سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام:smile:
ممنون که توجه کردید
تازه ویندوز نصب کردم و کلی وقت صرف کردم تا برنامه ها و سیستم رو با ویندوز سون هماهنگ کردم!!
فکرشم نمیتونم کنم که دوباره ویندوز نصب کنم،واقعا وقت کم دارم .
مشکل ویروس نیست

با سلام
دوست عزیز
از قسمت Dievice Manager چک کردید که صدا نصب هست یا نه ؟
اگر صدا نصب نبود یکبار دیگه درایور صدا رو نصب کنید .
پیشنهاد می کنم درایور صدا رو از قسمت Update Driver از داخل Device Manager نصب کنید
شاید هم یکی از نرم افزارهایی که نصب کردید بات درایور صدا تداخل دارند .
مثلا چند وقت پیش برای سیستم یکی از مشتریان من این مشکل رو داشت که نرم افزار Premiere بعد از نصب اجرا نمی شد و وقتی که روی سیستم بدون نصب درایور گرافیک اقدام به نصب نرم افزار Premiere کردم به خوبی کار کرد و مجبور شدیم درایور گرافیک رو از روی سایت شرکت سازنده دوباره دانلود کنیم و نصب کنیم که خوشبختانه درست شد .
شما هم یکبار این کار ا بکنید ان شاء الله درست میشه .
با تشکر - سیستم 32

easternstar

عضو جدید
با سلام
دوست عزیز
از قسمت Dievice Manager چک کردید که صدا نصب هست یا نه ؟
اگر صدا نصب نبود یکبار دیگه درایور صدا رو نصب کنید .
پیشنهاد می کنم درایور صدا رو از قسمت Update Driver از داخل Device Manager نصب کنید
شاید هم یکی از نرم افزارهایی که نصب کردید بات درایور صدا تداخل دارند .
مثلا چند وقت پیش برای سیستم یکی از مشتریان من این مشکل رو داشت که نرم افزار Premiere بعد از نصب اجرا نمی شد و وقتی که روی سیستم بدون نصب درایور گرافیک اقدام به نصب نرم افزار Premiere کردم به خوبی کار کرد و مجبور شدیم درایور گرافیک رو از روی سایت شرکت سازنده دوباره دانلود کنیم و نصب کنیم که خوشبختانه درست شد .
شما هم یکبار این کار ا بکنید ان شاء الله درست میشه .
با تشکر - سیستم 32

ممنون از راهنماییتون
این کارهارو انجام دادم چندین بار .
ممکنه اسپیکرها خراب شده باشن یا سطحشون به سیستم یا کارت گرافیک نخوره؟

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام
مشکل کامپیوتر من هنوز حل نشده!
چه راهی مونده که امتحان نکرده باشم؟
Realtek HD Audio driver متناسب برای Win 7 و 32 بیت دانلود و نصب کردم .
ضربدر روی Icon صدا برداشته شد و یه چند ساعتی Speaker ها کار کرد ولی یک دفعه از کار افتاد و دوباره Error های قبلی و نشناختن Device , Speaker !
و دوباره در صفحه Volume Control option به جای شناختن ُSpeaker o و .. 4تا Digital Audio(HTMI شناسایی میکنه که هیچ کدوم هم تیک نخورده اند !
تورو خدا کمک کنید مشکل و پیدا کنم .
واقعا وقتم و گرفته این موضوع حل نشدنی

با سلام،
ممکنه متن کامل پیامی که می ده این جا بزارید؟
یا مثلاً عکسی از محل های مربوط!

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از راهنماییتون
این کارهارو انجام دادم چندین بار .
ممکنه اسپیکرها خراب شده باشن یا سطحشون به سیستم یا کارت گرافیک نخوره؟

با سلام
دوست عزیز روی سیستم های دیگر هم همینطور بود . یعنی صدا نداشت ؟
اگر روی سیستم دیگه هم صدا نداشت احتمال خرابی اسپیکر و یا کابل های صدا باشند .
ولی اگر روی سیستم دیگه درست کار می کرد احتمال ایراد برد و مدار صدا روی مادربرد است .
ضمنا اسپیکرها ربط به کارت گرافیک ندارند .
با تشکر - سیستم 32

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
دو سه روزه هر کاری می کنم فایل setup برنامه ای که میخوام نصب کنم اجرا نمیشه ......روی سیستم دیگه اجرا میشه ها ولی روی سیستم خودم نه.....احتمال خیلی زیاد ویروسه اما با نود و آویرا که چیزی شناسایی نشد:surprised:
یه مشکل دیگه اینه که هیچ فایل زیپی توی درایو ویندوزم extract نمیشه !!!ولی توی درایو دیگه میشه....

کسی راه حلی داره ؟

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام
دو سه روزه هر کاری می کنم فایل setup برنامه ای که میخوام نصب کنم اجرا نمیشه ......روی سیستم دیگه اجرا میشه ها ولی روی سیستم خودم نه.....احتمال خیلی زیاد ویروسه اما با نود و آویرا که چیزی شناسایی نشد:surprised:
یه مشکل دیگه اینه که هیچ فایل زیپی توی درایو ویندوزم extract نمیشه !!!ولی توی درایو دیگه میشه....

کسی راه حلی داره ؟

با سلام،
به احتمال زیاد مشکل از ویروسه!
از نرم افزار ضمیمه استفاده کنید. در تب های مختلفش قسمت های قرمز رنگ احتمال ویروس دارند و باید حذف بشن!
البته اگه چیزی هست که اطمینان دارید ویروس نیست حذف نکنید!

پیوست ها

• advanced_task_manager.rar
    1.8 مگایابت · بازدیدها: 0

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام،
به احتمال زیاد مشکل از ویروسه!
از نرم افزار ضمیمه استفاده کنید. در تب های مختلفش قسمت های قرمز رنگ احتمال ویروس دارند و باید حذف بشن!
البته اگه چیزی هست که اطمینان دارید ویروس نیست حذف نکنید!

ممنون از توجهتون......

نرم افزار رو اجرا کردم اما هیچ فرایندی قرمز رنگ نشد ....همه سبز بودند....

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
ممنون از توجهتون......

نرم افزار رو اجرا کردم اما هیچ فرایندی قرمز رنگ نشد ....همه سبز بودند....

خواهش می کنم!
می شه بیشتر توضیح بدید!
فقط فایل های setup اجرا نمی شن؟ از گزینه ی rau as استفاده کردید؟
ویندوزتون چیه؟

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خواهش می کنم!
می شه بیشتر توضیح بدید!
فقط فایل های setup اجرا نمی شن؟ از گزینه ی rau as استفاده کردید؟
ویندوزتون چیه؟

بله فقط فایل های setup اجرا نمیشن....از گزینه ی run as هم استفاده کردم فایده نداشت ...
ویندوزم xp هست...

moji5

کاربر فعال كامپيوتر و اينترنت
سلام دوستان عزیز.لپ تاپم یه مشکل پیدا کرده .ویندوز اصلی بالا نمی آد .البته دو تا ویندوز دارم و ویندوز دومی بالا می آد ولی پد موس کار نمی کنه فقط دکمه های پایین اون کار می کنند . به نظر شما چه کار کنم؟ مشکل چیه ؟
از سیستم recovery disk دارم (بایدBootable باشند درسته؟) میشه سیستم رو recover کرد یا نه؟ یا بدون ویندوز اصلی نمی شه از این کارا کرد؟

با سلام
برای ریکاوری نیازی به ویندوز نیست
یعنی اگه ویندوز هم نداشته باشید مییشه ریکاوری کرد
ولی دقت کنید تا اطلاعات مفیدتون رو از دست ندید
از اینجا میتونید برای ریکاوری اقدام کنید
اموزش ریکاوری لپ تاپ و نت بوک اچ پی hp

اموزش ریکاوری نت بوک و لپ تاپ ایسوس asus

چون نگفته بودید مدل لپ تاپ چیه این دوتا رو گذاشتم

moji5

سلام

کسی راه حلی داره ؟

با سلام مشکل در سطح پرمیژن یا دسترسی هست
از کنترل پنل تغییرات زیر رو اعمال کنید
Control Panel\User Accounts
حال وارد شاخه change useraccount seting بشید و در صورتی که ویندوز ویستا هست تیک دسترسی رو بردارید و در ویندوز سون اسکرول رو به سمت پایین ترین درجه بکشید و ذخیره کنید

moji5

با سلام
حجم یک عکس راکه اسکن کردیم چطوری کم کنیم

عکس مورد نظر را با نرم افزار microsoft picture manager باز کنید
بر روی عکس راست کلیک نموده و open with را بزنید تا نرم افزار را ببینید
بعد از باز شدن عکس روی ایکن edit pictures که در منو بالایی قرار دارد کیلیک نمایید و از منو ظاهر شده در سمت راست گزینه compress pictures را بزنید و تیک گزینه documents را انتخاب نمایید و تایید کنید.
برای حجم های کمتر گزینه های پایین تر را انتخاب نمایید

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
بله فقط فایل های setup اجرا نمیشن....از گزینه ی run as هم استفاده کردم فایده نداشت ...
ویندوزم xp هست...

با سلام،
آیا می تونید برنامه ها رو Unistalll کنید یا این امکان هم وجود نداره؟
به نظرم ساده ترین راه اینه که یه User جدید بسازید (از نوع Admin) و اطلاعات Mydocument رو بهش اضافه کنید و User فعلی رو پاک کنید.

yalda65

عضو جدید
ویندوزم رو جدیدا عوض کردم.ویندوز 7 هست.الان موقع بالا اومدن ویندوز میزنه:
this copy of windows is not genuine :cry:
دوتا گزینه هم داره:یکی اینکه برم سایت مایکروسافت و نسخه اصلی ویندوز رو بخرم!و یکی ask me later.چی کار کنم؟نوشته update های ویندوز براتون نمیاد چون windows تون کپی هست.تازه ویندوز که میاد اون پایین صفحه همین پیغامو زده.احساس دزد بودن به آدم دست میده:razz:

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوتا گزینه هم داره:یکی اینکه برم سایت مایکروسافت و نسخه اصلی ویندوز رو بخرم!و یکی ask me later.چی کار کنم؟نوشته update های ویندوز براتون نمیاد چون windows تون کپی هست.تازه ویندوز که میاد اون پایین صفحه همین پیغامو زده.احساس دزد بودن به آدم دست میده:razz:

با سلام
دوست عزیز فایل کرک ویندوز نصب نشده است .
شما می توانید یکی از فایل های کرک ویندوز که در اینترنت فراوان هم است دانلود و نصب کنید تا دیگر این پیغام نیاید .
با تشکر - سیستم 32

yalda65

عضو جدید
با سلام
دوست عزیز فایل کرک ویندوز نصب نشده است .
شما می توانید یکی از فایل های کرک ویندوز که در اینترنت فراوان هم است دانلود و نصب کنید تا دیگر این پیغام نیاید .
با تشکر - سیستم 32
میشه بگید از کجا دانلود کنم؟بعد چه جوری نصب کنم؟:redface:
راستی این که register نشده ممکنه مشکلی ایجاد کنه؟مثل نرم افزارها که اگه register نکنی بعد یک ماه برنامه دیگه بالا نمیاد؟

rose22

عضو جدید
راستی این که register نشده ممکنه مشکلی ایجاد کنه؟مثل نرم افزارها که اگه register نکنی بعد یک ماه برنامه دیگه بالا نمیاد؟

شما میتونید عبارتی مثلwin 7 loader رو سرچ کنید ، نصبش هم مثل نرم افزارهای دیگه هست.
نه مشکلی ایجاد نمیشه!

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز

با سلام
دوست عزیز از لینک زیر به سایت شرکت پرند ( مجموعه نرم افزاری کینگ ) رفته و Microsoft Windows7 Geniune رو دانلود کنید و نصب کنید .

http://www.parandco.com/Genuine%20Activation.html

مشکل شما حل خواهد شد .
با تشکر - سیستم 32

M.Reza2008

عضو جدید

احساسی که بهتون دست میده کاملا درسته. ما 1000تا cd ویندوز هم که از cdفروشیها بخریم حتی یک ریالش هم به مایکروسافت نمیرسه. اما عملا در شرایط فعلی چاره ای جز این کار نداریم. پرداخت چند صد دلار بابت یه ویندوز اون هم با شرایط درآمد ما اصلا کار عاقلانه ای نیست.
دوستان گفتنی ها رو در مورد مشکل شما گفتن و راه حلش رو هم ارائه دادن, من هم برای تکمیل گفته های اونا لینک آخرین کرکی رو که برای دانلود گذاشته شده (10 روز پیش) و فکر نمی کنم بعد از اون کرکی اومده باشه رو براتون میزارم:
Windows 7 Loader v1.9.5
بعد از کلیک کردن رو این لینک به صفحه دانلود فایل میرید که توضیحاتی در مورد نحوه نصب و پسورد فایل میده.

addicted

عضو جدید
usb پورتای لپ تاپم کار نمیکنن.فلش مموری و هارد اکسترنال رو میشناسن ولی موس و جوی استیک رو نمیشناسن.چه کار باید کنم؟
ایرادش سخت افزاریه؟

arsenal1400

عضو جدید
کاربر ممتاز
usb پورتای لپ تاپم کار نمیکنن.فلش مموری و هارد اکسترنال رو میشناسن ولی موس و جوی استیک رو نمیشناسن.چه کار باید کنم؟
ایرادش سخت افزاریه؟

تمامیشون کار نمیکنن؟؟
لپ تاپتون چیه؟؟
چه مدته خریدید؟؟

addicted

عضو جدید
تمامیشون کار نمیکنن؟؟
لپ تاپتون چیه؟؟
چه مدته خریدید؟؟

کلا 3 تا پورت داره.دوتای سمت راستی که اصلا هیچیو نمیشناسه.یکیه سمت چپی فلش مموری و هارد اکسترنال رو میشناسه ولی موس و بقیه device هارو نمیشناسه.
لپ تاپم:

HP Pavilion dv-6 1125
یک سال و نیمه خریدم

arsenal1400

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلا 3 تا پورت داره.دوتای سمت راستی که اصلا هیچیو نمیشناسه.یکیه سمت چپی فلش مموری و هارد اکسترنال رو میشناسه ولی موس و بقیه device هارو نمیشناسه.
لپ تاپم:

HP Pavilion dv-6 1125
یک سال و نیمه خریدم

من فکر میکنم از درایورهاتون باشه که دچار مشکل شدن ولی اجازه بدید دیگر دوستان که مطمئنا تخصصشون بالاتر از منه بهتون جواب بدن.

adadafafgasgsa

عضو جدید
پسوند فیلمها

پسوند فیلمها

سلام.کامپیوتر من پسوند فیلمها را نشون نمیده فقط اسم فیلم رو نشون میده چیکار کنم؟مثلا به جای اینکه بنوسهsalt.mkvمینویسه saltچیکار کنم؟

M.Reza2008

عضو جدید
سلام.کامپیوتر من پسوند فیلمها را نشون نمیده فقط اسم فیلم رو نشون میده چیکار کنم؟مثلا به جای اینکه بنوسهsalt.mkvمینویسه saltچیکار کنم؟

تو یه صفحه windows explorer (مثل my computer) این مسیر رو برو:
tools\folder option\view
اونجا تیک عبارت "Hide extensions for known file types" رو بردار

M.Reza2008

عضو جدید
لپ تاپم:

HP Pavilion dv-6 1125
یک سال و نیمه خریدم

قبل از اینکه این اتفاق پیش بیاد چه تغییری تو سیستم ایجاد کردید؟
system restore رو امتحان کردین؟

sam66

عضو جدید
سلام
کسی میدونه چطوری میشه این لیست خودکار سرچ گوگل رو پاک کرد؟! منظورم اون چیزایی که ما سرچ کردیم نیست، لیستی که خودش داره!!!

winner_021

عضو جدید
چرا orbit؟ چرا IDM نه؟

ببینید افزونه خاصی رو اینترنت Explorer نصب میکنه؟معمولا باید بپرسه موقع نصب که یه پلاگین روی مرورگرت نصب کنم یا نه

شاید مشکل ازون باشه

آخه IDM امو از نت گرفتم بعد از این رمزا میخواد که باید کرکش کنم،دم دستم اربیتو دیدم ریختم تا کارم راه بیفته مثلا!
آره باید دقت نم ولی Tools اضافه ای نصب نکرد افزونه اضافیشم دیگه نمیتونم بفهمم ولی موقع نصب نخواست اضافه نصب کنه.
در کل ممنون دوست عزیز

ارشیتکت86

عضو جدید
سلام بچه ها

ممکنه توضیح واضح وشفاف ودقیق بدید که من چه جوری میتونم از فایل آبدیت استفاده کنم و انتی ویروسم که تازه نصب کردم آبدیت کنم سرعتم پایینه نمیتونم4ساعت پای آبدیت باشم !!!!!!!!!!ممنون میشم واضح کمکم کنید با عکس هر چی که بفهمم گیج شدم

بالا