مهندسی کامپیوتر چیه؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

saeedrdn

عضو جدید
امید وارم از رو علاقه انتخاب رشته کرده باشی نه از رو اینکه بازار کارش خوبه ، درساش راحته یا ...
به هر حال ایشالا همیشه موفق باشی و اگه کمکی از دستم بر بیاد به عنوان یه داداش کوتاهی نمی کنم .

:w42::w42::w42::w27::w27::w27::w27::w11::w11::w11:

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
البته نمیدونم شاید نگین خانمم از دستم ناراحت شده باشن ولی تا حالا فقط از پستام تشکر کردن و نظری یا پاسخی در مورد پستام ندادن البته به نظرم چون ایشون دانشجوی ارشدن یکم بیشتر درکم میکنن که من چی دارم میگم.:D:D:D
من به هیچ شخصی و به هیچ مدرکی جسارت نمی کنم ولی لیسانس واسه من هیچ ارزشی نداره و واسم فقط یه گذر گاه یا یه جور پله واسه رفتن به بالاست که فعلا خودم نمی دونم این نردبونی که دارم میرم بالا چندتا پله داره ( امید وارم تمومی نداشته باشه ):eek::eek::eek: واسه دیگرون شاید همین پله( لیسانس ) بس باشه :cry::cry:

من به این راحتی ها دلخور نمیشم. هرکس طرز تفکر خودشو داره و البته من با 90% از حرف های شما موافقم. چون به این موضوع رسیدم که در این رشته اگر لیسانس بمونی هرچی هم که علم و تجربه کاری داشته باشی باز هم کمه و حتی ممکنه کسانی که از رشته های دیگه هستند جایی از شما در کار جلو بزنن. من کلاً درس حوندن رو دوست دارم چون یاد گرفتن رو دوست دارم. کاری به نمره و پز و ... ندارم اما به نظرم باید درس خوند تا جایی که میشه :gol:

ashkan_y

عضو جدید
من به این راحتی ها دلخور نمیشم. هرکس طرز تفکر خودشو داره و البته من با 90% از حرف های شما موافقم. چون به این موضوع رسیدم که در این رشته اگر لیسانس بمونی هرچی هم که علم و تجربه کاری داشته باشی باز هم کمه و حتی ممکنه کسانی که از رشته های دیگه هستند جایی از شما در کار جلو بزنن. من کلاً درس حوندن رو دوست دارم چون یاد گرفتن رو دوست دارم. کاری به نمره و پز و ... ندارم اما به نظرم باید درس خوند تا جایی که میشه :gol:
بازم خدا رو شکر 90 % موافقم هستید .
ممنون:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
چرا عصبانی باشم ؟
خوب هر کسی یه دلیل واسه درس خوندن یا نخوندنش داره ؟ یکی واسه مدرک ، یکی واسه ابهت ، یکی واسه آیندش ، یکی واسه بیکاری ، هر کس نظری داره دیگه ...
معدلمو به رخ نمی کشم من وقتی دبیرستان هم بودم معدل 12 داشتم همنجوری درباره معدل صحبت می کردم احتمالا شما رو معدل حساسید ( معذرت می خوام ...) علاقه منو زیر سوال نبردید گفتم شاید با این دلایل شما به ادامه دادن علاقهمند شید که انگار دلایل قانع کننده ای نبود .
آره هستند کسایی که معدلشون از من خیلی ، خیلی بالاتره ولی حتی با اینکه دانشجوی ترم بالایی کامپیوترن نمی تونن یه ویندوز عوض کنن یا یه پیچ کیسشونو باز کنن ، ادعای معدل بالایی شونم می شه ،
ممنون از لطف و آرزوی شما
امید وارم شمام بیشتر به این نکته توجه کنید که همیشه موقعیت درس خوندن نیست ، همیشه امکانات درس خوندن نیست و همیشه سن درس خوندن نیست ( با اینکه می گن زگهواره تا گور دانش بجو ، ولی تو این دوره و زمونه نمیشه )
اتفاقا اصلا روی معدل حساس نیستم این حالت برای دبستانی هاست :biggrin:
بلکه من نسبت به این حساسم که آدما چیزایی رو توی بحث هاشون وارد کنند که ربط چندانی به اصل موضوع نداره.;)
خداییش ویندوز عوض کردن و پیچ کیس رو باز کردن رو همه بلدن فکر نمی کنم اینا ربطی به دانشگاه رفتن و معدل داشته باشه :eek:
امیدوارم شما هم به این نکته توجه کنید که میشه بدون دانشگاه رفتن هم درس خوند:)
کسب علم زمان و مکان و سن نمی شناسه کافیه طالب باشی همین:smile:

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
:crying::crying::crying::crying::crying::crying::crying::crying:
ey baba ! chera hame dava mikonan! ham miram computer ham nemiram computer ta hame rahat beshid , khoobe?
:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:
نبینم اشک بریزی :gol:
اصلا بحث سر رفتن و نرفتن شما نیست بحث سر فوق خوندن و نخوندنه شما خودتو ناراحت نکن اینا فقط یه گفتگو ی دوستانه است ;)کم کم باید خودتو برای بحثایی که گهگاه توی محیط دانشگاه پیش می اد اماده کنی باحوصله باش:)

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دعوا نکنید لطفا
حد اقل شان خودتونو حفظ کنید مثلا مهندسید جه اشکالی داره همه لیسانس داشته باشند حداقل شاید شعور همه تغییر کنه

دوست عزیز اولا خیر مقدم می گم دوما فکر نمی کنم شان هیچ کدوم از طرفین در این گفتگو کم شده باشه :razz:
لازم به ذکره که ما مهندس بالقوه ایم(البته به جز نگین جان:)) کو تا مهندس شدن :biggrin:

ashkan_y

عضو جدید
اتفاقا اصلا روی معدل حساس نیستم این حالت برای دبستانی هاست :biggrin:
بلکه من نسبت به این حساسم که آدما چیزایی رو توی بحث هاشون وارد کنند که ربط چندانی به اصل موضوع نداره.;)
خداییش ویندوز عوض کردن و پیچ کیس رو باز کردن رو همه بلدن فکر نمی کنم اینا ربطی به دانشگاه رفتن و معدل داشته باشه :eek:
امیدوارم شما هم به این نکته توجه کنید که میشه بدون دانشگاه رفتن هم درس خوند:)
کسب علم زمان و مکان و سن نمی شناسه کافیه طالب باشی همین:smile:
به نظر شما یه دندونپزشکی که نتونه دندون بکشه ، بهتره یا یه نفر عادی که بلده دندون بکشه ؟
مصلمن اونی که دندون بلده بکشه ، حالا این دوتا میخوان برن تو یه مطب استخدام شن کدومشون استخدام میشن ؟ ...
شما ندیدید که بچه ها کامپیوتر بلد نیستن یه برنامه رو نصب کنن چه برسه به ویندوز .
هیچ قطعه ای رو نمیشناسن . می ترسن سیم های کیسشونو دسکاری کنن ( البته جسارت به دوستان نشه منظورم همه نیست 70% اینجورین ) اگه این موضوع ربطی به دانشگاه نداره به چی مربوط میشه ؟ به استادی که گفتنش برو اینا رو یاد بده یه به دانشجویی که به یه دلیلی اومده دانشگاه وقت تلف کنی ( یکی واسه فرار از سربازی ، یکی واسه مدرک ، یکی واسه پیدا کردن شوهر ، یکی واسه کلاس گذاشتن که آره منم دانشگاه می رم یا ....) فردا که خواستیم بریم سر کارم باز همینه نمیگن که کار بلدی یا نه مگن مدرکت چیه ؟ چشماتونو باز کنید و فقط منحصر به دوستاتون و همکلاسیتون و یا بالاتر تا سطح دانشگاه خودتونو نبینید کل جامعه اینجوریه اگه واسه علاقه و خارج از دانشگاه درس می خونید واقعا عالیه بهتون تبریک میگم ئلی اینو مد نظر بگبرید که در این صورت خودتون باید یه شرکت خصوصی داشته باشید وگرنه ادارات دولتی مدرک واسشون مهمه ، البته اگه قصد کار دارید ، بازم میگم من قصد جسارت نه به شخص و نه مدرک و ... ای ندارم .من کلی صحبت میکنم و منظورم شما یا شخص خاصی نیست:gol:
file:///C:/DOCUME%7E1/ashkan/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.pngfile:///C:/DOCUME%7E1/ashkan/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-1.png

ashkan_y

عضو جدید
نگین خانم شما چرا کم نظر می دید یا کم پست میدید شمام یه چیزی بگید تا ما استفاده کنیم شما که از همه با تجربه ترید فقط به پستا تکنز می زنید ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
خوب شما بیاید یه نظری یه حرفی یه چیزی بگید تا از مطالب علمی شمام استفاده شه .

negin17h

مدیر تالار
نگین خانم شما چرا کم نظر می دید یا کم پست میدید شمام یه چیزی بگید تا ما استفاده کنیم شما که از همه با تجربه ترید فقط به پستا تکنز می زنید ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
خوب شما بیاید یه نظری یه حرفی یه چیزی بگید تا از مطالب علمی شمام استفاده شه .

سلام
شرمنده، من بسیار درگیر کار ، زبان، پروژه هام و ... هستم. همه دارن استراحت میکنن اما من تا شهريور که کلاس ها شروع شه تحويل پروژه دارم و صبح ها هم ساعت 6:30 سر کارم و تنها به اندازه ای مختصر میرسم سر بزنم باشگاه که باید منو ببخشید. اگر کمکی از دستم بر میاد به روی چشم البته تا جايي که سوادم بکشه :redface: :gol:

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
به نظر شما یه دندونپزشکی که نتونه دندون بکشه ، بهتره یا یه نفر عادی که بلده دندون بکشه ؟
مصلمن اونی که دندون بلده بکشه ، حالا این دوتا میخوان برن تو یه مطب استخدام شن کدومشون استخدام میشن ؟ ...
شما ندیدید که بچه ها کامپیوتر بلد نیستن یه برنامه رو نصب کنن چه برسه به ویندوز .
هیچ قطعه ای رو نمیشناسن . می ترسن سیم های کیسشونو دسکاری کنن ( البته جسارت به دوستان نشه منظورم همه نیست 70% اینجورین ) اگه این موضوع ربطی به دانشگاه نداره به چی مربوط میشه ؟ به استادی که گفتنش برو اینا رو یاد بده یه به دانشجویی که به یه دلیلی اومده دانشگاه وقت تلف کنی ( یکی واسه فرار از سربازی ، یکی واسه مدرک ، یکی واسه پیدا کردن شوهر ، یکی واسه کلاس گذاشتن که آره منم دانشگاه می رم یا ....) فردا که خواستیم بریم سر کارم باز همینه نمیگن که کار بلدی یا نه مگن مدرکت چیه ؟ چشماتونو باز کنید و فقط منحصر به دوستاتون و همکلاسیتون و یا بالاتر تا سطح دانشگاه خودتونو نبینید کل جامعه اینجوریه اگه واسه علاقه و خارج از دانشگاه درس می خونید واقعا عالیه بهتون تبریک میگم ئلی اینو مد نظر بگبرید که در این صورت خودتون باید یه شرکت خصوصی داشته باشید وگرنه ادارات دولتی مدرک واسشون مهمه ، البته اگه قصد کار دارید ، بازم میگم من قصد جسارت نه به شخص و نه مدرک و ... ای ندارم .من کلی صحبت میکنم و منظورم شما یا شخص خاصی نیست:gol:
file:///C:/DOCUME%7E1/ashkan/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.pngfile:///C:/DOCUME%7E1/ashkan/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-1.png
انگار مطلبتون رو خیلی با عجله نوشتین چون غلط املایی زیاد داشت :lol:
با این قسمت از حرفاتون تقریبا موافقم می گم تقریبا چون الان استخدام توی ادارات دولتی اونقدر سخت شده که حتی فکر کردن به اون شاید نوعی وقت تلف کردنه تازه استخدام هم بشی قراردادیه و باید هر روز تنت بلرزه که مبادا قراردادت تمدید نشه بنابراین حیفه که این همه برای بالا رفتن مدرک زحمت بکشی به امید اون که روزی توی یه اداره دولتی استخدام بشی و آخرش هم ...پس باید به فکر شرکت خصوصی بود و من هم همین قصد رو دارم.
بازم می گم من که جسارتی از جانب شما ندیدم:smile::gol::gol:از دو تا فایل پایین پستتون سر در نیاوردم البته شاید سیستمم فرمتشو نمی خونه.:razz::warn:
:que:می خواستم یه تاپیک جدا بزنم حسش نبود یه سوال سخت افزاری داشتم :
می خواستم در مورد طراحی یک ALU با زبان verilog و با استفاده از نرم افزارهای modesim و lonardo ازتون کمک بگیرم.جمع کنندش رو تا حدودی طراحی کردم اما نمی دونم چطوری باید با استفاده از جمع عملیات ضرب و تقسیم و تفریق رو پیاده سازی کنم .:(

آخرین ویرایش:

ashkan_y

عضو جدید
با این قسمت از حرفاتون تقریبا موافقم می گم تقریبا چون الان استخدام توی ادارات دولتی اونقدر سخت شده که حتی فکر کردن به اون شاید نوعی وقت تلف کردنه تازه استخدام هم بشی قراردادیه و باید هر روز تنت بلرزه که مبادا قراردادت تمدید نشه بنابراین حیفه که این همه برای بالا رفتن مدرک زحمت بکشی به امید اون که روزی توی یه اداره دولتی استخدام بشی و آخرش هم ...پس باید به فکر شرکت خصوصی بود و من هم همین قصد رو دارم.
بازم می گم من که جسارتی از جانب شما ندیدم:smile::gol::gol:از دو تا فایل پایین پستتون سر در نیاوردم البته شاید سیستمم فرمتشو نمی خونه.:razz::warn:
:que:می خواستم یه تاپیک جدا بزنم حسش نبود یه سوال سخت افزاری داشتم :
می خواستم در مورد طراحی یک ALU با زبان verilog و با استفاده از نرم افزارهای modesim و lonardo ازتون کمک بگیرم.جمع کنندش رو تا حدودی طراحی کردم اما نمی دونم چطوری باید با استفاده از جمع عملیات ضرب و تقسیم و تفریق رو پیاده سازی کنم .:(
نه با عجله نمینویسم با لب تاب کار میکنم روی کیبردش فارسی نیست چون قبلا کار تایپی میکردم تاحدودی حای حروف رو یادمه ولی بعضی وقتا به خاطر حساسیت زیاد دکمه ها دوتایی فشرده میشن .
باز خدا رو شکر در این 1 مورد باهام موافقین .
نمی دونم 2 تا فایل پایینه چی بود که اضافه کرده بود .
در مورد کار با برنامش من خودم کار نکردم ولی در مورد ضرب میتونید می تونید 1 ورودی رو بگیرید و به تعداد ورودی دوم ، ورودی اول رو با خودش جمع کنید . مثلا اگه ورودی اول 4 باشه و ورودی دوم 5 می تونید 5 بار 4 رو با خودش جمع کنید . که در واقع همون ضرب میشه . ( یعنی استفاده از یه حلقه به تعداد ورودی دوم و دستور i=i+j که j همون ورودی اوله و i یه متغیره که مقدار اولیش صفره .
در مورد تفریق کافی کافی ورودی اول رو با مکمل 2 موردی دوم جمع کنید ( ورودی دوم رو نات کنید و با 1 جمع کنید و در آخر با ورودی اول جمع کنید ) در مورد تقسیم فعلا یادم نیست ولی نگا میکنم واستون مینویسم .

negin17h

مدیر تالار

دوست عزيزم اتفاقاً مدرک در شرکت خصوصی بیشتر بدرد میخوره تا دولتی. بعدش هم اگه به فکر کار دولتی هستی که تنت نلرزه و حقوقت سرجاش باشه، باید بگم هيچ وقت پيشرفت نمی کنی. همیشه جوری کار کن که بقيه محتاج تو باشن و علمت نه تو محتاج اونا. این تفکر انسان را به یک فسیل تبدیل می کنه و نقطه ضعفی برای شما میشه :gol:

ashkan_y

عضو جدید
دوست عزيزم اتفاقاً مدرک در شرکت خصوصی بیشتر بدرد میخوره تا دولتی. بعدش هم اگه به فکر کار دولتی هستی که تنت نلرزه و حقوقت سرجاش باشه، باید بگم هيچ وقت پيشرفت نمی کنی. همیشه جوری کار کن که بقيه محتاج تو باشن و علمت نه تو محتاج اونا. این تفکر انسان را به یک فسیل تبدیل می کنه و نقطه ضعفی برای شما میشه :gol:
خدا از زبونت بشنوه .
زهرا خانم فک می کنن من با هاشون سر لجم افتادم ، البته نظر هر کس قابل احترامه.
شما در مورد پست ایشون درباره عملیات تقسیم واسه ALU اطلاعی ندارید ؟
در مورد جمع و ضرب و تفریق که راحته ولی در مورد تقسیم چیزی یادم نیست .

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اتفاقا این رو من همیشه به بقیه میگم:smile:(می خواستم توی پستم هم بنویسم تا این تفکر ایجاد نشه اما طولانی میشد و ان شب حوصله اش نبود )من مثال های نقض دیدم که می گم. ادمایی که کارشون عالی بوده اما به خاطر یه نفر که بند پ اون قویتر بوده کارشون رو از دست دادن به همین راحتی به همین خوشمزگی :Dوگرنه با اصل حرفتون کاملا موافقم;)

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خدا از زبونت بشنوه .
زهرا خانم فک می کنن من با هاشون سر لجم افتادم ، البته نظر هر کس قابل احترامه.
شما در مورد پست ایشون درباره عملیات تقسیم واسه ALU اطلاعی ندارید ؟
در مورد جمع و ضرب و تفریق که راحته ولی در مورد تقسیم چیزی یادم نیست .

اقا اشکان زود قضاوت کردین :(من هیچ وقت چنین فکری به ذهنم خطور نکرده چون اگر این طور بود مطمئن باشید خیلی زودتر از این ها این گفتگو رو تموم می کردم چون من از ادمای لجباز متنفرم ;)ممنون که پیگیر سوالم هستید:gol:

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
نه با عجله نمینویسم با لب تاب کار میکنم روی کیبردش فارسی نیست چون قبلا کار تایپی میکردم تاحدودی حای حروف رو یادمه ولی بعضی وقتا به خاطر حساسیت زیاد دکمه ها دوتایی فشرده میشن .
باز خدا رو شکر در این 1 مورد باهام موافقین .
نمی دونم 2 تا فایل پایینه چی بود که اضافه کرده بود .
در مورد کار با برنامش من خودم کار نکردم ولی در مورد ضرب میتونید می تونید 1 ورودی رو بگیرید و به تعداد ورودی دوم ، ورودی اول رو با خودش جمع کنید . مثلا اگه ورودی اول 4 باشه و ورودی دوم 5 می تونید 5 بار 4 رو با خودش جمع کنید . که در واقع همون ضرب میشه . ( یعنی استفاده از یه حلقه به تعداد ورودی دوم و دستور i=i+j که j همون ورودی اوله و i یه متغیره که مقدار اولیش صفره .
در مورد تفریق کافی کافی ورودی اول رو با مکمل 2 موردی دوم جمع کنید ( ورودی دوم رو نات کنید و با 1 جمع کنید و در آخر با ورودی اول جمع کنید ) در مورد تقسیم فعلا یادم نیست ولی نگا میکنم واستون مینویسم .
ممنون از راهنمایی هاتون اما این نرم افزار دستور for یا هر دستور زبان c++ رو نمیشناسه و مشکل منم همینه.به هر حال خیلی ممنون:gol:

ashkan_y

عضو جدید
اقا اشکان زود قضاوت کردین :(من هیچ وقت چنین فکری به ذهنم خطور نکرده چون اگر این طور بود مطمئن باشید خیلی زودتر از این ها این گفتگو رو تموم می کردم چون من از ادمای لجباز متنفرم ;)ممنون که پیگیر سوالم هستید:gol:
شرمنده ، آخه مشکل نامه نگاری همینه دیگه ، آدم نمیدونه طرف مقابلش با چه لحنی و با چه احساساتی داره مطلبشو بیان میکنه . از نوع نوشته هاتون من این جوری برداشت کردم ، حالا باز جای شکرش باقیه که شما منو لجباز ندونستید .چون اصلا اینجوری نیست ، من به دوستام فقط میگم تا جایی که میتونن ادامه تحصیل بدن نه به هر کس و ناکسی .

ashkan_y

عضو جدید
اتفاقا این رو من همیشه به بقیه میگم:smile:(می خواستم توی پستم هم بنویسم تا این تفکر ایجاد نشه اما طولانی میشد و ان شب حوصله اش نبود )من مثال های نقض دیدم که می گم. ادمایی که کارشون عالی بوده اما به خاطر یه نفر که بند پ اون قویتر بوده کارشون رو از دست دادن به همین راحتی به همین خوشمزگی :Dوگرنه با اصل حرفتون کاملا موافقم;)
اگه دوباره زود قضاوت نکنم شما جز اون دسته آدمایی هستید که نصفه خالی لیوانو میبینید به جای نصفه پر ، قبول دارید از هر 10 نفر 1 نفرشون تو کار اداری قبول میشن ( حالا این آمار دقیقی نیست تقریبیه شایدم این درصد بالا تر باشه ) به هر حال چرا بد بین باشیم سعی کنیم همون 1 نفره ما باشیم ، مگه چیمون از بقیه کمتره ؟ سالم نیستیم که هستیم ، یه سقف بالا سرمون نیست ؟ که هست خونواده نداریم ؟ که داریم ، خدا رو نداریم ؟ که داریم و خیلی چیزای دیگه کمی مثبت نگر باشید تا حالا 16 سال درس خوندیم پس حق ماست که جای دولتی قبول شیم ولی کمی باید زحمت کشید اما غیر ممکن نیست . تنها چیزی که غیر ممکنه ، خود فعل غیرممکنه ...
از اینکه زیادی حرف میزنم معذرت می خوام.
اگه مثبت نگر باشید همیشه واستون اتفاقای مثبت میافته ..... به این جمله فکر کنید حتی اتفاقات بدم خودش یه جورایی مثبتن این جوری به قضیه نگا کنید . نه فقط تو درس و ادامه تحصیل واسه تمام مراحل زندگی . من خودم 1 ساله که با این دید دارم زندگی میکنم واقعا همه چی عوض میشه . امتحانش کنید .

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خوب بالاخره یه دستور واسه حلقه نداره ؟
راستش من خودمم هنوز زیاد جدی باهاش کار نکردم فقط در حد کلاس هامون بوده ولی از بچه ها پرسیدم گفتن نمی شناسه البته پیگیر هستم ببینم از اینترنت می شه چیزی پیدا کرد یا نه؟بازم ممنون از توجهتون:gol:

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
شرمنده ، آخه مشکل نامه نگاری همینه دیگه ، آدم نمیدونه طرف مقابلش با چه لحنی و با چه احساساتی داره مطلبشو بیان میکنه . از نوع نوشته هاتون من این جوری برداشت کردم ، حالا باز جای شکرش باقیه که شما منو لجباز ندونستید .چون اصلا اینجوری نیست ، من به دوستام فقط میگم تا جایی که میتونن ادامه تحصیل بدن نه به هر کس و ناکسی .

خواهش میکنم دشمنتون شرمنده باشه;)
مرصی که با منم مثل یه دوست برخورد کردین:w27::w33:

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
محض آگاهی

محض آگاهی

اگه دوباره زود قضاوت نکنم شما جز اون دسته آدمایی هستید که نصفه خالی لیوانو میبینید.
متاسفانه بازم اشتباه کردید:yellowcard:اگه می بینید من توی این گفتگو کمی خرده می گیرم دلیلی نداره که فکر کنید همیشه این حالت رو دارم و کلا جز ادمایی ام که از همه چیز و همه کس نا امیدن و دلمرده :cry:
به جای نصفه پر ،.
نه باید تنها نیمه خالی رو دید و نه تنها نیمه ی پر بلکه پر وخالی رو باید با هم دید :smile:
قبول دارید از هر 10 نفر 1 نفرشون تو کار اداری قبول میشن ( حالا این آمار دقیقی نیست تقریبیه شایدم این درصد بالا تر باشه ) به هر حال چرا بد بین باشیم سعی کنیم همون 1 نفره ما باشیم ، مگه چیمون از بقیه کمتره ؟ سالم نیستیم که هستیم ، یه سقف بالا سرمون نیست ؟ که هست خونواده نداریم ؟ که داریم ، خدا رو نداریم ؟ که داریم و خیلی چیزای دیگه کمی مثبت نگر باشید تا حالا 16 سال درس خوندیم پس حق ماست که جای دولتی قبول شیم ولی کمی باید زحمت کشید اما غیر ممکن نیست . تنها چیزی که غیر ممکنه ، خود فعل غیرممکنه ....
ما هیچیمون از بقیه کمتر نیست و همه چیز هم داریم اما کلا حرف من چیز دیگه ایه من گفتم اگه آدم بخواد تنها به امید رسیدن به کار دولتی درس بخونه و مدرکشو بالا ببره با توجه به این که درصد قبولی توی کار دولتی هم کمه ( طبق فرمایش شما 10% یا کمی هم بیشتر ) اگه به کار دلخواهش نرسه ممکنه خیلی نا امید بشه پس بهتره فقط به این امید درس نخونه همین:)

از اینکه زیادی حرف میزنم معذرت می خوام.
نه بابا خواهش می کنم بحثه دیگه اگه این طوریه پس منم زیاد حرف زدم و باید معذرت خواهی کنم :D
اگه مثبت نگر باشید همیشه واستون اتفاقای مثبت میافته ..... به این جمله فکر کنید حتی اتفاقات بدم خودش یه جورایی مثبتن این جوری به قضیه نگا کنید . نه فقط تو درس و ادامه تحصیل واسه تمام مراحل زندگی . من خودم 1 ساله که با این دید دارم زندگی میکنم واقعا همه چی عوض میشه . امتحانش کنید.
کاملا موافقم اما گفتم که من اونقدرام منفی باف نیستم :cry:خوبه بدونین من یکی از شوخ طبع ترین های کلاسمونم و همیشه خندون (این حرف همکلاسی هاس نه خودم):lol: در صورتی که چهره ای که من از حرفای شما برداشت کردم یه ادم عبوس و بد اخلاقه مثل این :exclaim:
من همیشه توکلم به خدا بوده و هست و همین توکله که باعث میشه غصه ی هیچی رو نخورم و هر چی که برام اتفاق می افته یه جورایی مثبت تعبیر کنم. اگرم می بینید باهاتون بحث می کنم برای اینه که دوست دارم با ایده های دیگران آشنا بشم و چیزایی رو که نمی دونم بدونم یا چیزایی که اشتباه فهمیدم اصلاح کنم.قبول دارم که گاهی لحنم خشن می شه چیکار کنم اینم لحن منه دیگه :redface: البته تو نوشتار توی گفتار خشانتم کمتر به چشم میاد ;)

ashkan_y

عضو جدید
راستش من خودمم هنوز زیاد جدی باهاش کار نکردم فقط در حد کلاس هامون بوده ولی از بچه ها پرسیدم گفتن نمی شناسه البته پیگیر هستم ببینم از اینترنت می شه چیزی پیدا کرد یا نه؟بازم ممنون از توجهتون:gol:
آخه به خاطر کارایی داشتن درس استاد ما هم z80 و هم avr رو تحت برنامه نویسی c یاد دادن می گفتن این کارایی بیشتری داره تا اونا .از طرفی هم چون c ، ++c ، c# خوندیم واسه خودمون هم راحت تره:smile:

ashkan_y

عضو جدید
متاسفانه بازم اشتباه کردید:yellowcard:اگه می بینید من توی این گفتگو کمی خرده می گیرم دلیلی نداره که فکر کنید همیشه این حالت رو دارم و کلا جز ادمایی ام که از همه چیز و همه کس نا امیدن و دلمرده :cry:

نه باید تنها نیمه خالی رو دید و نه تنها نیمه ی پر بلکه پر وخالی رو باید با هم دید :smile:

ما هیچیمون از بقیه کمتر نیست و همه چیز هم داریم اما کلا حرف من چیز دیگه ایه من گفتم اگه آدم بخواد تنها به امید رسیدن به کار دولتی درس بخونه و مدرکشو بالا ببره با توجه به این که درصد قبولی توی کار دولتی هم کمه ( طبق فرمایش شما 10% یا کمی هم بیشتر ) اگه به کار دلخواهش نرسه ممکنه خیلی نا امید بشه پس بهتره فقط به این امید درس نخونه همین:)

نه بابا خواهش می کنم بحثه دیگه اگه این طوریه پس منم زیاد حرف زدم و باید معذرت خواهی کنم :D

کاملا موافقم اما گفتم که من اونقدرام منفی باف نیستم :cry:خوبه بدونین من یکی از شوخ طبع ترین های کلاسمونم و همیشه خندون (این حرف همکلاسی هاس نه خودم):lol: در صورتی که چهره ای که من از حرفای شما برداشت کردم یه ادم عبوس و بد اخلاقه مثل این :exclaim:
من همیشه توکلم به خدا بوده و هست و همین توکله که باعث میشه غصه ی هیچی رو نخورم و هر چی که برام اتفاق می افته یه جورایی مثبت تعبیر کنم. اگرم می بینید باهاتون بحث می کنم برای اینه که دوست دارم با ایده های دیگران آشنا بشم و چیزایی رو که نمی دونم بدونم یا چیزایی که اشتباه فهمیدم اصلاح کنم.قبول دارم که گاهی لحنم خشن می شه چیکار کنم اینم لحن منه دیگه :redface: البته تو نوشتار توی گفتار خشانتم کمتر به چشم میاد ;)
ایشالا که همین جوری باشه + و _ با هم زندگی متعادلی رو می سازه
اگه بخوام بگم به اون چیزی که می خوام نمی رسم و تو جامعه حقم رو می خورن که به جایی نمیرسم . ما سعیمونو می کنیم بقیش دست خداست .
من بد اخلاق نیستم فقط کمی جدیم . البته تو اینجور مسائل جدیم چون هدف جدیی دارم ولی تو مسائل زندگی کاملا راحتم نه بیخیال و نه خشک .
فکر نکنم این قدر که میگیدم خشن باشید . ( فک کنم دوس ندارید کسی باهاتون لج کنه یا مخالفتون باشه ) فقط همین نه بیشتر .

آخرین ویرایش:

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ایشالا که همین جوری باشه + و _ با هم زندگی متعادلی رو می سازه
اگه بخوام بگم به اون چیزی که می خوام نمی رسم و تو جامعه حقم رو می خورن که به جایی نمیرسم . ما سعیمونو می کنیم بقیش دست خداست .
من بد اخلاق نیستم فقط کمی جدیم . البته تو اینجور مسائل جدیم چون هدف جدیی دارم ولی تو مسائل زندگی کاملا راحتم نه بیخیال و نه خشک .
فکر نکنم این قدر که میگیدم خشن باشید . ( فک کنم دوس ندارید کسی باهاتون لج کنه یا مخالفتون باشه ) فقط همین نه بیشتر .
من گفتم شما بد اخلاقین؟:eek:منظور من از برداشت چهره ی خشن از نوشته هاتون در مورد خودم بود نه شما :biggrin: منظورم این بود که :"اون طور که من از نوشته هاتون برداشت کردم شما منو ادم بداخلاق وخشنی تصور کردین." که در ادامه هم گفتم این طور نیست ;)
نگفتم خیلی خشنم گفتم گاهی لحنم خشن می شه:(این که دوس ندارم کسی باهام لج کنه رو درست گفتین چون قبلا هم گفتم که از ادمای لجباز متنفرم:mad:اما هیچ وقت از مخالف داشتن بدم نمی اد .(این حرفتون واقعا ناراحتم کرد نمی دونم چرا این برداشت رو کردین؟)همه که نظرشون مثل هم نیست و نبایدم باشه. گفتم که شاید بعضی وقتا این منم که اشتباه می کنم و اصلا هم از پذیرفتن اشتباه روی گردان نیستم.
البته شما ازادین هر طور که می خواین در مورد من فکر کنید منم اصراری روی عوض کردن طرز تفکر شما ندارم.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا