رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

متیلی

عضو جدید
افرین . خوشحالم که یه کم اینجا فعال تر شده .
اقا ما گفتیم کمتر میایم اینقدر خوشحال و پر کار شدید ؟؟؟
هواسم بهتون هست :mad: شیطونی نکنید .
حالا خانم متیلی میشه یه توضیح کوچیک راجع به این فیلم ها هم بدید .
چند ساعته ؟
چه موضوعاتی رو در بر میگیره ؟
به نظر خودتون چه چیزایی کمتر مطرح شده و از این قبیل .
یا چه مباحثی به نظر شما کامل و خوبه .

ممنون از شما
یک سریش حدود 10 جلسه نیم ساعته و یک سری حدودا 100 تا نیم ساعته است.
سری اول مباحث سر کلاسه
سری دوم تدریس خصوصی رویته که دومی کامل تره
اولین سری در حد خیلی کلی هست.به نظرم مبحث پله اون کامل تره
دومی دیگه یه مجموعه کامله

mahdirezaiyan

عضو جدید
در مورد mass سازی هم کامله تقریبا
ولی حجم اون ها خیلی زیاده که نمی تونم اپلود کنم
شما می تونین کمکم کنین که چطور کمش کنم؟

یک سریش حدود 10 جلسه نیم ساعته و یک سری حدودا 100 تا نیم ساعته است.
سری اول مباحث سر کلاسه
سری دوم تدریس خصوصی رویته که دومی کامل تره
اولین سری در حد خیلی کلی هست.به نظرم مبحث پله اون کامل تره
دومی دیگه یه مجموعه کامله

سلام خانم متیلی
با این برنامه کم حجم
Free FLV Converter 6.8

میشه فرمت فایل ها رو به flv تبدیل کنید و سپس حجم فایلها بسیار کاهش پیدا میکنه
در ضمن از سرور راپید شیر برای آپلود استفاده کنید قدرتمند ترینه
اگه یه اکانت پریمیوم که روی همون صفحه اولش نشون داده ایجاد کنید و ایمیلی که براتون میاد رو تایید کنید تا 100 گیگابایت فضا برای آپلود بهتون اختصاص میده که سرعت آپلود و دانلودش بالاست فقط فکر کنم قطعات فایل باید از 200 مگ کمتر باشه یعنی تکه تکه بشه البته اگه فایلها رو flv کردین با برنامه adobe flv player یا هر پلیر مربوط به flv قابل پخشه , و ممکنه حجمشون بیاد پائین و نیازی به تکه تکه کردنشون نباشه

موفق باشید

آخرین ویرایش:

متیلی

عضو جدید
سلام خانم متیلی
با این برنامه کم حجم
Free FLV Converter 6.8

میشه فرمت فایل ها رو به flv تبدیل کنید و سپس حجم فایلها بسیار کاهش پیدا میکنه
در ضمن از سرور راپید شیر برای آپلود استفاده کنید قدرتمند ترینه
اگه یه اکانت پریمیوم رون همون صفحه اولش نشون داده ایجاد کنید و ایمیلی که براتون میاد رو تایید کنید تا 100 گیگابایت فضا برای آپلود بهتون اختصاص میده که سرعت آپلود و دانلودش بالاست فقط فکر کنم قطعات فایل باید از 200 مگ کمتر باشه یعنی تکه تکه بشه البته اگه فایلها رو flv کردین با برنامه adobe flv player یا هر پلیر مربوط به flv قابل پخشه , و ممکنه حجمشون بیاد پائین و نیازی به تکه تکه کردنشون نباشه

موفق باشید
بله خوب بود ممنونم

متیلی

عضو جدید
من تازگیها موقع رندر گرفتن درصد پیشرفت اون 0% رو می زنه یهو بی هیچ پیغامی پردازشش قطع می شه و رندر سیاه می شه
دلیلش چی می تونه باشه؟

mahdirezaiyan

عضو جدید
من تازگیها موقع رندر گرفتن درصد پیشرفت اون 0% رو می زنه یهو بی هیچ پیغامی پردازشش قطع می شه و رندر سیاه می شه
دلیلش چی می تونه باشه؟

سلام
برای من هم این اتفاق افتاد و اون وقتی بود که ابعاد رندر رو یک کم بزرگ تر گرفتم
البته ممکنه از پردازش گرافیکی هم باشه

mahdirezaiyan

عضو جدید
سلام
من موقع اندازه گذاری این دیوار مایل به مشکل خوردم و نمیشه اندازه روی این دیوار زد ولی دیوارهایی که پنجره و یا در دارن اندازه میشه زد

mahdirezaiyan

عضو جدید
ایجاد تالار اختصاصی برای Revit Architectur

ایجاد تالار اختصاصی برای Revit Architectur

سلام دو ستان
یه سوال داشتم

چطور میشه برای رویت یه تالار اختصاصی درست کرد که همه مباحث در مورد revit جمع وجور بشه ایا مدیریت سایت این آموزشها رو می بینند؟ لطفا به مدیریت پیشنهاد بدین این کار رو بکنن
موفق باشید

raha

مدیر بازنشسته
سلام دو ستان
یه سوال داشتم

چطور میشه برای رویت یه تالار اختصاصی درست کرد که همه مباحث در مورد revit جمع وجور بشه ایا مدیریت سایت این آموزشها رو می بینند؟ لطفا به مدیریت پیشنهاد بدین این کار رو بکنن
موفق باشید

سلام، تالارها فقط توسط ادمین و مدیر ارشد ایجاد میشن! پیشنهاد زیرتالار REVIT هم داده شده. امیدوارم هر چه زودتر رسیدگی کنند:)

mahdirezaiyan

عضو جدید
یادش بخیر زمانی استاد ناصری داشتیم استاد با حوصله ای داشتیم باهش رفع اشکالی داشتیم حالا بجاش چی داریم یه تاپیک پر از خالی داریم امتحانات تموم شد همه فراری هستین استاد ناصر که قهر کرد از بس که کم لطفیم زود تنهاش گذاشتیم تاپیک جدید ایجاد شد فیلمهای revit اومد از متیلی خانم ممنونیم ولی ما اینطوری نخواستیم ما همه رو می خواستیم با همدیگه می خواستیم:gol: :w36:
موفق باشید

rasool.civil

مدیر بازنشسته
فیلمهای revit اومد از متیلی خانم ممنونیم ولی ما اینطوری نخواستیم ما همه رو می خواستیم با همدیگه می خواستیم:gol: :w36:
موفق باشید
یاد مصطفی رحمان دوست افتادم:Dمسجع گفتیدا
آقا ناصرم انگار بدش نمیومد فرار کنه:biggrin:نه هستندشون
فقط نظارت میکنه و میره

mahdirezaiyan

عضو جدید
سلام
در رابطه با درس شماره 5 خانم متیلی می خواستم بپرسم امکان ادیت دیواری که با مس ساخته شده هست یا باید دوباره دیوار رو بکشیم
موفق باشید

متیلی

عضو جدید
سلام
در رابطه با درس شماره 5 خانم متیلی می خواستم بپرسم امکان ادیت دیواری که با مس ساخته شده هست یا باید دوباره دیوار رو بکشیم
موفق باشید
منظور شما اگه مس باشه می شه عوض شه ولی دیواری که روی اون رسم میشه به شکل مس در میاد و نمیشه ادیتش کرد

mahdirezaiyan

عضو جدید
سلام دوستان
تاپیک فیلمهای آموزش revit که توسط خانم متیلی راه اندازی شده بود حذف شده کسی دلیلش رو میدونه؟

mahdirezaiyan

عضو جدید
من که تایپک رو دارم می بینم.
ولی اون قسمتهایی رو که اپلود می کنم میره تو صفحه اول تایپک

مثل اینکه آدرس صفحه عوض شده بود و اینطوری که میبینم آپلود هاتون داره میره صفحه اول ولی آدرس قبلی رو که میزنم مینویسه :
اين تاپیک وجود ندارد . براي اطلاعات بيشتر با مديريت سايت تماس بگيريد.
ولی از صفحه اصلی آدرس تاپیک درسته و مشکلی نیست
ممنون و موفق باشید

ناصر نقدی

متخصص نرم افزار معماری REVIT
کاربر ممتاز
خب میبینم که رویت هم صاحب تالار شد و بلاخره تحویل گرفتن ایشون رو
مبارکه

دوستان هم که سرگرم دانلود و دیدن فیلم هستن و دارن یاد میگیرن .
خوبه که جدی هستید توی این کار . چون به نظرم این نرم افزار ارزش یاد گیری رو واقعا داره .

خوشبختانه از اونجایی که هیچ درخواستی مبنی بر ادامه این تاپیک نیست و کسی چیزی نگقته فکر کنم دیگه این رو ادامه ندیم و دوستان با دیدن فیلم ها ی اموزشی به چیزی که میخوان برسن . البته اون طوری سریع تر و راحت تر هست واقعا .
از صمیم قلب ارزوی موفقیت برای تمام عزیزان رو دارم .

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
یادش بخیر زمانی استاد ناصری داشتیم استاد با حوصله ای داشتیم باهش رفع اشکالی داشتیم حالا بجاش چی داریم یه تاپیک پر از خالی داریم امتحانات تموم شد همه فراری هستین استاد ناصر که قهر کرد از بس که کم لطفیم زود تنهاش گذاشتیم تاپیک جدید ایجاد شد فیلمهای revit اومد از متیلی خانم ممنونیم ولی ما اینطوری نخواستیم ما همه رو می خواستیم با همدیگه می خواستیم:gol: :w36:
موفق باشید

هستیم قربان :smile: البته دیگه گهگاهی .
قهر چرا جانم . کم لطف هم نیستید .
کار زیاد دارم خیلی راستش . کمتر وقت میکنم . حتی اخبار رو هم که خیلی دوست دارم نمیرسم بخونم . ولی دلیل نمیشه که اگه جایی گیر کردید فکر کنید تنها هستید .
بگید اگه میدونستم هستم .
اسمم ولکن هست ولی کمتر اتفاق افتاده چیزی رو ول کنم ;)

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
یاد مصطفی رحمان دوست افتادم:Dمسجع گفتیدا
آقا ناصرم انگار بدش نمیومد فرار کنه:biggrin:نه هستندشون
فقط نظارت میکنه و میره

فرار نکردم . یه کم مرخصی از اینجا برای خودم گرفتم رسول جان .:smile:
درسته گهگاهی سرکی میزنم . میبینم که بیشتر سرگرم دانلود و مسایل اون هستید .
خب راستش منم از اینکه میبینم یه راهی برای راحت و سریع تر یاد گرفتن پیدا شده خوشحالم . فکر کنم اینطوری همه بیشتر دوست دارن . :smile:
در هر صورت اگه جایی رو گیر کردین بگید . اگه بلد بودم از راهنمایی دریغ ندارم . ;)

mahdirezaiyan

عضو جدید
سلام آقا ناصر استاد گرامی
ما زحمتهای شما رو فراموش نمی کنیم
شما حق پدری این تالار رو دارین و پیشکسوت ما هستین خیلی خوشحال شدیم که گفتین برای رفع اشکال کماکان هستین ولی آموزش به اون سبک خیلی براتون سخت بود البته اگه می شد آموزشهاتون رو به صورت فیلمی ضبط می کردین و بعدش آپلود می کردین خیلی کار برای خودتون هم ساده میشد چون نه نیاز به تایپ داشتین و نه چیز دیگه و فقط کافی بود با او بیان طنز گونه ای که دارین مطلب رو تو کامپیوتر خودتون تدریس می کردین و بعدش فیلم ضبط شده رو آپلود می کردین . البته تا همینجاش هم ما ممنونیم بقیش لطف شماست:gol:

موفق باشید

آخرین ویرایش:

rasool.civil

مدیر بازنشسته
مبارکه

خوبه که جدی هستید توی این کار . چون به نظرم این نرم افزار ارزش یاد گیری رو واقعا داره .

خوشبختانه از اونجایی که هیچ درخواستی مبنی بر ادامه این تاپیک نیست و کسی چیزی نگقته فکر کنم دیگه این رو ادامه ندیم و دوستان با دیدن فیلم ها ی اموزشی به چیزی که میخوان برسن . البته اون طوری سریع تر و راحت تر هست واقعا .
سلام مهندس
دلمون پوسید از بس این تاپیک بدون پست جدید موند
کی میگه کسی درخواست نداده؟؟
من هیچی نگفتم چون قرار بود اینجا اسپم نکنیم
خواهشا ادامه بدید
مسائل فنی تر رو بگید خواهشا:gol:
اینا تو هیچ کلاسی نیست

rasool.civil

مدیر بازنشسته
فرار نکردم . یه کم مرخصی از اینجا برای خودم گرفتم رسول جان .:smile:
درسته گهگاهی سرکی میزنم . میبینم که بیشتر سرگرم دانلود و مسایل اون هستید .
خب راستش منم از اینکه میبینم یه راهی برای راحت و سریع تر یاد گرفتن پیدا شده خوشحالم . فکر کنم اینطوری همه بیشتر دوست دارن . :smile:
در هر صورت اگه جایی رو گیر کردین بگید . اگه بلد بودم از راهنمایی دریغ ندارم . ;)
امروز تو یکی از بدترین روزای عمرم خیلی خوشحال شدم که یه پست از شما دیدم:gol:
مهندس رفع اشکال خوبه ولی تا کارای جدید نکنیم اشکال پیش نمیاد که بپرسیم
فکر کنم اونایی که تاپیک شمارو دنبال کردن تا یه مقدار زیادی با رسم معماریو اینا آشنا شدن
حالا بحث فنی رو شروع کنید لطفا
میدونید که من عاشق این ریزه کاریا هستم:D

esi_mohammadi

عضو جدید
سلام
ممنون از اموزش خوبتام
متاسفانه من عكس هاي آموزش را ندارم و براي بنده اصلا لود نميشند
من از اينترنت پر سرعت استفاده مي كنم اما عكس هاي اين اموزش واسه من لود نميشند و نمايش داده نميشند
لطفا منو راهنمايي كنيد

adamnama

عضو جدید
مبارکه

با درود خدمت استاد
اولا به عنوان یک شاگرد درخواستی از شما استاد عزیز داشتم
امثال شما کم هستند در جامعه اطراف که به راحتی و بدون چشم‌داشتی قسمت کننده‌ی دانش باشند با اطرافیان. از این بابت بسیار تشکرها دارد استاد عزیز.
بد نیست به واسطه اشراف به این نرم افزار پیشرفته و جالب به مانند دوست دیگرمان شما هم اگر مقدور بود گه گاهی فیلمی آموزشی تهیه و در این فضای آموزشی ارائه کنید.
فکر کنم از این بابت بسیار مکمل جذابی برای این مجموعه ها فراهم خواهد شد.
با سپاس‌های بسیار برای استادی چون شما.

pollreme

عضو جدید
سلام بچه ها من میخوام یه تاپیک راجب conceptual mass و بحث مدلینگ توی revit architecture بزنم باید چیکار کنم ممنوم این تالار بحثش راجب 2d draftingبیشتر,;) رویت برای مدل های غیر خطی مهندسی و دقیق جز بهتریناست.فعلا چندتا وبلاگ تخصصی معرفی میکنم برای دوستان البته برای دانلود کرد توتوریال های آموزشیش باید با ***** شکن یا عوض کردن ای پی تون از طریق وی پی ان اقدام کنید.
http://bimboom.blogspot.com
www.buildz.blogspot.com

elnazzzzz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام آقا ناصر
من یه مدت بخاطر مشغله هام از باشگاه دور افتادم امروز آمدم یه سر بزنم تاپیک شمارو دیدم
واقعا خوشحال شدم که بعداین مدت هنوزم کسایی مثل شما تو باشگاه هست(جسارت نباشه منظورم اینه که باشگاه همچنان فعاله):w14: و داره از جون و دل آموزش میده من خودم مربی اتوکدم اون اولا میخواستم تاپیک بزنم اما واقعا وقتشو نداشتم.ا شما اما واقعا دارین لطف میکنین بدون تعارف میگم.ز بابت بچه ها هم خیالتون راحت طرفدارا همیشه هستن اما مدل باشگاه همیشه اینجوری بوده تو یه بازه یه دفعه حضورشون کمرنگ میشه اما میان و همیشه پیگیر هستن.من خودم که از ظهر نتونستم از پای تاپیک بلند بشم.
واقعا خسته نباشید و ممنون

آخرین ویرایش:

elnazzzzz

عضو جدید
کاربر ممتاز
مبارکه

آقا ناصر از قدیم میگن هر گلی بوی خودشو میده.
من جز مخالفین کلاس رفتنم چیزی یاد ندارم اما همینایی که یاد دارمو از امثال اساتیدی مثل شما با نگاه کردن به کاراشون یاد گرفتم و معتقدم بهترین روش استفاده از تجربه کسایی که دارن با نرم افزار کار میکنن.و مطالعه
امکان مطالعه منابع انگلیسی هم که برای همه نیست منابع فارسیم که مشکلشو خودتون گفتین.پس خواهش میکنم این لطفتون رو از ما دریغ نکنید.
منتظر آموزشتونیمم

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
دوستان همه گی لطف دارند و شرمنده میفرمایند بنده رو .

اقای esi_ mahamadi
نمیدونم چرا عکسها رو نمیبینی . شاید اگه راست کلیک کنی و show picture رو بزنی نشون بده در هر صورت فکر کنم شما ها از این چیزا بیشتر از من سر در میارید .
( هر وقت اپلود و دانلود و لینک و ... از این چیزا میشنفم تن و بدنم میلرزه :smile: )

اقای adamnama

ممنون از لطف شما . راستش از این فیلم درست کردن چیزی نمیدونم . بلدم نیستم و از این نرم افزار ها راستش چون کار بردی برام نداره طرفشون نمیرم .
شخصا کتاب و نوشته رو دوست دارم . حتی فیلم هایی که کتاب دارن رو ترجیح میدم کتابهاش رو بخونم تا فیلم . البته فیلم هم دوست دارم ها :smile:

خانم elnazzzzzz
شرمنده میفرمایید . راستش اینکه دیدم از زاهدان دارید این ها رو میخونید برام بیشتر انگیزه ایجاد میکنه . دوستان دیگه هم دیدم از شهر های دیگه میان و این رو دنبال میکنن . خب امکانات واقعا توی تهران برای یاد گیری چه خرید کتاب و نرم افزار چه کلاس و غیره بیشتره ولی خب توی شهر های دیگه به مراتب کمتر . ولی دلیل خوبی برای این نیست که شما دنبال یاد گیری نباشید .
باور بفرمایید من دچار خود ناز و غمزه کن بینی نیستم . هر وقت که کاری راندمان داشته باشه انگیزه قوی برای انجام دارم و سختی اون برام مهم نیست . ولی امان از اینکه حس کنم فایده نداره .
فایده اینجا یرای من اینه که چیزایی که مینویسم اولا مفید باشه و بدردخور دوما خب یه تعدادی باشه که بشه کلاس فرض کرد . شما توی کلاس خالی که تدریس نمیکنید . فقط همین . اگه میبینم دوستان از روی فیلم یاد میگیرن خب بکنن . میدونی قصد من اینه که کسانی که این رو دنبال میکنن اینو یاد بگیرن به هر طریقی . اگه چیزی نباشه من هستم و تایپ و عکس ولی اگه فیلم هست و میشه و میتونید خب اون راحت تره .
از کار موازی هم مثل بی نظمی بدم میاد . یعنی اگه یه روش بهتر برای چیزی هست باید روش قدیمی رو فراموش کرد و سراغ روش جدید بریم . دقیقا دارید همین کار رو با اتوکد و رویت انجام میدید شما .

اما اگه واقعا فکر میکنید که با این نوشتن من چیز های متفاوت و جدید یاد میگیرید از یاد دادن دریغ ندارم .

( جواب ها در تاپیک رفع اشکال لطفا :smile: )

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
سلام بچه ها من میخوام یه تاپیک راجب conceptual mass و بحث مدلینگ توی revit architecture بزنم باید چیکار کنم ممنوم این تالار بحثش راجب 2d draftingبیشتر,;) رویت برای مدل های غیر خطی مهندسی و دقیق جز بهتریناست.فعلا چندتا وبلاگ تخصصی معرفی میکنم برای دوستان البته برای دانلود کرد توتوریال های آموزشیش باید با ***** شکن یا عوض کردن ای پی تون از طریق وی پی ان اقدام کنید.
http://bimboom.blogspot.com
www.buildz.blogspot.com

سلام
واقعا این کار رو بکن و من قول میدم از مشتریان ثابت تاپیک شما باشم .
من با mass کار کردم ولی چون کار طراحی نمیکنم ندانسته های من توی این بیشتر هست .
به دوستان خودتون هم کمک کردید .
تاپیک ساختن هم کاری نداره ( حتی منم بلدم ) توی صفحه revit باشید اون پایین زده new نمیدونم چی چی ( یه دکمه هست ) بعد تاپیک رو درست کردید .
ولی فکر کنم باید 10 تا پست داشته باشید برای این . اگه ندارید بیاید توی تاپیک رفع اشکال با هم یه کم سلام احوال پرسی کنیم تا 10 بشه :smile:

آخرین ویرایش:

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
سلام آقا ناصر استاد گرامی
ما زحمتهای شما رو فراموش نمی کنیم
شما حق پدری این تالار رو دارین و پیشکسوت ما هستین خیلی خوشحال شدیم که گفتین برای رفع اشکال کماکان هستین ولی آموزش به اون سبک خیلی براتون سخت بود البته اگه می شد آموزشهاتون رو به صورت فیلمی ضبط می کردین و بعدش آپلود می کردین خیلی کار برای خودتون هم ساده میشد چون نه نیاز به تایپ داشتین و نه چیز دیگه و فقط کافی بود با او بیان طنز گونه ای که دارین مطلب رو تو کامپیوتر خودتون تدریس می کردین و بعدش فیلم ضبط شده رو آپلود می کردین . البته تا همینجاش هم ما ممنونیم بقیش لطف شماست:gol:

موفق باشید

به خدا فیلم میلم نمیتونم .
یعنی حاضرم برم فوتوشاپ یاد بگیرم ها یا حتی مکس ولی اینو حوصله ندارم :smile: