مشاوره، پرسش و پاسخ و درخواستهای بخش باغبانی

کلروپلاست

عضو جدید
من یک کلروپلاست شیطون هستم که کار ساخت و انتقال شیره نباتی در آوند به عهده منه من نباشم گیاه کوچولوتون میمیره

Hooshmand-gsm

عضو جدید
من اومدم که جای یکی از رفیقامو پر کنم از من بپرسین فقط از فیزیولوژی گیاه ؟؟

سلام کوچولوی شیطون
خوش اومدین
من بشخصه هیچ شناختی از شما ندارم اما اگر فکر میکنید شخصیت مهمی هستید و برای گیاهان من مفید هستید خودتون رو بطور کامل در یک تاپیک مجزا معرفی کنید تا بتونیم سوالاتمون رو بپرسیم
بخشیدااااااا
مرسی:gol:

کلروپلاست

عضو جدید
فرشید جان اون کرمی که می گی کرم خاکیه فعالیت اون تو یک هکتار برابر است با یک تن کود دامی به دلیل آمونیاک زیادی که داره باعث تجزیه بسیاری از کود و قابل استفاده گیاه می شه هیچ صدمه ای به گیاه لیندا تو نمی زنه چون 2500 بوته لیندا خانوم خوشگلو تو گلخونه خودم پرورش می دم نیاز آبیش زیاد نیست اگه زیاد بهش آبی احتمال قارچ طوقش خیلی بالاست بیشتر مواظبش باش مواظب برگاش باش دستتو نبره باهمه نازیش برگ های برنده ای داره

کلروپلاست

عضو جدید

کلروپلاست کار ساخت مواد غذایی یا بهتر بگم کربوهیدرات مورد نظر برای رشد گیاه را بر عهده داره فرشید جان
اگر از اهميت فوق العاده واكنش‌هاي فتوسنتز صحبت شود كه از طريق آنها CO2 و H2O به تركيبات آلي به ويژه هيدراتهاي كربن تبديل مي‌شود، هرگز در اين زمينه اغراق نشده است. اين تركيبات مواد اوليه‌اي هستند كه در واقع تمام جهان جانداران از آنها ساخته شده است و عملاً همه جانداران (بجز باكتريهاي شيميو اتوتروف) براي بدست آوردن غذا به آنها وابسته‌اند.
تخمين زده مي‌شود كه سالانه در حدود 200 ميليارد تن كربن وارد فرآيندهاي فتوسنتزي مي‌شود. بدين ترتيب ، فتوسنتز عظيم‌ترين واقعه شيميايي و از لحاظ مقدار (بعد از چرخة آب) دومين واقعه بزرگ كرة زمين است.
از آنجا كه CO2 و H2O مواد اولية شناخته شده و هيدراتهاي كربن و اكسيژن محصولات نهايي فتوسنتزند، معادله ی كلي اين فرايند را مي‌توان به صورت زير نوشت:
6CO2 + 6H2O C6H12O6 + 6O2
ولي اين معادله جزئيات فرايند فتوسنتز را نشان نمي‌دهد. مثلاً CO2 مستقيماً با آب تركيب نمي‌شود. اگر چنين بود حاصل كار چيزي جز «آب كربناته» نبود. تحقيقات نشان داده است كه CO2 با هيدروژن آب تركيب مي‌شود و اكسيژن آب از جملة محصولات فرعي آن است.
نخستين مرحله در فتوسنتز شكسته شدن مولكول آب به دو جزء سازندة آن يعني هيدروژن و اكسيژن است. اين عمل شكسته شدن با فرايندهاي ديگري همراه است. بنابراين مرحلة اول فتوسنتز را فتوليز مي‌نامند كه عبارت از تجزية آب به كمك نور است. در مرحلة دوم ، هيدروژن حاصل از فتوليز با CO2 واكنش مي‌كند و نوعي هيدرات كربن به وجود مي‌آورد. اين مرحله به نام تثبيت CO2 مي‌نامند كه بر خلاف فتوليز نيازي به نور ندارد و در تاريكي هم مي‌تواند انجام گيرد. به علت وابسته بودن فتوليز به نور ، فرايندهاي شيميايي كه مرحلة اول فتوسنتز را تشكيل مي‌دهند در مجموع واكنشهاي نوري نام داردند. به همين ترتيب واكنشهاي مرحلة تثبيت CO2 نيز به واكنش‌هاي تاريكي موسومند.
فتوليز و تثبيت CO2 هر دو در كلروپلاستهاي سلولهاي سبز انجام مي‌گيرند. در نهاندانگان ، بيشتر كلروپلاستها در سلولهاي مزوفيل برگ قرار گرفته‌اند.

Hooshmand-gsm

عضو جدید
کلروپلاست جان
الان سایه عزیز بهم گفتن که این کرم از نوع مفید هست و خیلی ناراحت شدم که اذیتشون کردم.

شما کدوم شهرین؟
منو با خوتون و لینداهاتون دوست میکنید؟؟
:heart::child::whistle:
شوخیه ها

بابت معرفیتون هم ممنون. لطف کردین

ارغوان

عضو جدید
ببخشيدا مي شه يکي به من بگه اين جا چند تا کلروپلاستتتتتت داريييييم؟؟؟؟:surprised::surprised:

گلابتون

مدیر بازنشسته
به به ...جابر جان...خوش اومدي عزيز
چرا كلروپلاست؟؟؟؟
جابر كه قشنگتره!!
ممنون از همه اطلاعات مفيد و خوبتون..
فرشيد جان جابر يكي از بهترينهاي تالار كشاورزي هستن...هرچقدر ميتوني ازش استفاده كن.

eehsan

عضو جدید
ممنون فرشید جان زحمت کشیدی عزیز
برای شپشکها بله درست بود ولی برای هر گیاهی سم مخصوصی هست.البته گیاهان زینتی متاسفانه خیلی اطلاعات زیادی ندارن یعنی در اصل تحقیقاتی نشده در این زمینه خیلی کم بوده

برای اون کرم هم کرم خاکیه.نمی خواد سم بزنی فقط بندازشون بیرون از خاک گلدون.
ممنون از راهنمایی
اما حالا من باید با این چیکار کنم اگه دیدید گیاه کلا داره نابود میشه

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
ممنون از راهنمایی
اما حالا من باید با این چیکار کنم اگه دیدید گیاه کلا داره نابود میشه
ببینین کلا برای شپشک ها باید از سمهای سیستمیک استفاده کنین.
سم مشخصی رو نمی دونم ولی از جایی که می خواین سم تهیه کنین بگین برای گیاه زینتی می خواین.حواستون باشه که سمتون گیاهسوزی نداشته باشه.

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوبه فامیلای من اینجا دارن زیاد میشن . ...
ولی فکر میکنم معرفی کلروپلاست تاپیک جداگانه ای با همین نام سزاوارشه نه اینکه بین پست های پرسش و پاسخ گم بشه و ندید گرفته بشه ... فرد با سابقه ای مثل اقا جابر این نکته رو باید بدونه ...

فرشید جان اینا که کرم خاکین.... واسه خاک مفیده نگران نباش .هوادهی خاک ر. به عهده میگیره و از لحاظ غذایی خاکو غنی میکنه ...نگرانی نداره . دوست نداری خاکت از اینا داشته باشه ببر تو باغچه ولشون کن ....:gol:

گلابتون

مدیر بازنشسته
احسان جان فكر ميكنم متا سيستوكس سم مناسبي براي اين منظور باشه
اتفاقا چندوقت پيش تمام حسن يوسفهاي من هم همين مشكل رو داشتن ...با چندبار استفاده مناسب و به اندازه از همين سم كلا همشون از بين رفتن.
فقط يه توصيه كه اين سم رو حتما خارج از منزل و در فضاي باز استفاده كن.

Hooshmand-gsm

عضو جدید
سلام به گلا

دوستان کسی مطلب یا منبعی درمورده سمومی که برای گلهای زینتی کاربرد بیشتری داره سراغ نداره؟
مثلآ موارد مصرف و طرز استفاده و اینکه علائم یا نوع آفاتی که باهاشون کاراته بازی میکنه رو بتونیم متوجه بشیم
ممنون

mahpishuny

عضو جدید
مطلب درباره انتقال پاتوژنهاي گياهي توسط پيوند

مطلب درباره انتقال پاتوژنهاي گياهي توسط پيوند

با سلام
كسي ميتونه كمكم كنه و يه مطلبي مقاله اي در مورد انتقال پاتوژنهاي گياهي از طريق پيوند برام جور كنه البته به انگليسي هر چي سرچ ميكنم مطالب بي ربط ميده بهم
با تشكر:gol:

ARAMESH

مدیر راهنمای سایت
مدیر تالار
با سلام
كسي ميتونه كمكم كنه و يه مطلبي مقاله اي در مورد انتقال پاتوژنهاي گياهي از طريق پيوند برام جور كنه البته به انگليسي هر چي سرچ ميكنم مطالب بي ربط ميده بهم
با تشكر:gol:
شما در تالار کشاورزی اگه درخواستتون رو مطرح کنید فکر کنم بهتر جواب بگیرید.;)

sam7star

عضو جدید
با سلام من يه باغ به مساحت 5000 متر دارم كه ازمايشي مي خوام نصف انو كه انار هست طرح ابياري قطره اي كنم يه طرح مي خوام همرا با وسايل مورد نياز و نقشه اجرايي ان متشكرم

سلام دوست عزیز اگه هنوز باغ رو سیستم قطره ای نکردی میتونی به من پیام بده

آخرین ویرایش توسط مدیر:

reza333

عضو جدید
با سلام ، من یک بنجامین دارم که طی سال گذشته رشد نکرده و متاسفانه از اوایل اسفندماه برگهاش شروع به ریزش کرده می خواستم دلیلشو بدونم و بدونم راه درمانش چیه ؟ با تشکر

گلابتون

مدیر بازنشسته
با سلام ، من یک بنجامین دارم که طی سال گذشته رشد نکرده و متاسفانه از اوایل اسفندماه برگهاش شروع به ریزش کرده می خواستم دلیلشو بدونم و بدونم راه درمانش چیه ؟ با تشکر

سلام رضا جان..
چندتا سوال دارم..
.

اول برامون بگو نوع بنجامينت چي هست...؟
اگه ميتوني يه عكس ازش بگير بزار تا ببينم حالش چطوره؟
برگهاش درحالت سبز ريزش داره يا زرد ميشه و ميريزه؟
سطح زير برگها چسبناك نشده؟
اندازه گلدونت نسبت به گياهت كوچك نيست؟
مقدار آب و دماي آبي كه بهش ميدي چقدر هست؟
هواي اطراف محيط گلدونت چطوره؟گرمه؟ سرده؟ معتدله؟
اگر توضيح خاص ديگه ايي هم داري برامون بگو...البته با عكس .

ممنونم.ببخشيد هوارتا سوال كردمااااا

Hooshmand-gsm

عضو جدید
بادمه چند بار که نارنگی خریده بودم اونها هم به همین شکل بودن اما کیفیت خوبی زیاد نداشتن و کمی پوک و بیش از اندازه ترش بودن.
متاسفانه در این منطقه مرکبات کشت نمیشه وگرنه هرطوری بود از باغبونی که کارای باغمون رو انجام میده میپرسیدم.
خودم هم چون تنهام حوصلم نمیگیره برم اونجا وگرنه شاید میشد یه اطلاعاتی بدست آورد

بهرحال جالبه

آخرین ویرایش:

nak357

عضو جدید
درخت كاج

درخت كاج

سلام به دوستان
درمورد تكثير درخت كاج اگراطلاعاتي داريد جهت استفاده بنده روي سايت قرار دهيد با تشكر

afsoon6282

مدیر تالار
سلام به دوستان
درمورد تكثير درخت كاج اگراطلاعاتي داريد جهت استفاده بنده روي سايت قرار دهيد با تشكر
سلام دوست عزیز:gol:
برای کاج گونه خاصی رو در نظر دارین؟
اینو میذارم براتون ایشالا دوستان باغبانی هم میان کمکتون میکنن:victory:
http://daneshnameh.roshd.ir/mavara/mavara-index.php?page=تیره+کاج&SSOReturnPage=Check&Rand=0

nak357

عضو جدید
با تشكر ازafsoon6282 خيلي ممنون آيا كاج ها درنوع تكثير با هم فرق ميكنند- يعني از طريق قلمه يا ازطريق بذر به هردوروش مي شود يا روشهاي ديگر ؟

nak357

عضو جدید
آيا انگور را مي شود ازطريق كاشت هسته آن تكثير كرد دركشورتركيه يك مدل انگورديدم كه دراينجا تاكنون نديدم ولي هسته آنرا دارم آيا مي شود ازاين طريق آنرا تكثير كرد يا خير –با تشكر ازدوستان عزيز

afsoon6282

مدیر تالار
با تشكر ازafsoon6282 خيلي ممنون آيا كاج ها درنوع تكثير با هم فرق ميكنند- يعني از طريق قلمه يا ازطريق بذر به هردوروش مي شود يا روشهاي ديگر ؟
من جون موقع جستجو کردن دیدم بیشتر تکثیر کاج مطبق هست برای همین پرسیدم گونه خاصی رو می خواین یا نه
چشم حتما اگه پیدا کردم میذارم براتون.

mahsa javid

عضو جدید
آيا انگور را مي شود ازطريق كاشت هسته آن تكثير كرد دركشورتركيه يك مدل انگورديدم كه دراينجا تاكنون نديدم ولي هسته آنرا دارم آيا مي شود ازاين طريق آنرا تكثير كرد يا خير –با تشكر ازدوستان عزيز

سلام دوست عزیز.:gol::gol:
تکثیر انگور از طریق بذر امکان پذیر هست ولی روش معمول تکثیرش نیست و خیلی زمان میبرد.
برای تکثیرش از طریق بذر ابتدا باید بذور را به مدت 3-6 هفته تحت چینه سرمایی قرار بدیم. بذور را لایه به لایه بین ماسه نرم و مرطوب قرار بدید و در دمای کم ( 4-5 درجه -- دمای معمولی یخچال ) قرار بدید و سپس در خاک نرم و سبک بکارید. فقط یاذتون نره در ظرف رو هم ببندید و رطوبتش را همیشه کنترل کنید تا ماسه خشک نشه. انشالله نتیجه میگیرید.
من در مورد بذر انگور دانه درشت معمولی این کار رو انجام دادم و حول و حوش 2 ماه طول کشید تا بذر جوانه بزند.
در ضمن بهتره صبر کنید تا از نظرات بقیه دوستان در باشگاه هم استفاده کنیم.:smile:
اگه چیز تازه ای به ذهنم رسید حتما براتون میذارم.
موفق باشید...:victory: