واقعا هست؟

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
فعلا فقط به انسانیت معتقدم و آدم بودم :D
به تمام چرندیاتی که بزور تو مخ مردم فرو میکنن اعتقادی ندارم;)
تو حرفات از ظلمی که مردم بر مردم میکنند حرف زدی و شکایت کردی که اگه خدایی هست چرا جلوشونو نمی گیره
اما منصف باش و همیشه ظلم نیست. مثلا خودت تا حالا در حق کسی محبت کردی؟
اگه جوابت مثبته،از خودت پرسیدی چرا؟ نمی دونم شاید اون ظلم حکمتش در اینه که باعث میشه تو خوبی کنی.

jafar mehrkhani

عضو جدید
این سوالیه که من خودمم داشتم ولی هرگز به جایی نرسیده بود که حس کنم خدایی وجود نداره .تو اینم که از کجا اومده و قدرتش از کجاست نمیشه بحث کرد چون ما آدما محدود شدیم به زمان و محکوم به اینکه یه روزی تموم میشیم و علممون قد نمیده که بجوابایی که میخوایم برسیم.ضمنا بنظرم برا اینکه بشه پشت دیوارو دید باید خرابش کرد.ببین اگه میتونی خرابش کن.

شقایق21

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تو حرفات از ظلمی که مردم بر مردم میکنند حرف زدی و شکایت کردی که اگه خدایی هست چرا جلوشونو نمی گیره
اگه جوابت مثبته،از خودت پرسیدی چرا؟ نمی دونم شاید اون ظلم حکمتش در اینه که باعث میشه تو خوبی کنی.
من نگفتم چرا جلوشو نمیگیره من گفتم یارو ظلم میکنه بچش فلج بدنیا می آد میگم چرا ظلمی که من میکنم بچم باید تقاص پس بده و من راست راست بگردم این که عدل نیس
اگر هم به کسی محبت میکنم دلیل بر دیدن ظلم نیس دلیلش اینه که دوست دارم که شرط انسانیت و بجا بیارم و به بچمم و یاد بدم;)

jafar mehrkhani

عضو جدید
من نگفتم چرا جلوشو نمیگیره من گفتم یارو ظلم میکنه بچش فلج بدنیا می آد میگم چرا ظلمی که من میکنم بچم باید تقاص پس بده و من راست راست بگردم این که عدل نیس
اگر هم به کسی محبت میکنم دلیل بر دیدن ظلم نیس دلیلش اینه که دوست دارم که شرط انسانیت و بجا بیارم و به بچمم و یاد بدم;)
خوبه انگار به جاهای خوبش میرسیم.حامدجان منم منتظر جوابتم.من خودم بعد از تو جواب شقایقو میدم.

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز

همیشه ظلم نیست ولی خیلی وقتها چیزهایی هست که قابله تحمل نیست............ مثلا کودکی که در فقر و گرسنگی به دنیا میاد و پدری معتاد و مادر کارگر داره و مجبوده جور پدر رو از بچگی بکشه و اگر سلامتش قد بده یا معتاد میشه و یا کارگر انصاف این کجاست؟!
یعنی یکی دیگه باید فنا شه تا من خوبی کنم؟! و یا از زندگیم راضی باشم؟! عدل این کجاست؟! گناه اون که برای من انگیزه درست میکنه چیه؟!

اصلا چرا باید به کسی ظلم بشه؟! مگه عادل بدون یعنی نه اینکه همه چیز عادلانه باشه...........

میدونی؟! کمک کردن به ادما صرفا برای اینکه کسی رو ببینی که بهش ظلم شده و یا تشکر از چیزهایی که در زندگیت داری به علت دیدنه بدبختیه کسی مثل نماز خوندن خیلی از ادمهای بی ایمانه برای رفتن به بهشت خود شخص باید از روی نیت و وجودش خوبی کنه نه به علت دیدنه بدبختیه کسی.............

شقایق21

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تعجب ؟چیزایی رو که نوشتم خوندی؟
تو همین صفحه .انگار نه انگار که منم یه نظری دادم:cry:[/
QUOTE]
یکم صبر کن اگه 4 صفحه رد شدم و جوابت و ندادم بعد اعتراض کن:razz:
این سوالیه که من خودمم داشتم ولی هرگز به جایی نرسیده بود که حس کنم خدایی وجود نداره .تو اینم که از کجا اومده و قدرتش از کجاست نمیشه بحث کرد چون ما آدما محدود شدیم به زمان و محکوم به اینکه یه روزی تموم میشیم و علممون قد نمیده که بجوابایی که میخوایم برسیم.ضمنا بنظرم برا اینکه بشه پشت دیوارو دید باید خرابش کرد.ببین اگه میتونی خرابش کن.
چون دنبال سوالت و نگرفتی و دنبال کشفش نبودی:D

به شخصه کسی نیستم چون فلان موضوع اندازه گنجاش فهم و درک آدم نیست و قبول کنم و چشم بسته بگم چشم
لازم باشه واسه پیدا کردن جوابم همه کار میکنم;)

Sarp

مدیر بازنشسته
بابک نمیدونم همه 10 صفحه رو خوندی یا نه
من محکوم نکردم به نبودنش من مثال زدم و از دوستان خواستم که کمک کنن و تا روشن بشم ایا هست یا نه
حالا تو که منطق داری به من بی منطق از روی منطق نه دین و قران و حدیث بهم بفهمون;)
همه صفحات رو تا اون پست خودم خوندم
من هم نگفتم محکوم کردی به نبودنش
اتفاقا خودت دانسته یا ندانسته اقرار به وجودش میکنی .
و همچنین نگفتم بی منطق هستی
میگم اون استدلال تردستیت یه توجیه بی منطق بود .

و بعضی احساسها هست که نمیشه با کلمات بیان کرد .
من اگر بخوام از قرآن هم دلیل بیارم ، دلیلی میارم که بتونم ازش دفاع کنم در برابر هرگونه عقیده دینی و ضد دینی و خدا باوری و بی خدایی و . . . !

من هم به این سوال تو خیلی فکر کرده ام . که خدا از کجا اومده .
ولی بعدا سرم گرم این شد که چجوری میشه یه قطعه به اندازه یه حبه قند از یه کوتوله سفید یک میلیون تن وزن داشته باشه :eek:
حالا هم تو نخ این کوتوله سفیده هستم که یه جوری با یه راه منطقی قبول کنم که یه حبش یه تن وزنشه ;)

jafar mehrkhani

عضو جدید
تعجب ؟چیزایی رو که نوشتم خوندی؟

چون دنبال سوالت و نگرفتی و دنبال کشفش نبودی:D

به شخصه کسی نیستم چون فلان موضوع اندازه گنجاش فهم و درک آدم نیست و قبول کنم و چشم بسته بگم چشم
لازم باشه واسه پیدا کردن جوابم همه کار میکنم;)
میدونی من از همونام که واقعا طعم بدبختی و اینجور حرفارو قبلا چشیدم و اینم از من داشته باش که گاهی اوقات آدم براینکه تو باتلاق خفه نشه باید سعی کنه که دست و پا نزنه.همین یه مثال ساده

شقایق21

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میدونی من از همونام که واقعا طعم بدبختی و اینجور حرفارو قبلا چشیدم و اینم از من داشته باش که گاهی اوقات آدم براینکه تو باتلاق خفه نشه باید سعی کنه که دست و پا نزنه.همین یه مثال ساده
باتلاق:surprised:
ینی شناخت و اثبات وجود خدا رفتن تو باتلاق:eek:
اگه اینجوریه حاظرم تو باتلاق فرو برم:D
چون اینجوری با تلاشو کوشش و گشتن دنبال حقیقت مردم:D

jafar mehrkhani

عضو جدید
یه خاطره نزدیک.10 روز پیش
تو شرکتی که کار میکنم مدیر عاملش و 2 تا برادراش صاحب اونجان.مدیر عامل تو آلمان بود.وبرادر بزرگ که خیلیم ثروتمنده تو کارخونه .عصر اون منم تا یه جایی میرسوند.اون همش از داشته هاش حرف میزد(از یه خونواده ی ثروتمند بود)بهم میگفت که تا حالا هر چیرو خواسته بدست آورده ماشین .خونه .وو..... اون موقع من تو فکرم داشتم به این فکر میکردم که همه این مادیاتو چون پول داشت بدست آورده بود، ولی من چی که ندارم! فردا اون روز من واون با هم به یه شهرستان رفته بودیم که براد دیگش از آلمان زنگ زدو گفت که مدیر عامل سکته کرده .ایشون حالش خیلی بد شد و گفت که اگه اون اتفاقی براش بیافته من میمیرم.و بعد کفت که من تا حالا چیزی رو به این محکمی از خدا نخواسته بودم . منم همش تو دیروز بودم:gol:

شقایق21

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همه صفحات رو تا اون پست خودم خوندم
من هم نگفتم محکوم کردی به نبودنش
اتفاقا خودت دانسته یا ندانسته اقرار به وجودش میکنی .
و همچنین نگفتم بی منطق هستی
میگم اون استدلال تردستیت یه توجیه بی منطق بود .

و بعضی احساسها هست که نمیشه با کلمات بیان کرد .
من اگر بخوام از قرآن هم دلیل بیارم ، دلیلی میارم که بتونم ازش دفاع کنم در برابر هرگونه عقیده دینی و ضد دینی و خدا باوری و بی خدایی و . . . !

من هم به این سوال تو خیلی فکر کرده ام . که خدا از کجا اومده .
ولی بعدا سرم گرم این شد که چجوری میشه یه قطعه به اندازه یه حبه قند از یه کوتوله سفید یک میلیون تن وزن داشته باشه :eek:
حالا هم تو نخ این کوتوله سفیده هستم که یه جوری با یه راه منطقی قبول کنم که یه حبش یه تن وزنشه ;)

ناشناخته ها زیاده دلیل نمیشه چون ما کشفش نکردیم و هنوز نتونستیم موشکافانه بررسی کنیم همه چیز و بسپریم به یه نیروی بزرگتر و کوتاه بیایم شاید نا 30 سال پیش کسی نمیتونست فکر نوزاد شبیه سازی یا یه حیوون شبیه سازی و تو سرش داشته باشه ولی کم کم علم پیشرفت کرد واسه هر چیزی زمان لازمه اونم کشف میشه صبر داشته باش

jafar mehrkhani

عضو جدید
باتلاق:surprised:
ینی شناخت و اثبات وجود خدا رفتن تو باتلاق:eek:
اگه اینجوریه حاظرم تو باتلاق فرو برم:D
چون اینجوری با تلاشو کوشش و گشتن دنبال حقیقت مردم:D
آفرین من جوابمو گرفتم .پس مشخص شد انقد دوستش داری که بدونی اون کیه.و اینم همون اعتقاد تو به اونه.بله ما آدما گاهی راه درست وبا غلط قاط میزنیم آره تو باتلاق افتادن خطرناکه ولی تو باتلاق خدا نه البته با شرایطی.و اونم اینکه اول بشناسیش بعد بازم سعی کنی که بشناسیش که همه ی اینا هم بعد از اعتقاد به اونه.و باعث نشه که تو منحرف بشی

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی آیجا جان
ببین من اصلا به این نظام که همه چیز و به گند کشیده و همه چیز و زورکی تو مغز مردم فرو کرده کار ندارم نمونه بارزش این سریال شبکه دو که گند زده به هرچی بهشت و جهنم :razz:
اون یک ذره اعتقادی که امثال مث من داشتم با این سریال دود شد و رفت
بحث سر وجود خداست
نه دین و اعتقاد چون دین کاملا یه چیز شخصیه
یه بنده خدایی سر اعتقادات و دین با من میجنگید که نگو مسلمون نیستی و غیره ازش پرسیدم تو مسلمونی گفت 100 در100 گفتم اگه مسلمونی نمازت کو:D آیا به تطهیر و غسل اعتقاد داری :surprised:گفت تا حدودی گفتم مسجد و زیارت میری گفت نه گفتم پس تو هو مث خیلیا داری یدک میکشی اسمشو
واین هم میدونم خیلی از دوستانی که میان اینجا همین جورین ولی به زبون نمیارن یکی مث من و چند تای دیگه راحت بزبون میاره ولی بقیه واسه خاطر منافعشون چیزی نمیگن
بحث من دین اسلام و... نیست
اثبات وجود خداس اگه بتونی روشنم کنی ممنون میشم:w30:
میدونی چرا من این مسئله رو از اون زاویه نگاه کردم ؟ بخاطر اینه که اگه دین نباشه خدایی هم وجود نخواهد داشت.
همه دانشمندانی که به بلوغ فکری عمیق رسیده اند به خدا و دین اعتقاد ندارند. دلیلش لینه که نیازی ندارند که اعتقاد داشته باشند.
دین برای اینه که ما نیازمندی احساس میکنیم و برای مرتفع کردن این نیاز ها دنبال یک چیزی هستیم که اونو تو دین پیدا میکنیم.
شما اگه ثروتمند باشی چه نیازی داری مدام به رئیس بانک تعظیم و تکریم بکنی؟ زمانی این کار رو انجام میدی که نیازمند وام باشی.
یک انسان که به بلوغ فکری میرسه . طبعآ همه کار هاش و رفتار و اندیشه اش درست و انسانی میشه. این انسان چه نیازی داره که دنبال بهانه ای برای بخشش باشه؟
انسان اگه رشد فکری صحیح داشته باشه نیاز به هیچ چیز نداره.
اگه انسان ظلم نکنه و حق کسی رو پایمال نکنه , برای چی باید دنبال استغفار باشه؟
اگر معصیت نباشه , نیازی به دین نیست. هر چند که دینداران امروزی بنام دین معصیت میکنند و همین کارشون باعث میشه که خدا هم زیر سئوال بره.
در بخش سوم صحبت هایم در مورد وجود یا عدم وجود خدا صحبت خواهم کرد. اینا رو باید بخوبی بفهمیم تا اون بحث آخری جا بیفته. :gol:

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
میدونی چرا من این مسئله رو از اون زاویه نگاه کردم ؟ بخاطر اینه که اگه دین نباشه خدایی هم وجود نخواهد داشت.
همه دانشمندانی که به بلوغ فکری عمیق رسیده اند به خدا و دین اعتقاد ندارند. دلیلش لینه که نیازی ندارند که اعتقاد داشته باشند.
دین برای اینه که ما نیازمندی احساس میکنیم و برای مرتفع کردن این نیاز ها دنبال یک چیزی هستیم که اونو تو دین پیدا میکنیم.
شما اگه ثروتمند باشی چه نیازی داری مدام به رئیس بانک تعظیم و تکریم بکنی؟ زمانی این کار رو انجام میدی که نیازمند وام باشی.
یک انسان که به بلوغ فکری میرسه . طبعآ همه کار هاش و رفتار و اندیشه اش درست و انسانی میشه. این انسان چه نیازی داره که دنبال بهانه ای برای بخشش باشه؟
انسان اگه رشد فکری صحیح داشته باشه نیاز به هیچ چیز نداره.
اگه انسان ظلم نکنه و حق کسی رو پایمال نکنه , برای چی باید دنبال استغفار باشه؟
اگر معصیت نباشه , نیازی به دین نیست. هر چند که دینداران امروزی بنام دین معصیت میکنند و همین کارشون باعث میشه که خدا هم زیر سئوال بره.
در بخش سوم صحبت هایم در مورد وجود یا عدم وجود خدا صحبت خواهم کرد. اینا رو باید بخوبی بفهمیم تا اون بحث آخری جا بیفته. :gol:

ayja ی عزیز............:gol:
عقیده به دین و اعتقاد به خدا همیشه با هم همراه نیست........... خدای دین با خدای بی دین ها یکی نیستن............ خدای ادیان خدایست که برای بنده هاش زندگیه بعد از مرگ رو گذاشته و همه چیز رو برای اشرف مخلوقاتش فراهم دیده........... ولی خدای بی دین ها خالقه جهان هست و بس........... ادمهایی هستن که دین ندارند ولی خدارو قبول دارند............. بسیاری از دانشمندا هستند که دین رو قبول نداشته ولی به وجوده خالق معتقد هستند...........

Sarp

مدیر بازنشسته
یعنی معتقد نیستی که تو دنیا همه چیز به هم ربط داره ؟
ناشناخته ها زیاده دلیل نمیشه چون ما کشفش نکردیم و هنوز نتونستیم موشکافانه بررسی کنیم همه چیز و بسپریم به یه نیروی بزرگتر و کوتاه بیایم شاید نا 30 سال پیش کسی نمیتونست فکر نوزاد شبیه سازی یا یه حیوون شبیه سازی و تو سرش داشته باشه ولی کم کم علم پیشرفت کرد واسه هر چیزی زمان لازمه اونم کشف میشه صبر داشته باش
نسپردم به یه نیروی بزرگتر
خواستم اول اینو کشفش کنم بعد برم دنبال بزرگترش
پله رو یکی یکی میخوام بالا برم

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ayja ی عزیز............:gol:
عقیده به دین و اعتقاد به خدا همیشه با هم همراه نیست........... خدای دین با خدای بی دین ها یکی نیستن............ خدای ادیان خدایست که برای بنده هاش زندگیه بعد از مرگ رو گذاشته و همه چیز رو برای اشرف مخلوقاتش فراهم دیده........... ولی خدای بی دین ها خالقه جهان هست و بس........... ادمهایی هستن که دین ندارند ولی خدارو قبول دارند............. بسیاری از دانشمندا هستند که دین رو قبول نداشته ولی به وجوده خالق معتقد هستند...........
سلام سمیرا جان , روزت به خیر و خوشی. اعتقاد به وجود هر خالقی همون دینداری است. یعنی خدا نمیتونه معنی داشته باشه مگه اینکه تو یه باوری بنام دین متجلی بشه. همینکه یکنفر میگه خدا هست پعنی که دینداره واگه بگه خدا نیست یعنی بی دین هستش. نهایت و غایت پیام هر دینی رسیدن به اوج خود شناسی است. گر به خود آیی . . . . .
کسی که نتونه به دستورات دینش درست عمل کنه در واقع فرقی با بی دینان نداره. شاید هم جرمش بیشتر از اونا باشه. با این نظری که دادم خواستم بگم که از نظر من عقیده به دین و اعتقاد به خدا یکی است. دو تا خدا هم نداریم. خدای دینداران و خدای بی دینان. هر جا که دین هست خدا هم هست. اگر انسان به خدا نیاز داشته باشه از طریق دین بهش میرسه. عکس این قضیه ممکن نیست. مگه اینکه طرف پیامبر باشه که اون بحثش جداست.

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام سمیرا جان , روزت به خیر و خوشی. اعتقاد به وجود هر خالقی همون دینداری است. یعنی خدا نمیتونه معنی داشته باشه مگه اینکه تو یه باوری بنام دین متجلی بشه. همینکه یکنفر میگه خدا هست پعنی که دینداره واگه بگه خدا نیست یعنی بی دین هستش. نهایت و غایت پیام هر دینی رسیدن به اوج خود شناسی است. گر به خود آیی . . . . .
کسی که نتونه به دستورات دینش درست عمل کنه در واقع فرقی با بی دینان نداره. شاید هم جرمش بیشتر از اونا باشه. با این نظری که دادم خواستم بگم که از نظر من عقیده به دین و اعتقاد به خدا یکی است. دو تا خدا هم نداریم. خدای دینداران و خدای بی دینان. هر جا که دین هست خدا هم هست. اگر انسان به خدا نیاز داشته باشه از طریق دین بهش میرسه. عکس این قضیه ممکن نیست. مگه اینکه طرف پیامبر باشه که اون بحثش جداست.

سلام عزیزم...........:gol: مرسی روزه شمام به خیر.............:gol:

به نظر من اینطور نیست............. دین همراه با خودش دستورات و اعتقاد به پیامبر و راه و روشی برای زندگی میاره در جوارش به خدا و وعده های اخرت و افرینش زمین و اسمان اشاره میکنه............ ولی کسی که به دین اعتقادی نداره یعنی پیامبر و دستورات رو قبول نداره میتونه خدا رو قبول داشته باشه........ از نظر اون عده خدا کسی هست که جهان رو افریده ولی نه بشر رو اشرف مخلوقات کرده و نه بهشت و جهنمی و اخرتی ساخته............. هر جا خدا هست دین لزوما نیست............

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام عزیزم...........:gol: مرسی روزه شمام به خیر.............:gol:

به نظر من اینطور نیست............. دین همراه با خودش دستورات و اعتقاد به پیامبر و راه و روشی برای زندگی میاره در جوارش به خدا و وعده های اخرت و افرینش زمین و اسمان اشاره میکنه............ ولی کسی که به دین اعتقادی نداره یعنی پیامبر و دستورات رو قبول نداره میتونه خدا رو قبول داشته باشه........ از نظر اون عده خدا کسی هست که جهان رو افریده ولی نه بشر رو اشرف مخلوقات کرده و نه بهشت و جهنمی و اخرتی ساخته............. هر جا خدا هست دین لزوما نیست............
فرض میکنم که فرمایش شما درست باشه.
اینکه یکنفر بی دین خدا رو قبول داشته باشه که مهم نیست. مهم اینه که خدا هم اونو قبولش داشته باشه. مگه ممکنه یکنفر دستورات خدا در مورد داشتن دین رو قبول نکنه ولی خود خدا رو قبول بکنه؟ این همون شیطان میشه که خدارو قبول داره ولی اراده خدا در مورد انسان و سایر موارد رو قبول نداره.

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینکه یکنفر بی دین خدا رو قبول داشته باشه که مهم نیست. مهم اینه که خدا هم اونو قبولش داشته باشه. مگه ممکنه یکنفر دستورات خدا در مورد داشتن دین رو قبول نکنه ولی خود خدا رو قبول بکنه؟ این همون شیطان میشه که خدارو قبول داره ولی اراده خدا در مورد انسان و سایر موارد رو قبول نداره.

خوب عزیز این که باز شد تعریف خدا از دیده دین............. شیطان و دستوراته خدا و قبول شدنه انسان از طرفه خدا همش جزو دین و کتاب های الهی هستن.............
اره کسانی هستند که به دین اعتقادی ندارند و اون رو ساخته ی دست بشر میدونن ولی این جهان رو ساخته ی کسی میدونن به اسم خالق که بهش خدا میگن...............

شقایق21

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی آیجان عزیز
خواستم جواب پست بالایی و بدم دیدم سمیرا چیزی که من باید میگفتم وگفت مشکل اغلب ما همینه که همه چیز و با هم قاطی میکنیم دین و سیاست و خدا در صورتی اینا 3 چیز متفاوتن
مگه مسلمون نیستی ؟اگر هستی پس حتما این سخن امام حسین و شنیدی
اگر دین نداری آزاده باش
خب این ینی چی؟
پس خدا جدای از دین
من مشکل دینم و حل کردم و به کل گذاشتم کنار ولی آزاده هستم:D و آدمیت و در پیش گرفتم :love:

شقایق21

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
:eek::eek:
شیطان:eek:
من موندم چرا ما آدما اینقدر زود قضاوت میکنیم در مورد همه آدما
من به شخصه بی دینم ولی آیا شما از دل من خبر دارید
آیا میدونید خدا (در صورت بودن) من رو قبول داره یا نه
متاسفانه حرفتون و قبول ندارم

• Like
واکنش ها: ayja

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی آیجان عزیز
خواستم جواب پست بالایی و بدم دیدم سمیرا چیزی که من باید میگفتم وگفت مشکل اغلب ما همینه که همه چیز و با هم قاطی میکنیم دین و سیاست و خدا در صورتی اینا 3 چیز متفاوتن
اگر دین نداری آزاده باش
خب این ینی چی؟
پس خدا جدای از دین
من مشکل دینم و حل کردم و به کل گذاشتم کنار ولی آزاده هستم:D و آدمیت و در پیش گرفتم :love:
من که سیاست رو قاطی نکردم. دارم از دین و نماد دینداران حقیقی و قلابی مثال میارم که ظاهرآ شما جور دیگه معنی کرده اید. مهم نیست. اینو بعدآ هم میشه راجع بهش صحبت کرد.
در مورد اون مثال شما در مورد امام حسین باید بگم : ایشون گفته اگر دین ندارید آزاده باشید. آزاده بودن چه فصل مشترکی با موحد بودن داره؟ شما چه جوری شده که آزاده بودن را داشتن خدای جدای از دین معنی کرده اید؟
اگه شما مشکل دینت رو حل کردی و بکل کنار گذاشتی باید بدونی که نمیتونی خدایی داشته باشی. خدا با کنار گذاشتن دین خود بخود محو میشه و از بین میره. مگه اینکه پیامبر باشی و خودت آئین خودت باشی.
این گفته شما مثل اینه که بگید : من نمیخوام روی کره زمین زندگی کنم برای همین میرم داخل کشتی زندگی میکنم.
خدا بدون دین و دین بدون سیاست معنی نداره. اگه یکیشو کنار بذاری همش میرن کنار و اگه یکیشو بچسبی باید اون دو تا دیگه رو هم مد نظر داشته باشی. این سه تا مثل یک سه پایه هستند. هر کدوم از پایه ها رو که از بین ببری سه پایه سرنگون میشه.
شما میتونی این موضوع رو در زندگی اون سه تا خلیفه و حضرت علی (ع) تفحص کنی. مثلث علی (ع) کامل بود و چون با منافع دنیاداران مچ نمیشد باعث اون رفتار هایی شد که با ایشان کردند.
ما خداشناس بی دین نداریم. یا خداشناس هستی که اونوقت دیندار هم هستی . صرف نظر از اینکه تا چه حد به دستورات دینت پایبند باشی یا نباشی.
و یا اینکه بی دین هستی که در انصورت نمیتونی خداشناس باشی. چون معنی نداره.
اگه اینا رو قبولشون کردی که اونوقت میشه بحث رو کامل کرد و اگه قبول نکردی باید بگم ادامه بحث نتیجه ای نخواهد داشت.
سخن اخر اینکه : مذهب هر فردی را باید به ایمان و وجدان او واگذار کرد. ( جمس ماریون)

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که سیاست رو قاطی نکردم. دارم از دین و نماد دینداران حقیقی و قلابی مثال میارم که ظاهرآ شما جور دیگه معنی کرده اید. مهم نیست. اینو بعدآ هم میشه راجع بهش صحبت کرد.
در مورد اون مثال شما در مورد امام حسین باید بگم : ایشون گفته اگر دین ندارید آزاده باشید. آزاده بودن چه فصل مشترکی با موحد بودن داره؟ شما چه جوری شده که آزاده بودن را داشتن خدای جدای از دین معنی کرده اید؟
اگه شما مشکل دینت رو حل کردی و بکل کنار گذاشتی باید بدونی که نمیتونی خدایی داشته باشی. خدا با کنار گذاشتن دین خود بخود محو میشه و از بین میره. مگه اینکه پیامبر باشی و خودت آئین خودت باشی.
این گفته شما مثل اینه که بگید : من نمیخوام روی کره زمین زندگی کنم برای همین میرم داخل کشتی زندگی میکنم.
خدا بدون دین و دین بدون سیاست معنی نداره. اگه یکیشو کنار بذاری همش میرن کنار و اگه یکیشو بچسبی باید اون دو تا دیگه رو هم مد نظر داشته باشی. این سه تا مثل یک سه پایه هستند. هر کدوم از پایه ها رو که از بین ببری سه پایه سرنگون میشه.
شما میتونی این موضوع رو در زندگی اون سه تا خلیفه و حضرت علی (ع) تفحص کنی. مثلث علی (ع) کامل بود و چون با منافع دنیاداران مچ نمیشد باعث اون رفتار هایی شد که با ایشان کردند.
ما خداشناس بی دین نداریم. یا خداشناس هستی که اونوقت دیندار هم هستی . صرف نظر از اینکه تا چه حد به دستورات دینت پایبند باشی یا نباشی.
و یا اینکه بی دین هستی که در انصورت نمیتونی خداشناس باشی. چون معنی نداره.
اگه اینا رو قبولشون کردی که اونوقت میشه بحث رو کامل کرد و اگه قبول نکردی باید بگم ادامه بحث نتیجه ای نخواهد داشت.

سخن اخر اینکه : مذهب هر فردی را باید به ایمان و وجدان او واگذار کرد. ( جمس ماریون)

ayja چرا خدا رو به دین ربط میدین؟!:gol:

• Like
واکنش ها: ayja

A&S

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به خدا ایمان دارم و شک ندارم که هست
یه قدرت فوق العاده ست
خیلی فوق العاده و غیر قابل تصور
ولی در مورد دین و مذهب فکر کنم عقایدم مشخصه و بارها در موردش تو بحثها شرکت کردم

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
:eek::eek:
شیطان:eek:
من موندم چرا ما آدما اینقدر زود قضاوت میکنیم در مورد همه آدما
من به شخصه بی دینم ولی آیا شما از دل من خبر دارید
آیا میدونید خدا (در صورت بودن) من رو قبول داره یا نه
متاسفانه حرفتون و قبول ندارم
من در مورد شخص شما قضاوت نکردم .

من معنی اون نوع بینش رو گفتم که شامل انسان نمیشه و شیطان اون صفت رو داره.
در مورد ادعای انتخاب بی دینی شما هم باید بگم : شما انسان پاک و خوش قلب و مهربونی هستید که اگر واقعآ هم بی دین باشید به همه این به ظاهر دینداران ریا کار ارجح هستید و برتر . و انتخاب مرام و مسلک حق هر انسانی است و کسی نمیتونه انسانها رو بخاطر عقایدشون محکوم یا تایید کنه. اعتقاد هر انسانی محترم هست و شایسته ارج .
ولی در مورد سئوال سوم شما هم نظر من اینه که : اگه خدایی وجود داشته باشه , شما رو بعنوان شقایق بی دین میتونه قبول داشته باشه.

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی آیجان عزیز
اگر دین نداری آزاده باش
خب این ینی چی؟
پس خدا جدای از دین
شما با این خدا چطوری رابطه برقرار میکنی؟
بودن و نبودن اون توی زندگی شما چه تاثیری داره؟
خدای شما چه صفات و ویزگیهایی داره؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ayja چرا خدا رو به دین ربط میدین؟!:gol:
شما میتونی ثابت کنی که ربط نداره؟
من اینجوری تربیت شدم و دست خودم نیست. شما منو قانعم کن که ربط نداره. دلیل بیاری ها . فقط توضیح خالی نده. یه چیزی بگو که بتونه بره تو مخ من و منو از این رو به اون رو بکنه که بتونم دست از این باور خودم بردارم. :gol::gol::gol: