رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

ناصر نقدی

متخصص نرم افزار معماری REVIT
کاربر ممتاز
امروز تو یکی از بدترین روزای عمرم خیلی خوشحال شدم که یه پست از شما دیدم:gol:
مهندس رفع اشکال خوبه ولی تا کارای جدید نکنیم اشکال پیش نمیاد که بپرسیم
فکر کنم اونایی که تاپیک شمارو دنبال کردن تا یه مقدار زیادی با رسم معماریو اینا آشنا شدن
حالا بحث فنی رو شروع کنید لطفا
میدونید که من عاشق این ریزه کاریا هستم:D

اره خب باید کار کنید تا مشکلات بیرون بیاد . تا حالا من فقط کار از اقای رضاییان دیدم . که خیلی هم خوب بود راستش البته یه اشکالاتی داشت ولی نشون میداد که با جدیت دنبال میکنه و میدونم که الان خیلی بهتر و با مهارت تر از قبل هست .
ما خودمون هم توی دفتر با پروژه ها هر روز یه مسئله داریم که حالا به طریقی حل میکنیم و هر کدوم تجربه هست . تا این نکنید چیزی درست نمیشه .

یه چیز دیگه هم اینه که یه کم گیج شدم راستش . خب یه روندی رو فکر کرده بودم که الان فکر میکنم بی فایده هست راستش و نمیدونم چی کار کنم . مثلا یه چیزایی رو بشینم دو ساعت بگم در صورتی که همه تون میدونید اون رو .
میدونی چی میگم دیگه کار موازی که نباید انجام داد .
شاید مثلا یه تاپیک بزنیم برای جزییات . اینم نمیدونم چه جوری باشه یعنی جزییات ساختمون یا نحوه ترسیم جزییات با نرم افزار . یا تلفیق هر دو :(
فعلا هیچ ایده ای ندارم راستش .

آخرین ویرایش:

elnazzzzz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من آمدم اینجا جواب بدم
حرفتونو کامل درک میکنم تجربه این موضوع و تو کلوب دارم.
اما اینجا یه خوبی که داره به گوگل متصله و خیلی ها ازش استفاده میکنن.حتی نحوه آشنایی خیلی ها هم با باشگاه از طرف گوگله.و از طرفی اینجا همیشه هست.
همونطور که گفتین اینجا امکانات خیلی کمه.1 نفر هم که تهران دوره دیده تو شرکت قبلی که کار میکردم آموزش میده که..
به نظر من کسی که با کار یاد میگیره بهترین منبعه.و الانم واقعا بدون اغراق میگم شما بهترین منبعین.
اینجام که برنامه رویت هنوز در حدیه که استاد نرم افزارم تازه 1 هفته هست اسمشو شنیده .
تا شنبه پیدا میکنم نرم افزارو که شروع کنم.(آخه هیچ جا نمیفروشن یکیم دانلود کردم که نمیدونم چه مشکلی داره.
با اتمام مشغله ای که دارین لطف میکنین آموزشتونو ادامه بدین.

rasool.civil

مدیر بازنشسته
اره خب باید کار کنید تا مشکلات بیرون بیاد . تا حالا من فقط کار از اقای رضاییان دیدم . که خیلی هم خوب بود راستش البته یه اشکالاتی داشت ولی نشون میداد که با جدیت دنبال میکنه و میدونم که الان خیلی بهتر و با مهارت تر از قبل هست .
ما خودمون هم توی دفتر با پروژه ها هر روز یه مسئله داریم که حالا به طریقی حل میکنیم و هر کدوم تجربه هست . تا این نکنید چیزی درست نمیشه .

یه چیز دیگه هم اینه که یه کم گیج شدم راستش . خب یه روندی رو فکر کرده بودم که الان فکر میکنم بی فایده هست راستش و نمیدونم چی کار کنم . مثلا یه چیزایی رو بشینم دو ساعت بگم در صورتی که همه تون میدونید اون رو .
میدونی چی میگم دیگه کار موازی که نباید انجام داد .
شاید مثلا یه تاپیک بزنیم برای جزییات . اینم نمیدونم چه جوری باشه یعنی جزییات ساختمون یا نحوه ترسیم جزییات با نرم افزار . یا تلفیق هر دو :(
فعلا هیچ ایده ای ندارم راستش .

به جون خودم مهندس من کار میکنم ولی نه ازین کارا که آقای رضاییان انجام میدن
چون همچین مثلا ویلایی ممکن تا آخر عمرمم به تور من نخوره که طراحی کنم
فعلا خونه تو زمینهای محدود بیشتر کار میکنیم که زیاد به نما و اینا توجهی ندارن اینجا متوجهید که چی میگم
مثلا من نما هر چی واسشون بزنم اینا کار خودشونو میکنن و دست آخر یه آجر 3سانتی میزنن میره،کارای شخصی اینجوریه دیگه اونم اینجا که همه واس خودشون یه پا معمارن
ولی جزییات و برش زدن و دتایل گرفتنو ازین حرفا چون تو هر کاری فرق میکنه خیلی واسم مهمه یا مثلا اون جدولها که تو 7 8 تا خط گفتید رو من خیلی دوست دارم کامل یاد بگیرم
چون کاربردیه واسم
در ضمن به نظرم نوشته های شما خیلی دلنشین تر از فیلمه:)
خلاصه اینکه تو یه تاپیک اگه بتونید با مثال جزییات رو آموزش بدید خیلی عالی میشه
مثلا بفرمایید که تو این قسمت ساختمون مثلا باید اینکارو کرد حالا با رویت اگه بخوایم نقشه اجراییشو بدیم اینجوری میشه انجامش داد
مرسی:gol:

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
به جون خودم مهندس من کار میکنم ولی نه ازین کارا که آقای رضاییان انجام میدن
چون همچین مثلا ویلایی ممکن تا آخر عمرمم به تور من نخوره که طراحی کنم
فعلا خونه تو زمینهای محدود بیشتر کار میکنیم که زیاد به نما و اینا توجهی ندارن اینجا متوجهید که چی میگم
مثلا من نما هر چی واسشون بزنم اینا کار خودشونو میکنن و دست آخر یه آجر 3سانتی میزنن میره،کارای شخصی اینجوریه دیگه اونم اینجا که همه واس خودشون یه پا معمارن
ولی جزییات و برش زدن و دتایل گرفتنو ازین حرفا چون تو هر کاری فرق میکنه خیلی واسم مهمه یا مثلا اون جدولها که تو 7 8 تا خط گفتید رو من خیلی دوست دارم کامل یاد بگیرم
چون کاربردیه واسم
در ضمن به نظرم نوشته های شما خیلی دلنشین تر از فیلمه:)
خلاصه اینکه تو یه تاپیک اگه بتونید با مثال جزییات رو آموزش بدید خیلی عالی میشه
مثلا بفرمایید که تو این قسمت ساختمون مثلا باید اینکارو کرد حالا با رویت اگه بخوایم نقشه اجراییشو بدیم اینجوری میشه انجامش داد
مرسی:gol:

اهان . خب . هوم . اهم . ( یعنی دارم فکر میکنم )
باشه یه کاریش میکنیم .
پس باید اول ساختن عناصر جزییات رو بگم بعد نحوه استفاده از اون توی جزییات بعد خود جزییات .
البته باید در نظر بگیرید که جزییات عمومی رو قاعدتا باید بگم مثل کرسی چینی و ازاره و عایق کاری یا اتصال پنجره های معمولی مثلا یا جانپناه . یه wall section هم بزنیم فکر کنم که مشکل شما حل میشه .
منم از اون جداول خیلی خوشم میاد . اتفاقا یه کاری رو که خیلی تیپ بود و دیوار هاش از ساندویچ پانل بود رو انجام دادیم و این جدول تمام تعداد و تیپ و اندازه های پانل ها رو دقیق با متراژ بهمون داد . کاری که قبلا با دست بچه ها حساب میکردن روزها و اشتباه هم داشت رو توی چند دقیقه و دقیق انجام شد و جالب اینه که با تغییر طرح تعداد و تیپ در جدول درست میشه و نیاز نیست که یادت باشه فلان تیپ حذف شده و یا اون یکی اضافه .

rasool.civil

مدیر بازنشسته
اهان . خب . هوم . اهم . ( یعنی دارم فکر میکنم )
باشه یه کاریش میکنیم .
پس باید اول ساختن عناصر جزییات رو بگم بعد نحوه استفاده از اون توی جزییات بعد خود جزییات .
البته باید در نظر بگیرید که جزییات عمومی رو قاعدتا باید بگم مثل کرسی چینی و ازاره و عایق کاری یا اتصال پنجره های معمولی مثلا یا جانپناه . یه wall section هم بزنیم فکر کنم که مشکل شما حل میشه .
منم از اون جداول خیلی خوشم میاد . اتفاقا یه کاری رو که خیلی تیپ بود و دیوار هاش از ساندویچ پانل بود رو انجام دادیم و این جدول تمام تعداد و تیپ و اندازه های پانل ها رو دقیق با متراژ بهمون داد . کاری که قبلا با دست بچه ها حساب میکردن روزها و اشتباه هم داشت رو توی چند دقیقه و دقیق انجام شد و جالب اینه که با تغییر طرح تعداد و تیپ در جدول درست میشه و نیاز نیست که یادت باشه فلان تیپ حذف شده و یا اون یکی اضافه .
عالیه،مرسی:gol:
همیناش خوبه دیگه ،کی دیگه حال داره دستی حساب کنه:D
حالا شاید بقیه چیزارو که خیلی تیپ نیستند زیاد دقیق حساب نکنه ولی یه حساب نزدیک به واقعیت که انجام میده
پس منتظریم مهندس:gol:

rasool.civil

مدیر بازنشسته
خب من یه توضیح کوچیک راجع به این نرم افزار بدم .
ببینید این چیزی که دارم میگم رو قاعدتا همه متوجه شدید . حالا من زور کردم که بگم پس گوش بدید ( بخونید )

این نرم افزار برای تهیه نقشه هست

- خب که چی :mad: فکر کردی ما باهاش اب حوض خالی میکنیم .

نه جانم منظورم اینه که با مثلا مکس یا راینو بیشتر حجم رو میسازید ولی پلان و برش و نما به صورت نقشه یا شیت بندی و ریفرنس و ....................
از جمله دیتیل رو ندارید .
این نرم افزار به صورت بسیار ماهرانه ای برای کار تخصصی خودش طراحی شده حالا معماری و سازه و تاسیسات . هر کدوم برای خودش .

من این توضیح رو دادم برای اینکه میخوام یه کم توی این قسمت بیشتر کار کنیم یعنی جزییات و ترسیم با دیتیل بیشتر .
برای این کار باید اول نحوه ایجاد فمیلی های مربوطه رو به صورت دو بعدی بدونیم
بعد ساختن فمیلی های سه بعدی که توش عناصر دوبعدی به صورت دیتیل داره
دست اخر ترسیم و ایجاد عناصر سه بعدی که وقتی برش ترسیم میکنید جزییات بیشتر ولی نه کامل رو دارید که باید تکمیل بشه .
یا مثلا ایجاد کف و دیوار به صورتی که بتونید مثلا سطح سرامیک یا سنگ رو ازش بگیرید .

راستش این بحث کلا فنی میشه و هیچ خبری از رندر و نورپردازی و اینا نیست توش :smile:
نمیدونم بدرد خور هست اینا یا . . . . چی بگم :confused: درست عین همین شکلک الان قیافه خودم هست :confused::confused::confused::confused::confused:
ببین رسول کلاس رو به چه روزی انداختی :mad: فکر کنم فقط خودمون دوتا باشیم :smile:
راست راستی کسی به این چیزا علاقه داره ( به جز رسول )

سلام مهندس
من علی هستم و خیلی علاقه دارم:D:biggrin:

raha

مدیر بازنشسته
اجازه استاد منم خیلی علاقه دارم به بخشهای فنی و دیتیلینگ:)
فقط متاسفانه الان نمیتونم باهاتون پیش برم چون هم کلاس مکس دارم میرم .هم فتوشاپ... با کلی کار دیگه که ریخته رو سرم...اما با اجازتون کل درسایی که دادین رو سیو کردم که سر فرصت شروع کنم...

آقا رسول. این بمبه رو نمیشه برداری از تو امضات؟!!
ال سی دی من کوچیکه. کل صفحه م رو میگیره:razz:

rasool.civil

مدیر بازنشسته
اجازه استاد منم خیلی علاقه دارم به بخشهای فنی و دیتیلینگ:)
فقط متاسفانه الان نمیتونم باهاتون پیش برم چون هم کلاس مکس دارم میرم .هم فتوشاپ... با کلی کار دیگه که ریخته رو سرم...اما با اجازتون کل درسایی که دادین رو سیو کردم که سر فرصت شروع کنم...

آقا رسول. این بمبه رو نمیشه برداری از تو امضات؟!!
ال سی دی من کوچیکه. کل صفحه م رو میگیره:razz:
چشم پاک کردم
خوب آقا ناصر شدیم 5 نفر
من و شما
علی و رسول و رها
آقای رضاییان هم فکر کنم علاقه دارند چون امتیاز میدن به همکلاسی ها:D
آقا 6 نفریم
حد نصاب چندتاس؟

elnazzzzz

عضو جدید
کاربر ممتاز
چشم پاک کردم
خوب آقا ناصر شدیم 5 نفر
من و شما
علی و رسول و رها
آقا 6 نفریم
حد نصاب چندتاس؟
منم هستم نه اینکه فاز 2 یاد داررم

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
چشم پاک کردم
خوب آقا ناصر شدیم 5 نفر
من و شما
علی و رسول و رها
آقا 6 نفریم
حد نصاب چندتاس؟

بله
اصولا عمرانی ها همینطوری محاسبات انجام میدن که یه ساختمون 4 -5 طبقه 80 سانت ستون براش در میاد . :biggrin:

باشه حالا شروع میکنیم ببینیم چی میشه .
اقا توی رفع اشکال از کارایی که انجام دادین خدای نکرده یه تصویری چیزی بگذارید مام ببینیم
اگه دری پنجره ای چیزی درست کردین بگذارید ببنیم .
اصلا من نه . دوستاتون ببینن .
اونام نه . خودتون ببینید .
- :mad: خب خودمون رو کانپیوترمون میبینیم
بله اینم حرفیه خب

mahdirezaiyan

عضو جدید
افرین اقای رضاییان .

ظاهرا این فیلم هم بد نیستا :smile:

سلام
آقا ناصر من چون خودم تو سایت یکی از دوستان http://tuts.ir هم آموزش فتوشاپ و هم آموزش مایا ارائه دادم . هم بصورت فیلمی و هم به صورت متن و عکس این نکته رو متوجه شدم که سرعت کار و یادگیری در مدل فیلمی خیلی بالاست برای دو طرف و اگه یه نگاهی به سایت بندازین من و دوستم آموزشهای مختلفی رو ارائه دادیم البته این رو هم بگم که مدل فیلمی برای کسانی که سرعت اینترنت پائین دارند مشکل سازه ولی از لحاظ آموزشی چندین برابر متن و عکس ارزش داره.

این برنامه ای که خدمتتون میگم

Camtasia Studio 7
یکی از ساده ترین و قوی ترین نرم افزارها در زمینه تولید فیلم از منابع مختلف و از دسکتاپ هست و یادگیری اون هم مثل آب خوردنه البته حجمش مثل اون برنامه قبلی که معرفی کردم پائین نیست و البته به خاطر قابلیتهای بالایی که داره اینطوره

اینجا فیلمهای آموزشی نرم افزار از طرف شرکت سازنده هست بصورت رایگان میشه نگاه کنید

که آموزشهای مختلفی رو درباره کار با این برنامه بصورت فیلمی ارائه کرده که بسیار ساده هست
نکته جالبی که این برنامه داره قابلیت زوم روی یک قسمت از صفحه هست که با این تکنیک میشه صفحه فیلمبرداری رو کوچیک تر در نظر گرفت و حجم فیلم رو پائین آورد البته قابلیت ادیت همون نقطه ای که زوم میکنیم رو هم داره که چقدر زوم بشه یا کجا زوم بشه حتی از دوربین فیلم برداری هم میشه بهش خروجی داد و بعد هم انواع خروجی میشه ازش گرفت مثلا من این فیلمی که آپلود کردم رو با فرمت wmv خروجی گرفتم البته میشه فرمتهای مختلف رو امتحان کرد تا به یه نتیجه خوب از نظر فرمت فایل خروجی رسید.

از این سایت ایرانی نسخه آخر از این نرم افزار رو میشه دانلود کنید

موفق باشید

رضائیان

آخرین ویرایش:

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
ممنون اقای رضاییان . قبول دارم که این روش جدید و موثری هست . ولی من به صورت حرفه ای که این کار رو نمیکنم . یه چند تا نکته بگم از هر چیزی بعد هم تموم . ادامه دار نیست این برام . وگرنه فرمایش شما درست هست .

این کامپیوتر منم امروز خیلی خراب شده . برام فرمت کردن و تقریبا همه چیزم نابود شده :(
برای تاپیک قدم به قدم کلی عکس درست کرده بودم که همه از بین رفت . در نتیجه فعلا نه کامپیوتر دارم نه نرم افزار نه حال و حوصله تا این اقای شبکه بیاد و ردیف کنه .
دوباره درست میکنم ;)

mahdirezaiyan

عضو جدید
ممنون اقای رضاییان . قبول دارم که این روش جدید و موثری هست . ولی من به صورت حرفه ای که این کار رو نمیکنم . یه چند تا نکته بگم از هر چیزی بعد هم تموم . ادامه دار نیست این برام . وگرنه فرمایش شما درست هست .

این کامپیوتر منم امروز خیلی خراب شده . برام فرمت کردن و تقریبا همه چیزم نابود شده :(
برای تاپیک قدم به قدم کلی عکس درست کرده بودم که همه از بین رفت . در نتیجه فعلا نه کامپیوتر دارم نه نرم افزار نه حال و حوصله تا این اقای شبکه بیاد و ردیف کنه .
دوباره درست میکنم ;)

سلام
البته هر جور که خودتون مایل هستین من فقط یه پیشنهاد دادم

یه سوال از خدمتتون داشتم
می خواستم بپرسم شما برنامه رویت رو تو چه مدت یاد گرفتین؟ البته مثل اینکه روی کتاب بیشتر زوم کرده بودین
برای اینکه بشه رویت رو مسلط تدریس کرد باید چه مسیری رو رفت؟ آیا شما از فیلمهای آموزشی هم استفاده کردین؟
موفق باشید

متیلی

عضو جدید

mahdirezaiyan

عضو جدید
دستتون درد نکنه از بابت فیلم
این وقتی هست که رمپ رو با ramp رسم کنیم
یه سوال اگه رمپ با floor کشیده شده باشه چی؟

با سلام
در صورتی که با همون گزینه پیک هاست برین چه رمپ و چه پله هایی که نرده نداره رو میشه انتخاب کرد و نرده رو رسم کرد و این حالت هم فکر کنم بشه البته مورد سوالتون رو دقیق تر بگین بهتر میشه پاسخش رو داد مثلا یه عکس ازش داشته باشین که اگه تونستم من جواب میدم و اگه نه اساتیدی مثل آقا ناصر رو ازشون می پرسیم
موفق باشید

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
سلام
البته هر جور که خودتون مایل هستین من فقط یه پیشنهاد دادم

یه سوال از خدمتتون داشتم
می خواستم بپرسم شما برنامه رویت رو تو چه مدت یاد گرفتین؟ البته مثل اینکه روی کتاب بیشتر زوم کرده بودین
برای اینکه بشه رویت رو مسلط تدریس کرد باید چه مسیری رو رفت؟ آیا شما از فیلمهای آموزشی هم استفاده کردین؟
موفق باشید

مرسی :smile:
دو ماه
فقط کتاب
راستش کتاب رو از اون جهت که میتونم یه مطلب چند بار و با دقت بخونم خوشم میاد یا مثلا یه جاهایی رو highlight کنم بعنوان مورد مهم .
هر کی یه جوریه اقا . ما هم قدیمی هستیم دیگه نوشته رو بیشتر حالی میشیم .

از اینکه جواب خانم متیلی رو دادید بسیار تشکر دارم . هیچ چیزی بیشتر از این منو خوشحال نمیکنه . امید دارم به زودی سوال های بنده رو هم جواب بدید . نه شما بلکه تمام دوستان ;)

m@hn@z.d

عضو جدید
کاربر ممتاز
چشم پاک کردم
خوب آقا ناصر شدیم 5 نفر
من و شما
علی و رسول و رها
آقا 6 نفریم
حد نصاب چندتاس؟

منم هستممممممممم

mahdirezaiyan

عضو جدید
سلام
خانم متیلی میخواستم بپرسم برای فیلمها چه برنامه ای دارین؟ آیا زحمت آپلودشو خودتون می کشید یا دوستان این کار رو می کنند ؟ آخه خیلی طول کشیده از آخرین فیلمی که آپلود کردین ما خیلی منتظریم ممنون میشیم یه کاریش بکنید:w27:

pedram8755

عضو جدید
سلام من تقریبا همه قسمتهای رویت را خوردم!به جز سایت اونم از نوع شیبدار کسی میتونه کمکم کنه مرسی

متیلی

عضو جدید
سلام من تقریبا همه قسمتهای رویت را خوردم!به جز سایت اونم از نوع شیبدار کسی میتونه کمکم کنه مرسی
سلام
به نظر من!!یکی از ایرادهای این نرم افزار طراحی سایت شیبداره
تو پروژه هام همیشه باهاش مشکل دارم
ولی می دونم تو رویت 2011 این ایراد برطرف شده

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
سلام

نشده :(
اقا اون برنامه landdcad رو کسی پیدا نکرد ؟؟؟

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سلام
سلام
راستش من فعلا رفتم نقشه برداری تو بیابون،ببخشید کم میام تو جمع
در مورد این سایتهای شیبدار
من یه کارایی کردم نمیدونم شما بلدید؟؟(که حتما بلدید)
اگه توپوگرافی از منطقه داشته باشیم که با اتوکد لند زده باشیم میتونیم بیاریمش تو رویت و اونجا راحت طرحو پیاده کنیم روش
نشده :(
اقا اون برنامه landdcad رو کسی پیدا نکرد ؟؟؟
سلام
گشتم نبود ،نگرد نیست:d
سفر سلامت مهندس

pedram8755

عضو جدید
سلام جند تا سوال داشتم
اول اینکه چه جوری میشه یه patternخاص را از متریال به متریال دیگه (مثل سقف شیبدار )اورد؟
دوم اینکه جه جوری میشه یه سایت شیبدار طراحی کرد؟
سوم اینکه لطفا یه نفر متریال سنگ تراورتن سفید و گردویی را بذاره برای دانلود!نیاز مبرم دارم