مشاوره، پرسش و پاسخ و درخواستهای بخش باغبانی

reza333

عضو جدید

گلابتون عزیز : امیدوارم کیفیت عکس مطلوب باشه
پشت برگها چسبنده نیست ؟ از نظر آب دهی هفته ای 2 بار و محل نگهداریش هم توی پاگرد پله هاست که تقریبا خنک تر از بقیه جاهای خونست و همین طور که می بینی برگها از نوک شروع به خشک شدن می کنه و بعد می ریزه . حدودا دو هفته پیش از یک کود مایع استفاده کردم و دیگر هیچ ؟
با تشکر امیدوارم دانسته های من هم به درد شما بخوره

آخرین ویرایش:

Hooshmand-gsm

عضو جدید
سلام به همه
رضا جان برای گلاب عزیز بگو که گلدونش رو هم تعویض کردی یا خیر و اینکه کود مایعی که استفاده کردی محتویاتش چی بوده و چه مقدار مصرف کردی

و دیگه اینکه گفتی از اسفنده گذشته شروع به ریزش برگها کرده
خودت هیچ مورد مشکوکی که بعد از انجامش گیاهت به این مشکل دچار شده باشه احساس نکردی؟
چند روز هم بشین جلوی گلدون و برو تو نخه برگها و ساقه ها و دمبرگها ببین هیچ موجوده زنده ای میتونی پیدا کنی که اسمش رو بذاریم آفت:surprised:

reza333

عضو جدید
تقریبا دو ساله که خاک و گلدونش رو عوض نکردم و کود مایعی که استفاده کردم محلولی شامل ریز مغذی ها بود و به دقت بررسی کردم و هیچ گونه آفتی دور و برش ندیدم . در نزدیکی این گلدان یک گلدان دیفن باخیا دارم که خیلی شاداب و سرسبزه و رشد خوبی هم داره ولی متاسفانه این یکی داره خشک میشه !!!!

گلابتون

مدیر بازنشسته

گلابتون عزیز : امیدوارم کیفیت عکس مطلوب باشه
پشت برگها چسبنده نیست ؟ از نظر آب دهی هفته ای 2 بار و محل نگهداریش هم توی پاگرد پله هاست که تقریبا خنک تر از بقیه جاهای خونست و همین طور که می بینی برگها از نوک شروع به خشک شدن می کنه و بعد می ریزه . حدودا دو هفته پیش از یک کود مایع استفاده کردم و دیگر هیچ ؟
با تشکر امیدوارم دانسته های من هم به درد شما بخوره

سلام به همه
رضا جان برای گلاب عزیز بگو که گلدونش رو هم تعویض کردی یا خیر و اینکه کود مایعی که استفاده کردی محتویاتش چی بوده و چه مقدار مصرف کردی
و دیگه اینکه گفتی از اسفنده گذشته شروع به ریزش برگها کرده
خودت هیچ مورد مشکوکی که بعد از انجامش گیاهت به این مشکل دچار شده باشه احساس نکردی؟
چند روز هم بشین جلوی گلدون و برو تو نخه برگها و ساقه ها و دمبرگها ببین هیچ موجوده زنده ای میتونی پیدا کنی که اسمش رو بذاریم آفت:surprised:

تقریبا دو ساله که خاک و گلدونش رو عوض نکردم و کود مایعی که استفاده کردم محلولی شامل ریز مغذی ها بود و به دقت بررسی کردم و هیچ گونه آفتی دور و برش ندیدم . در نزدیکی این گلدان یک گلدان دیفن باخیا دارم که خیلی شاداب و سرسبزه و رشد خوبی هم داره ولی متاسفانه این یکی داره خشک میشه !!!!

ممنونم رضا جان
ممنون فرشيد جان
ببين رضا جان بنجامين كلا يه گياه خيلي حساس هست ...دوست نداره زياد جا بجا بشه..اصولا جايي كه قرارميگيره بايد ثابت بمونه.
به نور زيادي احتياج داره اما نبايد نور مستقيم از پشت شيشه بهش بتابه...يه جاي پرنور ميخواد اما پراشعه نبايد باشه.

بعد به غبارپاشي روزانه دوبار احتياج مبرم داره.
اگه برات امكان داره اون برگها رو از روي خاكش جمع كن و از خاكش برام عكس بگير احتمال ميدم خاكش باتلاقي شده باشه.

مهمترين چيز براش آبي هست كه بهش ميدي ...ببين آب آبياري بنجامين بايد بدون املاح باشه...آب رو بريز توي بطري يا يه ظرف كه در نداشته باشه ...بزار 48 ساعت بمونه بعد با اون آب آبياريش كن بعدش هم بايد آبش ولرم باشه نه سرد باشه نه گرم.

ببين الان با اين دماي فعلي هر چهار روز يكبار آبياري براش كافيه تقريبا هفته ايي دوبار يكمي براش زياده...توي تابستون بايدهفته اي دوبارش كني.

رضا جان گلدونت چون كمي جوون هست و تازه بايد حتما سالي يكبار خاكش و گلدونش رو عوض كني...وقتي كمي مسن شد اونوقت ميتوني فقط لايه برداري كني.

ببين با اينهايي كه گفتم گياهت مطابقت داره يا نه؟
هرجاش ديدي مشكلي هست باز برام بگو ...
توضيحات ديگه ايي هم داشتي بگو عزيز.

nak357

عضو جدید
سلام دوست عزیز.:gol::gol:
تکثیر انگور از طریق بذر امکان پذیر هست ولی روش معمول تکثیرش نیست و خیلی زمان میبرد.
برای تکثیرش از طریق بذر ابتدا باید بذور را به مدت 3-6 هفته تحت چینه سرمایی قرار بدیم. بذور را لایه به لایه بین ماسه نرم و مرطوب قرار بدید و در دمای کم ( 4-5 درجه -- دمای معمولی یخچال ) قرار بدید و سپس در خاک نرم و سبک بکارید. فقط یاذتون نره در ظرف رو هم ببندید و رطوبتش را همیشه کنترل کنید تا ماسه خشک نشه. انشالله نتیجه میگیرید.
من در مورد بذر انگور دانه درشت معمولی این کار رو انجام دادم و حول و حوش 2 ماه طول کشید تا بذر جوانه بزند.
در ضمن بهتره صبر کنید تا از نظرات بقیه دوستان در باشگاه هم استفاده کنیم.:smile:
اگه چیز تازه ای به ذهنم رسید حتما براتون میذارم.
موفق باشید...:victory:

ممنونم mahsa javid عزيز بسيار جالب بود باتشكر مجدد

sahar0268

عضو جدید
انتخاب سیستم ابیاری تحت فشار

انتخاب سیستم ابیاری تحت فشار

سلام درموردانتخاب نوی سیستم ابیاری تحت فشار مطالب زیاد میخوام؟ممنونم:cry:

payfer

عضو جدید
دوست عزیز سلام
من مدتی قبل تاپیکی تحت عنوان مقایسه روشهای آبیاری سطحی و تحت فشار ایجاد و در اون نکاتی ذکر کردم.
لطفا ملاحظه کنید و در صورت سوال ، پاسخ ارسال خواهد شد.

sam7star

عضو جدید
علت این شکلی شدن نارنگیها رو مطلع نشدید؟ من از چند نفر از جهاد پرسیدم ولی نمیدونستن . :w05:
و اما علت اینکه نارنگی ها این شکلی شدن این نارنگی از نوع کینو (خاری) هست
در بعضی از درختان پوست میوه در انتها به صورتی که در شکل میبینید در میاد دلیل این هم اینه که مثل پرتغال نافی میوه میخواد دو قلو بشه و ته میوه متورم شده و به این شکل در میاد ;)

Hooshmand-gsm

عضو جدید
دیدین همونی بود که خودم گفتم

البته طبق تجربه بنده طعمش مثل پرتقال نافی زیاد جالب نیست.

چون من چندباری که خوردم زیاد جالب نبود

آخرین ویرایش:

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
و اما علت اینکه نارنگی ها این شکلی شدن این نارنگی از نوع کینو (خاری) هست
در بعضی از درختان پوست میوه در انتها به صورتی که در شکل میبینید در میاد دلیل این هم اینه که مثل پرتغال نافی میوه میخواد دو قلو بشه و ته میوه متورم شده و به این شکل در میاد ;)

از بازار پسندیش کم نمیشه ؟ شما که گفتید فقط چند میوه روی چند درخت اینجوری شدن! اگه نوعشون این خاصیت رو داره که باید همه میوه های درخت اینجور باشن ! حتی وقتی هم که گفتم شاید مثل پرتقالهای ناول باشه شما گفتید اینجور نیست ! در واقع همه رو دنبال عارضه یابی فرستادید!:w05:

sam7star

عضو جدید
از بازار پسندی شاید کم بشه در ضمن نوع بعضی درخت ها این جوره و این عارضه نهفته هست و در بعضی از میوه ها آشکار میشه حتی شاید دیده باشید توی بعضی از پرتغال های ناول قسمت ناف خیلی رشد کرده توی بعضی دیگه نه در مورد جواب من خواستم ببینم کسی میره دنبال جواب بگرده یا نه اون دوستی که گفتن مثل ناف پرتغال نافی هست رو هوا گفت و با دلیل نبود

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تعداد قطره چکان ها برای یک درخت

تعداد قطره چکان ها برای یک درخت

با سلام می خواستم بدانم تعداد قطره و فاصله چکان ها برای یک درخت در حالت یک ردیفه و دو ردیفه چگونه تعیین میشود. البته به صورت عملی نه آنجوری که در کتاب ها نوشته می شود.
سوال بعدی من این است که در این حالت سطح خیس شده برای هر قطره چکان چگونه محاسبه ومی شود.
در حالت عملی دبی برای هر قطره چکان را برابر 4 لیتر بر ثانیه در نظر می گیرند.

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
ناول رو خودم گفتم! ولی نه از روی هوا!:w12:
پس یه عارضه است؟:w20: خیلی شبیه به نارنگی نیستند . من که به عنوان یه مشتری هیچ وقت نمیخریدم!:w05:
ممنون واسه اطلاعاتتون:w27:

1026438

عضو جدید
گلهای تزئینی

گلهای تزئینی

درخواست راهنمایی در مورد نحوه راه اندازی گلخانه های تولید گلهای تزئینی و آپارتمانی. با تشکر:smile:

erfanjoon

عضو جدید
با سلام...
یه سوال داشتم
میخواستم بدونم کسی هست که پروژه ای در مورد "بررسی تنش های خشکی،شوری،و آب در دختان میوه ای معتدله " انجام بده تا یکشنبه بعد از ظهر

88/01/23
نیاز ضروری...:redface:

Hooshmand-gsm

عضو جدید
سلام به گلای باشگاه

دوستان میدونید اسم این گیاه که جدیدآ تو کوچه ما غرق گل شده و بوش من و همسایه هامو مست کرده چیه؟؟
البته درخته و گلهای ریز خوشگلی هم داره اما از بوش نگین که محشره
بنظرتون با قلمه در این فصل ریشه دار میشه؟؟
اگر قلمه جواب میده آیا باید بیشتره برگها و گلهاش رو بزنم؟ چون ساقه هاش خیلی برگ و گل داره داره

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
زیتون تلخ هستش .میوه های زردی بعدا جایگزین این گلها میشه .کروی و براقه .بعضیا به عنوان دونه تسبیح به رشته میکشنش . میتونه بعنوان غذای دام هم بکار بره . :gol:

moslemonline

اخراجی موقت
كشت بافت گياهي

كشت بافت گياهي

:gol:سلام دوستان سال نو بر همه شما مبارك باشه واميدوارم سال خوبي را شروع كرده باشيد .
درباره كشت بافت گياهي مقاله مي خواستم چيز زيادي توي اينترنت گيرم نيومد از بين شما كسي هست ادرس سايت اونا را بلد باشه مقاله معتبر فارسي مي خواستم با تشكر:eek:

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
:gol:سلام دوستان سال نو بر همه شما مبارك باشه واميدوارم سال خوبي را شروع كرده باشيد .
درباره كشت بافت گياهي مقاله مي خواستم چيز زيادي توي اينترنت گيرم نيومد از بين شما كسي هست ادرس سايت اونا را بلد باشه مقاله معتبر فارسي مي خواستم با تشكر:eek:

درباره موضوع عمومی کشت بافت میخواید یا کشت بافت روی یک گیاه خاص مد نظرتونه؟:gol:

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
تشکر از گلرخ عزیز

حالا دوستان اینو ببینید چه خوشگله
مثل این برسهای نظافت ممونه

شما اسمشو میدونید؟

فرشید جان این گیاه،گل شیشه شور یا شیشه شوی هست.از گیاهان زینتی هست.:w16: