مشاوره براي كارشناسي ارشد ... تا ارشد

وضعیت
موضوع بسته شده است.

efa_67

عضو جدید
سلام به همه ي دوستان
امتحان خوب بود چي كار كرديد؟چي دوروسيش سخت بود ؟؟
حالا كه كنكور ارشد تموم شد نزاريد اين تاپيك هم تموم بشه:biggrin:
بييايد از تجربياتتون بگيد..
بگيد درسا را چه جوري بخونيم ..از كي شروع كنيم..
موفق باشيد :smile:

fateme345

عضو جدید
سلام به همه ي دوستان
امتحان خوب بود چي كار كرديد؟چي دوروسيش سخت بود ؟؟
حالا كه كنكور ارشد تموم شد نزاريد اين تاپيك هم تموم بشه:biggrin:
بييايد از تجربياتتون بگيد..
بگيد درسا را چه جوري بخونيم ..از كي شروع كنيم..
موفق باشيد :smile:
سلام به دوست عزيزم.كنكوره امسال واقعا مفهومي و نكته اي و كلا خيلي سخت تر از پارسال بود.مدار فوق العاده سخت-كنترل و الكترونيك و زبان سخت-سيگنال و رياضي نسبتا آسون تر از پارسال-:eek::surprised:

yahya115

عضو جدید
معرفي كتاب

معرفي كتاب

با سلام و خسته نباشيد به كنكوريها
اميدوام موفق باشيد;)
من ترم 4الكترونيك هستم ميخواستم ببينم آيا كتابهايي كه واسه اين ترم ميگيرم آيا خوب توضيح دادن(مفهومي)و در ارشد هم به كار مي آيد؟
كتاب
الكترومغناطيس :چنگ
مدار:جبه دار
به غير ازاينها چه كتابهاي خوبي هستند؟

venus4164

عضو جدید
پسر بد آسیا هنوز جملت رو دیواره ،اسمت زیرش :smile:
من از این مصاحبه خوشم اومد ! شما هم بخونید:

مصاحبه شونده : آقای سجاد زادخواست
موضوع مصاحبه :مهندسي برق
خلاصه : مصاحبه با رتبه 1رشته برق گرایش قدرت

" در جلسه آزمون احساس می کردم که مشابه همه تست ها را دیده ام ."

باسلام. ابتدا بیوگرافی کامل خود را بفرمایید.

من سجاد زادخواست، متولد 1364، دزفول و در حال حاضر ساکن اهواز هستم. در دوره کارشناسی، با رتبه 553، در دانشگاه خواجه نصیر در رشته برق مشغول به تحصیل شدم. در کنکور سال 86هم رتبه 1را در رشته برق گرایش قدرت کسب کردم.

در کل وضعیت تحصیلیتان چه طور بود؟

معدل دبیرستان بین18و19بود. در دانشگاه هم همین طور بود و باتوجه به این که نفرات ممتاز هر رشته می توانند بدون کنکور وارد مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه خود شوند برای من این امکان وجود داشت که بدون کنکور هم ادامه تحصیل بدهم.

از انگیزه هایی که برای ادامه تحصیل داشتید، بگویید.

انگیزه خاصی نداشتم.(با خنده) وقتی وارد دانشگاه می شوی از همان اول سال بالایی ها را می بینی که برای کنکور می خوانند، چیزی عادی می شود که تو هم به کنکور ارشد فکر کنی.

خانواده فضایی به وجود می آورد که در ترغیب شما به ادامه تحصیل نقشی داشته باشد؟

راستش من چون از خانواده ام دور بودم(در مدت تحصیل بیشتر خوابگاه بودم) کار خاصی نمی توانستند انجام دهند، اما مادرم همه را از تلفن کردن به من در طول مدتی که برای کنکور می خواندم منع می کرد، طوری که برادر کوچکم گاهی دور از چشم مادرم به من زنگ می زد.

والدینتان تحصیلات دانشگاهی دارند؟

پدرم لیسانس برق دارد و مادرم دیپلمه و پرستار است.

و نقش اطرافیان و دوستان؟

من و چند نفر دوستانم در خوابگاه یک گروه تشکیل داده بودیم و با هم مطالعه می کردیم (البته در اتاق مطالعه)، ابتدا ساعات مطالعه مان کم بود ولی کم کم آن را افزایش دادیم، به طوری که در اواخر آبان حدود10 تا 11 ساعت در دروز مطالعه می کردیم و این روند را تا روزهای آخر ادامه دادیم.

از چه زمانی شروع کردید؟

از اواسط شهریور شروع کردم. اما وقتی که به تهران آمدم و ترم جدید شروع شد، درس خواندنم برای کنکور جدی شد.( آن موقع من دانشجوی ترم 7 بودم.) البته من دو روز به دانشگاه می رفتم ولی در بقیه روزها سعی می کردم همین حدود 10الی 11ساعت را درس بخوانم.

رتبه بقیه بچه های گروه چطور شد؟

فکر می کنم همه قبول شدند، ما حدودا 10 نفر بودیم که بعد از من پایین ترین رتبه 55 و بالاترین 673 بود.

پس گروه موفقی بوده اید؟

بله، واقعا گروه خوبی بودیم، حس خوبی که بین بچه ها داشتیم باعث می شد درس خواندن برای ما لذت بخش شود و از درس خواندن خسته نشویم. گاهی در همان سالن مطالعه یک دو ساعتی را هم به شوخی و گفتگو با یکدیگر می گذراندیم اما بقیه وقت را جدی می خواندیم. (البته وقتی بقیه بچه ها نبودند.)

آيا شما در آزمون هاي آزمايشي شرکت کرديد؟

بله

چه طور بود؟

جز یک مورد که 2 شد در بقیه آزمون ها در گرایش قدرت نفر اول بودم.

نظر شما در مورد آزمون های آزمایشی چیست؟

به نظر من اگر کسی در آزمون های هر موسسه ای ثبت نام می کند، نباید فقط روی آزمون ها تکیه کند، چون نتیجه خاصی نمی گیرد. منظورم این است که باید مطالعه خود را با برنامه ازمون های همان موسسه هماهنگ کند، با برنامه ریزی و منظم درس بخواند و از کنکور آزمایشی به عنوان محک زدن آموخته هایش بهره ببرد. از طرفی به نظر من نباید نتایج این آزمونها را خیلی جدی گرفت و نا امید شد ولی به هر حال در همان حدود خود نیز مفید هستند. آزمون ها باعث می شوند تا روند مطالعه یکنواخت نباشند و در واقع تنوعی در راه درس خواند ایجاد می کنند.

چه کتاب هایی را مطالعه می کردید؟

همان کتاب ها و جزواتي که بقيه استفاده مي کردند ، برخي را خودم تهيه کرده بودم و برخي را از دوستانم مي گرفتم؛ مثلاً درس ماشین و مغناطیس انتشارات پردازش، کتاب کنترل آقای اریاز برادرانی و درس مدار جزوات استاد عبدالعلی خانم واسقی.

روی تست ها چه طور کار می کردید؟

من با توجه به اینکه از کتابهای کنکوری نیز استفاده می کردم در واقع در همان زمان درس خواندن و در پایان هر فصل تست هایی را که در آزمون های مختلف مطرح و گردآوری شده بود را حل می کردم. خوشبختانه تستهای این کتابها اکثرا مربوط به آزمونهای قبل از 82 بود و تست های سال های آخر را چون تا به حال در کتاب ها ندیده بودم، تازگی خود را برایم حفظ کرده بود و حدود یک ماه و نیم آخر را بیشتر به مرور و حل تست های 76 به بعد اختصاص دادم، و البته کنکورهای سال های اخیر را به صورت زمان دار حل می کردم و سعی می کردم سرعتم را هم بالا ببرم. البته در مورد درس الکترومغناطیس احساس می کردم که به تمرین بیشتری احتیاج دارم و تستهای قبل از 76 را نیز حل کردم.تست های آزمون های آزمایشی موسسات هم از منابع من برای تست زنی بود. حل تست های فراوان باعث شده بود که در جلسه آزمون احساس کنم که مشابه همه تست ها را دیده ام و تقریبا هیچ تستی برایم جدید نبود.

المپیاد چه طور بود؟

همان طور که می دانید مرحله اول المپیاد علمی دانشجویی همان آزمون کارشناسی ارشد است و من هم با توجه به رتبه ای که کسب کرده بودم به مرحله دوم راه یافتم. ولی در حقیقت مشکلی که در المپیاد وجود دارد این است که تقریبا انگیزه ای برای موفقیت در آن وجود ندارد و من هم به همین دلیل مطالعه مجددی برای مرحله بعدی انجام ندادم و با همان اطلاعات قبلی به سر جلسه رفتم، سوالات هم خوب بود نه خیلی سخت و نه خیلی ساده. ولی زمان بندی آن به گونه ای بود که حوصله آدم سر می رفت. امیدوارم مسئولان برای سالهای بعد انگیزه های خوبی برای بچه ها ایجاد کنند.

به عنوان حرف آخر چه توصیه ای به داوطلبان آزمون امسال دارید؟

پیشنهاد می کنم که علاوه بر اینکه خوب درس می خوانند تست هم زیاد حل کنند. اگر نگاه کنید روند کلی تست در سالهای مختلف تقریبا ثابت است و این طور نیست که مثلا یک سال سبک سوالات به کلی تغییر کند. در واقع با توجه به وقت محدود در سر جلسه داوطلبان باید وقت خود را تنها بر روی تست های آشنا متمرکز کنند و از تلاش برای حل تست های جدید خودداری کنند چون وقت زیادی از آنها خواهد گرفت.
منبع:سایت نصیر
kheili mamnoon

seyhoon

عضو جدید
تو رو خدا یکی زودتر جوابمو بده برا زبان تخصصی ارشد برق چه کتابی خوبه؟:confused:

mary83

عضو جدید
تو رو خدا یکی زودتر جوابمو بده برا زبان تخصصی ارشد برق چه کتابی خوبه؟:confused:

3 جلد کتاب های انتشارات دانشگاه تهران که مجموعه سوالات سال های قبل است
باید خودت بری متن زیاد از تو نت پیدا کنی بخونی که سرعتت بره بالا
کتاب زبان تخصصی انتشارات سمت
فقط باید متن زیاد بخونی همین آخه منبع و مرجع خاصی نداره که
حالا چه عجله ای داری؟؟ تازه کنکور امسال تموم شده حالا درسهای دیگه رو خوندی برای سال دیگه که فقط نگران زبان تخصصی هستی؟؟؟؟
عمومی هم کتاب 504 و essential word

abolfazlhamzeh

عضو جدید
می خواستم بدونم برای ارشد برق چه کتابی بهتره مدرسان .راهیان .پارسه و یا غیره :)

alisaket2002

عضو جدید
کنکور ارشد 88

کنکور ارشد 88

با سلام خدمت همه دوستان.می خواستم از همه دوستانی که امسال کنکور دادن درخواست کنم بیان و نظرشون رو درمورد کنکور امسال بدن و اگه درصدهاشون رو هم حساب کردن بنویسن تا همه استفاده کنن.راستش من خودم امسال خیلی خونده بودم(یعنی برای تک رقمی رفته بودم)ولی انصافا غافلگیر شدم:(حالا هم می خوام بدونم بقیه چطور کنکور دادن.به نظرم اینجوری ادم میتونه بفمه چی کار کرده.چون راستش تا اومدن جوابها خیلی مونده و ادم دلش طاقت نمیاره:(اولین نفر هم خودم این کارو انجام میدم.امیدوارم که تمام اونایی که کنکور دادن درصداشون رو بزارن تا استفاده کنیم.
زبان 26.6(سخت)
ریاضی 92.2(اسون)
مدار 51.1(خیلی سخت)
کنترل 44.4(سخت)
بررسی 51.1 (متوسط)
ماشین 51.1(نسبتا سخت)
مغناطیس 35(نسبتا سخت)
میانگین 51.1

sara23

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام خدمت همه دوستان.می خواستم از همه دوستانی که امسال کنکور دادن درخواست کنم بیان و نظرشون رو درمورد کنکور امسال بدن و اگه درصدهاشون رو هم حساب کردن بنویسن تا همه استفاده کنن.راستش من خودم امسال خیلی خونده بودم(یعنی برای تک رقمی رفته بودم)ولی انصافا غافلگیر شدم:(حالا هم می خوام بدونم بقیه چطور کنکور دادن.به نظرم اینجوری ادم میتونه بفمه چی کار کرده.چون راستش تا اومدن جوابها خیلی مونده و ادم دلش طاقت نمیاره:(اولین نفر هم خودم این کارو انجام میدم.امیدوارم که تمام اونایی که کنکور دادن درصداشون رو بزارن تا استفاده کنیم.
زبان 26.6(سخت)
ریاضی 92.2(اسون)
مدار 51.1(خیلی سخت)
کنترل 44.4(سخت)
بررسی 51.1 (متوسط)
ماشین 51.1(نسبتا سخت)
مغناطیس 35(نسبتا سخت)
میانگین 51.1
سلام درصداتون خیلی خوبه :eek:میشه توضیح بدین روزی چند ساعت وچطوری درس خوندین؟
وازچه منابعی استفاده کردین؟

MAHSA3+*

عضو جدید
سلام من امسال آزمایشی شرکت کردم آخه هنوز فارغ التحصیل نشدم ... ولی به نظرم خیلی خیلی سوالای الکترونیک سخت اومد ... کنترل و تجزیه هم در نهایت تعجب با اینکه ترم 4 پاسش کردم عجیب یادم بود وبه نظرم خوب بود در مورد بقیش نمیتونم نظری بدم چون نخونده بودم...

ولی عجب درصدای خوبی داشتین خوش به حالتون ... امیدوارم موفق باشید:gol:

میشه بگین روزی چند ساع درس میخوندین و چه طوری خوندین و کلاس رفتین یا نه از جزوه ی جای خاصی استفاده کردین یا همون کتابای مرجع و اینکه از چه تست هایی استفاده کردین ... خلاصه هر کاری که برای ارشد انجام دادین ؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

kittleboy_87

عضو جدید
به نظر من درصدهاتون عالیه
امیدوارم هرجا و گرایشی که دوست دارین قبول شین
من نخونده بودم ولی فکر میکنم اگه می خوندم خوب میدادم،
در رابطه با زبان هم موافقم سخت بود
یه سوال،من هرچی ماشین می خونم نمیره تو ذهنم،اصلا نمی تونم نگه دارم،چیکار کنم؟؟

alisaket2002

عضو جدید
با سلام به همه ی دوستان.راستش من با اینکه دانشگاه امیرکبیر می خوندم زیاد پایم خوب نبود.معدلم هم حدود 14 بود.تا اینکه تصمیم گرفتم واسه ارشد هم مثل کارشناسی بخونم.(کارشناسی رتبم 300 بود.)من از اواخر تابستون خوندم.البته اولاش زیاد خوب نمی خوندم.اما از اواخر مهر حدودا روزی 9-10 ساعت رو می خوندم.تو ازمونهای پارسه هم شرکت می کردم.به همه توصیه می کنم که شرکت کنن.گرچه به سوالاش اعتقادی ندارم.چون سوالاش اصلا شبیه کنکور نبود.ولی به خاطر جامعه اماریش که خودش ادم رو به جلو رفتن تشویق می کنه.من میانگین رتبه هام بین 10 تا 20 بود.توصیم به همه اینه که اگه حتی پایتون هم قوی نیست نترسید.کنکور ارشد خیلی ساده تر از کارشناسیه.با 6 ماه خوب خوندن می شه قبولی رو تو روزانه سراسری تضمین کرد.یه توصیه هم دارم که اصلا به کلاس کنکور فکر نکنید.به نظرم اینا هیچ فایده ای نداره و تنها فایدش واسه موسسه است که پول می گیره.در عوض سعی کنید کتاب زیاد بخونید.مثلا من واسه ماشین راهیان ارشد،پردازش،قلم چی،مدرسان شریف و یکی دو کتاب دیگه رو خوندم.اون اواخر هم همش تست زدم.به نظر خودم چون کنکور امسال یه کم سخت بود نتونستم اون نتیجه دلخواهم رو کسب کنم.:(به نظر من رمز موفقیت تو کتابه.به جای تلف کردن وقت و هزینتون تو این کلاسای کنکور بشینید خونه و فقط بخونید.اول هم سعی کنید خوب یاد بگیرید و واسه تست زدن هم عجله نکنید.وقت زیاده.در مورد درس ریاضی برای معادلات من راهیان ارشد(کتاب جامع نه فقط مخصوص مهندسی برق)،برای امار کتاب پردازش(البته فقط تا فصل 9)برای ریاضی مهندسی هم کتاب پارسه(نه جزوش)که یکی تست و دیگری درس رو پیشنهاد می کنم.اگه وقت کردید کتاب فرزین حاجی جمشیدی رو هم بخونید.و تو همه ی درسها هم سعی کنیک که خودتون سوالو حل کنید(حتی اگه طول کشید)بعد به جوابش مراجعه کنی.بازم اگه سوالی بود در خدمتم.:heart:

MAHSA3+*

عضو جدید
من یک هفتس که دارم معادلات میخونم از دیروزم مدار 1 رو شروع کردم ، البته چون جزوه های اساتید ما چنگی به دل نمیزنن من اصلا نگهشون نداشتم . برای معادلات همون کتاب دکتر نیکوکار رو میخونم واسه مدار هم کتاب دسور (ترجمه دکتر جبه دار ). به نظرتون کار خوبیه یا اینکه برم سراغ این کتابای مرسان و قلم چی و....؟؟

alisaket2002

عضو جدید
با سلام.به نظرم در مورد معادلات کار اشتباهی می کنید.همون کتابی که بالا گفتم خوبه.اما در مورد مدار با توجه به وقت زیادی که مونده بد نیست که مثالهای دسور رو حل کنید.در ضمن یه چیز دیگه ای هم که می خواستم بگم اینه که مهمترین عامل موفقیت پشتکاره!(هرچند شاید خیلی تکراری به نظر بیاد).
شاید باورتون نشه ولی من ترم قبل که ترم کنکورم بود 20 واحد داشتم.این ترم هم 21 واحد.اگه ترم قبل 20 واحد بر نمیداشتم درسم تموم نمیشد!:smile:

sara23

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام.به نظرم در مورد معادلات کار اشتباهی می کنید.همون کتابی که بالا گفتم خوبه.اما در مورد مدار با توجه به وقت زیادی که مونده بد نیست که مثالهای دسور رو حل کنید.در ضمن یه چیز دیگه ای هم که می خواستم بگم اینه که مهمترین عامل موفقیت پشتکاره!(هرچند شاید خیلی تکراری به نظر بیاد).
شاید باورتون نشه ولی من ترم قبل که ترم کنکورم بود 20 واحد داشتم.این ترم هم 21 واحد.اگه ترم قبل 20 واحد بر نمیداشتم درسم تموم نمیشد!:smile:
تمرینای دسور در حد کنکور آمادمون می کنه؟

alisaket2002

عضو جدید
نه اصلا!فقط یه کم اشناتون می کنه.مدار حل کردنش کاری نداره(یعنی شاید خیلیا بتونن یه مساله رو حل کنن)مهم اینه که بتونی مساله رو سریع حل کنی که اون کار هر کسی نیست.شما باید بهینه مساله رو حل کنید.یعنی راهی خوبه که با تعداد معادلات کمتری به جواب برسید.حل بهینه هم فقط با حل زیاد مساله امکان پذیره!
برای مدار جزوه پارسه(همونی که خودش میده)برای شروع!خوبه.بعد کتاب پردازش.بعد از اون هم کتاب جهش.کتاب مدرسان شریف(البته اگه گیرتون بیاد!)و اخرش هم کتاب راهیان ارشد تا سرعتتون رو زیاد کنه

efa_67

عضو جدید
سلام ممنون از راهنماييهاتون فقط يه سوال
مي خواستم بدونم اين جزوه مدار پارسه را از كجا ميشه گير اورد؟

alisaket2002

عضو جدید
سلام دوست عزیز.اگه بخواید من دوستایی دارم که جزوشون رو می فروشن.اگه خواستید باهام تماس بگیرید.

sepideh_galaxy

عضو جدید
سلام سال نو مبارک
گرایش من انتقال و توزیع هست ولی می خوام کنترل شرکت کنم اگر ممکن هست من رو راهنمایی کنید

moein

عضو جدید
می خواستم بدونم برای ارشد برق چه کتابی بهتره مدرسان .راهیان .پارسه و یا غیره :)
خوب بستگی به سلیقه خودت داره
معمولا کتابهای ارشد تا 85-90% کامل هستند
اما باید ببینی با کدومشون بیشتر match میشی!
من هم پارسه خونم هم نصیر و هم کتابهای پردازش و.....

• Like
واکنش ها: p_sh

moein

عضو جدید
سلام سال نو مبارک
گرایش من انتقال و توزیع هست ولی می خوام کنترل شرکت کنم اگر ممکن هست من رو راهنمایی کنید
خانم مهندس در اسرع وقت بهت خبرشو میدم!
و اینکه از چی بخونی
یکی از دوستام ارشد کنترل میخونه توی تهران!

sara23

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقای علی ساکت من واقعآ به شما غبطه می خورم
خیلی دلم می خواست منم همچین شرایطی داشته باشم ولی نشدوتلاشم به نتیجه نرسید.از این که گفتین ارشد ساده تر از کارشناسیه خیلی تعجب کردم:eek:
دلم می خواد بدونم سطح امتحانات پایان ترم شما چطوری بوده.امتحانای ما هم که خداییش خیلی سخته:cry:

moein

عضو جدید
آقای علی ساکت من واقعآ به شما غبطه می خورم
خیلی دلم می خواست منم همچین شرایطی داشته باشم ولی نشدوتلاشم به نتیجه نرسید.از این که گفتین ارشد ساده تر از کارشناسیه خیلی تعجب کردم:eek:
دلم می خواد بدونم سطح امتحانات پایان ترم شما چطوری بوده.امتحانای ما هم که خداییش خیلی سخته:cry:
سارا خانم علی آقا راست میگه
ارشد خیلی آسونه
من جزوه های ارشد رو دارم
رایگان هم بهتون میدم

moein

عضو جدید
زبان 26.6(سخت)
ریاضی 92.2(اسون)
مدار 51.1(خیلی سخت)
کنترل 44.4(سخت)
بررسی 51.1 (متوسط)
ماشین 51.1(نسبتا سخت)
مغناطیس 35(نسبتا سخت)
میانگین 51.1
با سلام
زبان 22(وقت کم اوردم)
ریاضی 0(نزدم)
مدار 22(اونایی که بلد بودم زدم , بقیه رو نخونده بودم که نظر بدم سخت بود یا راحت)
کنترل 18(اونایی که بلد بودم زدم , بقیه رو نخونده بودم که نظر بدم سخت بود یا راحت)
بررسی 0(الکترونیک بودم)
ماشین 22(الکترونیک بودم اما تونستم 22 بزنم , دریغ از یک کلمه خوندن!!!!!!!!!)
مغناطیس 0(نزدم)
الکترونیک 18 (سخت نبود, من نخونده بودم)
سیگنال 0 (بلد نبودم)
آخه من یک ترم دیگه دارم!!!!!
من با معلومات خودم این %ها رو زدم
من ناپیوسته میخونم!
خودتون رو بزارید جای من>
سیگنال و مغناطیس در سرفصل ما وجود نداره و خودم باید بخونم .
زیاضی مهندسی رو هم ترم آخر بهمون دادن!!!!!!
یعنی ما بدون دونستن سری فوریه درس های مهندسی میگذروندیم
اما خدارو شکر خودم تلاش کردم و به جاهایی رسیدم!
از نظر عملی خودم رو قوی کردم
آزاد هم امتحان دارم و سعی میکنم قبول شم چون تا سال آینده وقت زیادی از دست میدم!

alisaket2002

عضو جدید
سلام به همه ی دوستان.اول بگم که هر کس جزوه می خواد بگه تا من براش پیدا کنم.البته میره واسه بعد از تعطیلات که دانشگاه باز بشه.
دوم:اگه دقت کنید من گفتم که پایم ضعیف بود.یعنی درسم زیاد خوب نبود.البته منکر نقش دانشگاهم نمی شم ولی راستش تاثیر کمی داشت.من ریاضی مهندسی رو ترم 3 داشتم.البته خودم به ریاضی علاقه مند هم بودم.باور کنید ارشد راحت تره.من بهتون قول می دم که حتی اگه الان هم پایتون قوی نیست(یعنی تقریبا صفر هستید)با 9 ماه روزی 8 ساعت خوندن می تونید زیر 100 بشید.البته این مهمه که درست بخونید.من کتابای مرجع رو واسه ارشد اصلا توصیه نمی کنم.من حتی واسه ماشین بیم بهارا رو نخوندم!به هر حال اگه کسی توی هر درسی واسه کتاب پرسید می تونم راهنماییتون کنم.حتی اگه الکترونیکی یا مخابراتی هستین می تونم از دوستام بپرسم.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا