سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار
اصلا تو ویندوز فعال نیست چراغ وایرلس هم خاموشه.

فقط موقع نصب درایور ( Dell Wireless WLAN 1397 half MiniCard ) حدود یک ثانیه چراغ وایرلس روشن میشه و خاموش میشه .
یه فیشه که از برد به آنتن وایرلس داخل لپتاپ میخوره

بعضی وقتا شل میشه و وقتی شل بشه کل سیستم وایرلس دچار ناسازگاریمیشه

اگه لپتاپت از دستت افتاده یا از این جور موارد امکانش هست

البته فیشش خیلی سفته ها

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
متاسفانه لپ تاپهايي با ماركهاي acer با ويندوز ايكس پي مشكل دارن و شايد علتش عدم تنظيم صحيح استفاده از منابع اشتراكي شبكه-مودم و بلوتوث باشه.
ولي معمولا با ويندوز 7 اين مشكل حل مي شه سجاد جان
ولي در مورد شما، dell رو تا بحال نديدم مشكلي داشته باشه مگه اينكه صدمه ديده باشه

mr.sajjad

عضو جدید
یه فیشه که از برد به آنتن وایرلس داخل لپتاپ میخوره

بعضی وقتا شل میشه و وقتی شل بشه کل سیستم وایرلس دچار ناسازگاریمیشه

اگه لپتاپت از دستت افتاده یا از این جور موارد امکانش هست

البته فیشش خیلی سفته ها

متاسفانه لپ تاپهايي با ماركهاي acer با ويندوز ايكس پي مشكل دارن و شايد علتش عدم تنظيم صحيح استفاده از منابع اشتراكي شبكه-مودم و بلوتوث باشه.
ولي معمولا با ويندوز 7 اين مشكل حل مي شه سجاد جان
ولي در مورد شما، dell رو تا بحال نديدم مشكلي داشته باشه مگه اينكه صدمه ديده باشه

نه ضربه و صدمه ندیده، فکر کنم از بایوس disable شده

برنامه ای نیست که بشه از طریق اون بایوس و دستکاری کرد؟

masoude

عضو جدید
با سلام و خسته نباشيد به همه دوستان

از زماني كه كامپيوترم رو با آنتي ويروس جديداسكن كردم و چند تا ويروس پيدا كرد و از بين برد در موقع باز كردن درايور هام مشكل ايجاد شده و باز نميشه و فقط ميشه از طريق راست كليك كردن و Exolore رو زدن باز بشه بايد چكارش كنم

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام و خسته نباشيد به همه دوستان

از زماني كه كامپيوترم رو با آنتي ويروس جديداسكن كردم و چند تا ويروس پيدا كرد و از بين برد در موقع باز كردن درايور هام مشكل ايجاد شده و باز نميشه و فقط ميشه از طريق راست كليك كردن و Exolore رو زدن باز بشه بايد چكارش كنم

با سلام برو به این آدرس و پست با عنوان بازسازی تلفات ویروس Autorun رو انجام بده مشکلت حل می شه .
http://www.system32-co.tk
با تشکر - سیستم 32

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
دوست عزیز جناب mr.sajjad
فکر کنم با زدن کلید f2 یا del یا f12 می تونید وارد تنظیمات بایوس بشید . تفاوت ها یشتر بسته به سری لپ تاپ داره . من خودم 1520 دستم نبوده نمی دونم . فکر نکنم تنظیماتی برای روشن کردن وایرلس داشته باشه .
نگاه کنید سوئیچ سخت افزاری برای وایرلس نداره مثل روشن کردن بلوتوث ؟
با تشکر - سیستم 32

ALviin

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام برو به این آدرس و پست با عنوان بازسازی تلفات ویروس Autorun رو انجام بده مشکلت حل می شه .
http://www.system32-co.tk
با تشکر - سیستم 32

سلام من میخوام سیستمم رو updateکنم ولی userو pasword رو نمیدونم از کجا پیدا کنم...؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mr.sajjad

عضو جدید
با سلام
دوست عزیز جناب mr.sajjad
فکر کنم با زدن کلید f2 یا del یا f12 می تونید وارد تنظیمات بایوس بشید . تفاوت ها یشتر بسته به سری لپ تاپ داره . من خودم 1520 دستم نبوده نمی دونم . فکر نکنم تنظیماتی برای روشن کردن وایرلس داشته باشه .
نگاه کنید سوئیچ سخت افزاری برای وایرلس نداره مثل روشن کردن بلوتوث ؟
با تشکر - سیستم 32

سلام

مشکل رفتن به تنظیمات بایوس نیست، نمی تونم وایرلس فعال کنم

چرا سوئیچ سخت افزاری داره که با زدن سوئیچ بلوتوث و وایرلس با هم روشن میشه

که به تازگی فقط بلوتوث روشن میشه، وایرلس روشن نمیشه.

xilizax

عضو جدید
سلام

مشکل رفتن به تنظیمات بایوس نیست، نمی تونم وایرلس فعال کنم

چرا سوئیچ سخت افزاری داره که با زدن سوئیچ بلوتوث و وایرلس با هم روشن میشه

که به تازگی فقط بلوتوث روشن میشه، وایرلس روشن نمیشه.

درود ؛

سجاد جان من مشکل شما رو با تکنسین Dell مطرح کردم.
ایشان معتقد بود اگر درایور به درستی نصب شده باشه و کارت از قسمت بایوس یا نرم افزار خود لپ تاپ Disable نشده باشه، باید مشکل سخت افزاری وجود داشته باشه.
اگر گارانتی هنوز پابرجاست اقدام کن.

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
برادر من یه کم صبور باش
شاید اشتباه شده .
همیشه یه دید مثبت فکر کن .
با تشکر - سیستم 32

Mostafa_

عضو جدید
سلام.
من می خوام یک کارت شبکه بی سیم D-link مدل dwa-547 بخرم که از طریق pci 2.3 به مادربورد وصل میشه ولی روی کامپیوترم فقط pci معمولی دارم. در واقع اصلا نمی دونم این ورژن 2.3 چی هست.
حالا میخوام بدونم روی سیستم من نصب میشه یا نه. کسی از دوستان میتونه منو راهنمایی کنه ؟

Sarp

مدیر بازنشسته
سلام.
من می خوام یک کارت شبکه بی سیم D-link مدل dwa-547 بخرم که از طریق pci 2.3 به مادربورد وصل میشه ولی روی کامپیوترم فقط pci معمولی دارم. در واقع اصلا نمی دونم این ورژن 2.3 چی هست.
حالا میخوام بدونم روی سیستم من نصب میشه یا نه. کسی از دوستان میتونه منو راهنمایی کنه ؟

Mostafa_

عضو جدید
ممنون از توضیح ولی یک مساله ای پیش می آید.
اینجا نوشته که میشه کارتهای 32 بیتی رو در اسلات های 64 بیتی نصب کرد ولی کاری که من می خواهم بکنم نصب کارت 64 بیتی در اسلات 32 بیتی است. این هم امکان پذیر است ؟

xilizax

عضو جدید
ممنون از توضیح ولی یک مساله ای پیش می آید.
اینجا نوشته که میشه کارتهای 32 بیتی رو در اسلات های 64 بیتی نصب کرد ولی کاری که من می خواهم بکنم نصب کارت 64 بیتی در اسلات 32 بیتی است. این هم امکان پذیر است ؟

ببین رفیق. این موضوع به نوع کارت بستگی داره. گروهی از کارتهای 64 بیتی که به PCI-X معروف هستند در محل اتصال ظاهری کاملا شبیه به کارتهای 32 بیتی دارند اما با یک زائده بیشتر و مشکلی ایجاد نمی شه ولی اسلات های قدیمی 5 ولتی که بعید می دونم شما اصلا دیده باشی دارای 4 زائده با اندازه های مختلف هستند که به هیچ وجه کارت های 64 بیتی 3 ولتی رو قبول نمی کنه.
کاری شما باید بکنی این است که محل اتصال کارت رو نگاه کنی اگر شبیه به اسلات روی مادربورد بود با یک زائده اضافی مشکلی نیست.

آخرین ویرایش:

mahyafa

عضو جدید
سلام دوستان, یه مطلبی شنیدم می خواستم بدونم درسته یا نه؟
یکی از دوستان می گفت اگه کولدیسک رو به رایانه وصل کنی ولی بازش نکنی و برای انتقال اطلاعات از send to استفاده کنی , ویروسها از کولدیسک به رایانه انتقال پیدا نمی کنن.

xilizax

عضو جدید
یکی از دوستان می گفت اگه کولدیسک رو به رایانه وصل کنی ولی بازش نکنی و برای انتقال اطلاعات از send to استفاده کنی , ویروسها از کولدیسک به رایانه انتقال پیدا نمی کنن.

به طور 100 درصد ضمانت نمیشه چرا که ممکنه خاصیت Auto-run روی سیستم شما فعال باشه و فایل ini رو به طور خودبه خود اجرا کنه. اما اگه اینطور نباشه تا حد زیادی مصون هستی.

Sarp

مدیر بازنشسته
ميتوني واسه اطمينان از عدم اجراي فايل ini كه دوستمون xilizax اشاره كرد < وقتي فلش رو وصل كردي به يو اس بي < كليد شيفت رو رو نگه داري .
تا زماني كه كامپيوترت فلش رو كامل بشناسه !

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار
در تکمیل صحبت دوستان تا وقتی که مطمئن باشی که کولدیسک باز نشده امکان انتقال ویروس حدودا" 0 هست

بالا