كمك ،HELP ، سئوالات، FAQ ، درخواست ( پروژه هاي درسي )

وضعیت
موضوع بسته شده است.

alma007

عضو جدید
[FONT='Arial','sans-serif']بچه ها در مورد معماری بیونیک و تحلیل کارای کسایی که معماری بیونیک کار کردن از کجا می تونم یه سری اطلاعات بدست بیارم ؟[/FONT]

maral55

مدیر بازنشسته
[FONT='Arial','sans-serif']بچه ها در مورد معماری بیونیک و تحلیل کارای کسایی که معماری بیونیک کار کردن از کجا می تونم یه سری اطلاعات بدست بیارم ؟[/font]

یکی از کسایی که معماری بیونیک کار میکنه گرگلین هست در یکی از مجله های معمار در مورد بیونیک مطلب بود می تونی در اینترنت هم گرگلین رو سرچ کنی

http://en.wikipedia.org/wiki/Bionic_architecture

farid_ghasemi

عضو جدید
سلام تورو خدا در مورد winton gouest house مطلب عکس سایت هر چی دارین به من بدین کار frank gahry

yasi

عضو جدید
هندسه فراکتال چیست ؟

هندسه فراکتال چیست ؟

سلام
من یکسری اطلاعات در مورد هندسه فراکتال میخوام .
آخه یه تحقیق دارم که موضوعش هندسه فراکتال هست و با پاور پوینت هم باید انجامش بدم .
اگه کمکم کنید ممنون میشم .:smile:

marya_com

عضو جدید
سلام تورو خدا در مورد winton gouest house مطلب عکس سایت هر چی دارین به من بدین کار frank gahry

سلام مطمءن نیستم ولی شاید http://www.daneshju.ir/forum باشه
کتاب ماهیت معماری(تجزیه و تحلیل) و کتاب 20 قرن معماری آمریکا را هم یه نگاه بندازید
امیدوارم چیزی پیدا کنید;)

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم همون طور که دوستمون گفت بهترین منبع نویفرت هست برای عکس هم می تونی در اینترنت یه چیز هایی پیدا کنی

اطلاعات نویفرت رو نگاه کردم خیلی خوب و خیلی کم بود! یعنی باید برم سنگ توالت رو خودم اندازه بگیرم؟:surprised: از کجا معلوم استاندارد باشه؟ یا مثلا از کجا بفهمم واسه یه مدرسه که 300 تا دانش آموز داره چنتا دستشویی لازمه؟
فکر کنم اگه هرکس که یه طرح تو زمینه های مختلف مثل مدرسه بیمارستان و ... داشته اطلاعات مربوط به دستشوییاش رو واسه من بذاره بهم کمک کنه!

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
راجع به سرویس بهداشتی مکان های مختلف مثل مسکونی -اداری- تجاری -فرودگاه- مدرسه -کودکستان- هتل -مسجد- ...اطلاعات و عکس می خوام. یعنی ابعاد و اندازه سرویس بهداشتی تو هر کدوم از اینا چه قدره و چه ویژگی هایی داره و راجع به سونا و جکوزی و سرویس بهداشتی برای معلولین هم اطلاعت مخوام کمک کمک کمک..............

یه مشکل دیگه هم دارم تو هیچ سایتی عکس توالت ایرانی پیدا نکردم همش فرنگیه.
استادم گفته باید اطلاعاتیو که به دست میاریم گرافیکی بیان کنیم یعنی یا عکس یا اینکه خودم بکشم.

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
در واقع من میخوام بدونم ابعاد یه وان یه توالت یه دستشویی پایه دار استاندارد چه قدره بعدش اونو به صورت گرافیکی بیان کنم یعنی تو عکسام یه اشل انسانی باید باشه...(با این موضوعی که به من دادن!)
و میخوام بدونم یه حموم یه دستشویی و... چه ابعادی باد داشه باشه مثلا دستشویی 1متر در 1.5 متر استاندارده؟

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
اطلاعات نویفرت رو نگاه کردم خیلی خوب و خیلی کم بود! یعنی باید برم سنگ توالت رو خودم اندازه بگیرم؟:surprised: از کجا معلوم استاندارد باشه؟ یا مثلا از کجا بفهمم واسه یه مدرسه که 300 تا دانش آموز داره چنتا دستشویی لازمه؟
فکر کنم اگه هرکس که یه طرح تو زمینه های مختلف مثل مدرسه بیمارستان و ... داشته اطلاعات مربوط به دستشوییاش رو واسه من بذاره بهم کمک کنه!
خب آره دیگه ..معمار یکی از کاراش اینه که دستشویی هم اندازه بگیره..مگه چیه ;)
استاندارد توالت ایرانی ،
اندازه : 60 در 40
فاصله آکس توالت تا دیوار کناری 50 سانتی متر و از پشت هم از چاه توالت 30 سانتی متر باید فاصله داشته باشه . پس حواست باشه که کجا توالتت را قرار میدی . در ضمن به جهت قبله هم باید توجه کنی، معمولا توالت ها شرقی غربی ساخته میشه و اندازه 1 در 1.5 اندازه خوبیه ..هر چند که 1 در 1.3 هم جواب می ده ..ولی خب فکر اونایی که میرن دستشویی هم بکن :D
( در ضمن همه سنگ های توالت استانداردن..مگه میشه کارخانه ها اندازشون با هم فرق بکنه..اونوقت ملت بیچاره میشن که :confused:)

در مورد معلولین که منابع خارجیش باید حتما موجود باشه . نویفرت را یک نگاه دقیق بنداز. نکته مهم اینه که درب توالت معلولین به بیرون باز میشه ( این یک سال سوال ارشد بوده ) . اندازه اش هم بزرگتره و حتما باید فرنگی باشه

در مورد تعداد توالت در مدرسه هم استاندارد داریم..اطلاعاتشو از سازمان نوسازی مدارس میتونی بگیری.

nino

مدیر بازنشسته

maral55

مدیر بازنشسته
پروین جان فعلا اینارو بگیر تا بقیش رو بگم

www.morvaridsanitary.com

پیوست ها

• New Folder.zip
    11.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • Like
واکنش ها: nino

maral55

مدیر بازنشسته
این هم برای اینکه کارت خیلی راحتتر بشه پروین جان

ابعاد و اندازه و عکس های کامل از دستشویی و روشویی

http://www.mediafire.com/?xx1jocb2x0t

این فایل خیلی مفدیه امیدوارم بتونی دانلودش کنی خودم که پدرم در اومد تا آپش کردم
اگر تونستی بازش کنی بگو یک قسمت دیگه هم داره که اونم بفرستم

گل پسر

عضو جدید
سلام دوستان امکان داره تعدادی عکس از مکانهای تجاری اداری تهران مجتمع تجاری اداری میلاد نور قرار بدید ممنون

نبود
بچه ها نداشتید :cry:

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان از کمکاتون واقعا" ممنونم! به خصوص مارال و آزاده خیییییییلی ممنون.
مارال جان تونستم دانلود کنم اگه میتونی بقیه اشم بذار:)

marjan.h

عضو جدید
بچه ها کسی شیتی درباره ی تحلیل یه سایتی داره؟!آخه من به صورت تئوری تا حالا سایت ها رو تحلیل میکردم حالا این دفعه باید تحلیلمون و بیاریم رو شیت!اگه نمونه کار دارین برام بزارین . یا راهنماییم کنید چی کار باید بکنم.خیلی زمانم کمه ها!:cry:

mahdeco

عضو
بچه ها کسی شیتی درباره ی تحلیل یه سایتی داره؟!آخه من به صورت تئوری تا حالا سایت ها رو تحلیل میکردم حالا این دفعه باید تحلیلمون و بیاریم رو شیت!اگه نمونه کار دارین برام بزارین . یا راهنماییم کنید چی کار باید بکنم.خیلی زمانم کمه ها!:cry:

اول برای خودت تمام پتانسیلها و محدودیت های سایتتو و عوامل محیط اطراف که روی سایتت تاثیر میذارن( مثبت و منفی) روی یه کاغذ بنویس. بعد سعی کن هر کدوم رو با یه بیان گرافیکی ( بیشتر با استفاده از فلشهای مختلف) مناسب نشون بدی.
توی خیلی از کتابا هست. مثل پلان گرافیگ یا تکنیکهای راندو در معماری....
موفق باشی ;)

maral55

مدیر بازنشسته

خيلي كارا ميشه كرد
همون طور كه دوست عزيز گفت بايد پتانسيل ها و محدوديت ها رو مشخص كني مثلا ممكنه يه چيزي مثل رودخانه يا رود در كنار سايتت باشه كه بتونه براي طرح تو نقش پتانسيل رو بازي كنه و يا مثلا يك جا حالا مثلا ميگم در يك طرف سايتت يك قبرستان باشه خب اين ممكنه براي طرحت يك محدوديت به حساب بياد يا يك جا يك قنات يا چاه باشه
به هر حال بعد از اينكه نقشه سايت رو داشتي و با دقت شيب ها رو بررسي كردي و رفتي اونجا و عكس گرفتي مي توني با استفاده از اون عكس ها و اين اطلاعات سايت رو تحليل كني
اگر بررسي اقليم هم جزئش هست كه معمولا هميشه هست بايد اولا ببيني تو چه اقليمي هستي جهت وزش باد رو به صورت گرفيكي مي توني نشون بدي جهت تابش آفتاب و دماي نسبي در فصول مختلف رو دربياري
دسترسي هات رو مي توني مشخص كني كه در هر طرف چه خياباني هست اصلي هست يا فرعي و اينجور چيزا و در اطراف سايتت احتملا اگر همسايگي مهمي هست در قسمت همجواري ها نشون بدي
موفق باشي

maral55

مدیر بازنشسته
دوستان از کمکاتون واقعا" ممنونم! به خصوص مارال و آزاده خیییییییلی ممنون.
مارال جان تونستم دانلود کنم اگه میتونی بقیه اشم بذار:)

بيا عزيز دلم اينم بقيش
راستش من از اين جور چيزا و همچنين كاتالوگ ها خيلي دارم منتها منم و يك اتاق شلوغ كه خدا مي دونه كي قراره مرتب بشه!

http://www.mediafire.com/?g3jsgevsdoe

maral55

مدیر بازنشسته
خيلي كارا ميشه كرد
همون طور كه دوست عزيز گفت بايد پتانسيل ها و محدوديت ها رو مشخص كني مثلا ممكنه يه چيزي مثل رودخانه يا رود در كنار سايتت باشه كه بتونه براي طرح تو نقش پتانسيل رو بازي كنه و يا مثلا يك جا حالا مثلا ميگم در يك طرف سايتت يك قبرستان باشه خب اين ممكنه براي طرحت يك محدوديت به حساب بياد يا يك جا يك قنات يا چاه باشه
به هر حال بعد از اينكه نقشه سايت رو داشتي و با دقت شيب ها رو بررسي كردي و رفتي اونجا و عكس گرفتي مي توني با استفاده از اون عكس ها و اين اطلاعات سايت رو تحليل كني
اگر بررسي اقليم هم جزئش هست كه معمولا هميشه هست بايد اولا ببيني تو چه اقليمي هستي جهت وزش باد رو به صورت گرفيكي مي توني نشون بدي جهت تابش آفتاب و دماي نسبي در فصول مختلف رو دربياري
دسترسي هات رو مي توني مشخص كني كه در هر طرف چه خياباني هست اصلي هست يا فرعي و اينجور چيزا و در اطراف سايتت احتملا اگر همسايگي مهمي هست در قسمت همجواري ها نشون بدي
موفق باشي

آهان راستي يه كار ديگه هم كي توني بكني
نقشه سايتت و عكس هات رو بزار د تاپيك كارگاه فتوشاپ مي تونه خودش بشه يك موضوع براي بچه ها

مهسا مظفري

عضو جدید
در طراحي مجتمع تجاري اقامتي كمكم كنيد

در طراحي مجتمع تجاري اقامتي كمكم كنيد

مي تونيد در مورد طراحي مجتمع تجاري_اقامتي اطلاعات بديد پايان نامم:cry: عكس.. نمونه وو:cry:

elnazzzzz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سیتی هال

سیتی هال

برای جمع آوری اطلاعات در باره سیتی هال جهت طراحی آن کسی میتونه کمکم کنه:que: آگه آدرس سایتی دارین برام بذارین ممنون

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
مي تونيد در مورد طراحي مجتمع تجاري_اقامتي اطلاعات بديد پايان نامم:cry: عكس.. نمونه وو:cry:

یکی از فراوانترین موضوع های پایان نامه ، همین مجتمع تجاری- اقامتیه .. تو هر دانشگاهی بری حداقل 20-30 تا پایان نامه با این موضوع پیدا می کنی ;)
من کلا توصیم اینه ..برای پایان نامه ات، چند تا پایان نامه خوب را پیدا کن و همونا را خلاصه کن..خیلی چیز خوبی از آب در میاد:D

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز

mig_3218

عضو جدید
سلام
كسي در مورد روستاي كندوان مطلبي داره خواهشن كمكم كنيد:crying:

lovelygirl

عضو جدید
درخواست کمک

درخواست کمک

با سلام خدمت دوستان عزیز
میخواستم ببینم کسی می تونه راجع به جدیدترین عایق رطوبتی یا انواع عایق های رطوبتی اطلاعاتی بده؟
با تشکر:smile::gol:

وضعیت
موضوع بسته شده است.