صندلی داغ : فلق(مدیر تالار اسلام و قرآن)

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Qomri

عضو جدید
سلام مجدد ، خدا قوت...
باز هم تکرار می کنم فقط یک مقدمه بود همین! حالا بخاطر فرمایش مدیر محترم :) یکی دوتاش رو باز می کنم و خیلی ممنون به خاطر جوابهایی که دادید .

8 . چطور میشه فهمید داریم راه رو درست می ریم؟ (یک بزرگی می گفت جلوی نفست وایستا بخودت دروغ نگو این راهه! خب این رو اون بزرگ می گفت شما نظرتون چیه؟)

9.چطور میشه نگاه کرد و دید همونی که باید دید رو ؟(قضیه موسی(ع) و خضر (ع))

10. طرحی دارید که بخواید روش کار کنید ، پژوهش و تحقیق کنید عمر صرف کنید و فکر می کنید این طرح بکر و دست نخوردست؟ این آرزوتون نیست که یک تاثیری مثل دکتر حسابی در علم داشته باشید؟

11. راجع به اون چیزی که تو دانشگاه یاد گرفتید چه نظری دارید ؟ می تونید بگید عمرتون رو در بهترین راه صرف کردید؟

12. توی جواب به سوال چهارم من گفتیدهمه قانونها اثبات شده نيستند .یا تو سوال ششمم گفتید اگه بخوام تخفيف بدم ميتونم بگم اگه كسي تونست به تمام تجربياتي كهديگران داشتن واقف بشه ميتونه بگه عقلم ميرسه...
عرضم این هست که من منظورم همون قانون های اثبات شده است که اکثراً قبول داریم علم و عقل و ... همه پذیرفتن .
یا در مورد سوال 6 ام عرض کردم نسبی! اینطور که هیچ مطلقی غیر از ایزد در عالم نداریم! اگه میشه با این شکل جدید سوالهام ادامه بدین ممنون:redface:

13. در جایی گفتید اخلاقخوب ،صداقت ، ایمان ،دودی نباشه، استطاعت مالی درحد گذران یه زندگی آبرومند میشه یک مقدار بیشتر این موارد رو توضیح بدید به خصوص استطاعت مالی در حد گذران یه زندگی آبرومند؟ و اگر شرایط روز جامعه ما رو در نظر بگیریم شما چه در آمد ماهیانه ای از خواستگارتون انتظار دارید ؟یا مثلاً چه نوع خونه ای ؟ منظورم شخصی یا اجاره ایه.

14. البته با عرض معذرت اگه شعار نمی دین اگه پاش بیافته حاضرین برای چی جون بدید؟

امشب شب آرزوهاست برای همه آرزوی عاقبت بخیری می کنم از جمله *شما* چون استادی می گفتن بهترین دعا همینه!
موفق باشید.:smile:

phalagh

مدیر بازنشسته
سلام، مرسي از جوابات!

0- " مقام قرب الهی رسیدن به سعادتهاییه که در غیر این مقام حاصل نمیشه" خواهش مي کنم اينطوري جواب نده (اينجا، رو صندلي، رو فقط نميگم)، من که نپرسيدم چي نيست! پرسيدم چي هست! :biggrin: :D
1- جواب 5 رو ندادي
2- مغرت يعني چي؟ (البته اين سوال مربوط به صندلي نمي شه!)
3- به نظر شما اين سعادت ها که گفتي تو قرب الهي است چه فايده اي براي آدم داره؟
4- آيا به نظر شما پيروي محض و بدون تفکر و استدلال ( فکر مي کنم کاملاً روشن باشه که تبعيت 100%، مخالف تفکر و استنتاجه) با ارزش تره يا تفکر و استنتاج با اين فرض که ممکنه نتيجة حاصل از اونها مثل حالت پيروي نشه؟
4.5- اراده و خواست خدا رو چه جوري مي شه تشخيص داد؟
5- ممنون از توضيحي که در مورد حق الناس دادي، اما من اگه خدا بودم با توجه به قدرت نامحدودم کاري مي کردم که کسي که حقش ضايع شده ، ضايع کننده رو با خرسندي ببخشه، که لذتي در بخشش هست که در انتقام نيست، نظر شما چيه؟
6- " الرجال قوامون علی النساء" ممکنه بگي چه جوري قبول کردي اين آيه رو؟! برام خيلي جالبه! يا ادامة آيه که من قبلاً در مورد برتري مرد و اجازه کتک زدن زن گذاشته بودم! (سوره النساء آيه34)
7- جواب 5 رو ندادي!
8- فکر مي کني من کي از رو مي رم؟
9- با من ازدواج مي کني؟ (2 هفته است که سيگار رو ترک کردم، قبلشم هفته اي يکي دو نخ مي کشيدم، قبلش هم 3 سال نکشيده بودم قبلش هم بازم هفته اي 1-2 نخ مي کشيدم) :redface:

10 - راستي جواب 5 رو ندادي!

11- هرچي سعي مي کنم خودمو کنترل کنم ديگه سوال بيشتر از اين نپرسم، نميشه! بذار اينم بپرسم: آيا درمورد قصاص اين استدلال رو پذيرفتي که در زمان صدر اسلام اگر قصاص نمي کردن سنگ رو سنگ بند نمي شد؟

12 - کوه مي ري؟ يا جنگل؟ کلاً طبيعت؟ يا بازديد از آثار باستاني؟

13- اينم مي پرسم که نحسيش بگيردم! دوست داري چه سوالي ازت پرسيده بشه؟

مردم انقدر سوال پرسيدم! بيچاره تو که بايد اينهمه جواب بدي!
1. ببینید هر آدمی با توجه به چیزایی که تا حالا دیده تصورش از چیزایی که ندیده شکل میگیره. طبیعتا تصوری که از اون دنیا داریم هم به همین شکله.
تصورم از بهشت: باغهای زیبا و رویایی که نور خورشید از لابلای برگا به زمین میتابه و میشه شعاع نور رو دید. با رودها و جویهیی که از زیر درختا جاریه. یه برکه زیبا با نیلوفرای آبی. گلای قشنگ. پروانهها و پرنده های زیبا. صدای پرنده ها و بوی خوش گلها ادم رو مست میکنه.
جهنم : یه جای پر از دود و اتش. با سنگاهای گداخته
برزخ: یه بیابان بی انتها
پل صراط: یه دره عمیق که تهش معلوم نیست با یه پل باریک روی اون.
البته اینا همش تورات منه.
2. پاک شدن گناهان
3. خود همجواری با خدای به این بزرگی یه فایدست. مغفرت الهی یه سعادته.
4. قطعا تفکر باید وجود داشته باشه. اما ما چقدر به نتیجه تفکرمون مطمئنیم. چقد مطمئنیم تصمیمی که در قبال تفکرمون میگیریم خوبه.همین زندگی دنیوی رو در نظر بگیرید. بارها و بارها شده که برای کاری یا در مورد چیزی تفکر کردیم و به یک نتیجه رسیدیم و بر اساس اون نتیجه تصمیم گیری کردیم. اما بعدا میبینیم که ای داد بیداد فکرمون اشتباه بوده. نتیجه ای که گرفته بودیم اشتباه بوده. پس بالطبع باد پیامد تصمیمی که در اثر نتیجه گیری اشتباه داشتیم رو هم بپذیریم.
5. اراده و خواست خدا!!!!
جواب این سوال رو نمیدونم چجوری توضیح بدم.
6. خوب اینجوری بحث جبری میشه. خدا تو زندگی همه راهها رو به مل نشون داده و ما رو مختار در انتخاب کرده. اگه میخواست کاری کنه که همه همدیگه رو ببخشن که بحث جبری میشد. میشد بمثل فرشته ها که توانایی انجام کار بد رو ندارن. اونوقت فرق یه انسان و یه فرشته چیه؟؟
7. تو سوال یک جواب دادم.
8. والا چی بگم...
9. شناختی ازتون ندارم. حتما الان که ترک کردید. بعدش تا دو سال هفته ای دو نخ میکشید. بعدش دوباره ترک میکنید. بعدشم دوباره هفته ای دو نخ میکشید.:D
10. ای بابا یه نگاه به اون بالا بندازید..:w47:
11. نه. به نظرم هرکی خربزه میخوره پای لرزشم میشینه.
12. کوه و جنگل رو خیلی دوست دارم. بازدید از آثار باستانی رو هم دوست دارم.
13. ماشاءالله سوالای شما اینقد کمرشکنه که مغزم کار نمیکنه.

راستی من حق داشتم از سوال 10 به بعد جواب ندما..

phalagh

مدیر بازنشسته
اين شماره بندي متناظر با جواب هاي قبلي شما بود

در مورد اختيار، ببينيد، اختيار و قوة انتخاب ابزاريه در دست انسان. انتخاب و تصميم گيري بر مبناي عقل گرفته ميشه. گفته مي شه که عقل نسان نقص نسبي و مطلق داره. خوب حالا مثال: اگه به يک کودک يک بازوکاي گنده بدهيم و به او بگوييم که ماشه رو نکشه (به عبارتي راه راست را به او نشان دهيم)، اما کودک بازي بازي کنه و ماشه رو بکشه و اون نقطه از زمين از روي نقشه محو بشه، بچه رو بايد محاکمه کرد يا کسي که بازوکا رو دست بچه داده؟ اگر استدلال شما در مورد اختيار درست باشه، بايد خدا رو بخاطر اينکه مي دونسته ضايعه اي بوجود ميآد ولي جلوش رو نگرفته، تخطئه کرد، نه انسان ناقص عقل رو.

خداوند من رو بخاطر بعضي از جملاتي که توي اين تاپيک نوشتم بکشه! آمين!

ببخشيد که همش دور صندلي شما مي گردم!

راستي اين سوالم رو هم يادت رفته جواب بدي: "فقط مي خوام بدونم چه جوري مي شه عشق رو از هوس تشخيص داد به نظر شما؟"

با اجازه من برم سوالات جديد طرح کنم. ممنون که مثل يک داوطلب خوب روي صندلي با درجه حرارت بالاي نقطة کوري نشستي و به سوالات جواب ميدي!
عشق با فاصله نه تنها کمرنگ نمیشه که عطش رو بیشتر میکنه.اما هوس آنیه. تا موقعی که هست هوس هم هست. اما با دور شدن رنگ میبازه.
عشق به مرور زمان شکل میگیره اما هوس به صورت انی
ما برای عشق اول دلیل داریم(منظورم معیاره) بعد عشق بوجود . اما هوس اول شکل میگیره بعد دارای دلیل میشه.
(اینا همش نطرات شخصیه)

phalagh

مدیر بازنشسته
ببخشاييد! ظاهرا که نه،‌ واقعا دير رسيده‌ام! نيز به واقع هرچه سوال بوده است، مطرح شده است. فقط بايد وقت بگذارم و بخوانم.
به مدير تالار اسلام و قرآن که اگر شايسته باشم، خود را در اصل عضو کوچکي از آن مي‌دانم عرض ادب و احترام دارم. از تمام تلاشي که متحمل مي‌شود و بار امانتي که به دوش مي‌کشد، سپاسش مي‌گويم! (شايد دوباره برگردم، اگر پرسشي باقي مانده باشد!)
:heart::gol:
دیر نرسیدید. مثل اینکه قراره تمدید بشه.
خوشحال میشم تشریف بیارید.

phalagh

مدیر بازنشسته
این هم میدونم که نباید جایگاه خدا رو با ادمها مقایسه کرد
اما من میگم اگه یکی دیگه رو دوست داشته باشی خود به خود نور خدا تو قلبمون کم رنگ میشه.
به نظر من اینطوری نیست. چون خود خدا گوهر عشق رو در وجود انسان قرار داده.
برای مثال میتونید عشق محمد(ص) و خدیجه و همچنین عشق فاطمه(س) و علی(ع) رو در نظر بیارید.
میدونید که زندگی اینان عاشقانه بوده. اما زندگی عاشقانشون از رابطه عاشقانه ای که با خدا داشتن کم نکرد.
البته همه چیز به خود شخص بستگی دارد.

phalagh

مدیر بازنشسته
سلام دوباره به فلق گل...
1 فلق رو بیشتر دوست داری یا شفق؟؟
2 ارغوانو بیشتر دوست داری یا اقاقی؟؟؟:D
3 دوست داشتی یه بچه گربه ناز و کوچولو داشته باشی
4 دلت میخواد الان لب دریا باشی یا جنگل سر سبز
5 اشعار کدوم شاعرو بیشتر دوست داری
6 خودت اهل شعر گفتن هستی
7 دلت میخواست با کدوم دانشمند(نه لزوما معاصر...ونه لزوما ایرانی)میتونستی ملاقات داشته باشی
8 بیشترین خدمتو به مهندسی شیمی کی تو دنیا کرده
9 اگه موقعیتی پیش بیاد که بری خارج از کشور میری.....؟؟؟...
10 نظرت درباره امضای من چیه؟؟؟؟
ببخشید سرتو درد اوردم....:redface:
سلام عزیزم.
1. هر کدوم زیبایی خاص خودش رو داره. فلق شروع زندگیه. و شفق هم یه زیبایی مخصوص به خودش رو داره اون زمانی که آسمون رنگش داره عوض میشه
2. ارغوان :w40:
3. نه. فقط دوست دارم عکسشو نگاه کنم.
4. لب دریا
5. نمیتونم بگم اشعار یه شاعر خاص رو . یه وقتایی از چند تا شعر یه شاعر خوشم میاد بعد که میرم سراغ دیوانش میبینم بقیه شعراش جذبم نمیکنه. ولی خوب شعرای فروغ ، و شاملو . فریدون مشیری خوبن. سهراب رو یادم رفت.
6. نه متاسفانه
7. دکتر حسابی.
8. نمیدونم.
9. اره. چرا که نه.
10. زیباست. باید سعی کنیم بدی ها رو ازبین ببریم . شاید این دلیلی برای زندگی (سفر دنیوی) هر کدوم از ماست.
نه عزیزم. این چه حرفیه. خیلی خیلی خوشحال میشم که میاید و سوال میپرسید.

phalagh

مدیر بازنشسته
سلام فلق خانم

شرمنده يه چند وقتي رفته بودم استراحت بعد از امتحانات:D

چندتا سوال من:

1.چرا بچه ها براي داغ تر شدن صندلي دست ميذارن رو سوالاي مربوط به دوستي با جنس مخالف؟؟؟

2.بزرگترين هديه اي كه از خدا گرفتي چي بوده؟؟؟

3.از بين ائمه به كدومشون توسل مي كني يعني موقع گرفتاري بيشتر ياد كدومشون ميوفتي؟؟؟

4.بهترين بازيگر سينما ايراني زن و مرد؟؟؟

5.بهترين بازيگر سينما خارجي زن و مرد؟؟؟

6.بهترين فيلمي كه ديدي ايراني و خارجي؟؟؟

7.آبي يا قرمز؟؟؟

8.جايي كه بزرگي خدا واقعا بهت ثابت شد و فهميدي كه واقعا حواسش با توئه كجا بود؟؟؟

ببخشيد اگه سوالام قبلا پرسشيده شد چون از صبح فقط تونستم چند صفحه رو بخونم:gol:
سلام افشین جان. امیدوارم مشکلت با جبر واختیار حل شده باشه.
1. برای داغ شدن نیست سوالشونه دیگه. البته برای خودم جای تعجب داشت که چند تا دیگه از مهمونا هم گفته بودن اهل دوست پسر نیستن. اما همه به راحتی ازش گذشتن. اما در مورد من همه کلید کردن رو این مسئله.و چند تا از پستا به این اختصاص یافت.
2. بزرگترین هدیه... زندگی
3. امام رضا
4. بهترین در بین آقایون عزت الله انتظامی و رضا کیانیان. خاونمها گلشیفته فراهانی
5. خارجی ها رو زیاد نمیشناسم.
6. بهترین فیلم ایرانی از سریالها میگم مدار صفر درجه. از سینمایی افسانه آه ( بچه که بودم دیدمش)
خارجی هم: تو ذهنم چیزی نمیاد. ولی اخیرا دو فیلم ( چیزهای خیلی کثیف) و ( پیشنهاد بیشرمانه) که خیلی قشنگ بودن. الساید(یا السید) هم فیلم قشنگیه.
7. سفید
8. اخیرا یه سری مشکلات داشتم. خیلی راحت برام حل شد. طوری که اطرافیام تعجب کردن.(البته خودم فکر کردم علتش این بود که حتی یه لحظه به فکرم نخورد که از بنده ی خدا کمک بگیرم. به محض اینکه یه لحظه ذهنم میرفت به اون سمت به خودم میگفتم نه. فقط خدا. فقط به خدا توکل کن.) اینه که خیلی راحت برام حل شد.

نه سوالتون جدید بود.

phalagh

مدیر بازنشسته
1) چرا بجای حرف "پ" همیش "ژ" تایپ میکنی . کیبردت خراب شده ؟ بخاطر این تاپیک که نبوده :biggrin: ؟
2) اگه دوست داشته باشی واسه تمدید اصلا مشکلی نیست . برخورد واسه تمدید اشکالی نداره . اگه دوست داشته باشی تا جمعه شب تمدید میشه
3)سوالی بوده که ناراحتت کرده باشه ؟
4)بنظرت من چجور آدمیم !؟ :redface:
5) اگه جناب احمدی نژاد دوباره کاندید بشن شما بهشون رای میدید ؟ سری قبلی دادین ؟ ( میتونین به این سوال جواب ندید )
کلا پاسخ به سوالای سیاسی دلبخواهیه
6)اگه بهت بگن یه روز بدون چادر برو بیرون و با آرایش بیشتر از قدیما ( منظورم همون موقع است که ملایم آرایش میکردی ) میری ؟ با روسری یا شال و مانتو رنگی :d !
7)واسه استخدامی کار هم قصد داری اونورا بمونی یا میای جنوب ؟
1. خوب همونطور که میدونی رو هر کیبوردی حرف "پ" یه جاییه. و چند تا کلید با این نام دارن. اینجا هم همه ی کیبوردها به جز یکی حرف "پ" جاش کناره بک اسپیسه. اما اون یک کیبور کنار بک اسپیس حرف "ژ" هستش. هرجا دیدی نوشتم "ژ" بدون پشت همون سیستم استثناء نشستم.
2. نه من مشکلی ندارم. فقط چون فرد بلیط دارم و میخوام ببرم خونه. ممکنه جواب سوالاتی که فردا مطرح میشه رو شنبه شب بدم.
3. نه. یادم نمیاد.
4. شوخ. سرزنده. در عین بازیگوشی کاراتو سر وقت انجام میدی.
5. ..................
6. wow اصلا. امکان نداره. (بهتون بگم که من تو خونه در این زمینه از همه سختگیر ترم)
7. نه بابا . خسته شدم. 4 سال دوری بسمه. دیگه نمیدونم خونه چه شکلیه.طوری شده که میرم خونه فرضا تو آشپزخونه هی باید بپرسم مامان فلان چیز کجاست.

phalagh

مدیر بازنشسته
سلام از دست من ناراحتی؟!!
وا!!!
چرا؟؟
مگه برخوردی داشتیم که همچین فکری کردی.
من که یادم نمیاد. اگه هم چیزی بوده مطمئن باش آدمی نیستم که ناراحتی رو تو دلم نگه دارم. زود فراموش میکنم.:gol::heart:

phalagh

مدیر بازنشسته
سلام فلق جان خسته نباشی
1.صندلیت چقدر داغه؟
2.الان که تجربه ش رو داری به کسی پیشنهاد می کنی روی صندلی بشینه اگه آره کیه اگه نه چرا؟
3.امروز روزه بودی؟
4. امشب بزرگترین آرزوت چیه؟اگه می تونی بگو!
5.اگه یه روز عاشق بشی واسه رسیدن به عشقت چی کار میکنی؟
6.دوست داری چه گلی هدیه بگیری؟
7.صندلی داغ بقیه رو دنبال میکردی؟اگه آره کی؟اگر نه چرا؟
8.اگه دیگه نخواستی مدیر باشی و اختیار با خودت باشه کیو جانشینت میکنی؟
9.نظرت در مورد امضای من چیه؟
10.سرت رو درد آوردم؟
ممنون عزیزم شاد شاد باشی
1. اوووووه زیاد. منم که فوق العاده گرماییم.
2. آره. اونقدرا هم بد نیست.
3. نه متاسفانه. ساعت 9 یادم اومد.
4. بزرگترین آرزوم......
5. هر کاری میکنم. اینو جدی میگم. برای کسی که دوسش دارم و دوسم داره هرکاری میکنم. و هر کاری میکنم تا بهش برسم.( من کله شقما از این کارا نکن)
6. رز
7. آره. صندلی داغ افسون. نیما. اشکان. بوق بوقا باشی.
8. این سوال رو جواب نمیدم.
9. برو طواف دلی کن که کعبه ی مخفی است. که آن خلیل بنا کرد و این خدا خود ساخت
10. نه خانوم گلم. اصلا.
پیروز و سربلند باشی.

sheida244

عضو جدید
سلام عزيزم:gol:
خوبي؟ اوضاع اينجا چطوره؟ راستي ببخشيد من اين چند وقت نرسيدم سر بزنم.
من خيلي سئوال ندارم ازت بپرسم ولي خوب سعي مي‌كنم يه چند تايي بپرسم
ولي خوب مي‌خوام برخلاف بقيه راجع به مذهب نپرسم يه نگاي كلي كه كردم همه‌ي سوالها حول و حوش اين مسئله بود:surprised:
يه كم مي‌خوام با اجازت اينجا رو از اين جو بيارم بيرون:)
1- رانندگي دوست داري؟ گواهينامه داري؟
2- فلق ازدواج كردن سخته؟
3- عروسي من مي‌ياي؟
4- فكر مي‌كني من شيطونم يا آروم؟
5- دوست داري توي يه جاي شلوغ زندگي كني يا آروم؟
6- به انگليسي چقدر مسلطي؟
7- چرا من از عربي خوشم نمي‌ياد؟
8- اگه بخواي ازدواج كني حتماً برات مهم هست كه همه‌ي مراسماش برگذار بشه؟
9- نظرت راجع به مهريه؟
10-نظرت رو راجع به من مي‌گي؟
ببخشيدا ديدم جو خيلي مذهبيه گفتم از اين حال و هوا بيارمش بيرون يه كم متنوع بپرسم
سعي مي‌كنم بازم بيام;)

1) بلیط واسه کجا ؟ شما مگه رفتین خونه ؟
2) الان کجا تشریف دارین ؟

phalagh

مدیر بازنشسته
سلام مجدد ، خدا قوت...

باز هم تکرار می کنم فقط یک مقدمه بود همین! حالا بخاطر فرمایش مدیر محترم :) یکی دوتاش رو باز می کنم و خیلی ممنون به خاطر جوابهایی که دادید .

8 . چطور میشه فهمید داریم راه رو درست می ریم؟ (یک بزرگی می گفت جلوی نفست وایستا بخودت دروغ نگو این راهه! خب این رو اون بزرگ می گفت شما نظرتون چیه؟)

9.چطور میشه نگاه کرد و دید همونی که باید دید رو ؟(قضیه موسی(ع) و خضر (ع))

10. طرحی دارید که بخواید روش کار کنید ، پژوهش و تحقیق کنید عمر صرف کنید و فکر می کنید این طرح بکر و دست نخوردست؟ این آرزوتون نیست که یک تاثیری مثل دکتر حسابی در علم داشته باشید؟

11. راجع به اون چیزی که تو دانشگاه یاد گرفتید چه نظری دارید ؟ می تونید بگید عمرتون رو در بهترین راه صرف کردید؟

12. توی جواب به سوال چهارم من گفتیدهمه قانونها اثبات شده نيستند .یا تو سوال ششمم گفتید اگه بخوام تخفيف بدم ميتونم بگم اگه كسي تونست به تمام تجربياتي كهديگران داشتن واقف بشه ميتونه بگه عقلم ميرسه...
عرضم این هست که من منظورم همون قانون های اثبات شده است که اکثراً قبول داریم علم و عقل و ... همه پذیرفتن .
یا در مورد سوال 6 ام عرض کردم نسبی! اینطور که هیچ مطلقی غیر از ایزد در عالم نداریم! اگه میشه با این شکل جدید سوالهام ادامه بدین ممنون:redface:

13. در جایی گفتید اخلاقخوب ،صداقت ، ایمان ،دودی نباشه، استطاعت مالی درحد گذران یه زندگی آبرومندمیشه یک مقدار بیشتر این موارد رو توضیح بدید به خصوص استطاعت مالی در حد گذران یه زندگی آبرومند؟ و اگر شرایط روز جامعه ما رو در نظر بگیریم شما چه در آمد ماهیانه ای از خواستگارتون انتظار دارید ؟یا مثلاً چه نوع خونه ای ؟ منظورم شخصی یا اجاره ایه.

14. البته با عرض معذرت اگه شعار نمی دین اگه پاش بیافته حاضرین برای چی جون بدید؟

امشب شب آرزوهاست برای همه آرزوی عاقبت بخیری می کنم از جمله *شما* چون استادی می گفتن بهترین دعا همینه!

موفق باشید.:smile:
8. هر وقت دیدید یه چیزی تو وجودتون مور مورد میکنه که ازارتون میده. هروقت در مقابل کاری که دادید عذاب وجدان گرفتید بدونید که کارتون درست نبوده. چون داشتید در جهت مخالف فطرتتون حرکت میکردید اذیت میشدید.
9.
10. نه فعلا طرحی ندارم. اما همیشه آرزوم بود که یک تاثیر مثبت و ماندگار داشته باشم.
11. نه عمرم تلف نشد. شاید تا حدودی خودم کم کاری کردم. و بتونم از اون نظر بگم عمرم تلف شد. اما در مورد چیزایی که یاد گرفتم( چه درسی و علمی و چه موارد جانبی) و بااشخاصی که برخورد داشتم و افرادی که شناختم بسیار برام مفید بود.
12. بازم همون جمله رو تکرار میکنم : اگه كسي تونست به تمام تجربياتي كهديگران داشتن واقف بشه ميتونه بگه عقلم ميرسه
13. اخلاق خوب : خوش برخورد. مهربان. عصبی نباشه یا خیلی نادر عصبانی بشه.
صداقت : تو زندگی دو نفر نباید چیزی رو از هم پنهون کنن. باید با هم صادق و روراست باشن. تو اکثر داستانها و یا سرگذشتهایی که خوندم تمام مشکلات از جایی شروع شده که یکی از طررفین یک موضوع کوچیک رو از هم پنهون کردن . البته صداقت توی جلسه خواستگاری اهمیت بیشتری داره. چون عدم صداقت در حقیقت یعنی خیانت. و البته با طرح سوالات زیرکانه میشه به خوبی به این امر واقف شد.
دودی نباشه هم که دیگه معلومه. خدا رو شکر تو اطرافیانم و فامیلامون تا اونجایی که میدونم
اصلا ادم دودی نبوده. اینه که تحمل دود رو ندارم.یه چیزی رو هم بگم. خوب خیلی وقتا ادم با افرادی برخورد میکنه که براش قابل احترامن. و ازشون خوشش میاد( صرفا به عنوان یه انسان) حالا کافیه که من سیگار دست این آدم قابل احترام ببینم از اون اوج یه دفعه برام سقوط میکنه به قهر زمین.(میخوام بگم که تا چه حد از سیگار و کلا هر نوع دود بدم میاد)
ایمان : آدمی خدا دوست. خدا ترس. و خدا پرست باشه. رضایت خدا براش مهم باشه. نماز فوق العاده برام مهمه.
استطاعت مالی: والا من زیاد دستم تو خرج نیست. یعنی زیاد نمیدونم چی به چیه. ولی تا اونجایی که میدونم فکر کنم طرف ما با حقوق ماهیانه 500 تومان میشه یه زندگی خوب داشت. در مورد خونه هم خوب طبیعتا هیچ کس انتظار نداره یه جوون اول زندگیش همه چیز داشته باشه. خوب ادم از اجاره شروع میکنه. انشاءالله خدا خودش میرسونه.(از تو حرکت از خدا برکت
14. عشقم چ
منم تمام خوبیهای دنیا و آخرت رو برای همه آرزومندم.

mohammad_che_eng

عضو جدید
سلام....

1-نظرت در مورد ميم شيمي؟؟؟
2-يادم رفت...خوبي؟؟؟؟؟؟؟؟:redface:
3-سلام سلامتي مياره؟؟؟؟:razz:
4-نمازت قضا ميشه؟؟؟؟
5-اگه ميشه بيشتر كدوم نوبت؟؟؟
6-از ماههاي سال كدومو بيشتر دوست داري؟؟؟

phalagh

مدیر بازنشسته
سلام عزيزم:gol:
خوبي؟ اوضاع اينجا چطوره؟ راستي ببخشيد من اين چند وقت نرسيدم سر بزنم.
من خيلي سئوال ندارم ازت بپرسم ولي خوب سعي مي‌كنم يه چند تايي بپرسم
ولي خوب مي‌خوام برخلاف بقيه راجع به مذهب نپرسم يه نگاي كلي كه كردم همه‌ي سوالها حول و حوش اين مسئله بود:surprised:
يه كم مي‌خوام با اجازت اينجا رو از اين جو بيارم بيرون:)
1- رانندگي دوست داري؟ گواهينامه داري؟
2- فلق ازدواج كردن سخته؟
3- عروسي من مي‌ياي؟
4- فكر مي‌كني من شيطونم يا آروم؟
5- دوست داري توي يه جاي شلوغ زندگي كني يا آروم؟
6- به انگليسي چقدر مسلطي؟
7- چرا من از عربي خوشم نمي‌ياد؟
8- اگه بخواي ازدواج كني حتماً برات مهم هست كه همه‌ي مراسماش برگذار بشه؟
9- نظرت راجع به مهريه؟
10-نظرت رو راجع به من مي‌گي؟
ببخشيدا ديدم جو خيلي مذهبيه گفتم از اين حال و هوا بيارمش بيرون يه كم متنوع بپرسم
سعي مي‌كنم بازم بيام;)
سلام گلم. دیر نشده. ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازست.
1. آره. اولین برنامم بعد از کنکور ارشد انشاءالله گرفتن گواهینامست.
2. نمیدونم. از چه نظر؟؟ باید از اونایی که تجربه دارن بپرسی. از آسمان یا از مهرداد بپرس
3. دعوتم کنی و مامانم هم اجازه بده آره. کیه؟؟
4. آروم همراه با کمی شیطنت
5. آروم
6. درحدی که بتونم فیلم ببینم. یه متن رو بخونم و بفهمم و تمام مقاله هایی که لازمم میشه خودم ترجمه کنم.
7. چون منم متنفرم.
8. همش نه. اما عروسی حتما.
9. باید در حد وسع طرف مقابل باشه.
10. خوب. مودب. اهل مطالعه.
وای خدا خیرت بده. از نفس افتادم.

phalagh

مدیر بازنشسته
1) بلیط واسه کجا ؟ شما مگه رفتین خونه ؟
2) الان کجا تشریف دارین ؟
1. بلیط قطار. اراک به اهواز. بعدش از اهواز میرم برازجون. نه خونه نیستم. درست 3ماه و چهار روزه که خونه نیستم
2. اراکم. امروز امتحان hysys داشتم. اینه که تا حالا موندم.

phalagh

مدیر بازنشسته
سلام....

1-نظرت در مورد ميم شيمي؟؟؟
2-يادم رفت...خوبي؟؟؟؟؟؟؟؟:redface:
3-سلام سلامتي مياره؟؟؟؟:razz:
4-نمازت قضا ميشه؟؟؟؟
5-اگه ميشه بيشتر كدوم نوبت؟؟؟
6-از ماههاي سال كدومو بيشتر دوست داري؟؟؟
1. عالیه. متنوع و زیبا.
2. خوبم. شما خوبید.
3. آره . قطعا
4. گاهی اوقات.
5. حدود دو ماه پیش برا دو هفته نماز صبحم بیشتر قضا میشد. یعنی همون نمازی که بیشتر از بقیه دوست دارم. اما خدا را شکر رفع شد.
6. مهر

sheida244

عضو جدید
2. نمیدونم. از چه نظر؟؟ باید از اونایی که تجربه دارن بپرسی. از آسمان یا از مهرداد بپرس
3. دعوتم کنی و مامانم هم اجازه بده آره. کیه؟؟
.

2-كلي پرسيدم مي‌خواستم ببينم واسه تو سخته؟ از همه نظر
3- اينجا صندلي داغ شماس نه من خانومي!!;)

phalagh

مدیر بازنشسته
2-كلي پرسيدم مي‌خواستم ببينم واسه تو سخته؟ از همه نظر
3- اينجا صندلي داغ شماس نه من خانومي!!;)
1. خوب طبیعتا یه سختیها و ترسایی داره. اما فکر نکنم اونقدر زیاد باشه.
2. ببخشید. دیگه تکرار نمیشه.:cry:

phalagh

مدیر بازنشسته
راستی چطوری حرف کیزنی؟لهجه برازجونی داری ؟
بستگی داره. اگه طرفم لهجه داشته باشه سریع لهجه میگیرم. در غیراینصورت نمیتونم. گاهی وقتا بچه ها بهم میگن با لهجه حرف بزن هر کاری میکنم نمیتونم اصلا انگار یادم میره.
ولی پامو که میزارم تو برازجون لهجه دارم.

دلارام

عضو جدید
:gol:سلام فلق جون :gol:

سوال ندارم ولی حیفم اومد که چیزی نگم خواستم بگم با این چیزایی که ازتون خوندم به نظرم دختر گلی اومدین . تبریک میگم به پدر و مادرتون واسه تربیت همچین خانمی.

:gol:این شا الله همیشه موفق باشی

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
به کدوم شهرهای ایران علاقه داری ؟
به ترتیب بگو
به شاهرودم علاقه داری؟تا حالا رفتی؟اگه علاقه داری یا نه"به چه دلیل ؟
به شهر من چی ؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.