هاوکينگ : خدا آفريدگار عالم نيست!

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
ضمنا خود هاوکینگ هم تو کتاب تاریخچه ی زمانش اشاره کرده که در دنیای علم دانشمندا بعد از پیشرویه زیاد به موضوعات غیر قابل توجیهی میرسند که تنها توجیهش میتونه وجود خداوند باشه

abu_72

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من اين هاوكينگ از بس كه روي نسبيت انشتين مانور داده مغزش تعطيل شده

يك جا ميگه خدا هست يكجا ميگه نيست

JavadMessi

مدیر بازنشسته
شاید آقای هاوکینگ یکی از بزرگترین فیزیکدانان حال حاضر باشد اما اگر واقعا چنین نظری پیدا کرده به این دلیل است که در علم خود غرق شده است و می خواهد تمام هستی را با علم خود ثابت کند نه بوسیله عقل خود

mohammadali123

عضو جدید
علم راهی بسوی آفریدگار جهان

علم راهی بسوی آفریدگار جهان

سلام

طبیعتا آفریدگار جهان را بر اساس قوانینی بنا کرده است و حتی معجزات نیز بر اساس قوانینی ناشناخته برای بشر انجام می شوند. اما آیا آگاهی از قوانین حاکم بر جهان یعنی جهان نیازمند خالقی نمی باشد. افرادی که اینگونه می اندیشند آفریدگار را در جهل خود می بینند. چه خوب است که آفریدگار را در دانسته های خود ببینیم نه در ندانسته های خود، تا افزایش علممان باعث افزایش ایمانمان بشود.

استفان هاوکینگ (Stephen Hawking) یکی از ماتریالیست ها در کتاب (A Brief History of Time) می گوید: اگر سرعت انبساط جهان یک ثانیه بعد از بیگ بنگ فقط اندکی کمتر بود جهان بر روی خود فروپاشیده می شد قبل از اینکه به ابعاد فعلی خود برسد. همچنین روگر پنروس (Roger Penrose ) از همکاران هاوکینگ و کسی است که مطالعات زیادی را در زمینه سیاهچاله ها انجام داده است. پنروس احتمال تصادفی بوجود آمدن جهان را محاسبه کرده است. این احتمال نسبت: یک تقسیم بر 1010123 می باشد.

کتاب: علم راهی بسوی آفریدگار جهان

نویسنده نویسنده و گرد آورنده : محمد علی کوشش
سر سلسله تمام معتقدات دینی ایمان به خداست. حضرت علی (ع) می فرمایند: اول دین، آغاز دین، پایه دین و ریشه دین خداشناسی است. اما آیا ما تاکنون در رابطه با یک چنین چیز مهمی به اندازه کافی تفکر کرده ایم. توجه داشته باشید که توحید از اصول دین می باشد و در اصول دین تقلید جایز نیست و همچنین توجه داشته باشید که پیامبر(ص) فرمودند: یک ساعت تفکر از عبادت هفتاد سال بهتر و بالاتر است

راههای بسیاری وجود دارد که انسان را به خداشناسی هدایت می کند. کسی که بخواهد با برهان و دلیل به این هدف مقدس برسد می تواند به فرا خور حال خویش و به اندازه نیروی فکری خود از آن راههای گوناگون استفاده کرده و به وجود آفریدگار جهان پی ببرد. تنها چیزی که در این راه لازم است توجه، تفکر، جستجو نمودن و روحیه حقیقت یابیست.

با پیشرفت علوم، پایه های خداشناسی محکمتر می گردد و هر روز پرده ای تازه از اسرار آفرینش برداشته می شود. به قول یکی از دانشمندان (هرشل): هر قدر دائره علم وسیعتر می گردد استدلالات دندان شکن تر و قویتری برای وجود خداوند ازلی و ابدی بدست می آید، در واقع علماء زمین شناسی و ریاضی دانها و دانشمندان فلکی و طبیعی دانها دست به دست هم می دهند و کاخ علم یعنی کاخ با عظمت خدا را محکم برپاساخته اند. بدیهی است که آشنایی با کاخ علم، به ما کمک خواهد کرد تا عظمت خداوند را بیشتر درک کرده و حق بندگیش را بیشتر ادا کنیم. یکی دیگر از راههای اثبات وجود آفریدگار معجزه است. اعجاز یکی از ساده ترین راههای اثبات وجود خداوند است. قرآن که معجزه جاوید آخرین پیامبر است، می تواند راهی ساده برای اثبات وجود آفریدگار باشد، در حقیقت هر آیه از قرآن که نشان بدهد هیچ بشری نمی توانسته در ۱۴۰۰ سال پیش چنین چیزی را بگوید، به نوعی وجود خداوند را ثابت کرده است. آخرین روش اثبات وجود خداوند که در این کتاب مورد بررسی قرار می گیرد، رفتارشناسی آخرین فرستاده خداوند، حضرت محمد(ص) می باشد. در حقیقت یکی از راههای تشخیص پیامبران راستین از مدعیان دروغین نبوت، بررسی رفتار آنها می باشد. با توجه به روشن بودن ابعاد مختلف زندگی آخرین پیامبر، به بررسی رفتار پیامبر رحمت می پردازیم که به نوعی اثبات نبوت ایشان و در نتیجه اثبات وجود آفریدگار می باشد.

وبلاگ: علم راهی بسوی آفریدگار جهان
http://khodavaelm.blogfa.com/cat-36.aspx

لینک دانلود کتاب: علم راهی بسوی آفریدگار جهان
http://www.persiangig.com/pages/dow...i.persiangig.com/Pdf/Science a way to God.pdf

بحث های خداشناسی: در زیر کتاب، علم راهی بسوی آفریدگار جهان را بخوانید:
http://ketabnak.com/comment.php?dlid=16925

kaveh.farakhrozi

عضو جدید
به نظر من این که خدا وجود داره یا نه نظریه که بستگی به عقاید هر فرد داره و هر کس بگه خدا وجود نداره دروغ گفته چون هیچ کس نمیتونه بدون خالق باشه و این یه غریزه ذاتیه.

toolsweb

عضو جدید
پاسخ از روی علم نه دین

پاسخ از روی علم نه دین

تا جایی که یادم میاد و از مفسرین شنیده بودم:
خدا خودش در قرآنش گفته هیچکدوم از کاراش بی منطق نیست و حتی معجزاتش علمیه که در اون زمان شناخته نشده بوده وبه عنوان معجزه شناخته شده ومنطق بسیاری از معجزات در آخرالزمان مشخص میشه یعنی تبدیل چوب به اژدها یک عمل کاملا علمیه!:warn::)
.
.
.
با این حساب میشه گفت سخن جناب هاوکینگ چیزی نیست جز مزخرف!!!!!!

چرا که خدا همون علم مطلقه!!!!:cry::que::gol:;)

خوب این بهش میگن وعده سر خرمن
اخر زمان کجا بود
ضمنا همین جور که راسل میگه درون فلسفه ندانم گرام بیرون از فلسفه ناخدا گرا
یعنی درون فلسفه به هیچ وجه نمیشه خدا رو اثبات کرد تو حالا چه طور میگی خدا در قران گفته
معلومه هیچ از فلسفه سرت نمیشه
ولتر فلسفه دان بزرگ میگه انسان خدارو افرید
یعنی خدا ساخته ذهن انسانه
ضمنا استیون هاوکینگ من مستندشو دیدم
اونجا بیگ بنگ رو کاملا اثبات کرد در مقابل همه استادان برجسته فیزیک
فقط یه مشکل هست که این ذره اتم از کجا امد
اونم خودش یه جوابی داره ولی استیون زیاد در مورد حرف نزد گفت ما در حال بررسی هستیم به یه جایی رسیدیم
ولی هنوز زوده ولی میتونم قول بدم خدایی وجود نداره
ضمنا شما میگین خدا خودشو خود به خود به وجود اورد با عقلتون جور میشه
ولی وقتی میگیم اون ذره خود به خود به وجود اومده باورتون نمیشه
به نظر من این صفحه رو بخونیین بد نیست
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%82%D9%88%D8%B1%DB%8C_%DA%86%D8%A7%DB%8C_%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D9%84

همیشه از روی اعتقاد دینی حرف نزنین شاید اشتباه باشه

گاما

عضو جدید
شاید آقای هاوکینگ یکی از بزرگترین فیزیکدانان حال حاضر باشد اما اگر واقعا چنین نظری پیدا کرده به این دلیل است که در علم خود غرق شده است و می خواهد تمام هستی را با علم خود ثابت کند نه بوسیله عقل خود
دوست عزیز میتونید تفاوت علم و عقل رو برای من روشن کنید ؟

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوست عزيز
همون طور كه ميدوني:
علم حاصل تفكر و تعقل وتجربه ي بشره.
اگر در روز از شما بپرسند:
الان روزه يا شب مسلما" ميگي روز چون به اون علم داري.
آيا در جواب دادن به اين سوال از عقلت استفاده نكردي؟
پس علم مجزا از عقل نيست( حد اقل نه به اون صورت كه شما ميگي).

kaveh.farakhrozi

عضو جدید
بشر هر چیزی که داره و تا الان به اون دست پیدا کرده زاده ی ذهن و اندیشه ی خودشه.فکر میکنم که این پاسخ خوبی برای این سوال باشه.به نظر شما چه طور؟

ROOZGAR

عضو جدید
میشه یکی از دوستانی که اینجا داره هاوکینگ رو نقد میکنه این اصطلاحات رو برام تعریف کنه و مشت محکمی تو دهن من بزنه !؟

1-انفجار بزرگ
2-سیاه چاله
3-قانون همه چیز
4-جهان پایستار
5-حد چاندرا
6-نسبیت خاص و عام

دوستی که میگه انفجار بزرگ رو کی بوجود آورد باید بدونه زمان اون انفجار هیچ چیزی جز اون انفجار وجود نداشته که بخواد خدایی کنه یا بندگی....

حالا یکی این اصطلاحات رو واسم تعریف کنه تا یه بحث خشنگ با هم داشته باشم
ممنون

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
انفجار بزرگ:
بطور مختصر میشه گفت
در چند میلیارد سال پیش ذراتی متراکم و فوق العاده چگال در اثر نیروی گرانش موجود بینشون با انفجار مهیبی متلاشی شدن.
که به نظر بعضی آغاز زمان هست.
و جهان در همون لحظه شروع به شکل گرفتن کرده.
اما میگن خود اون ذرات چگال حاصل انقباض جهانی مثل جهان خودمون بوده.

آخرین ویرایش:

ROOZGAR

عضو جدید
انفجار بزرگ:
بطور مختصر میشه گفت
در چند میلیارد سال پیش ذراتی متراکم و فوق العاده چگال در اثر نیروی گرانش موجود بینشون با انفجار مهیبی متلاشی شدن.
که به نظر بعضی آغاز زمان هست.
و جهان در همون لحظه شروع به شکل گرفتن کرده.
اما میگن خود اون ذرات چگال حاصل انقباض جهانی مثل جهان خودمون بوده.

بله
من کاملترش میکنم
جهان ما یک جهان گسترش یابنده هست یعنی سیارات و ستاره ها دارن از هم دور میشن. که این فرضیه وقتی تلسکوپ هابل رو به فضا فرستادن و با اندازه گیری فاصله ها تائید شده
این یعنی چی!؟
یعنی یه زمانی ل جرم موجود در عالم با اندازه یک اتم متراکم و فشرده بوده که بر اثر افزایش فشار منفجر شده
دوستان توجه کنن که کل جرم عالم تو اون انفجار بوده به عبارت دیگه چیز دیگه ای وجود نداشته که بخواد هدایتش کنه

و البته بر طبق نظریه نسبیت تو اون چگالی و فشار عملا زمان ثابت بوده و حرکت نمیکرده
با پیدایش انفجار از فشار کم شده و زمان بوجود اومده و شروع به حرکت کرده که به اون میگن لحظه 0 و بعد از اون دما با گسترش یافتن کم شده و ...که به اون بحث الان نمیرسم

اما نظریه ای که وجود داره و هنوز تائید نشده در مورد اینده هست
دو حالت وجود داره
1- این گسترش یافتن همینطور ادامه پیدا میکنه تا جایی که بر اثر فاصله دافعه به جاذبه تبدیل میشه و روند معکوس میشه و دوباره به سمت هم بر میگردن که این بستگی به جرم موجود در عالم داره که چون هنوز نتونستن دقیق جرم عالم رو تعیین کنند تائید نشده

و 2- اینکه جاذبه حاصل از جرم عالم اونقدر کمه که نمیتونه روند رو معکوس کنه و این روند ادامه پیدا میکنه تا بینهایت که به این میگن جهان پایستار

اینا شد تعریف چند تا از اون اصطلاحات
کسی معنای بقیشو نمیدونه!؟

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سیاه چاله:
محیطی از فضاست که از تراکم ذرات بسیار زیادی بوجود آمده که گرد محوری میچرخند و دارای گرانش فوق العاده زیاد است
که اجرام اطراف خود رو به سمت خودش میکشه.
این نیرو بقدری زیاده که حتی نور هم با سرعت زیادش نمیتونه ازش فرار کنه.

ROOZGAR

عضو جدید
سیاه چاله:
محیطی از فضاست که از تراکم ذرات بسیار زیادی بوجود آمده که گرد محوری میچرخند و دارای گرانش فوق العاده زیاد است
که اجرام اطراف خود رو به سمت خودش میکشه.
این نیرو بقدری زیاده که حتی نور هم با سرعت زیادش نمیتونه ازش فرار کنه.

بله..مرسی
اصولا ستاره هایی که از حد چاندرا بیشتر باشن میتونن سیاه چاله بشن حد چاندرا فک کنم 1.4 برابر خورشید خودمونه

اینطوری به وجود میان که فرض کنید قطر خورشید 10 کیلومتر باشه
وقتی بمیره تمام جرمش بر اثر فشار جمع و فشده میشه و چگالیش بالا میره و باعث میشه روی سطحش جاذبه فوقالعاده قوی باشه
در سطح سیاه چاله جاذبه اونقدر قویه که حتی نور هم نمیتونه ازش خارج بشه همه این حرفا رو زدم که بگم
خدا..یا حداقل اون خدایی که به ما شناسوندن در داخل سیاه چاله ها وجود نداره و اونجا از کنترلش خارج هست و البته قبل از انفجار بزرگ هم وجود نداشته و در انجار بزرگ هم دخل و تصرفی نکرده

و ضمنا اگه جرم موجود در عالم کافی نباشه نمیتونه اونو برگردونه به انفجار بزرگ

حدود سه سال پیش کلیساس کاتولیک انفجار بزرگ رو پذیرفت و البته گفت که نباید در مورد رابطه خدا و انفجار بزرگ حرفی زده بشه چون این راز خلقت هست :دی

من در مورد وجود یا عدم وجود خدا حرفی نمیزنم اما اگر خدایی باشه نه اونقدر که ما فکر میکنیم قادره هست نه اونقدر که ما فکر میکنیم حکیم هست و نه ....

جوجه سرامیکی

عضو جدید
اگه راستش رو بخواین من از چیزی نمیترسم جز جهان.واقعا من میترسم از اینکه میبینم اینهمه دنیا بزرگه و ما کوچک.وهمیشه برام جای سواله این جهان بالاخره باید یه جا تمومی داشته باشه.مگه میشه بی انتها باشه؟سرو ته نداشته باشه.یا فقط ماها تو این دنیا هستیم؟و من شنیدم میگن این دنیایی که ما تصور میکنیم با تمام ستارگان و کهکشان ها و ...... یکی از هزاران دنیایی ست که وجود دارند.یعنی چندین جهان دیگر هم وجود دارد.من کلی ویدئوشون رو دارم اما نمیشه از کامپیوترم لینکشون کنم.وگرنه میزاشتم و میدید.

arashlolos

عضو جدید
اگه راستش رو بخواین من از چیزی نمیترسم جز جهان.واقعا من میترسم از اینکه میبینم اینهمه دنیا بزرگه و ما کوچک.وهمیشه برام جای سواله این جهان بالاخره باید یه جا تمومی داشته باشه.مگه میشه بی انتها باشه؟سرو ته نداشته باشه.یا فقط ماها تو این دنیا هستیم؟و من شنیدم میگن این دنیایی که ما تصور میکنیم با تمام ستارگان و کهکشان ها و ...... یکی از هزاران دنیایی ست که وجود دارند.یعنی چندین جهان دیگر هم وجود دارد.من کلی ویدئوشون رو دارم اما نمیشه از کامپیوترم لینکشون کنم.وگرنه میزاشتم و میدید.
سلام منم گیلانم
سرو ته که بعضیا میگن داره یعنی اون سرو تهشون همچنان داره زیادتر میشه(انبساط)
یکی از هزاران دنیایی ست که وجود دارند
یکی از هزاران که نه!
ویدئوی چی داری؟

بهنام آقائي

عضو جدید
سلام
الان برنامه ای چند قسمتی به اسم سفر به جهان هستی با استیون هاوکینگ از شبکه من و تو 2 داره پخش میشه ، فکر کنم اگر ببینیدش بهتر متوجه منظور هاوکینگ میشید

گاما

عضو جدید
یکی از هزاران که نه!
اتفاقا یکی از تئوری ها میگه دنیای ما ( با همه عظمتش ) مثل یک حبابه که در اقیانوسی از این حبابها غوطه وره . حالا شما حساب کن چند تا دنیا میشن !
که البته اینها فعلا در حد تئوری هستن

کهکشان زیبا

عضو جدید
سلام خداییش با این جناب گاما حال میکنم!خیلی up to date هستی البته مثل خودم:Dمن واقعا حرص میخورم از بعضی از این افراد که اینقدر سطح فکریشون محدوده که بدون هیچ شناختی از کسی که در موردش حرف میزنن بهش توهین میکنن ما اصلا در حدی نیستیم که بخواییم نظریه های همچین دانشمندی رو زیر سوال ببریم.هاوکینگ کل عمرشو درباره این مسائل تحقیق کرده و درس خونده استیون هاوکینگ کم شخصیتی نیست.تورو به هرکسی که به عنوان خدا بهش اعتقاد دارین اینقدر کوته فکر نباشید.هرکسی برای خودش خدایی داره اما نه اون خدایی که هر لحضه بر اعمال ما نظارت داشته باشه نه به هیچ عنوان.البته الان میدونم خیلی از شماها که خشکه مذهبی هستین به من فحش میدین اما اشکال نداره یک روزی متوجه تعصبات مذهبی پوچ خودتون میشین که خیلی دیره...:razz:به امید اینکه هیچ نادانی در این جهان بی انتها وجود نداشته باشه.بای

abu_72

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خداییش با این جناب گاما حال میکنم!خیلی up to date هستی البته مثل خودم:Dمن واقعا حرص میخورم از بعضی از این افراد که اینقدر سطح فکریشون محدوده که بدون هیچ شناختی از کسی که در موردش حرف میزنن بهش توهین میکنن ما اصلا در حدی نیستیم که بخواییم نظریه های همچین دانشمندی رو زیر سوال ببریم.هاوکینگ کل عمرشو درباره این مسائل تحقیق کرده و درس خونده استیون هاوکینگ کم شخصیتی نیست.تورو به هرکسی که به عنوان خدا بهش اعتقاد دارین اینقدر کوته فکر نباشید.هرکسی برای خودش خدایی داره اما نه اون خدایی که هر لحضه بر اعمال ما نظارت داشته باشه نه به هیچ عنوان.البته الان میدونم خیلی از شماها که خشکه مذهبی هستین به من فحش میدین اما اشکال نداره یک روزی متوجه تعصبات مذهبی پوچ خودتون میشین که خیلی دیره...:razz:به امید اینکه هیچ نادانی در این جهان بی انتها وجود نداشته باشه.بای

به اميد اينكه هيچ ناداني نباشه

منتظر مي مانيم تا حق روشن شود

ما اصلا در حدی نیستیم که بخواییم نظریه های همچین دانشمندی رو زیر سوال

خب اشتباه گفتي عزيزم

اين نظريه داده

بقيه هم نقد ميكنن

چرا در اون حد نيستي

خدا كه نيست ، هاكوينگه
يك آدم فلج كه دنيا رو نديده ، نهايت دنيا رو از پشت لنز دوربين و تلسكوپ ديده

اين دانشمند محترم كه من خيلي تو فيزيك قبولش دارم
وقتي ميخواد اعتقادات ملت رو نقض يا نقد كنه بايد تحقيق كنه ، نه ؟؟؟

نه دهنش رو باز كنه و حرف بزنه

کهکشان زیبا

عضو جدید
به اميد اينكه هيچ ناداني نباشه

منتظر مي مانيم تا حق روشن شود

ما اصلا در حدی نیستیم که بخواییم نظریه های همچین دانشمندی رو زیر سوال

خب اشتباه گفتي عزيزم

اين نظريه داده

بقيه هم نقد ميكنن

چرا در اون حد نيستي

خدا كه نيست ، هاكوينگه
يك آدم فلج كه دنيا رو نديده ، نهايت دنيا رو از پشت لنز دوربين و تلسكوپ ديده

اين دانشمند محترم كه من خيلي تو فيزيك قبولش دارم
وقتي ميخواد اعتقادات ملت رو نقض يا نقد كنه بايد تحقيق كنه ، نه ؟؟؟

نه دهنش رو باز كنه و حرف بزنه

ببین اصلا در مورد اعتقاد حرف نزن که هرچی بدبختی داریم از همین چیزاست.ما هیچکدوممون یک دهم هاوکینگ اطلاعات نداریم شما آدمای تعصبی هیچ وقت از این بهتر نمیشین همیشه محدودین حالا در کل میگم نه خود شما اصلا قصد توهین به شما رو ندارم.آخه تا لان با این اعتقادات به کجا رسیدین؟!!جز این که فقط جلوی پیشرفت آدمو میگیره چه سودی داره.من خودم به این چیزا اعتقاد ندارم اما این به این معنی نیست که آدم بدی هستم یا به قول بعضی ها کافرم!مگه انسان بودن فقط به این چیزاست...هاوکینگ هم اگه قرار بود اینجوری باشه و کل زندگیشو پای اعتقاد به مذهب و از این چیزا بزاره که دیگه هچین دانشمندی نمیشد که بیشتر سوال های پایه و اساسی فیزیکو جواب داده.

گاما

عضو جدید
تا حالا این سوال برات پیش نیومده که: اتم چجوری به وجود اومده؟
عزیزم فیزیک بخون تا بفهمی اتم چطور بوجود اومده !
هرگز فکر نکن جایی که دیگه عقلت نمیکشه خدا ایستاده اونجا فقط تاریکی ندانسته های تو هست و بس

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
عزیزم فیزیک بخون تا بفهمی اتم چطور بوجود اومده !هرگز فکر نکن جایی که دیگه عقلت نمیکشه خدا ایستاده اونجا فقط تاریکی ندانسته های تو هست و بس
در مقابل نظریه ی دموکریتوس که بیان کرد کفتم..............بدشم این که هرجا به بنبست برسیم ((به قول تو خدا ایستاده)) نظر هاوکینگه.....................تو تاریخچه ی زمان گفته..........برو بخون.........

گاما

عضو جدید
در مقابل نظریه ی دموکریتوس که بیان کرد کفتم..............بدشم این که هرجا به بنبست برسیم ((به قول تو خدا ایستاده)) نظر هاوکینگه.....................تو تاریخچه ی زمان گفته..........برو بخون.........
دوست عزیز من تاریخچه زمان رو خیلی سال پیش خوندم ( حدود 18 سال قبل ) و الان دم دستم نیست که ببینم شما به کدوم جمله داری استناد میکنی اگر کتاب رو دم دستت داری عین جمله رو همراه با چند جمله قبل و بعدش بنویس تا بهتر بفهمم
ولی از این گذشته این که بشر در طول تاریخ هر کجا دیگه عقلش نکشیده و دانشش تموم شده به سرعت خدا رو وسط کشیده چیز جدیدی نیست یک زمانی خدا برای بشر رعد و برق و خورشید و امثال این بود، امروز بیگ بنگ و ماوراء الطبیعه ،پس فردا معلوم نیست چی !
حرف من اینه که تا دیدیم چیزی رو نمی دونیم ، سریع از خدا مایه نگذاریم بریم و دانشمون رو زیاد کنیم

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
دوست عزیز من تاریخچه زمان رو خیلی سال پیش خوندم ( حدود 18 سال قبل ) و الان دم دستم نیست که ببینم شما به کدوم جمله داری استناد میکنی اگر کتاب رو دم دستت داری عین جمله رو همراه با چند جمله قبل و بعدش بنویس تا بهتر بفهمم ولی از این گذشته این که بشر در طول تاریخ هر کجا دیگه عقلش نکشیده و دانشش تموم شده به سرعت خدا رو وسط کشیده چیز جدیدی نیست یک زمانی خدا برای بشر رعد و برق و خورشید و امثال این بود، امروز بیگ بنگ و ماوراء الطبیعه ،پس فردا معلوم نیست چی ! حرف من اینه که تا دیدیم چیزی رو نمی دونیم ، سریع از خدا مایه نگذاریم بریم و دانشمون رو زیاد کنیم
منم 4-5 ماه پیش خوندمش..........فصل آخرش که در مورد خدا و از اینجور چیزا بحث میکنه اشاره شده...........دقیقن جملشو یادم نیست...............بدشم(مثال) گیریم بدونیم دنیا ی ما از یه انفجار بزرگ بوجود اومده و همه چی به اون ختم میشه...........چی باعث انفجار شده ؟ یا اینکه چرا 100000000 سال قبلش اتفاق نیوفتاده؟بنظرت جواب منطقی ای میشه واسش پیدا کرد؟

گاما

عضو جدید
منم 4-5 ماه پیش خوندمش..........فصل آخرش که در مورد خدا و از اینجور چیزا بحث میکنه اشاره شده...........دقیقن جملشو یادم نیست...............بدشم(مثال) گیریم بدونیم دنیا ی ما از یه انفجار بزرگ بوجود اومده و همه چی به اون ختم میشه...........چی باعث انفجار شده ؟ یا اینکه چرا 100000000 سال قبلش اتفاق نیوفتاده؟بنظرت جواب منطقی ای میشه واسش پیدا کرد؟
چرا فکر می کنی نمیشه جواب منطقی براش پیدا کرد ؟! تمام چیزهایی که امروز برای من و تو عادی و پیش پا افتاده محسوب میشن روزگاری جزو مسائلی بودن که دانشمندای بزرگ دنیا برای فهمیدنشون جاضر بودن جون بدن .
عجیب نیست اگر طی سالهای آینده بشر پرده از قبل از بیگ بنگ هم برداره چرا فکر میکنی بیگ بنگ آخرین مجهول دنیاست و بشر نمیتونه بفهمه چرا اتفاق افتاده ؟ در دنیای علم غیر ممکن وجود نداره .