رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

• مشکل اتوکد

رای: 1 100.0%
  • دستور teim

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1

YAHYA-D

عضو جدید
سلام
بنده یک سوال داشتم
من اتوکد 2011 نصب کردم
شاید نزدیک به 100 تا فونت هم براش نصب کردم توی پوشه ی فونت خود نرم افزار
ولی باز هم فونت هاش به هم ریخته است
ویندوزم هم 7 هستش
کسی میدونه باید چیکار کنم ؟

آخرین ویرایش:

pritzker

عضو جدید
کمـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــک
من کد 2010 نصب کردم. موقعی که میخوام اکتیوش کنم کرک رو فعال میکنم. mem patch رو میزنم. reguest code رو وارد میکنم بهم یک اکتیویشن کد میده. وقتی که اکتیویشن کد رو سر جاش paste میکنم و generate رو میزنم eror میده! چرااا!!!!!!

regulus

عضو جدید
مشکل در کد 2011

مشکل در کد 2011

سلام
ویندوز من سون 64 بیته
کد 2011 رو نصب کردم ولی برنامه هنگ میکنه
مثلا وقتی لاین رو انتخاب میکنم یهو هنگ میکنه
امکان داره که با ویندوز مشکل داشته باشه؟

لطفا سریع راهنماییم کنید، سریعا به کد نیازمندم

مرسی

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یکبار فایلتون رو با فرمت dxf ترجیها فرمت 2000-2004 ذخیره کنید. و فایل رو ببندید. حالا اون فایل dxf رو باز کنید و این فایل رو به dwg ذخیره کنید.

سلام
ببخشيد اين كاري و كه شما گفتيدو من انجام دادم
نوشته پاك شدن اما متاسفانه وقتي pdf كردمشون بردم توي فتوشاپ تمام ابعاد كاغذم بهم خورد
شما روش ديكه اي بلد نيستيد براي اينكار

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
نوشته پاك شدن اما متاسفانه وقتي pdf كردمشون بردم توي فتوشاپ تمام ابعاد كاغذم بهم خورد
من فثوشاپ کار نکردم ولی شما دقت کنید موقعی که فایل کد رو PDF میکنید سایز صفحه رو درست بدید مثلا اگر می خواهید چاپ کنید و A1 چاپ بشه PDF هم A1 باشه در مورد این مشکل شما هم دقت کنید ببینید سایز صفحه تو فتوشاپ رو چقدر انتخاب کردید سایز PDF رو کوچکتر از اون انتخاب کنید.

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من ابعاد کاغذ و تو پی دی اف درست میزنم اما میبرم تو فتو شاپ که پسوندشو جی پی جیی کنم کل مقیاسم بهم میخوره
اما اگه از روش شما نرم درست کار می کنه نمیدونم چرا؟؟؟:question:

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
من ابعاد کاغذ و تو پی دی اف درست میزنم اما میبرم تو فتو شاپ که پسوندشو جی پی جیی کنم کل مقیاسم بهم میخوره
اما اگه از روش شما نرم درست کار می کنه نمیدونم چرا؟؟؟:question:
:surprised:
من فکر می کنم بهتره این سوال رو توی تالار فتوشاپ مطرج کنید

mramirtaheri

عضو جدید
وقتي نقشه سيو ميشود يك اسم باپسوند dwg و يكي با پسوند bakساخته ميشود پسوند bak چه موقع ساخته ميشود وكاربرد آن چيست

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتي نقشه سيو ميشود يك اسم باپسوند dwg و يكي با پسوند bakساخته ميشود پسوند bak چه موقع ساخته ميشود وكاربرد آن چيست
اسمش روشه BACK میگیره از فایلتون. اگه فایل به هر دلیلی ایراد پیدا کرد و اجرا نشد می توانید فایل BAK رو تبدیل به DWG کنید به این ترتیب که روی اسم فایل BAK کلیک راست کنید و گزینه RENAMرو انتخاب کنید بعد به جای BAK بنویسید DWG . حالا این فایل BAK تبدیل به فایل DWG میشه.

regulus

عضو جدید
سلام
ویندوز من سون 64 بیته
کد 2011 رو نصب کردم ولی برنامه هنگ میکنه
مثلا وقتی لاین رو انتخاب میکنم یهو هنگ میکنه
امکان داره که با ویندوز مشکل داشته باشه؟

لطفا سریع راهنماییم کنید، سریعا به کد نیازمندم

مرسی

؟؟؟؟؟

memar_sh

عضو جدید
من هم مشکل شما رو داشتم بعد پرسو جو به این نتیجه رسیدم ویندوز 7 برای کد جواب نمده64 بیتی هم همینطور توصیه میکنم وقتتون هدر ندین وویندوز را عوض کنید حتی ویستا خیلی خوب جواب داد

memar_sh

عضو جدید
لطفا پیشنهاد ندید که دوباره بریزم! چون این که راه حل نیست!! کلی وقت
گیره در ضمن تضمینی هم نیست که باز اینطور نشه!!!!ی
ممننننووووون

من این اشکال از تو فونت ها میبینم چون یبار یه فونت گرفتم همین کد نصب میکردم اون فونت میرختم همین اشکال بروز میکرد

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
کد 2011 خیلی سنگینه باید روی سخت افزار مناسبی نصب بشه خود منم خیلی باهاش رو 64 بیتی مشکل داشتم و سیستم برای کشیدن یه خط به ناله می افتاد! آخرش هم مجبور شدم روی یه هارد دیگه XP نصب کنمو با همون کد 2006 خودم بسازم ولی یکی از همکارام رو سخت افزار مناسبی نصبش کرده و خیلی هم راضیه .

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان کسی میتونه توضیح بده که به طور کلی فرق کد 2010 با 2011 چیه؟کدومشون بهتره؟

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
2تا سوال داشتم اول اينكه چیکار کنم تا فونت فارسی بعد از پرینت گرفتن برعکس نشه
و دوم اینکه بعضی از فونتای فارسیم خونده نمیشه
کمک کنید
مرسسسسیییییی

memar_sh

عضو جدید
بهتر از فونت های که استفاده میکنی داخل فونت ویندوز هم بریزی تا برای پرینتر هم معرفی بشه

hadi2643

کاربر بیش فعال
بهتر از فونت های که استفاده میکنی داخل فونت ویندوز هم بریزی تا برای پرینتر هم معرفی بشه

دوست من فونتهای اتوکد به نوعی اشکال گرافیکی هستند و این کار بجز بالا بردن حجم درایو ویندوز فایده ای نداره
ولی اگه از نوع فونت هائی که معمول هستن استفاده کنی بهتره من تا الان این مشکلی رو که بیشتر دوستان می گن نداشتم
مگر از اینکه از فونتهای IPT استفاده کنی

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
یه سوال دارم در مورد نصب اتوکد 2010
قبلا نصبش کرده بودم
ولی الان نصب نمیشه.
میگه product key ممکن ه صحیح باشه
اما نامعتبره
میشه product key برای کد 2010 بگید
؟

Mahjur

عضو جدید
دستور entransmit در اتوکد چیست وچگونه می توان از ان استفاده کرد;)
سلام دوست عزیز
etransmit یا etransmittal
اگه منظور شما همین باشد اولا که هر دو یکی هستند دوما یک نوع ذخیره کردن فایل با تمامی موضوعات داخل آن میباشد اگه عکس یا فونت یا هر چیز دیگری که در فایل موجود باشد را با خود فایل ذخیره میکند و با فرمتهای
(zip-exe)
و همچنین داخل یک پوشه ذخیره میکند و دیگه نگران لود نشدن عکس و نشناختن فونت در سیستم دیگه نباش

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Mahjur

عضو جدید
از راهنماییتون ممنون.اما بابلوک کردن درست نشد و برای pdf کردن هم برنامه ای که دارم رجیستر نمیشه
سلام دوست عزیز یک پیشنهاد به شما میکنم از فاسی 6 خود کد استفاده کن و استایل فونت را هم
Naskhd بذار امیدوارم مشکلت حل بشه

Mahjur

عضو جدید
کد من 2011 هست.چجوری میتونم منو را به کلاسیک تبدیل کنم؟
پایین صفحه بالای ساعت کلیلک راست کردم اما نشد. آیا کلا کد 2011 به کلاسیک تبدیل نمیشود؟؟مرسی
سلام دوست عزیز در خط فرمان تایپ کن
workspace بعد edit رو بزن یک پنجره برات باز میشه بالا سمت چپ سربرگ
customize
برات عکس این کادر را گذاشتم
1.jpg

Mahjur

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز.
سوالی داشتم و امیدوارو کمک بشه.
من با نقشه های شبکه آبی کار میکنم.در نقشه های شبکه خطوط لوله بصورت pline وجود دارد و بر روی خطوط توضیحات و جنس لوله درج میشود.برای چیدن نوشته ها باید ساعتها وقت گذاشت تا این نوشته ها مرتب شوند که کاری بسیار خسته کننده می باشد.آیا فرمانی هست که بتوان مانند filter/find خیلی سریع این کار را انجام داد؟
با تشکر

سلام از experss برو به textبعدrotate text

Mahjur

عضو جدید
کی در مورد تفاوت ور ژن های کد می دونه لطفاً راهنمایی کنید
سلام دوست عزیز میتنونی برای اینکه ببینی که هر ورژن چه امکانات جدید دارد به
Help-New Features Workshop رفته و بالا سمت چپ نوع هر ورژن را مشخص کن تا لیستی از امکانات جدید بهت بده

eng-hadi

عضو جدید
سلام دوستان
2تا سوال داشتم اول اينكه چیکار کنم تا فونت فارسی بعد از پرینت گرفتن برعکس نشه
و دوم اینکه بعضی از فونتای فارسیم خونده نمیشه
کمک کنید
مرسسسسیییییی

سوال اولتون: برای فارسی نویسی در اتوکد حتما باید از یک ابزار استفاده کنید. در غیر اینصورت با اکثر فونت ها همین مشکل رو خواهید داشت. البته روشهایی برای تایپ فارسی با فونت های استاندارد ویندوز وجود داره از جمله اینکه اولا باید متنتون چندخطی باشه نه تک خطی و دوم اینکه باید هنگام پرینت بصورت truetype پرینت بشه نه graphic. اما برای اینکه کاملا خیالتون از هر جهت در مورد متنی که مینویسید راحت باشه بهتون پیشنهاد میکنم نرم افزار کدفا رو امتحان کنید. اینم لینک دانلودش:
http://www.abccom.biz/products/product/5.html
و اما سوال دوم: ابتدا فونتهای فارسی رو از لینک زیر دانلود کنید:
http://www.abccom.biz/softwares/software/1.html
سپس همه فونتها رو توی پوشه fonts اتوکد قرار بدید. اتوکد رو باز کنید و فایلتون رو باز کنید اگه درست شد که هیچ ولی اگه درست نشد روی متنی که خونده نمیشه کلیک کنید و تایپ کنید: ch و اینتر کنید. در پنجره properties دنبال گزینه style بگردید. سپس از منوی format>textstyle همون style رو پیدا کرده و ببینید اسم فونتش چیه. اگه فونت از نوع shx هست باید بگردید و فونت شبیه به اون یا خودش رو دانلود کنید و بریزید توی پوشه fonts اتوکد و اگه ttf بود فونتش رو بگردید و دانلود کنید و بریزید توی پوشه fonts ویندوز. حالا چطور بفهمیم فونت شبیه به اون چی هست؟ فونتهای اتوکد در چند فرمت یا خانواده قرار میگیرند لینک زیر رو ببینید:
http://www.abccom.biz/cadfa/66-cadfa-fonts-lists.html

eng-hadi

عضو جدید
سلام ببخشید یه سوال دارم
چرا من هر موقع از کدم پرینت میگیرم
دور تا دور صفحه
نوشته میوفته چیکار کنم نیادش؟؟؟؟؟

اتوکدتون اکتیو نشده و یا از ورژن آموزشی استفاده میکنید. و یا فایلی رو که در یه اتوکد آموزش و یا اکتیو نشده درست شده باز کردید و قسمتهایی از اونو کپی کردید. بهترین روش اینه که بقول دوستمون به dxf تبدیلش کنید و بعد بازش کنید و از روش save as بزنید.

eng-hadi

عضو جدید
سلام

چرا اول pdf میکنید و بعد میبرید توی فتوشاپ تا jpg کنید. خب از همون اول بصورت jpg و یا png پرینتش کنید و ببرید توی فتوشاپ و هرکاری خواستید باش بکنید.

eng-hadi

عضو جدید
دوستان سلام
من در برنامه اتوکد گاها با این مشکل مواجه هستم که پس از باز کردن یک فایل برخی از کلید های میانبر دستور ها درست عمل نمی نماید به عنوان مثال برای دستور کپی از کلید میانبر CO استفاده می شود ولی با بروز این مشکل عبارت nil در نوار پائین آورده می شود و به جای کپی دستور Color اجرا می گردد. در این حالت c به تنهایی دستور کپی را اجرا می نماید. در حالیکه در حالت عادی c برای دایره اجرا می شود.
این مشکل برای دستور match نیز به وجود می آید.
اگر امکان دارد من را راهنمایی کنید.
با تشکر

دنبال فایل acad.lsp بگردید این فایل ممکنه توی پوشه fonts اتوکد باشه و یا پوشه support و یا مسیرهای دیگه که بصورت مسیرهای تعریف شده برای اتوکد هست. بهترین کار اینه که از طریق ویندوز جستجو کنید. پیداش کنید و نامش رو عوض کنید مثلا acad1.lsp بعد اتوکد رو ببندید و دوباره باز کنید.اگه چندتا فایل acad.lsp توی پوشه های مختلف پیدا کردید همشون رو تغییر نام بدید. فقط دقت کنید دنبال فایلی دقیقا با نام acad.lsp بگردید.