سینوهه - کتابی که حداقل یه بار در عمرت باید بخونیش

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمی دونم کتاب سینوهه پزشک مخصوص فرعون رو تا حالا خوندید یا نه
من خودم از دیشب برای بار چهارم شروع کردم به خوندنش وجالبش هم اینکه برعکس خیلی از کتابایی که بعد یه بار خوندن ارزش و جذابیت خود را از دست میدهد این کتاب با هر بار خوندنش عمیق تر و دقیق تر به کُنه مطالبش پی می بری و می برم
تاریخ دقیق نگارش این کتاب مستند و تاریخی رو نمی دونم اما فکر کنم یه 3هزار سالی از ما دورتر باشه اما با کمال تعجب موقع خوندنش احساس می کنی سینوهه همین الان کنارت نشسته و داره مستقیما برات تاریخ رو روایت می کنه
از حماقت بشر می گه از خرافات و اعتقادات بی پایه ادیان زمان فرعون می گه
از فرعونی که خود را خدای مصر می دونه و صاحب اختیار همه کائنات
از ظلمهای بی شماری که در حق دانایان روزگار میشه
از فساد رایج در بین مردان و زنان میگه
از خانه فساد طبس
از خدعه و نیرنگ حاکمان میگه
از فساد داخل دربار فرعون می گه
اینکه کاهنان چگونه قدرت و ثروت عظیم خود را مدیون جهل توده ها هستند
از خدای ظالم آمون می گه و از خدای نادیدنی آتون
از فساد و خیانت زنان درباری میگه
از آداب و روسم کشور کرت میگه اینکه چطور آب لوله کشی در داخل خانه های خود داشتند
از رمز و رازهای پزشکی می گه
از عشقش و از معشوقه هایی که برای خود گرفته میگه
از زنی که به خاطر رسیدن بهش و لمس کله طاس او چه ظلمها در حق پدر مادر خود کرد و خود را آواره کشورهای بیگانه کرد از آداب و رسوم ملل مختلف می گه
از برده داری از مراسم های عجیب و غریب ملل می گه
از همه چی
از همه چی که فکر کنی برات می گه و چه ساده و صمیمی بهت یادآوری می کنه
اینکه چطور آروم آروم تو گوشت نجوا می کنه که
هی انسان قرن بیست و یکمی خیال نکن خیلی از زمانه من برتر و پیشرفته تر هستی تو هم اسیر حماقت خود و حاکمان جبار روزگار خود هستی و.............
بهتر نیس برا یه بارم که شده این کتاب رو امتحان کنی ؟............هان؟:)

pmehdiq

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودم از دیشب برای بار چهارم شروع کردم به خوندنش وجالبش هم اینکه برعکس خیلی از کتابایی که بعد یه بار خوندن ارزش و جذابیت خود را از دست میدهد این کتاب با هر بار خوندنش عمیق تر و دقیق تر به کُنه مطالبش پی می بری و می برم
تاریخ دقیق نگارش این کتاب مستند و تاریخی رو نمی دونم اما فکر کنم یه 3هزار سالی از ما دورتر باشه اما با کمال تعجب موقع خوندنش احساس می کنی سینوهه همین الان کنارت نشسته و داره مستقیما برات تاریخ رو روایت می کنه
از خانه فساد طبس
از زنی که به خاطر رسیدن بهش و لمس کله طاس او چه ظلمها در حق پدر مادر خود کرد و خود را آواره کشورهای بیگانه کرد از آداب و رسوم ملل مختلف می گه
از همه چی
هی انسان قرن بیست و یکمی خیال نکن خیلی از زمانه من برتر و پیشرفته تر هستی تو هم اسیر حماقت خود و حاکمان جبار روزگار خود هستی و.............

منم برخی از بخش هاشو خوندم . اگه میشه لینک دانلود کل کتابش رو بگذارید .تا دعاتون کنم:smile:

...pianist

عضو جدید
کاربر ممتاز
اي كلك صفحه چندمي؟؟ من دارم هرشب ميخونمش! خيلي باحاله. از سبك نوشتار جناب سينوهه خيلي خوشم اومد!! :)

...pianist

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره خيلي تند ميخوني! :surprised: من چند روزه شروع كردم الان صفحه 355 هستم

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
هی یادش بخیر موقعه که خو ندیمش اصلا به این چیزا فک نمی کردیم ...بچگی هم عالمی داره ..همش دلم به حال اون دختر سوخت که کاعنان چه بلایی سرش اوردن ..البته کتابش صحنه هم داره..قابل توجه زیر هجده

Dehaty

عضو جدید
من این کتاب چاپ سال 63 رو با هزار زحمت و با یه قیمت خیلی بالایی تهیه کردم
با نظر خانم سارا خیلی موافقم
بهتره در آرامش بخونید
در ضمن توصیه میکنم حتما خاجه تاجدار و همچنین کتاب خیلی دل انگیز غزالی در بغداد رو هم همینطور
من خودم عاشق کتاب هستم و اکثر کتاب هام به جز علمی چاپ های اول یا دوم هست
اگر میتونید این نسخه ها رو تهیه کنید

baha i-e

عضو جدید
من این کتاب رو پارسال خوندم و یه کلیت بیشتر ازش یادم نیست ولی اونجایی که او زنه رو که فکر کنم اسمش "نفر نفر نفر" بود و تمام دارو ندار سینوهه وحتی قبر بابا ننش رو ازش گرفته بود رو سپرد دست اون گور کن ها که تا اون موقع آدم زنده به طورشون نخورده بود رو خیلی باهاش حال کردم و حسابی دلم خنک شد
راستی پارسال اخبار گفت دانشمند ها فهمیدن که اروپایی ها قبلاً آدم خوار بودن
اگه اشتباه نکنم یه کنیز خوشکلی هم داشت که تو کتاب گفته شده بود از سرزمین آدم خوارها آوردنش

waffen

اخراجی موقت
از خانه فساد طبس
از همه چی

کتاب فوق العاده ای هست. من خودم حقیقتش از کتاب های تاریخی قبل از جنگ جهانی دوم خوشم نمیاد. شاید به نظر احمقانه باشه. ولی به نظرم مسائلی که در اون زمان اتفاق میافتاده چون خیلی قدیمی هستند و ساختار مدرن امروزی رو ندارند به غیر از درس گرفتن و پند گرفتن از گذشتگان دیگه کارائی در زندگی امروزه ندارند .
این کتاب رو مادرم به زور من رو مجبور کرد بخونم و من خودم عاشقش شدم و دو بار پشت سر هم خوندم و واقعا ازش لذت بردم. البته نسخه ی من مال سالهای قبل از انقلاب هست و من نمیدونم در نسخه های امروزی چه بلایی به سرش آوردند.
من خودم دوست ندارم کتاب ها رو چند بار بخونم ولی یکی دو کتابی وجود داره که ارزش چند بار خوندن رو دارند و این کتاب مطمئنا یکی از همون هاست.
از همه ی دوستانی که این کتاب رو نخوندند دعوت میکنم حتما برند بخرند و مطالعه بکنند.

دست سارا خانوم هم درد نکنه.:gol:

آخرین ویرایش:

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خیلی وقت پیش خوندمش.
کلا اهل کتاب خوندن نیستم.و خیلی کم کتاب میخونم و کتاب های کمی هست که من را وادار میکنه که بخونمشون.
ولی سینوهه بهترین کتاب عمرم بود.
راستی رمانی در سبک همین سینوهه نمیشناسید؟

چرا یه کتاب دیگه هم درست تو سبک همین سینوهه هس به اسم کنیز ملکه مصر
متاسفانه اونو من یه بار خوندم
این کتاب رو کنیز ملکه کلوپاترا نوشته
در مورد سیاستها -فسادها و جنایتهای این ملکه که یه ماکیاولی به تمام معنی هس داره حرف میزنه این ملکه که در زمان خودش یکی از زیباترین و باهوش ترین زنان بود برا پیش برد اهداف خودش حتی با ژولیوس سزار معروف رابطه های آنچنانی داشته و.........
یه کتاب دیگه هم هست به اسم جعفر برمکی
این کتاب هم در مورد جعفر برمکی ایرانی هس که مشاور نزدیک هارون الرشید بوده و جعفر برا اینکه در مجالس هارون الرشید با خواهر هارون یه جا بود هارون خواهرشو به شرطی به عقد جعفر برمکی ایرانی در میاره که این دو فقط رابطه خواهر برادری داشته باشند وعلتش هم این بود که عربا اون زمان ایرانی ها رو نژاد پست می دونستن و هرگز نمی خواستن خونشون با اونا قاطی بشه اما بعدا به تدریج بین خواهر هارون و جعفر برمکی رابطه عاشقانه ای به وجود میاد و........
کلا داره تو کتاب اوضاع بغداد اون زمان رو توصیف میکنه نوع نگرش عربها به ایرانی ها

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
واقعا شاهکاره!من کتابش رو وقتی 12 سالم بود خریدم....بس که سر تو کتاب داستان داشتم....

Dehaty

عضو جدید
البته کتابهای زیادی هست که به وقایع و اتفاقات دوران ها میپردازه که نمیشه به شادگی از کنار اونها گذشت
من نطرم بر اینه که همیشه چاپ های اولیه دارای سانسور های کمتری هست و همیشه خوندن اونها رو توصیه میکنم .
کتابهای این عصر هم بعضی ها شون به نوبه خودشون جالب توجه هستند
که از این دست میتونم به شاهکار تذکره و راپرتهای یومیه اشاره کنم که به حوادث شخصیتها و فیلم های سالهای قبل میپردازه که در این مورد نباید بیشتر حرفی زد چون خطر داره
این کتاب متاسفانه در سایتهایی هست که *****ن و همچنین برای فهم ای کتاب نیاز هست فیلمساز ها و فیلمهای اون سالها رو دیده و شناخته باشین ...
;););););););););););)
چرا یه کتاب دیگه هم درست تو سبک همین سینوهه هس به اسم کنیز ملکه مصر
متاسفانه اونو من یه بار خوندم
این کتاب رو کنیز ملکه کلوپاترا نوشته
در مورد سیاستها -فسادها و جنایتهای این ملکه که یه ماکیاولی به تمام معنی هس داره حرف میزنه این ملکه که در زمان خودش یکی از زیباترین و باهوش ترین زنان بود برا پیش برد اهداف خودش حتی با ژولیوس سزار معروف رابطه های آنچنانی داشته و.........
یه کتاب دیگه هم هست به اسم جعفر برمکی
این کتاب هم در مورد جعفر برمکی ایرانی هس که مشاور نزدیک هارون الرشید بوده و جعفر برا اینکه در مجالس هارون الرشید با خواهر هارون یه جا بود هارون خواهرشو به شرطی به عقد جعفر برمکی ایرانی در میاره که این دو فقط رابطه خواهر برادری داشته باشند وعلتش هم این بود که عربا اون زمان ایرانی ها رو نژاد پست می دونستن و هرگز نمی خواستن خونشون با اونا قاطی بشه اما بعدا به تدریج بین خواهر هارون و جعفر برمکی رابطه عاشقانه ای به وجود میاد و........
کلا داره تو کتاب اوضاع بغداد اون زمان رو توصیف میکنه نوع نگرش عربها به ایرانی ها

Judass

عضو جدید
هووم.. سینوهه .. منم خیلی باهاش حال میکردم اما الان زیاد ازش یادم نمیاد :huh:

raha 001

عضو جدید
منم خوندمش خیلی آموزنده هستش .. :smile:

مخصوصا مقدمه ای که خود سینوهه برای کتابش نوشته دید آدمو به مسائل جالبی باز میکنه..مرسی عزیزم;)

aries

عضو جدید
منم کاملا موافقم.........من هم سینوهه خوندم هم کنیز ملکه مصر هر جفتش عالی هست ......من که خیلی چیزا یاد گرفتم

t.salehi

عضو جدید
کاربر ممتاز
من هم این کتاب رو خوندم، همین طور کنیز ملکه مصر رو
سال ها پیش، هر کدوم رو حداقل دوباری خوندم
واقعا گیرا و فوق العاده هستند.

یکی از قسمت هاییش رو که خیلی دوست داشتم. اون قسمتیه که دوست سینوهه بهش میگه با توجه به وضع جامعه تا آخر الزمان چیزی نمونده!!!!!!!!!!!!!!

یک زمانی رمان تاریخی خیلی میخوندم، تقریبا هرچی اقای ذبیخ الله منصوری ترجمه کردند و بعد از نویسنده ها و مترجمین دیگر.

خیلی از کتابها چاپ های اولیشون بهترند.
ولی بعضی ها با ترجمه جدید
..... کاملا متفاوت و بهتر شدند;)

t.salehi

عضو جدید
کاربر ممتاز
از دیگر نوشته ای میکاو التاری ( نویسنده سینوهه):

- مردی بالای صلیب ( البته این کتاب با اسم مارکوی رومی از مترجم دیگری هم در بازار موجود است): این کتاب به اتفاقات پس از به صلیب کشیدن حضرت مسیح پرداخته است.

- مینوتوس مشاور نرون: این کتاب هم عالیه
دوران نرون امپراطور خونخوار روم، اوج ظلم و ستم بر مردم به خصوص مسیحیان ( وقایع داستان در امتداد کتاب قبلیست)

- و سقوط رم ( در واقع سقوط امپراطوری پاپ هاست نه روم قدیم)

t.salehi

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک پیشنهاد هم برای دوست عزیزی که دنبال کتاب تو همین حال و هوای سینوهه بودند.

فرزند نیل نوشته هاواد فاست و ترجمه ذبیخ الله منصوری
داستان درباره زندگی حضرت موسی است
البته بک قسمت هاییش ممکنه با اموزه های دینی ما متفاوت باشه ولی زیباست
وقایع داستان در حدود 500 سال پس از سینوهه در مصر باستان اتفاق افتاده است.

از همین نویسنده و مترجم کتاب اسپارتاکوس هم کتاب خوب و جذابیست.

رز سیاه

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره من فقط 20 صفحه اولش رو خوندم
ولی تصمیم دارم بقیش رو هم بخونم
اما بد اموزی زیاد داره هاااااااااااااااااااااا
این جور کتابای تاریخی رو 1000 بار هم بخونی بازم تازگی دارن
مثلا پانته آ هم اینجوریه