همخوانی کنکور کارشناسی ارشد معماری دانشگاه آزاد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

domous

عضو جدید
مشاهده پیوست 193905
اینم 92;)فقط متاسفانه ج نداره..یعنی پیدا نکردم..هرکی پیدا کرد بزاره لدفن!.دوستان احساس میکنم یکم شل کار میکنن یا تو خفا درس میخونن.یا اینکه سر در گمن نمیدونن چی بخونن؟قضیه چیه اینجا انقد خلوته؟میخایم بترکونیم ارشد همه قبول شیما....پس بیایین اطلاعاتمونو رو هم بزاریم نگران جا هم نباشید چیزی که زیاده ظرفیت دانشگاهاس:biggrin:
راستی من جواب سوالای زبان 92 رو چند روز پیش نشستم حل کردم.هرکس میخواد از این تاپیک ببینه.
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/463128-سوالات-ارشد-آزاد-92-پاسخنامه-برخی-دروس

Thearchi

عضو جدید
راستی من جواب سوالای زبان 92 رو چند روز پیش نشستم حل کردم.هرکس میخواد از این تاپیک ببینه.
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/463128-سوالات-ارشد-آزاد-92-پاسخنامه-برخی-دروس

من سوالات زبان سالهای پیش رو هنوز نزدم ولی سوال اولشو همین الان نگاه کردم جوابش میشه گزینه 2....
بقیشم حوصله ندارم ببینم فعلا تــــــــــاریــــــــخ...

بابالنگ دراز

کاربر بیش فعال
کاربری اصلیم شهاب شهابی هست که دیگه تعطیله..
شهریور پایاناممو دفاع کردم.الان هم واسه کنکور دکتری جمعه امتحان دارم.آفرین آفرین...
ماشالله چه سری رشد کردی!!!من سال 90 سرباز بودم نتونستم برسونم..91تو ساخت و ساز بودم امسال وقت کردم بخونم یکم...خیلی خوشحالم که یکی از دوستان قدیم داره دکتر میشه...دست راستت روو سر ما;)

بابالنگ دراز

کاربر بیش فعال
آقا چی شد؟ کسی شروع کرد خوندنو یانه؟
من که از تاریخ شروع کردم چون فراره ... یه بار اینور سال میخونم ، اونور سال هم دوره میکنم...
بیاین گروهی شروع کنیم دیگه !!
سلام دوست عزیز...من به شخصه گروهی رو پیشنهاد نمیکنم با کسایی که نمیشناسین شروع کنید.خودم تجربشو سال 90 داشتم..5نفر تو همین تاپیک شروع کردیم..قرار حضوری برا درس ها گذاشتیم و یکی از این 5 نفر که یک خانمی بود که سال اولش بود کنکور میداد به صورت صفحه ای برنامه ریزی کرد که مثلا 20 صفحه روزی بخونیم و خلاصه کنیم..بنده مخالفت کردم اما مورد قبول واقع نشد..نتیجه چی شد؟تو سختیه کار اولین کسی که فرار کرد ایشون بود...نمیتونست روزی 20صفحه بخونه و خلاصه کنه...خود بنده روزی به زور 20صفحه از نشریه55 رو خلاصه میکردم و موعد تحویل دیدم که بقیه به 1/3هم نرسوندن!ازون 5نفر بادونفر در ارتباطم هنوز و یکی ارشد قبول شد...

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها واسه این چند تا درس چه جزوه یا کتابی پیشنهاد میکنین؟(کنکور ارشد ازاد)
مبانی نظری معماری؟
تاسیسات؟
تنظیم شرایط؟
عناصرجزییات؟

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
من گیر پایان نامه هستم تا هفته اول اسفند دفاع میکنم بعد شروع میکنم به خوندن...

sama_abdm

عضو جدید
بچه ها واسه این چند تا درس چه جزوه یا کتابی پیشنهاد میکنین؟(کنکور ارشد ازاد)
مبانی نظری معماری؟
تاسیسات؟
تنظیم شرایط؟
عناصرجزییات؟

من همایش مرکزمعماری و آکادمی رورفته بودم.منابعی که درموردشون مطمئن هستم.
مبانی نظری: مبانی نظری معماریان+جزوه دکتر یاران .که هرچی گشتم پیدانکردم.
تاسیسات:مکانیکی سلطاندوست+جزوه حاج سقطی که این جزوه روهم پیدانکردم.
تنظیم شرایط:جزوه دکترمفیدی رو پیدا کردم ولی خیلی مبهم وگنگه.شاید هم برای من اینطوریه که بزودی برای شما هم میذارمش.
عناصر:نمیدونم
البته به غیر ازاینها منابع دیگری هم هست ولی من اطلاع ندارم.ولی میدونم که معماریان.مفیدی . حاج سقطی.مهدوی نژاد وسپهری مقدم طراح سوال هستند ومطمئنا خواندن جزواتشون خیلی مهمه.
برای موادومصالح چی باید بخونیم؟

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
من همایش مرکزمعماری و آکادمی رورفته بودم.منابعی که درموردشون مطمئن هستم.
مبانی نظری: مبانی نظری معماریان+جزوه دکتر یاران .که هرچی گشتم پیدانکردم.
تاسیسات:مکانیکی سلطاندوست+جزوه حاج سقطی که این جزوه روهم پیدانکردم.
تنظیم شرایط:جزوه دکترمفیدی رو پیدا کردم ولی خیلی مبهم وگنگه.شاید هم برای من اینطوریه که بزودی برای شما هم میذارمش.
عناصر:نمیدونم
البته به غیر ازاینها منابع دیگری هم هست ولی من اطلاع ندارم.ولی میدونم که معماریان.مفیدی . حاج سقطی.مهدوی نژاد وسپهری مقدم طراح سوال هستند ومطمئنا خواندن جزواتشون خیلی مهمه.
برای موادومصالح چی باید بخونیم؟

مرسی از راهنماییت.
مهدوی نژاد طراح سوال تاریخه؟
اینایی که گفتی طراح سوالن واسه کنکور ازاده؟اطلاعاتت از کجاست؟
واسه مواد و مصالح جزوه پارسه خوب و کامل هست..

آخرین ویرایش:

domous

عضو جدید
ماشالله چه سری رشد کردی!!!من سال 90 سرباز بودم نتونستم برسونم..91تو ساخت و ساز بودم امسال وقت کردم بخونم یکم...خیلی خوشحالم که یکی از دوستان قدیم داره دکتر میشه...دست راستت روو سر ما;)
از دست شما... کم کم خبرهای خوش بهتون میرسه .البته با دعای خیر شما...
من که 2 سال از کنکورم میگذره.مطمئنا اطلاعات من به اندازه ورودیهای جدید به روز نیست.اما دیروز نشستم تستهای سال 90و91و92 رو زدم و با منابعی که خوندم حدود 95 درصد از سوالات رو به راحتی زدم.
طبق کتابهایی که تو این چند سال مطالعه کردم به نظرم تمام سوالات مبانی نظری و تاریخ معماری از کتابهای زیر طرح شدن:
1-معماری جهان ابراهیم زارعی
2-معماری غرب بانی مسعود
3-معماری در دارالاخلافه ناصری وحید قبادیان
4-معماری معاصر ایران بانی مسعود
5-سیری در مبانی نطری معماری غلامحسین معماریان
6-مبانی و مفاهیم معماری معاصر غرب وحید قبادیان
7-فضا،زمان و معماری زیگفرید گیدیون
8-معماری اسلامی ایران محمد کریم پیرنیا
9-سبک شناشی معماری ایرانی محمدکریم پیرنیا
10-معماری معاصر1و2 منصور سپهری مقدم
و اگه فرصت داشتید یه نگاه به کتاب معماری ایرانی محمد کریم پیرنیا و معماری اسلامی روبرت هیلن برند بندازید.
یه نصیحت هم برای همتون دارم حسابی رو درس زبان کار کنید.چون اکثرا زبانشون ضعیفه و شما اگه بتونید نصف تستهای زبان رو بزنید خیلی از همه جلو میزنید.واسه زبان هم که خودتون استادید که چه کتابهایی بخونید.
به هرحال اگه سوالی داشتید که من بتونم جواب بدم در خدمت شما هستم.

sama_abdm

عضو جدید
مرسی از راهنماییت.
مهدوی نژاد طراح سوال تاریخه؟
اینایی که گفتی طراح سوالن واسه کنکور ازاده؟اطلاعاتت از کجاست؟
واسه مواد و مصالح جزوه پارسه خوب و کامل هست..

بله برای کنکور آزاده.اسم این افرادروهم سرچ کنی میبینی که جز هیئت علمی دانشگاه آزادهستن.البته همه اینها رو توی همایش ها گفتند.

sama_abdm

عضو جدید
از دست شما... کم کم خبرهای خوش بهتون میرسه .البته با دعای خیر شما...
من که 2 سال از کنکورم میگذره.مطمئنا اطلاعات من به اندازه ورودیهای جدید به روز نیست.اما دیروز نشستم تستهای سال 90و91و92 رو زدم و با منابعی که خوندم حدود 95 درصد از سوالات رو به راحتی زدم.
طبق کتابهایی که تو این چند سال مطالعه کردم به نظرم تمام سوالات مبانی نظری و تاریخ معماری از کتابهای زیر طرح شدن:
1-معماری جهان ابراهیم زارعی
2-معماری غرب بانی مسعود
3-معماری در دارالاخلافه ناصری وحید قبادیان
4-معماری معاصر ایران بانی مسعود
5-سیری در مبانی نطری معماری غلامحسین معماریان
6-مبانی و مفاهیم معماری معاصر غرب وحید قبادیان
7-فضا،زمان و معماری زیگفرید گیدیون
8-معماری اسلامی ایران محمد کریم پیرنیا
9-سبک شناشی معماری ایرانی محمدکریم پیرنیا
10-معماری معاصر1و2 منصور سپهری مقدم
و اگه فرصت داشتید یه نگاه به کتاب معماری ایرانی محمد کریم پیرنیا و معماری اسلامی روبرت هیلن برند بندازید.
یه نصیحت هم برای همتون دارم حسابی رو درس زبان کار کنید.چون اکثرا زبانشون ضعیفه و شما اگه بتونید نصف تستهای زبان رو بزنید خیلی از همه جلو میزنید.واسه زبان هم که خودتون استادید که چه کتابهایی بخونید.
به هرحال اگه سوالی داشتید که من بتونم جواب بدم در خدمت شما هستم.

مرسی ازراهنماییتون.میشه بگید اولویت با کدوم هاست . چون اینها که خیلی زیادن.
دروس فنی چطور؟

ELMIRA666

عضو جدید
واسه زبان ..مهدوی نزاد خیلی زیاده//من رستگارپور میخونم با عصر کنکاش میتونم با این دوتا نصف تستارو بزنم؟

domous

عضو جدید
مرسی ازراهنماییتون.میشه بگید اولویت با کدوم هاست . چون اینها که خیلی زیادن.
دروس فنی چطور؟
من خدمتتون عرض کردم هر 10تا اولویت اصلی هست.این رو بدونید اگه روزی 10 ساعت مطالعه کنید میتونید جز رقیبهای اصلی باشید و رتبه خوب کسب کنید.منم سال 90 حدود 6ماه همینطور درس خوندم.و به زحمت تو تکمیل ظرفیت قبول شدم.
برای کسانی که میخوان رتبه متوسط کسب کنن ، فقط جزوات پارسه رو بخونن.البته بازم میگم اگه بتونید منابع بالا رو بخونید نیاز به مطالعه جزوات پارسه نیست.

domous

عضو جدید
واسه زبان ..مهدوی نزاد خیلی زیاده//من رستگارپور میخونم با عصر کنکاش میتونم با این دوتا نصف تستارو بزنم؟
الویت های زبان به شرح زیر هست.البته این نظر شخصی من هست.چون تست های این 3 سال آخر رو به راحتی با اینا حل کردم.
1-کتاب یا فلش کارت 504 - نکته: هم کلمات رو بخونید و هم جملات.چون نسبت به کلمه مورد نظر درک مطلب هم پیدا کنید.این نکته برای امتحان تافل و آیلتس هم صدق میکنه.
2-یه دیکشنری لغات تخصصی معماری.نکته:تو کتابفروشی ها کتابهای زیادی وجود داره.تقریبا کلماتشون مشابه هست.بعضی از دوستان هم فرهنگ تصویری لغات معماری با ترجمه دکتر احمدی نژاد رو تهیه میکنن.البته من خودم یه دیکشنری معماری جیبی دارم.(انتشارات صفار)
3-کتاب دکتر مهدوی نژاد
4-کتاب دکتررستگار پور
و در آخر برای اینکه خیالتون از جواب دادن به تمام سوالات راحت باشه کتاب یا فلش کارت 1100واژه.البته به دوستان تاکید میکنم اگه اون 4 تا منبع رو خوندن و باز نگران هستن اینو بخونن.

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
واسه منابع به نتیجه میرسم.باز دوباره قاطی میکنم...
یکی که تجربه داشته و موفق بوده بیاد منابع رو دقیق واسه درسا بگه

آگرین

عضو جدید
سلا.م ..من نتونستم تو ازمون ارشد ثبت نام کنم ...به نظرتون راهی هست برای ثبت نام ...مثلا با مرکز ازمون تماس بگیرم ؟؟؟؟؟

domous

عضو جدید
واسه منابع به نتیجه میرسم.باز دوباره قاطی میکنم...
یکی که تجربه داشته و موفق بوده بیاد منابع رو دقیق واسه درسا بگه
دوست عزیز من سال 90 با تراز 5961 دانشگاه آزاد واحد تبریز قبول شدم!این رو هم بگم کسی موظف نیست تمام اطلاعاتشو در اختیار بقیه قرار بده.من سر کلاسهای خودم هم این منابع رو پیشنهاد میدم به دانشجوها.
این پستهای اخیر رو هم به احترام دوستان قدیمی خودم قرار دادم...

آخرین ویرایش:

domous

عضو جدید
سلا.م ..من نتونستم تو ازمون ارشد ثبت نام کنم ...به نظرتون راهی هست برای ثبت نام ...مثلا با مرکز ازمون تماس بگیرم ؟؟؟؟؟
یکی از دوستان من این کار رو برای آزمون دکتری امسال انجام داده بود و براش ثبتنام کردن.البته سریع اقدام کنید

sasname

عضو جدید
سلام بچه ها کسی خبر جدیدی راجع به زمان اسکیس نداره؟ من انتخاب اولم تهران مرکز بود اگه جدا باشه بیچاره میشم

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام بچه ها کسی خبر جدیدی راجع به زمان اسکیس نداره؟ من انتخاب اولم تهران مرکز بود اگه جدا باشه بیچاره میشم
والا تو صفحات قبلی تایپیک من اینو گفتهخ بودم، من تو سایت مرکز آزمون، قسمت پرسشو پاسخش که پرسیدم جواب دادن در یک روز دو امتحان برگزار میشود، یکی دیگه از بچه ها هم پرسشده بود همینو گفته بودن، اتفاقا منم انتخاب اولم تهران مرکزه

بابالنگ دراز

کاربر بیش فعال
دوست عزیز من سال 90 با تراز 5961 دانشگاه آزاد واحد تبریز قبول شدم!این رو هم بگم کسی موظف نیست تمام اطلاعاتشو در اختیار بقیه قرار بده.من سر کلاسهای خودم هم این منابع رو پیشنهاد میدم به دانشجوها.این پستهای اخیر رو هم به احترام دوستان قدیمی خودم قرار دادم...
یه دونه ای شهابی;)به قول مشهدیا خیلی خوشت دروم:Dتبریز نسبت به شهرای دیگه راحت تر پاس میشه درسا.با وجود استادانی همچون سالک...بچه های تهران شمال که پوستشون کنده شده..صدیق مثل چی کار میکشه ازشون...الان جایی درس میدی؟اطلاعات تئوریکت عالیه..رضا جان هیچی دقیق معلوم نیست تو کنکور..ممکنه منابعی که میخونید ازش یوال بیاد ممکنه نیاد..چیزی که مهمه اینه که مثلا معماری جهان تو جزوه زارعی هم معماری جهانه تو قابوسی هم همونه منتها یه خورده جابجا گفتن یا این یه نکته گفته اونیکی یه نکته...مثلا معماری مصر یه بار اتفاق افتاده دیگه حالا هر جزوه ای بخونی معماری مصر همونه که بوده و هست..امیدوارم منظورمو رسونده باشم..شما اول یسری منابع رو انتخاب کن یه دور روزنامه وار بخون دستت بیاد چی به چیه بعد یبار تست بزن...بار دوم که خوندی میفهمی چیکار باید بکنی چیکار نه

domous

عضو جدید
یه دونه ای شهابی;)به قول مشهدیا خیلی خوشت دروم:Dتبریز نسبت به شهرای دیگه راحت تر پاس میشه درسا.با وجود استادانی همچون سالک...بچه های تهران شمال که پوستشون کنده شده..صدیق مثل چی کار میکشه ازشون...الان جایی درس میدی؟اطلاعات تئوریکت عالیه..رضا جان هیچی دقیق معلوم نیست تو کنکور..ممکنه منابعی که میخونید ازش یوال بیاد ممکنه نیاد..چیزی که مهمه اینه که مثلا معماری جهان تو جزوه زارعی هم معماری جهانه تو قابوسی هم همونه منتها یه خورده جابجا گفتن یا این یه نکته گفته اونیکی یه نکته...مثلا معماری مصر یه بار اتفاق افتاده دیگه حالا هر جزوه ای بخونی معماری مصر همونه که بوده و هست..امیدوارم منظورمو رسونده باشم..شما اول یسری منابع رو انتخاب کن یه دور روزنامه وار بخون دستت بیاد چی به چیه بعد یبار تست بزن...بار دوم که خوندی میفهمی چیکار باید بکنی چیکار نه
شما لطف دارید.محیط تبریز هم خوب بود.منم سه ترمه فارغ التحصیل شدم.تا ترم قبل کلاس داشتم.الان کم کم بایدکارای رفتنم رو انجام بدم برای همین این ترم کلاس نگرفتم.
این جزوه های موجود تو سطح آموزشگاه ها زیاد قابل استناد نیست.برای همین گفتم فقط کتابهای منبع رو بخونید.البته این حرفایی که میزنم برای کسانی هست که تراز خوب و دانشگاه معتبر میخوان قبول بشن.وگرنه کسانی که میخوان جاهای پرت قبول بشن با همون جزوه ها احتمال قبولی دارن.دیگه امتحان ارشد که مثل سابق مشکل نداره.مثل لیسانس راحت قبول میشین..

sama_abdm

عضو جدید
دوست عزیز من سال 90 با تراز 5961 دانشگاه آزاد واحد تبریز قبول شدم!این رو هم بگم کسی موظف نیست تمام اطلاعاتشو در اختیار بقیه قرار بده.من سر کلاسهای خودم هم این منابع رو پیشنهاد میدم به دانشجوها.
این پستهای اخیر رو هم به احترام دوستان قدیمی خودم قرار دادم...

توی دانشگاه تدریس میکنید؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا