کمکم کنید

وضعیت
موضوع بسته شده است.

یاشکین

عضو جدید
سلام:(:(:(:(.اول خدا بعدش شما.تازه یک ساله عروسی کردم تو این مدتم با مادر شوهرم هیچ مشکلی نداشتم.هر کاری از دستم بر میومده انجام دادم حتی نزاشتم یه استکان هم بشورن همه کارای خونرو انجام میدادم یعنی باورتون نمیشه همه کاری میکردم تون این مدت هیچ بی احترامی بهشون نکردم در حالی که عروس اولشون بهشون میگن(تو)پشتشو به مادر شوهرم میکردن!تازه این یخورده از ........... .خانواده شوهرم رسمشونه که جهیزیه بخرن در صورتی که مامان و بابام برام همه چی خریدن ولی یه دستشون درد نکنه نگفتن تازه کمم میدونستن. در صورتی که برای پسر بزرگشون همه چی خریدن اما دریغ ازیه پوست تخمه برا شوهرم.پسر بزرگشونو خیلی هواشو دارن خیلی دلم پره نمیدونم چه جوری بگم حتی به خانواده ی منم احترام نمیزارن
دلم خیلی پره نمیدونم چی کار کنم:(:(:(:(:(:(:(:(

Fateme_bay

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب
منم شرایط شما رو دارم
یک ساله که ازدواج کردم و الان مدتی هست که پیش خانواده همسرم زندگی میکنم
متاسفانه مشکلی که اشاره کردی..توی خانواده های ایرانی زیاد دیده میشه
اینکه بین بچه ها فرق بزارن..
در مورد مشکلت بنظرم سعی کن زیاد به روی شوهرت نیاری...ممکنه اولش چیزی نگه اما بعد از یه مدتی حساس میشه
در مورد جهازیه..همون بهتر که خانواده خودت خریدن...میدونی که رسم اینه..پس کلا اون قضیه اول رو بی خیال شو..چون فقط خودت رو اذیت میکنه...تازه از کجا معلوم که راست باشه
در مورد مادر شوهر هم که..متاسفانه در بعضی خانواده ها برای عروس جدید یخورده طاقچه بالا میزارن..نگران نباش..اگه تو خوب باشی..اونا هم بعد از مدتی درست میشن..اما یادت باشه...اگه همیشه سعی کنی خیلی خوب باشی..مثلا هر دفعه ظرف ها رو تو بشوری..کم کم براشون این حالت بوجود میاد که تو موظفی...ظرف بشور..کمک بکن...احترام بزار اما همیشه به اندازه..اندازه رو نگه دار
هرگز تحت هیچ شرایطی به خانواده همسرت بی احترامی نکن...
چون حداقلش اینکه آتو دستشون ندادی
و یه چیز دیگه اینکه زیاد مهم نیست که اونا چطوری رفتار میکنن..میدونم سخته..زیاد خونشون نرو..راحت..هرکسی با رفتارش شخصیت خودش رو نشون میده...
خود من اولا زیاد خونه خانواده همسرم می رفتم..حتی الانم که توی یه خونه زندگی میکنیم...اما از وقتی امدیم توی این خونه دیگه زیاد نمیرم خونشون
اینجوری راحت ترم..
راستی
دعوا کردن..غر زدن...محل ندادن
چیزی رو حل نمیکنه
فکر میکنم بد نباشه...یه مشاور خانواده بری
البته اگر این مشکلی که گفتی روی زندگیت تاثیر میزاره

امیدوارم خوشبخت بشی...و موفق
فقط عشق بورز..به همسرت..به خودت...خانواده اون رو هم عین خانواده خودت دوست داشته باش
راستی به خانواده ات هم نگو...خوب نیست...

mahsa1369

عضو جدید
عزیزم مهم تویی مهم شوهرته بقیش مهم نیست شمادونفرباید برای هم مهم باشید بزارهرکارمیخان بکنن اخر1روز پشیمون میشن تو خوب باش نذارمث بقیه بشی خداهمیشه باهاته هواتا داره واست کافی:heart:

Mute

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظر من آدم از همون اول باید طوری رفتار کنه که دیگران دست کم نگیرنش.
متاسفانه اگه اینطوری باشه که گفتین،شما خونواده همسرتونو خوب نشناختین!
بعضی ها وقتی نسبت بهشون لطف میکنین(چه زن چه مرد)خودشونو یه چیز زیادی میدونن و شما رو یه چیز کمی!
میگن پیش خودشون ببین ما کی هستیم که مثلا ایشون داره این لطفو به ما میکنه بعد از یه مدت هم میگن وظیفه شه!
شما باید رفتارتونو میانه رو تر جلوه بدین.
یعنی احترام بذارین به خونواده طرف مقابلتون نه جوری که ببخشید البته پر رو بشن.
دیگه این که زندگی شما و همسرتون براتون مهم باشه.این که بین برادر کوچیک و بزرگ فرق میذارن ربطی به زندگی شخصی شما نداره.
شما سعی کنین با همسرتون زندگی راحتی داشته باشین و کاری به کار خونواده ش (تا زمانی که دخالت نکردن توو زندگیتون) نداشته باشین.;)

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
خود تو هم وقتی تو یه بوتیک بری که صاحب بوتیک خوش رفتار باشه, همه لباساشو زیر و رو میکنی آخرش میگی مرسی , پسند نکردم
اما اگه صاحب بوتیک جدی باشه, دومین لباسی رو که پرو کردی رو مجبور میشی بخری حتی اگه خوشت هم نیاد.

منظورم این بود " ادب که از حد بگذرد نادان فکر بد می کند "

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
به نظر من شما هرگز از مادرشوهرتون پیش همسرتون نگید! حتی اگر بین شوهرتون و مادرش نزاعی پیش اومد شما یه جوری حق رو بدید یه مادرش حتی اگر نبود !
کلا مردا به مادرشون خیلی حساسن ! شما زنها اونقدر نیستید !

به نظر من که شما همه کاریه خونه مادرشوهر رو می کنید هم درست نیست !

یک توصیه روانشناسانه هرگز وقتی دارید رفتار کسی رو بررسی می کنید رفتار های قبلی رو دخیل ندونید !
ذهن ناخوداگاه انسان اینطوره که مثلا میگه این رفتار که الان کرد به خاطر فلان موضوع بود سریع می خواد موضوع رو رد کنه ! شما سعی کن دقت کنی !
ههمه اول زندگیشون همین طوره . خود مادر من هم همین طور وی حالا چی بعد 30 سال هیچ کشکل نداره !
این مشکلات در اوایل پیش میاد اما اگر عروسا صبور باشن خدا خودش جای حق نشسته میدونه چیکار کنه ! زیاد به این موضوعات فکر نکنید سعی کنید رد بدید ! دیدی ندیدی ؟
میدونم سخته ولی امید وارم از اولین بحران زندگیتون به خوبی عبور کنید ! اولین بجران بجران استقلال هست !

sora89

عضو جدید
نظرات بچه ها جالب بود
اجی گلم منم با بچه ها موافقم این شعار منم شده زیاد لالی به لالی دیگران نذار چون بقیه فک نمیکنن تو خوبی حس میکنن تویه چی کم داری که داری لطف زیادی میکنی بهشون متاسفانه دنیامون اینطوری شده
اکثر این مشکلات مادر شوهری وخواهرشوهری ازهمین زندگیای سنتی پیش میاد که با مستقل شدنه طرف حل میشه
سعی کن درعین احترام نذاری حقت پایمال بشه و سعیت رو براین کن که زندگی مستقلی رو برا خودت جور کنی;)

samin b

عضو جدید
وقتي ميري خونشون يعني مهموني پس دليل نداره كاراي اون خونه رو شما انجام بدي.فقط در حد مهمان صميمي كمكشون كن.لطف زياد طرف مقابل رو گستاخ ميكنه.كمتر رفت و آمد كن و به شوهرت نه بد رفتاري كن نه مقصرش بدون.اين مشكل رو شما بايد تنهايي حل كني چون ناآگاهي شما باعث بوجود امدن اين مشكل شده...
صبر و كم توجهي به مادر شوهرتون بهترين رفتاره نه بي احترامي نه ....

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
میدونی این خوبی الان خصوصیت و مشخصه اخلاقی شما نیست بلکه وظیفه و حداقل چیزیه که شما باید داشته باشید
شما خودتونو دست کم گرفتید و کلا تو رضایت و عدم رضایت اونا خلاصه شدید و جوری رفتار کردید که نظر شما و کلا
هیچ چیز شما براشون مهم نیست و تو چشم نمیاد بلکه این حداقل انتظاری که از شما دارن و شماناخواسته این
شرایط رو ایجاد کردید.
شما هم حق دارید ناراحت بشید وقتی بهتون بی توجهی یا توهین میشه در واقع عکس العمل مناسب در اینحالت ناراحت
شدنه و این رفتار شما و گذشت و مهربونیتون رو به نظر من فقط با همسرتون داشته باشید نه با اقوامش و با اونا منطقی
و با سیاست رفتار کنید.

ENG-Matin

عضو جدید
میدونی این خوبی الان خصوصیت و مشخصه اخلاقی شما نیست بلکه وظیفه و حداقل چیزیه که شما باید داشته باشید
شما خودتونو دست کم گرفتید و کلا تو رضایت و عدم رضایت اونا خلاصه شدید و جوری رفتار کردید که نظر شما و کلا
هیچ چیز شما براشون مهم نیست و تو چشم نمیاد بلکه این حداقل انتظاری که از شما دارن و شماناخواسته این
شرایط رو ایجاد کردید.
شما هم حق دارید ناراحت بشید وقتی بهتون بی توجهی یا توهین میشه در واقع عکس العمل مناسب در اینحالت ناراحت
شدنه و این رفتار شما و گذشت و مهربونیتون رو به نظر من فقط با همسرتون داشته باشید نه با اقوامش و با اونا منطقی
و با سیاست رفتار کنید.

آفرين لاييييييييييك
كاملا روان شناسانه و علمي
تاييد ميشه كاملا
بسيار عالي

*N.A*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام:(:(:(:(.اول خدا بعدش شما.تازه یک ساله عروسی کردم تو این مدتم با مادر شوهرم هیچ مشکلی نداشتم.هر کاری از دستم بر میومده انجام دادم حتی نزاشتم یه استکان هم بشورن همه کارای خونرو انجام میدادم یعنی باورتون نمیشه همه کاری میکردم تون این مدت هیچ بی احترامی بهشون نکردم در حالی که عروس اولشون بهشون میگن(تو)پشتشو به مادر شوهرم میکردن!تازه این یخورده از ........... .خانواده شوهرم رسمشونه که جهیزیه بخرن در صورتی که مامان و بابام برام همه چی خریدن ولی یه دستشون درد نکنه نگفتن تازه کمم میدونستن. در صورتی که برای پسر بزرگشون همه چی خریدن اما دریغ ازیه پوست تخمه برا شوهرم.پسر بزرگشونو خیلی هواشو دارن خیلی دلم پره نمیدونم چه جوری بگم حتی به خانواده ی منم احترام نمیزارندلم خیلی پره نمیدونم چی کار کنم:(:(:(:(:(:(:(:(
سلام عزیزم.ببین یکی از آشناهای ما هم چین مشکلی داره.ولی من بهش میگم باید بسازی هر چی باشه اونام جای پدر مادرتن.دقیقا همسره اونم همین اتفاقا براش افتاده.ولی بابی اون اقا یه دلایلی ویاره واسه کاراش که اصن مغزت سوت میکشه

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا ایشالله که اخلاق شوهرت خوب باشه ... دوما شما هم کاری به اونا نداشته باش وامیدوارم اوضاع زندگیتون خوب باشه که نیاز به این نباشه اونا بخوان واست کاری کنن یا نکنن ......
شما هم به زندگیو شوهرت برس و سعی کن مثل اونا نباشی ....
ایشالله که موفق باشی

وضعیت
موضوع بسته شده است.