همخوانی کنکور کارشناسی ارشد معماری دانشگاه آزاد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه دونه ای شهابی;)به قول مشهدیا خیلی خوشت دروم:Dتبریز نسبت به شهرای دیگه راحت تر پاس میشه درسا.با وجود استادانی همچون سالک...بچه های تهران شمال که پوستشون کنده شده..صدیق مثل چی کار میکشه ازشون...الان جایی درس میدی؟اطلاعات تئوریکت عالیه..رضا جان هیچی دقیق معلوم نیست تو کنکور..ممکنه منابعی که میخونید ازش یوال بیاد ممکنه نیاد..چیزی که مهمه اینه که مثلا معماری جهان تو جزوه زارعی هم معماری جهانه تو قابوسی هم همونه منتها یه خورده جابجا گفتن یا این یه نکته گفته اونیکی یه نکته...مثلا معماری مصر یه بار اتفاق افتاده دیگه حالا هر جزوه ای بخونی معماری مصر همونه که بوده و هست..امیدوارم منظورمو رسونده باشم..شما اول یسری منابع رو انتخاب کن یه دور روزنامه وار بخون دستت بیاد چی به چیه بعد یبار تست بزن...بار دوم که خوندی میفهمی چیکار باید بکنی چیکار نه

مرسی بابا جون
حرف خودمم همینه..جزوه ها همه یکیه از یه منبع هست...مثلا همون معماری مصر واسه هر جزوه که یه جور باشه که نیست.
جزوه هر کس کم و زیاد داره...حالا نکته اینجاست جزوه کدوم کامل تره...
تصمیم گرفتم اول یه سری منابع رو دوره کنم تا فروردین. بعدش تا خرداد هم بشینم تست بزنم..

mina.mj

عضو جدید
سلام خسته نباشید این منابع که گفین برا من که تازه شروع کردم زیاده پارسه چطوره؟میشه راهنمای کنید

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
میگم اگه اسکیس این دوره مثل بعضی دوره ها مثلا 5 تا کاغذA3 بدن....اونوقت چی بکشیم تو این کاغذا...اینکه میشه ترسیم فنی.اسکیس باید تو 50 در 70 باشه بشه شیت بندی کرد..تو اونا که نمیشه شیت بندی کرد.

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
میگم اگه اسکیس این دوره مثل بعضی دوره ها مثلا 5 تا کاغذA3 بدن....اونوقت چی بکشیم تو این کاغذا...اینکه میشه ترسیم فنی.اسکیس باید تو 50 در 70 باشه بشه شیت بندی کرد..تو اونا که نمیشه شیت بندی کرد.

برای سراسری هم 35 در 50 میدن، که شیت بندی نداره، واسه آزادم که A3
نه دیگه باید بیخیال شیت بندی و اینا شد

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای سراسری هم 35 در 50 میدن، که شیت بندی نداره، واسه آزادم که A3
نه دیگه باید بیخیال شیت بندی و اینا شد

پس باید چیکار کنیم؟؟
یعنی تو اون کاغذ های A3 چی بکشیم
یعنی پلان نما برش و سایت هر کدوم تو یه کاغذ؟؟؟

holooooooo

کاربر ممتاز
پس باید چیکار کنیم؟؟
یعنی تو اون کاغذ های A3 چی بکشیم
یعنی پلان نما برش و سایت هر کدوم تو یه کاغذ؟؟؟

آره دیگه هر کدوم تو یه کاغذ، مثلا پرسپکتیو سایت تو یه کاغذ، نما و مقطع هم فک کنم تو یه کاغذ جا میشه، پلانا هم هر کدوم تو یکی

holooooooo

کاربر ممتاز
چه تایپیکیه اینجا!!!!! انگار هیچکس حس و حال نداره!!!!! من که به شخصه نمیخونم!! با اینکه خیلی برام مهمه که قبول شم... :(

faeze dey

عضو جدید
سلام دوستان.میشه واس دروس فنی (عناصرجزییات و تنظیم شرایط و ...) ی سری منابع خوب واس ازاد معرفی کنید؟من واقعن نمیدونم واس دروس فنی چه کتاب یا جزوه ای باید بخونم.:redface::(

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم که گیر پایان نامه هستم وقت نمیکنم بخونم.
اینجور که شنیدم واسه ازاد دو ماه قبلش هم بخونی کفایت میکنه.

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.میشه واس دروس فنی (عناصرجزییات و تنظیم شرایط و ...) ی سری منابع خوب واس ازاد معرفی کنید؟من واقعن نمیدونم واس دروس فنی چه کتاب یا جزوه ای باید بخونم.:redface::(
اگه یکی به ما هم بگه ممنون میشیم...البته واسه ازاد

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه تایپیکیه اینجا!!!!! انگار هیچکس حس و حال نداره!!!!! من که به شخصه نمیخونم!! با اینکه خیلی برام مهمه که قبول شم... :(

کنکور تو خرداد ماه هست.از فروردین هم شروع کنی جدی بخونی راحت قبولی...الان که بهمن هستیم
تصمیمم این شد از روز عید استارت بزنم.

domous

عضو جدید
برای تنظیم شرایط کتاب ابنیه سنتی دکتر قبادیان+طراحی اقلیمی و اقلیم و معماری خیلی خوبه.جزوه پاسه و جزوه کاردانی به کارشناسی مدرسان شریف هم نکات کلیدی خوبی دارن

domous

عضو جدید
سلام خدمت بروبکس....امیدوارم آدینتون بخیر باشه...چقدم خلوته اینجا...معلومه همه رفتن درس بخونن:biggrin:
مهندس جان ما که دیروز 7ساعت مداوم سر کنکور بودیم..
اگه میخوای دانشگاه تاپ قبول بشی خب خودت برنامه ریزی کن.یادته 2سال پیش من هم با گروه 4 نفره این کارو انجام دادیم و همه هم قبول شدیم

domous

عضو جدید
برای درس شناخت مواد و مصالح که مطمئنا همه قوی هستید و همون جزوه پارسه و کاردانی به کارشناسی مدرسان کفایت میکنه.البته اگه ضعیف هستید کتابهای مصالح شناسی از سام فروتن،احمد حامی،سیاوش کباری و دکتر حسن رحیمی هم میتونید بخونید.من همشو تو کتابخونه ام دارمو خوندم و اکثرا مطالبش مشابه هست ولی دکتر رحیمی خیلی جامع و کاملتره

domous

عضو جدید
برای درس عناصر و جزییات باید از پایه شروع کنید.چون دامنه طرح سوالات یه مقدار وسیعتره نسبت به سایر مواد امتحانی.
عناصر و جزییات هنرستان
جزوه کاردانی به کارشناسی مدرسان
کتاب اجزا ساختمان و ساختمان از سیاوش کباری
اجرای ساختمان 1و2 حسین زمرشدی
جزوه ارشد پارسه هم خوبه چون نکات مهم چند تا از مباحث نظام مهندسی رو بیان کرده

domous

عضو جدید
و اما درس شیرین ایستایی.ایستایی سوالاتتش به دو صورت طرح میشه.تئوری و محاسباتی.منابعی که میشه براش ذکر کرد به شرح ذیل میباشد:
مبحث 9 و 10 مقررات ملی ساختمان(نظام مهندسی)
کتاب ساختمانها چگونه عمل میکنند
کتاب رفتار سازه ها
کتاب سازه و معماری
هرسه کتاب از پروفسور محمود گلابچی
و ئر آخز نکات کلیدی از جزوات کاردانی به کارشناسی مدرسان شریف و جزوه ارشد پارسه.

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای درس عناصر و جزییات باید از پایه شروع کنید.چون دامنه طرح سوالات یه مقدار وسیعتره نسبت به سایر مواد امتحانی.
عناصر و جزییات هنرستان
جزوه کاردانی به کارشناسی مدرسان
کتاب اجزا ساختمان و ساختمان از سیاوش کباری
اجرای ساختمان 1و2 حسین زمرشدی
جزوه ارشد پارسه هم خوبه چون نکات مهم چند تا از مباحث نظام مهندسی رو بیان کرده

مرسی دوموس جان...
ولی این منابع که خودمون میدونیم...
ما میگیم کدوم منابع واسه ازاد خوبه..؟! و از جزوه کیا بیشتر سوال میاد..مثلا خیلی ها میگن تنظیم شرایط جزوه قیابکلو واسه سراسری خوبه...
حالا حرف ما اینه چی واسه ازاد خوبه.

domous

عضو جدید
مرسی دوموس جان...
ولی این منابع که خودمون میدونیم...
ما میگیم کدوم منابع واسه ازاد خوبه..؟! و از جزوه کیا بیشتر سوال میاد..مثلا خیلی ها میگن تنظیم شرایط جزوه قیابکلو واسه سراسری خوبه...
حالا حرف ما اینه چی واسه ازاد خوبه.
خب ما هم همه اینا رو خوندیم.تو کنکور ارشد دانشگاه آزاد هیچی قطعی نیست!!!
یعنی اینکه همه اینا رو باید بخونی تا ببینی از کدوم میاد.من به این نتیجه رسیدم که دانشگاه آزاد هر سال سوالاتشو از یه کتاب میده.اما حالا فهمیدن اینکه از کدوم کتاب میده فقط همون وقت که سوالات رو بینتون توزیع میکنن مشخص میشه.حتی بعضی وقتا سوالات رو از کتابی میدن که اصلا تو منابع اعلام نکردن.
به عنوان مثال دیروز تو کنکور دکتری اکثر سوالات شناخت معماری ایران از کتاب باغ ایرانی بود.
بخاطر همین میگم باید همه رو بخونی که شانست بالاتر از بقیه باشه.چون اگه به یه کتاب اکتفا کنی و سوالات از یه کتاب دیگه باشه اونوقت سر کنکور میفهمی که انگار هیچی نخوندی

domous

عضو جدید
معماری جز رشته های تحصیلی به شمار میره که بین چندین رشته باید ارتباط برقرار کنه که به اصطلاح بهش میگن میان رشته.واسه همین اگه به فکر این هستید که برای یه ماده امتحانی فقط 1 یا 2 کتاب بخونید واقعا اشتباه میکنید.
حتی برای ما سوال از کتابهای شهید مطهری هم داده بودن!!!!
آزاد یا دولتی هم فرق آنچنانی نداره.فقط واسه درس زبان هست که دولتی مشکلتره

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب ما هم همه اینا رو خوندیم.تو کنکور ارشد دانشگاه آزاد هیچی قطعی نیست!!!
یعنی اینکه همه اینا رو باید بخونی تا ببینی از کدوم میاد.من به این نتیجه رسیدم که دانشگاه آزاد هر سال سوالاتشو از یه کتاب میده.اما حالا فهمیدن اینکه از کدوم کتاب میده فقط همون وقت که سوالات رو بینتون توزیع میکنن مشخص میشه.حتی بعضی وقتا سوالات رو از کتابی میدن که اصلا تو منابع اعلام نکردن.
به عنوان مثال دیروز تو کنکور دکتری اکثر سوالات شناخت معماری ایران از کتاب باغ ایرانی بود.
بخاطر همین میگم باید همه رو بخونی که شانست بالاتر از بقیه باشه.چون اگه به یه کتاب اکتفا کنی و سوالات از یه کتاب دیگه باشه اونوقت سر کنکور میفهمی که انگار هیچی نخوندی
اگه اینجوریه که باید همه چیز بخونی...ولی واقعا هم منابع مشخصی نداره..
هر کی اطلاعات عمومیش بیشتر باشه راحت تر پاسخ میده

faeze dey

عضو جدید
یعنی همین کتابایی ک گفتین کفایت میکنه؟واس درک معماری ازاد چه پیشنهادی دارین؟

atena33

عضو جدید
سلام بچه ها...............کوشین؟منم میخام شروع کنم.از تستا شروع میکنم و اینکه اصل منابع رو میخونم:)

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تبریک میگم بشما بچه مایه دارهای این تاپیک ک میخواین ازاد شرکت کنید :).. ترمی 2.5... 3تومن خیلی پوله :((

eng.anita

عضو جدید
من از سال ۹۰ شروع می کنم .از آخر می رم اول ۲ سال آخر رو هم از همه آخر می زنم.

eng.anita

عضو جدید
دوستان من دانشجوی کارشناسی نا‍‍ بیوسته بودم تا حالا می شه گفت چندین بار منابع معماری رو خوندم ولی این ازاد یه چیزه دیگه اس من قبلا کتاب های فنی حرفه ای رو مرور کردم و بارسال سر جلسه ازاد دیدم اکثرا از اونا دادن و تست های نظام .منابعی که می خوام بخونم اینان ۱-تستای کنکاش سراسری و ازاد ۲- تست های نظام ۴-کتاب های فنی حرفه ای ۵-کتاب های مقررات ملی ۶-لغات IELTS
البته اینم بگم اطلاعات تاریخ من خوبه به این خاطر فعلا تو برنامم نیس نگه داشتم آخر سر مرور کنم.دوستان می تونن همراه اینا تاریخ هم بخونن.

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ترمی ۲ میلیونه یک میلیونم وام می دن دیگه چاره چیه مجبوریم.

ولی من از هرکی که داره میره پرسیدم میگه 2.5 3 تومن ... یه جوری میگی وام میدن انگار پولشو واریز میکنن حسابت :biggrin: . عزیزم وام دانشگاه پولی رد و بدل نمیشه فقط شهریه شما تو دانشگاه صفر میشه و بصورت اقساط پرداخت میکنی که همه دانشگاه ها اینکارو میکنن پس وام دانشگاه چیز عجیبی نیست . یا یه بابای مایه دار میخواد یا یه شغلی که حداقل ماهی 800 چوق ازش بشه دربیاری :(

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا