سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

memarekochak

عضو جدید
سلام ميخواستم بدونم چه طور ميشه هارد رو F disc كرد؟؟ ممنون ميشم سريع كمكم كنيد:gol:

Sharif_

مدیر بازنشسته
سلام ميخواستم بدونم چه طور ميشه هارد رو F disc كرد؟؟ ممنون ميشم سريع كمكم كنيد:gol:
چند تا راه داره
یکی اینکه باید یه بوت داس بگیر دست و وقتی بوت شدی تایپ کنی fdisk و بعدش ........
یا یه سی دی ویندوز XP رو بوت کنی و وقتی بوت شدی و به قسمت پارتیشنات رسیدی رو تمام local drive ها کلیدهای D و L رو بترتیب بزنین تا پاک بشن و بعد روی قسمت خام هارد کلید C رو فشار بدی و حجم درایو اولت رو به مگابایت وارد کنی و الا آخر
یا اینکه با یکی از نرم افزار های تغییر پارتیشن مثل partition magic بوت بشی و شروع به تغییر پارتیشنت بکنی
در هر حال نمیشه تو چند خط توضیح داد
اگه سوالاتتو ریز تر بپرسی شاید بتونیم بهتر راهنمایت کنیم!!!!!!!!!!

memarekochak

عضو جدید
چند تا راه داره
یکی اینکه باید یه بوت داس بگیر دست و وقتی بوت شدی تایپ کنی fdisk و بعدش ........
یا یه سی دی ویندوز XP رو بوت کنی و وقتی بوت شدی و به قسمت پارتیشنات رسیدی رو تمام local drive ها کلیدهای D و L رو بترتیب بزنین تا پاک بشن و بعد روی قسمت خام هارد کلید C رو فشار بدی و حجم درایو اولت رو به مگابایت وارد کنی و الا آخر
یا اینکه با یکی از نرم افزار های تغییر پارتیشن مثل partition magic بوت بشی و شروع به تغییر پارتیشنت بکنی
در هر حال نمیشه تو چند خط توضیح داد
اگه سوالاتتو ریز تر بپرسی شاید بتونیم بهتر راهنمایت کنیم!!!!!!!!!!

سلام ممنونم..........ببين هاردمو ميخوام fdisk كنم.........به طور كلي همهي اطلاعاتشو ميخوام فرمت شه........و ميخوام بدونم چه طور برم تو داس از اونجا دستور fdisk رو بدم.نحوهي رفتن به داس و دستور fdisk رو دادنو.

Sharif_

مدیر بازنشسته
سلام ممنونم..........ببين هاردمو ميخوام fdisk كنم.........به طور كلي همهي اطلاعاتشو ميخوام فرمت شه........و ميخوام بدونم چه طور برم تو داس از اونجا دستور fdisk رو بدم.نحوهي رفتن به داس و دستور fdisk رو دادنو.
دوست عزیز اگه می خوای fdisk یاد بگیری یه بحث جدا!!!!! (fdisk یک دستور تحت داسه )
ولی اگه می خوای پارتیشن هات رو پاک کنی و دوباره بسازی از راه دوم استفاده کن
برای این کار یه سی دی ویندوز xp رو تو CDRom بذار و کامپیوتر رو Reset کن و بعد کلید del رو نگه دار تا به قسمت setup بری و تو انجا first boot قخ قخ cdrom بذار و کلید F10 رو بزن تا کامپیوتر ریستارت بشه
بعد وقتی این خط رو دیدی باید یک دکمه رو فشار بدی
press any key to setup windos xp ....
بعد باید منتظر باشی تا سی دی لود بشه و وقتی صفحه خوشامد گویی امد کلید Enter رو بزن
و توصفحه قرارداد کلید F8 رو بزن و در صفحع بعدی کلید Esc و بعد شروع به پاک کردن پارتیشن ها با کلیدهای D و بعد L پاک کن و با کلید C شروع به ساختن پارتیشن ها بکن و بعد روی پارتیشن اولت 2 بار کلید Enter رو بزن تا نصب ویندوز شروع بشه ......

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز!
ماکزیمم ظرفیت خطوط معمولی که برای مکالمات تلفنی و اینترنت Dial up استفاده میشه،همون 56 کیلو بیت هستش،به همین دلیله که وقتی یه نفر داره با تلفن صحبت می کنه،شما نمی تونی کانکت بشی و بالعکس!
چون خطوط تلفن معمولی از درصد کمی از پهنای باند استفاده می کنن،مگه این که بخواین از سرویس ADSL استفاده کنین که در این صورت خطوط تلفن رانژه میشه و از پهنای باند
بلا استفاده ، در این جهت استفاده می کنه(مخصوصاً در دانلود و آپلود)
البته خیلی از ISP هایی که ارائه کننده ADSL هستن،بیشتر حجم رو به دانلود اختصاص میدن تا آپلود!

پس تو خطوط تلفن معمولی امکان نداره که سرعت از 56 بالاتر بره،اون مقدار 115 که شما می بینین،مقدار اسمی سرعته که با دستکاری تنظیمات مودم تو کنترل پنل میشه به این مقادیر کذایی دست پیدا کرد که اگه بخواین من خودم چند تا راهشو میگم!

حالا در مورد مقادیر کم مثل 45 و 33 و 28 ...:
عموماً سرعت دیال آپ به 56 نمیرسه که دلایل متعددی میتونه داشته باشه که عمده اونها،مشکل خطوط تلفن(چون اگه خطوط تلفن مشکل داشته باشه،معمولاً نویز زیادی روش میوفته،مثلاً بعضی وقتها که دارین با کسی صحبت می کنین،می بینین یه صداهایی علاوه بر صداهای شما دو نفر میاد؛اینا نویز خطوط تلفنه!)،ترافیک زیاد مربوط به ISP ای که ازش سرویس می گیرین و ... هستش!

یا علی:gol:

سلام ، در مورد ADSL من اصلاً اطلاعاتی ندارم ولی توی Dial Up سالهاست استفاده کننده هستم :) در مورد مقادیر ذکر شده به نظر من یک مقادیر اولیه هستند ، اینطوری که من درک کردم سرعت اتصال به اینترنت شناور هستش ، یعنی شما زمان هایی کمتر از حد معمول و زمانهایی بیشتر از حد معمول دریافت و ارسال اطلاعات دارید ، مثلاً زمانی که شما یک فایل با پسوند TXT دارید دریافت میکنید ، شاید سرعت انتقال به 8 هم برسه که خوب بیشتر از حتی 56 کیلوبیت در ثانیه هستش ، و این کمیش به لطف کابل برگردون ها و بهینه سازی های مخابرات هستش . در کل سرعت دریافت منطقی برای اینترنت های دایل آپ حدود 45 تا 50 کیلوبیت هستش و در مورد صحبت دوستمون من خوشبختانه بارها با سرعت های بیشتری تبادل اطلاعات داشتم ، یکیش همین الان که اومدم عدد بدم خدمت دوستان به عدد جالب : 115 کیلوبیت ( 10 کیلوبایت ) در ثانیه رسیدم :) البته پایداریش چند ثانیه بیشتر نبود .

memarekochak

عضو جدید
:gol:
دوست عزیز اگه می خوای fdisk یاد بگیری یه بحث جدا!!!!! (fdisk یک دستور تحت داسه )
ولی اگه می خوای پارتیشن هات رو پاک کنی و دوباره بسازی از راه دوم استفاده کن
برای این کار یه سی دی ویندوز xp رو تو CDRom بذار و کامپیوتر رو Reset کن و بعد کلید del رو نگه دار تا به قسمت setup بری و تو انجا first boot قخ قخ cdrom بذار و کلید F10 رو بزن تا کامپیوتر ریستارت بشه
بعد وقتی این خط رو دیدی باید یک دکمه رو فشار بدی
press any key to setup windos xp ....
بعد باید منتظر باشی تا سی دی لود بشه و وقتی صفحه خوشامد گویی امد کلید Enter رو بزن
و توصفحه قرارداد کلید F8 رو بزن و در صفحع بعدی کلید Esc و بعد شروع به پاک کردن پارتیشن ها با کلیدهای D و بعد L پاک کن و با کلید C شروع به ساختن پارتیشن ها بکن و بعد روی پارتیشن اولت 2 بار کلید Enter رو بزن تا نصب ویندوز شروع بشه ......

دوست عزيز نصب win بلدم....ميخوام fdisc كردن تحت داسو ياد بگيرم..ممنون ميشم در اين زمينه راهنماييم كني!!

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعاً برای اون خیلی از دوستان متاسفم که خیلی از او خیلی ها ،خودشون که سعی در رفع مشکلات دیگران ندارن، هیچ! به دیگران هم اجازه فعالیت و کمک به کاربرا رو نمیدن!

به جرات می تونم بگم کاربر Keivan Keihanipour یکی از اعضای فعال این انجمن هست که لطف می کنه و اطلاعاتشو با دیگران به اشتراک میذاره!

چه قدر خوبه که اول به فعالیت های خودمون نگاه کنیم بعد به دیگران خورده بگیریم:razz:

باید از کسایی که این حرف رو زدن پرسید خودشون چقدر برای حل مشکلات دوستان تلاش کردند........
اگر وجود داشتن چرا به قول دوست عزیزمون joody هنوز این همه سوالات بی پاسخ وجود داره
خواستم از طرف خودم و مطمئنن خیلی از دوستان دیگه از شما تشکر و قدر دانی کنم به خاطر حس مسئولیت پذیری شما در حل مشکلات کاربران ....

دوست عزیزم Keivan Keihanipour از اطلاعات پربار شما بسیار متشکرم که وقت می گذارید و به سوالات دوستان پاسخ می دهید ، امیدوارم فعالیت شما را بیش از پیش شاهد باشیم.
منتظر حضور پررنگتر شما هستیم.;)
یا حق

اقای مهندس کیوان کیهانی پور

بنده نیز به نوبه خود از فعالیت مفید شما متشکرم​

آقاجون اين حرفا چيه مي زني؟!!!!!!!!!!!!!!!
تو اگه با سوادترين اين جمع نباشي يكي از ده بيست نفر اولي
با اينكه منم تازه شروع به فعاليت كردم يه چندتا از سوالاتمو خودت جواب دادي كه درستم بوده.
چرا يه همچين حرفايي رو قبول مي كني؟

كيوان عزيز من درست متوجه نشدم طرف نقل شما من بودم يا كسي ديگه . اما يك درصد فكر مي كنم شايد بخاطر اين باشه كه من بي ادبي كردم و نظرم رو درباره سوالاتي كه شما جواب دادين رو اعلام كردم .
.

سلام به همگي دوستان.
مهندس "mehrzadmo " بنده اصلاً روي سخنم با شما نبوده و نيست. شما هم مثل دوستان گرامي در اين انجمن در حال حل مشكل ديگران هستين و به صورت تخصصي هم پاسخ مي‌دين.
از مهندسين محترم "joody121" ، "M.Reza2008" ، "Next" ، " Farsin" ، "russell" هم بسيار سپاس‌گذارم كه لطف داشتن و نسبت اين موضوع حرف زدند،‌همين‌طور از مهندسين با نام كاربري "ghisoo_tala "، "massom11111 " ، "arghavan.z " كه در پروفايلم صحبت‌هايي رو بيان داشتن.
اما راستش بهتره موضوعي رو در ميون بذارم با شما گرامي‌ها.
چند وقتي هست كه در اين انجمن هستم و بارها با بيان جملاتي از دوستان مواجه شدم كه كاملاً غير كارشناسانه هست. به عنوان مثال بنده در جايي به دوستي پيشنهاد دادم با توجه به مشكلي كه در سيتمشون به وجود اومده و با توجه به اين‌كه از نت زياد استفاده مي‌كنند براي حل مشكل و پيشگيري از تكرار از اينترنت سكيوريتي آپ شده با هر نوع ماركي كه دوست دارند استفاده كنند. چون دچار يك تروجان از نوع backdoor Win32 شده بودند. در ادامه سيل اتهاماتي وارد شد!! كه تمام اينترنت سكيوريتي‌ها آشغال هستند!!! حتي روي يكي از محصولات چه حرفا كه زده نشد و اذعان شد كه اينترنت سكيوريتي X باگ داره!!!! و بنده توضيح دادم كه آنتي ويروس و اينترنت سكيورتي با هم چه تفاوتي داره و ..... در پيام خصوصي ناسزاها بود كه روانه بنده شد و اطلاع دادند كه هيچي نمي دونم چون آنتي ويروس خيلي بهتراز اينترنت سكيوريتي هست!!!!!!!!!!!!!!!!
شما جاي من باشين چي مي‌گين؟؟؟؟؟؟؟
يا در جايي به دوستان پيشنهاد بعضي از محصولات رو براي مطالعه داشتم كه عمدتاً سخت‌افزار بودند. اما عده‌اي با بيان شماره تلفن در تاپيك و ترغيب براي فروش كالاشون....
من اعتراض كردم كه اين انجمن محل گفتگو هست نه تبليغ براي فروش محصول. چون خود انجمن فروشگاه خريد داره و بايد به مديران اون احترام بذاريم. با اين‌كه خودم در يكي از ماركت‌هاي بزرگ فروش كالا به نوعي در حال فعاليت هستم اما هرگز براي محصولي خاص تبليغ بي‌جا نمي‌كنم! و از كسي نمي‌خوام با بنده براي خريد تماس بگيره!
نامه‌هايي داشتم كه "آقا چرا داري جلوي كسب ما رو مي‌‌گيري؟؟؟"
من موندم چي جواب بدم. يا مثلاً در جايي مشكل دوستي حل شده با مشورت دوستان، اما يكي كه اصلاً رشتش كامپيوتر نيست - البته احترام به تمام رشته‌ها دارم- اومدن و همه رو تخريب كردند كه من اين اشكال رو داشتم كار ديگه‌اي انجام دادم درست شد پس همه‌ي شما ....
يا مثلاً به اين تاپيك نگاه كنين. و اين هم پاسخ من!!! (چون واقعاً گله داشتم!)
ديدم ديگه انگار جاي حرفاي من نيست.
بنده ادعايي ندارم كه زياد مي‌دونم، اما تخصصم و مداركي كه در اين زمينه گرفتم بيشتر در مباحثي هست كه دوستان به مشكل برخوردند و سعي كردم تجربياتم رو بي هيچ كم و كاستي در ميون بذارم و البته از تمام سايت‌هاي جامع هم اطلاعات كسب كردم و سپس پاسخ دادم. حتي در بعضي موارد براي اطمينان دوستان لينك راهنمايي مشكل رو به دوستان ارايه كردم و براشون ترجمه كردم.
واقعاً شما جاي من باشين دل سرد نمي‌شين؟؟؟
درسته كه اين‌جا يك جامعه‌ي مجازي هست اما بايد با اطاعت از قوانين و احترام به همديگه خودمون رو براي رويارويي با جامعه‌ي حقيقي و پيشرفت آماده كنيم اما متاسفانه...

تصميم گرفتم فعاليتم رو در اين سايت فقط به اطلاع رساني تغيير بدم تا خداي نكرده با بيان حرفام دل كسي نشكنه و كسي خيال نكنه كه دارم .....
به هر صورت ممنون از همه‌ي شما مهربانان.

آخرین ویرایش:

d_vasegh

عضو جدید
:gol:

دوست عزيز نصب win بلدم....ميخوام fdisc كردن تحت داسو ياد بگيرم..ممنون ميشم در اين زمينه راهنماييم كني!!

از آنجا که دستور FDISK بومی Dos می‌باشد نیاز به یک CD یا فلاپی بوت تحت داس داری.
زیاد نگران نباش چون تمامی ویندوز های ۹۵ و ۹۸ و Me اصطلاحا Dos Based است یعنی هسته‌اش همان Dos است بر خلاف ویندوز NT و ۲۰۰۰ و XP که اصطلاحا NT Base هستند.

وقتی دستگاهت رو با یک Boot Device داس بوت کنی می‌توانی از دستور FDISK استفاده کنی.

منوی این برنامه شامل ۴ گزینه است:
۱- ساخت پارتیشن
1-1 : ساختن Primery Partition ( فقط یک پارتیشن از این نوع می توانید در این محیط بسازید.)
2-1 : ساختن Extended Partiotion

2- انتخاب Active Partition
( حتما درایو C خود را انتخاب کنید.)

3- حذف پارتیشن ها ( بخش مورد نظر شما)
می توانید یک به یک درایو ها و پارتیشن های خود را انتخاب نمایید و آن را حذف کنید. (خیلی ساده است.)
۴ - نمایش پارتیشن ها

یک توضیح :
پارتیشن ها مرز بندی های فیزیکی واقعی بر روی سطح هارد است
درایو ها درون پارتیشن ها ساخته میشوند . هر پرایمری پارتیشن فقط پذیرای یک درایو می تواند باشد ولی یک Extended Partition می تواند تا ۱۶ درایو را در خود جای دهد

nasim khanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
خسته نباشيد ...
با گوشي موبايل هم ميشه عكس آپلود كرد براي آواتار؟

nasim khanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
منطورتونو از گوشی موبایل نمی فهمم، منظورتون بوسلیه اینترنت موبایله؟

بله ديگه .... اينترنت با خط ايرانسل...
من تا قسمت انتخاب عكسش هم رفتم اما وقتي آپلودو ميزنم جواب نميده...
فكر ميكنيد مشكلش چيه؟ به نظرتون اصلا ميشه يا نه؟
ممنون

Sharif_

مدیر بازنشسته
بله ديگه .... اينترنت با خط ايرانسل...
من تا قسمت انتخاب عكسش هم رفتم اما وقتي آپلودو ميزنم جواب نميده...
فكر ميكنيد مشكلش چيه؟ به نظرتون اصلا ميشه يا نه؟
ممنون
نه دوست عزیز down speed ایرانسل چیه که up speed اون چقدر باشه !!!!!
GPRS ایرانسل فقط به درد جست و جوی متن خوبه ، باهاش سخت بشه Upload کرد!!!!!!

Sharif_

مدیر بازنشسته
سلام
اگه ممکنه مراحل خارج کردن یک file یا folder از حالت winrar را توضیح دهید ممنون:gol:
برای این کار باید اول نرم افزار winrar نصب باشه !
وقتی فایلی با پسوند rar.* باز می کنی نرم افزار خودکار باز میشه و بعد باید روی فایل کلیک راست بکنی گزینه Extract without confirmation رو انتخاب کنی
اگه فایل زیپ پسورد داشته باشه باید اون رو وارد کنی
در آخر فایل Extract شده کنار فایل زیپ قرار می گیره!

MOHAMMAD-- N

عضو جدید
اين كار را ميتوان بوسيله نرم افزارهاي مختلفي انجام داد. كه من در اينجا به برنامه WinRar اشاره ميكنم.
پس از نصب کامل نرم افزار برای خارج کردن فایل مورد نظر را از حالت فشرده به حالت extractیا unzip دو روش هست:
روش اول :روی فایل مورد نظر کلیک سمت راست می کنیم گزینه Extract Files را کلیک کرده آدرس محل فایل جدید را داده و سپس گزینه ok را زده اگه میخوای که فایل در همون جایی که فایل اصلی هست ذخیره کنی با کلیلک سمت راست کردن و انتخاب گزینه extract here فایل از حالت فشرده بیرون میاد.
روش دوم :روی نرم افزار نصب شده کلیک کرده و برنامه را اجرا میکنید سپس این گزینه ها را به ترتیب اجرا کرده:
File/open archive (ctrl+o)/*/open/exctract to
توضیح:اون جایی که علامت *گذاشتم به این معنی که باید فایلی که می خوای از حالت فشرده خارج کنید انتخاب کنید
سپس محل ذخیره فایلتونا را تعیین میکنید و گزینه okرا کلیک می کنید
سلام
اگه ممکنه مراحل خارج کردن یک file یا folder از حالت winrar را توضیح دهید ممنون:gol:

mehrzadmo

عضو جدید
کسی میدونه چطور میشه هاردی روکه سوخته recover کرد؟
منظور از هارد سوخته چيه ؟ و چرا سوخته ؟ برد هارد رو منظورتونه ؟ در اين صورت مي تونيد برد هارد رو براي مدت كوتاهي با يه هارد مشابه و هم مدل عوض كنيد و از اطلاعاتتون بك آپ بگيريد . در غير اين صورت توصيه نمي كنم اگر اطلاعات ارزشمندي داريد خودتون اين كار رو انجام بديد .
به يكي از مراكز بازيابي اطلاعات مراجعه كنيد . مثلا مهران رايانه (همون كه آنتي ويروس ايمن رو مي سازه )

alireza2222

عضو جدید
منظور از هارد سوخته چيه ؟ و چرا سوخته ؟ برد هارد رو منظورتونه ؟ در اين صورت مي تونيد برد هارد رو براي مدت كوتاهي با يه هارد مشابه و هم مدل عوض كنيد و از اطلاعاتتون بك آپ بگيريد . در غير اين صورت توصيه نمي كنم اگر اطلاعات ارزشمندي داريد خودتون اين كار رو انجام بديد .
به يكي از مراكز بازيابي اطلاعات مراجعه كنيد . مثلا مهران رايانه (همون كه آنتي ويروس ايمن رو مي سازه )
ممنون دوست عزیز هموکاری رو که گفتی کردم.

joody121

عضو جدید
با تشکر از opera 9.2(ورژن "سلطان")استفاده می کنم.
سلام
منم همین مشکلو داشتم،شما وقتی ميخوای صفحه رو ذخيره كنی ، اونجا كه اسم فايل رو نوشته بهش يه پسوند .html اضافه كنی درست ميشه!

ضمن اینکه این مشکل تو ورژن‌های بعد از ۹.۵ رفع شده،مثلاً opera 9.6 :gol:

• Like
واکنش ها: Next

joody121

عضو جدید
این مشکل برای فایل های عکس هم وجود داره با این تفاوت که عکس هارو نمیشه با کلیک کردن .. به صورت معمول با برنامه پیش فرض ویندور باز کنم (منظورم برنامه picture and fax viewer است که توی قسمت open with هم این برنامه وجود نداره میشه بپرسم این برنامه کجای ویندوز قرار داره
شما روی یه عکس راست کلیک کن، گزینه Open With بزن و از داخل اون Choose Program رو انتخاب کن.
حالا برنامه Windows Picture and fax viewer رو انتخاب کن و تیک این گزینه رو بزن:
always use the selected program to open this kind of file

با زدن تیک گزینه بالا، هر بار که میخواین از اون نوع فایل استفاده کنین(مثلا jpg یا (gif، برنامه مربوطه باز میشه.

موفق باشید ;)

joody121

عضو جدید
در صمن . چه طوری جلوی expire شدن نر افزار ها رو بگیریم ..
INTERNET SEC 7.0 خودش هم یه همچین بلایی سرش می اد .
سلام ببینید اگه نرم افزارهای مورد استفاده شما پولی باشه و مثلاً نسخه trial اونا رو دانلود کرده باشین که ....بعد از یه مدتی خود به خود expire میشه،مگر اینکه کرکش کنین که اونم واسه خودش بحث گسترده ایه!
فکر می کنین این همه نرم افزار که مثل نقل و نبات تو مغازه ها هست،بابتش پول پرداخت شده؟!!!!!!!
یا یه اورجینالشو سفارش میدن ، قفلشو باز می کنن و تعداد بیشماری نسخه ازش کپی برداری می کنن(چون تو ایران قانون کپی رایت رعایت نمیشه) و یا اینکه کرکش می کنن و.......
در ضمن نرم افزارهایی که مثلاً تو کشورای خارجی خریداری بشه،از امکانات Maintenance و پشتیبانی(یا همون گارانتی) برخورداره!
تو اینجا هم بعضی شرکت ها نرم افزارهایی (مثلاً آنتی ویروسا) رو با قیمت(مثلاً 40 -50 هزار تومن) میفروشن،چون اونا رو پشتیبانی و ضمانت می کنن و نرم افزار های سفارشی هم که تو ایران تهیه میشه،همه باید از پشتیبانی و ضمانت پس از فروش بهره مند باشه!

به هر حال،مَخلص کلام.......راهش کِرک کردنه!

joody121

عضو جدید
سلام ..
این یکی کمک سخت افزاری ..
این CDROM ما هی باز میشه .حتی وقتی به زور می بندمش ..چه طوری می تونم خودم درستش کنم
CDROM COMBO SAMSUNG
سلام. یعنی خودش خود به خود در می آد؟ همیشه؟
فکر نکنم که تعمیرش کار شما باشه ، باید ببریش گارانتی!

البته واسه بر عکس این مورد،یعنی وقتی cd rom باز نمی شه،می تونی یه سیم فلزی نازک رو تو اون سوراخ کوچیک روی تمام درایورهای نوری هست،فرو کنی،این جوری باز میشه!
(من خودم بعضی وقتا این کارو می کنم)

ولی معمولاً تعمیر این جور چیزا گرون تر از قیمت واقعی خودش تموم میشه،همون یه دونه نو اش رو بخری سنگین تری:biggrin:

joody121

عضو جدید
منظورم اينه كه در چه زمينه اي كار كنم تا قوي بشم و براي كار كردن بگم در فلان مبحث كاربلدم .
سلام
ببینید برای کار کردن بحث های مختلفی هست:
1- شما می تونین برین دوره های IT و شبکه رو بگذرونین و بعد از اخذ مدرک،تو شرکت های دولتی(کارمند رسمی) و خصوصی(به عنوان پیمانکار شرکت های بزرگ) کار کنین! منظورم دوره های مایکرو سافت و سیسکو و ... هستش که مجتمع فنی تهران و ایزایران و بعضی موسسات دیگه،دوره هاشو برگزار می کنه!
(البته من پیشنهادم اینه که مدارک بین المللی بگیرین،چون اونجوری اونور آبها هم می تونین کار پیدا کنین:smile:)
2-تو بحث طراحی و برنامه نویسی سایت(مثل ASP و PHP و ...) وارد بشین و کلا رو وب سرمایه گذاری کنین!
3- تو قسمت مهندسی نرم افزار و طراحی و پیاده سازی و پشتیبانی نرم افزار های مورد نیاز شرکت های مختلف وارد بشین که برای این منظور باید تو زمینه ی طراحی فلوچارت و برنامه نویسی،خودتونو شدیداً قوی کنین!
4- تو بحث سخت افزارم که تو ایران فقط واردات داریم، در قسمت پشتیبانی و تعمیر سخت افزار کار کنین،یا حتی درایور نویسی هم می تونین بکنین که مخلوطی از سخت افزارو نرم افزاره(البته بیشتر نرم افزار)
و...........
البته اینو بگم چون رشته تون نرم افزاره،رو برنامه نویسی و طراحی الگوریتم ها خیلی باید متمرکز بشین چون خیلی چیزا به این موضوع ختم میشه از جمله :ساختن بازیهای کامپیوتری،برنامه نویسی موبایل،برنامه نویسی وب ووووووووو.......... بی نهایت کاربرد دیگه!
موفق باشین:gol:

joody121

عضو جدید
خواهش مي كنم:smile:
من از ورژن 3.0.669.0 و سريال استفاده مي كنم
تو منوي آپديت رو گزينه choose automatic قرار داره.
اون زماني هم كه دانلود مي كرد سايز هيچ كدوم از دانلودها به 1مگ هم نمي رسيد
در ضمن nod32 براي شروع آپديت يه فايل حاوي اطلاعات ويروس ديتابيس-update.ver- رو دانلود مي كنه و اگه ويروسي اضافه شده باشه شروع به دانلود اون مي كنه, در مورد مشكل من اون فايل دانلود نمي شه
سلام
مشکل شما بخاطر اینه که نود32 اصلا قادر به ارتباط با سرورنیست یا مشکلی برای نود32 و آپدیت های اون پیش اومده که ممکنه دلایل زیر باعثشبوده باشه!
قبل از هرچیز برنامه های امنیتی دیگه که امکان تداخل دارند رو پاککنید؛

1- شاید تنظیمات پروکسی شما تغییر کرده ... به مسیر زیر برین:

F5 --> Update --> Advanced Update Setup... --> HTTP Proxy

و چنانچه از پروکسی استفاده نمی کنین گزینه Do not use proxy server رو انتخاب کرده و Ok کنید

2- اینگونه مشکلات گاه ها با پاک کردن کش آپدیت نود32 حل میشه!

(از آپدیت ها بک آپ بگیر تا اگه مشکل از اونا نبود ، ازشون مجددا استفاده کنی)

برای این کار در مسیر زیر روی Clear کلیک کرده و OK رو انتخاب کنین ....

F5 --> Update --> Clear

در آخر سیستم رو ریستارت کرده و نود32 رو آپدیت کنید.

3- چنانچه مشکلات پابرجا بود ممکنه مشکل به دلیل نصب فایروال یا برنامه امنیتی دیگه باشه که امکان دسترسی نود به سرور رو قطع کرده ... موضوع رو بررسی کنید و یا برنامه های امنیتی دیگه رو غیرفعال کنید؛

4- در آخر باید امکان دسترسی به سرور رو چک کنید

برای این منظور از منوی Strat ویندوز ، وارد Run شده و عبارت cmd رو نوشته وOK رو بزنید

عبارت زیر رو دقیقا نوشته و Enter رو بزنید

ping u20.eset.com

چنانچه ارتباط با سرور برقرار بشه باید یه Reply از IP سرور به شما برسه

اگه جواب مثبت بود یک بار نود32 رو پاک کنید و مجددا نصب کنید ...

شاید هم خرابی ویندوز و یا آلودگی اون در کار نود32 اختلال ایجاد کرده،اما اگه جواب منفی بود خب فایروال یا برنامه دیگه ای تداخل شدید با نود32 پیدا کرده بطوریکه سرورهای اون رو بلاک میکنه و در برخی موارد دیده شده فایروال ISP اقدام به بلوکه کردن پروسه های آپدیت میکنه!

پس دوست عزیز باید ببینید چی کار کردید ... اگه برنامه امنیتی دیگه مثل آنتی یوروس نصب کردید و مشکل ایجاد شده و حتی با پاک کردن برنامه مزبور و نصب مجدد نود32 مشکل حل نشده ، شاید ناچار به نصب ویندوز مجدد بشید

موفق باشید:gol:

joody121

عضو جدید
سلام بچه ها
من فايرفاكس رو تو درايو D نصب كردم
حالا مي خوام بدونماگه من ويندوز نصب كنم افزونه هاش-addones- ميره يا مي مونه و اگه مي ره كسي ميتونه بگه چطور ميشه نگهش داشت؟ آخه يكم زياده
سلام
ظاهراً ویندوزتون، رو درایو D هستش!
خوب اگه شما بخواین واسه نصب مجدد اون،درایو D رو فرمت کنین که تمام محتویات اون درایو از جمله فایرفاکس پاک میشه،اگه نه فقط بخواین Repair اِش کنین، یه بحث دیگه اس!
شما بهتره با استفاده از نرم افزار MozBackUp
http://mozbackup.jasnapaka.com/download.php

یا افزونه FEBE
http://customsoftwareconsult.com/extensions/febe/febe.html

از افزونه هاتون بکاپ بگیرید و بعد دوباره ریستور کنید.
درمورد امتحان کردن اسکتنشن های جدید : نصب بیش از 50 اکستنشن روی فایرفاکس سرعت فایرفاکس رو یه ذره کم میکنه . بنابراین اکستنشن هایی رو که استفاده نمی کنین غیر فعال کنید. و یا کلا از فایرفاکس حذف کنید.

joody121

عضو جدید
کسی میدونه چطور میشه هاردی روکه سوخته recover کرد؟
سلام
همونطور که mehrzadmo عزیز اشاره کردن،تنها راهش ریکاوری با دستگاه های مخصوص هستش،یکی از دوستای من این مشکل واسش پیش اومده بود،چونکه اطلاعاتش خیلی واسش مهم بود داد بیرون واسش ریکاوری کنن که یه چیزی حدود صد تومن خرج برداشت(=بیشتر از ارزش هارد خودش)
ولی اگه نسوخته باشه،به صورت نرم افزاری میشه ریکاوری کرد مشروط بر اینکه هیچ اطلاعاتی روش بازنویسی نشه!

M.Reza2008

عضو جدید
سلام
ظاهراً ویندوزتون، رو درایو D هستش!
خوب اگه شما بخواین واسه نصب مجدد اون،درایو D رو فرمت کنین که تمام محتویات اون درایو از جمله فایرفاکس پاک میشه،اگه نه فقط بخواین Repair اِش کنین، یه بحث دیگه اس!
شما بهتره با استفاده از نرم افزار MozBackUp
http://mozbackup.jasnapaka.com/download.php

یا افزونه FEBE
http://customsoftwareconsult.com/extensions/febe/febe.html

از افزونه هاتون بکاپ بگیرید و بعد دوباره ریستور کنید.
درمورد امتحان کردن اسکتنشن های جدید : نصب بیش از 50 اکستنشن روی فایرفاکس سرعت فایرفاکس رو یه ذره کم میکنه . بنابراین اکستنشن هایی رو که استفاده نمی کنین غیر فعال کنید. و یا کلا از فایرفاکس حذف کنید.

نه عزيز, ويندوز من تو درايو C نصب شده
ديگه اونقدر سواد دارم كه بدونم با فرمت يه درايو برنامه هاي اون درايوم پاك مي شه!!!:confused:

joody121

عضو جدید
نه عزيز, ويندوز من تو درايو C نصب شده
ديگه اونقدر سواد دارم كه بدونم با فرمت يه درايو برنامه هاي اون درايوم پاك مي شه!!!:confused:
من قصد توهین به سواد کسی رو ندارم،فقط می خوام مطالبی که بیان می کنم کامل باشه!

بالا