رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

rasool.civil

مدیر بازنشسته
کسی میدونه چرا اینجا این جوری شده ؟
بسته میشه و وقتی ادرس رو میزنم یه صفحه صورتی میاد و یه سری سایت که من نمیدونم چیه رو میاره . یه وقتی با .com اون میاد و .ir درسته و لی الان .ir نمیشد با . com شد .

چرا بسته میشه ؟
چند تا چیز رو اعصابمه یکیش همین بی نظمی هست .
بقیه رو هم بعدا میگم
مهندس سلام
بقیه مشکلاتم بگو تا اگه میشه حلش کنیم
این مشکل ف ی ل ت ر به خاطر بعضی بحثها توی تاپیکهای غیر مهندسی و ... هست که دیگه کاریش نمیشه کرد
============================
چند روزی به خاطر فوت داییم تهران بودم
رفتم رویت 2011 رو گرفتم هم استراکچر هم آرچیتکتور
ولی خوب بی مشکل نیستند،اون متریالها و تمپلیتهایی که داشتمو کپی کردم سر جاش درست شد
تا چند روز دیگه اینترنت پر سرعت نصب میکنم،همه تمپلیتها و متریالهایی که دارمو میذارم اینجا

m@hn@z.d

عضو جدید
کاربر ممتاز
موضوعی باعث ازردگی بسیار برای بنده شده .
از دوستانی که این مدت با من همراه بودن نهایت سپاس رو دارم
اقای رسول
چشم جواب سوال شما رو مینویسم و براتون ایمیل میکنم ( از اقای رضاییان یاد گرفتم )
عکسی که شما انتخاب کردیدبرای اواتار خودتان جمله زیبایی داره به این مضمون که
"دو چیز انتها ندارد کائنات و حماقت انسان . در مورد اولی مطمئن نیستم ولی دومی رو مطمئنم ."
با اجازه من یه مورد سوم رو هم اضافه کنم و اونم بی معرفتی بعضی از ادما هست . البته الان من خودمو جزو گروه دوم میبینم بد جوری :smile:
خانم مهناز
بنده هنوز شرمنده شما هستم
اقای رضاییان
اون دوتا کتاب جزو بهترین ها هستند اما خود اتودسک هم منابع خوبی داره که به صورت pdf هست و میتونی دانلود کنی . سایت های خارجی هم زیاده برو توی صفحاتشون مثل همینجا و چیزای بهنر از این که من نوشتم رو زیاد میبینی :smile: . بقیه هم تجربه هست
خانم رها و اقای بینهایت ام - خیلی مخلصیم

خواهش می کنم. من که کاری نکردم... شرمنده نفرمایید . همه ی زحمت ها رو شما کشیدید.:gol:

ناصر نقدی

متخصص نرم افزار معماری REVIT
کاربر ممتاز
خب يعني ديگه رو اعصابتون نيست؟! آموزش رو ادامه ميدين؟!:w05:

دیگه نه :smile: ادامه میدیم .
راستش امروز میخواستم فونداسیون و ستون رو بگم اما از بد شانسی ماشینم توی بزرگراه پنچر شد و با هزار بدبختی لاستیکم رو عوض کردم هم خیلی خسته شدم هم اینکه دیر رسیدم دفتر ( خب اره یه لاستیک عوض کردم همین ولی وقتی سالها هیچ کاری نکنی میفهمی چه پدری ازمن در اومد ) . فردا حتما اینو میگم .
راستش مدتی هم بود که حال نداشتم الان هم ندارم و نمیخواستم دیگه اینجا بیام اما دو تا از دوستان ایمیل های بسیار محبت امیزی به من زدن و دیدم که این نوشته ها رو واقعا دنبال میکنن و دوست دارن . خب گفتم ادامه بدیم .
اوایل که تعداد زیاد تر بود میخواستم یه تاپیک هم به موازات این بزنم تا مباجث فنی و جزییات رو مطرح کنم ولی راستش نکردم چون تعدادمون خیلی کمه .
یکی از چیزایی رو هم که دوست ندارم کار زیاد با راندمان کم هست .
این چیزا از من وقت زیاد میبره . تصویر ساختن و کوچک کردن و اپلود و نوشتن . شاید این پروسه برای شما کم باشه ولی برای من وقت گیره باور کنیین . منتی نیست فرصتی هم نیست ( این تیکه مثل نوشته های سروش شد :smile: ) ولی چشم . حتما ادامه میدیم .
;)

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
مهندس سلام
بقیه مشکلاتم بگو تا اگه میشه حلش کنیم
این مشکل ف ی ل ت ر به خاطر بعضی بحثها توی تاپیکهای غیر مهندسی و ... هست که دیگه کاریش نمیشه کرد
============================
چند روزی به خاطر فوت داییم تهران بودم
رفتم رویت 2011 رو گرفتم هم استراکچر هم آرچیتکتور
ولی خوب بی مشکل نیستند،اون متریالها و تمپلیتهایی که داشتمو کپی کردم سر جاش درست شد
تا چند روز دیگه اینترنت پر سرعت نصب میکنم،همه تمپلیتها و متریالهایی که دارمو میذارم اینجا

عرض تسلیت برای شما و طلب امرزش برای دایی عزیز شما .
خوب پس الان 2011 داری مبارکه .
چرا این نرم افزار هایی که میگیرید کامل نیست ؟ عجیبه .
حالا این کار رو بکنی خب خیلی خوبه مخصوصا برای عزیزیان شهرستانی که امکان تهیه براشون مشکل تره .

mahdirezaiyan

عضو جدید
سلام آقا ناصر
خیلی خوشحالیم که قصد دارین اینجا بمونین و ادامه بدین
اگه بتونیم کمکی کنیم خوشحال میشیم بفرمائید در خدمت هستیم
در ضمن یه سوال از خدمتتون داشتم
یه نرم افزار هست که به رویت متصل میشه به اسم اکوتک آیا از این نرم افزار اطلاعی دارین؟
یه توضیحی هم در مورد GBXML می خواستم که کاربردش در مباحث انرژی و هدر رفت انرژی هست یا خیر
در ضمن نرم افزار مطمئن از شرکت techno2000 من هر چی خریدم سالم بوده
با تشکر

raha

مدیر بازنشسته
دیگه نه :smile: ادامه میدیم .
راستش امروز میخواستم فونداسیون و ستون رو بگم اما از بد شانسی ماشینم توی بزرگراه پنچر شد و با هزار بدبختی لاستیکم رو عوض کردم هم خیلی خسته شدم هم اینکه دیر رسیدم دفتر ( خب اره یه لاستیک عوض کردم همین ولی وقتی سالها هیچ کاری نکنی میفهمی چه پدری ازمن در اومد ) . فردا حتما اینو میگم .
راستش مدتی هم بود که حال نداشتم الان هم ندارم و نمیخواستم دیگه اینجا بیام اما دو تا از دوستان ایمیل های بسیار محبت امیزی به من زدن و دیدم که این نوشته ها رو واقعا دنبال میکنن و دوست دارن . خب گفتم ادامه بدیم .
اوایل که تعداد زیاد تر بود میخواستم یه تاپیک هم به موازات این بزنم تا مباجث فنی و جزییات رو مطرح کنم ولی راستش نکردم چون تعدادمون خیلی کمه .
یکی از چیزایی رو هم که دوست ندارم کار زیاد با راندمان کم هست .
این چیزا از من وقت زیاد میبره . تصویر ساختن و کوچک کردن و اپلود و نوشتن . شاید این پروسه برای شما کم باشه ولی برای من وقت گیره باور کنیین . منتی نیست فرصتی هم نیست ( این تیکه مثل نوشته های سروش شد :smile: ) ولی چشم . حتما ادامه میدیم .
;)

اولا یه دنیـــــــــــــا ممنون که روند آموزش رو ادامه میدین
دوما خسته نباشید. ایشالا دیگه هیچ وقت پنچر نشین!:)
سوما. خواهشا" تنهامون نزارین استاد. چشم امید ما به شماست... تو شیراز من چند جایی پرسیدم هیشکی این نرم افزار رو آموزش نمیده!
میدونیم که زمان و انرژی زیادی بابت این آموزش میزارین. مطمئن باشین هیچ کار نیکی بی اجر و پاداش نمیمونه! حتی اگر آروم آروم هم مباحث رو جلو ببرین باز هم خوبه!عجله ای نیست...
آقای yeganegi هم مثل شما از مدتها قبل زحمت آموزش و رفع اشکال sketchup رو تو تالار بر عهده داشتن... دوستان دیگه ای هم تو زمینه های دیگه ای که تخصص دارند به بچه ها دائما بی هیچ چشم داشتی کمک میکنند... حضور افرادی مثل شما واقعا ارزشمنده و همه ی ما بی نهایت از شما سپاسگذاریم . هرچند کاری از دستمون بر نمیاد ولی قدردان زحمات شما هستیم....
بعد هم از این دنیای مجازی نمیشه بیش از این انتظار داشت خب... اما ممکنه ماهها یا سالها بعد حتی بعد از تمام شدن آموزش شما. باز هم کسانی بیان و از مطالب ارزنده شما استفاده کنند و این کار شما شاید به عنوان یه یادگاری برای دانشجوهای عمران و معماری تا مدتها تو این دنیای مجازی باقی بمونه... خیلی حرف زدم. نه؟!حس مامان بزرگی بهم دست داد الان:D

سلام آقا ناصر
یه نرم افزار هست که به رویت متصل میشه به اسم اکوتک آیا از این نرم افزار اطلاعی دارین؟
یه توضیحی هم در مورد GBXML می خواستم که کاربردش در مباحث انرژی و هدر رفت انرژی هست یا خیر
با تشکر

آقای رضائیان میشه لطفا آدرس یا شماره این شرکت رو بدین؟ ممنون

rasool.civil

مدیر بازنشسته
رسول جان با پارتی بازی با جنابعالی مشکل ندارم ولی این wallsection خیلی مطلب داره .
صرف نظر از خود دیتیل نکات ترسیمی زیادی هست که باید رعایت کنید .
ببینید ادم باید چند تا تصمیم بزرگ توی زندگیش بگیره این هم یکی از اون ها هست .
مثلا از 30 - 35 سالگی باید تصمیم بگیری کمربندت رو زیر شکمت ببندی یا روی اون ( تصمیم بزرگیه :surprised: . ( من روی شکمم میبندم :smile: ) )
یا اینکه جزییات رو دو بعدی ترسیم کنید یا سه بعدی مثلا
هر کدوم مسایل خودشو داره که بسته به اینه که چکار داری میکنی و نقشه برای چه چیزی اماده میشه برای طرح و سه بعدی یا نقشه اجرایی .
این دیتیل داستان طولانی داره که لازم هست شما تمام برنامه رو از جنبه مدل سازی و ترسیمات دوبعدی بدونید .
از زیرش در نمیرم ولی اگه بخوام توضیح رو اینجا بدم که حیفه و اگه اونجا بدم خیلی چیزا رو باید بگم که از روال خارج میشیم .
خودت بودی چه میکردی رفیق .

بر سر دوراهی ( این عنوان یک فیلم هندی نیست مشکل بنده هست )
بگو تا بکنیم
والا نمیدونم
حالا من تصمیم بگیرم که چی کار کنم یاا شما:d
نمیدونم
شما بگید من چیکار کنم
من زیاد تو طرح معماری و این حرفا نمیخوام کلید کنم
مهم برام همون دتیل دست کردن و جزییات و از این حرفاس(شغل شما)
حالا شما هر جور که میدونید بگید تا من همون کارو بکنم
اصلا روند خودتونو ادامه بدید بالاخره یه روز به اینا میرسیم دیگه
در ضمن یه خواهش:
اون تاپیک که میگید میخواستم بزنم در باره ریزه کاریا رو اگه میشه بزنید که اصل مطلب هموناس:gol:

mahdirezaiyan

عضو جدید
آدرس تکنو 2000

آدرس تکنو 2000

آقای رضائیان میشه لطفا آدرس یا شماره این شرکت رو بدین؟ ممنون

سلام خانم رها
این هم آدرس و شماره تلفنش فقط دقت کنید نسخه 64 بیت یا 32 بیت رو که سفارش میدین دقیقا همون کد رو براتون بخونن چون من 64 بیت سفارش داده بودم نزدیک بود اشتباهی 32 بیت برام ارسال کنن

این هم آدرس سایتشون

techno2000.com
من نسخه 2010 و 2011 رو تابحال که ازشون خریدم مشکلی نداشته قیمت خریدش هم با هزینه ارسال شد 8 هزار تومن

اینم آدرسی که تو سایتشون زده
آدرس : تهران ،خيابان انقلاب ، چهارراه وليعصر ، بازار كامپيوتر رضا ، طبقه همكف ، شماره 44
تلفن : 66493560 - 66498523 - 66493581

موفق باشید​

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
والا نمیدونم
حالا من تصمیم بگیرم که چی کار کنم یاا شما:d
نمیدونم
شما بگید من چیکار کنم
من زیاد تو طرح معماری و این حرفا نمیخوام کلید کنم
مهم برام همون دتیل دست کردن و جزییات و از این حرفاس(شغل شما)
حالا شما هر جور که میدونید بگید تا من همون کارو بکنم
اصلا روند خودتونو ادامه بدید بالاخره یه روز به اینا میرسیم دیگه
در ضمن یه خواهش:
اون تاپیک که میگید میخواستم بزنم در باره ریزه کاریا رو اگه میشه بزنید که اصل مطلب هموناس:gol:

منم بااین موافقم . به اینم میرسیم . خیلی هم زود . اصلا سر فمیلی ساختن هم باید یه چیزایی رو بگم خب یه کم مفصل تر میگم تا شما هم استفاده کنید .
والا تو این تاپیک موندم بگذار اینو به یه جای خوبی برسونیم اگه شد اون یکی هم باشه .
بابا ما اومدیم چند تا دستور اتوکد بگیم و بریم ببین به کجا رسیدیم :smile:

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
اولا یه دنیـــــــــــــا ممنون که روند آموزش رو ادامه میدین
دوما خسته نباشید. ایشالا دیگه هیچ وقت پنچر نشین!:)
سوما. خواهشا" تنهامون نزارین استاد. چشم امید ما به شماست... تو شیراز من چند جایی پرسیدم هیشکی این نرم افزار رو آموزش نمیده!
میدونیم که زمان و انرژی زیادی بابت این آموزش میزارین. مطمئن باشین هیچ کار نیکی بی اجر و پاداش نمیمونه! حتی اگر آروم آروم هم مباحث رو جلو ببرین باز هم خوبه!عجله ای نیست...
آقای yeganegi هم مثل شما از مدتها قبل زحمت آموزش و رفع اشکال sketchup رو تو تالار بر عهده داشتن... دوستان دیگه ای هم تو زمینه های دیگه ای که تخصص دارند به بچه ها دائما بی هیچ چشم داشتی کمک میکنند... حضور افرادی مثل شما واقعا ارزشمنده و همه ی ما بی نهایت از شما سپاسگذاریم . هرچند کاری از دستمون بر نمیاد ولی قدردان زحمات شما هستیم....
بعد هم از این دنیای مجازی نمیشه بیش از این انتظار داشت خب... اما ممکنه ماهها یا سالها بعد حتی بعد از تمام شدن آموزش شما. باز هم کسانی بیان و از مطالب ارزنده شما استفاده کنند و این کار شما شاید به عنوان یه یادگاری برای دانشجوهای عمران و معماری تا مدتها تو این دنیای مجازی باقی بمونه... خیلی حرف زدم. نه؟!حس مامان بزرگی بهم دست داد الان:D

اولی رو خواهش میکنیم
دومی رو ممنون
سومی رو هم سعی میکنیم :smile:
بقیه رو هم اختیار دارید شرمنده میفرمایید . همینکه بدونم کار بی فایده نیست و تعدادی این براشون مهمه خب باید بکنم .
شیراز و اصفهان که خودشون مملکت هستن بابا اگه اون جاها خبری نیست از این برنامه پس شهرستان های کوچک بچه ها چیکار میکنن ؟؟؟
البته یه چیزی هم یگم . من همین الان با یه دوستی توی نیویورک صحبت میکردم که داره ادامه تحصیل میده ( چه حالی داره اون من نمیدونم ) میگفت این برنامه توی امریکا هم فقط توی دفاتر بزرگ و تراز اول داره کار میکنه یه دوست دیگه هم توی تورنتو همین رو بهم گفت . پس شیراز خودمون هم زیاد عقب نیست بابا :smile:
چشم . تا اخرش بدون ناز و غمزه هستیم و نگران نباشید .
همینکه هستید و براتون مهمه خب منم هستم و برای منم مهمه

آخرین ویرایش:

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
سلام آقا ناصر
با تشکر

خواهش میکنیم قربان
این هارو که گفتی رو نمیدونم ولی یکی از دوستانم در مورد استاندارد طراحی و انرژی سیوینگ میگفت همین رویت این کار رو میکنه و یه چیزایی هم گفت که من راستش گوش ندادم اون وقت یعنی حواسم یه جای دیگه بود . حالا بهش میگم یه روز بیاد پیشم ببینم اون روز چی میگفت :smile: نتیجه رو بهتون میگم

mahdirezaiyan

عضو جدید
اتصالات دیوار در طبقات روی هم

اتصالات دیوار در طبقات روی هم

سلام استاد ناصر عزیز
سوالی که برام پیش اومده اینه که اگه تو یه ساختمون خواسته باشیم دیوار خارجی ترسیم کنیم و اون ساختمون چند طبقه باشه بهتره برای هر طبقه یه دیوار جداگانه ترسیم کنیم و یا اینکه از طبقه همکف یه دیوار رو با ارتفاعی ترسیم کنیم که به لبه بام برسه و البته اگه طبقات تیپ باشن از لحاظ نما وگرنه نمیشه دیوار رو یک سره رفت بالا و حالا مشکل دوم اونجاست که وقتی این طبقات رو با دیوارهای جدا روی هم ترسیم کنیم معمولا یه خط جدا کننده بین دو دیوار دیده میشه دقیقا محل اتصال دو دیوار روی هم که تو نقشه های معماری زیبایی نما رو کاهش میده
می خواستم ببینم مشکل کجاست؟
با تشکر

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
سلام استاد ناصر عزیز
سوالی که برام پیش اومده اینه که اگه تو یه ساختمون خواسته باشیم دیوار خارجی ترسیم کنیم و اون ساختمون چند طبقه باشه بهتره برای هر طبقه یه دیوار جداگانه ترسیم کنیم و یا اینکه از طبقه همکف یه دیوار رو با ارتفاعی ترسیم کنیم که به لبه بام برسه و البته اگه طبقات تیپ باشن از لحاظ نما وگرنه نمیشه دیوار رو یک سره رفت بالا و حالا مشکل دوم اونجاست که وقتی این طبقات رو با دیوارهای جدا روی هم ترسیم کنیم معمولا یه خط جدا کننده بین دو دیوار دیده میشه دقیقا محل اتصال دو دیوار روی هم که تو نقشه های معماری زیبایی نما رو کاهش میده
می خواستم ببینم مشکل کجاست؟
با تشکر

من این دیوار رو یکسره میگیرم . هم کنترلش راحت تره هم مشکلاتی رو که گفتی نداره .
اگه پلان طبقات هم تیپ هست پس فقط پنجره ها رو از طبقه همکف انتخاب کن بعد یه منو اون بالا میاد clipboard کپی کن بعد روی دکمه paste بزن و که میتونید از منوی کرکرای که باز میشه گزینه aligne to selected level رو انتخاب کنی و توی طبقات کپی کنی .
اصولا من دیوارهای جداره رو تا بالا یکسره میگیرم .

mahdirezaiyan

عضو جدید
BIM

BIM

سلام دوستان
توی این تصویر ارتباطات نرم افزار های آیتودسک مخصوصا رویت رو میتونین ببینین که در رابطه با بی آی ام نشون داده شده

در مورد صدور فایل gbxml هم تو نت اینو دیدم که میشه قبل از صدور به برنامه های محاسبه انرژی تو خود رویت آنالیز مربوطه رو انجام داد

mahdirezaiyan

عضو جدید
من این دیوار رو یکسره میگیرم . هم کنترلش راحت تره هم مشکلاتی رو که گفتی نداره .
اگه پلان طبقات هم تیپ هست پس فقط پنجره ها رو از طبقه همکف انتخاب کن بعد یه منو اون بالا میاد clipboard کپی کن بعد روی دکمه paste بزن و که میتونید از منوی کرکرای که باز میشه گزینه aligne to selected level رو انتخاب کنی و توی طبقات کپی کنی .
اصولا من دیوارهای جداره رو تا بالا یکسره میگیرم .

خوب این روش وقتی که توی نما طبقات تیپ هستن مشکلی بوجود نمیاره ولی اگه مجبور باشیم دو تا دیوار رو روی هم بزاریم و طبقات تیپ نباشن مثلا تو یه قسمت دو تا دیوار روی هم هستن راهی برای از بین بردن خط اتصال تو نما هست؟

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
خوب این روش وقتی که توی نما طبقات تیپ هستن مشکلی بوجود نمیاره ولی اگه مجبور باشیم دو تا دیوار رو روی هم بزاریم و طبقات تیپ نباشن مثلا تو یه قسمت دو تا دیوار روی هم هستن راهی برای از بین بردن خط اتصال تو نما هست؟

خب نمیدونم راستش . یعنی اگه یه دیوار با یک متریال با یک موقعیت از پایین تا بالا میره خب چرا طبقه به طبقه میکشی . دیوار دور رو یکسره بگذار و توش پلان رو ترسیم کن با یه طرح دیگه . مغایرتی نداره که .
دوتا دیوار روی هم به صورتی هست که یا باید متریالش فرق کنه یا موقعیت شون اگرنه که یک دیوار هست پس یکسره بگیر .
برای اون خط هم هیچ ایده ای ندارم که چطوری میشه برطرفش کرد . ولی میگردم ببینم چیزی پیدا میکنم یا نه

mahdirezaiyan

عضو جدید
مشکل در فمیلی

مشکل در فمیلی

سلام استاد ناصر عزیز
این فمیلی رو در حین ساخت دو تا مشکل بوجود میاد
اولیش اینه که وقتی میخوام عدد بزنم برای ارتفاع یا عرض تو پنجره فمیلی تیپ مثلا عددی که شما زدین 0.0100 اونوقت میبینم عدد رو صفر میکنه ولی وقتی میزنم 5 یا 1 قبول میکنه آیا قسمت project units باید قبلش تنظیم بشه ؟
موفق باشید

mahdirezaiyan

عضو جدید
مشکل در فمیلی

مشکل در فمیلی

سلام استاد ناصر عزیز
تو قسمت فمیلی وقتی میخواهیم اندازه بزنیم برای ارتفاع و یا عرض باید project units قبلش تنظیم باشه یا خیر
آخه وقتی تو پنجره family type میخوام برای ارتفاع عددی بزنم و یا عرض صفر میشه مثلا این عددی که شما زدین 0.0100 ولی وقتی عدد 1 و یا 3 و عدد صحیح میزنم قبول میکنه
مشکا در کجاست
موفق باشید

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
سلام استاد ناصر عزیز
تو قسمت فمیلی وقتی میخواهیم اندازه بزنیم برای ارتفاع و یا عرض باید project units قبلش تنظیم باشه یا خیر
آخه وقتی تو پنجره family type میخوام برای ارتفاع عددی بزنم و یا عرض صفر میشه مثلا این عددی که شما زدین 0.0100 ولی وقتی عدد 1 و یا 3 و عدد صحیح میزنم قبول میکنه
مشکا در کجاست
موفق باشید

بله قربان باید تنظیم باشه . من با متر دوست دارم . البته تعدار اعشار هم شرط هست
این تنظیم رو هر وقت که بخواهید میتونید انجام بدید . حتی موقع اجرای دستور برید توی منوی mange و هر سیستمی که دوست دارید رو همون موقع انتخاب کنید .
اگه رسیدم تا اخر هفته ساختن یه در ساده رو هم بگم خوبه میتونید توی تعطیلی روش کار کنید

آخرین ویرایش:

rasool.civil

مدیر بازنشسته
مهندس مرسی بابت آکس بندی و فنداسیون و فمیلی:gol:
یه چندجاییی مشکل دارم
ولی اول بیشتر کار میکنم اگه نفهمیدم میپرسم که خیلی وقت شمام گرفته نشه
راستش این پست رو واسه این زدم که این عنوان شایسته که زیر اسمتون نوشتن رو تبریک بگم:) :gol:

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
مهندس مرسی بابت آکس بندی و فنداسیون و فمیلی:gol:
یه چندجاییی مشکل دارم
ولی اول بیشتر کار میکنم اگه نفهمیدم میپرسم که خیلی وقت شمام گرفته نشه
راستش این پست رو واسه این زدم که این عنوان شایسته که زیر اسمتون نوشتن رو تبریک بگم:) :gol:

اهان اینو میگی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یا در واقع اهه این دیگه چیه ؟؟؟؟؟
خب راستش من یه کم کم توجه هستم و معمولا یکراست میرم همونجایی که میخوام و به اطراف توجه ندارم .
یکی از سرگرمیهای دختر من اینه که ازم بپرسه چی مثلا به خونه اضافه شده که تقریبا هیچ وقت نمیدونم و اوج این سرگرمی وقتی هست که میگم مثلا فلان چیز که میفهمم نه خیر این شیئ اضافه نشده فقط جا به جا شده . خب دیگه
در هر صورت کسانی که این درست کردن ممنونم میدونم زحمت کشیدن در جهت دلگرم کردن بنده .

من اسمم رو خودمه جانم بدونم یاد میگیرید برام دلچسب تر هست بقیه رو ولکن ;)

سوالات رو هم بپرس . این که میگم یه دفعه نیاید بپرسید منظورم اینه که سعی کنید چون اونطوری تجربه بهتری هست براتون . وگرنه اگه سوال باشه و بتونم جواب بدم بحث باز تر میشه شاید اصلا به یه چیز جدید تر رسیدیم و من این دوست دارم .
بعدش هم اینکه ممکنه یه چیزی به خاطر اینکه میدونم رو سهل انگاری کنم و نگم یا کم توضیح بدم . خب شما اگه به اشکال بر میخورید نشون میده که من اشتباه کردم و باید توضیح بیشتر میدادم . سوال شما باعث میشه بفهمم چقدر میدونی یا چقدر نمیدونی .
یا اصلا یه چیزی که من خیلی دوست دارم اینه که یکی از دوستان بیاد و یه راه بهتر ارایه کنه که مثلا اگه فلان کار کنیم بهتره یا با یه دستور دیگه راه بهتر و کوتاهتری رو میشه رفت یا یه چیز دیگه که مثلا اصولی تره .
خب من هم که همه چیز رو نمیدونم . اگه اینطوری باشه من متخصص اتوکد - رویت MEP civil 3D - راینو - اسکچ اپ و یه چند تا چیز دیگه هم هستم .
راستی دیروز راهنمای رویت سازه رو از سایت اتودسک گرفتم و یه نگاه سرسری بهش کردم دیدم خیلی از مباحث ترسیم با نسخه معماری فاصله نداره . فقط عناصر بتنی رو میشد میلگرد ها رو تعریف کرد و فلزی ها رو هم اتصالات رو باید دوبعدی ترسیم کنی ظاهرا .
یعنی همین جا که معماری رو من میگم اگه باشی 80 درصد اونو یاد میگیری .
دیدم بارگذاری ومحاسبات رو هم انجام میده . حالا تا چه حدی رو نمیدونم ولی اگه این طور باشه که تغییر و اصلاح محاسبات مستقیم تو نقشه اعمال میشه . :smile: خیلی جالب بود

mahdirezaiyan

عضو جدید
مشکل در نمایش متریال آب داخل استخر

مشکل در نمایش متریال آب داخل استخر

سلام استاد ناصر

یه سوال از خدمتتون داشتم اگه به این تصویر نگاه کنین

تصویر استخر رو که با رنگ آبی نشون داده شده میبینید
برای سایت این زمین من از site-grass استفاده کردم
متریال اون قسمت کف استخر رو هم که یه کف معمولی ساختم و water از نوع swiming pool در نظر گرفتم
مشکل اینجا خودشو نشون میده که وقتی رندر می گیرم

سبزه های کف سایت بجای آب داخل استخر دیده میشه البته چون متریال آب هست شفافه و وقتی هم که سایت زیر رو مخفی میکنم و رندر میکنم باز هم همون مشکل البته اینبار با رنگ خاکستری داخل استخر دیده میشه که البته چون این طرح حالت معماری داره استخر عمق نداره و فقط میخوام تو رندر حالت آب رو نشون بده ممکنه بفرمائید کدوم مسیر رو اشتباه رفتم
با تشکر

rasool.civil

مدیر بازنشسته
اهان اینو میگی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یا در واقع اهه این دیگه چیه ؟؟؟؟؟
خب راستش من یه کم کم توجه هستم و معمولا یکراست میرم همونجایی که میخوام و به اطراف توجه ندارم .
یکی از سرگرمیهای دختر من اینه که ازم بپرسه چی مثلا به خونه اضافه شده که تقریبا هیچ وقت نمیدونم و اوج این سرگرمی وقتی هست که میگم مثلا فلان چیز که میفهمم نه خیر این شیئ اضافه نشده فقط جا به جا شده . خب دیگه
در هر صورت کسانی که این درست کردن ممنونم میدونم زحمت کشیدن در جهت دلگرم کردن بنده .

من اسمم رو خودمه جانم بدونم یاد میگیرید برام دلچسب تر هست بقیه رو ولکن ;)

سوالات رو هم بپرس . این که میگم یه دفعه نیاید بپرسید منظورم اینه که سعی کنید چون اونطوری تجربه بهتری هست براتون . وگرنه اگه سوال باشه و بتونم جواب بدم بحث باز تر میشه شاید اصلا به یه چیز جدید تر رسیدیم و من این دوست دارم .
بعدش هم اینکه ممکنه یه چیزی به خاطر اینکه میدونم رو سهل انگاری کنم و نگم یا کم توضیح بدم . خب شما اگه به اشکال بر میخورید نشون میده که من اشتباه کردم و باید توضیح بیشتر میدادم . سوال شما باعث میشه بفهمم چقدر میدونی یا چقدر نمیدونی .
یا اصلا یه چیزی که من خیلی دوست دارم اینه که یکی از دوستان بیاد و یه راه بهتر ارایه کنه که مثلا اگه فلان کار کنیم بهتره یا با یه دستور دیگه راه بهتر و کوتاهتری رو میشه رفت یا یه چیز دیگه که مثلا اصولی تره .
خب من هم که همه چیز رو نمیدونم . اگه اینطوری باشه من متخصص اتوکد - رویت MEP civil 3D - راینو - اسکچ اپ و یه چند تا چیز دیگه هم هستم .
راستی دیروز راهنمای رویت سازه رو از سایت اتودسک گرفتم و یه نگاه سرسری بهش کردم دیدم خیلی از مباحث ترسیم با نسخه معماری فاصله نداره . فقط عناصر بتنی رو میشد میلگرد ها رو تعریف کرد و فلزی ها رو هم اتصالات رو باید دوبعدی ترسیم کنی ظاهرا .
یعنی همین جا که معماری رو من میگم اگه باشی 80 درصد اونو یاد میگیری .
دیدم بارگذاری ومحاسبات رو هم انجام میده . حالا تا چه حدی رو نمیدونم ولی اگه این طور باشه که تغییر و اصلاح محاسبات مستقیم تو نقشه اعمال میشه . :smile: خیلی جالب بود
سلام
بالاخره اینم واسه خودش یه عنوانه ،حالا درسته تو دنیای مجازی ولی تو واقعیت یه چیزی هست که اینجا این عنوانو دارید دیگه
درمورد نسخه سازه همون 80 درصد که گفتید درسته واقعا شبیه هم درست کردن
یه چیزایی در مورد رابطه رویت سازه با ایتبس شنیدم
شنیدم وقتی با ایتبس تحلیل میکنیم میتونیم از رویت نقشه هاشو بگیریم
حالا نمیدونم دقیق چه جوریاس
ولی یه چیزی بگم
من اتوکد استراکچر گرفتم
خیلی به نظرم جالب تر و بهتر بود
مثلا انواع تیر و ستون یا پله با میلگرد گذاری و خاموت گذاری های مختلف (طبق آیین نامه ACI) رو تو کمتر از 1 دقیقه میتونیم بکشیم،اونم چه کشیدنی:)
اگه خودتون نقشه های سازه میکشید حتما نصب کنید یا به دوستان معرفی کنید

rasool.civil

مدیر بازنشسته
راستی مهندس
وقتی دیوار کل طبقات رو یه تیکه بکشیم برش اشتباه نمیشه؟ یعنی نشون میده دیوار از توی سقف رد شده،تو واقعیت که اینجوری نیست
و در مورد فمیلی
من اون فمیلی ساده رو ساختم
اگه بخوایم ضخامت هم داشته باشه باید چیکار کرد؟

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
سلام استاد ناصر

یه سوال از خدمتتون داشتم اگه به این تصویر نگاه کنین

تصویر استخر رو که با رنگ آبی نشون داده شده میبینید
برای سایت این زمین من از site-grass استفاده کردم
متریال اون قسمت کف استخر رو هم که یه کف معمولی ساختم و water از نوع swiming pool در نظر گرفتم
مشکل اینجا خودشو نشون میده که وقتی رندر می گیرم

سبزه های کف سایت بجای آب داخل استخر دیده میشه البته چون متریال آب هست شفافه و وقتی هم که سایت زیر رو مخفی میکنم و رندر میکنم باز هم همون مشکل البته اینبار با رنگ خاکستری داخل استخر دیده میشه که البته چون این طرح حالت معماری داره استخر عمق نداره و فقط میخوام تو رندر حالت آب رو نشون بده ممکنه بفرمائید کدوم مسیر رو اشتباه رفتم
با تشکر

:smile::smile::smile: خوبه خوبه
فکر کنم که شما متریال اب رو درست تعریف نکردی . اصولا ساختن اب شفاف امکان نداره تقریبا ولی میتونی یه اب نه چندان بد درست کنی
برو توی منوی متریال و از روی دیفالت یدونه دبل کن بعد بیا توی منوی render apearence روی دکمه replace بزن از منوی liquid یه اب انتخاب کن و بهش موج هم بده بعد render کنی نتیجه بهتر میشه .

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
سلام
بالاخره اینم واسه خودش یه عنوانه ،حالا درسته تو دنیای مجازی ولی تو واقعیت یه چیزی هست که اینجا این عنوانو دارید دیگه
درمورد نسخه سازه همون 80 درصد که گفتید درسته واقعا شبیه هم درست کردن
یه چیزایی در مورد رابطه رویت سازه با ایتبس شنیدم
شنیدم وقتی با ایتبس تحلیل میکنیم میتونیم از رویت نقشه هاشو بگیریم
حالا نمیدونم دقیق چه جوریاس
ولی یه چیزی بگم
من اتوکد استراکچر گرفتم
خیلی به نظرم جالب تر و بهتر بود
مثلا انواع تیر و ستون یا پله با میلگرد گذاری و خاموت گذاری های مختلف (طبق آیین نامه ACI) رو تو کمتر از 1 دقیقه میتونیم بکشیم،اونم چه کشیدنی:)
اگه خودتون نقشه های سازه میکشید حتما نصب کنید یا به دوستان معرفی کنید

قبوله اقا :smile:
نه سازه نمیکشیم ولی هر چی میکشیم از سازه و تاسیسات هست :smile:

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
راستی مهندس
وقتی دیوار کل طبقات رو یه تیکه بکشیم برش اشتباه نمیشه؟ یعنی نشون میده دیوار از توی سقف رد شده،تو واقعیت که اینجوری نیست
و در مورد فمیلی
من اون فمیلی ساده رو ساختم
اگه بخوایم ضخامت هم داشته باشه باید چیکار کرد؟

این جزییات هست .
همون که گفتم باید یه تصمیم مهم بگیری .
اگه نقشه برای طرح و سه بعدی باشه یه جوریه برای اجرا باشه یه جور .
راستش برای نقشه اجرایی ما یه فرم دیگه اصلا ترسیم میکنیم و دیوار و سقف و کف و تهیه میکنیم . اینا رو الان نمیگم چون واقعا قاطی میشه .
نقشه اجرایی خب چون جزییات داره ترسیمش متفاوت و پیچیده تره . این طوری بگم هم خیلی کند میریم جلو هم اینکه حوصله حضار محترم سر میره .
بزار این بحث ها رو وقتی نرم افزار تموم شد و خبره شدید اصلا یه تاپیک فنی میزنیم و این معماری ها رو هم توش راه نمیدیم . بگذار هی رندر کنن .:smile:

اون فمیلی ساده هم ضخامت داره . یعنی یه برش از یه سطح چهارگوش هست . حالا این ضخامت سنگ یا چوب یا هر متریالی که دوست داشته باشید هست .

mahdirezaiyan

عضو جدید
مشکل دس تغییر سایز فمیلی

مشکل دس تغییر سایز فمیلی

آقا ناصر عزیز سلام
ممنون که جوابمو دادین
من یه مدل فمیلی از سایت رویت سیتی گیر آوردم نتونستم سایزشو کوچیک کنم یعنی تو فمیلی ادیتور که میرم scale بعد از انتخاب فمیلی غیر فعال میشه
البته تو قسمتی که نوشته edit revolve میشه تک تک عناصر ترسیمی رو انتخاب کرد و ادیت کرد ولی بر حسب اینکه انتخاب بشه و کل شکل با مقیاس کوچیک بشه قبول نمیکنه در صورت امکان یه بررسی بفرمائید . این عکسش هست و خودشم یه فایل زیپ ضمیمه شده

موفق باشید

پیوست ها

• fountain_6234.zip
    252.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

rasool.civil

مدیر بازنشسته
این جزییات هست .
همون که گفتم باید یه تصمیم مهم بگیری .
اگه نقشه برای طرح و سه بعدی باشه یه جوریه برای اجرا باشه یه جور .
راستش برای نقشه اجرایی ما یه فرم دیگه اصلا ترسیم میکنیم و دیوار و سقف و کف و تهیه میکنیم . اینا رو الان نمیگم چون واقعا قاطی میشه .
نقشه اجرایی خب چون جزییات داره ترسیمش متفاوت و پیچیده تره . این طوری بگم هم خیلی کند میریم جلو هم اینکه حوصله حضار محترم سر میره .
بزار این بحث ها رو وقتی نرم افزار تموم شد و خبره شدید اصلا یه تاپیک فنی میزنیم و این معماری ها رو هم توش راه نمیدیم . بگذار هی رندر کنن .:smile:

اون فمیلی ساده هم ضخامت داره . یعنی یه برش از یه سطح چهارگوش هست . حالا این ضخامت سنگ یا چوب یا هر متریالی که دوست داشته باشید هست .
من میمیرم واسه اون تاپیک فنی:D

mahdirezaiyan

عضو جدید
سلام استاد ناصر
میخواستم بپرسم از خدمتتون وقتی که زمین اینطوری کج هست

و نسبت به شمال زاویه داره Grid رو چطور باید بزنیم آیا اونا هم نسبت به زمین زاویه دار میشه و یا نه کاملا عمودی و افقی ترسیم میشن؟
با تشکر