رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

• مشکل اتوکد

رای: 1 100.0%
  • دستور teim

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1

امیر1984

عضو جدید
سلام

من یه مشکل پیدا کردم
دیتیل هایی که دانلود کردم اتوکدم نوشته هاشو درست نشون نمیده
چکاااااارررر ککنننمممم ؟؟؟ :cry:
سلام
احتمالا نوشته ها با فنت کاتب باشه و چون سیستم شما این فنت رو نداره نمیتونه بخونه
از هر طریقی که میتونید فنت کاتب و دیگر فنت های فارسیه کد رو گیر بیارید و در فنت اتوکدتون در پروگرام فایل کپی کنید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

قباد قادری

عضو جدید
چنانچه یک فایل ترسیمی به مقدار زیاد داخل اتوکد باشد و ما بخواهیم آنها را از درون کار پاک کنیم مسلما زمان زیادی را به خود اختصاص میدهد (مثلا ما درون پلان خود به مقدار زیاد نقطه داشته باشیم و بخواهیم بدون حذف شدن عناصر ترسیمی درون فایلمان تمامی نقطه ها را حذف کنم.):surprised:
حال آیا کسی هست که منظور من رو فهمیده باشه و بتونه کمکم کنه؟
می تونی از filter استفاده کنی - fi (خلاصه دستور filter) - بعد از اجرای دستور ***** پنجره object selection filters باز می شود در قسمت select filterموضوعی رو که می خوای انتخاب کنی رو select کن بعد گزینه add to listرو بزن بعد addکردن گزینه applyرو که بزنی پنجره object selection filters بسته میشه الان کل صفحه رو انتخاب کن بعد کلیک کردن فقط موضوعی رو که select کرده بودی انتخاب می شود.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

قباد قادری

عضو جدید
می خواستم بدونم بعضی ها از خوده ویندوز از کارشون تو کد عکس می گیرن چطوری انجام می دن
ممنونم;)
سلام(روش پلاتر مجازی) - پنجره control panel رو باز کن-گزینه Auto desk plotter managerرا انتخاب کن -گزینه add a plotter-wizardرو انتخاب کن-پنجره add ploter... باز میشه - دو بار گزینه next روبزن - حالا در قسمت manufacturersگزینه Auto CAD DXB File را انتخاب کن -بعد تا آخر گزینه next رو بزن و گزینه finish رو بزن الان ما یک پلاتر مجازی داریم.
فایل کد رو باز کن بعد ctrl+p رو بزن و در قسمت plotter/printerدر قسمت nameگزینه dxb file.pc3رو انتخاب , سایر تنطیمات پلات رو تنظیم کن بعد گزینه ok رو که زدی میگه که فایلو کجا save کنم .
فایل saveشده رو تو فوتوشاپ باز کن resolutionرو روی 500 بذار و یه پیش زمینه سفید رنگ تو یه لایه جدید بهش بده بعد با پسوند jpegکارتو saveکن یه عکس با کیفیت فوق العاده بالا بهت میده که میتونی از رو همین عکس کارتو پلات بگیری .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

raziarchitect

عضو جدید
نوشته اصلي بوسيله rahajo0on ؛ تبدیل cad به pdf و image

نوشته اصلي بوسيله rahajo0on ؛ تبدیل cad به pdf و image

می خواستم بدونم بعضی ها از خوده ویندوز از کارشون تو کد عکس می گیرن چطوری انجام می دن
ممنونم;)

اول یک کادر مربعی شکل برای پلان مورد نظرت انتخاب کن که توش فیت بشه؛ctrl+p بزن بجای انتخاب پرینتر مورد نظر pdf را انتخاب که به صورت pdf شده تبدیل میشه بدون اینکه سایزش تغییر کنه:smile:
اگه خواستی به کمک convert pdf to image ؛pdf به عکس تبدیل کن:)

silva

عضو جدید
سلام ،خسته نباشيد يه مشكل داشتم،فايل اتوكد كه باز ميكنم منحني و دايره ها رو شكسته نشون ميده ،چه كار كنم درست بشه،ممنون ميشم كمكم كنيد

somayeh_63

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ،خسته نباشيد يه مشكل داشتم،فايل اتوكد كه باز ميكنم منحني و دايره ها رو شكسته نشون ميده ،چه كار كنم درست بشه،ممنون ميشم كمكم كنيد
من هر وقت اینطور میشه فایلم کلشو یه بار erase ميكنم بعد undoمیکنم درست میشه....نمیدونم علتش چیه ولی اینطوری درست میشه!

yalda65

عضو جدید
چكار كنيم كه تغيرات ي كه در text و dimension style ميدهيم ثابت بمانند
باید style تعریف کنی.تو هر style ای مشخصات dimension شما معلومه.شاید شما تو یه کار چند تا مقیاس داشته باشی.1/100و 1/50 و .... میای برای هر کدوم style جداگانه تعریف میکنی...;)

hani_0t

عضو جدید
سلام كسي ميتونه به من كمك كنه مخففهاي را كه براي سيستم خودم تو اتوكد تعريف كردم به سيستم ديگه انتقال بدم.ممنون ميشم
برو به اين آدرس:
tools/customize/edite auto cad parameters

همه ي مغير هايي كه برا خودت تعريف كردي تو اين آدرس و در قالب يه فايل ن پد بهت نشون ميده كه ميتوني ازش كپي بگيري و تو هر سيستمي كه ميخواي پيست كني

آخرین ویرایش توسط مدیر:

raziarchitect

عضو جدید
رفع مشکل پرینت اتوکد با فونت فارسی

رفع مشکل پرینت اتوکد با فونت فارسی

che nami
با سلام
من یه سوال دارم:تو اتوکد وقتی فارسی مینویسم وقتی پرینت می گیرم حروف به طور برعکس چاپ میشه و بینشون هم فاصله هست یعنی به هم نمی چسبن.لطفا کمکم کنید کارم بد جور گیر کرده:(

سلام د.ست عزیز:smile:
1.فونتی که تو محیط auto cad ایجاد کردی بلوک کن بعد پرینت بگیر
یا اینکه؛
2.فایل کد مورد نظرتون را pdf کنید بعد ببرید تو photshop بعد text مورد نظرتون اضافه کنید

امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم;)

raziarchitect

عضو جدید
چگونگی تبدیل auto cad به pdf

چگونگی تبدیل auto cad به pdf

دوست عزیز اول از همه یک کادر مورد مربع که ترسیماتت در کادر جا بشه رسم میکنی
بعد ctrl +p میزنی
بعد بجای انتخاب چاپگر مورد نظر Adobe pdf را انتخاب میکنی بعد ادامه کار همانند پرینت گرفتن میباشد.:)

hani_0t

عضو جدید
che nami
با سلام
من یه سوال دارم:تو اتوکد وقتی فارسی مینویسم وقتی پرینت می گیرم حروف به طور برعکس چاپ میشه و بینشون هم فاصله هست یعنی به هم نمی چسبن.لطفا کمکم کنید کارم بد جور گیر کرده:(

دوست من ، بهترین کار اینه که با یه فارسی نویس مثل leo moon تو محیط کد فارسی بنویسی

alireza_d2

عضو جدید
اول ممنون از راهنماییتون
دوم اینکه برنامه ای که برای تبدیل کدبه pdf دارم انگار رجیستر نمیشه .وقتی پرینت میگیرم بالای صفحه علامت رجیستر نشدن برنامه میفته.میتونید یه برنامه که چنین مشکلی نداشته باشه بهم معرفی کنید.ممنون میشم:)
اگه برنامه Adobe Acrobat Professional رو نصب کنی دیگه نیاز به اون برنامه تبدیل به PDF رو نداری.تازه تبدیل به PDF روی همه برنامه های نصب شده رو سیستمت قرار می گیره ، یعنی از همه نرم افزارات میتونی PDF بگیری.
موفق باشی.:)

raziarchitect

عضو جدید
پاسخ به سوال QUOTE=mramirtaheri;3196719]

پاسخ به سوال QUOTE=mramirtaheri;3196719]

باسلام موقع جابجايي نقشه بعضي از اندازه جابجا نميشوند

سلام دوست عزیز علتش اینه که با پنجره آبی(از چپ به راست) نقشه هارو انتخاب کردی و اندازه ها انتخاب نشدن موقع انتخاب از راست به چپ انتخاب کن تا پنجره سبز ایجاد بشه و همه چیز منجمله اندازه ها انتخاب بشن:smile:;)

hani_0t

عضو جدید
سلام دوستان

کدم یه اروری میده که نمیدونم چرا اینجوری شده و باید چه کارش کنم!!!

این ارور:

Educational plot stamp detected
If you continue with this operation ,the drawing will be plotted with the following banner:
“produced By an auto desk educational PRODUCT”

Do you want to continue?
یعنی درست پلات نمیگیره؟؟؟

پروژ] بیمارستانه و خیلی روش کار کردم

نمیدونم چه کار کنم؟!!!!!!

لطفا کمکم کنین

نسخه ی کد شما از نوع آموزش بوده و هنگام پلات گوشه های کادر همون پیغام رو پلات میگیره

شما یه save as از کارت با پسوند dxf بگیر و ببر پلات بگیر

موفق باشی

hani_0t

عضو جدید
با سلام.لطفاکمکم کنید قبلا هم پرسیده بودم ولی متاسفانه جواب نگرفتم.مخفف دستورهارو که میزنم کار نمیکنه.اولش دو سه تا دستور بود که اینطوری بود اما الان اکثر دستورا کار نمیکنه.و همینطور دستگیره های o snap هم کار نمیکنه .کمکم کنید ممنون

ببینن مشکلت با این پست من حل میشه:

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/241314-مخفف-هاي-اتوكد

hani_0t

عضو جدید
این منوی toolsرو از کجا پیدا کنم؟ببخشید هی سوال می پرسم:redface:

از منو بار دیگه

چندتا جلوتر از منوی فایل !

اگه کد شما ورژن 2010 هست ومنوبارش مدرن هست : به گوشه ی سمت راست پایین ( بالای ساعت ویندوز) برید و روی فلش کلیک کنید و autocad classic رو انتخابکنید تا منوبار رو بهتون نشون بده

hadi2643

کاربر بیش فعال
سلام به دوستان عزیز.
سوالی داشتم و امیدوارو کمک بشه.
من با نقشه های شبکه آبی کار میکنم.در نقشه های شبکه خطوط لوله بصورت pline وجود دارد و بر روی خطوط توضیحات و جنس لوله درج میشود.برای چیدن نوشته ها باید ساعتها وقت گذاشت تا این نوشته ها مرتب شوند که کاری بسیار خسته کننده می باشد.آیا فرمانی هست که بتوان مانند filter/find خیلی سریع این کار را انجام داد؟
با تشکر
اگه توی مسیر نوع و نمره لوله عوض نمی شن و بخوای طول مسیر رو هم داشته باشی من یه روش میتونم بگم که بتونی اون مشخصات رو به موازات خط در هر جائی بزنی( اندازه گذاری)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

1397

عضو جدید
سلام میشه راهنماییم کنید چطوری باید پنجره های اتاقامو تو کد 3 بعدی شفاف کنم؟

Eight

عضو جدید
سلام میشه راهنماییم کنید چطوری باید پنجره های اتاقامو تو کد 3 بعدی شفاف کنم؟

تایپ کنید MATERIALS بعد ENTER کنید یه صفحه سمت چپ باز میشه 5 تا محور داره شامل Shinines،Opacity،Refraction index،Translucncy که با کم و زیاد کردن این آیتم ها میتونی پنجره هارو شفاف کنی.

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
سلام
من وقتی تو اتوکد می خوام فارسی بنویسم حرفهارو جدا از هم مینویسه
کسی منو راهنمایی کنه که چجوری میتونم اینارو به هم وصل کنم؟؟؟؟؟
:(:(:(:(:(:(
سلام
مشکل من تو فارسی نوشتن نیست، برنامه کد من اصلا فونت های فارسی رو نمیخونه!!و همشونو قاطی نشون میده با فونت لاتین!!
امروز یه فایل اتوکد رو برام email کردن،بعد دانلود کردن اصلا هیچ کدوم از فونتها رو نخوند!!
در ضمن من نمیتونم فونت کاتب رو load کنم!!هر بار سعی میکنم ، به بن بست میخورم!
لطفا یه راهنمایی عملی کنید.

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
مشکل من تو فارسی نوشتن نیست، برنامه کد من اصلا فونت های فارسی رو نمیخونه!!و همشونو قاطی نشون میده با فونت لاتین!!
امروز یه فایل اتوکد رو برام email کردن،بعد دانلود کردن اصلا هیچ کدوم از فونتها رو نخوند!!
دو حالت داره یا اون متن ها رو با یک فونت خاص که اتوکد شما نداره نوشته شده یا با یک برنامه جانب فارسی نویسی نوشته شده ولی احتمال اول قویتره. از اون دوستی که فایل رو برای شما فرستاده بخواهید فولدر font اتوکدش رو برای شما بفرسته و شما اونها رو font ااتوکد خودتون کپی کنید توجه کنید که کل فولدر رو کپی نکنید و فقط فایلهای داخلش رو کپی کنید

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
برای لود کردن کاتب :
tools/ losdapplication/font/kateb
با دابل کلیک روی کاتب لود میشه ولی با هر بار بستن و باز کردن اتوکد لازم میشه دوباره لود کنید برای حل این مشکل بعد از اینکه کاتب رو لود کردید. در همون صفحه load application گزینه content (با لوگوی کیف مشخصه) کلیک کنید داخل این پوشه از گزینه add دوباره کاتب رو لود کنید.
اگر نتونستید پیدا کنید بگید عکسش رو بفرستم