مشاوره براي كارشناسي ارشد ... تا ارشد

وضعیت
موضوع بسته شده است.

EECi

مدیر بازنشسته
من امروز کنکورمو دادم ولی قبول نمیشم یه سال خوندم ولی باید خیلی تلاش کرد از همین الان;)

;)
سلام دوستان
حقيقتش اومدم همچين تاپيكي بزنم كه دوسته خوبمون aidin-ELC زحمت اين كار را كشيده بودند
خيلي ممنون لطف كرديد
من مي خوام بدونم كه چه جوري و از كجا بايد شروع كرد رو كدوم درس ها وقت بيشتري بگذاريم تو كدوم آزمون ها شركت كنيم؟خواهشمندم دوستان پيشكسوت بيان و ما را راهنمايي كنند
با تشكر

سلام:gol:
بنظر من باید متعادل پیش رفت و تا مهر ماه سال آینده درسها تموم بشن و از مهر به بعد باید کار یه دواطلب تمرین و تست زنی باشه.

البته من خودم ترم چهارمی هستم و سال بعد آزمایشی شرکت می کنم .
تا مهر هم ریاضیات ، مدار1و2، الکترونیک 1، زبان ، تجزیه ، رو تموم کردم ( البته اگر بخوام تو زیر گروه الکترونیک یا مخابرات شرکت کنم) تابستون هم ال 2 و کنترل خطی رو می خونم. و از مهر هم تمرین خواهم کرد . ساله اخر هم ایشالله میریم واسه یه رتبه خوب در سطح قبولی تهران.

بنظر من پارسه از لحاظ جمعیت بهتره ولی سوالاش سختتره( بخاطر 120 امتیاز!) ، نصیر سوالاش استاندارت تره. من خودم به احتمال زیاد به پارسه میرم.

واسه شروع هم باید یه پیش امادگی وجود داشته باشه. من کتاب های پارسه رو ترجیح میدم.
منم هستم . . .
سال ديگه ميخوام كنكور بدم . . .
مي تونيم به هم روحيه و انرژي بديم و انشاء الله سال ديگه نتيجه شو ببينيم . . .

هر کی تلاش کنه ، نتیجشو میگیره:gol:
سلام
به نظرم امسال سخت بود من زمان کم آوردم مخصوصا تو مدار و ریاضی
کنترل هم افتضاح بود سوالای امسال سیگنال و الکترونیک بد نبود
در مجموع باید برا سال بعد به فکر باشمو بخونم:redface::redface:
ممنون که سوال کردی;)
مهندس ، ایشالله موفق میشیم;)
بچه ها خسته نباشین من زیاد راضی نیستم مخصوصآ ازکنترل !اگه میشه منابع مطالعاتیتونو در اختیار بذارین تا باهم واسه کنکور سال آینده آماده بشیم..من که از جزوات پارسه راضی نبودم

بنظر من کم لطفی می کنید . پارسه سطح علمی بالا و قابل قبولی رو داره. :gol:
برای مغناطیس من تعریف مغناطیس پردازشو زیاد شنیدم. نوشته اقای محمد طاهری استاد دانشگاه تهران

من این کتابو میخونم. برای شروع خوب نیست برای تمرین بیشتر خوب هست:gol:

آخرین ویرایش:

EECi

مدیر بازنشسته
درود بر شما

فقط یک پیشنهاد داشتم، از امروز ما بیشتر از 300 روز (دست کم یه 60 روزیمون پرت میشه) زمان برای کنکور داریم، اگر یه تاپیک باز کنیم و هرکس اون بخشی از درسی رو که توش تسلط داره به زبون خودش توضیح بده و اگر شد یک مثال هم حل کنه خیلی خوبه،
من خودم وقتی یک مبحث رو برای یکی توضیح می دم خودم بهتر می فهممش اینطوری هم یک انگیزه داریم که پیوسته درس بخونیم (یا درسی رو که دیگران توی تاپیک قرار دادن می خونیم یا اینکه می خوایم خودمون یه بخش رو بزاریم) هم اگر توی یک درس مشکل داشتیم می دونیم کجا می شه سریع کسایی رو پیدا کرد که مشکلمون رو حل کنند

توضیح که فکر نکنم کسی وقت بزاره ولی می تونیم رفع اشکال بزاریم برای هر درس.
:);)
هر کدوم از دوستان تو یک یا چند درس تسلط دارند. می تونند ای تسلطشون رو بواسطه زحمت خودشون و کمک دوستان دیگر بیشتر بکنن.

یا علی:gol:

علی رضا1111

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همه ی برقیای گل
اقا تورو خدا یکم کمتر نویزه منفی بدید

یکم از اسونیاش بگید

ایشالله وعده ی همه ی ما به قوله ایدین توی شیراز یا تهران

بچه ها منم بنا به دعوته ایدین خدمتون رسیدیدم
فقط منتظره شنیدن تجربیات و حرفای بچه های خوبو با تجربه ایم ها

الميرا

عضو جدید
سلام:gol:بابا حال كردم عجب اراده هايي دارين شماها.;)ميخواين دو يا سه سال روي ارشد وقت بذارين.تحسين بر انگيزه:heart:ولي خدمت خيليا بگم كه سنگ بزرگ علامت نزدنه.موفق باشيد:)

maede akbari

عضو جدید
المیرا خانم اصلا اینطور نیست لطفا موج منفی ندین و فک نکنین با چندماه خوندن میشه جواب خوبی گرفت!اینجا به هم انگیزه بدیم بهتره والا من که دیگه نمیام اینجا

• Like
واکنش ها: EECi

daneshpajooh

عضو جدید
سلام بچه ها :smile:
اولا اميدوارم همه ي ما كه اينجا دور هم جمع شديم بتونيم با كمك هم در كنكور سال بعد بهترين نتايج رو بگيريم و هر كس به مراد دلش برسه !

ثانيا يه سوال دارم از دوستان با تجربه !
من ترم هشتمي هستم و تابستان سال آينده كارآموزي دارم . ترم مهر ماه هم احتمالا 13-14 واحد دارم . حالا به نظر شما با اين وضعيت آيا مي تونم بطور كامل به مباحث بپردازم ؟‌ آيا كارآموزي مانع كارم نميشه ؟

ممنون :gol:

godaze

عضو جدید
با سلام خدمت همه دوستان.می خواستم از همه دوستانی که امسال کنکور دادن درخواست کنم بیان و نظرشون رو درمورد کنکور امسال بدن و اگه درصدهاشون رو هم حساب کردن بنویسن تا همه استفاده کنن.راستش من خودم امسال خیلی خونده بودم(یعنی برای تک رقمی رفته بودم)ولی انصافا غافلگیر شدم:(حالا هم می خوام بدونم بقیه چطور کنکور دادن.به نظرم اینجوری ادم میتونه بفمه چی کار کرده.چون راستش تا اومدن جوابها خیلی مونده و ادم دلش طاقت نمیاره:(اولین نفر هم خودم این کارو انجام میدم.امیدوارم که تمام اونایی که کنکور دادن درصداشون رو بزارن تا استفاده کنیم.

زبان 15(سخت)5سوال
ریاضی 13.33(اسون)2سوال
مدار 26.6(خیلی سخت)4سوال
کنترل 73.3(متوسط)11سوال
الکترونیک73.33 (متوسط)11سوال
سیگنال 30(نسبتا اسون)5سوال
مغناطیس 0(نسبتا)0
میانگین 34
ببینم شما کلید ها را از کجا گیر آوردی؟هر چی زدی درست بودن؟غلط نداشتی؟:cry:الان اینا درصد سوال های درسته یا درصد سوال هایی که زدی به سوال هایی که نزدی؟اگه این طوری زدی 2 تا ای ول داری!اولی به درصدهات دومی به اینه اصلا غلط نداشتی!;)من نه سوال ها رو دارم نه کلید ها رو که البته هنوز در نیومده ولی اگه کسی سوال ها رو داره حتما بزاره ما هم درصد بگیریم.:D

elec_think

عضو جدید
من هم هستم
ترم ششمی الکترونیک هستم
به هم کمک کنیم هیچ چیز سخت نیست اگه علاقه و تلاش داشته باشیم

مثل یه خانواده با هم به هم کمک کنیم :redface:

mary83

عضو جدید
اولا اميدوارم همه ي ما كه اينجا دور هم جمع شديم بتونيم با كمك هم در كنكور سال بعد بهترين نتايج رو بگيريم و هر كس به مراد دلش برسه !

ثانيا يه سوال دارم از دوستان با تجربه !
من ترم هشتمي هستم و تابستان سال آينده كارآموزي دارم . ترم مهر ماه هم احتمالا 13-14 واحد دارم . حالا به نظر شما با اين وضعيت آيا مي تونم بطور كامل به مباحث بپردازم ؟‌ آيا كارآموزي مانع كارم نميشه ؟

ماتع که نمی شه . من خودم ازمهر خوندم الان uni teh هسم اما من بهت توصیه می کنم مهر و مرخصی بگیری . کارآموری هم بزار واسه سال بعد . اتفاقی نمی افنه;););)

alinegaran

عضو جدید
به نظر من ریاضی نسبت به پارسال سخت تر بود
مدار اسون تر
ولی من خوب نزدم
4 تا ریاضی(یه دونه شانسی بود)
3 مدار
12 زبان

لطفا بقیه هم نظر خودشون رو بگند
سلام کنکور امسال فوق العاده کنکور سخت و مزخرفي بود البته گرايش من قدرت همه درساش به جز بررسي سخت بود يکي از سوالاي کنترل نمودار سوال رو نداده بود يکي از سوالاي آسون ماشينش هم متاسفانه غلط بود چاپ شکلها خيلي بد بود يکي از سوالاي مدار معلوم نبود منبع چي بود؟ اما نگران نباشيد کنکور براي همه همينطوري بود من ميترسم در صدام بکم البته تا کليدها نياد فايده اي هم نداره مطمئنا امسال با ميانگينهاي کمتر نسبت به پارسال ميتونيد رتبه بياريد ظرفيت دانشگاه ها هم بالاتر ميره
انشائ اله قبول میشیم بارسال با میانگین 29 رتبه 400 اورده بودند ولی امسال فکر کنم با میانگین زیر 25 همین رتبه رو امسال بیارند

daneshpajooh

عضو جدید
ماتع که نمی شه . من خودم ازمهر خوندم الان uni teh هسم اما من بهت توصیه می کنم مهر و مرخصی بگیری . کارآموری هم بزار واسه سال بعد . اتفاقی نمی افنه;););)

یعنی کارآموزیمو سال ششم بگیرم ؟! :surprised:
اگه کنکور قبول بشم چی . . . ؟! :surprised:

MAHSA3+*

عضو جدید
سلام به همگی

اول یه چیزی یگم ببخشیداااا کی گفته که با یه ماه درس خوندن و فقط سوالاای سالهای قبل میشه ارشد برق قبول شد؟؟؟؟؟!!!! این از او حرفا

بود!!! شما باور نکنید تا واسه چیزی تلاش نکنید به دستش نمیارین ....

خب حالا نظر من:( قبلش بگم من همه سوالا رو با اطمینان 100% جواب دادم حتی سوالایی رو 70% مطمئن بودم جواب ندادم !!)

زبان : او ن ده تا لغت اولش که خیلی سخت بود ! من اصلا کلوز تستا رو حتی نگاه نکردم چون میدونستم بلدش نیستم و متناش خیلی نسبت به

لغت ها آسون تر بود در کل من 10 تا زبان جواب دادم

ریاضی: من رو ریاضی خیلی حساب میکردم اما چون نرسیدم تو این دو ماه آخر دورش کنم جالب نبود فقط 5 تا جواب دادم

مدار : همون سوال اولو که دیدم سکته کردم !!! به سختی 4 تا جواب دادم و به نظرم متوسط به سمت سخت بود

کنترل : چقدر من این درسو دوست دارم عشق من !!! 10 جواب دادم و اگه از سیگنال نمیترسیدم بیشترم میشد

سیگنال : 7 تا جواب دادم متوسط بود

الکترونیک : 3 تا جواب دادم که یکیش اون دیوده بود که پل وتسن بود کلی ذوق کردم ( آخه من گذاشته بودم الکترونیک هیچی جواب ندم !!) پس

وقتی یکی مثل من که این همه از الکترونیک خوف داره بتونه 3 تا جواب بده لابد آسون بوده دیگه !!!

مغناطیس : 4 تا جواب دادم من فقط بخش الکتریسته رو خونده بودم فکر میکردم بتونم 7 تا جواب بدم اما نشد ....

با این اوصاف من تهران قبول میشم ؟؟؟!؟؟ شبانه تهران هم باشه خوبه ها !!!

آخرین ویرایش:

MAHSA3+*

عضو جدید
با سلام خدمت همه دوستان.می خواستم از همه دوستانی که امسال کنکور دادن درخواست کنم بیان و نظرشون رو درمورد کنکور امسال بدن و اگه درصدهاشون رو هم حساب کردن بنویسن تا همه استفاده کنن.راستش من خودم امسال خیلی خونده بودم(یعنی برای تک رقمی رفته بودم)ولی انصافا غافلگیر شدم:(حالا هم می خوام بدونم بقیه چطور کنکور دادن.به نظرم اینجوری ادم میتونه بفمه چی کار کرده.چون راستش تا اومدن جوابها خیلی مونده و ادم دلش طاقت نمیاره:(اولین نفر هم خودم این کارو انجام میدم.امیدوارم که تمام اونایی که کنکور دادن درصداشون رو بزارن تا استفاده کنیم.

چقدر جملاتت شبیه یه نفر بود !!! یعنی شبیه که نه دقیقا همون جملاته .... رجوع

شود به تاپیک ارشد 88 !!!!!

ببخشیدا ولی شما که اولین نفر نیستی که درصدا تو گذاشتی یه نگاه به پشت

سرت بندازی میبینی!!!!

seyhoon

عضو جدید

چقدر جملاتت شبیه یه نفر بود !!! یعنی شبیه که نه دقیقا همون جملاته .... رجوع

شود به تاپیک ارشد 88 !!!!!

ببخشیدا ولی شما که اولین نفر نیستی که درصدا تو گذاشتی یه نگاه به پشت

سرت بندازی میبینی!!!!
بله.اینا حرفهای اقای alisakete.رتبه 10 پارسال.منم گفتم اینا رو جایی خوندما.تکراریه!!

tak2750

عضو جدید
سلام به همگی

اول یه چیزی یگم ببخشیداااا کی گفته که با یه ماه درس خوندن و فقط سوالاای سالهای قبل میشه ارشد برق قبول شد؟؟؟؟؟!!!! این از او حرفا

بود!!! شما باور نکنید تا واسه چیزی تلاش نکنید به دستش نمیارین ....

خب حالا نظر من:( قبلش بگم من همه سوالا رو با اطمینان 100% جواب دادم حتی سوالایی رو 70% مطمئن بودم جواب ندادم !!)

زبان : او ن ده تا لغت اولش که خیلی سخت بود ! من اصلا کلوز تستا رو حتی نگاه نکردم چون میدونستم بلدش نیستم و متناش خیلی نسبت به

لغت ها آسون تر بود در کل من 10 تا زبان جواب دادم

ریاضی: من رو ریاضی خیلی حساب میکردم اما چون نرسیدم تو این دو ماه آخر دورش کنم جالب نبود فقط 5 تا جواب دادم

مدار : همون سوال اولو که دیدم سکته کردم !!! به سختی 4 تا جواب دادم و به نظرم متوسط به سمت سخت بود

کنترل : چقدر من این درسو دوست دارم عشق من !!! 10 جواب دادم و اگه از سیگنال نمیترسیدم بیشترم میشد

سیگنال : 7 تا جواب دادم متوسط بود

الکترونیک : 3 تا جواب دادم که یکیش اون دیوده بود که پل وتسن بود کلی ذوق کردم ( آخه من گذاشته بودم الکترونیک هیچی جواب ندم !!) پس

وقتی یکی مثل من که این همه از الکترونیک خوف داره بتونه 3 تا جواب بده لابد آسون بوده دیگه !!!

مغناطیس : 4 تا جواب دادم من فقط بخش الکتریسته رو خونده بودم فکر میکردم بتونم 7 تا جواب بدم اما نشد ....

با این اوصاف من تهران قبول میشم ؟؟؟!؟؟ شبانه تهران هم باشه خوبه ها !!!

تهران نمیدونم ولی به قبولی خیلی امیدوار باش

MAHSA3+*

عضو جدید
سلام به همگی

دوستای خوبم الان یخورده بگی نگی جوگیر شدین مگرنه واسه شروع کردن خیلی زوده ها !!!!

من که از آخر تابستون شروع کردم این اواخر دیگه بریده بودم چون دچار یکنواختی شده بودم...

البته هر ادمی یه جوریه ولی چه میدونم وظیفه انسانی حکم کرد که بهتون بگم ... اما حالا که

میخواین شروع کنین وقتتون رو درسای سخت گرایشتون بزارین مثل الکترونیک یا مغناطیس....

ریاضیات و کنترل و سیگنال چون نسبتا راحتن و یادگیریشونم راحت تره میتونید دیرتر شروع کنید

الان تا میتونید تسلط رو درسایی که براتون سختن بیشتر کنید واسه تست زدن واین برنامه هام

خیلی زوده فعلا مفهومی بخونین.

alirad10120

عضو جدید
آقا من ماشینو گند زدم. چی بود اینا؟ 3 تا سوالیش مطمعنم جوابشون تو گزینه ها نبود. 4 تا بیشتر نزدم 2 تا درست 2 تا هم نزدیک ترین عدد چیکار کنم دیگه گفتم یا می شم 26% درصد یا میشم 10 %.
ریاضی آسون بود. 9 تا زدم 2 تا شک
مدار خیلی مفهومی بود شانس آوردم که kvl هام درست در اومد 6 تا زدم سوال 50 رو هم نزدم.
کنترل سخت 6 تا زدم 2 تا شک :cry:
برسی آب 10 تا زدم 2 تا شک :D
مغناطیسم از حولناکی ماشین وقتی بهش نرسید 1ی زدم :redface:
کلا امسال کنکور غافلگیری برگزار شد اگه اینجور باشه نوم موسسه ها آجره. اصلا 1 علت اینکه اینقدر سوالا نا خوانا و غلط بود هم همین بود می خواستن سوالا لو نره واسه همین لحظه آخر به طراحا خبر داده بودن هول هولکی شده بود. خاک تو سرا پرینتشم نتونسته بودن درست بگیرن!!!:biggrin:

mary83

عضو جدید
یعنی کارآموزیمو سال ششم بگیرم ؟! :surprised:
اگه کنکور قبول بشم چی . . . ؟! :surprised:
نه . منظورم اینکه بزاری واسه تابستون 90 ( بجای تابستون امسال که می اید (سال 89) تابستون سال بعدش برداری) یا اگه دانشگاه قبول کنه همون ترم 10 برداری . البته 12 واحد چیزی نیست بدیش اینکه نزدیک های کنکور باید برای امتحانا وقت بزاری . شما چه درس های واسه ترم آخر داری ؟ اگه عمومی و آز باشه که اصلا مشکلی نیس . فقط باید ببینی چند روز باید بری uni . سعی کن تو 2 روز باشه :)موفق باشی .

تسنیم_ط

عضو جدید
سلام.بچه ها بهترين منابع وكتاب تست براي ارشد كه جواب بده چيه؟ چون اولين گام موفقيت ژيدا كردن منبع خوبه:)
1- زبان عمومی و تخصصی

* English for the students of power,electronics,control &communications (manoochehr haghani)

504 absolutely essential words *

2- مدارهای الکتریکی
*نظریه اساسی مدارهاوشبکه ها چارلزدسور (ترجمه جبه دار مارلانی) جلد1و2
* تحلیل مهندسی مدار- هیت( ترجمه دیانی)
جزوات و منابع تستی و تکمیلی:
***مدارهای الکتریکی (1و2) (دکتر علی عبدالعالی ومهندس نوشین واثقی) موسسه آموزش عالی ﺁزاد پارسه
*کنکور کارشناسی ارشد مهندسی برق- مدارهای الکتریکی (1و2) راهیان ارشد
* جزوه مدارهای الکتریکی دکترجبه دار مارالانیدانشگاه تهران
*جزوه مدارهای الکتریکی دکتر کراری دانشگاه امیرکبیر

3- ریاضیات مهندسی
*ریاضیات مهندسی پیشرفته وایلی
*ریاضیات مهندسی کرویت سیک
*ریاضیات مهندسی تالیف دکتر شیدفر
*خلاصه مباحث کارشناسی ارشد برق-انتشارات پردازش
*ریاضیات مهندسی دکتر محمد صادق معتقدی-موسسه آموزش عالی ﺁزاد پارسه
* ﺁزمون کارشناسی ارشد ریاضیات مهندسی (رضا کرمی شاهنده)انتشارات آشینا

4- معادلات دیفرانسیل
*معادلات دیفرانسیل تالیف دکتر مسعود نیکوکار
*سیمونز
*بویس

*خلاصه مباحث کارشناسی ارشد برق-انتشارات پردازش
* معادلات دیفرانسیل (دکتر محمد صادق معتقدی) موسسه آموزش عالی ﺁزاد پارسه

5- آمار و احتمالات مهندسی
* آمار و احتمال مهندسی (شلدون راس)
* آمار و احتمال مهندسی(دکتر سید مقتدی هاشمی پرست)
*نظریه احتمالات و نتیجه گیری آماری( هرولد ج.لارسن)
* کتاب آمار و احتمال کاربردی ( دکتر نیکوکار)
*کتاب آمار و احتمال تالیف جان فروند ترجمه دکتر وحیدی

* آمار و احتمال(مهندس محسن طورانی) موسسه آموزش عالی ﺁزاد پارسه
* خلاصه مباحث کارشناسی ارشد برق-انتشارات پردازش

6- الکترونیک(1و2)
*مدارهای میکرو الکترونیک( عادل صدره-کنت اسمیت)
*الکترونیک تقی شفیعی(2جلد)
*تحلیل و طراحی مدارهای مجتمع قیاسی (پل ار.گری-رابرت جی. میر)
*مبانی الکترونیک دکتر میر عشقی(2 جلد)
*طراحی مدارات مجتمع(cmos)پرفسور بهزاد رضوی
*الکترونیک میملن

***جزوه الکترونیک- دکتر شریف بختیار ( استاد نمونه دانشگاه صنعتی شریف و پدر الکترونیک انالوگ ایران) دانشگاه صنعتی شریف
*ﺁزمون کارشناسی ارشد الکترونیک (مهندس سید جواد فتاحی)انتشارات آشینا
* ﺁزمون کارشناسی ارشد الکترونیک راهیان ارشد
*رهیافت حل مسئله در الکترونیک (1و2) دیانی

7- الکترومغناطیس
*الکترومغناطیس میدان موج (دیویدچنگ)ترجمه دکتر جبه دار مارالانی
*الکترومغناطیس( ویلیام هیت) ترجمه محمود دیانی
* الکترومغناطیس(میلفورد)

* الکترومغناطیس (دکتر احمد علی اشرفیان) موسسه آموزش عالی ﺁزاد پارسه
* کنکور کارشناسی ارشد مهندسی برق- الکترومغناطیس - راهیان ارشد
*رهیافت حل مساله در الکترومغناطیس دیانی

8- تحلیل سیگنال ها و سیستمها
*تجزیه و تحلیلسیگنال ها و سیستمها( اپنهایم)
*تجزیه و تحلیل سیگنال ها و سیستمها(زیمیر)
*سری شومزDSP

*کنکور کارشناسی ارشد مهندسی برق- تجزیه وتحلیل سیگنالها و سیستم ها- راهیان ارشد
* تجزیه وتحلیل سیگنالها و سیستم ها(مهندس ارمین صائب) موسسه آموزش عالی ﺁزاد پارسه

9- سیستم های کنترل خطی
*کنترل خطی اوگاتا
*کنترل خطی نایس
*کنترل خطی بنجامین کو
*کنترل خطی دکتر خاکی صدیق
*کنترل خطی دورف

*سیستمهای کنترل خطی(دکتر محمد رضا جاهد مطلق) موسسه آموزش عالی ﺁزاد پارسه
* کنکور کارشناسی ارشد مهندسی برق- سیستمهای کنترل خطی - راهیان ارشد
* سیستمهای کنترل خطی(ﺁریاز برادرانی)
* سیستمهای کنترل خطی-پردازش

10- ماشین های الکتریکی(1و2)
*ماشین های الکتریکی سلمون
*ماشین های الکتریکی پ س سن
*ماشین های الکتریکی فیتزجرالد
*ماشین های الکتریکی بیمباهارا
*ماشین های الکتریکی چاپمن

*کنکور کارشناسی ارشد مهندسی برق- ماشین های الکتریکی (1و2) - راهیان ارشد
* ماشین های الکتریکی (1و2) - پردازش

منبع کامل تستی برای تمام دروس:
مجموعه تست های کارشناسی ارشدمهندسی برق-انتشارات دانشگاه تهران

تسنیم_ط

عضو جدید
اینم سر فصلهای برق

ریاضیات مهندسی:

بسط سری فوریه، تبدیل فوریه،انتگرال فوریه، معادلات كوشی ریمان، توابع همساز، جواب عمومی، معادلات مشتق جزئی, روش جداسازی متغیرها، معادلات موج و گرما، معادله پتانسیل، حل معادلات، مشتق جزئی در مختصات استوانه‌ای و كروی، استفاده از تبدیل لابلاكس در حل معادلات با مشتق جزئی، اعداد مختلط، حد و پیوستگی و مشتق توابع مختلط; نگاشت‌های مختلط، دنباله‌ها و سری‌های مختلط، صفرها و تكین‌ها (سری تیلور، توانی و دوران); محاسبه انتگرال‌های مختلط با استفاده از نظریه مانده‌ها، شاخه‌ها در سیر انتگرال‌گیری، كاربرد انتگرال‌های مختلط در محاسبه انتگرال های حقیقی و انتگرال های سینوسی

معادلات دیفرانسیل:

معادله مرتبه اول به فرم ، معادلات تفكیك‌پذیر، همگن، كامل، فاكتور انتگرال، مرتبه اول خطی، برنولی، كلرو، لاگرانژ، سیستم‌های قائم ; معادلات خطی همگن، از مرتبه دلخواه n با ضریب ثابت، معادلات غیرهمگن خطی با ضرایب نامعین، روش عمومی برای حل معادلات خطی غیرهمگن، روش اپراتوری معكوس، روش حل معادلات دیفرانسیل مرتبه دوم در حالت خاص و فاقد تابع، فاقد متغیر، همگن نسبت به معاله كوشی، حل معادله و دیفرانسیل به كمك سری توانی; با استفاده از سری توسعه یافته (منفی و منظم) معادله لژآندر، معادله بسل، معادله قابل تبدیل به بسل، تابع بسل نوع اول و دوم، دستگاه معادلات دیفرانسیل خطی، تبدیل لاپلاس، تبدیل لاپلاس مشتق، تبدیل لاپلاس انتگرال; انتگرال گیری از تبدیل لاپلاس، مشتق‌گیری از تبدیل لاپلاس، انتقال بر محور فركانس دز زمان كانولوشن، معادلات انتگرال دیفرانسیل انتگرالی، تبدیل لاپلاس توابع متناوب، دستگاه معادلات دیفرانسیل;توزیع نمونه‌ای، نظریه بر آورد كردن، فاصله‌های اطمینان، رگوسیون

آمار و احتمالات:

آنالیز تركیبی و احتمال، احتمال شرطی، قانون بیز، متغیرهای تصادفی. بررسی چند توزیع مهم متغیرهای تصادفی گسسته، اسیر ریاضی، واریانس، گشتاورها، متغیرهای تصادفی یك متغیره و دو متغیره; : بررسی چند توزیع مهم متغیرهای تصادفی پیوسته (نرمال، گوسی، رایلی و ...)

مدارهای الكتریكی:

قوانین كیرشف، عناصر مداری، مشخصه ولتاژ-جریان، مدارهای مقاومتی، تحلیل گره و مش، مدار معادل تونن و نرتن، تقسیم ولتاژ و جریان، استفاده از تقارن در حل مدارهای مقاومتی، مدار غیرخطی و تعیین نقطه كارآن، تقویت كننده‌های عملیاتی، مدارهای مرتبه اول و دوم‌‌ (پاسخ پله، پاسخ ضربه، پاسخ صفر و ورودی صفر، پاسخ به ورودی دلخواه، حالت گذرا، حالت دائمی، نوسان و مقاومت منفی، مدارهای با چند ثابت زمانی)، انتگرال كانولوشن، مدارهای دوگان.تجزیه و تحلیل حالت دائمی سینوسی (پاسخ كامل و حالت دائمی سینوسی، امپرانس، ادمیتانس، مدارهای تشدید، توان در حالت دائمی سینوسی و انتقال توان ماكزیمم) مدارهای سه فاز (ستاره، مثلث و محاسبه مدار متعادل سه فاز)، عناصر ترویج شده ، سلف‌های تزویج شده سری، موازی و مختلط، سلفها تزویج شده ترانسفورماتوری، ترانسفورماتور ایده‌آل ، تطبیق‌ امپرانسی;گراف‌های یك شبكه و قضیه تلگان، تجزیه و تحلیل گره و مش،‌تجزیه و تحلیل حلقه و كات ست، معادلات حالت، تبدیل لاپلاس، فركانس‌های طبیعی‌(تعداد فركانس‌های صفر و غیرصفر شبكه) توابع شبكه، قضایای شبكه ها (جانشینی، جمع آثار و هم پاسخی) دوقطبی ها (ماتریس امپرانسی، ادمیتانس، هیبرید و انتقال، به هم پیوستن دوقطبی ها، دوقطبی ختم شده)
الكترونیك:

دیود و مدارات دیودی، بایاس و نقطه كار، مدارات ترانزیستوری، شرایط ماكزیمم سوئینگ(Max swing)، مدار معادل هیبرید و تحلیل AC و DC، سیگنال كوچك، ترانزیستورهای FET و MOSFET، قضیه میلر، استفاده از FET به عنوان مقاومت متغیر ولتاژ، تقویت كننده عملیاتی (op-(Amp و كاربرد آن در مبدل‌های امپرانس، منابع ولتاژ تثبیت شده، بهره ولتاژ و بهره جریان، مقاومت ورودی مقاومت خروجی، انواع مدارهای سورس مشترك، امیتر مشترك، بیلس مشترك، گیت مشترك، كلكتور مشترك، درین مشترك، مدارت ترانزیستوری كسكود و چند طبقه، یکسو كننده های ولتاژ;تقویت كننده تفاضلی، منابع جریان، مدار فیدیك‌دار، فیدیك ولتاژ، سری ، فیدیك ولتاژ-موازی، فیدیك جریان – سری، فیدیك جریان – موازی، اثر فیدیك بر گین و پهنای باند تقویت كننده ها و در مقاومت ورودی و خروجی تقویت كننده ها پاسخ تقویت كننده های دیفرانسیلی، فركانس قطع پایین، فركانس قطع بالا، تقویت كننده های توان (كلاس B , AB , A)

ماشینهای الكتریكی:

مدارهای مغناطیسی، تبدیل انرژی (انرژی مغناطیسی، انرژی مكانیكی) نیروی مكانیكی در سیستم الكترومغناطیسی، انرژی دسته انرژی، پدیده فرومغناطیس شدگی و رابطه B-H، اندوكتانس مقاومت مغناطیسی، شكاف فاصله هوایی در هسته ماشین‌های الكتریكی دوار با تغذیه دوگانه، شرایط گشتاور ثابت، اصول كار انواع ماشین‌های با قطب برجسته، تور استوانه‌ای، با فاصله‌ هوایی یكنواخت میدان مغناطیسی دوار استاتور دو سیم، پیچه، استواتور سیم پیچیده متحده، ماشین‌های p قطبی، سرعت‌های سكرون و آسنگورن، ماشین DC، كموناسیون و جاروبك، اثر تغییر مكان جارویك، واكنش آرمیچر، قطب‌های فرعی و اصلی و سیم‌پیچی چرانگره ماشین با تحریك جداگانه، تحریك شنت، تحریك سری، تحریك كمپوید، تلفات در ژنراتورها، راندمان، عملكرد موازی ژنراتورهای DC، كنترل سرعت موتورهای ‌dc، كنترل ولتاژ آرمیچر كنترل مقاومت آرمیچر، گشتاور در موتورهای DC سرعت موتورهای; ترانسفورماتور ایده‌آل و واقعی، مدار معادل تكفاز، مدار معادل تقریبی، تعیین پارامترهای مدار معادل، آزمایش‌های بی باری و اتصال كوتاه، تنظیم ولتاژ، تلقات ترانس، راندمان، اتوترانسفورماتور، میزان صرفه‌جویی با ترانسفورماتور، كار موازی ترانس تكفاز، ترانسفورماتور سه فاز، اتصالات ترانس 3 فاز (مثلث، ستاره، زیگزاگ) بررسی هارمونیك‌ها در ترانس سه فاز، ترانس‌های اندازه‌گیری ولتاژ و جریان، ترانس با سرپیچ، كاراموزی ترانس سه فاز، مقادیر نسبی p.u، ترانس با همه سیم پیچ، كاراموزی ترانس سه فاز، توان ورودی و خروجی ترانس سه فاز ساختمان انواع ماشین های جریان متناوب، انواع موتورهای القایی (رتور سیم پیچی شده، قفسی)، میدان مغناطیسی دوار، ضریب گام، ضریب سیم‌پیچی و ضریب توزیع، طرز كار حالت موتوری، ژنراتوری و ترمزی، مدار معادل كامل و تقریبی موتور القایی، تعیین پارامترهای مدار معادل (آزمایش‌ بی بارور تور قفل شده) مشخصه گشتاور – لغزش، توان فاصله هوایی، توان مكانیكی، تلفات راندمان، اثر مقاومت رتور، كنترل سرعت (تغییر قطب و كنترل ولتاژ و فركانس) هارمونیك‌های زمانی و مكانی و اثرات آن ها بر روی مشخصه گشتاور – سرعت ;DC
الكترومغناطیس:

آنالیز برداری، قانون كولن و محاسبه میدان الكتریكی ناشی از توزیع نقطه‌ای، خطی، سطحی، و حجمی خطوط میدان الكتریكی، پتانسیل الكتریكی، محاسبه انرژی ذخیره شده در میدان الكتریكی دوقطبی‌های الكتریكی هادی‌ها، عایق‌ها و خواص الكتریكی آن‌ها، شرایط مرزی (بین فلز و هوا، بین عایق و رسانا) محاسبه ظرفیت، انرژی ذخیره شده بین صفحات خازن دو سیم، محاسبه مقاومت الكتریكی (استوانه‌ای كروی ...) استفاده از زوش تصاویر (هادی‌های كروی، سطح، استوانه‌ای)، معادلات لاپلاس و پواسون و حل در دستگاه‌های مختلف;میدان مغناطیسی و قانون بیوسادار، دوقطبی مغناطیسی،‌ پتانسیل برداری و اسكالر مغناطیسی، نیروی مغناطیسی و گشتاور مدارهای مغناطیسی، محیط‌های مغناطیسی و شرایط مرزی در مغناطیس، محاسبه میدان ناشی از جریان خطی و سطحی و حجمی خودالقایی - القای متقابل – انرژی مغناطیسی، اندوكتانس متقابل و خوری، معادلات ماكسول (در میدانهای متغیر با زمان)

سیستم كنترل خطی:

محاسبه تابع تبدیل یك سیستم كنترلی با استفاده از قانون میسون، یافتن مدل ریاضی و تابع تبدیل برای سیستمهای مكانیكی، هیدرولیكی، الكتریكی،‌خطی‌سازی، نمودا گذر (جریان) سیگنال، نمایش فضای حالت ، سیستم كنترلی درجه دوم (پارامترهای حوزه زمانی: overshoot یا فراجهش، زمان صعود، زمان فراجهش، زمان نشست، تعریف سیستم‌های درجه بالا به درجه های پایین‌تر، نوع سیستم، خطای ماندگار، حساسیت سیستم، بررسی پایداری به روش :«روث – هرویتز»، روش مكان هندسی ریشه ها (تحلیل و ترسیم و بررسی پایداری) پاسخ فركانسی یك سیستم كنترلی، رسم پاسخ فركانسی حلقه بسته و محاسبه پیك رزوناس و فركانس رزونانس، محاسبه پهنای باند یك سیستم كنترلی، اثر اضافه كردن قطب و صفر در آن ترسیم و تحلیل دیاگرام دامنه و فاز Bode، محاسبه فركانس قطع بهره و فاز، محاسبه حاشیه های فاز و بهره، سیستم های حداقل فاز و غیر حداقل فاز، اثر تأخیر در ناپایداری سیستم‌های كنترلی ترسیم و تحلیل دیاگرام نایكوسیت و بررسی پایداری از طریق نمودار نایكوئیست، طراحی جبرانسازها و كنترل كننده های PID , PD, PI ، پیش فاز ، پس فاز و پیش فاز – پس فاز

تجزیه و تحلیل سیستم‌ها:

سیستم و سیگنال، انواع سیستم، سیستم‌های LTI، انتگرال و جمع كانولوشن، خواص كانولوشن سیستم های LTI و تحلیل فوریه برای سیگنال و سیستم‌های پیوسته، تحلیل فوریه برای سیگنال‌ها و سیستم‌های پیوسته، تحلیل سیستم‌ها با استفاده از تبدیل لاپلاس، استفاده از تبدیل Z و خواص تبدیل Z، نمونه برداری

بررسی سیستم‌های قدرت:

خطوط انتقال، محاسبه اندوكتانس خطوط انتقال به روی سیستم های مجاور، پارامترهای خط انتقال و پارامترهای ماتریس انتقال، تئوری‌های خط بلند انواع رفت و برگشت در سیستم انتقال و اثر فرانتی، مدل‌های خطی و انواع آن جداسازی سری و موازی خط انتقال، OIL خط، روابط توانایی انتقال خط مدار معادل سیستم قدرت، ماتریس شبكه (ybus , zbus) پریونیت در سیستم قدرت روش‌های گوس – سایدل و نیوتن – رافسون، پخش بار اقتصادی سیستم های توزیع

زبان عمومی و تخصصی:

گرامر;لغت، درك مطلب

EECi

مدیر بازنشسته
سلام به همه ی برقیای گل
اقا تورو خدا یکم کمتر نویزه منفی بدید

یکم از اسونیاش بگید

ایشالله وعده ی همه ی ما به قوله ایدین توی شیراز یا تهران

بچه ها منم بنا به دعوته ایدین خدمتون رسیدیدم
فقط منتظره شنیدن تجربیات و حرفای بچه های خوبو با تجربه ایم ها

سلام به علی رضای گل:gol: خوبی مهندس؟
کنکور واسه کار بلدا و با سوادای برق به اسونیه اب خوردنه. پس بیا سطح سوادمون رو ببریم بالا;)

:gol:
سلام:gol:بابا حال كردم عجب اراده هايي دارين شماها.;)ميخواين دو يا سه سال روي ارشد وقت بذارين.تحسين بر انگيزه:heart:ولي خدمت خيليا بگم كه سنگ بزرگ علامت نزدنه.موفق باشيد:)

المیرا ابجیه گل من:gol: تا اونجایی که من میدونم کنکور سراسری سوالاش از مریخ که نیومده ! از همین کتاب های خودمون هست. بنظر من کنکور یک محرک قوی بر درس خوندن هست:) من میخوام از این محرک برای درس خوندن استفاده کنم.
حالا شما چطور میگید سه سال زودتر؟؟! این همه نویز ندید( من که میدونم این نویزا باعث تشدید میشه تو بچه ها!!( مثل یه محرک)

افرین . هر کس به هرچی بخواد و براش تلاش کنه خواهد رسید.:gol:
;)
من هم هستم
ترم ششمی الکترونیک هستم
به هم کمک کنیم هیچ چیز سخت نیست اگه علاقه و تلاش داشته باشیم

مثل یه خانواده با هم به هم کمک کنیم :redface:

ما همه ایرانی هستیم و برای پیشرفت یه ایرانیه دیگه باید به هم کمک کنیم;)
سلام به همگی

دوستای خوبم الان یخورده بگی نگی جوگیر شدین مگرنه واسه شروع کردن خیلی زوده ها !!!!

من که از آخر تابستون شروع کردم این اواخر دیگه بریده بودم چون دچار یکنواختی شده بودم...

البته هر ادمی یه جوریه ولی چه میدونم وظیفه انسانی حکم کرد که بهتون بگم ... اما حالا که

میخواین شروع کنین وقتتون رو درسای سخت گرایشتون بزارین مثل الکترونیک یا مغناطیس....

ریاضیات و کنترل و سیگنال چون نسبتا راحتن و یادگیریشونم راحت تره میتونید دیرتر شروع کنید

الان تا میتونید تسلط رو درسایی که براتون سختن بیشتر کنید واسه تست زدن واین برنامه هام

خیلی زوده فعلا مفهومی بخونین.
سلام:gol:
نخیر دوست من ، دارید در مورد بچه ها زود قضاوت می کنید . خیلیا هستن که بصورت اصولی و علمی و در مدت زمان می خوان علم تجربیشون رو ببرن بالا و در کنارش برای کنکور هم اماده بشن.
اگر انسانی واقعا با هدف درس بخونه و بدونه اون چیز هایی که میخونه واقعا چه دردی رو دوا می کنه( در کاربرد و عمل) هیچ وقت خسته نخواهد شد و چیزی براش یکنواخت نخواهد شد . اگر برق براش فقط یسری فرمول ریاضی باشه بهتون حق میدم که فکر کنید ممکنه یه داوطلب احساس یکنواختی کنه.

درس خوندن از نظر من چند مرحله داره:
1- بحث فهمیدن
2- تمرین های سطح پایین
3- تسلط
4- تمرین های در سطح کنکور
5- تمرین های بالاتر از سطح کنکور و بیشتر هوشی

برای شروع فردا دیر هست
موفق باشید

HESLER

عضو جدید
منابع و كتاب تست براي امتحان ارشد

منابع و كتاب تست براي امتحان ارشد

منابع و كتاب تست درست درمون سراغ دارين بگين كه همه استفاده كنن
تو رو خدا فقط نگين كه واسه الكترونيك مدرسان شريف بخونيد!!!!!

Reza_Mahmoodi

عضو جدید
به نام خدا ، سلام ،
آهای بی معرفت ها ! کِی گفته شد که فقط با یکماه درس خوندن ؟! گفته شد با یک ماه تست زدن سال های قبل ... ! حالا منظور :
اگه توی دانشگاه دانشجو بوده باشی و درسها رو مفهومی یاد گرفته باشی و رفرنس ها رو تحلیل کرده باشی و تو آزمایشگاه ها تثبیت کرده باشی و چند تا کار عملی هم انجام داده باشی و تمرین هایی هم که استاد می ده با اشتیاق حل کرده باشی معلومه که دیگه نیازی به خوندن کنکوری نیست ! و فقط با یکماه تست زدن اونم سالهای قبل (که فقط به سوالها از نوع کنکوری آشنا بشی و سرعت عملت بالا بره) خیلی راحت میشه کنکور قبول شد ( البته قبول شدن یک امر گزینشی و نسبیه و قرار نیست همه قبول بشن! ) .
حالا اگه دانشجو نبودی بلکه نمره جو بودی دو حالت دارد : 1 اگه می خوای بازم به همین روند ادامه بدی بهتره که بری جذب بازار کار بشی و دیگه عمرتو بی خود و بی جهت هدر ندی به خاطر یک هوس واهی ! یا بری خدمت یا سر کار یا ازدواج کنی یا یه جوری از وقتت با کمال میل استفاده کنی که مفید باشی برای خودت و همه و خلاصه اینکه واقع بین باشی 2- اگه بخوای واقعاً توبه کنی و با امید به آیندۀ علمی به نفع خودت و کشور تلاشت رو مضاعف کنی و گوی سبقت رو در علم بربایی ، که باید بری سراغ کتاب های مرجع و بعد هم کنکوری (البته اگر واقعاً دانشجو بشی مرجع کفایت می کند)
در ضمن اگر این استدلال هم غلط باشه باز هم گفتن اینکه کنکور آسونه خوبه ! چرا که در غیر اینصورت یکسال پر استرس و بدون آرامش در پیش خواهید داشت و شبها هم کابوس کنکور می بینید ، پس بهتره که کنکور اولویت سوم یا چهارم یک شخص باشه و کنکور که هیچ ، هر کار دیگری که می خواهیم انجام دهیم از همین الآن و از همین جا شروع کنیم و بهترین روش اینست که همۀ اهداف با درجۀ اهمیت مختلف ولی موازی با هم پیش روند ، اخلاق داشته باشیم ، پژوهش کنیم ، ورزش کنیم ، تفریح کنیم ، کنکور هم بخوانیم ، هیچ منافاتی ندارند .
بهترین کتاب های کنکوری (نه مرجع) هم از نظرات متفاوت و هم بنا به تجربه شخصی :
ریاضی مهندسی : پوران ، حاجی جمشیدی - پارسه ، نسخه پارسالش
مدار : پوران ، کارو زرگر
کنترل : پردازش ، پارسه ، آریاز
سیگنال : پارسه
مغناطیس : پردازش
الکترونیک : پوران (فقط الکترونیک 1 را شامل می شود تا سال بعد چه پیش آید )
زبان : MATLAB HELP بهترین رفرنس برای خوندن ، هم زبان یاد می گیرید هم نرم افزار !
ولی بهتره دیگه اینقدر دنبال مشاوره های جور وا جور اونم از نوع اینترنتیش نگردید ، انگیزه رو در درون خودتان جستجو کنید !
سخت نگیرید ، ( ببخشید که همش برنامه نویسی شد و قید دستوری "اید" این کارو کنید اون کارو کنید زیاد استفاده شد )
موفق باشید . . .

seyhoon

عضو جدید
منم اگه خدا بخواد میخوام از اول اردیبهشت شروع کنم.چون پایه ام ضعیفه و باید زود شروع کنم.قصد جدی دارم که حتما سال بعد قبول بشم.:smile:

MAHSA3+*

عضو جدید
دسور خیلی حجیمه و زیادی کامله ! جزوه ی خوب گیر بیاری از وقتت استفاده بهتری کردی و البته کتابای ...
آخیییییی این مال اون موقع ها بود تقریبا یه سال پیش اینو نوشتم !!!!!

ولی به همه تو صیه میکنم اصلا سراغش نرن ( یعنی خوندن کتابای مرجع ) همون توصیه های آقا علی جامعه

الميرا

عضو جدید
سلام خدمت دوستاي عزيز:gol:من هدفم دادن موج منفي نيست ولي ايده آل گرايي كاذب آفتي شده توي جامعه ي ما.نا راحتم براي دوستي كه چون تهران قبول نميشه مي خواد سال ديگه شركت كنه.!!!!!!!!!!!!:redface:اخه انصافه واسه اسم دانشگاه يك سال عمرتو بذاري؟!!!:razz:مگر دانشگاه هاي خوب تو شهراي ديگه كم هستن كه چسبيديد به تهران؟منطقي و واقع بين باشين لطفا:gol::gol::gol:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا