لطفا کمکم کنید. دارم دیوونه میشم

sara223

عضو جدید
تایپیک قبلی رو دیدم گفتم من هم بنویسم. همه پست ها رو خوندم. من نه آرایش غلیظ میکنم، نه خانواده بدی دارم، آفتاب مهتاب هم ندیدم زیاد.اما تا به حال هم خواستگار جدی نداشتم. دارم دیوونه میشم. وقتی دوستام از خواستگارای دکتر مهندسون تعریف می کنند داغون میشم. میدونم که دروغ نمیگن. نمیدونم چرا انقد بدبختم. الان مدتیه که با خدا لج کردم. اون منو دوست نداره. من از زندگیم هیچ لذتی نمیبرم. همش روزمرگیه. من دختری بودم که از سن کوچیکی نماز میخوندم. حجابم هم تقریبا کامله. چادری نیستم اما مانتوم موردی نداره. دیگه نماز نمیخونم. واسم خیلی جالبه که فامیل دورمون دخترش جلو بابای من و همکارای باباش که نامحرمن با تاپ و شلوار میاد و در سن 16 سالگی ازدواج کرد.با یک آدم خوب. دلم خیلی گرفته. همین الان دارم مثل ابر بهار اشک میریزم. به نظرم حرفای تایپیک قبلی فقط امید واهی بود. خداااااااااا دارم دیوونه میشم.
هر سوالی بود بپرسید جواب میدم. مرسی

arghavantree

عضو جدید
تایپیک قبلی رو دیدم گفتم من هم بنویسم. همه پست ها رو خوندم. من نه آرایش غلیظ میکنم، نه خانواده بدی دارم، آفتاب مهتاب هم ندیدم زیاد.اما تا به حال هم خواستگار جدی نداشتم. دارم دیوونه میشم. وقتی دوستام از خواستگارای دکتر مهندسون تعریف می کنند داغون میشم. میدونم که دروغ نمیگن. نمیدونم چرا انقد بدبختم. الان مدتیه که با خدا لج کردم. اون منو دوست نداره. من از زندگیم هیچ لذتی نمیبرم. همش روزمرگیه. من دختری بودم که از سن کوچیکی نماز میخوندم. حجابم هم تقریبا کامله. چادری نیستم اما مانتوم موردی نداره. دیگه نماز نمیخونم. واسم خیلی جالبه که فامیل دورمون دخترش جلو بابای من و همکارای باباش که نامحرمن با تاپ و شلوار میاد و در سن 16 سالگی ازدواج کرد.با یک آدم خوب. دلم خیلی گرفته. همین الان دارم مثل ابر بهار اشک میریزم. به نظرم حرفای تایپیک قبلی فقط امید واهی بود. خداااااااااا دارم دیوونه میشم.

سلام عزیزم
میدونی تو آخر زمون ازدواج واسه آدمهای مومن سخت میشه...............میدونم سخته اما دینتو از دست نده
نمازت را بخون...این موضوع هیچ ربطی به نماز نداره
تو به خاطر این موضوع غذا خوردن را ترک میکنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
معلومه که نه نمازم غذای روحته دوباره بخونش با خدا هم لج نکن اول و آخرش فقط خدا واسه آدم میمونه
پدر و مادر و شوهر و... همه مقطعی از زندگیه ما هستند این خدا هست که همیشه با ما میمونه
بعدشم به حرف دخترا گوش نده دروغ زیاد میگن
میدونم چی میگی آدم دیوونه میکنن ولشون کن

-->ali<--

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

میدونی چیه خدا یه سری ها را خیلی دوست داره نمیخواد از در خونش برن برای همین حاجتشون را به تاخیر میندازه اما یه وقتی به بهترین شکل ممکن میده شما فقط نیمه خالی لیوان را نگاه نکن

engage

اخراجی موقت
اخی حالا خونه شوهر چی داره این دکتر مهندسارم ول کن جو گیر شدن

""elahe""

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب من که مشاور نیستم...
شمارو هم نمیشناسم
ولی پسرا عقلشون به چشمشونه
یکم به ظاهرت توجه کن...منظورم این نیست که بی حجاب شی
یکم هم تو جامعه باش...
حل میشه همه چی
البته در درجه اول توکلت به خدا باشه..
ازدواج دیر باشه ولی با آدم مناسب باشه بهتره...

EECi

مدیر بازنشسته
سلام:gol:
تحملتو از دست نده خواهر خوبم
در دینداری شما هیچ عیبی وجود نداره
سعی کن عزت نفستو بالا ببری
در اجتماع فعال تر باش و در عین حال دینداریتو هم حفظ کن
جذابیت هیچ نسبتی با بی حجابی نداره
جذابیت بیشتر به عزت نفس فرد و نقش او در اجتماع انسانی بر میگرده

در پناه حق:gol:

smooth criminal2

اخراجی موقت
سلام
من هیچ وقت از لجبازی با خدا سود نکردم...
البته اینم بگما، خدا هیچ وقت با تو لج نمیکنه، لج بازی تو هم همش به ضرر خودته
تو که نمیتونی با لجبازی کردن، حال خدارو بگیری
آخر سر خودت ضرر میکنی
حتما صلاح نبوده که خواستگار بیاد ....
نیمه پر لیوان رو ببین
ولی در کل یه نصیحت بکنم بهت
از زندگی مجردیت لذت ببر تا میتونی
واسه ازدواج همیشه وقت هست

babak 123

عضو جدید
کاربر ممتاز

يك لحظه اين سوال را در ذهن خود مجسم كنيد . ار كجا معلوم سر نوشت دوستان شما كه مثلا خواستگارهاي دكتر و مهندس دارند از شما بهتر شود
همان دختري كه در 16 سالگي ازدواج كرد آيا 10 سال بعد خود را ديده است . زندگي خيلي از آدم ها مانند سراب است از دور زيبا است اما وقتي وارد آن مي شوبد چيزي جز بيابان نيست .
هدف هاي ديگر را كه علاقه زيادي به آنها داريد ليست كنيد . آيا ازدواج واقعا بالاترين اولويت را دارد . اگر بله اولويت هاي بعدي چه چيزهايي هستند . ؟ براي اين ها فكر مي كنيد چه كاري مي توانيد بكنيد
چيزهايي كه فكر مي كنيد ارزش هستند مانند حجاب يا ايمان را به آساني از دست ندهيد . كافي است تمام مشكلات را بر روي كاغذ بنوسيد و فكر كنيد اين ها مشكلات دوستتان است كه فكر مي كرديد خيلي زندگي خوبي دارد !!!!!
آيا باز هم راه حلي به ذهن تان مي رسد . ..... يك تفريح يا چيزي كه خيلي علاقه داريد در ابتدا انجام دهيد . براي چند روز اين افكار را موقتا دور كنيد . بعد از آن با خانواده يا كسي كه فكر مي كنيد راحت تر ايد صحبت كنيد تا مقداري از اين فشار برداشته شود . حالا دوباره به سراغ دفترچه ياد داشت برويد و اين بار سعي كنيد باز هم به همان سوالات جواب دهيد . جواب ها را مقايسه كنيد . تا چه اندازه تفاوت دارند . در شرايط فشار و عصبانيت بسياري از مشكلات لاينحل و بسيار بزرگتر از آنچه ما فكر مي كنيم به نظر مي رسند . از مشاوره و كتاب هم در حد خود استفاده كنيد اما بر اين عقيده ام كه هر فرد مي تواند سرنوشت خود را خودش تعيين كند نه اين كه منتظر بماند تا كسي آينده او را رقم بزند .

در آخر ارتباط خود را با خدا فراموش نكنيد . زيرا زماني كه به نظر مي رسد هيچ نشاني از اميد نيست اين باور شما است كه شما را اميدوار نگاه مي دارد .

bahar_cve

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
سلام
من هیچ وقت از لجبازی با خدا سود نکردم...
البته اینم بگما، خدا هیچ وقت با تو لج نمیکنه، لج بازی تو هم همش به ضرر خودته
تو که نمیتونی با لجبازی کردن، حال خدارو بگیری
آخر سر خودت ضرر میکنی
حتما صلاح نبوده که خواستگار بیاد ....
نیمه پر لیوان رو ببین
ولی در کل یه نصیحت بکنم بهت
از زندگی مجردیت لذت ببر تا میتونی
واسه ازدواج همیشه وقت هست

موافقم
راستی اون smooth criminal دومیم خودتی ک اومدی از خودت تشکر کردی؟
ای ناقلا.....:)

bahar_cve

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
سلام دوست گلم
همونطور که بقیه بچه هلم گفتن این قضیه ربطی ب حجاب و این چیزا نداره
درسته ظاهر توی انتخاب یه فرد خیلی تاثیر داره ولی پسرا بیشتر جذب رفتار میشن خیلیا رو دیدم که اینطوریه
یکی از خوشگل ترین پسرای دانشگامون رفت با یه دختر خیلی ساده و معمولی لزدواج کرد چون دختر خ خوبی بود که عاشق رفتار و کردارش شده بود نه ظاهرش

من خیلی از دخترای چادریو مذهبی اطرافم هست که خیلی شاد و فعالن...خیلیم خواستگار دارن فقط ب خاطر رفتارشون
خیلی نباید گوشه گیر و ساکت باشی
زیاد غصه نخور...مجردیم خ باحاله
:smile:

رزتنها

کاربر فعال
ببخشید دوستان خانم وگل
درست نیست شما این مسئله رو اینجا مطرح میکنید
اگه به عدالت خداوند ایمان دارید
مطمئن باشید
کسی که واقعا لایق شما باشه در زندگی شما قرار میگیره
هرچی خداوند بخواهد همان می شود.

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
خانمی بدون که خدا خیلی دوستت داره ...
اینکه به هرقیمتی میخوای ازدواج کنی از ازدواج کردن خیلی بدتره....خیلی بده که خدا رو کنار بذاری که ازدواج بکنی....
من مطمئنم که بهترین آدم گیرت میاد ...
روز تو هم خواهد رسید...فقط تحمل کن....
اصلا به دیگران توجه نکن که ین آدم اینطوری پوشیده و خواستگاراش زیادن..بدون که خواستگاراش مثل خودشن...خدا رو نمیشناسن...
پس اصلا ناراحت نباش تا وقتی که خدا رو داری
:smile:

تبسم44

عضو جدید
منم گاهی اوقات سر بعضی موضوعا با خدا لج میکنم.....حرفامو بهش میزنم بعدشم گریه میکنم...خیلی سبک میشم....خیلی بده که ادم هیشکیو نداشته باشه که باهاش حرف بزنه و درد دل کنه ولی مگه از خدا بالاتر و قدرتمند ترم هست....مگه کسی لایقتر از خدا هم هست که حرفای دلتو بهش بزنی....
سعی کن ذهنتو خالی کنی و تحمل کنی...
چون من معتقدم خدا واسه هر شخصی بر اساس لیاقتش زوج انتخاب میکنه و به وقتش جوری که حتی فکرشم نمیکردی شما دو تا رو سر راه هم قرار میده...
یادت باشه که ازدواج همش قسمته...تا خدا نخواد سنگ رو سنگ بند نمیشه....تا خدا نخواد اگه زیباترین دختر دنیا هم باشیا کسی سراغت نمیاد....ایمانتو حفظ کن....اگه از خدا گله میکنی بخاطر اینکه از زندگیت لذت نمیبری بعدش ازش عذر خواهی کن...
شاعر میگه...شکر نعمت نعمتت افزون کند...

سارا جان یکی از دوستای منم مشکلش همینه.....مهربونتر و صادقتر از اون دختر ندیدم....نماز خون....با حجاب...پاک...یکم هم خوشتیپ! تا حالا فقط یه خواستگار داشت که اونم طلاق گرفته بود!
دنیا رو دایورت کن....
ایام به کام...

AYSAN.SH

عضو جدید
عزیزم لج بازی با خدا، در واقع لجبازی با خودته...
و اینو بدون که نا امیدی، بزرگترین گناهه...
در حال حاضر ازدواج لزوما خوشبختی نمیاره..
سعی کن اهدافت رو تغییر بدی..
در ضمن خدا عالم و حاکم به همه چیزه...به تقدیرت احترام بذار، شاید در حال حاضر صلاح تو در این باشه...و حتما خداوندی که 100% تو رو دوست داره به صلاح تو عمل میکنه.
گول حرف های پر زرق و برق رو هم نخور، خواستگار مهندس، فقط اسمش مهندسه، خدا میدونه که هر کسی واقعا چه جور ادمیه....البته همه ادم ها هم بد نیستن ولی ادم خوب خیلی کم شده.
سعی کن به ازدواج به عنوان یه هدف اصلی تو زندگیت توجه نکنی ولی در صورت پیش امدن، جدیش بگیر.
موفق باشی

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزيز
من يه كوچولو بهتون يه چيز ميگم فقط درموردش فكر كن
من هم مثل شما مجردم/30سالمه و با تمام اين تفاسير كه گفتم سركار ميرم/ وضع خودمم عاليه/ ولي برعكس شما من اصلا به ازدواج فكر نميكنم شايد اطرافيان فكر كنن ولي من تو اين فازا نيستم/
من بهت پيشنهاد ميكنم بري سركار/ كاركني هم تو جامعه هستي هم اينكه سرت گرم ميشه به چيزاي مهم ترفكر ميكني/
متاسفانه الان انقدر جامعه بد شده كه خوب رو از بد نميشه بشناسي/
ولي بهت ميگم خدا رو فراموش نكن خدا هيچ دخالتي نداره/
شما بايد خودت به خودت كمك كني تا اين برات نشده مشكل بزرگ/
و اينكه:شما به قسمت اعتقاد داري من كه اوف خيلي اعتقاد دارم
پس به درگاه خدا دعا كن:بگو خدايا هرچي صلاحم ه و هرچي قسمتمه برام انجام بده/ نه به زور/ اينجوري بهتره و اون چيزي كه شايستگي شماست خدا براتون رقم ميزنه/
يه توصيه كوچيك:
حرف كسي رو تو هر زمينه اي زياد به دل نگير و بهش فكر نكن/
به اون چيزي كه اعتقاد داري و فكر ميكني فكر كن
ايشالله كه ارزوتون هرچي باشه براورده بشه/
امين

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه پسرا فقط ظاهر براشون مهمه که میخوام صد سال سیاه نیان خواستگاری..........اون فردی هم که فقط به خاطر قیافه و تیپ یکی میره خواستگاری مطمئنا دو روز دیگه از سر و وضع یکی دیگه خوشش میاد و میره سراغ اون یکی------------------->من فکر میکنم ارزش ما دخترا خییییییییلی بیشتر ازین حرفاست که بخوایم با نشون دادن اندام و زیباییهای خدادادیمون به این و اون ،اونا رو به سمت خودمون جذب کنیم....... .

البته من برای اون اقایونی که عقلشون فقط به چشمشونه واقعا متاسفم ............

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
یه بنده خدایی پسر بود هر جا میرفت خواستگاری بهش زن نمیدادند ......

یه عده از دخترا هستند خواستگار ندارند تا یه یکی ازشون خوشش میاد و خواستگاری میکنه و....نمیدونم چی میشه اخر هر هفته قراره یه خواستگار بره خونشون که هم ماشین داره هم مهندسه هم و....کلا از این خاطرخواهش کم تره!!!!!!!!!!!!!
.
.
راستی واقعا توی این یه مورد البته واقعا ببخشید ولی واقعا خانم ها خیلی به دوستاشون که خواستگار دارند حسودی میشه جوری که نمیتونند مخفیش کنند.....
.
.
اصلا نمازتونو به خاطر این کار ترک نکنید من نمیگم به خاطر این مساله نماز میخوندید نه میگم به خاطر این مساله که خدا حاجت رواتون نکرده ازش رو برنگردونید...
.
.
تجربه به من ثابت کرده دخترای با ایمان و .....شاید دیر تر ازدواج کنند شاید خواستگار و خاطر خواه زیاد نداشته باشند توی یه مقطع ولی خداییش اخر و عاقبت خیلی خوبی داشتند چون پشتیبانشون خدا بوده....
.
.
بعدشم همین خواستگار اومدند همیشه خوب نیست به خدا بعضی پسرا اصلا قصد ازدواج ندارند فقثط چون دل مامانشون یا هرکی رو نشکونند پا میشن میرن خونه ی دخترای مردم هم فال هم تماشا بعد از همون اول پسره که زن نمیخواسته میگرده توی دختره ببینه کجاش توی چشه همونه چماغ کنه بزنه توی سر خونواده ی عروس و بگه به این علت دخترتونو نخواستیم و حتی میرند این قدر معرفت ندارند یه تشکر کنند و بگن ما لیاقت نداشتیم و.....
.
.
تا یه مدت باز باید دختر خونوادش روش کار کنند که تو مشکل نداشتی و.....
.
.
حیف که عضو قدیمی نیستید اگه نه یه چیزایه دیگه ای رو هم میگفتم .....چون.....بگزریم....

b65241

کاربر بیش فعال
بعدشم همین خواستگار اومدن همیشه خوب نیست به خدا بعضی پسرا اصلا قصد ازدواج ندارند فقط چون دل مامانشون یا هرکی رو نشکونند پا میشن میرن خونه ی دخترای مردم هم فال هم تماشا بعد از همون اول پسره که زن نمیخواسته میگرده توی دختره ببینه کجاش توی چشه همونه چماغ کنه بزنه توی سر خونواده ی عروس و بگه به این علت دخترتونو نخواستیم و حتی میرند این قدر معرفت ندارند یه تشکر کنند و بگن ما لیاقت نداشتیم و.....
....
:eek:

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیلی از اونا دروغ میگن ! ... مگه خواستگار خوب بود داشتن مدرک دکتری و مهندسیه ؟!

تازشم اگه خوب بودن که اونا هم نمیموندن و زودی ازدواج میکردن

الان سن ازدواج بالا رفته . هر کسی هم قسمتی داره !

engage

اخراجی موقت
از بین یه خواستگار پولدار و بیسواد و یک خیلی باسواد و معمولی کدومو میپسندید...........

سایه خانم

عضو جدید
کاربر ممتاز
قربونت برم اشکال همینجاس که میگی رنگ آفتاب مهتاب ندیدم. شما باید تو جامعه حضور داشته باشی . البته در مکان های سالم. وقتی جایی نرفتی (به قول خودت) خوب مسلما کسی هم شمارو نمیبینه که بخواد بپسندتت. اکتیو باش. اکتیو باشی به خودتم بیشتر خوش میگزره.
موفق باشی عزیزم;)

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
قربونت برم اشکال همینجاس که میگی رنگ آفتاب مهتاب ندیدم. شما باید تو جامعه حضور داشته باشی . البته در مکان های سالم. وقتی جایی نرفتی (به قول خودت) خوب مسلما کسی هم شمارو نمیبینه که بخواد بپسندتت. اکتیو باش. اکتیو باشی به خودتم بیشتر خوش میگزره.
موفق باشی عزیزم;)

یعنی تا اینجا اومدم بگم دیدم شما پیش دستی کردی لایک و زدم
منم به این استارترمون میگم شوهر کردن ، زن گرفتن یا حتی دوست پیدا کردن حضور فیزیکی در جامعه میخواد ، نه کاری به توکل داره ، نه حجاب ، نه دین ، نه خدا و پیغمبر :) اینها همه شرط هستند اما نه جزو ملزوماتن نه جزو کافیات !

.SHaDi

عضو جدید
سلام عزیزم نگران نباش..اینو بدون که اون دختره 16 ساله خیلی مشکلات تو زندگیش داره و به نظر شماست که خوشبخته..
درضمن شما نباید خودتو با دختر دیگه ای مقایسه کنی..
بیخیال بابا ازدواج چیه حیف نیست خونه پاپیت میخوری میخوابی:smile:

mosafere danesh

عضو جدید
یه بنده خدایی پسر بود هر جا میرفت خواستگاری بهش زن نمیدادند ......

یه عده از دخترا هستند خواستگار ندارند تا یه یکی ازشون خوشش میاد و خواستگاری میکنه و....نمیدونم چی میشه اخر هر هفته قراره یه خواستگار بره خونشون که هم ماشین داره هم مهندسه هم و....کلا از این خاطرخواهش کم تره!!!!!!!!!!!!!
.
.
راستی واقعا توی این یه مورد البته واقعا ببخشید ولی واقعا خانم ها خیلی به دوستاشون که خواستگار دارند حسودی میشه جوری که نمیتونند مخفیش کنند.....
.
.
اصلا نمازتونو به خاطر این کار ترک نکنید من نمیگم به خاطر این مساله نماز میخوندید نه میگم به خاطر این مساله که خدا حاجت رواتون نکرده ازش رو برنگردونید...
.
.
تجربه به من ثابت کرده دخترای با ایمان و .....شاید دیر تر ازدواج کنند شاید خواستگار و خاطر خواه زیاد نداشته باشند توی یه مقطع ولی خداییش اخر و عاقبت خیلی خوبی داشتند چون پشتیبانشون خدا بوده....
.
.
بعدشم همین خواستگار اومدند همیشه خوب نیست به خدا بعضی پسرا اصلا قصد ازدواج ندارند فقثط چون دل مامانشون یا هرکی رو نشکونند پا میشن میرن خونه ی دخترای مردم هم فال هم تماشا بعد از همون اول پسره که زن نمیخواسته میگرده توی دختره ببینه کجاش توی چشه همونه چماغ کنه بزنه توی سر خونواده ی عروس و بگه به این علت دخترتونو نخواستیم و حتی میرند این قدر معرفت ندارند یه تشکر کنند و بگن ما لیاقت نداشتیم و.....
.

.
تا یه مدت باز باید دختر خونوادش روش کار کنند که تو مشکل نداشتی و.....
.
.
حیف که عضو قدیمی نیستید اگه نه یه چیزایه دیگه ای رو هم میگفتم .....چون.....بگزریم....

http://www.iran-eng.../images/smilies/eek.gif:eek::w22:http://www.iran-eng.../images/smilies/eek.gifhttp://www.iran-eng.../images/smilies/funny/w22.gif
بعد حالا اگه یهویی این وصلته سرگرفت چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
http://www.iran-eng.../images/smilies/eek.gif:eek::w22:http://www.iran-eng.../images/smilies/eek.gifhttp://www.iran-eng.../images/smilies/funny/w22.gif
بعد حالا اگه یهویی این وصلته سرگرفت چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خب اره بعضی وقتا الکی الکی جدی میشه....و وصلت سر میگیره ....یه عمر در کنار هم خوب و خوش زندگی میکنند و طرف یادش میمونه دیگه از این کارا نکنه....

mosafere danesh

عضو جدید
خب اره بعضی وقتا الکی الکی جدی میشه....و وصلت سر میگیره ....یه عمر در کنار هم خوب و خوش زندگی میکنند و طرف یادش میمونه دیگه از این کارا نکنه....

نه جدی یه مورد واقعیش یکی از همکلاسیامونه و شنیدم از بچه ها که مبگن پشیمونه!!

واقعا بعدش چی میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:eek: