مهندسی کامپیوتر چیه؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
حالا به نظرت در کل اگه ملاک هایی مث علاقه رو کنار بزاریم میارزه مهندسی کامپیوتر توی دانشگاهی مث شیراز بخونیم یا بهتره بقیه رشته ها مث عمران و شیمی رو ترجیح بدیم؟ با توجه به همه مسائل مث بازار کار و .....
لطفا همه دوستان واقع بینانه و به دور از تعصب جواب بدن

همه چيز به شخص بر میگرده. من از ترم 7 کار داشتم و مشکل کار ندارم اما دوستانی دارم که بهد از این همه وقت یا کار ندارند یا کارهایی رو پذيرفتند که اطلاعات کامپيوتری نیاز نداره. اینجا مثل کشورهای دیگه نیست که دانشجو از سمت دانشگاه بتونه وارد بازار کار شه، برای همین دانشگاه تاثير زيادی نداره. نه دانشگاه آزاد نه دانشگاه هایی مثل شريف و ...

ashkan_y

عضو جدید
بهت توصيه مي كنم رشته ي مارو انتخاب نكن چرا؟چون:
98.5درصد از درسايي رو كه ميخوني اصلا به رشته ات ربطي نداره:eek:.من كه الان ترم 6 هستم و مثلا خير سرم قراره دو ترم ديگه مهندس بشم به جرات مي تونم بگم از 110واحدي كه تا به حال پاس كردم فقط 24 يا 25 تاش مرتبط با رشته ام و بازار كارش بوده( كه متاسفانه از اين تعداد هم درسايي بودند كه استادشون از دانشجوها سطحش پايين تر بود) .15 واحد رياضي - 6واحد الكتريكي و الكترونيكي و2 واحد آزمايشگاهاشون - 6واحد مربوط به سخت افزار و باز هم 2 واحدآزهاشون -11 واحد امار و فيزيك - و....:confused::eek: حالا خودت قضاوت كن.حتي خود اساتيد ما به چارت درسي اعتراض دارند اما به قول استادمون چارتا ادم پير و سمج اصرار دارن كه الا و بلا همين سيلابس:razz: .با همه ي اين ها اگه خودت تلاش كني و به قول دوستمون در يك زمينه پيشرفت كني بد نيست .كه بازم اگه واقعا علاقه داري اين پيشرفت رو از طريق كلاس هاي بيرون هم مي توني كسب كني.
در كل همه ي اينها رو گفتم كه اگه امكانش برات فراهمه كه رشته ي ديگه اي رو انتخاب كني حتما اين كارو بكن ومهارت هاي كامپيوتري رو هم اگه پيگير باشي ياد مي گيري .باور كن توي دانشگاه فقط بايد دغدغه ي تحويل به موقع پروژه رو داشته باشي و آخرشم هيچي.
ببخشيد زياد حرف زدم آخه نمي خوام تو هم مثل من بعدا پشيمون بشي.:(

::خدا را هميشه در ياد داشته باش چرا كه ياد او ارام بخش دلهاست::

منتظر خبر قبولي نهايي ات :);):gol:
منم رشته مهندسی کامپیوترم ( سخت افزار ) قبول دارم که اکثر درسا به رشتمون ربطی نداره مخصوصا ریاضیا ، آمار ، دفرانسیل و مخصوصا درسای عمومی که فقط به عنوان نخودی هستن ولی اگه هدفت گرفتن فوق هم باشه و به این لیسانسه اکتفا نکنی میبینی هم بازار کار خوبی داره و هم درسای جالب منم ترم ششم و ترم دیگه ترم آخرمه ولی این مدرک فقط واسم یه پله ای هست واسه رفتن به بالا تر شمام طرز فکرت رو عوض کن ( البته اگه با علاقه نیومدی به این رشته کاملا حق با شماست ...)

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اسمشو همون پاسخ به نقل قول می ذارم

اسمشو همون پاسخ به نقل قول می ذارم

منم رشته مهندسی کامپیوترم ( سخت افزار ) قبول دارم که اکثر درسا به رشتمون ربطی نداره مخصوصا ریاضیا ، آمار ، دفرانسیل و مخصوصا درسای عمومی که فقط به عنوان نخودی هستن ولی اگه هدفت گرفتن فوق هم باشه و به این لیسانسه اکتفا نکنی میبینی هم بازار کار خوبی داره و هم درسای جالب منم ترم ششم و ترم دیگه ترم آخرمه ولی این مدرک فقط واسم یه پله ای هست واسه رفتن به بالا تر شمام طرز فکرت رو عوض کن ( البته اگه با علاقه نیومدی به این رشته کاملا حق با شماست ...)

بهتره بدونین من از اون ادمایی هستم که هیچ چیزی(البته به جز نمره) منو وادار نمی کنه کاری رو که بهش علاقه ندارم انجام بدم بنابراین وقتی من این رشته رو انتخاب کردم نمی گم خیلی علاقمند بودم (اونم به این دلیل که اطلاعاتم کامل نبود )اما بی علاقه هم نبودم . وقتی اومدم توی دانشگاه و مجبور شدم برای انجام پروژه هایی که هیچ ربطی به عنوان رشته ام نداره و صرفا برای پاس شدن درس کلی زحمت بکشم و این وقت گرانبها رو به جای این که روی درسای مورد علاقه ام بذارم این طوری ضایع کنم حق بدین که ناراحت بشم البته نقش اساتید گرام رو هم در ایجاد این حالت نباید نادیده گرفت:mad:
همین دلایل هم باعث شد که من قید ارشد رو بزنم .ترجیح میدم به جای گذروندن واحدهای بیخود و تکراری یه کمی عملی کارکنم و چیزایی که از یک مهندس نرم افزار انتظار می ره یاد بگیرم.چون خیلی از ارشد خونده ها رو هم دیدم که چیز زیادتری از لیسانسه ها بارشون نیست (البته در عمل چون در تئوری که الی ماشاالله متخصص وجود داره:surprised:) امیدوارم شما از نوع همون خوبا بشین ;)
همه ی پله های ترقی به ادامه تحصیل و گرفتن مدرک خلاصه نمیشه من یه نردبان دیگه برای ترقی انتخاب کردم:smile:
به عمل کار براید به سخندانی نیست;)

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
حالا به نظرت در کل اگه ملاک هایی مث علاقه رو کنار بزاریم میارزه مهندسی کامپیوتر توی دانشگاهی مث شیراز بخونیم یا بهتره بقیه رشته ها مث عمران و شیمی رو ترجیح بدیم؟ با توجه به همه مسائل مث بازار کار و .....
لطفا همه دوستان واقع بینانه و به دور از تعصب جواب بدن

به نظر من رشته های دیگه رو امتحان کن.کامپیوتر رو هم کنارش یاد بگیر البته اگه علاقمندی :razz:با یه ذره علاقه هم میتونی مثلا یه مهندس عمران باشی هم یه مهندس کامپیوتر:)

saeedrdn

عضو جدید
به نظر من رشته های دیگه رو امتحان کن.کامپیوتر رو هم کنارش یاد بگیر البته اگه علاقمندی :razz:با یه ذره علاقه هم میتونی مثلا یه مهندس عمران باشی هم یه مهندس کامپیوتر:)
موافقم, با تشکر از همه دوستان فکر می کنم این تاپیک خیلی واسه انتخاب رشته ام تاثیر داشت, و نتیجه اون رو هم زهرا خانم گفتن
بازم یه دنیا مرسی از همه :gol:

saeedrdn

عضو جدید
البته یادم رفت که بگم کامپیوتر رو زدم ولی بعد چند تا رشته که احتمال قبولیم so so هست ایشالا اونا رو قبول نشم برم کامپیوتر :D

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
البته یادم رفت که بگم کامپیوتر رو زدم ولی بعد چند تا رشته که احتمال قبولیم so so هست ایشالا اونا رو قبول نشم برم کامپیوتر :D

هولاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا بالاخره موفق شدیم مخشو بزنیم :D :biggrin:
موفق باشی دوست عزیز

ashkan_y

عضو جدید
فوق رو بگیر

فوق رو بگیر

من سخت افزاریم :Dولی فقط 24 واحدمون فرق داره ،:eek: به نظر شما چه درسایی بدرد نخور بوده ؟ :cry::cry:
اگه منظورت ریاضی پیش ،1،2 مهندسی یا دیفرانسیله که اینا درسای پایه واسه مهندسیه، نمی شه گفت بی خود بودن:mad: ، ولی در مورد درسای عمومی واقعا باهت موافقم :redface::redface:، درسای عمومی واسه همه معدل بالا بره واسه من برعکس معدلم رو پایین میاره معدل کل این شش ترمم 17 هست ولی اگه عمومی را کنار بذارم معدلم بالای 18 میره .
:gol::gol:همیشه راه رسیدن به هدف صاف و هموار نیست باید از کوه و دشت گذشت و کسی موفق میشه که فقط هدف رو در نظر بگیره ، نظر منو اگه می خوای کار عملی رو انجام بده و طبق علاقت برو جلو ولی :(حد اقل :(مدرک فوق رو بگیر چون همه عقلشون تو چشمشونه . دانشگاه آزاد یا سراسریش هم اصلا مهم نیست .;)

saeedrdn

عضو جدید
من سخت افزاریم :Dولی فقط 24 واحدمون فرق داره ،:eek: به نظر شما چه درسایی بدرد نخور بوده ؟ :cry::cry:
اگه منظورت ریاضی پیش ،1،2 مهندسی یا دیفرانسیله که اینا درسای پایه واسه مهندسیه، نمی شه گفت بی خود بودن:mad: ، ولی در مورد درسای عمومی واقعا باهت موافقم :redface::redface:، درسای عمومی واسه همه معدل بالا بره واسه من برعکس معدلم رو پایین میاره معدل کل این شش ترمم 17 هست ولی اگه عمومی را کنار بذارم معدلم بالای 18 میره .
:gol::gol:همیشه راه رسیدن به هدف صاف و هموار نیست باید از کوه و دشت گذشت و کسی موفق میشه که فقط هدف رو در نظر بگیره ، نظر منو اگه می خوای کار عملی رو انجام بده و طبق علاقت برو جلو ولی :(حد اقل :(مدرک فوق رو بگیر چون همه عقلشون تو چشمشونه . دانشگاه آزاد یا سراسریش هم اصلا مهم نیست .;)
از راهنماییت ممنون, دیگه الان انتخاب رشته کردم و به احتمال زیاد کامپیوتر قبولم, از الان دیگه چطور جلو برم مهمه و حتما توی این مسیر به نظرم سخت به راهنمایی همه شما دوستان نیاز پیدا میکنم و ایشلا همینطور که کمک کردید یه رشته خوب انتخاب کنم همینطور تو این مسیر هم از شما کمک بگیرم. :gol:

a.javad12

عضو جدید
معرفی کامل رشته مهندسی کامپیوتر

معرفی کامل رشته مهندسی کامپیوتر

ـ معرفي: رشته مهندسي کامپيوتر از جمله رشتههايي است که اهميت آن روزبهروز به دليل نياز مبرم بشر به اتوماسيون صنعتي واداري و فناوري اطلاعات بيشتر ميشود. امروزه کمتر علم و صنعتي را ميتوان نام برد، که به نحوي وابسته به کامپيوتر نباشد.

ـ اهداف رشته:
1- طراحي و پيادهسازي کاربردهاي مختلف اتوماسيون صنعتي، اداري، فناوري اطلاعات، فعاليتهاي آموزشي و پژوهشي.
2- بکارگيري دانش و تخصص در دامنه وسيعي از علوم و صنايع مرتبط به کاربرد کامپوتر.

ـ گرايشهاي رشته در سطح کارشناسي:
1- گرايش نرمافزار.
2- گرايش سختافزار.

ـ گرايشهاي رشته در سطح کارشناسي ارشد:
1- معماري کامپوتر.
2- نرمافزار.
3- هوش مصنوعي (ماشين).

ـ گرايش سختافزار:
ـ معرفي: سختافزار جزء فيزيکي کامپيوتر بوده و شامل قطعات قابل لمس، چاپگر، هارد ديسک و صفحه نمايش و... ميباشد و اين قطعات فيزيکي با اندکي اشکال از عملکرد صحيح کامپيوتر ميکاهند و باعث توقف آن ميشوند. گرايش سختافزار بيشتر به ساختمان و نحوهي کاربرد کامپيوتر تا جزييترين و ابتداييترين عمليات، طراحي و ترکيببندي مدارات آن سر و کار دارد و قادر است در زمينهي طراحي کامپيوتر و بهرهبرداري صحيح از آن و تطبيق امکانات سختافزاري با نيازها، رفع نواقص و بهبود کارايي سيستمهاي کامپيوتري اثرگذاري نمايد.

ـ اهداف رشته:
1- طراحي و ساخت انواع سيستمهاي کامپيوتري.
2- انتقال اطلاعات و شبکههاي کامپيوتري.

ـ گرايش نرمافزار:
ـ معرفي: نرمافزار که جزء غير قابل لمس کامپيوتر است شامل برنامه و دادههايي است که به کامپيوتر فرمان ميدهد که چه عملي را انجام دهد و به طور کل شامل نرمافزار سيستمي و کاربردي ميشود. نرمافزار سيستمي به برنامههايي گويند که کامپيوتر براي فعال شدن يا سرويس دادن به آن نياز دارد و به طبع از سوي سازندگان سيستم کامپيوتري عرضه ميگردد و مهمترين نوع آنها سيستم-عاملها و برنامههاي سودمند و مترجمهاي زبان ميباشد.
نرمافزار کاربردي به برنامههايي گويند که کاربر يا خود آنها را مينويسد يا شرکتهاي نرمافزاري آنها را تهيه و براي فروش عرضه ميکنند. دانشجوي اين گرايش با برنامههاي سيستم کامپيوتر و طراحي آنها به منظور قابل استفاده کردن سختافزار و متدها و روشهاي پيشرفته جهت حل مسائل اجرايي، عملي، تجاري، تجزيه و تحليل سيستم، پيادهسازي آنها از طريق برنامهسازي براي کامپيوتر آشنا ميشود.

ـ اهداف رشته:
1- آمادهسازي کامپيوتر در راستاي کاربردي که طراحي و ساخته شده.
2- طراحي و پيادهسازي سيستمهاي عامل.
3- طراحي نرمافزارهاي خاص براي کاربرهايي چون: کاربرهاي صنعتي، اداري، خانگي، علمي و پژوهشي.
4- آشنايي با روشهاي تجزيه و تحليل سيستمها.
5- روشهاي طراحي برنامهها.
6- اصول زبانهاي برنامهنويسي و آموزش برنامهنويسي با زبانهاي مختلف.
7- آموزش برنامهنويسي تحت اينترنت و مهندسي وب.
نکته قابل اهميت اين است که به دليل مشترکات درسي زياد دو گرايش سختافزار و نرمافزار، دانشجويان ميتوانند تقريباً دروس هر دو گرايش را بگذرانند و تقريباً تخصص هر دو گرايش را کسب کنند. علاوه بر آن، فارغالتحصيلان کارشناسي مهندسي کامپيوتر ميتوانند در هر يک از سه گرايش مقطع کارشناسي ارشد که عبارت بودند از: معماري کامپيوتر، هوش مصنوعي و نرم-افزار ادامه تحصيل دهند.
ـ رشته مهندسي کامپيوتر از نظر حرفهاي و علمي داراي سه بعد اساسي بوده و هدف از تربيت مهندسان کامپيوتر در اين رشته آن است که ابعاد مذکور تقويت گردد. اهميت اين ابعاد را ميتوان در موارد زير نشان داد:
ـ 1 ـ بعد مهندسي: مهندسان کامپيوتر از طريق 1-1 طراحي 2-1 ساخت و راهاندازي 3-1 ارائه روشهاي بهرهبرداري، 4-1 عيب-يابي و اصلاح سيستمهاي دادهپردازي در پيشبرد هدفهاي توسعهي صنعتي و مکانيزهکردن عمليات نقش کليدي دارند.
ـ 2 ـ بعد علمي و تحقيقاتي: مهندسان کامپيوتر با ادامهي تحصيل در مقاطع بالاتر، با نحوهي تحقيق و تدريس آشنا ميشوند و از طريق به ثمر رساندن پروژههاي تحقيقاتي با روشهاي نوين و ابتکاري به حل مسائل و معضلات اين رشته ميپردازند.
ـ 3 ـ بعد اقتصادي: مهندسان کامپيوتر با بکارگيري روشهاي علمي در حل مسائل دادهپردازي، ميتوانند گردش بهينهي امور را به اجرا درآورند و از هدر رفتن منابع و امکانات ناشي از روشهاي غيرعلمي، در حل مسائل دادهپردازي، جلوگيري به عمل آورند.

توانايي لازم داوطلبان:
1- تسلط کافي به درس رياضي و فيزيک.
2- خلاقيت بالا.
3- به روز بودن اطلاعات.
4- بهرهبردن از تصور سهبعدي.

ـ وضعيت ادامه تحصيل در مقاطع بالاتر:
فارغ التحصيل اين رشته ميتواند براي ادامه تحصيل در مقطع کارشناسي ارشد در رشتههاي زير ادامه تحصيل دهد:
1- مجموعهي مهندسي کامپيوتر (معماري کامپيوتر، هوش مصنوعي و نرمافزار).
2- مهندسي فناوري اطلاعات (IT) (تجارت الکترونيک، سيستمهاي چندرسانهاي، مديريت سيستمهاي اطلاعاتي، امنيت اطلاعات، شبکههاي کامپيوتري).
3- مهندسي صنايع (مديريت سيستم و بهرهوري، مهندسي سيستم اقتصادي و اجتماعي).
4- مجموعهي ژئوفيزيک و هواشناسي.
5- مجموعهي آمار (آمار رياضي، آمار بيمه آکچواري، آمار اقتصادي و اجتماعي).
6- فلسفهي علم.
همچنين فارغ التحصيلان اين رشته ميتوانند در مقطع كارشناسي ارشد تغيير رشته دهند. امکان تحصيل در مقطع کارشناسي ارشد و دکتراي تخصصي (ph.D) در اين رشته در داخل کشور فراهم است.
مواد امتحاني اختصاصي و ضرايب آنها:
رياضي فيزيک شيمي
4 3 3

زمينه شغلي"مهندسي كامپيوتر"
با توجه به گسترش روز‌افزون دنياي امروز، بيش از هر زمان ديگر نياز به متخصصان كامپيوتر احساس مي‌شود. امروزه يك مهندس كامپيوتر اگر علاقمند به كار باشد، هيچوقت با مشكل بيكاري روبرو نمي‌شود، به خصوص مهندسين نرم‌افزار فرصت‌هاي شغلي بيشتري داشته و براي كاركردن نياز به امكانات و تجهيزات زيادي ندارد. فرصت‌هاي شغلي اين رشته به حدي گسترده و متعدد است كه نه تنها فارغ‌التحصيلان اين رشته به راحتي جذب بازاركار مي‌شوند، بلكه دانشجويان دو سال آخر اين رشته نيز مي‌توانند وارد بازاركار شده و فعاليت كنند. براي مهندسين سخت‌افزار هم امكان كار در شركت‌هاي توليد‌كننده قطعات و دستگاه‌ها و مراكز صنعتي- توليدي بسيار فراهم است و از نظر سطح در‌آمدي هم به دانش و پشتكار شخصي، در حد قابل قبول و ايده‌آلي قرار دارند. از طرفي با توجه به استفاده روز‌افزون از شبكه اينترنت زمينه كار در اين موضوع نيز بسيار مهياست.
رشته كامپيوتر كه باعث جهاني شدن اطلاعات و ارتباطات شده است، رشته روز و رشته آينده است تا جايي كه پيش‌بيني مي‌شود تا 10 سال ديگر در كشور‌هاي پيشرفته مردم همان‌قدر كه بر نيروي برق وابسته هستند به شبكه اينترنت وابسته خواهند شد.
با توجه به مطالب ذكر شده روند روبهرشد استفاده از كامپيوتر در زندگي روزانه اشتغال و موقعيت كاري براي فارغ‌التحصيلان اين رشته فراهم است تا در قالب شركت‌هاي توليد‌كننده نرم‌افزار، شركت‌هاي توليد‌كننده قطعات، مراكز صنعتي- توليدي، شركت‌ها و مؤسسات خدماتي، مراكز آموزشي و ... مشغول به كار شده و فعاليت كنند. مكان فعاليت فارغ‌التحصيل اين رشته بسيار گسترده است و در همه سازمان‌ها و ارگان‌ها زمينه فعاليت براي فارغ‌التحصيل اين رشته وجود دارد. همچنين فارغ‌التحصيل اين رشته مي‌تواند به شكل خصوصي به فعاليت‌هاي گسترده‌اي در خصوص كامپيوتر بپردازد.

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
......

......

:gol::gol:همیشه راه رسیدن به هدف صاف و هموار نیست باید از کوه و دشت گذشت و کسی موفق میشه که فقط هدف رو در نظر بگیره ، نظر منو اگه می خوای کار عملی رو انجام بده و طبق علاقت برو جلو ولی :(حد اقل :(مدرک فوق رو بگیر چون همه عقلشون تو چشمشونه . دانشگاه آزاد یا سراسریش هم اصلا مهم نیست .

دوست عزيز اگه روي صحبتت با من بود بايد بگم كه اين ديگران كه مي گي عقلشون به چشمشون هست اصلا برام مهم نيستند.:mad: فكر نمي كردم طرز تفكر يه ادم تحصيلكرده مثل شما اين طوري باشه:eek:البته تقصيري نداريد مدرك گرايي بلايي كه سر اكثر ما ادما مي اد :(در مورد بي خود يا باخود يودن درسا هم هر كسي نظر خودشو داره و نظر شما هم در جاي خودش محترمه:razz:اين كه تونستين تا اينجا با اين معدل بالا بياين خيلي خوبه اگه توي بازار كار هم معدلتون همينطوري بالا باقي بمونه واقعا بايد بهتون تبريك گفت :cool:
در ضمن از اين به بعد لطفا اگر در مورد هر پست خاصي نظر داشتين در قسمت ؛پاسخ به نقل قول ؛ مرقوم فرماييد تا معلوم باشه روي صحبتتون كيه;)

ashkan_y

عضو جدید
دوست عزيز اگه روي صحبتت با من بود بايد بگم كه اين ديگران كه مي گي عقلشون به چشمشون هست اصلا برام مهم نيستند.:mad: فكر نمي كردم طرز تفكر يه ادم تحصيلكرده مثل شما اين طوري باشه:eek:البته تقصيري نداريد مدرك گرايي بلايي كه سر اكثر ما ادما مي اد :(در مورد بي خود يا باخود يودن درسا هم هر كسي نظر خودشو داره و نظر شما هم در جاي خودش محترمه:razz:اين كه تونستين تا اينجا با اين معدل بالا بياين خيلي خوبه اگه توي بازار كار هم معدلتون همينطوري بالا باقي بمونه واقعا بايد بهتون تبريك گفت :cool:
در ضمن از اين به بعد لطفا اگر در مورد هر پست خاصي نظر داشتين در قسمت ؛پاسخ به نقل قول ؛ مرقوم فرماييد تا معلوم باشه روي صحبتتون كيه;)
من به شما جسارتی نکردم :redface::cry:من مدرک اصلا واسم مهم نیست :surprised:من واسه کنکور سراسری فقط 16 تا رشته کامپیوتر انتخاب کردم:warn: و دانشگاه آزاد هم 6 تا کامپیوتر:warn: . شدت علاقه من به این رشتس که باعث شده این معدلو بگیرم:smile: این ترم 23 واحد تخصصی داشتم همه بچه های کلاس می گفتن 17 تاشم زیادیه ولی با همه این حرفا از 23 واحدم 16 تاشو بین 30 نفر شدم ماکزیمم با معدل 19 همه تعجب کردن ( حتی خودم ) چون معدل دبیرستانم 12 بوده دبیرستان که بودم می گفتم اشتباه کردم رفتم رشته ریاضی چون عاشق کامپیوتر بودم ولی داداشم نذاشت برم کامپیوتر به خاطر همون علاقه ای به درس خوندن نداشتم به همین دلیله که می گم اگه کسی رشتشو دوس بداره مسخره ترین درسا رو به خاطر رشتش قبول می میکنه( ولی در کل با هاتون موافقم که درسی مثل آمار ، درسای عمومی ، فیزیک 1و2 و ... هیچ ربطی به کامپیوتر نداره ولی باید تحمل کرد ) من تا جایی که بتونم ادامه می دم نه برای مدرک ،:) واسه بالا بردن اطلاعات خودم و حداقل مدرکی که شاید باهاش قانع بشم فوقه . نه بازار کار واسم مهمه و نه مدرکش مهم علاقمه .....:) به شمام پیشنهاد می کنم حتما ارشد بخونید نه رشته کامپیوتر ( هر رشته ای که دوس دارید ) این روزا هر کس و ناکسی حد اقل لیسانسو داره ( لیسانس شده نخود و کشمش )
عشق و علاقه هست که موفقیت میاره :gol:

آخرین ویرایش:

ashkan_y

عضو جدید
از راهنماییت ممنون, دیگه الان انتخاب رشته کردم و به احتمال زیاد کامپیوتر قبولم, از الان دیگه چطور جلو برم مهمه و حتما توی این مسیر به نظرم سخت به راهنمایی همه شما دوستان نیاز پیدا میکنم و ایشلا همینطور که کمک کردید یه رشته خوب انتخاب کنم همینطور تو این مسیر هم از شما کمک بگیرم. :gol:
احتمال زیاد نگو ( همیشه بگو انشاالله ) :smile:
هر کمکی از دست من یکی بر میاد کوتاهی نمیکنم:gol: ولی درجه اول علاقه خودت مهمه ، ;)

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من به شما جسارتی نکردم :redface::cry:من مدرک اصلا واسم مهم نیست :surprised:من واسه کنکور سراسری فقط 16 تا رشته کامپیوتر انتخاب کردم:warn: و دانشگاه آزاد هم 6 تا کامپیوتر:warn: . شدت علاقه من به این رشتس که باعث شده این معدلو بگیرم:smile: این ترم 23 واحد تخصصی داشتم همه بچه های کلاس می گفتن 17 تاشم زیادیه ولی با همه این حرفا از 23 واحدم 16 تاشو بین 30 نفر شدم ماکزیمم با معدل 19 همه تعجب کردن ( حتی خودم ) چون معدل دبیرستانم 12 بوده دبیرستان که بودم می گفتم اشتباه کردم رفتم رشته ریاضی چون عاشق کامپیوتر بودم ولی داداشم نذاشت برم کامپیوتر به خاطر همون علاقه ای به درس خوندن نداشتم به همین دلیله که می گم اگه کسی رشتشو دوس بداره مسخره ترین درسا رو به خاطر رشتش قبول می میکنه( ولی در کل با هاتون موافقم که درسی مثل آمار ، درسای عمومی ، فیزیک 1و2 و ... هیچ ربطی به کامپیوتر نداره ولی باید تحمل کرد ) من تا جایی که بتونم ادامه می دم نه برای مدرک ،:) واسه بالا بردن اطلاعات خودم و حداقل مدرکی که شاید باهاش قانع بشم فوقه . نه بازار کار واسم مهمه و نه مدرکش مهم علاقمه .....:) به شمام پیشنهاد می کنم حتما ارشد بخونید نه رشته کامپیوتر ( هر رشته ای که دوس دارید ) این روزا هر کس و ناکسی حد اقل لیسانسو داره ( لیسانس شده نخود و کشمش )
عشق و علاقه هست که موفقیت میاره :gol:

بابا علاقه -عشق کامپیوتر- مهندس-معدل الف-بچه درس خون -ارشد امتحان بده- .......:biggrin::smoke::)
کی گفت شما جسارت کردین؟ :eek:باز که برگشتین سر خونه اول :wallbash:یعنی چون هر کس وناکسی لیسانسو داره من باید مدرکم از اونا بالاتر باشه؟ خب این که شد همون مدرک گرایی:confused: به هر حال ممنون از پیشنهادتون اما من همون نخود و کشمش رو ترجیح می دم پسته و فندقش مال شما:w27:برو ببینم چه می کنی ;)
"عشق و علاقه هست که موفقیت میاره"--------بر منکرش لعنت:lol:

ashkan_y

عضو جدید
بابا علاقه -عشق کامپیوتر- مهندس-معدل الف-بچه درس خون -ارشد امتحان بده- .......:biggrin::smoke::)
کی گفت شما جسارت کردین؟ :eek:باز که برگشتین سر خونه اول :wallbash:یعنی چون هر کس وناکسی لیسانسو داره من باید مدرکم از اونا بالاتر باشه؟ خب این که شد همون مدرک گرایی:confused: به هر حال ممنون از پیشنهادتون اما من همون نخود و کشمش رو ترجیح می دم پسته و فندقش مال شما:w27:برو ببینم چه می کنی ;)
"عشق و علاقه هست که موفقیت میاره"--------بر منکرش لعنت:lol:
باشه نخونید انگار خوندن یا نخوندن شما واسه من فرقی داره . آدم باید نگای اطرافشم بکنه ( آینده نگر باشید )
شاید منی که به خودم این قدر فشار میآرم که حد اقل فوق رو بخونم واسه آیندمه بعد از ازدواج و بچه دار شدن که شاید 7 -8 سال دیگه باشه به نظرم تو اون دوره زمونه فوق لیسانسم مثل مدرک دیپلم 10 سال پیشه خودمم که به مدرک گرایی علاقه ای نداشته باشم آخرش بچه ها یا همسر آینده به این موضوع علاقه نشون میده .
هر کسی صلاح خودشو بهتر میدونه .
نمی دونم شما مال چه شهری هستید ولی من که شیرازم علاوه بر علاقه وجه کاری و مدرک هم تو خونوادمون مهمه . همه پسر عمو ها دکترا دارند و دختر عمو ها فوق لیسانس خوب باید تو رشته ای که علاقه دارم تا جایی که میشه بالا برم .
اگه فقط واسه مدرک بود . معدلم بین 12تا 15 بود

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
باشه نخونید انگار خوندن یا نخوندن شما واسه من فرقی داره . آدم باید نگای اطرافشم بکنه ( آینده نگر باشید )
شاید منی که به خودم این قدر فشار میآرم که حد اقل فوق رو بخونم واسه آیندمه بعد از ازدواج و بچه دار شدن که شاید 7 -8 سال دیگه باشه به نظرم تو اون دوره زمونه فوق لیسانسم مثل مدرک دیپلم 10 سال پیشه خودمم که به مدرک گرایی علاقه ای نداشته باشم آخرش بچه ها یا همسر آینده به این موضوع علاقه نشون میده .
نمی دونم شما مال چه شهری هستید ولی من که شیرازم علاوه بر علاقه وجه کاری و مدرک هم تو خونوادمون مهمه . همه پسر عمو ها دکترا دارند و دختر عمو ها فوق لیسانس خوب باید تو رشته ای که علاقه دارم تا جایی که میشه بالا برم .
وای چه عصبانی:mad::mad::exclaim::cry:
با آینده نگر بودنت موافقم اما با بقیه اش نه:w19:
خواهشا اینقدر هم معدلتونو به رخ نکشید بدون ذکر معدل و نمره هم میشد فهمید که به این رشته علاقمندید ضمن این که من یادم نمی اد جایی از صحبتهام علاقه شما رو زیر سوال برده باشم :w20:بلکه دلیل قانع کننده ای برای ارشد خوندن نداشتم بین دلایل شما هم دلیل علمی :eek: پیدا نکردم.
در ضمن من کسایی رو دیدم که فقط برای مدرک می خونن و معدلشون هم از شما بیشتر نباشه کمتر نیست .
به هر حال گفتگو با شما تجربه ی خوبی بود امیدوارم شما هم مثل پسر عموهاتون دکتراتون رو خیلی زود بگیرین;)
موفق باشید.

ashkan_y

عضو جدید
وای چه عصبانی:mad::mad::exclaim::cry:
با آینده نگر بودنت موافقم اما با بقیه اش نه:w19:
خواهشا اینقدر هم معدلتونو به رخ نکشید بدون ذکر معدل و نمره هم میشد فهمید که به این رشته علاقمندید ضمن این که من یادم نمی اد جایی از صحبتهام علاقه شما رو زیر سوال برده باشم :w20:بلکه دلیل قانع کننده ای برای ارشد خوندن نداشتم بین دلایل شما هم دلیل علمی :eek: پیدا نکردم.
در ضمن من کسایی رو دیدم که فقط برای مدرک می خونن و معدلشون هم از شما بیشتر نباشه کمتر نیست .
به هر حال گفتگو با شما تجربه ی خوبی بود امیدوارم شما هم مثل پسر عموهاتون دکتراتون رو خیلی زود بگیرین;)
موفق باشید.
چرا عصبانی باشم ؟
خوب هر کسی یه دلیل واسه درس خوندن یا نخوندنش داره ؟ یکی واسه مدرک ، یکی واسه ابهت ، یکی واسه آیندش ، یکی واسه بیکاری ، هر کس نظری داره دیگه ...
معدلمو به رخ نمی کشم من وقتی دبیرستان هم بودم معدل 12 داشتم همنجوری درباره معدل صحبت می کردم احتمالا شما رو معدل حساسید ( معذرت می خوام ...) علاقه منو زیر سوال نبردید گفتم شاید با این دلایل شما به ادامه دادن علاقهمند شید که انگار دلایل قانع کننده ای نبود .
آره هستند کسایی که معدلشون از من خیلی ، خیلی بالاتره ولی حتی با اینکه دانشجوی ترم بالایی کامپیوترن نمی تونن یه ویندوز عوض کنن یا یه پیچ کیسشونو باز کنن ، ادعای معدل بالایی شونم می شه ،
ممنون از لطف و آرزوی شما
امید وارم شمام بیشتر به این نکته توجه کنید که همیشه موقعیت درس خوندن نیست ، همیشه امکانات درس خوندن نیست و همیشه سن درس خوندن نیست ( با اینکه می گن زگهواره تا گور دانش بجو ، ولی تو این دوره و زمونه نمیشه )

ashkan_y

عضو جدید
:crying::crying::crying::crying::crying::crying::crying::crying:
ey baba ! chera hame dava mikonan! ham miram computer ham nemiram computer ta hame rahat beshid , khoobe?
:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:
شما نگای علاقه خودتون کنید نه نگای موفقیت یا شکست دیگرون !!!
بزرگترین اشتباه بچه ها واسه انتخاب واحد اینه که می رن و از شکست و موفقیت افراد در رشته هنا سوال می کنن یا از بازار کارش در صورتی که هیچ کدوم ملاک واسه موفقیت در آینده نیست .
موفقیت = علاقه به اون رشته
نه بازار کار خوب ، نه درسایی که به رشته ربط داره ، نه درسای آسون ، نه درسای سخت ، نه نه نه هیچ کدوم به اندازه علاقه موفقیت نمیآره . به قول زهرا خانم هستن کسایی که معدل بالا دارن و فقط واسه مدرک می خونن و هستند کسایی که معدلشون پایینه کار بلدن .

saeedrdn

عضو جدید
شما نگای علاقه خودتون کنید نه نگای موفقیت یا شکست دیگرون !!!
بزرگترین اشتباه بچه ها واسه انتخاب واحد اینه که می رن و از شکست و موفقیت افراد در رشته هنا سوال می کنن یا از بازار کارش در صورتی که هیچ کدوم ملاک واسه موفقیت در آینده نیست .
موفقیت = علاقه به اون رشته
نه بازار کار خوب ، نه درسایی که به رشته ربط داره ، نه درسای آسون ، نه درسای سخت ، نه نه نه هیچ کدوم به اندازه علاقه موفقیت نمیآره . به قول زهرا خانم هستن کسایی که معدل بالا دارن و فقط واسه مدرک می خونن و هستند کسایی که معدلشون پایینه کار بلدن .
دیگه کار از کار گذشته و به احتمال زیاد کامپیوتر قبول میشم. :D

ashkan_y

عضو جدید
:heart::heart::heart::heart::heart:
دوستان عزیز کسی می تونه در مورد انتخاب موضوع پروژه کمکم کنه ؟
اگه مقاله تحقیق یا هر چی در این مورد دارید لطفا واسم ایمیل کنید ممنون میشم ترم دیگه به خاطر مشکلات شغلی تا آبان نمی تونم برم دانشگاه بعدشم 2 ماه بیشتر فرصت انجام پروژه ندارم;):):smile::redface::gol:

ashkan_y

عضو جدید
دیگه کار از کار گذشته و به احتمال زیاد کامپیوتر قبول میشم. :D
امید وارم از رو علاقه انتخاب رشته کرده باشی نه از رو اینکه بازار کارش خوبه ، درساش راحته یا ...
به هر حال ایشالا همیشه موفق باشی و اگه کمکی از دستم بر بیاد به عنوان یه داداش کوتاهی نمی کنم .

فاطمه60

عضو جدید
دعوا نکنید لطفا
حد اقل شان خودتونو حفظ کنید مثلا مهندسید جه اشکالی داره همه لیسانس داشته باشند حداقل شاید شعور همه تغییر کنه

ashkan_y

عضو جدید
دعوا نکنید لطفا
حد اقل شان خودتونو حفظ کنید مثلا مهندسید جه اشکالی داره همه لیسانس داشته باشند حداقل شاید شعور همه تغییر کنه
ما دعوا نکردیم !!!
داریم بحث می کنیم .
فکر کنم همه خانم ها به جز نگین خانم از دستم ناراحت شدن !!!:cry::cry::cry::cry::cry:

از همه کسایی که از دست این پست من ناراحتن معدرت می خوام آخه من خودم لیسانسو بیشتر از کلاس پنجم قدیمیا قبول ندارم ، به خاطر همین به دوستام پیشنهاد ادامه تحصیل می دم مدرک لیسانس 8 سال پیش خوب بود که از هر 100 نفر 1 نفر دانشگاه قبول می شد نه مثل الان از هر 3 نفری 2 نفر قبولن . پس همه لیسانسو دارن شاید واسه شما فرقی نداره و از نظر شما شعور همه یکسان میشه ولی من معتقدم تا وقتی امکاناتش هست باید ادامه داد .
انگار این اولین پستتون بود . :warn::warn::warn::warn::warn::warn:
خیلی ، خیلی به جمعمون خشومدید . :gol::gol::gol::gol:
ایشالا از بحثای علمی شمام بتونیم استفاده کنیم و از نظراتتون استفاده کنیم:heart::heart::heart::heart:

ashkan_y

عضو جدید
البته نمیدونم شاید نگین خانمم از دستم ناراحت شده باشن ولی تا حالا فقط از پستام تشکر کردن و نظری یا پاسخی در مورد پستام ندادن البته به نظرم چون ایشون دانشجوی ارشدن یکم بیشتر درکم میکنن که من چی دارم میگم.:D:D:D:D:D:D
من به هیچ شخصی و به هیچ مدرکی جسارت نمی کنم ولی لیسانس واسه من هیچ ارزشی نداره و واسم فقط یه گذر گاه یا یه جور پله واسه رفتن به بالاست که فعلا خودم نمی دونم این نردبونی که دارم میرم بالا چندتا پله داره ( امید وارم تمومی نداشته باشه ):eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek: واسه دیگرون شاید همین پله( لیسانس ) بس باشه :cry::cry::cry::cry::cry:

saeedrdn

عضو جدید
ما دعوا نکردیم !!!
داریم بحث می کنیم .
فکر کنم همه خانم ها به جز نگین خانم از دستم ناراحت شدن !!!:cry::cry::cry::cry::cry:

از همه کسایی که از دست این پست من ناراحتن معدرت می خوام آخه من خودم لیسانسو بیشتر از کلاس پنجم قدیمیا قبول ندارم ، به خاطر همین به دوستام پیشنهاد ادامه تحصیل می دم مدرک لیسانس 8 سال پیش خوب بود که از هر 100 نفر 1 نفر دانشگاه قبول می شد نه مثل الان از هر 3 نفری 2 نفر قبولن . پس همه لیسانسو دارن شاید واسه شما فرقی نداره و از نظر شما شعور همه یکسان میشه ولی من معتقدم تا وقتی امکاناتش هست باید ادامه داد .
انگار این اولین پستتون بود .
خیلی ، خیلی به جمعمون خشومدید . :gol::gol::gol::gol:
ایشالا از بحثای علمی شمام بتونیم استفاده کنیم و از نظراتتون استفاده کنیم:heart::heart::heart::heart:
:w24::w24::w24::w24::w24::w24:
eshkali nadare, man ghabulet daram! :D

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا