فیلم محرمانه پرواز جنگنده فانتوم ایران از یک زیر دریایی

karkard

متخصص موشک
کاربر ممتاز
ساختگی است ولی خوب بود.

ساختگی است ولی خوب بود.

همانطوری که سفر به ماه یک فیلم ساختگی است و دروغ است :biggrin: این هم یک فیلم ساختگی است .
ولی این فیلم کلی تابلو است که ساختگی است ولی باز هم خوب است.
:biggrin::biggrin:
البته از ایرانی ها هیچ چیز بعید نیست شاید یه روزی یه همچین طرحی رو ساختیم ولی این فیلم مونتاژ شده است.

آخرین ویرایش:

mohandes1987

عضو جدید
آقا خالی بندیه، اون افتربرنری که اون روشن کرده فقط از یه موشک بر میاد پس اینم یه دروغه دیگس

mojsfr1984

عضو جدید

اصل این فیلم مربوط میشه به پرتاب یک موشک بالستیک از زیر دریای مثل این

یا یک موشک ضد کشتی پرتاب شده از زیر دریایی مثل این

هواپیما هم که کاملا مشخصه فانتوم نیست و بیشتر شبیه MIG هستش تا فانتوم.
حتی توی ثانیه 9 این کلیپ اون چیزی که اول از آب میزنه بیرون بال نداره و بعدش یهویی بال در میاره.ولی در کل ذوق سازنده این کلیپ قابل تقدیره.

آخرین ویرایش:

sadegh.khodam

عضو جدید
:

:

برو بابا بزا زندگیمونا بکنیم این هواپیما به نظر من آمریکایی هستش چه توقعاتی از ایرانیا داریااااا!!!!!

سلام دوست خوب
آخه این چه حرفیه که میگی "چه توقعاتی از ایرانیا داریا!!!!" !!!!!!!
خوب این یا راست هست یا دروغ این دلیل نمیشه که شما این حرف رو بزنید.

آخرین ویرایش:

nutron

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
آقا خالی بندیه، اون افتربرنری که اون روشن کرده فقط از یه موشک بر میاد پس اینم یه دروغه دیگس
یه دروغه بزرگه .
اولا اون عقبه ی آتیش پشت اون مثلا همواپیما فقط از یه موشک کروز با سوخت جامد بر میاد .

دوما هیچ ابلهی هواپیما رو از زیر دریایی شکلیک نمی کنه . اون موشکی که از زیر دریایی شکلیک میشه فقط چند تن وزن داره و با تکنولوژی متفاوتی پرتاب میشه ولی هواپیما 10 ها تن وزنشه. از اون مهم تر می دونید برای چنین وزنی چه نیروی ضد جاذبه و گرانشی میخواد تا بتونه هواپیما رو بصورت عمود پرواز پرتاپ کنه! .
جتی پرتاپ موشک های کوچک نیاز به لانچر پیشرفته ای داره چه برسه بخوای هواپیما هوا کنی .
از همه اینها مهم تر اضافه شدن یهویی بالک ها و کانارد پشت هواپیما به اون در این تصویره که کاملا مونتاژه و اینکه شما اگه چرخش هواپیما رو با عقبه اتیش اون تطبیق کنید متوجه نا هماهنگی خواهید شد .

خلاصه اینکه این یه دروغ بزرگه ولی امیدواریم یه روز به چنین تکنولوژی برسیم

virjile

عضو جدید
اصلا فیلم مونتاژ شدست دیگه تابلوتر از این هم نمیشه و اون صدای سید حسن نصرال... هم همیشه روی این جور فیلما هست................ دوستمون راست میگه توقع بیجاییه.........

iliya21

عضو جدید
موشک های پرتابی از زیر آب باید به دور خود یک حباب رو تشکیل بدن تا مانع تماس مستقیم با آب و اصطکاک با اون باشه................شکل هندسی هواپیما برای تشکیل این حباب ناجوره......و امکان تشکیل این حباب وجود نداره.............و هواپیما به دلیل نیروی مزاحم درگ متلاشی میشه
در ثانی در صورت اینکه این جریان اتفاق بیفته و هواپیما از زیر دریایی پرتاب بشه و ماموریت خودشم به نحو احسن انجام بده.........بعدش چه جوری اونو بازیابی می کنن؟........با چرخ روی آب میشینه؟ .....یا اینکه یک بار مصرفه و خلبان اون کامیکازه است؟
ما هنوز به فن اوری پرتاب موشک از زیر اب دست پیدا نکردیم........اون وقت هواپیما پرتاب کنیم؟
این فیلم حدود سه سال پیش پخش شده و تابلوی تابلوئه

iliya21

عضو جدید
سلام
بله قرار بوده که این زیر دریایی ها با نزدیک شدن به سواحل امریکا و رعایت اصل غافلگیری عملیات خودشون رو انجام بدن
ولی قرار نبوده که از زیر آب هواپیما ها رو پرواز بدن...........بلکه با اومدن به سطح آب و به کمک ریل پرتابی که شبیه به ریل های پرتاب هواپیماهای بی سرنشین امروزیه هواپیماها پرتاب بشن........و بعد از انجام ماموریت با نشستن بر روی آب توسط یک جرثقیل به عرشه ی زیر دریایی منتقل بشوند.

saeidbaye

عضو جدید
سلام دوستان
نمی دانم چرا اینقدر افکار منفی در بین جامعه مهندسین ایرانی وجود دارد تمامی نظرات دوستان گرامی را خواندم حتی یک نفر به درست بودن این فیلم اعتقاد نداشت؟ مگر می توان در خصوص یک موضوع صدرصد اعلام نظر کرد که شما اینگونه خط قرمز بر روی این فیلم کشیده اید و آنرا ساختگی می دانید؟ اگر واقعاٌ مهندس بودید حتماٌ جای یک احتمال کوچک برای درست بودن آن می گذاشتید؟! چند نفر از نظر دهندگان محترم با صنایع نظامی ایران آشنا هستید؟ اگر قرار باشد
یک هواپیما از زیر آب پرواز کند اول باید بر روی آب بیاید برای این منظور باید هواپیما از زیر آب به روی آب پرتاب شود و این کار با چیزی به نام موتور پرتاپ انجام می شود چیزی شبیه یک موشک کوچک با سوخت جامد که به ته هواپیما وصل است. و در مرحله بعد موتور جت که برای کار کردن احتیاج به هوای جو دارد روشن می شود. ضمناٌ برای کاهش اصطکاک در زیر آب بالها هواپیما را جمع می کنند و وقتی که به سطح آب آمد آنرا باز می کنند. لطفاٌ با توجه به این توضیحات مجدداٌ فیلم را ببینید ( دیدن نیمه پر لیوان هنر نیک بینان است )

میداوود

عضو جدید
دوستان من کاملا با نظر دوستمون اقای saeidbaye موافقم.احتمالِ ایشون مبنی بر اینکه هواپیما رو با بالهای بسته به وسیله ی یه موشک از اب خارج میکنن کاملا منطقی هستش و میتونه درست باشه.این مرحله پروازبود.
اما به نظر من مرحله فرود باید به این صورت باشه که هواپیما با بالهای بسته(نه مثله حالت خروج از اب بلکه مثله بالهای تامکت زمانی که رو ناو هستش)مثله مرغ های دریایی که برای شکار ماهی به زیر اب میروند وارد اب میشود و سپس توسط یک جرثقیل به زیر دریایی باز میگردد.
دوستان نظرشون چیه؟به نظره خودم این فیلم حداقل به احتمال 40% درست هستش

zxo003

طراح هواپیما
کاربر ممتاز
سلام دوستان
نمی دانم چرا اینقدر افکار منفی در بین جامعه مهندسین ایرانی وجود دارد تمامی نظرات دوستان گرامی را خواندم حتی یک نفر به درست بودن این فیلم اعتقاد نداشت؟ مگر می توان در خصوص یک موضوع صدرصد اعلام نظر کرد که شما اینگونه خط قرمز بر روی این فیلم کشیده اید و آنرا ساختگی می دانید؟ اگر واقعاٌ مهندس بودید حتماٌ جای یک احتمال کوچک برای درست بودن آن می گذاشتید؟! چند نفر از نظر دهندگان محترم با صنایع نظامی ایران آشنا هستید؟ اگر قرار باشد
یک هواپیما از زیر آب پرواز کند اول باید بر روی آب بیاید برای این منظور باید هواپیما از زیر آب به روی آب پرتاب شود و این کار با چیزی به نام موتور پرتاپ انجام می شود چیزی شبیه یک موشک کوچک با سوخت جامد که به ته هواپیما وصل است. و در مرحله بعد موتور جت که برای کار کردن احتیاج به هوای جو دارد روشن می شود. ضمناٌ برای کاهش اصطکاک در زیر آب بالها هواپیما را جمع می کنند و وقتی که به سطح آب آمد آنرا باز می کنند. لطفاٌ با توجه به این توضیحات مجدداٌ فیلم را ببینید ( دیدن نیمه پر لیوان هنر نیک بینان است )

سلام عزیز جان

آخه واقعا آبرو ریزی ، میدونی چرا چون شما در صنعت نیستی خبر نداری ... یک مقدار هم رویای هستی ...

ببین عزیز جان ان موتور یک موتور توربو جت ، ایمان دارم حتی از نزدیک ان ندیدی چه برسه به این که کمی از سیستم کارکرد عملی ان خبر داشته باشی (نه تئوری داستان) ...
ان موتور بخواهد روشن بشود هزار تا جینگولک بازی داره ، مثل موتور پیستونی نیست که هی استارت بزنی و گاز بدی تا روشن بوشد ....

تجهیزات راه اندازی (روشن کردن آن موتور) تقریبا اندازه خود موتور است که برای اینکه پرنده های نظامی سبک شود ان را از روی پرنده حذف میکنند و بدون ان روشن نمیشود ....

توصیه میکنم به شما اگر نمونه های کوچک تر ان مدل موتور توربو جت می خواهید ببینید (از نزدیک) و شیوه راه اندازی ان موتور را هم و .... بهتر به باند پرواز مخروبه تورقوز پشت خط پدافند هوایی جنوب تهران (پایین مرقد امام) در روز های جمعه بین ساعت 9-12 صبح برید ملت انجا جت های شخصی خودشون پرواز میدند خواهید دید که یک مدل توربو جت که در دست جا میگیره برای روشن شدن چند 10 مرحله را بیاد بگذراند تا تازه روشن شود و .... (این هم بگم رفتن سر باند پرواز آزاد چون بر روی کاغذ مخروبه اعلام شده اما عاشقان پرواز انجا را آباد کردند )

حالا باز خودمون کودن و نادان فرض میکنم و میگویم موتور روشن شد !!!!! (بسی محال است البته برای ایران) من یک سوال دارم حکومتی که یک برد یک موشک 200 متر زیاد میکنه خودش با تبلیغاتش می کشد اگر تکنولوژی موشک های دو زیست داره تا حالا چرا رسانه ای نکرده ، مدل تجاری اژدر "اشکوال" (اسم روسی ان این) را خریدند خودشون ترکودند گفتم ما ساختیم و به غیر ما روس ها هیشکی تکنولوژی نداره و ... چرا چون ملت خبر ندارند در صورتی که وقتی روس ها مدل تجاری را در نمایشگاه ابوظبی در سال 1995 ....

ساده ترین حالت را هم در نظر میگیریم یعنی یک موشک سوخت جامد کامل برای هر دو مرحله ، و تور بو فن توربو جت و ... را هم نخواستیم ....

شهاب 3 = نو دانگ
حوت = اشکوال
و ...

بیاید با هم احمق و کودن نباشیم ، اینگونه پیشرفت می کنیم یعنی اگر رویای و احمق و کودن نباشیم پیشرفت میکنیم (ان لیوان شما یک مولکول منو اکسید هیدروژن هم درش نیست ، باور کنید )

بالا