من يك پسر زشتم.روم نمي شه برم خواستگاري.!؟(چرا بچه هاي قديمي تازه واردها را تحويل نمي گيرند؟)

وضعیت
موضوع بسته شده است.

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
با توجه به اينكه اين سايت بازديد كنندگان زيادي دارد ابتدا از همه (مخصوصا خانم ها) مي خواهم كه نظر خودشان را بيان نمايند.
من پسري هستم که از نظر ظاهري بسيار بي ريخت مي باشم. مي دونم كه باید از خودمان و ظاهرمان راضی باشیم تا اعتماد و حرمت نفس خود را حفظ کنیم اما وقتي هم قدم كوتاهه ، هم دارم كچل مي شم هم عينكي هستم و هم چهره ام زشت است و كلا داراي ظاهري بي ريختي هستم و ظاهرم اسباب خجالت است چگونه اعتماد به نفس داشته باشم؟ آخه انتخاب ظاهرم كه دست خودم نبوده است.پس چرا بايد به خاطر اون تنبيه بشم؟؟؟
با توجه به اينكه در ازدواج قشنگی ملاک است و باید هم باشد و از لحاظ زیبایی هم باید بین دختر و پسر تناسب باشد . یعنی اگر زوجين براي هم دلنشين نباشند بعدا در زندگی دچار مشکل میشوند .زیرا ظاهر واقعیت و حقيقت است. خب خانم هم دوست دارد شوهرش خوش تیپ و قیافه باشد. مي دونم كه در خانم ها توجه به ظاهر در حد توجهي كه آقايان به ظاهر دارند نيست. اما آنها حداقل کسي را مي خواهند که رويشان بشود با او در اماکن عمومي حاضر بشوند به هر حال ظاهر مرد هم بايد در حدي باشد كه براي طرف مقابل قابل قبول باشد.در صورتي كه شخص حداقل ظاهرش براي طرف مقابل دلنشين باشد بعد از يك سال ظاهرش عادي مي شود اما اگر از اول ظاهرش براي طرف مقابل دلنشين نباشد هيچوقت ظاهرش عادي نمي شود. اگر هم كسي قبول به ازدواج با من شود ممكن است بعداً در زندگی دچار مشکل شويم . چون وقتي وارد زندگي مشترك مي شويم مرا با همسر دوستانش مقایسه می کند. و باعث میشود که احساس خسران و زیان يا احساس عقده کند و احساس کند كه سرش کلاه رفته است و ناخودآگاه بهانه جویی و بهانه گیری كرده و يا سر و گوشش بجنبد و بد اخلاقي كرده و اين بهانه جویی ها و بهانی گیری ها باعث از بین رفتن عشق و صفا و صمیمیت مي شود.

آخرین ویرایش:

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
از طرفي اگر بگويم برای من ظاهر مهم نیست . معنویت مهم است . دروغ گفته ام. مي دانم زیبایی هم یکی از ملاک ها است ولی تنها ملاک نیست و باید به ملاک های دیگر هم توجه کرد.مي دونم كه اگر خانمي زيبا باشد. هم دچار غرور مي شود و هم به مردش فخر فروشی مي كند يا ممكن است به همسرش خيانت كند. من به خاطر اينكه خودم زیبا نیستم انتظاربالايي هم ندارم اما به هر حال بايد انگيزه اي براي ازدواج داشته باشم.يعني حداقل مي خواهم همسرم از نظر ظاهري دلنشين برايم باشد.آيا انتظار بي جايي دارم؟
به همين دليل و به خاطر اين که نمي خواهم مورد تمسخر قرار بگيرم به بهانه هاي مختلف يكي دو سالي است كه بخاطر این انتظار و به خاطر ظاهر خودم از خواستگاري رفتن طفره مي روم.چون اولين چيزي كه در مراسم خواستگاري سنتي مورد توجه قرار مي گيرد ظاهرو وضعيت مالي طرفين است آخه نمي خواهم مورد تمسخر و توهين قرار بگيرم. چون وقتي که خودم از چهره و ظاهرم بدم مي آيد چگونه انتظار داشته باشم شخص ديگري به اين خاطر مرا طرد نکند؟
از طرفي به خاطر چهره ام نمي تونم خودم با دختري ارتباط برقرار كنم و همسرم را انتخاب كنم.براي همين هم تا حالا هيچ دوست دختري نداشته ام.يعني فكر نكنم هيچ دختري حاضر بشه با من ارتباط برقرار كنه.!
نظر شما چيست؟

آخرین ویرایش:

tanhatarin_asb-3

عضو جدید
بابا بي خيال آدم وقتي يهو دل ميبنده انگار همه ي بدي هي و زشتي هاي طرفو فراموش ميكنه يا اصلا به چشمش نمياد
ببين فقط اون دله بايد گير كنه كه به وقتش گير ميكنه

sanam_el

عضو جدید
تنهاترین راس میگه.
تازه اگ از خواستگاری رفتن میترسی خب اول تو محیط بیرون سی کن امتحان بزنی.مثلا اگ از کسی خوشت اومده قبل از خواستگاری رفتن غیر مستقیم بفهمی نظر اون راجع ب شما چیه!

malo0osak

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوست گرامی مگه شما فکر میکنی تنها تو دنیا فقط تو هستی که چنین قیافه ای داری؟بیا بهت چند نفر رو نشون بدم که از چیزی که شما گفتی صد درجه بدترن ولی بهترین زندگی رو دارن چون اعتماد به نفس دارن هر کی هر جوری که هست خدا خلق کرده زشت یا زیبا این گفته ی شما نا شکریه اگه خدای نکرده از این بدتر شدین چی؟خیلی ها هم هستن که فقط به باطن طرف نگاه میکنن نه ظاهر شما باید در همه حال شاکر خدا باشی خیلی چیزای هم که گفتین رفع میشه با توجه به پیشرفت های علمی شما الان میتونین مو بکارین اگه عینکی هستین میتونین عمل کنین و از عینک راحت بشین خوش تیپ بودن هم که به لباس پوشیدنتون بستگی داره رو اعتماد به نفست کار کن برو جلوی اینه به ایست چند بار با صدای بلند بگو من خوش تیپم من قیافم خوبه ببین چه تاثیری روت میذاره و کم کم همینی که میگی میشی

somayeh_63

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرم تا وقتی خودتون نتونید خودتونو باور کنید از دست کسی کاری بر نمیاد!!!

root

عضو جدید

دوست گرامی مگه شما فکر میکنی تنها تو دنیا فقط تو هستی که چنین قیافه ای داری؟بیا بهت چند نفر رو نشون بدم که از چیزی که شما گفتی صد درجه بدترن ولی بهترین زندگی رو دارن چون اعتماد به نفس دارن هر کی هر جوری که هست خدا خلق کرده زشت یا زیبا این گفته ی شما نا شکریه اگه خدای نکرده از این بدتر شدین چی؟خیلی ها هم هستن که فقط به باطن طرف نگاه میکنن نه ظاهر شما باید در همه حال شاکر خدا باشی خیلی چیزای هم که گفتین رفع میشه با توجه به پیشرفت های علمی شما الان میتونین مو بکارین اگه عینکی هستین میتونین عمل کنین و از عینک راحت بشین خوش تیپ بودن هم که به لباس پوشیدنتون بستگی داره رو اعتماد به نفست کار کن برو جلوی اینه به ایست چند بار با صدای بلند بگو من خوش تیپم من قیافم خوبه ببین چه تاثیری روت میذاره و کم کم همینی که میگی میشی​

تایید میشه!
خیلی ها عینکی اند، به جای یه قالب معمولی، یه قاب قشنگ بگیرید.
واسه موهاتون دکتر برید، اگه قدتون متوسطه و بلند نیست، سعی کنید کسی رو که انتخاب می کنید تو رنج خودتون باشه که بعدا دچار مشکل میشد. شیک پوشی از قیافه خوب مهمتره، ماشاالله مهندسم که هستی!
غصه خوردن که کاری رو درست نمیکنه داداش من! اما از همه اینا مهمتر داشتن یه اخلاق و رفتار خوب و یه شخصیت ثابت و مردونه است که یه دنیا می ارزه.

beautiful winter

عضو جدید
منم با نظر همه دوستان موافقم.اول شما به خودباوری برس و سعی کن سیرت زیبایی داشته باشی.خیلی ها هستن که زیبایی ظاهر براشون مهم نیست. به نظر من اگر باطن آدم خوب نباشه بیشتر باید خجالت بکشه و کلا طرفه ازدواج نره.خیلی سخت میگیری

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
ازدواج رو با دوستی اشتباه نگیرید

دوست عزيز اگه تو دوستي خود دختره تنها درباره ظاهرت نظر مي دهد تو ازدواج خانواده اش هم نظر مي دهند:crying:
منم با نظر همه دوستان موافقم.اول شما به خودباوری برس و سعی کن سیرت زیبایی داشته باشی.خیلی ها هستن که زیبایی ظاهر براشون مهم نیست. به نظر من اگر باطن آدم خوب نباشه بیشتر باید خجالت بکشه و کلا طرفه ازدواج نره.خیلی سخت میگیری
چرا همه شما شعار مي دهيد؟؟؟
خدايي اش اگه يك پسري كه از ظاهرش خوشتون نميات به خواستگاريتون بيات اصلا به حرفهاش و نظرياتش اهميتي مي دهيد؟؟؟:question:

Sarp

مدیر بازنشسته
اخوی اگه از این خانوما مشاوره بخوای اکثرشون واست قصه عاشقانه پری دریایی و شاهزاده رو تعریف میکنن !

همانطور هم که مستحضر هستید !!!

malo0osak

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اخوی اگه از این خانوما مشاوره بخوای اکثرشون واست قصه عاشقانه پری دریایی و شاهزاده رو تعریف میکنن !

همانطور هم که مستحضر هستید !!!
ببخشید شما که اقایی مشاوره بده ببینیم شما چی تعریف میکنی

Sarp

مدیر بازنشسته
ببخشید شما که اقایی مشاوره بده ببینیم شما چی تعریف میکنی
شماها که جایی واسه مشاوره نذاشتین

پس استارتر صبر میکنه تا بلکه بعد 40 - 50 سال یکی بهش گیر کنه

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میگن با مردم همونطور رفتار کن که میخوای با تو رفتار کنن... خود استاتر اگه یه دخترو ببینه به نظرش زشت باشه چطور رفتار میکنه؟!
هرطور باشه مردم هم همونطور با خودش رفتار میکنن..

root

عضو جدید
تا وقتی خودت نخوای درست نمیشه در ضمن هر شعاری که غلط نیست.سعی کن ایرادهای ظاهریتو برطرف کنی (همون چیزایی که خودت گفتی)
دخترای آنچنانیی رو دیدم که زن پسرایی شدن که اصلا در مخلیه تون نمیگنجه.اگه خودت بترسی و جرتتو از دست بدی دیگه کار تمومه.

somayeh_63

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا همه شما شعار مي دهيد؟؟؟
خدايي اش اگه يك پسري كه از ظاهرش خوشتون نميات به خواستگاريتون بيات اصلا به حرفهاش و نظرياتش اهميتي مي دهيد؟؟؟:question:

آخه برادر من مشکل همینه که شما حتی این شانسو به خودتون نمیدین که برین خواستگاری!!!این یعنی خودتون خودتون قبول ندارین......

آناستازیا

عضو جدید
کمری رو چیکار کردین دکی جون

شما نگران کمری نباش
تو گاراژ صحیح و سلامت لم داده
حالا با این اوصاف حق دارم بگم بی ادبی؟؟؟؟
این چه طرز صحبت با یه خانوم متشخص بود
هرچی به من بی ادبی کردی بخشیدم اما احترام بقیه رو نگه دار جناب مهندس

آناستازیا

عضو جدید
اما پاسخ استارتر:
سلام برادر
من نمیخوام شعار بدم
بله ظاهر تو ازدواج مهمه
اما خیلی چیزا هست که از ظاهر مهم تره
خانواده تحصیلات شغل اخلاق و خیلی چیزهای دیگه
اگه شما فقط ظاهر نداری میتونی بری دنبال بقیه موارد
اگر شما مثلا تو رشته خودت کسی بشی و مردم واست احترام قائل بشن دیگه هیچکس کاری به قیافت نداره
دست رو هر دختری بزاری واست میمیره
نا امید نباش
فقط سعی کن ویژگی هایی واسه خودت پیدا کنی که بقیه حسرتش رو بخورن

Sarp

مدیر بازنشسته
شما نگران کمری نباش
تو گاراژ صحیح و سلامت لم داده
حالا با این اوصاف حق دارم بگم بی ادبی؟؟؟؟
این چه طرز صحبت با یه خانوم متشخص بود
هرچی به من بی ادبی کردی بخشیدم اما احترام بقیه رو نگه دار جناب مهندس
حال کمری رو پرسیدن میشه بی ادبی ؟

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
میگن با مردم همونطور رفتار کن که میخوای با تو رفتار کنن... خود استاتر اگه یه دخترو ببینه به نظرش زشت باشه چطور رفتار میکنه؟!
هرطور باشه مردم هم همونطور با خودش رفتار میکنن..
من سعي مي كنم اول حداقل حرفهاش و نظرياتش را بشنوم بعد درباره اش قضاوت كنم

وضعیت
موضوع بسته شده است.