میزان مهریه

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mitra212

عضو جدید
بحث سر امروزی کردن مهریه ی و جهیزیه ی حضرت فاطمه بود... منم گفتم معنی امروزیش این میشه که مهریه اندازه ی یه مقدار کم از جهیزیه باید بیشتر باشه.. که با توجه به وسع دو طرف و وسع پسر متغیره...می تونه 10 میلیون سکه باشه یا می تونه 5 تا سکه باشه.. در هر صورت حکمش اینه که اون پسر توانایی پرداخت همه ی مهریه رو همون لحظه یا نهایتا درآینده ای نزدیک بتونه جور کنه( همون طور که اما علی جور کرد و خرج جهیزیه شد وشروع زندگی شد)

بله همونطور که تو مشهد هم 5 تا تیکه اصلی با پسره (ولی به شرطی که طرف راضی باشه.. یعنی می تونن توافقی پسره بگه من ندارم که بدم... حالا دختر وضعش خوبه.. می تونه اونم بده.. نه اینکه همون اول داشته باشه و بگه باید دختر بده9... مهریه هم دقیقا همینطوره.. به شرطی که پسر داشته باشه تا هرجایی که توافق کنن باید در نظر گرفته بشه... از یک سکه تا بینهایت... ولی وقتی پسر در عمل انجام شده قرار میگیره... و به جای اینکه توافق کنن همون اول دختر میگه مهریه ی من نباید از600 کمتر باشه یا میگه باید به تعداد تاریخ تولدم باشه.. اون موقع هم که 99 درصد پسرها نمی تونن حرفی بزنن و چون بیشتر دلشون اسیر شده .. قبل می کنن.. وگرنه اگه قبل از ازدواج از پسر بپرسی چقدر دوست داری مهریه بدی خیلی کم پیش میاد بگه 1370 تا مثلا!.. پس این هم توافقی نیست که باید بشه ایشالله

حالا تو شهر ما که نامزدی نیست:دی.. اگه هم باشه در حد 4 تا فامیل... اکثرا هم عقد و عروسی رو با هم میگیرن.... حتی مد شده دیگه عقد و عروسی هم نمیگیرن.. مثلا یه سفر میرن دبی و چمیدونم خارج...اگه هم عقد میگیرن نصف یا بیشتر خرجشو پسر میده
ولی خو اگه عقد و عروسی و کل جهیزیه رو هم بر فرض حساب کنی میشه 60 میلیون اوکی.

چطور خونه تکیه گاهه و نباید به حساب آورد ولی و وسایل خونه تکیه گاه نیست؟:دی.. ینی ضروری نیست؟!:دی... یجوری با هم کنار میتن و پسر میره خونه میگیره... دختر هم میره وسیله ی خونه میگیره تا به هر دو طرف فشار نیاد و بتونن وارد یه زندگی یشن
حالا بیایم خونه و یا ماشین و حساب نکنیم و بگیم دختر بیچاره داره اینهمه جهیزیه میاره( که باز گرون ترین و اصلی ترین چیزهارو پسر میگیره اینجا)
ولی به نظرتون پسر واسه تشکیل زندگی.. کل اون چیزهایی که باید بخره.. (عروسی و سرویس طلا و ماشین و بلخره خونه و حتی اگه عقد کنن کل چیزایی که در مدت عقد باید بخره و بگیم از 4 یا 5 قلم اصلی یکی دو تا رو پسر بخره).. این ها 60 70 میلیون نمیشه؟..
حالا بر فرض نمیشه.. خوب به نظرتون( طبق مطابقت داشتن مهریه و جهیزیه در مورد ازدواج حضرت فاطمه).. واسه جبرانش چقدر مثلا پسر باید مهر کنه؟ 114 تا.. ینی تقریبا 150 میلیون؟:دی

قرار نیست خرج هایی که پسر می کنه رو تو سر دختر بزنه.. همون طور هم که قرار نیست وقتی پسر پیشنهاد 14 تا سکه رو میده همه تو سرش بزنن و بگن فلانی با مثلا هزار تا سکه مهر کرد

من اصلا موافق این قضیه نیستم که دختر مهریه شو بگه، اصلا
و به نظرم هر چی خونواده پسر بگن نباید حرفی بزنه چون اصلا قشنگ نیست ولی میگم خوبه که کم نگن

vahid_007_006

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واقعا که!!!!!!!!عرف کیلو چنده؟5تا کافیه.اونم واس یادگاری.آقامون خوب باشه به دنیا می ارزه:D

یعنی باید این دخترای بی هنر بیان پیشت شاگردی

واقعیتش من خودم 14 سکه دوس داشتم مهرم باشه ولی پدرم موافقت نکرد ..... البته دوست داشتم 14 سکه هم نمیشد خیلی بیشتر بشه ولی درنهایت 450 تا شد

خوب که دوست نداشتی اگه دوست داشتی فکر کنم عدد اووگادرو می شد

vahid_007_006

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

و به نظرم هر چی خونواده پسر بگن نباید حرفی بزنه چون اصلا قشنگ نیست ولی میگم خوبه که کم نگن

انوقت کم از نظر شما چه قدره ؟؟؟؟؟؟

mitra212

عضو جدید
تا حالاش نشدم 25 سالش رفت
بقیش هم نمیشم.
سنی که باید حاضر به رفتن میشدم گذشت جناب
عزیزم اینطوری نگو، قسمت هر چی باشه همون میشه
مهم سن نیست مهم احساس آرامشه که بهش برسی با ازدواج حالا تو هر سنی

mitra212

عضو جدید
اقای هویج یا خیار ...
میشه نظرات گرانبها و طولانی تون که حتی 1 نفرم کامل نمیخونتشون دیگه تو تاپیکا ننویسین و الکی فضای تاپیک رو اشغال نکنید !
مچکرم.
دوست من چرا راحت به هم توهین میکنیم؟
من این تاپیکو زدم که جدی حرف بزنیم و به نتیجه برسیم
اگه قصدم شوخی بود که تو زنگ تفریح میزدم
به بچه هایی هم که شوخی میکنن چیزی نمیگم چون هیچ وقت دوست ندارم دل کسی بگیره از حرفام
پس حالا که نظرو نمیخونین حداقلش اینه که به دوستایی که زحمت میکشن و نظر میذارن توهین نکنیم
havij139 عزیز من معذرت میخوام مطمئنا ایشون منظوری نداشتن و طبعشون کلا شوخه..

havij139

عضو جدید
کاربر ممتاز

خوب آره
مثلا دوستم خودش میگه من دوست دارم همسر آیندم مهرش 600 تا باشه... خوب خودش دوست داره و به خانواده ی همسرش پیشنهاد میده.. ولی خو هستن دخترهایی که خیلی بیشتر از این مقدار رو می خوان:دی

ولی خوب نظر من اینه که آدم یه مهریه ای رو انتخواب باید بکنه که مطمئن باشه می تونه مهریه رو بطور کامل پرداخت کنه... اصلا هم اگه همسر آیندم در طول زندگیش مهریه ای رو که با هم توافق کردیم رو طلب کنه ناراحت نمیشم.. چون حقشه... باید تمام و کمال بگیره و کسی هم نباید ناراحت بشه

واسه همین من خودم نظرم اینه که مهریه 14 سکه بعلاوه نصف دارایی هایی که داریم و خواهیم داشت.. منتظر هم نمیشم همسرم طلب کنه.. خودم همه ی چیزهارو نصف به نامش میزنم در مدت زندگی:دی

در مورد پیشنهاد دادن مهریه هم نظرم اینه که خود پسر و دختر قبل خواستگاری اگه می تونن با هم صحبت کنن و به توافق برسن

vahid_007_006

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قبول دارین مد شده همه سال تولد میگن ؟ البنه ازون طرفم داریم 114 تا که کم شده
دیگه حداقل کمتر از 400 نگه

اره چه مد خوبی هم شدهههههه

اوههههههه یا خود خدا یعنی 400 صد تا دیگه خیلی کمه می دونی چه قدر پول می شه بی چاره از سر قبر باباش بیاره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mitra212

عضو جدید
خوب آره
مثلا دوستم خودش میگه من دوست دارم همسر آیندم مهرش 600 تا باشه... خوب خودش دوست داره و به خانواده ی همسرش پیشنهاد میده.. ولی خو هستن دخترهایی که خیلی بیشتر از این مقدار رو می خوان:دی

ولی خوب نظر من اینه که آدم یه مهریه ای رو انتخواب باید بکنه که مطمئن باشه می تونه مهریه رو بطور کامل پرداخت کنه... اصلا هم اگه همسر آیندم در طول زندگیش مهریه ای رو که با هم توافق کردیم رو طلب کنه ناراحت نمیشم.. چون حقشه... باید تمام و کمال بگیره و کسی هم نباید ناراحت بشه

واسه همین من خودم نظرم اینه که مهریه 14 سکه بعلاوه نصف دارایی هایی که داریم و خواهیم داشت.. منتظر هم نمیشم همسرم طلب کنه.. خودم همه ی چیزهارو نصف به نامش میزنم در مدت زندگی:دی

در مورد پیشنهاد دادن مهریه هم نظرم اینه که خود پسر و دختر قبل خواستگاری اگه می تونن با هم صحبت کنن و به توافق برسن

حرفاتونو قبول دارم خیلی قشنگ گفتین
همه اگه این تزو داشته باشن هیچ مشکلی پیش نمیاد
هر کی یه نظری داره اما من شخصا دلم نمیاد پسری که مشکل مالی داره یه مهریه ایی بگم که بشه دغدغه ذهنش و نداشته هاش عذابش بده طرف اگه واقعا اسطوره باشه پول چه ارزشی داره
اینو بی ریا میگم

mitra212

عضو جدید
اره چه مد خوبی هم شدهههههه

اوههههههه یا خود خدا یعنی 400 صد تا دیگه خیلی کمه می دونی چه قدر پول می شه بی چاره از سر قبر باباش بیاره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آخی اینطوری نگین ، دور از جون
خب این نظره منه، منی که نه در طول زندگی از طرفم میخوام عندالمطالبه نه اگه بعدا خدایی نکرده مشکلی پیش بیاد و طرف دستش تنگ باشه راضی باشم سر سوزنی تو خرج بیفته، یعنی دلم نمیاد بگیرم

vahid_007_006

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آخی اینطوری نگین ، دور از جون
خب این نظره منه، منی که نه در طول زندگی از طرفم میخوام عندالمطالبه نه اگه بعدا خدایی نکرده مشکلی پیش بیاد و طرف دستش تنگ باشه راضی باشم سر سوزنی تو خرج بیفته، یعنی دلم نمیاد بگیرم

به‌گفته رئیس ستاد دیه کشور، پس از اجرای بخشنامه اخیر رئیس قوه قضاییه تعداد زندانیان مهریه از سه‌هزار و 500 به هزار و 500 نفر کاهش یافته است.

خدا خیرشون بده

بعدم الان اینو می گی سر عمل معلوم نیست چی بشه به نظرم باید بگن هر چی مرد داره نصفش مال زن این بهتره

اخه فرض کن من مهریه زنم 400 تا باشه با پول سکه بیشتر از 500 میلیون می شه که من تا اخر عمرم هم فکر نکنم همچین پولی دستم بیاد واسه من که خیلی خیلی نجومیهههههههههههههههههههههههههههههههه

nazak

عضو جدید
وقتی خانواده پسر اصرار به مهریه کم میکنن ارزش دختر خیلی میاد پاییین کاش این رسوم اشتباهی جمع شه بخدا........

sara23

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
و باز هم درگیری لفظی تو باشگاه مهندسان...

بچه ها با هم کنار بیاید!

آقای گلزار بذارید هرکی هر جور میخواد پست بزنه چه اشکالی داره. هرکسی دوس داشت میخونه هر کی نخواست نمی خونه!

آقای هویج شما هم خودتونو کنترل کنید. احساس میکنم لحن ایشون غلط انداز بوده.

نذارید بحث تاپیک با دعوا منحرف بشه.

من شخصاً دوس داشتم نظرات مختلفی رو در این مورد بشنوم.

mitra212

عضو جدید
000

000

به‌گفته رئیس ستاد دیه کشور، پس از اجرای بخشنامه اخیر رئیس قوه قضاییه تعداد زندانیان مهریه از سه‌هزار و 500 به هزار و 500 نفر کاهش یافته است.

خدا خیرشون بده

بعدم الان اینو می گی سر عمل معلوم نیست چی بشه به نظرم باید بگن هر چی مرد داره نصفش مال زن این بهتره

اخه فرض کن من مهریه زنم 400 تا باشه با پول سکه بیشتر از 500 میلیون می شه که من تا اخر عمرم هم فکر نکنم همچین پولی دستم بیاد واسه من که خیلی خیلی نجومیهههههههههههههههههههههههههههههههه
نه من بچه نیستم که احساسی حرف بزنم
خودمو و اعتقادمو میشناسم
آره نصف دارای واقعا منطقی و عادلانس اما به شرطی که خانومه جنبشو داشته باشه زیاد دیدم خانومایی که سر همین بی جنبه شدنو زندگیشون پاشید
اصلا میدونین کل زندگی بسته به لیاقت دو طرف داره شاید یکی بیاد خواستگاریم همه اتیکتای (منظورم چیزای دهن پر کنه) خوبو داشته باشه اما من کمتر از 500 راضی نشم اما یکی بیاد بنده خدا هیچی نداشته باشه اما واقعا لایق باشه و من با 14 تا هم راضی شم...این شعار نیستا اتفاق افتاده که میگم

sara23

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

خدا خیرشون بده

این خیلی خوبه کاش زودتر این طرحو اجرا میکردن!

این آخر کمبوده آدم همسرشو بخاطر مهریه بندازه زندان!

اگه مهریه نصف دارایی مرد بود خیلی بهتر و معقول تر بود!

mitra212

عضو جدید
اجرای قانون مهریه تاسقف 110سکه
تنها زندانیان مهریه ای آزاد می شوند که توانایی پرداخت 110 سکه را داشته باشند.

http://www.titronline.ir/vdcd.n0o2yt0koa26y.html?4594

وی در ادامه گفت: بر اساس این لایحه زندانیانی که توانایی پرداخت 110 سکه از هر تعداد مهریه همسر خود را داشته باشند از زندان آزاد می شوند این درحالیست که اگر زندانی توانایی پرداخت این میزان را نداشته باشند آزادی در کار آنان نخواهد بود.
این انصافه؟؟!!! متاسفم
بعد این خبر مال اردیبهشت 91ها!!!

mitra212

عضو جدید
و باز هم درگیری لفظی تو باشگاه مهندسان...

بچه ها با هم کنار بیاید!

آقای گلزار بذارید هرکی هر جور میخواد پست بزنه چه اشکالی داره. هرکسی دوس داشت میخونه هر کی نخواست نمی خونه!

آقای هویج شما هم خودتونو کنترل کنید. احساس میکنم لحن ایشون غلط انداز بوده.

نذارید بحث تاپیک با دعوا منحرف بشه.

من شخصاً دوس داشتم نظرات مختلفی رو در این مورد بشنوم
.

منم سارا جان
دوست داشتم بدونم نظر عمومو در مورد مهریه
صرف همه حرفا که مهریه خوشبختی نیست و همه این واقعیتها که خودم آگاهم و واسم ارزش داره
بالاخره دختر باید یه رقم بگه واسه سند ازدواجش؟ دلم میخواست اونو میدونستم

vahid_007_006

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وقتی خانواده پسر اصرار به مهریه کم میکنن ارزش دختر خیلی میاد پاییین کاش این رسوم اشتباهی جمع شه بخدا........

مگه ارزش دختر به پوله ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یعنی اگه یه میلیارد سکه بزنن رسمش درست می شه ؟؟؟؟؟؟

vahid_007_006

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وی در ادامه گفت: بر اساس این لایحه زندانیانی که توانایی پرداخت 110 سکه از هر تعداد مهریه همسر خود را داشته باشند از زندان آزاد می شوند این درحالیست که اگر زندانی توانایی پرداخت این میزان را نداشته باشند آزادی در کار آنان نخواهد بود.
این انصافه؟؟!!! متاسفم
بعد این خبر مال اردیبهشت 91ها!!!

خوب پس لابد اجرا هم شده نمی دونم خودتون بگید عدالت هست یا نیست ادم واسه ازدواج کردن بره پشت میله خیلی زور داره نمی دونم تو اروپا و امریکا هم اینجوریه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mitra212

عضو جدید
مگه ارزش دختر به پوله ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یعنی اگه یه میلیارد سکه بزنن رسمش درست می شه ؟؟؟؟؟؟
نه ارزش به پول نیست، یه لحظه هایی قشنگی هست واسه یه دختر که همیشه تو ذهنش ثبت میشه، مثل خواستن..نمیتونم بازش کنم، شاید این زاییده ی ذهن ناقصه منه!!
اصلا میدونین چی قشنگه؟ که خونواده پسر یه چیز بگن بعد پدر دختر بگه شما لطف دارین و 300 تا بزنه زیرش و تمام..جدی میگم

sara23

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم سارا جان
دوست داشتم بدونم نظر عمومو در مورد مهریه
صرف همه حرفا که مهریه خوشبختی نیست و همه این واقعیتها که خودم آگاهم و واسم ارزش داره
بالاخره دختر باید یه رقم بگه واسه سند ازدواجش؟ دلم میخواست اونو میدونستم

دقیقاً نظر تو رو دارم.

البته ظاهراً دیگه جا افتاده که مهریه زیاد معنی نداره.

ولی خب هنوز مردمی هستن که با مهریه سال تولد مثلاً کلاس پیدا کردن!

از قانونی هم که برا مهریه وضع شده خیلی خوشحالم!

vahid_007_006

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه من بچه نیستم که احساسی حرف بزنم
خودمو و اعتقادمو میشناسم
آره نصف دارای واقعا منطقی و عادلانس اما به شرطی که خانومه جنبشو داشته باشه زیاد دیدم خانومایی که سر همین بی جنبه شدنو زندگیشون پاشید
اصلا میدونین کل زندگی بسته به لیاقت دو طرف داره شاید یکی بیاد خواستگاریم همه اتیکتای (منظورم چیزای دهن پر کنه) خوبو داشته باشه اما من کمتر از 500 راضی نشم اما یکی بیاد بنده خدا هیچی نداشته باشه اما واقعا لایق باشه و من با 14 تا هم راضی شم...این شعار نیستا اتفاق افتاده که میگم

بابا کرمتو

من کی گفتم شما بچه ای ؟؟؟؟؟؟ بعدم منظورم این بود تو شرایط مختلف ادم تصمیم مختلف می گیره

mitra212

عضو جدید
خوب پس لابد اجرا هم شده نمی دونم خودتون بگید عدالت هست یا نیست ادم واسه ازدواج کردن بره پشت میله خیلی زور داره نمی دونم تو اروپا و امریکا هم اینجوریه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نه اجرا نشده، اینجا با هر تغییری تو سران دولتی همه تصویب شده ها معلق میشه و این بازی ادامه دارد :)
نه عدالت نیست اصلا که به خاطر نداشته ها اونم مالی جوون سالم مردم بره زندون

vahid_007_006

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه ارزش به پول نیست، یه لحظه هایی قشنگی هست واسه یه دختر که همیشه تو ذهنش ثبت میشه، مثل خواستن..نمیتونم بازش کنم، شاید این زاییده ی ذهن ناقصه منه!!
اصلا میدونین چی قشنگه؟ که خونواده پسر یه چیز بگن بعد پدر دختر بگه شما لطف دارین و 300 تا بزنه زیرش و تمام..جدی میگم

من واقعا به نظرم این رقم هایی که می گید درست نیست واسه همه واسه یه کسی مثل من دروغه اگه هم بگم همیچنی مهریه ای باشه چون واقعا تمام مجودمم تیکه تیگه کنم این همه نمی شه

mitra212

عضو جدید
دقیقاً نظر تو رو دارم.

البته ظاهراً دیگه جا افتاده که مهریه زیاد معنی نداره.

ولی خب هنوز مردمی هستن که با مهریه سال تولد مثلاً کلاس پیدا کردن!

از قانونی هم که برا مهریه وضع شده خیلی خوشحالم!

;)
بابا کرمتو

من کی گفتم شما بچه ای ؟؟؟؟؟؟ بعدم منظورم این بود تو شرایط مختلف ادم تصمیم مختلف می گیره

بله دقیقا :smile:

mitra212

عضو جدید
من واقعا به نظرم این رقم هایی که می گید درست نیست واسه همه واسه یه کسی مثل من دروغه اگه هم بگم همیچنی مهریه ای باشه چون واقعا تمام مجودمم تیکه تیگه کنم این همه نمی شه
آخی شما غصه نخور ایشالله اینقدر لیاقت دارین که طرف بگه اصلا من مهرش میکنم ;)
اما این رقمام دروغ نیست حتما شنیدین مهریه به سال تولد میلادی؟ دیدم تو آشناها متاسفانه

R.N.Z

عضو جدید
کاربر ممتاز
از بحث مهریه اصلا خوشم نمیاد ولی بعضی نظراتو خوندم احساس کردم بهتره نظر بدم:
خانمهایی که میگفتن به سکه اعتقاد ندارمو با عشق و عاطفه معامله نمیکنم رو دیدم که با 1 دعوای جدی تو دوره ی عقدشون عقدنامه رو کوبیدن تو صورت مرد که اگه مردی مهریه مو بده طلاق بگیریم( شاید برای تهدید یا هر دلیلی دیگه)
زندگی اونقدر بالا و پایین داره که هم زن و هم مرد بهتره یه ضریب اطمینان برای خودشون داشته باشن با توجه به عرف خوانوادشون
پدر من به مهریه بالا اعتقاد نداره چه برای دخترش و چه برای پسرش مهر مادرم 30 هزارتومن بوده که توی سفر حج بخشیده.ولی بعد از 30سال زندگی مشترک
توی تالار حقوق یه تایپیک خوندم که شرایط ضمن عقد مهمتر از مهریه اس بد نیست مطالعه کنیم

وضعیت
موضوع بسته شده است.