد ؟

pesare irani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یعنی چی ان هم چی مخابرات :mad:

چرا اینجا همه ادم رو میزننننننننننن :cry: :cry: :cry:
من یک پیشنهاد دارم برای اینکه تنوع هم در کارمان باشه وفقط بحث نکنیم یک ازمون پرسش وپاسخ راه بیاندازیم
هر کسی دوست داشت از رشته خودش سوالی مطرح می کنه که احتمال بده جز مطالب نادر در رشته های دیگه هست

در مخابرات مبحثی به عنوان تداخل وجود دارد مثلا شاید شما تا به حال به پدیده خط روی خط افتادن تلفن بر خورد کردید در یک لحظه مکالمه ها جابه جاشود ویا اینکه گوشی شما انتن ندهد

با وجود این توضیح چرا در گوشی های همراه مشترکی که از سرویس ایرانسل استفاده می کند هیچ وقت مکالمه اش با مشترکی که مثلا از سرویس سیم کارت دائم استفاده می کند تداخل ندارد ؟

نمی دونم
:w29: :w29::w29:

hosseinassar

مدیر ارشد

خیلی طرح خوبیه
این عدم تداخل می تونیم در فرستادن یک فایل با بلوتوث هم ببینیم
درحالی که چند موبایلل کنار هم هستند ولی فایل فقط برای یک موبایل فرستاده می شه
دلیل بلوتوث می دونم
فکر کنم همین دلیل برای تماس هم باشه
برای هر تماس یک فرکانس خاصی انتخاب میشه
و دیگه تا زمان برقراری تماس ان فرکانس مخصوص همون تماس می مونه

amirpar

عضو جدید
این هم نظره منه ولی نمدونم چقدر درسته

معمولا وقتی یک اپراتور برای کاربران خود از یک فرکانس با پهنای باند مشخص ااستفاده میکنه

در یک اپراتور معمولا فرکانس دو مشترک خیلی نزدیک به هم انتخاب میشه تا پهنای باند زیادی مصرف نشه. واین کار باعث میشه که در ساعات اوج مصرف که از تمام ظرفیت یک بی تی اس یا شبکه استفاده میشه ممکنه بعلت نزدیکی زیاد فرکانسها به هم این اختلال به وجود بیاد

و در مورد ایرانسل هم چون فرکانس کاری آن با همراه اول زمین تا آسمون فرق میکنه
این تداخل وجود نداره

amirpar

عضو جدید
در ضمن این ایراد بیشتر تو ایران دیده میشه و درصد آن د ر کشورهای پیشرفته بشدت کم هستش
چون آنها بسته به نیاز فعلی و آینده خود یک شبکه را طراحی میکنن و تمام مسائل را در نظر میگیرن

ولی ما برای اینکه به همه نشان بدیم داریم پیشرفت میکنیم و به دنیا بگیم که درصد نفوذ تلفن همراه ما بیشتر شده فوری چند تا دکل میزنیم بعد 20 میلیون پیش ثبت نام میکنیم
بعد با افتخار میگیم .......:biggrin:

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
طبق نظراتی که امیر اقا واقا حسین دادند تقریبا به موضوع نزدیک شدند

در مباحث مخابرات مبحثی به نام جداسازی فرکانسی داریم
در شبکه های موبایل یک سرور مثلا خطوط دائم از باند فرکانسی فرض کنید 815 تا 830استفاده می کنند حال این باند فرکانسی را در تمام نقاط یک کشور که به نواحی تقسیم شده که به هر کدام یک سلول می گویند که البته شکل این سلول ومقدار نواحی به عواملی مثل فیدینگ( به معنابی کم رنگ شدن )حد استانه و.. بستگی دارد این نواحی در شکل نظری به صورت خانه های شش ضلعی زنبور کنار هم چیده شده است خوب حال باند فرکانسی را بین تمام این نواحی تقسیم می کنند البته در این نوع طرح دوسلولی که از هم فاصله معینی دارند می توانند از یک نوع فرکانس استفاده کنند وبا محاسبه مقدار تداخل این کار صورت می گیرد
حال مفهوم فیدینگ

شما در حال مسافرت هستید ودر بین راه موبایل شما به اصطلاح قطع وصلی مکالمه دارد دلیل این چیست ؟

شما از سلول خور به سلول دیگر در حرکت هستید پس هم امواجی که از سلول خود به شما می رسد را دریافت می کنید وهم امواج سلول مقصد را این امواج طبق اصل بر هم نهی فیزیک با هم جمع شده در بعضی مکان ها که از حد استانه فیدینگ کم تر شود وسیگنال به صورت یک خط راست در بیاید مکالمه قطع می شود وبه اصطلاح انتن نمی دهد

اما مبحث ایرانسل
استاندارد هایی که شرکت ایرانسل استفاده می کند با استانداردهایشرکت خوط دائم می توان گفت فرق دارد مثلا شرکت ایرانسل از باند فرکانسی 875تا890یا خیلی هم نزدیک به باند فرکانسی خطوط دائم داشته باشد اماخطوط دائم از 815تا835 هیچ گاه بهم تداخل ندارند با اینکه فرض داریم سیگنال طبق عواملی از باند فرکانسی مجاز خود شاید تجاوز کند
این مبحث به جداسازی فرکانسی ربط می کند البته نباید جداسازی فرکانس را با عمل FDMA یکسان گیرید

خوب با توضیحات داده شده این سوال براتون پیش نمیاد که وقتی در یک سلول تمام فرکانس ها بین مشترکین تقسیم می شود چه طور وقتی فرکانسی نداریم به مشترک جدیدی که به این سلول می اید فرکانس دهیم
یا اینکه ان مشترک باید تمام مدتی که در سلول جدید حضور دارد موبایلش قطع باشد :smile:

امیدوارم توضیحاتم کافی وخوب بوده باشد

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
در ضمن این ایراد بیشتر تو ایران دیده میشه و درصد آن د ر کشورهای پیشرفته بشدت کم هستش
چون آنها بسته به نیاز فعلی و آینده خود یک شبکه را طراحی میکنن و تمام مسائل را در نظر میگیرن

ولی ما برای اینکه به همه نشان بدیم داریم پیشرفت میکنیم و به دنیا بگیم که درصد نفوذ تلفن همراه ما بیشتر شده فوری چند تا دکل میزنیم بعد 20 میلیون پیش ثبت نام میکنیم
بعد با افتخار میگیم .......:biggrin:

امامسئله کشور های دیگه فکر نکم در این مورد بتوان بین کشور ها تفاو ت قائل شد چون استانداردهای اتحادیه جهانی مخابرات ITUهمه برای کشورهای عضو یکسان است

مثلا

ایده استفاده ار سیستم های سلولی یا همون تلفن های بی سیم در اروپا مطرح شد ولی با این سیستم با کشور های دیگه نمی توان تماس گرفت

در سال1982کنفرانس بین المللی اروپا برای تعیین استاندارهای کلی به نام GSMC برقرا رشد

در اوایل اختراع تلفن در سال 1988سیستمی برای مصارف فروشگاه های اروپا مطرح شد به نام DECT

1987 استاندارد GSM900به بازار امد یعنی در فرکانس اطراف 900مگاهرتز کار می کند
وبعد GSM1800

ولی نسال های سیستم تلفن سیار

نسل اول
NMT سیستم شبکه ای نوردیک

TACSسیستم کشور انگلستان
AMPSسیستم امریکا

نسل دوم

GSM 900

نسل 5/2

GPRS

نسل سوم واینده

TMT200و UMTS

در حال حاضر فکر کنم ایران از GSM900 ,
یا 1800که سایر کشور ها استفاده می کنند

آخرین ویرایش:

bekar

عضو جدید
سلام

سلام

درود بر دوستان

نمی دونم بحثتون از کجا شروع شد ولی باید یه تووضیحاتی در باره ی UMTS بدهم.
تکنولوژی ای که از آن به 3G هم یاد می کنند.
باند فرکانسی آن 1800 گیگا هرتز و + آن است .
این تکنولوژی عمدتا به صورت ماهوره ای ظاهر شده ولی بعضا از نوع سنتی (دکلی) هم استفاده می شود.
سرعت انتقال داده در شرایط متوسط 6 مگ بر ثانیه است.

امروزه به خاطر سرعت قابل قبولی که داره بعضا رو لب تاپ هم پشتیبانی می شود.
lifebook t900 یکی از این نمونه ها می باشد.
البته موبایل هم این سیستم رو پشتیبانی می کند.
مثلا گوشی من سونی اریکسون جی 700 است و از باند 2100 umts پشتیبانی می کند.
انشاء الله بعد از آمدن اوپراتور سوم ما هم می توانیم از این تکنولوژی استفاده کنیم.

amirpar

عضو جدید
امامسئله کشور های دیگه فکر نکم در این مورد بتوان بین کشور ها تفاو ت قائل شد چون استانداردهای اتحادیه جهانی مخابرات ITUهمه برای کشورهای عضو یکسان است

مثلا

ایده استفاده ار سیستم های سلولی یا همون تلفن های بی سیم در اروپا مطرح شد ولی با این سیستم با کشور های دیگه نمی توان تماس گرفت

در سال1982کنفرانس بین المللی اروپا برای تعیین استاندارهای کلی به نام GSMC برقرا رشد

در اوایل اختراع تلفن در سال 1988سیستمی برای مصارف فروشگاه های اروپا مطرح شد به نام DECT

1987 استاندارد GSM900به بازار امد یعنی در فرکانس اطراف 900مگاهرتز کار می کند
وبعد GSM1800

ولی نسال های سیستم تلفن سیار

نسل اول
NMT سیستم شبکه ای نوردیک

TACSسیستم کشور انگلستان
AMPSسیستم امریکا

نسل دوم

GSM 900

نسل 5/2

GPRS

نسل سوم واینده

TMT200و UMTS

در حال حاضر فکر کنم ایران از GSM900 ,
یا 1800که سایر کشور ها استفاده می کنند

دوست عزیز حرف شما کاملا درست است
ولی به شرطی که این استاندارد های که گفتی رعایت بشه
و دستگاههای که استفاده میکنی اون استاندارد را ساپورت کنه

851030893

عضو جدید
خوب اینم از پاتوق بچه های برقی...امیدوارم تاپیک پر رونقی باشه
خوب بچه ها شروع کنید وسائل پذیرایی محیاست...

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/progress.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/progress.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/progress.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/progress.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/progress.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/progress.gif​
سلام.منم هستم.تا ته تهش.من نوازنده ی تار هم هستم.اگه محفل خیلی گرم شد و بچه ها اهل حال بودن بگید سازمم بیارم.مهندسی در کنار هنر خیلی می چسبه.آخه "تار" و "برق" خیلی با هم همخونی دارن........

hosseinassar

مدیر ارشد
سلام.منم هستم.تا ته تهش.من نوازنده ی تار هم هستم.اگه محفل خیلی گرم شد و بچه ها اهل حال بودن بگید سازمم بیارم.مهندسی در کنار هنر خیلی می چسبه.آخه "تار" و "برق" خیلی با هم همخونی دارن........

سلام
خیلی خوش امدید
ان شاءالله همیشه شاهد حضور شما باشیم

bekar

عضو جدید
سلام

سلام

کارنامه کنکور کارشناسی ناپیوسته من:

شما هم درج کنید!

بالا