سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

MaSoUd-5

عضو جدید
با سلام
کسی میدونه برنامه ای وجود داره که بتونه چند تا برنامه رو با هم با یه کلیک روی کامپیوتر نصب کنه؟؟
چرا کول دیسک رو نمیتونم با فرمت NTFS فرمت کنم؟؟؟؟(فقط فرمت FAT , FAT32 رو داره؟؟)

یه سوال فنی یه فلش بالای 4 گیگ بزار ببین باز فقط FAT و FAT32 داره

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
اطلاع کاملی ندارم ولی فکر کنم به خاطر تقسیم بندی بیت ها و اینجور چیزاش باشه

آخه فلش که مثل هارد سیلندر و این چیزا نداره

باید ببینیم استاد سیستم 32 چی میگه :D

با سلام
دوست عزیز خیلی شرمنده کردی ، با استاد بودن خیلی فاصله دارم
1- در مورد نصب چند نرم افزار با یک کلیک :
در این مورد دیدم نرم افزارهایی مثل 3DsMAX و یا Premiere همراه نصب خودشون یک سری نرم افزارهای پیش نیاز دارند که با نصب نرم افزارهای اصلی اونا هم نصب می شن .
فکر کنم در موقع Set Up کردن اطلاعات چنین کارهایی بشه می تونید با نرم افزار IExpress خود ویندوز این امتحان رو بکنید که میشه یا نه . سعی کنید نرم افزارهای جانبی شما نیاز به شماره سریال نداشته باشند .
2- در مورد فرمت کردن فلش تحت NTFS :
تا حالا چنین فکری نکرده بودم . ولی :
تا اونجایی که من اطلاعات دارم اینه که برای فرمت FAT حداکثر اندازه درایو می تونه تا 30 گیگابایت باشه ولی برای NTFS تا سقف 256 ترابایت در نظر گرفته شده .
ضمنا فکر کنم اگر شما فرمت درایو فلش خودتونو در هنگام نصب ویندوز انجام بدید امکان انجام فرمت NTFS وجود داشته باشه . تا حالا امتحان نکردم ولی احتمالا جواب می ده . منظورم اینه که فلش رو به عنوان درایو نصب ویندوز انتخاب کنید .
در مورد نحوه نوشتن و خواندن اطلاعات از روی فلش یا رم باید بگم که :
فلش و رم مانند هارد ، دیسک گردان ندارند و به ترتیب از ابتدا شروع به ذخیره سازی اطلاعات می کنند .
هر دو به صورت مغناطیسی نسبت به ذخیره سازی اطلاعات انجام می دهند . با این تفاوت که محل ذخیره سازی اطلاعات هارد تصادفی بوده و هر لحظه ای که دستور به هد داده شود در همان نقطه شروع به نوشتن می کند و با آدرسی دهی دسته بندی می کند که جای بحث جداگانه ای دارد . ولی در رم و فلش به ترتیب ابتدا از اولین سکتور خالی ((یعنی در جدول Partition Table به عنوان سکتور خالی نمایش داده شود)) شروع به ذخیره اطلاعات می کند . و با پاک کردن اطلاعات از روی فلش جای آنها خالی می شود و با اولین ذخیره سازی دوباره به طور 100% Over Write می شود و قابل بازیابی کامل نیست .
امیدوارم منظورم رو به طور کامل رسونده باشم .
با تشکر - سیستم 32

mehraban_mm

عضو جدید
با سلام خدمت همه ي دوستان.
من آنتي ويروس mcafee ver.8.7i رو روي كامپيوترم نصب كردم ولي هر كار مي كنم نمي تونم آپ ديتش كنم قسمت update now كلا" غير فعاله خواهش مي كنم يكي بهم بگه چجوري آپ ديتش كنم؟

masoude

عضو جدید
با سلام

يه مشكلي براي كامپيوترم پيش امده كه اميدوارم كمكم كنيد .
چند وقته كه مواقعي كه داخل يه فايل هستم مثلاً دارم عكس نگاه ميكنم يا تو فتوشابم و يا تو فلش هستم وقتي كه خارج ميشم يهو كامپيوترم در صفحه ديسكتاپ هنگ ميكونه و آيكونهاي اون هم شكل خودشو نمي گيره و تقريباً 10 دقيقه طول ميكشه تا از اين حالت خارج بشه .
ممنون ميشم كمكم كنيد تا علت رو پيدا كنم

mona 23

عضو جدید
سلام
من نمیدونم چرا یاهو مسنجرم بعد از یه مدت از کار میوفته؟؟
هر ورژنی که نصب کردم همینطور شده؟؟؟

fifa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
من دو تاويندوز رو سيستمم داشتم يكي درايو c يكي درايو d.درايو d رو فرمت كردم و يه ويندوز ديگه روي درايو c ريختم حال وقتي كامپيوتر رو روشن ميكنم اسم ويندوز جديد و ويندوز قبلي كه روي درايو d بود مياد چيكار كنم تا اسم ويندوز حذف شده پاك بشه؟

اتیش

عضو جدید
با سلام
دوست عزیز
پیشنهاد می کنم یه بار این کاری که می گم رو انجام بدید .
سیستم عامل لینوکس (نسخه توزیع Ubuntu) تهیه کنید و بدون نصب لود کنید .
اطلاعات درایوی که فرمت نمی شه رو از روی اون سیستم عامل پاک کنید .
اگر پاک نشدند و Error داد روی هر کدوم راست کلیک کنید و گزینه Properties رو انتخاب کنید .
روی تب Premision کلیک کنید و اطلاعات داده شده در این تب رو به حالت Read and Write قرار بدید و همچنین از حالت System File خارج کن و به حالت دیگه ای دربیارید .
بعد از اون OK کنید و از اون قسمت خارج شده و اطلاعات رو پاک کنید . بعد از اینکه تمامی اطلاعات رو پاک کردید سی دی ویندوز رو توی درایو قرار بدید و اون درایو رو فرمت و ویندوز بزنید .
انشاءالله درست میشه .
با تشکر - سیستم 32

mer30

اتیش

عضو جدید
با سلام،
می تونید از Acronis OS selector استفاده کنید که در لینک زیر برای دانلود پیداش می کنین.
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...-(همراه-با-لینک-دریافت)?p=2710962#post2710962
توضیحاتش راهنماییتون می کنه.
من معمولاً این جور مواقع از این استفاده می کنم و درایو هارو پاک و دوباره پارتیشن بندی می کنم.
کار باهاش خیلی سادس. امیدوارم به درد بخور باشه!

mer30

reza00000098

عضو جدید
سلام.میخواستم بدونم بعد از اینکه هاست ودامین برای وب سایتم خریدم چطور مطالبی را که با نرم افزار طراحی وب ساختم در اینترنت به اشتراک بگذارم.

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار
سلام من تروجان میخوام که با اون بتونم آیدی ایمیل کسی رو بدست بیارم کسی میتونه بهم کمک کنه؟
اون Key Loger هست

جاشم اینجا نیست! اما اگه خواستی به ایمیلم پیام بده تا طرز کارشو عملی برات بگم!

Sarp

مدیر بازنشسته
با سلام خدمت همه ي دوستان.
من آنتي ويروس mcafee ver.8.7i رو روي كامپيوترم نصب كردم ولي هر كار مي كنم نمي تونم آپ ديتش كنم قسمت update now كلا" غير فعاله خواهش مي كنم يكي بهم بگه چجوري آپ ديتش كنم؟
خوب حتما لایسنس نداره دیگه
یا یه لایسنس پیدا کن واسش و یا یه کرک
سلام
من نمیدونم چرا یاهو مسنجرم بعد از یه مدت از کار میوفته؟؟
هر ورژنی که نصب کردم همینطور شده؟؟؟
تو همه ویندوزهات یا فقط رو اینی که داری ؟!!
سلام
من دو تاويندوز رو سيستمم داشتم يكي درايو c يكي درايو d.درايو d رو فرمت كردم و يه ويندوز ديگه روي درايو c ريختم حال وقتي كامپيوتر رو روشن ميكنم اسم ويندوز جديد و ويندوز قبلي كه روي درايو d بود مياد چيكار كنم تا اسم ويندوز حذف شده پاك بشه؟
برو به properties مای کامپیووترت
رئ تب advanced کلیک کن
سه تا settings هست اونجا . برو به سومیش
تو پنجره جدید یه دکمه edit میبینی که با کلیک کردن رو اون یه نت پد باز میشه !
میتونی از اینجا صفحه بوت رو ادیت کنی !
فقط خرابکاریش گردن خودت :D
سلام من تروجان میخوام که با اون بتونم آیدی ایمیل کسی رو بدست بیارم کسی میتونه بهم کمک کنه؟
نه کسی نمیتونه پسرم:smile:
سلام.میخواستم بدونم بعد از اینکه هاست ودامین برای وب سایتم خریدم چطور مطالبی را که با نرم افزار طراحی وب ساختم در اینترنت به اشتراک بگذارم.
با نرم افزار ، مطلب طراحی کردی ؟ :surprised:

mona 23

عضو جدید
خوب حتما لایسنس نداره دیگه
یا یه لایسنس پیدا کن واسش و یا یه کرک

تو همه ویندوزهات یا فقط رو اینی که داری ؟!!

برو به properties مای کامپیووترت
رئ تب advanced کلیک کن
سه تا settings هست اونجا . برو به سومیش
تو پنجره جدید یه دکمه edit میبینی که با کلیک کردن رو اون یه نت پد باز میشه !
میتونی از اینجا صفحه بوت رو ادیت کنی !
فقط خرابکاریش گردن خودت :D

نه کسی نمیتونه پسرم:smile:

با نرم افزار ، مطلب طراحی کردی ؟ :surprised:
سلام اقا بابک
من فقط ویندوز 7 دارم
دلیل اینکه مسنجرم اینجوری میشه رو نمیدونم
دفعه ی قبل که اینجوری شد ورژن 10 رو نصب کردم کار کرد

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار
سلام اقا بابک
من فقط ویندوز 7 دارم
دلیل اینکه مسنجرم اینجوری میشه رو نمیدونم
دفعه ی قبل که اینجوری شد ورژن 10 رو نصب کردم کار کرد
منظورتون از غیر فعال شدن چیه؟
ارور میده
ای دی باز نمیکنه
اصلا" خودش باز نمیشه

mimili

عضو جدید
device

device

سلام من وقتی میخوام وارد قسمت add hardwar از قسمت کنترل پنل بشم این خطا رو میده:

you can install only one device at a time.
another device installation us underway ,when it finished you can try this wizard again

لطفا راهنماییم کنید اگه میشه.مرسی

reza00000098

عضو جدید
سلام.من با نرم افزار طراحی وب یه چیز هایی طراحی کردم چگونه از کنترل پنلم آپلود کنم بعد ار اینکه هاست ودامین خریدم.xp panel

neteng

کاربر فعال
سلام
سلان
اگرویندوزت xp است
تو ران بزن
windows drive name:\boot.ini
که اولی اسم درایو ویندوزته وقتی این رو وارد کردی یه تکست جلوت باز می شه که لیست ویندوز هات هرکدو رو نخواستی پاک کن در ضمن مسوولیتش هم با من

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
فعال یا غیرفعال کردن Autorun

فعال یا غیرفعال کردن Autorun

چطوری میشه ویژگی autorun رو روی کامپیوتر خاموش یا روشن کرد؟؟؟؟؟؟

با سلام،
از این دو تا فایل می تونید استفاده کنید. فقط با دوبار کلیک ویژگی موردنظرتون فعال می شه!

پیوست ها

• autorunno.rar
    306 بایت · بازدیدها: 0
  • enableautorun.rar
    323 بایت · بازدیدها: 0

fifa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
چند روز پيش تو اينترنت بودم(با adsl به اينترنت وصل ميشم)كه گذرم به يه سايت افتاد و اون سايت پيشنهاد دانلود يه ويروس ياب به اسم smart engine رو بهم كرد و منم دانلود كردم ويروس ياب شروع به اسكن كامپيوتر كرد و حدود 30 ويروس پيدا كرد وقتي remove all رو ميزدم يه صفحه اي باز ميشد و ميگفت كه بايد پولي پرداخت كنم و فول ورژن نرم افزار رو بخرم تا بتونه ويروسها رو پاك كنه.بعد از چند دقيقه اين ويروس ياب هشدار داد كه يك نفر با ip شماره فلان به كامپيوتر شما وصل شده و در حال دستكاري داس و رجيستريه.اين پيغام رو كه ديدم از اينترنت بيرون اومدم ويندوز عوض كردم و فايروال رو سيستم نصب كردم.وقتي دوباره به اينترنت متصل شدم فايروال پيغام داد كه ارتباطي بين كامپيوتر شما و كامپيوتر ديگه اي وجود داره آيا جلوشو بگيرم؟منم بله رو زدم.
با اين اوصاف آيا من هك شدم؟و تمام اطلاعات كامپوتر دست طرف افتاده؟
اگه بله چيكار كنم ؟نشانه هاي هك شدن چيه؟
آيا طرف تونسته به داس و رجيستري لطمه وارد كنه؟اگه بله نشانه هاش چيه؟اگه نه چيكار كنم تا ديگه كسي نتونه سوءقصد كنه؟
فايروال ميتونه جلوي هر اتصالي رو بگيره؟
شما ميدونيد از كجا ميتونم فول ورژن نرم افزار smart engine رو دانلود كنم؟
ديگه اگه سوالي بوده نپرسيدم خود شما بگيد راه حلهاش هم بگيد.
از كمكتون واقعا و خيلي متشكرم.:gol:

MaSoUd-5

عضو جدید
سلام
چند روز پيش تو اينترنت بودم(با adsl به اينترنت وصل ميشم)كه گذرم به يه سايت افتاد و اون سايت پيشنهاد دانلود يه ويروس ياب به اسم smart engine رو بهم كرد و منم دانلود كردم ويروس ياب شروع به اسكن كامپيوتر كرد و حدود 30 ويروس پيدا كرد وقتي remove all رو ميزدم يه صفحه اي باز ميشد و ميگفت كه بايد پولي پرداخت كنم و فول ورژن نرم افزار رو بخرم تا بتونه ويروسها رو پاك كنه.بعد از چند دقيقه اين ويروس ياب هشدار داد كه يك نفر با ip شماره فلان به كامپيوتر شما وصل شده و در حال دستكاري داس و رجيستريه.اين پيغام رو كه ديدم از اينترنت بيرون اومدم ويندوز عوض كردم و فايروال رو سيستم نصب كردم.وقتي دوباره به اينترنت متصل شدم فايروال پيغام داد كه ارتباطي بين كامپيوتر شما و كامپيوتر ديگه اي وجود داره آيا جلوشو بگيرم؟منم بله رو زدم.
با اين اوصاف آيا من هك شدم؟و تمام اطلاعات كامپوتر دست طرف افتاده؟
اگه بله چيكار كنم ؟نشانه هاي هك شدن چيه؟
آيا طرف تونسته به داس و رجيستري لطمه وارد كنه؟اگه بله نشانه هاش چيه؟اگه نه چيكار كنم تا ديگه كسي نتونه سوءقصد كنه؟
فايروال ميتونه جلوي هر اتصالي رو بگيره؟
شما ميدونيد از كجا ميتونم فول ورژن نرم افزار smart engine رو دانلود كنم؟
ديگه اگه سوالي بوده نپرسيدم خود شما بگيد راه حلهاش هم بگيد.
از كمكتون واقعا و خيلي متشكرم.:gol:

از آنتی ویروس های ناشناس یا نا معروف استفاده نکنید بعضی هاشون ازین ترفند های استفاده میکنن تا محصولشون رو بفروشند یا اینکه خودشون ویروس تشریف دارند

بعد از نصب و مراحل پاکسازی ویروس از جدیرترین نسخه های آنتی ویروس های شناخته شده استفاده کنید

توجه داشته باشید داشتن فایروال مهم نیست بلکه کانفیگ اونه که مهمه ا که از خیلی از نفوذ ها مراقبت میکندتون
میتونید فایروال رو طوری تنظیم کنید که تمام ارتباط ها رو بهتون گزارش بده تا بتونید از همه چی با خبر باشید

در ضمن اون IP رو که نشون میده ببینید مال کجاست

بازم تاکید دارم یه نرم افزار دیگه نصب کنید مثل کاسپراسکای اینترنت سکیوریتی بعد ببینید موضوع چیه

بالا