نامه سرگشاده يك دانشجو به اصغر فرهادي!

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
آقاي اصغر فرهادي شما كه «جدايي نادر از سيمين» را ساختيد و اسكار هم گرفتيد، مبارك تان باشد! ولي من هم چند كلمه اي با شما حرف دارم...

برادر اصغر!

اينجا بعضي ها مي گويند شما به قصد اعتراض و دشمني با آرمان هاي ملت اين فيلم را ساخته ايد و برخي هم مي گويند شما بهترين فيلم سينماي ايران را ساخته ايد. ولي من با اين حرف ها كاري ندارم. با اينكه فيلم شما، من و ملت من را دروغگو مي خواند و تنها راه رهايي را مهاجرت به خارج مي داند، با اينكه در ذهن شما چادر زيباي ما كه از پاك ترين گوهر آفرينش يعني مادرمان زهرا(س) به ما به ارث رسيده، گره خورده با فقر و بي فرهنگي، خشونت و بدبختي، با اينكه بازيگران فيلم شما در مصاحبه با رسانه هاي بيگانه به عدم امكان پخش صحنه هاي مبتذل در سينماي ايران اعتراض مي كنند و با اينكه آقاي شمقدري با شوق فراواني فيلم شما را تحسين مي كند، با اينكه بنياد فارابي هزينه فيلم بعدي شما را تضمين مي كند و با اينكه شما برنده جايزه جشنواره فجر شديد و با اينكه حرف هاي حاتمي كيا در برنامه «راز» سانسور مي شود تا به شما و فيلم تان برنخورد! و با اينكه شما ادعا داشتيد هر چه داريد از مردم است، هيچ كاري ندارم، فقط مي خواهم براي تان بنويسم وقتي كه ايران نبوديد اينجا چه گذشت!

وقتي شما آن طرف تر از آب ها براي معرفي فيلم تان در محافل سينمايي حضور پيدا مي كرديد و وقتي گره كروات تان را در آينه محكم مي كرديد، اينجا در خيابان شريعتي، رو به روي يكي از دانشكده ها انفجاري رخ داد!

وقتي شما به عنوان مرد مسلمان دستان نامحرم آنجلينا جولي را با افتخار و با لبخند مي فشرديد، اينجا پسري به نام «عليرضا روشن» يتيم شد و زني با صلابت اعلام كرد كه به همسر «شهيدش» مي بالد!

وقتي شما قند در دل تان آب مي شد كه قرار است جايزه «اسكار» بگيريد، ما اينجا با چفيه هاي مشكي به بدرقه شهيدان مان رفتيم!

برادر اصغر، ببخشيد يادم رفت كه شما ديگر برادر ما نيستيد!

همان هايي كه به شما اسكار دادند عليرضاي ما را هم يتيم كردند.

آقاي فرهادي وقتي شما و دوستان تان كه به نشانه تمدن از گردن شان پاپيون آويزان كرده بودند، قاه قاه مي خنديديد و بر مجسمه طلايي بوسه مي زديد، ما اينجا با «حاجي بخشي» وداع كرديم!

راستي «نه نه علي» را مي شناختيد؟ شايد او براي تان دعا كرد كه اسكار را برنده شديد! خداكند. نه نه علي از شما به علي اش چيزي نگويد. شما كه نبوديد او هم رفت پيش علي اش...

با خودتان فكر كرده ايد كه چرا فيلم تان مورد توجه غرب قرار گرفته است؟ به نظرتان اگر فيلمي از نكات مثبت جامعه ايراني مي ساختيد با كيفيت بالا، بازهم به شما اسكار مي دادند؟

آقاي فرهادي مگر شما فرزند اين خاك نبوديد؟ مگر براي اين ملت فيلم نساختيد؟ پس چه شد كه زبان به تشكر از «مايكل باركر» گشوديد و فراموش كرديد همت، باقري و باكري را! نكند اينها را نمي شناسيد؟

ما هم به سبك خودمان فيلم، هنر و جشنواره را مي فهميم ولي بي تعارف مي گويم كه «گول» خورديد و ارزان فروختيد! شما با آنجلينا جولي دست حرام داديد و ما اينجا با فرشتگاني به نام«شهيد»دست بيعت داديم و افسوس كه ديگر وقتي براي جبران ضررتان نيست...

تهران- آسيه كلايي- دانشجو

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
توجه : این متن هیچ ربطی به من نداره . پس الکی به من گیر ندید .
:Dمتنش به نظرم جالب بود . گفتم بذارمش ببینم نظر شما چیه ...

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
هرکی باننش دعواش میشه برااصغرفرهادی نامه مینویسه.
کلا تواین نامه سعی کرده همه چیزو به ربط بده
البته اون جمله اولتون مربوط میشه به خواننده ها :D
درضمن بعضی چیزاش همچین بی ربطم نیست ... ;)

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با خودتان فكر كرده ايد كه چرا فيلم تان مورد توجه غرب قرار گرفته است؟ به نظرتان اگر فيلمي از نكات مثبت جامعه ايراني مي ساختيد با كيفيت بالا، بازهم به شما اسكار مي دادند؟

آقاي فرهادي مگر شما فرزند اين خاك نبوديد؟ مگر براي اين ملت فيلم نساختيد؟ پس چه شد كه زبان به تشكر از «مايكل باركر» گشوديد و فراموش كرديد همت، باقري و باكري را! نكند اينها را نمي شناسيد؟

ما هم به سبك خودمان فيلم، هنر و جشنواره را مي فهميم ولي بي تعارف مي گويم كه «گول» خورديد و ارزان فروختيد! شما با آنجلينا جولي دست حرام داديد و ما اينجا با فرشتگاني به نام«شهيد»دست بيعت داديم و افسوس كه ديگر وقتي براي جبران ضررتان نيست...

.
آفرین همینه
منم که همینو میگم! کو گوش شنوا!

shila_kt

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای بابا حالا داش اصغر ما به خواهر آنجلینا دست داد آسمون به زمین نرسیده که!گیر میدینا!!!!!!

پرواز@

کاربر بیش فعال
آخه موندم ...
تو این مملکت هیچ کی جز این اصغره نیستش بهش گیر بدین...
یکی دیگه اختلاصش رو میکنه ...
یکی دیگه حق ملت رو ....
یکی دیگه رای ملت رو ....
یکی دیگه 30 و خرده ای ساله ...
یکی دیگه هرگندی تو این مملکت ...
یکی دیگه ...

gelayol joon

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش من هنوز به این نتیجه نرسیدم جایزه گرفتنش خوبه یابده
50 50 هستم:دی

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
آخه موندم ...
یکی دیگه حق ملت رو ....
یکی دیگه رای ملت رو ....
یکی دیگه ...
آفرین خیلی خوب گفتی اگه حذفش نکنن

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
آخه موندم ...
یکی دیگه حق ملت رو ....
یکی دیگه رای ملت رو ....
یکی دیگه ...
ر
همه اینایی که گفتین قبول بد زشت خجالت اور....
اما بدتر اینه که این مشکلات داخل کشوری رو بری جار بزنی پیش دشمن!اونم بهت اسکار بده و تو بخندی وافتخار کنی !که نام ایرانو جهانی کردی! به اینکه به خیال خودت فیلمت هنری بوده ! اما دیگه به این فکرنکنی که اینجوری آبروی کل ملتو بردی !

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آخه موندم ...
یکی دیگه حق ملت رو ....
یکی دیگه رای ملت رو ....
یکی دیگه ...

بی خیال بابا...
همیشه یه عده هستن ساز مخالف کوک کنن...
معلومه این نامه ها از کجا آب میخوره... بالاخره یکی هم هست که از امثال سلحشور خوشش بیاد دیگه...
اصغر فرهادی و با تمام سیاستاش عشقه... که سیاستش واسه یه بارم که شده اسم ایران خاک خورده رو تو برترین مراسم هنری جار زد...
شادیمون با این دری وریا خراب نمیشه...;)

پرواز@

کاربر بیش فعال
یه چیزه دیگه...
خدایش اونایی که هی به این بنده خدا گیر میدن اصن فیلم رو دیدن
اصن برین این فیلم رو با بقیه فیلم های نامزد شده مقایسه کنید بعدش بیان و نظر بدین...
خدایش اونقدر به خودتون زحمت دادین بشینین این فیلم ها رو ببینین بعدش بیاین نظر بدین....

maryam7f

عضو جدید
کاربر ممتاز
ر
اما بدتر اینه که این مشکلات داخل کشوری رو بری جار بزنی پیش دشمن!اونم بهت اسکار بده و تو بخندی وافتخار کنی !که نام ایرانو جهانی کردی! به اینکه به خیال خودت فیلمت هنری بوده ! اما دیگه به این فکرنکنی که اینجوری آبروی کل ملتو بردی !
چرا؟؟؟

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ر

مشکلات داخلی رو جار بزنی؟؟؟!!!
مگه جار زد؟؟
مگه از اینهمه مشکل مثل گرونی تبعیض بیکاریه قشر تحصیل کرده فساد زور حق خوری اختلاس میلیاردی و ... تو این فیلم چیزی بود؟؟؟؟؟؟؟
جالبه... پس یا اینایی که گفتم مشکل نیستن یا آقای فرهادی نشون داده و فقط شما دیدی...!!!!!
هر چی بود عین واقعیت بود...
جالبه که اون خارجیایی که شما میگین تا قبل از دیدن این فیلم فکر میکردن مردم ایران هنوز با شتر اینور اونور میرن....!
پس اینقدر بی انصاف نباشید...

پرواز@

کاربر بیش فعال
ر

ببخشید شما بقیه فیلم های نامزد شده رو دیدین که میگین این فیلم الکی جایزه گرفته
یه بار دیگم به شما گفتم این کل فیلم بود که جایزه گرفت نه فیلم نامش...

maryam7f

عضو جدید
کاربر ممتاز
اوکی نظرنمیدیم که شادیتون خراب نشه! شاد باشید!;)
نه خب بگین...
دوس داریم نظرتونو بدونیم
مثلا دروغ یه بحثی نیس ک فقط تو ایران باشه یا خیلی چیزا دیگ ک مطرح شد
بعد مثل باقی فیلمای خارجی مشکلاتشون گفت

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

اصغر فرهادی: ایرانیان بسیارى در سرتاسر جهان در حال تماشاى این لحظه‌اند. و گمان دارم خوشحال‌اند. نه فقط به خاطر یک جایزه‌ى مهم یا یک فیلم یا یک فیلمساز. آن‌ها خوشحال‌اند چون در روزهایى که سخن از جنگ، تهدید، و خشونت میان سیاستمداران در تبادل است نام کشورشان ایران از دریچه‌ى باشکوه فرهنگ به زبان مى‌آید. فرهنگى غنى و کهن که زیرگرد و غبار سیاست پنهان مانده. من با افتخار این جایزه را به مردم سرزمینم تقدیم مى‌کنم. مردمى که به همه‌ى فرهنگ‌ها و تمدن‌ها احترام مى‌گذارند و از دشمنى کردن و کینه ورزیدن بیزارند.

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

اصغر فرهادی: ایرانیان بسیارى در سرتاسر جهان در حال تماشاى این لحظه‌اند. و گمان دارم خوشحال‌اند. نه فقط به خاطر یک جایزه‌ى مهم یا یک فیلم یا یک فیلمساز. آن‌ها خوشحال‌اند چون در روزهایى که سخن از جنگ، تهدید، و خشونت میان سیاستمداران در تبادل است نام کشورشان ایران از دریچه‌ى باشکوه فرهنگ به زبان مى‌آید. فرهنگى غنى و کهن که زیرگرد و غبار سیاست پنهان مانده. من با افتخار این جایزه را به مردم سرزمینم تقدیم مى‌کنم. مردمى که به همه‌ى فرهنگ‌ها و تمدن‌ها احترام مى‌گذارند و از دشمنى کردن و کینه ورزیدن بیزارند.

دمت جیز! شاد شدیم روحمان تازه گشت!

thamin

عضو جدید
کاربر ممتاز
کار نشد نداره
یعنی چی کار نشد نداره
حالا این اصغر فرهادی جایزه رو برده و طبق آیین اونا این مراسم برگذار شده باید بهش ایراد گرفت باید بهش گفت چرا اینکارو کردی چرا اونکارو کردی ...............
بلاخره باید قبول کنیم تو هر جامعهای یسری مشکلات وجود داره ........
منظور من اینه که خوشی ها رو نباید با ناخوشی ها قاطی کرد..............

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه موندم ...
یکی دیگه حق ملت رو ....
یکی دیگه رای ملت رو ....
یکی دیگه ...

;););)

چند تا تشکر کنم کافیه ؟!!