رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

• مشکل اتوکد

رای: 1 100.0%
  • دستور teim

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام من اتوکدم2010 نمیدونم دستم به چی خورد همه ایکونای بالاش که دستورای اتوکدن رفت چی کار کنم دوباره بیان؟

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چرا اول pdf میکنید و بعد میبرید توی فتوشاپ تا jpg کنید. خب از همون اول بصورت jpg و یا png پرینتش کنید و ببرید توی فتوشاپ و هرکاری خواستید باش بکنید.

اتوکدتون اکتیو نشده و یا از ورژن آموزشی استفاده میکنید. و یا فایلی رو که در یه اتوکد آموزش و یا اکتیو نشده درست شده باز کردید و قسمتهایی از اونو کپی کردید. بهترین روش اینه که بقول دوستمون به dxf تبدیلش کنید و بعد بازش کنید و از روش save as بزنید.

سوال اولتون: برای فارسی نویسی در اتوکد حتما باید از یک ابزار استفاده کنید. در غیر اینصورت با اکثر فونت ها همین مشکل رو خواهید داشت. البته روشهایی برای تایپ فارسی با فونت های استاندارد ویندوز وجود داره از جمله اینکه اولا باید متنتون چندخطی باشه نه تک خطی و دوم اینکه باید هنگام پرینت بصورت truetype پرینت بشه نه graphic. اما برای اینکه کاملا خیالتون از هر جهت در مورد متنی که مینویسید راحت باشه بهتون پیشنهاد میکنم نرم افزار کدفا رو امتحان کنید. اینم لینک دانلودش:
http://www.abccom.biz/products/product/5.html
و اما سوال دوم: ابتدا فونتهای فارسی رو از لینک زیر دانلود کنید:
http://www.abccom.biz/softwares/software/1.html
سپس همه فونتها رو توی پوشه fonts اتوکد قرار بدید. اتوکد رو باز کنید و فایلتون رو باز کنید اگه درست شد که هیچ ولی اگه درست نشد روی متنی که خونده نمیشه کلیک کنید و تایپ کنید: ch و اینتر کنید. در پنجره properties دنبال گزینه style بگردید. سپس از منوی format>textstyle همون style رو پیدا کرده و ببینید اسم فونتش چیه. اگه فونت از نوع shx هست باید بگردید و فونت شبیه به اون یا خودش رو دانلود کنید و بریزید توی پوشه fonts اتوکد و اگه ttf بود فونتش رو بگردید و دانلود کنید و بریزید توی پوشه fonts ویندوز. حالا چطور بفهمیم فونت شبیه به اون چی هست؟ فونتهای اتوکد در چند فرمت یا خانواده قرار میگیرند لینک زیر رو ببینید:
http://www.abccom.biz/cadfa/66-cadfa-fonts-lists.html

مرسي از راهنمايي هاتون اقا هادي
واقعا ممنون

archi_arch

مدیر بازنشسته
سلام
من نمیدونم تو اتوکد، اشتباهی چه دستوری تایپ کردم که الان دیگه با کلیک کردن و انتخاب پشت سرهم نمیتونم چند تا خط و ابجکت و .. رو انتخاب کنم. یعنی مثلا قبلا اگه رو یه خط کلیک میکردم و رو خط بعدی هم کلیک میکردم هردو سلکت میشدن الان تا دومی رو کلیک میکنم اولی از حالت سلکت درمیاد و فقط دومی انتخاب میشه!
فقط با نگه داشتن shift میتونم چند تا خط انتخاب کنم!!!
کسی میدونه مشکل چیه و برای اینکه درست بشه باید چیکار کنم؟

archi_arch

مدیر بازنشسته
سلام من اتوکدم2010 نمیدونم دستم به چی خورد همه ایکونای بالاش که دستورای اتوکدن رفت چی کار کنم دوباره بیان؟
تمام دستورا رفته یا فقط بالاییها ؟
شاید clean screen رو زدی .
ابزار پایین سمت راست
اگه این باشه ctrl + 0 (صفر) رو بزنی درست میشه

ani25

عضو جدید
سلام دوستان من از اتوكد 2011 استفاده ميكنم و ويندوز من 64 بيتي هست و در اتوكد هيچ فونتي غير از arial ندارم هر هر فونت ميريزم ويندوز نمي پذيره و ارور ميده
ممنون ميشم كمكم كنيد

Svevs

عضو جدید
کل نقشه رو مارک کن بعد راست کلیک کن Scale رو انتخاب کن بعد رو یه قسمت از نقشه کلیک کن بعد تایپ کن 1000 و enter رو بزن ردیف میشه ;)

hadi2643

کاربر بیش فعال
:que:با سلام
وقتی فایل سه بعدی اتوکد در مکس ایمپورت می کنم فایل واردشده از حالت طبیعی خارج شده
یعنی یه استوانه تبدیل می شه به چند ضلعی

اشکال از کجاست ؟ کد یا مکس چه جوری رفع می شه ؟ segment ....؟

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=55552&d=1307140873
سلام هم sigment و هم وقتی که فایل رو importمی کنی تو صفحه ای که برات باز می شه دو تا عدد هست روی هم یکیشون 1 احتمالا یکیشون 10 ، بالائی رو به بالاترین عدد برسون 100
پائینی رو به کوچیکترین عدد 0.001

آخرین ویرایش توسط مدیر:

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
:que:با سلام
وقتی فایل سه بعدی اتوکد در مکس ایمپورت می کنم فایل واردشده از حالت طبیعی خارج شده
یعنی یه استوانه تبدیل می شه به چند ضلعی

اشکال از کجاست ؟ کد یا مکس چه جوری رفع می شه ؟ segment ....؟

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=55552&d=1307140873

درود
هیچ مشکلی نیست
برای تعداد سگمنت که احتیاج نداری
مشکل شما از smooth هست عدد رو ببر روی 30
اگر حل نشد بیا دوباره بگو تا کاملتر بگم یه شما

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان من برای طرح نهایی ام یک حجم دارم که یک پوسته دور آن چرخیده حجم رو در آوردم ولی نمی تونم پوسته رو در بیارم از چه روشی استفاده کنم؟
اینم عکس حجمش

http://www.pic.iran-forum.ir/images/o192c7zqnlj6gevjxoms.jpg

لطفا کمک کنید باید تا تیر کارم رو تحویل دهم
درود
بهتر بود یک تاپیک دیگه میزدید
ولی برای این کار یک spline دوره حجم بکشید بعد بهش ضحامت بدید
اگر نتونستید حجم رو بفرستید من براتون درست کنم
پیروز باشید

rezatara

عضو جدید
درود
بهتر بود یک تاپیک دیگه میزدید
ولی برای این کار یک spline دوره حجم بکشید بعد بهش ضحامت بدید
اگر نتونستید حجم رو بفرستید من براتون درست کنم
پیروز باشید
ممنون دوست محترم اگر لازم هست یک تاپیک دیگه بزنم ؟! د ضمن این پوسته ها در حجم من پنجرا دارند با این روش می تونم پنجره ها رو هم در بیارم؟ شرمنده حجم رو براتون می فرستم تا بهتر متوجه بشید. بازم یه دنیا ممنون.
راستی دوست عزیز حجم رو چجوری بفرستم براتون ؟فایل اتوکد رو به ایمیاتون بفرستم؟ آدرس ایمیلتون چیه؟

آخرین ویرایش:

mkm-arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من نمیدونم تو اتوکد، اشتباهی چه دستوری تایپ کردم که الان دیگه با کلیک کردن و انتخاب پشت سرهم نمیتونم چند تا خط و ابجکت و .. رو انتخاب کنم. یعنی مثلا قبلا اگه رو یه خط کلیک میکردم و رو خط بعدی هم کلیک میکردم هردو سلکت میشدن الان تا دومی رو کلیک میکنم اولی از حالت سلکت درمیاد و فقط دومی انتخاب میشه!
فقط با نگه داشتن shift میتونم چند تا خط انتخاب کنم!!!
کسی میدونه مشکل چیه و برای اینکه درست بشه باید چیکار کنم؟

salam
toe option boro
toe tabe "Selection"
tike use shift to add a Selection ro bar dar

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام چقدر اسمت برام آشناس
خوب یه مقدار فقط توی محیط سه بعدی متفاوتن که اونم اصلا به چشم نمیاد ولی در هر صورت مطمئنا هر ورژن جدید تری بهتره دیگه

چه عجب بالاخره یکی جواب منو داد!
مرسی از جوابت ولی خیلی کلی بود.بیشتر منظورم از لحاظ سرعت کار و کشش سیستم و این چیزای سخت افزاری بود.
اسمم آشناست چون یه کم هم دانشکده ایی هستیم!

sam 600020

عضو جدید
کاربر ممتاز
من چند ماه پیش اتوکد 2010 رو نصب کرده بودم چند روز پیش خواستم اجراش کنم ارور داد منم پاک کردم دوباره نصبش کنم(یونیستالشو پیدا نکردم دستی پاکش کردم)
حالا میخوام نصب کنم اتودسک فعاله ولی اتوکد غیر فعاله و نمیشه انتخابش کرد. نوشته درحال حاضر تو ویندوز وجود داره! ولی هرچی search هم میکنم چیزی از اتوکد تو کامپیوتر نمونده!

خواهشا یکی زودتر کمکم کنه پروژه دارم...

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
من چند ماه پیش اتوکد 2010 رو نصب کرده بودم چند روز پیش خواستم اجراش کنم ارور داد منم پاک کردم دوباره نصبش کنم(یونیستالشو پیدا نکردم دستی پاکش کردم)
حالا میخوام نصب کنم اتودسک فعاله ولی اتوکد غیر فعاله و نمیشه انتخابش کرد. نوشته درحال حاضر تو ویندوز وجود داره! ولی هرچی search هم میکنم چیزی از اتوکد تو کامپیوتر نمونده!

خواهشا یکی زودتر کمکم کنه پروژه دارم...
توی کنترل پنل قسمت add or remove programs رو چک کنید و از اونجا برنامه رو remove کنید و دوباره نصب کنید.

sam 600020

عضو جدید
کاربر ممتاز
توی کنترل پنل قسمت add or remove programs رو چک کنید و از اونجا برنامه رو remove کنید و دوباره نصب کنید.

همین کارم کردم یه فایل هم اونجا بود پاکش کردم ولی موقع نصب همچنان گزینه انتخاب اتوکد غیرفعاله و زیرش نوشته AutoCad 2010 is already installed

Famita

عضو جدید
سلام بچه ها!
اتوکد من باز میشه ولی هیچ کدوم از آیکون ها و نوارابزاراش کار نمی کنه! وقتی میخوام ببندمش هم بسته نمیشه و حتی وقتی بازه کامپیوترم هم خاموش نمیشه! چیکارش کنم؟
یعنی باید دوباره نصبش کنم؟؟؟؟؟؟؟

sam 600020

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها!
اتوکد من باز میشه ولی هیچ کدوم از آیکون ها و نوارابزاراش کار نمی کنه! وقتی میخوام ببندمش هم بسته نمیشه و حتی وقتی بازه کامپیوترم هم خاموش نمیشه! چیکارش کنم؟
یعنی باید دوباره نصبش کنم؟؟؟؟؟؟؟

دوست عزیز من نمیدونم مشکلش چیه ولی خواستم بهت بگم اگه یه موقع خواستی پاکش کنی و 2باره نصب کنی حتما حتما حتما حتماااااااااا یونیستالش کن . من دستی دلتش کردم الان نمیدونم کجا فایلهاش موندن که دیگه نمیشه نصب مجدد کردش چون ارور میده این برنامه تو ویندوز وجود داره!!
باهر ترفندی هم میگردم نمیتونم پیداشون کنم... .
خواستم بگم تا شما دیگه اشتباه منو تکرار نکنی.

Gunman

عضو جدید
سلام
من توی اتوکد به یه مشکل جدید بر خورد کردم
در هنگام اجرای دستورات توی اتوکد زمانی که با موس کار میکنم به صورت ناخواسته دستوراتم کنسل میشن.
مثلا موقع کشیدن پلی لاین بعد از کشیدن چند خط دستور کنسل و از دستور خارج میشه. توی دستورات دیگه هم به همین شکل هست بعد اجرای و انتخاب موضوع یک دفعه کنسل میشه دستورات.
دوستان کسی میتونه کمک بکنه ممنون میشم.

هیراد

کاربر فعال
دوستان سلام کسی میدونه گزینه پلات تو فایل در منوی پرینت چکاری انجام میده وچطوری!

solar flare

مدیر بازنشسته
تو خدا یکی کمکم کنه
من در برنامه اتوکد 2010 داشتم نقشه کار می کردم
نمی دونم یه دفعه چی بسرش اومد که موس می پره
یعنی از یه نقطه که می کشم به یه نقطه میپره و یه جای دیگه می افته
چمد بار هم سیستمم رو ریست کردم نشد
به دادم برسید
سی دی نرم افزار اتوکد هم ندارم که دو باره نصب کنم
باید پروژه تحویل بدم

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو خدا یکی کمکم کنه
من در برنامه اتوکد 2010 داشتم نقشه کار می کردم
نمی دونم یه دفعه چی بسرش اومد که موس می پره
یعنی از یه نقطه که می کشم به یه نقطه میپره و یه جای دیگه می افته
چمد بار هم سیستمم رو ریست کردم نشد
به دادم برسید
سی دی نرم افزار اتوکد هم ندارم که دو باره نصب کنم
باید پروژه تحویل بدم
یدونه F9 بزنید درست میشه.

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان سلام کسی میدونه گزینه پلات تو فایل در منوی پرینت چکاری انجام میده وچطوری!
نقشه رو می فرسته واسه چاپ. اگه روی کامپیوترتون پرینتر نصب شده باشه پرینتر رو انتخاب می کنید بعد سایز کاغذ و ضخامت قلمها و غیره

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
كمك فوري

كمك فوري

سلام دوستان
يه مشكل تو اتوكد پيدا كردم !!؟؟ من يه نقشه دارم كه وقتي ازش ميخوام Pdf بگيرم ،ضخامت خطوط رو نشون نميده !! البته ضخامت خطوط رو وقتي ايكون مخصوص نشان دادن ضخامت رو ميزنم نشون ميده ، ولي وقتي ميخوام تو فرمت save,Pdf كنم ، نشون نميده .
ممنون ميشم كمك كنيد .البته فوري نياز به كمك دارم .:( براي فردا بايد مشكلم حل بشه !! پليز

mamali-architect

عضو جدید
سلام دوستان
يه مشكل تو اتوكد پيدا كردم !!؟؟ من يه نقشه دارم كه وقتي ازش ميخوام Pdf بگيرم ،ضخامت خطوط رو نشون نميده !! البته ضخامت خطوط رو وقتي ايكون مخصوص نشان دادن ضخامت رو ميزنم نشون ميده ، ولي وقتي ميخوام تو فرمت save,Pdf كنم ، نشون نميده .
ممنون ميشم كمك كنيد .البته فوري نياز به كمك دارم .:( براي فردا بايد مشكلم حل بشه !! پليز

سلام دوست عزیز

وقتی گزینه پلات رو میزنی اون پایین کناره help یه فلش هست،اونو بزن تنظیمات اضافی واست به نمایش در میاد حالا همونورا بگرد یه گزینه هست به اسم plot object lineweights اونو تیک بزنش

به احتمال زیاد باید درست شده باشه الان

موفق باشی

Ekram

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون بابت این تاپیک قشنگ
حالا من یه سوال دارم
اینکه چه جوری میشه نقشه ی سه بعدی رو اندازه گذاری کرد
من اینکارو بار ها سعی کردم بکنم ولی نشد نمیدونم مشکل در انتخاب محور هاست یا ....؟
دو نقطه رو برای اندازه گذاری انتخاب می کنم ولی نمیشه و اندازه گیر در جهت دیگری انجام میشه