سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

SH-SW

عضو جدید
هنگ کامل سيستم

هنگ کامل سيستم

سلام سيستم من طوري شده که بعد از چند دقيقه که روشنش کردم با ماوس روي هر آيکني ميرم اون آيکن سياه ميشه انگاريکه يه ويروسي کل حافظه رمش رو ميگيره و اجازه هيچ کاري رو با گذشت زمان نميده فقط تو لحظات اول ميشه باهاش کارکرد به همين دليل نميشه آنتي ويروس جديد نصب کنم آنتي ويروسش هم يه مدتي بود ديگه کار نمي کرد ويروس هايي که فلشم نشون داد :
SLMDMSR.EXE
STYLER.EXE
EXPLORER.EXE
لطفأ راهنماييم کنيد

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام سيستم من طوري شده که بعد از چند دقيقه که روشنش کردم با ماوس روي هر آيکني ميرم اون آيکن سياه ميشه انگاريکه يه ويروسي کل حافظه رمش رو ميگيره و اجازه هيچ کاري رو با گذشت زمان نميده فقط تو لحظات اول ميشه باهاش کارکرد به همين دليل نميشه آنتي ويروس جديد نصب کنم آنتي ويروسش هم يه مدتي بود ديگه کار نمي کرد ويروس هايي که فلشم نشون داد :
SLMDMSR.EXE
STYLER.EXE
EXPLORER.EXE
لطفأ راهنماييم کنيد

با سلام،
اگه مطمئنید که مشکل سخت افزاری ندارید و نمی تونم به Safe Mode برید و پریدن ویندوزتون مهم نیست! می تونید از Bitdefender Rescue cd استفاده کنید که تو بخش "نرم افزار" در موردش توضیح دادم.
اگه فایل های سیستمی تون آلوده باشن که احتمالش زیاده، دیگه ویندوزتون بالا نمیاد!

easternstar

عضو جدید
یه عضو فعالی داشت راهنماییم میکردا!!
راه دیگه ای نیست که ببینم مشکل از کجاس؟

easternstar

عضو جدید

driver رو دانلود کردم ولی موقع نصب error میده ، Windows cant verify the publisher of this drive software
و دو تاگزینه میده ، اولی dont install this driver... و دومی Install this driver ...
دومی رو میزنم قبول نمیکنه و اولی رو میزنم سری set up میکنه .
مشکل رفع نشده .
حالا باید چیکار کنم؟؟

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
driver رو دانلود کردم ولی موقع نصب error میده ، Windows cant verify the publisher of this drive software
و دو تاگزینه میده ، اولی dont install this driver... و دومی Install this driver ...
دومی رو میزنم قبول نمیکنه و اولی رو میزنم سری set up میکنه .
مشکل رفع نشده .
حالا باید چیکار کنم؟؟

اجازه بدید یه بار دیگه بپرسم: روی CDیه Mainboard نامی از ویندوزا نیاورده؟
در Start تایپ کنید: Winver و نوع ویندوزتون رو بنویسید که 32 یا 64 بیتیه!

SH-SW

عضو جدید
مطمئن نيستم اما با توجه به ويروس هايي که تو فلش ديدم و اينکه به ازاي تمام فايل هاي تو فلش فايل آلوده ساخت 340 تا فايل که نود به صورت اتوماتيک پاک نکرد و مجبور شدم دستي پاک کنم
ويندوزش 7 مي خوام تا جاي ممکن نپره ، راه ديگه ايي نداره جز اين نرم افزار ؟
دستوراتش با اون توضيحاتتون فرقي نداره ؟
مرسي از توجهتون
با سلام،
اگه مطمئنید که مشکل سخت افزاری ندارید و نمی تونم به Safe Mode برید و پریدن ویندوزتون مهم نیست! می تونید از Bitdefender Rescue cd استفاده کنید که تو بخش "نرم افزار" در موردش توضیح دادم.

NASRIN13

عضو جدید
با سلام،
نمی دونم این جوری به جایی می رسیم یا نه!!
قرار شد موقعی که کند می شه عکس بگیرید نه وقتی که CPU Usage برابر 0% اه! بعدشم تیک Show processes for all users رو هم بزارید.
سلام
چرا عصبانی میشی:(
ببین منظورم ازکند شدن سیستم این نیست که زمان خاصی کند میشه کلا سرعتش پایین اومده،دیرتر از قبلم load میشه،ضمنا thoch pad درست عمل نمیکنه

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
مطمئن نيستم اما با توجه به ويروس هايي که تو فلش ديدم و اينکه به ازاي تمام فايل هاي تو فلش فايل آلوده ساخت 340 تا فايل که نود به صورت اتوماتيک پاک نکرد و مجبور شدم دستي پاک کنم
ويندوزش 7 مي خوام تا جاي ممکن نپره ، راه ديگه ايي نداره جز اين نرم افزار ؟
دستوراتش با اون توضيحاتتون فرقي نداره ؟
مرسي از توجهتون

با سلام،
نرم افزارهای ضمیمه رو دانلود کنید. فلشتون کاملاً بدون ویروس باشه و Advance task scheduler رو باز کنید و رو فلش بریزید. و با نرم افزار بعدی فلش رو Write Protect کنید.
حالا فلش رو به سیستم آلودتون بزنید و از محیط CMD وارد بشید و برنامه ی Task scheduler رو اجرا کنید. در تب های مختلف نرم افزار، قسمت های ویروسی با رنگ قرمز مشخص شده که می تونید حذفشون کنید.
بعد از حذف همه تلاش کنید که یه AV خوب بریزید. Bitdefender و F-secure می تونن گزینه های خوبی باشن. و یه اسکن کامل کنید.
امیدوارم موفق بشید!

پیوست ها

• advanced_task_manager.rar
    1.8 مگایابت · بازدیدها: 0
  • USBWriteProtect.rar
    10.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام
چرا عصبانی میشی:(
ببین منظورم ازکند شدن سیستم این نیست که زمان خاصی کند میشه کلا سرعتش پایین اومده،دیرتر از قبلم load میشه،ضمنا thoch pad درست عمل نمیکنه

با سلام،
من که عصبانی نشدم!! توضیح بیشتری دادم!
اغلب بعد از یه مدت سرعت پایین میاد، اما نه این که CPU Usage صفر باشه و سرعت هم پایین!!
این که دیر لود می شه، هم دلایل زیادی می تونه داشته باشه از جمله برنامه های زیادی که تو Startupاه!
در مورد Touch pad هم نمی تونم نظری بدم! چه وقتایی این جوری می شه؟ تنظیماتش رو دستکاری نکردید؟

NASRIN13

عضو جدید
با سلام،
من که عصبانی نشدم!! توضیح بیشتری دادم!
اغلب بعد از یه مدت سرعت پایین میاد، اما نه این که CPU Usage صفر باشه و سرعت هم پایین!!
این که دیر لود می شه، هم دلایل زیادی می تونه داشته باشه از جمله برنامه های زیادی که تو Startupاه!
در مورد Touch pad هم نمی تونم نظری بدم! چه وقتایی این جوری می شه؟ تنظیماتش رو دستکاری نکردید؟
یه مدته که اینجوری شده و تنظیماتشم دستکاری نکردم

easternstar

عضو جدید
اجازه بدید یه بار دیگه بپرسم: روی CDیه Mainboard نامی از ویندوزا نیاورده؟
در Start تایپ کنید: Winver و نوع ویندوزتون رو بنویسید که 32 یا 64 بیتیه!

32 بیت هست .
روی CD هیچی راجع به ویندوز ننوشته .
عنوانی که از داخل CD Mainboard نصب میکنم : Realtek HD Audio Driver

لطفا به این آدرس برید:http://www.realtek.com.tw/downloads...=24&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false

دارم سعی میکنم هفتمین دانلودی که توی جدول هست و بگیرم و امتحان کنم .:confused:

moji5

کاربر فعال كامپيوتر و اينترنت
با سلام،

به نظر میاد مشکل سخت افزاری هست
چون ویروسی با این مشخصات ندیدم تا حالا که باعث دستکاری گرافیک بشه
نرم افزارهایی که رو سیستم نصب دارید رو بگید
و نوع سیستم عامل و سخت افزار سیستم
البته اونایی که نام بردید ویروس هستند ولی از اینکارا بلد نیستن:biggrin:
شرمندم میخواستم برای easternstar نقل قول بفرستم اشتباهی برای sayyad84 ثبت شد

moji5

کاربر فعال كامپيوتر و اينترنت
چشم .
چطور باید update کنم؟
کاری که بلد بودم این بود که در divice manager ،Audio divice ها رو uninstall کنم و دوباره Scan for hardware changes رو بزنم. و بعد با cd mainboard ,realtek رو نصب کنم.
از کجا میتونم جواب سوالتونو پیدا کنم؟
روی cd نوشته J & W Performance Motherboard verjion intel 1.2

اینکه صدا دارید ولی قطع میشه نشون میده صدا نصب هست
سخت افزارتون رو چک کنید
کابل های صدا و غیره
ببینید وقتی قطع شده دکمه mute فعال میشه یا در قسمت دیوایس منیجر قطعه ای غیر فعال میشه

ریستارت میکنی صدای سیستم بر میگرده؟
ویندوز رو اپگرید کردی یا نصب جدید انجام دادی؟

ویندوز اصلی هست یا قدیمی و کپی؟

easternstar

عضو جدید
اینکه صدا دارید ولی قطع میشه نشون میده صدا نصب هست
سخت افزارتون رو چک کنید
کابل های صدا و غیره
ببینید وقتی قطع شده دکمه mute فعال میشه یا در قسمت دیوایس منیجر قطعه ای غیر فعال میشه

ریستارت میکنی صدای سیستم بر میگرده؟
ویندوز رو اپگرید کردی یا نصب جدید انجام دادی؟

ویندوز اصلی هست یا قدیمی و کپی؟

سلام
ممنون از توجه شما و Sayyad84
هر بار که Reastart میشه شرایط صدای سیستم تغییر میکنه !!!
یه بار صدا برمیگرده ،یه بار صدای ویندوز در میاد ولی برنامه ها و فایل های صوتی و تصویری با هیچ برنامه ای اجرا نمیشه یا بعد از reastart کلا روی Icon Audio یه ضربدر قرمز میزنه ، یه موقع Error میده که هیچ Device نصب نیست ! یه موقع Error میده که هیچ Speaker یا هدفونی یافت نمیشه!
کلا با Media player ha مشکل داره .
ویندوز رو کسی که برام سیستم رو جمع کرده نصب کرد . میگفت ویندوز خوبیه .نمیدونم اصلی بوده یا نه .
باهاش که تماس گرفتم گفت به احتمال زیاد چون سیستم قابلیت صدای سه بعدی داره ،احتمالا الان فعال شده ولی اسپیکرهات جواب نمیده .
با توجه به راهنمایی های Sayyad و با دیدن رفتارهای سیستم تقریبا مطمئن هستم مشکل هماهنگ نبودن Realtek DRiver فعلی با ویندوز seven هست .
اگه فکری به نظرتون میاد بهم بگید لطفا .درگیر پایان نامه هستم و شدیدا به سیستمی که سالم باشه احتیاج دارم.

s.pirhadi

عضو جدید
راستش من اینجا 91 پراسس می بینم که هر کدوم بین 0 تا حداکثر 2و3 واحد از CPU استفاده می کنند و هیچ پراسسی نمی بینم که حجم بالایی رو داشته باشه تا end اش کنم. حالا چه کار کنم ؟
با سلام،
اگر دقت کرده باشید میزان کل حجم استفاده از CPU به صورت درصدی در پایین ترین قسمت Task MGR نوشته شده، مثلاً 2% بنابراین 98% بقیه اش بدون استفاده یا Idle اه که تو این پروسس نشون داده می شه! در واقع بیشترین حجم رو بدون این پروسس باید بگید!

winner_021

عضو جدید
دوستان من برنامه اربیتو که نصب میکنم واسه دانلود کردن دیگه اکسپلوررم باز نمیشه تا منو مجبور میکنه که اونو آن اینیستال کنم بعد کار میکنه.
چرا؟
چیکار کنم که اینطور نباشه؟

golemaryam_1983

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
حجم یک عکس راکه اسکن کردیم چطوری کم کنیم

سلام با برنامه فتوشاپ می تونید انجام بدید اگر خواستید سایز عکس رو می تونید تغییر بدید بعد هنگام سیو کردن عکس پنجره ای به نام jpg اپشن باز میشه که با حرکت دادن اهرم افقی کارد ایمج اپشن می تونید حجم رو تغییر بدید.

MaSoUd-5

عضو جدید
دوستان من برنامه اربیتو که نصب میکنم واسه دانلود کردن دیگه اکسپلوررم باز نمیشه تا منو مجبور میکنه که اونو آن اینیستال کنم بعد کار میکنه.
چرا؟
چیکار کنم که اینطور نباشه؟

چرا orbit؟ چرا IDM نه؟

ببینید افزونه خاصی رو اینترنت Explorer نصب میکنه؟معمولا باید بپرسه موقع نصب که یه پلاگین روی مرورگرت نصب کنم یا نه

شاید مشکل ازون باشه

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
ببخشید حالا پیغام شما رو دیدم
آموزش زبان هست که قفل داره

اگه با دوبار کلیک روی CD یه برنامه باید باز بشه بره آموزش، احتمالاً این برنامه با ویندوز 7 سازکار نیست و باز احتمالاً نمی شه کاری کرد.
می تونید از نرم افزارهایی مثل VMWare یا Virtual Box استفاده کنید که محیط یه سیستم عامل دیگه رو روی همین ویندوزتون فراهم می کنن.

s.pirhadi

عضو جدید
سلام دوستان عزیز.لپ تاپم یه مشکل پیدا کرده .ویندوز اصلی بالا نمی آد .البته دو تا ویندوز دارم و ویندوز دومی بالا می آد ولی پد موس کار نمی کنه فقط دکمه های پایین اون کار می کنند . به نظر شما چه کار کنم؟ مشکل چیه ؟
از سیستم recovery disk دارم (بایدBootable باشند درسته؟) میشه سیستم رو recover کرد یا نه؟ یا بدون ویندوز اصلی نمی شه از این کارا کرد؟

salamichobaran

عضو جدید
جاوا

جاوا

سلام ممکنه بگید برای دانلود جاوا تو این سایت باید چی کار کنم :gol: منظورم این نیست که جاوا رو کامپیوترم جاوا نسب نیست میخوام دانلودشون کنم

easternstar

عضو جدید
سلام
مشکل کامپیوتر من هنوز حل نشده!
چه راهی مونده که امتحان نکرده باشم؟
Realtek HD Audio driver متناسب برای Win 7 و 32 بیت دانلود و نصب کردم .
ضربدر روی Icon صدا برداشته شد و یه چند ساعتی Speaker ها کار کرد ولی یک دفعه از کار افتاد و دوباره Error های قبلی و نشناختن Device , Speaker !
و دوباره در صفحه Volume Control option به جای شناختن ُSpeaker o و .. 4تا Digital Audio(HTMI شناسایی میکنه که هیچ کدوم هم تیک نخورده اند !
تورو خدا کمک کنید مشکل و پیدا کنم .
واقعا وقتم و گرفته این موضوع حل نشدنی

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
دوست عزیز
احتمال این وجود داره تداخل نرم افزاری داشته باشه و یا ویروس فایل های درایورهای صدا را حذف کرده باشه .
بعد از نصب مجدد ویندوز هم همین مشکل وجود داره یا نه ؟

easternstar

عضو جدید
با سلام
دوست عزیز
احتمال این وجود داره تداخل نرم افزاری داشته باشه و یا ویروس فایل های درایورهای صدا را حذف کرده باشه .
بعد از نصب مجدد ویندوز هم همین مشکل وجود داره یا نه ؟

سلام:smile:
ممنون که توجه کردید
تازه ویندوز نصب کردم و کلی وقت صرف کردم تا برنامه ها و سیستم رو با ویندوز سون هماهنگ کردم!!
فکرشم نمیتونم کنم که دوباره ویندوز نصب کنم،واقعا وقت کم دارم .
مشکل ویروس نیست

بالا