مباحث مرتبط با آزمون طراحی معماری

maktoobian

عضو جدید
واقعا براتون متاسفم که همین جور میشینید و نگاه میکنید که حقتون خورده بشه من که دخترم و بیشتر در معذورات هستم نمیزارم اینجوری جلوی چشمام حقم ضایع بشه شما که یعنی مردی
سلام خانم شيوا.شما 92 طراحي امتحان دارين؟پارسالم امتحان دادين؟تبصره جديد ندادن؟

hamidbf

عضو جدید
واقعا براتون متاسفم که همین جور میشینید و نگاه میکنید که حقتون خورده بشه من که دخترم و بیشتر در معذورات هستم نمیزارم اینجوری جلوی چشمام حقم ضایع بشه شما که یعنی مردی

اصلا ما نامرد، اينجا جاي بحثاي شخصي نيست، براتون ارزوي موفقيت دارم، ايشالا پولتونم پس ميگيرين

RAHA60

کاربر فعال
سلام شیوا جان...تبریک می گم.
اگه ممکنه کارتونو بگذارید وبگید دقیقا چیا رو کشیدید؟هر چند مختصر...

shiva_adibi

عضو جدید

سلام رها
من کارمو ازش عکس نگرفتم ولی کارم زیاد جالب نبود تو پست های قبلی گفتم شما ضوابط رعایت کن و حتما حتما کنار کارت هم بنویس مثلا بنویس که سقف واحد مسکونی حداقل 2.90 باید باشه خیلی تاثیر داره

iran988

عضو جدید
اینا اینجوری تصحیح نمیکنن که هر چیز نمره خودشو داره حتما همه رو بکشین تا جایی که من میدونم اگه یکی رو نکشی نمره نمیدن.

گفتم اگه وقت کم اومد
به هرحال احتمالش هست که به همه پلانها نرسیم
من که خودم فکر نمیکنم برسم همه رو بکشم
خودت اگه مجبور شدی بین برش و نما یکی رو انتخاب کنی فکر نمیکنی نما آسونتر باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
البته نمیدونم امتیازشون چقدر فرق میکنه

atefeh6618

عضو جدید
سلام رها
من کارمو ازش عکس نگرفتم ولی کارم زیاد جالب نبود تو پست های قبلی گفتم شما ضوابط رعایت کن و حتما حتما کنار کارت هم بنویس مثلا بنویس که سقف واحد مسکونی حداقل 2.90 باید باشه خیلی تاثیر داره

سلام
شیوا جان میشه بگید ما باید چشم پله بزاریم یا نه؟
سقف واحد مسکونی حداقل 2.90 یا حداکثر؟

iran988

عضو جدید
چه بدبختی شد این قبولی بعد از اعتراض حالا واسه من کارت صادر شده در صورتی که بعد از اعتراض شهریور دوتا امتحانو قبول شدم چیکار کنم کسی نظر نداره نظام مهندسی که جوابی نداد مسکن شهرسازی هم چیزی نگفت

سلام
من امتحان قبلی طراحی 49 شدم
نمیدونستم با اعتراض ممکنه نمره اضاف بشه
الان دیگه راهی نداره ته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

shiva_adibi

عضو جدید
سلام
من امتحان قبلی طراحی 49 شدم
نمیدونستم با اعتراض ممکنه نمره اضاف بشه
الان دیگه راهی نداره ته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ببینید اگه شاملش میشدید الان خودشون براتون درست میکردند چنتا دوست دارم که اونا هم شدند 48 ولی بعد از اعتراض هم نمره نیاوردند ما پیگیر کردیم از تهران بهمون گفتند که فقط افرادی که مشکل پارکینگ تو کارشون بوده شامل نمره شدند

atefeh6618

عضو جدید
نه چشم پله نزارید از نظر بحث حریق مشکل داره تصحیح میکنم سقف مسکونی حداکثر ارتفاع مفید 2.90 باشه

مرسی عزیزم از راهنمایی های خوبت.
شیوا جان چند تا سوال دیگم داشتم...
توی شیب بندی باید کولر آبی را حتما نشون بدیم؟
برای نما باید مصالح مشخص کنیم؟
درز انقطاع باید چطور حساب کنم؟ عدد ثابتی داره؟

atefeh6618

عضو جدید

shiva_adibi

عضو جدید
من پلانمو اصلاح کردم میشه ببینید درست شده یا نه؟ مرسی

http://upload.tehran98.com/img1/z83fvg4ttnvgas2pkrkw.pdf
1 متر درست شده ولی اگه در ورودی اصلی واحد را 120 گرفته باشه ( در دو لنگه 40 لنگه کوچک و 80 لنگه بزرگ) یعنی در راه پله تا درب اسانسور فاصلش 120 سانته که این درست نیست فضای جلوی اسانسور حداقل 150 سانتی متر باید باشه توی پلان قبلیت قید کردی 150 سانت خوب اینجا هم بزن دیگه اوکی به نکات ریز دقت کنید

shiva_adibi

عضو جدید
مرسی عزیزم از راهنمایی های خوبت.
شیوا جان چند تا سوال دیگم داشتم...
توی شیب بندی باید کولر آبی را حتما نشون بدیم؟
برای نما باید مصالح مشخص کنیم؟
درز انقطاع باید چطور حساب کنم؟ عدد ثابتی داره؟
خواهش میکنم
1.توی شیب بندی احتیاج به نشون دادن جای کولر نیست ولی نورگیرها را خیلی دقت کن خیلی مهمه
2.برای نما احتیاج به نمایش مصالح نیست اما اگه وقت کردی یه بزرگ نمایی بکن و بزن که اجر نمای مثلا 3 سانتی ولی ضروری نیست
3.درز انقطاع : برای جلوگیری از خسارت و کاهش خرابی از ضربه های ساختمانهای مجاور باید ساختمان با ارتفاع بیش از 12 متر و یا بیش از 4 طبقه توسط درز انقطاع از ساختمان مجاور جدا گردند حداقل عرض درز انقطاع در تراز هر طبقه برابر 1.100 ارتفاع ان از شالوده در نظر گرفته میشود که فاصله یاد شده باید با مصالح کم مقاومت پر شود مثل یونولیت روش دیگر محاسبه ارتفاع طبقه ها ضربدر 1.200 یعنی اگه 15 متر داشتیم 1500 سانتی متر تقسیم بر 200 = 7.5 سانتی متر عرض درز انقطاع مهمه حتما یادت باشه بزاری

shiva_adibi

عضو جدید

در مورد اینکه چه کارای را کشیدم باید بگم من چون دستم سریع همه کارو کشیدم من حتی تو دیوارهارو با خط کش 45 هاشور زدم البته اصلا لازم نیست چون 3 ساعتی وقت اضافه اوردم :D ولی خوب من ضوابط را تا حدودی رعایت کردم چون همشو نمیدونستم هیچ جزوه ای هم با خودم نبردم اولین بارم بود کتاب هنرستانمو برده بودم خوب نمره ام هم زیاد خوب نشد پیشنهاد میکنمضوابط حتما حتما توی کارتون با رنگی که جلوه میکنه بنویسید مثل اسکیس نکته بنویسید 100% تاثیر داره شک نکنید

amin576

عضو جدید
سلام رها
حداقل ارتفاع سقف واحد مسکونی 240 هستش نه 290

shiva_adibi

عضو جدید
نورگیری سقفی را پله به ازای هر واحد 9. متر مربع
عمق نورگیری اشپزخانه اوپن از نشیمن در جبهه جنوبی حداکثر 8.5 متر دقت کنید در جبهه جنوبی

شمالی و نورگیرهای مرکزی حداکثر 6.5 متر تا دیوار انتهای اشپزخانه

maktoobian

عضو جدید
سلام شيوا جان.منم اصفهانم.قبول شدي هردورو؟تبريك.منم بايد سال ديگه طراحيو بدم.نظارتو آوردم اما طراحيو نه.به نظرت پلان آماده بردن سز جلسه كمكي ميكنه؟

maktoobian

عضو جدید
جاييم كارميكني؟من تازه از تهران اومدم.اينجا كسيو برا كار نميشناسم.كمكم ميكني؟

shiva_adibi

عضو جدید
سلام شيوا جان.منم اصفهانم.قبول شدي هردورو؟تبريك.منم بايد سال ديگه طراحيو بدم.نظارتو آوردم اما طراحيو نه.به نظرت پلان آماده بردن سز جلسه كمكي ميكنه؟
سلام مرسی
چرا همین امسال دوباره امتحان ندادی جمعه امتحان طراحیه
پلان اماده نه میتونم بگم خیلی به درد میخوره نه میتونم بگم به درد نمیخوره ولی بردنش ضرر نداره شاید بعضی چیزا که یادت بره را بتونی توش ببینی

نلا

عضو جدید
بچه ها برای پلان دوبلکس مساحت پله ارتباطی دو تراز باید 2 بار جزء زیر بنا حساب بشه؟

آخرین ویرایش:

نلا

عضو جدید
سلام
برا گرمایش که معمولا پکیج هستش که معمولا تو آشپزخونه گذاشته میشه(این که هیچ)
اما برا سرمایش اگه از کولر آبی استفاده میشه و کولرها روی پشت بام هستن حتما باید جانمایی کولرها و محل وروود کانال های تاسیساتی به داخل ساختمون نشون داده بشه،یا اگه کولر دو تیکه هستش محل قرار گیری موتور که روی پشت بام یا تو تراس باید یا توی پلان با و یا تو نما برش مشخص شن

ممنون. لطف کردید

بالا