صندلی داغ متاهلین

وضعیت
موضوع بسته شده است.

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
میزبان صندلی داغ این هفته اقای مصطفی نخودیان mostafanokhodian هستند

خوب لطفا با رعایت احترام سوالات خودتون در زمینه نحوه رفتار در خانواده ومسائل زندگی بپرسید

mohsen-gh

مدیر تالار فلسفه
مدیر تالار
سلام...
تا چه اندازه می تونیم حرارت بدیم به صندلی؟؟؟؟ :cool:
می خوام درجه سوختگی دستم بیاد.... :D:surprised:

اینو مشخص کنین که ما خودمونو آماده ی سوال پرسیدن کنیم.....

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بزارید ببینم بقیه چی میپرسن بعد
اما برا سوال اول
اولین هدیه یا کادویی که براشون گرفتینچی بود و به چه مناسبتی؟
اولین هدیه موقعی بود که قرار شد با هم صحبت کنیم در مورد خودمون و شرایطمون و اینها، در خارج از خونه بود، یک شاخه گل به همراه چیزی که اکثر دخترا عاشقشن یعنی عروسک (طلا اون موقع هنوز زود بود)

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
سوالات من زیاده می خوام صندلیتون حسابی داغ بشه :smile:

لحظه اول چه گونه برخورد کردین؟

از تمام علایق خانومتون باخبرین ؟

در دوران کودکی خانومتون از چی خوشش میومد ؟

چقدر به همسرتان اطمینان دارید ؟

به نظرتون چه طوری میشه اطمینان حاصل کرد ؟

Atishpare_Shahi

عضو جدید
کاربر ممتاز
هی کی میشه منم رو صندلی داغ متاهلین بشینم [SIZE=-1]

خوب سوالام...

1.زندگی مجردی بهتره یا متاهلی؟؟؟
2.چطوری با خانومتون اشنا شدین؟؟؟

بقیه هر وقت یادم اومد میپرسم...
[/SIZE]

اولین هدیه موقعی بود که قرار شد با هم صحبت کنیم در مورد خودمون و شرایطمون و اینها، در خارج از خونه بود، یک شاخه گل به همراه چیزی که اکثر دخترا عاشقشن یعنی عروسک (طلا اون موقع هنوز زود بود)
حالا عروسک چی دادی ؟؟

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سوالات من زیاده می خوام صندلیتون حسابی داغ بشه :smile:
:razz:
لحظه اول چه گونه برخورد کردین؟
لحظه اول خوب مثل همه یه کم سرخ و سفید شدم، بعد کم کم دستم اومد باید چیکار کنم، خانمم میگه نه به اون بار اول که با هم حرف زدیم که هیچی زبون نداشتی نه به الآن که منو با زبونت قورت میدی! (البته من که از پس زبون اون بر نمیام)
از تمام علایق خانومتون باخبرین ؟
فکر کنم آره، یعنی همه چیز همدیگه رو حفظیم!
در دوران کودکی خانومتون از چی خوشش میومد ؟
از عروسک، اینکه تابلوه!
چقدر به همسرتان اطمینان دارید ؟

100%
به نظرتون چه طوری میشه اطمینان حاصل کرد ؟

اطمینان در طول زمان ایجاد میشه، با توجه به رفتارها، حرکات، صحبت های طرف مقابل، اعتماد من هم به مرور زمان به 100 رسید

پشیمون نیستی با دست خودت خودت رو بد بخت کردی ؟؟
پشیمون چرا؟
اتفاقاً خوشبخت شدم، یه انرژی تازه توی زندگیم اومده که بهم امید میده، مسولیت سخته ولی به شیرینی های در کنار همسر بودن می ارزه...
هی کی میشه منم رو صندلی داغ متاهلین بشینم [SIZE=-1]

خوب سوالام...

1.زندگی مجردی بهتره یا متاهلی؟؟؟
2.چطوری با خانومتون اشنا شدین؟؟؟

بقیه هر وقت یادم اومد میپرسم...
[/SIZE]
1)متاهلی، زندگی مجردی رو هرکاریش بکنی بی هدفه
2)از طریق یک همکاری اینترنتی

ان شاء الله هر موقع صلاح باشه، نگران نباشید، شتریه که در خونه همه می خوابه، دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره...

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقا مصطفی تا حالا چند بار ساندیس مفتی خوردی ؟
این ربطی به تاهل داشت؟:D
ساندیس مفتی یه بار، اون هم توی دفتر جامعه اسلامی دانشگاهمون، دبیر جامعه مهمونمون کرد، البته بعدش پولشو بهش برگردوندیم...
در اصل حساب کنی تاحالا ساندیس مفتی نخوردم...

khatami1

عضو جدید
مصطفی جان یه سر فصل از سوالایی که از خانومت، قبل از ازدواج، برای شناخت پرسیدی بگو خیلی به درد جوونای عذب میخوره!!

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
خوب با طرز اشنایی که با خانومتون داشتید میشه بگین چگونه اعتماد کردین ؟

كربلايي حسام

اخراجی موقت
سلام مصطفي داداش
خوبي؟
اول دست راستتو بكش رو سر من

منم از اين صندليا موخوام

حالا يه سوال بپرسم؟
جلسه خواستگاري راحت بودي يا نه؟ يعني خجالت نكشيدي؟
خانومت فاميله؟
يه خاطره خوب كه با خانومت داري بگو

ضمنا
انشالله تا ظهور اقا سالم و سلامت باشيد
عروسي هم دعوت كنيد
s300

fatiostad

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
خسته نباشید...
من فعلا سوالی به نظرم نمیرسه... در حال حاضر تماشاچی هستم...

Eshragh-Archi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام آقا مصطفی خان..

سوالی که معمولا میپرسن :
خونه وماشین دارین؟

راستی مهریه چقدره ؟

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مصطفی جان یه سر فصل از سوالایی که از خانومت، قبل از ازدواج، برای شناخت پرسیدی بگو خیلی به درد جوونای عذب میخوره!!
راستش خیلی گسترده است من الآن یه کتاب جلومه، حدود 78 سوال رو مطرح کرده که خوب من بیشتر این موارد رو در نظر گرفتم، ولی مهمترین موارد، اینهاست (به ترتیب اون کتابه میگم، شاید اولویتاش برای هرکس فرق کنه):
1)نحوه ارتباطات و رفت و آمد با دوستان چگونه است؟
2)تعریف خوشبختی از نظر شما چیست؟ (خوشبختی رو توی چی میبینی)
3)انتظارتون از همسر آینده تون چیه؟
4)اگر مسائل سیاسی براتون مهمه، نظرتون راجع به مسائل سیاسی و جناج های سیاسی چیه؟
5)میزان دینداری و اعتقدات خانوادتون چقدره(مثلاً هنگام بروز مشکل، چقدر دعا می کنند)
6)توی کدوم یک از جلسات مذهبی بیشتر شرکت میکنند یا کدوم دعاهای مفاتیح رو بیشتر میخونن(در این گونه موارد نباید سوال مستقیم پرسید که مثلاً بگیم نماز می خونی، نمیخونی، اینها رو باید از لابلای رفتارها و گفته ها پیدا کرد ولی به صورت مستقیم چندان مناسب نیست پرسیده بشه)
7)نحوه برخورد و میزان راحتی با پسران فامیلشون چطوریه؟
8)وقتی مرتکب گناه میشید، چه حالیت بهتون دست میده؟ یا بزرگترین گناه از نظر شما چیه؟
9)نظرش در مورد خرج خانه، چگونگی خرج درآمد، عادات خرید خانواده و خودش، پس انداز درآمد و اینجور مسائل خیلی مهمه. مثلاً میشه پرسید به نظرش برای اداره یه زندگی چقدر درآمد لازمه و از این دست سوالات
10)سوال از اهداف، برنامه ها و کارهایی که در آینده می خواد در زندگی انجام بده هم می تونه نکات خوبی رو نشون بده.
میگم، خیلی خیلی گسترده است، به نظر من کتاب "مطلع مهر نوشته امیرحسین بانکی پور فرد" خیلی مفیده و کامله...

خوب با طرز اشنایی که با خانومتون داشتید میشه بگین چگونه اعتماد کردین ؟
گفتم، در گذر زمان، یعنی اون ابتدا هیچ علاقه ای در بین نبود، در حد صحبت های معمولی و روزانه بود، در بین این صحبت ها، گاهاً اتفاقات توی روزش رو تعریف میکرد، یا مثلاً من در مورد خودش میپرسیدم، از بین این حرف ها یه شناخت اولیه ای حاصل شد و قابلیت اعتمادش برام مسجل شد، توی این مدت حرفی نزد که عمل نکنه، قولی نداد که زیرش بزنه، چیزی نگفت که بعدش خلافش رو بگه و دروغ بودنش مشخص بشه، هیچ وقت چیزی نگفت که عجیب باشه یا حرفی که بخواد من رو گول بزنه، این پروسه اول حدود 3 یا 4 سال طول کشید حدوداً...
در پروسه دوم که دیدم مناسبه برای ازدواج، بجث جدی شد و صحبت ها رو بردم به سمت ایده الها، علایق، عادات، رفتار و ..... و کلاً بحث های چالشی خفن، که حتی برخی مواقع کاملاً جدی و مثل همینجا که با برخی بحث میکنم، بحث می کردیم با هم، منتها تهش به نتیجه می رسیدیم، یعنی یه کم اون کوتاه می اومد یه کم من، و این روند منجر به اعتماد زیاد من به اون شد، چون دیدم نه زیاد لج بازه و لج بازی میکنه سر عقایدش، حرف منطقی رو قبول میکنه، نحوه خرج کردن پولش مثل خودمه (بعضی وقتها بی پولی میکشه و با اتوبوس و پیاده میره این طرف اون طرف، با وجود اینکه خانوادش وضعشون خوبه) انتظارات از زندگیش معقوله، فوق العاده از خود گذشته است و جونش رو برای کسی که بهش قول میده میذاره، شما بودید بهش اعتماد 100% نمی کردید؟
ضمن اینکه تعریف اعتماد از نظر هرکی فرق میکنه، و فرآیند اعتماد کردن هرکسی هم فرق میکنه، من بارها و بارها چیزهایی ازش دیدم و کارهایی کرد که 180 درجه با عقاید من مخالف بود و من اون کارو زشت میدونستم ولی وقتی باهاش صحبت می کردم می پذیرفت بعضیهاش رو و بعضی هاش رو نه، ولی سرجمع هم به نظرم اعتماد میذاشت و هم رضایتم رو جلب میکرد. شاید یکی حتی 1 کار از کسی ببینیه که خلاف عقایدش باشه، بذارتش کنار ولی من چون ذاتاً صبرم زیاده اینها رو تحمل میکردم و سعی میکردم به خاطر برخی نقاط منفی نقاط مثبت بزرگترش رو از دست ندم...

سلام مصطفي داداش
خوبي؟
اول دست راستتو بكش رو سر من

منم از اين صندليا موخوام

حالا يه سوال بپرسم؟
جلسه خواستگاري راحت بودي يا نه؟ يعني خجالت نكشيدي؟
خانومت فاميله؟
يه خاطره خوب كه با خانومت داري بگو

ضمنا
انشالله تا ظهور اقا سالم و سلامت باشيد
عروسي هم دعوت كنيد
s300
سلام عزیز دلم، خودت خوبی؟
ما مخلص شماییم، شما هم که در شرفش هستی، نترس ایشالا شترش میاد در خونت، فقط حواست رو جمعش کن!

نه فامیل نیست، کاملاً غریبه است و حتی در یک شهره دیگه، از ازدواج فامیلی متنفرم!!!
جلسه خواستگاری
والا جلسه خواستگاری به اون شکلی که مرسومه هنوز نرفتم
چون برای رفتن خواستگاری شرط گذاشتن، اون هم قبولی در ارشد و چون من و ایشون توافقاتمون رو کردیم، خانواده هام از نظر فرهنگی و اقتصادی و اینا مشکلی ندارن، شرط قبولی بنده به عنوان داماد قبول شدن در کنکور ارشد در شهر مشهد هستش....

دمت گرم سلامت باشی، تو هم همینطور
ما نمی خوایم عروسی بگیریم ولی شیرینش رو میدم به دوستان...

آخرین ویرایش:

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام آقا مصطفی خان..

سوالی که معمولا میپرسن :
خونه وماشین دارین؟

راستی مهریه چقدره ؟

خونه و ماشین، کی داده کی گرفته؟

مهریه هم صحبت شده تا حدی ، ولی دقیق مشخص نیست، بیشتر سکه خواهد بود (البته نه به سال تولد!!!) و شاید ملک
منها همه اینها نظر منه، خانمم هیچ وقت نفهمیدم نظر دقیقش چیه، نمیگه بهم دقیق....

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام آقا مصطفی:

1- تا حالا شده از ازدواج کردن پشیمون شده باشی؟ حتی یه کوچولو؟
2- چرا وقتی از مردهای متاهل میپرسیم ازدواج کنیم با قاطعیت میگن ازدواج کن و به زندگیت سر و سامون بده اما وقتی همینجوری صحبت از ازدواج میشه همون آدما میگن ازدواج نکن بدبخت میشی؟
3-چقدر به این مساله معتقدی که دو نفر باید از همه نظر به اصطلاح هم کفو باشند تا زندگی خوبی داشته باشند؟
4- آیا زن زیبا بُود در این زمونه بلا؟
5- یه زن و یه مرد با ازدواج چه چیزی رو بدست میاره؟
6- لطفا صادقانه به این سوال پاسخ بده, اگه برگریدم به قبل از ازدواج شما آیا فکر میکردید که همسر شما فوق العاده هست؟ الان چطور فکر میکنید؟ آیا الان اینطور فکر میکنی که میتونستی زن بهتری برای خودت انتخاب کنی؟
7- ازدواج چقدر در تحصیلات شما موثر بود؟ و بر عکس

ممنون ازت

آخرین ویرایش:

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام آقا مصطفی:

1- تا حالا شده از ازدواج کردن پشیمون شده باشی؟ حتی یه کوچولو؟
آره، وقتی مشکلات فشار میاره..... ولی مدت زمان موندن تو این پیشمونی به همون کوچولیگی اون فکره...

2- چرا وقتی از مردهای متاهل میپرسیم ازدواج کنیم با قاطعیت میگن ازدواج کن و به زندگیت سر و سامون بده اما وقتی همینجوری صحبت از ازدواج میشه همون آدما میگن ازدواج نکن بدبخت میشی؟
حرف اولشون جدیه و حرف دومشون شوخی، منور از حرف اول خوشی های ازدواج و فوایدشه، منظور از حرف دوم سختی ها و مسوولیت هاشه، که همه متاهلین فکر کنم به این نتیجه میرسن که شیرینی بودن در کنار همسر به همه اون مشکلات می ارزه (البته همسر خوب)

3-چقدر به این مساله معتقدی که دو نفر باید از همه نظر به اصطلاح هم کفو باشند تا زندگی خوبی داشته باشند؟
70%، به نظر من بستگی به دو طرف داره 30% بقیش، یعنی اگر از همه نظر هم کفو نباشند، دو طرف باید تمایل به تغییر و اصلاح داشته باشن و بخوان خودشون رو تغییر بدن (البته نه تغییر در اعتقادات مذهبی) تا بیشتر با همسرشون به تفاهم برسن، بعضی ها هم نه اصلاً نمی خوان عوض بشن یا نمی تونن، اینها بهتره توی 90% هم کفو باشند، چون هم کفو بودن 100% هیچ وقت پیش نمیاد.

4- آیا زن زیبا بُود در این زمونه بلا؟
:))
خانم زیبایی که حد خودش رو رعایت نکنه، بود بلا، اونم چه بلایی.
ولی خانم زیبایی که حیا و حرمت خودشو حفظ کنه، بود نعمت الهی.
البته بماند که در برخی موارد هم، مرد با غیرت در این زمونه بود طلا!!!

5- یه زن و یه مرد با ازدواج چه چیزی رو بدست میاره؟
زن: تکیه گاه، حمایت (چه مادی چه معنوی)، آرامش روحی، ارضای غرایز
مرد: آرامش روحی، حمایت (معنوی و در برخی موارد مادی)، ارضای غرایز

6- لطفا صادقانه به این سوال پاسخ بده, اگه برگریدم به قبل از ازدواج شما آیا فکر میکردید که همسر شما فوق العاده هست؟ الان چطور فکر میکنید؟ آیا الان اینطور فکر میکنی که میتونستی زن بهتری برای خودت انتخاب کنی؟
این چیزی که میگم واقعیته، قبل از این اصلاً فکر نمی کردم همسرم فوق العاده است ولی هرچی میگذره بیشتر بهش ایمان پیدا می کنم، به صبرش و به اعتمادش.
جدای از حرفای عشقولانه، مطمئناً بهتر از ایشون هم وجود داره که شرایطش بیشتر به شرایطم بخوره، شما هرکسی رو انتخاب کنی مطمئناً بهتر از اون شخص هم وجود خواهد داشت.
ولی من اصلاً نمیخوام فرد دیگه ای جز ایشون، همسرم می بود.

7- ازدواج چقدر در تحصیلات شما موثر بود؟ و بر عکس
من طی دوران تحصیلم، ایشون در کنارم نبود به عنوان همسر ولی این دو سه ترم آخر که جدی شد قضیه، معدلم بیشتر از پنج شش ترم قبلم شد.
تحصیلاتم در ازدواج هم تاثیر داشت، مطمئناً اگر دانشگاهی نمی رفتم، ایشون رو هم پیدا نمی کردم، اگر لیسانس نداشتم شاید ایشون بهم جواب مثبت نمی داد (چون خودش لیسانس داشت و مثلاً من دیپلم!)، و چون خانوادشون تحصیل کرده است و همه فرزندان خانواده مهندس و دکتر هستند، من تحصیلات نداشتم، خیلی هم برای وجهه خودم هم وجهه خانمم بد می شد....
ممنون ازت
خواهش میکنم

sutern

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
خسته نباشین اقا مصطفی کولر گازی اسپیلیت پنکه یه وقت لازم ندارین ؟
منم میخواستم یه سوال بپرسم که دیدم جواب دادین ...
ولی عجب شرط سختی گذاشتن واستون خوب اگه قبول نشین چی ؟
ببخشیدا ولی توصیه میکنم بیشتر به درستون برسین :redface:
ایشالا که قبول بشین و ایشالا که خوشبخت بشین ....

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
خسته نباشین اقا مصطفی کولر گازی اسپیلیت پنکه یه وقت لازم ندارین ؟
منم میخواستم یه سوال بپرسم که دیدم جواب دادین ...
ولی عجب شرط سختی گذاشتن واستون خوب اگه قبول نشین چی ؟
ببخشیدا ولی توصیه میکنم بیشتر به درستون برسین :redface:
ایشالا که قبول بشین و ایشالا که خوشبخت بشین ....
نه بابا خوبه هوا، هنوز حتی گرم هم نشده، چه برسه به داغ:D
دیگه هرکه فیل خواهد جور هندوستان کشد:cry::cool:
نه خواهش میکنم، به درسمون هم شروع کردیم به رسیدن، هنوز گرم نشدم، کم کم کم میشه!
سلامت باشید، به همچنین:gol:

وضعیت
موضوع بسته شده است.