كمك ،HELP ، سئوالات، FAQ ، درخواست ( پروژه هاي درسي )

وضعیت
موضوع بسته شده است.

archi_arch

مدیر بازنشسته
یک سوال از مدیران: یک فایل دارم که مربوط به قالب برای سایت های معماری می باشد..در کجا باید قرارش بدهم؟
با اجازه ی مدیرای عزیز معماری!!!یه ذره فضولی کنم!!!:D
راستش فکر کنم این بیشتر به درد تالار کامپیوتر بخوره ( بخش اینترنت و طراحی وب) ولی خدا بیامرزتش قبلا یه زیر تالار اینترنتم داشت که فکر کنم جای این اونجا بود اما الان دیگه نمیدونم دقیقا کجا میشه!!!!:redface:

tobaman

عضو جدید
مجتمع اقامتی دانشجویی یا خوابگاه

مجتمع اقامتی دانشجویی یا خوابگاه

سلام بچه ها
کسی تا حالا مجتمع اقامتی دانشجویی طراحی کرده؟؟؟؟؟ یا خوابگاه؟؟؟؟
ازتون راجع به این موضوع کمک می خوام:cry:
حتی اگه نمونه خارجی هم معرفی کنین قبوله:)

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
قالب سایت معماری ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یعنی چی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مثلا یک شخصی که در رشته معماری داخلی تحصیل کرده قصد دارد یک سایت برای خود طراحی کند. ایشون می توانید از این قالب برای سایت خودش استفاده کند. که فقط برای این گونه رشته ها ساخته شده و از قبل پیش بینی همه چیز رو کرده اند.
این رو می دونم که باید در تالار اینترنت و وبگردی قرارش بدهم..ولی من برای تالار خودم یکش رو قرار دادم..زیرا بیشتر بازدیدکنندگان رشته شیمی از تالار شیمی می باشد و کمتر به تالار نرم افزار رجوع می کنند. به همین خاطر گفتم اگر مدیران این تالار اجازه می دهند و یا دوست دارند تا این قالب رو برای بقیه کاربران رشته معماری قرار بدهم ..زیرا بیشتر بازدید آن ها از این تالار می باشد...
یا اینکه شما مدیران دوست ندارید کسی سایت بزنه و فقط می خواهید از تالار خودتون بازدید کنند!:)

• Like
واکنش ها: nino

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
این هم عکسش... قیمتش هم اینقدرهUS$1,995 حالا ..... اگه دوست داشتید و لدتون خواست آدرس بدید تا بزارمش.. شاید کلاس تالارتون خیلی بالاست و از این جور چیزها بر نمیداره؟؟؟؟ :surprised:

*arch*

عضو جدید
افرين ايده ي خوبيه اما زياد لازم نيست حتما امواج رودخونه تو كارت ديده بشه واسه نشون دادن پيشرفت ميتوني از سقف هرمي هم استفاده كني...
یعنی ا ز منحنی استفاده نکنم ؟
چه جوری رودخانه را در کارم تاثیر بدم ؟ شاید با آوردن آب در فضاهای داخلی:surprised:
به نظر شما تاثیر اصفهان در کارم چی می تونه باشه؟

Amir*taksa

عضو جدید
یعنی ا ز منحنی استفاده نکنم ؟
چه جوری رودخانه را در کارم تاثیر بدم ؟ شاید با آوردن آب در فضاهای داخلی:surprised:
به نظر شما تاثیر اصفهان در کارم چی می تونه باشه؟
بستگي داره منحنيت چه جوري باشه
چرا اصرار داري رودخونرو نشون بدي؟؟رودخونه خودش هست ديگه روبروي طرح:smile:
عزيزم تئوري نميشه بگم ولي 1ايده ي ناب بهت ميگم اميدوارم بتوني درست طراحيش كني از حياط مركزي استفاده كن حياط مركزي رو مدرنش كن و تو كارت اجرا كن;)

maral55

مدیر بازنشسته
2باره سلام :cry:
من مشکلمو به کی بگم آخـــــــــــــــــــــه ؟؟؟
از دوستانیکه در این زمینه مطلبی دارند خواهشمندم راهنمائی کنند.مرسی :cry:

ببین عزیزم
من اگر جای تو بودم می رفتم و چند تا از این مراکز رو میدیدم و با سالمندان اونجا حرف میزدم
ببینیم چی می خوان حالا اگر که میگی جای مناسبی نیست بازم اشکالی نداره حداقل میشه فهمید چخ نیازهایی دارن
اما اگر دنبال جزییان اجرایی هستی غیر از نویفرت چیزی نمیشناسم البته اگر مطلب اشته باشه
در داخل اینترنت سرچ کردی؟ در خارج از کشور حتما مراکز خوبی هست

آخرین ویرایش:

maral55

مدیر بازنشسته
راجع به سرویس بهداشتی مکان های مختلف مثل مسکونی -اداری- تجاری -فرودگاه- مدرسه -کودکستان- هتل -مسجد- ...اطلاعات و عکس می خوام. یعنی ابعاد و اندازه سرویس بهداشتی تو هر کدوم از اینا چه قدره و چه ویژگی هایی داره و راجع به سونا و جکوزی و سرویس بهداشتی برای معلولین هم اطلاعت مخوام کمک کمک کمک..............

عزیزم همون طور که دوستمون گفت بهترین منبع نویفرت هست برای عکس هم می تونی در اینترنت یه چیز هایی پیدا کنی

gol2khtar

عضو جدید
سلام دوست عزیزی که دنبال موضوع برای موزه می گردی ترم پیش بچه های ما این موضوع ها رو انتخاب کردند : موزه احساس-زن و مرد-خاک-موسیقی-خواب-نوروسایه-حرکت-آب-زمان اونایی که یادم می آد اینا بود....

maral55

مدیر بازنشسته
این هم عکسش... قیمتش هم اینقدرهUS$1,995 حالا ..... اگه دوست داشتید و لدتون خواست آدرس بدید تا بزارمش.. شاید کلاس تالارتون خیلی بالاست و از این جور چیزها بر نمیداره؟؟؟؟ :surprised:

به نظر من بزاریدش شاید هم کسی خواست سایت درست کنه.ممنون

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
کجا؟ آدرسش رو اگر براتون امکانش هست قرار بدهید..ممنون می شوم.
با تشکر.

سعید معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال معماری

سوال معماری

با سلام و احترام لطفا راهنمایی فرمائید تفاوت تراس ، بالکن و ایوان با یکدیگر چیست ؟

*arch*

عضو جدید
بستگي داره منحنيت چه جوري باشه
چرا اصرار داري رودخونرو نشون بدي؟؟رودخونه خودش هست ديگه روبروي طرح:smile:
عزيزم تئوري نميشه بگم ولي 1ايده ي ناب بهت ميگم اميدوارم بتوني درست طراحيش كني از حياط مركزي استفاده كن حياط مركزي رو مدرنش كن و تو كارت اجرا كن;)

به غیر از رودخانه من یه مشکله دیگه دارم و اون تاثیر تئاتر در کارم است
آخه موضوع ما تئاتر + معماری است؛ من هنوز به کانسپتی برای کارم نرسیدم:(
بچه ها چه نظری دارید در این مورد؟
راستی آقا امیر ممنون از راهنماییاتون;)

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
با سلام و احترام لطفا راهنمایی فرمائید تفاوت تراس ، بالکن و ایوان با یکدیگر چیست ؟

در حال حاضر که فرقی با هم نمی کنند. فرق اصلیشون هم اینه که تراس و بالکن لغات لاتین هستند و ایوان ایرانیه
یک فرق کوچیک دیگه اینکه، تراس را میشه برای فضای وسیعتری به کار برد .. یعنی مثلا شما به خانه های ماسوله می تونید بگین به صورت تراسی قرار گرفتن

Terrace: a row of houses that are joined to each other, or a street with one of these rows in it

balcony:
a structure that you can stand on, that is attached to the outside wall of a building, above ground level

Amir*taksa

عضو جدید
عزيزم تراس و ايوان فرقي باهم ندارن اما 1فرق خيلي كوچولو دارن كلمه ايوان قديمي تره و امروزه به پيش امدگي ها تو ساختمون تراس ميگن و از كلمه ايوان كمتر استفاده ميشه
بالكن:هم به تراس كوچيك ميگن بالكن هم به نصف طبقه اي كه روي مغازه ها ميزنن وهم به انواع پيشامدگيهاي سر پوشيده هم تو بناها از كلمه بالكن استفاده ميشه

*arch*

عضو جدید
سلام بچه ها
من در مورد تئاتر + معماری یک ایده جدید به ذهنم ریسد
برای تئاتر ساختن دو مرحله لازم است (مثل ساختمان سازی ) یعنی دارای دو سطح افقی و عمودی است
در مرحله افقی ابزار کار را جمع آوری می کنیم و در مرحله عمودی آنها را روی یکدیگر سوار می کنیم تا به یک تئاتر خوب دست پیدا کنیم.
حالا به نظر شما من این ایده را چه شکلی به حجم تبدیل کنم؟;)

يلدا

عضو جدید
سلام به همه مهندس ها ميخواستم اگه ميشه چند تا كتاب خوب معماري حالا در هر زمينه اي كه بلديد به من معرفي كنيد مرسي.

mehrazin_f

عضو جدید
salam be hame man chandta ax dar rabete ba taAdole gheyre motegharen va ritm mikhastam age momekene komak konid mamnoon

mehrazin_f

عضو جدید
درک و بیان محیط

درک و بیان محیط

man daneshjooye terme 1 memari hastam too in dars mikham ta jai ke momkene ghavi basham plz too in ghesmat raje be in dars tozih bedin

تبسم

عضو جدید
در مورد معماري بيونيك مطلب دارين ؟و اين كه ميخواستم بدونم شما كارگاه مصالح و ساخت چي كار كردين.مرسي

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد معماري بيونيك مطلب دارين ؟و اين كه ميخواستم بدونم شما كارگاه مصالح و ساخت چي كار كردين.مرسي

من 7 ساعت کلاس داشتم که 4 ساعتش تو دانشکده معماری بود و ماکت می ساختیم 3 ساعتش هم تو کارگاه های دانشکده فنی بود 1.5 ساعت کارگاه چوب و 1.5 ساعت جوش کاری و فلز که یه پنجره چوبی و یه پنجره فلزی و یه چکش آهنی و یه قطعه فلزی که نمیدونم کاربردش چی بود ساختیم راستی دو جلسه هم تو کارگاه گل و گچ دانشکده خودمون یه سری حجم ساختیم.....:surprised:

وضعیت
موضوع بسته شده است.