سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

joody121

عضو جدید
چجوري ميتونم يك هكر را شناسايي كنم؟
چرا سرعت سيستم بعد از نصب مك آفي پايين مياد؟:smile:
سلام
سوال اولتونو بهتره در تالار"هک" یا تاپیک "گفتگوی جوجه هکرها..." مطرح کنین!
در مورد سوال دوم:اصولاً بعد از نصب هر آنتی ویروسی،سرعت سیستم پایین میاد!
ولی این موضوع در مورد مک آفی کاملاً مشهوده!
دلیلشم اینه که آنتی ویروس از بیشتر منابع سیستم استفاده می کنه،چون مدام باید فعال باشه!

shahrzad1980

عضو جدید
از زمان بدورم

از زمان بدورم

سلام من فارغ التحصيل نرم افزار 1380 هستم از اون موقع تا حالا هم زياد دوروبر مسائل مربوط به رشته ام نبودم لطفا كمكم كنيد براي شروع چه مبحثي از كامپيوتر را شروع كنم و ادامه بدم؟ ممنونم

t0tem

عضو جدید
سلام من فارغ التحصيل نرم افزار 1380 هستم از اون موقع تا حالا هم زياد دوروبر مسائل مربوط به رشته ام نبودم لطفا كمكم كنيد براي شروع چه مبحثي از كامپيوتر را شروع كنم و ادامه بدم؟ ممنونم

سلام
من که فکر می کنم قدم اولت باید برنامه نویسی باشه. چون دانشجو های IT و (مخصوصا کامپیوتر) شدیدا به این علم نیاز دارن.

موفق باشید ...

shadab81

عضو جدید
سلام دوستان. من ميخوام به زودي يه لپ تاپ بخرم ولي اطلاعات كمي در اين زمينه دارم! آيا كسي سايت يا وبلاگي در اين زمينه ميشناسه كه به من معرفي كنه؟ يا اينكه كسي ميدونه بهترين مارك لپ تاپ ها چيه؟ آيا sony و toshiba از همه بهتر هستن؟ متشكرم

joody121

عضو جدید

joody121

عضو جدید
سلام دوستان. من ميخوام به زودي يه لپ تاپ بخرم ولي اطلاعات كمي در اين زمينه دارم! آيا كسي سايت يا وبلاگي در اين زمينه ميشناسه كه به من معرفي كنه؟ يا اينكه كسي ميدونه بهترين مارك لپ تاپ ها چيه؟ آيا sony و toshiba از همه بهتر هستن؟ متشكرم
سلام
بفرما:
جامع ترین سایت در زمینه نوت بوک و لپ تاپ:
http://www.persianlaptop.ir

دوست عزیز نمیشه گفت کدوم بهترینه!
شما بر حسب نیازتون و سقف هزینه ای که می خواین بکنین،لپ تاپ موردنظرتونو انتخاب می کنین!
اگه بتونین سونی اصل پیدا کنین(که بعید می دونم،چون اکثر لپ تاپ هایی که تو ایران هست،از چین وارد میشه) که خیلی عالیه!
ولی الآن لپ تاپ های شرکت Dell و Toshiba خیلی خریدار داره!
پیشنهاد من اینه که بعد از مشاهده سایت و نزدیک شدن به انتخاب نهایی تون،اگه تو تهران هستین به مجتمع پایتخت مراجعه کنین و از اونجا هم قیمت دستتون میاد و هم می تونین از فروشنده ها کاتالوگ های کاغذی(برای مقایسه) رو دریافت کنین و بعد از اون لپ تاپ موردنظرتونو بخرین;)
در ضمن دقت کنین که حتماً یه گارانتی معتبر هم داشته باشه!

البته یه پیشنهاد دیگه هم داشتم!
هر ساله تو دبی یه نمایشگاه تجهیزات الکترونیکی و کامپیوتر بنام جی تکس(البته فکر کنم) برگزار میشه که اگه برین اونجا،می تونین لپ تاپ رو با قیمت کمتری(حتی 300.000 تومن) بخرین،تاکید می کنم اگه فقط یکی بخرین،چون اگه بیشتر باشه،هزینه گمرگی هم میاد روش!

یا علی:gol:

M.Reza2008

عضو جدید
سلام بچه ها
من يه مشكلي با nod32 antivirus دارم, ميخوام آپديتش كنم ولي وقتي ميخواد شروع كنه فايل "update.ver" رو كه بايد 20kb باشه 0kb نشون مي ده (انگار كه يه فايل 0 كيلوبايتي دانلود كرده) بعدش مي گه آنتي ويروست آپديته, در حالي كه ميدونم اينطور نيست, البته اولش آپديت مي كرد ولي حالا نميدونم چيكارش كردم كه ديگه نمي كنه.
كسي ميتونه كمكم كنه؟:(

joody121

عضو جدید
سلام
من خوب متوجه سوالتون نشدم!
اگه برای کارشناسی ارشد می خواین شروع کنین به خوندن،یه بحثیه و اگه می خواین آمادگی برای یه شغلی در ارتباط با رشته تون پیدا کنین یه بحث دیگه اس!
مشخص کنین برای شروع چه چیزی می خواین اقدام کنین؟
کامپیوتر بی نهایت مبحث داره که میشه واردش شد!
دقیقاً مشخص کنین چی مد نظرتونه تا بهتر بتونیم راهنماییتون کنیم:smile:

joody121

عضو جدید
سلام بچه ها
من يه مشكلي با nod32 antivirus دارم, ميخوام آپديتش كنم ولي وقتي ميخواد شروع كنه فايل "update.ver" رو كه بايد 20kb باشه 0kb نشون مي ده (انگار كه يه فايل 0 كيلوبايتي دانلود كرده) بعدش مي گه آنتي ويروست آپديته, در حالي كه ميدونم اينطور نيست, البته اولش آپديت مي كرد ولي حالا نميدونم چيكارش كردم كه ديگه نمي كنه.
سلام دوست عزیز!
احتمالاً کرکش تا یه مدتی اعتبار داشته،لطفاً ورژنی رو که استفاده می کنین،بنویسین!
از طرفی شما می تونین آپدیت های مربوط به ورژن آنتی ویروستونو دانلود کنین و اون رو به صورت دستی آپدیت کنین;)

t0tem

عضو جدید
سلام بچه ها

به احنمال خیلی زیاد کرک شما مشکل داره. یا همونطور که دوستان گفتند Expire شده , یا از همون اول کرک مشکل داشته.
اگه می تونید از Generator ها استفاده کنید.

zma_1364

عضو جدید
يه سؤاله مهم دارم:

كسي در مورد شبكه هاي پتري چيزي مي دونه؟واسه پروژه ام مي خوام، اگه كسي مطلبه درست حسابي داره واسم بفرسته به :
zma_1364@yahoo.com يا به
ghasedak_80_64@yahoo.com
هركسي داشت بهم پيغام هم بده كه متوجه شم واسم فرستاده.
ممنون از همه دوستان . . .:gol::gol::gol:

موج

عضو جدید
راهنمایی

راهنمایی

سلام
من دانشجوی نرم افزار آزاد مشهدم ، کنکور کاردانی به کارشناسی غیرانتفاعی اسرار مشهد قبول شدم ، واقعا نمیدونم چی کار کنم تورو خدا راهنماییم کنید. اگه اطلاعاتی درباره اسرار دارید برام بفرستید . ممنون

• Like
واکنش ها: Next

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.کسی میتونه یه اطلاعات کامل راجع به rapidshareبه من بده؟؟؟؟؟؟

نمی‌دونم چه اطلاعاتی می‌خواین اما رپیدشیر یه سایت آلمانی هست که هاست اکثر آپ‌لودها به اون تعلق می‌گیره.
سوالتون رو واضح‌تر بپرسین تا همراه با دوستان جواب بدیم.

آخرین ویرایش:

Sharif_

مدیر بازنشسته
سلام.کسی میتونه یه اطلاعات کامل راجع به rapidshareبه من بده؟؟؟؟؟؟
http://wareseeker.com/free-alphabet-learning-rapidshare/
www.namepros.com/free-resources/207673-what-is-rapidshare-doing.html
en.wikipedia.org/wiki/RapidShare
www.whatsrapidshare.com
همون طور که دوستمون گفتند یکم واضح تر سوال تو بپرسی شاید بهتر بتونیم راهنمایی کنیم.

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
يه سؤاله مهم دارم:

كسي در مورد شبكه هاي پتري چيزي مي دونه؟واسه پروژه ام مي خوام، اگه كسي مطلبه درست حسابي داره واسم بفرسته به :
zma_1364@yahoo.com يا به
ghasedak_80_64@yahoo.com
هركسي داشت بهم پيغام هم بده كه متوجه شم واسم فرستاده.
ممنون از همه دوستان . . .:gol::gol::gol:

دوست عزیز در مورد مقاله‌های شبکه حتماً به این تاپیک سر بزنین و اگر مطلب رو پیدا نکردین از مدیر تاپیکش درخواست کنین تا به شما اطلاع رسانی کنین.
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=50777

Next

عضو جدید
سلام
من دانشجوی نرم افزار آزاد مشهدم ، کنکور کاردانی به کارشناسی غیرانتفاعی اسرار مشهد قبول شدم ، واقعا نمیدونم چی کار کنم تورو خدا راهنماییم کنید. اگه اطلاعاتی درباره اسرار دارید برام بفرستید . ممنون
به سایت karshenasi.com سر زدی ....

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

اول این‌که تبریک تمام اعضای انجمن رو به مناسبت قبولیتون در دانشگاه فوق بپذیرین.
:w23::w17::w30:
بعد این‌که مهندس مگه شما در دانشگاه قبلی قبل از ورود آگاهی به اون‌جا داشتین؟؟؟
شما یک انسان باهوش هستین که باید خودتون محیط رو بسنجین و شرایط رو اون‌طوری که دوست دارین برای خودتون ایجاد کنین نه این‌که نگران باشین و از دیگران بخواهین محل جدید رو برای شما تشریح کنن.
با آرزوی موفقیت در دانشگاه جدید امیدوارم روزی باشه که همه‌ی دانشجوهای اون دانشگاه از تغییراتی که شما ایجاد کردین برای آرامش و شناخت دانشجوها حرف بزنن. مرسی و بای.

M.Reza2008

عضو جدید
سلام دوست عزیز!
احتمالاً کرکش تا یه مدتی اعتبار داشته،لطفاً ورژنی رو که استفاده می کنین،بنویسین!
از طرفی شما می تونین آپدیت های مربوط به ورژن آنتی ویروستونو دانلود کنین و اون رو به صورت دستی آپدیت کنین;)
ممنون از راهنماييتون
راستي ميتونم بپرسم اين آپديتها رو از كجا ميشه دانلود كرد, ديروز يه جايي رو پيدا كردم ولي آپديتهاش خيلي بزرگ بود (حول و حوش 14مگ) اگه جايي رو ميشناسين كه آپديت كم حجم بزاره لطف كنين و معرفي كنين
بازم متشكر:)

M.Reza2008

عضو جدید
به احنمال خیلی زیاد کرک شما مشکل داره. یا همونطور که دوستان گفتند Expire شده , یا از همون اول کرک مشکل داشته.
اگه می تونید از Generator ها استفاده کنید.
يه سايت ميشناسم كه يوزر و پسورداي جديد رو مي ذاره
اينم آدرسشه:http://www.for-ever.cn/nod32/;)

zma_1364

عضو جدید
دوست عزیز در مورد مقاله‌های شبکه حتماً به این تاپیک سر بزنین و اگر مطلب رو پیدا نکردین از مدیر تاپیکش درخواست کنین تا به شما اطلاع رسانی کنین.
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=50777

سلام دوست خوبم.

راستش كاري رو كه شما گفتيد انجام دادم،ولي شبكه هاي پتري ،شبكه هايي هستند كه براي شبيه سازي كاربرد دارند...:gol::gol::gol:

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست خوبم.

راستش كاري رو كه شما گفتيد انجام دادم،ولي شبكه هاي پتري ،شبكه هايي هستند كه براي شبيه سازي كاربرد دارند...:gol::gol::gol:

سلام مهندس. لطفاً به همون تاپیکی که گفتم مراجعه کنین، پاسخ ارایه شده.
به ایمیلتون هم اگر سر بزنین متن مقاله ارسال شده.

Next

عضو جدید
احتمال ویروس -- خرخر هارد

احتمال ویروس -- خرخر هارد

سلام ..مدتی که از هارد کامپوتر صدای قرقر و خرخر می یاد ..
احتمال داره ویروس باشه

M.Reza2008

عضو جدید
احتمال داره ویروس باشه
ابدا
اين مشكل كاملا سخت افزاريه.شايد سر جاش محكم نيست, شايد ضربه خورده, شايدم. . .
در هر حال بهتره به يه متخصص نشونش بدي

Farsin

عضو جدید
سلام دوست من

بهتر است به یک زبان کد نویسی تسلط پیدا کنی ، امروزه sql و کار با شبکه درآمد خوبی داره، موفق باشی عزیز

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
احتمال داره ویروس باشه

بهتره چند مورد رو درنظر بگیرین.
یکی این‌که حتماً اگر مدت زیادی از ویندوزتون استفاده کردین و رم شما در حدود 1 هست و هنگام برنامه‌های سنگین این صدا رو می‌شنوید نگران مشکل سخت‌افزاری نباشید.
با Defrag یا نصب مجدد سیستم‌عامل و یا ارتقا می‌تونین مشکل رو حل کنین. چون سیستم شما در حال استفاده‌ی بیش از حد Virtual Memory داره به سر می‌بره.
ویروس‌ها هم ممکنه با سنگین کردن هسته‌ی اصلی سیستم‌عامل استفاده از حافظه‌ی مجازی رو زیاد کنه و صدای بد هارد ....
و یا این که اگر از اطلاعاتتون بک‌آپ دارین با یک بار فرمت می‌تونین بفهمین که مشکل سخت افزاری هست یا نه؟

Next

عضو جدید
SVCHOST.EXE

SVCHOST.EXE

این پروسه چیه که چندتا از اون همیشه وجود داره و اگه یکی شون ببندم ..سیستم بعد از یک دقیقه restart میشه ..

در ضمن صدا ی خرخر هارد زمانی که کاری انجام نمیدم در می اد..
خوب بازی هم شروع شد ..
bY

Next

عضو جدید
1)در ضمن چه طور می تونم نر افزارهایی که هنگام متصل بودن به اینترنت ...با خارج ارتباط بر قرار می کنند رو شناسایی کرد ..

@) یه فایل .chm دارم که توی ویندوز اجرا نمیشه اما توی لینوکس اجرا میشه ...چه کار میشه کرد ..

bY

بالا