رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

mahdirezaiyan

عضو جدید
لود کردن فمیلی از یک پروژه به پروژه دیگر

لود کردن فمیلی از یک پروژه به پروژه دیگر

سلام آقا ناصر
اگه فایل یک پروژه رو تو رویت باز کنیم و ببینیم که یک فمیلی خوب توی اون فایل هست چطوری اون فمیلی رو توی پروژه خودمون لود کنیم؟
با تشکر

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سلام
خودم اون لینکو پیدا کردم
ولی نرم افزارش واسه دانلود جایی گیر نمیاد
حداقل من که پیدا نکردم،ولی خیلی جالبناکه اگه گیر بیاد

ناصر نقدی

متخصص نرم افزار معماری REVIT
کاربر ممتاز
سلام آقا ناصر
اگه فایل یک پروژه رو تو رویت باز کنیم و ببینیم که یک فمیلی خوب توی اون فایل هست چطوری اون فمیلی رو توی پروژه خودمون لود کنیم؟
با تشکر

اگه سیستم فمیلی باشه مثل دیوار سقف و کف میتونید از منوی manage <transfer proect standadrd به شرطی که هر دوتا فایل باز باشه هر فمیلی سیستمی رو توی اون یکی لود کنید .
فمیلی لود کردنی رو هم راحت انتخاب کنید و کپی پیست کنید . ( سیستمی ها رو هم میتونید کپی پیست کنید )

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
سلام
دتایل با جزییات میخوام
حالا از پلان یا برش
مثلا همون محل اتصال رو با جزییاتش نشون بده​

اینکه محل اتصال با جزییاتش رو نشون بده رو نمیفهمم . یعنی بهتون دیتیل بده ؟؟ :eek:

دیتیل رو باید طرح و ترسیم کنید . اگه اینطوری بود که دیگه من مینشستم با کامپیوترم فقط گیم میزدم :smile: ( ولی شاید توی رویت 2090 این کار رو بکنن شایدم زودتر :smile: )

همون چیزی که ترسیم کردید رو بزرگتر بهتون میده تا بی زحمت روش دیتیل بگذارید . اگه کسی گفته که خودش دیتیل هم میده شایعه هست و من قویا تکذیب میکنم . حتی این material takeoff هم که مدعی هست مصالح مصرفی رو به صورت جدول میده اینقدر خنگ هست که بعضی وقتها میره رو اعصاب چه برسه به جزییات . نرم افزاره بابا از کجا بدونه اونجا دیتیلش چی میشه . هزار جور میتونه دیتیل داشته باشه .
این چیزی بود که از جمله شما من برداشت کردم اگه چیز دیگه منظورتون هست رو توضیح بیشتر بدید تا جواب بهتری بدم

آخرین ویرایش:

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
من هم چند وقتیه که این تاپیک رو دارم دنبال میکنم... اما فعلا" چون مشغول تمرین اسکیس واسه آزمون ارشدم نمیرسم تمریناتو انجام بدم. برای همینم سوالی واسم پیش نیومده که بپرسم یا کلا" مشارکت داشته باشم... از بعد از اسکیس در خدمتم... ممنون از شما و استاد velkon عزیز:w27:

میبینم اسمتون رو اون پایین . باعث دلگرمی هست .
منظور همون مشارکت هست تا اینطوری تاپیک ارواح نباشه . حالا من و اقای رضاییان و اقا رسول و همچنین خانم مهناز سعی داریم ارواح رو فراری بدیم ولی دوستان بیشتر باشن خب مباحث دلچسب تر میشه .
اما در کل دوستان باید خودشون مایل به مشارکت باشن ما هم سعی میکنیم

rasool.civil

مدیر بازنشسته
اینکه محل اتصال با جزییاتش رو نشون بده رو نمیفهمم . یعنی بهتون دیتیل بده ؟؟ :eek:

دیتیل رو باید طرح و ترسیم کنید . اگه اینطوری بود که دیگه من مینشستم با کامپیوترم فقط گیم میزدم :smile: ( ولی شاید توی رویت 2090 این کار رو بکنن شایدم زودتر :smile: )

همون چیزی که ترسیم کردید رو بزرگتر بهتون میده تا بی زحمت روش دیتیل بگذارید . اگه کسی گفته که خودش دیتیل هم میده شایعه هست و من قویا تکذیب میکنم . حتی این material takeoff هم که مدعی هست مصالح مصرفی رو به صورت جدول میده اینقدر خنگ هست که بعضی وقتها میره رو اعصاب چه برسه به جزییات . نرم افزاره بابا از کجا بدونه اونجا دیتیلش چی میشه . هزار جور میتونه دیتیل داشته باشه .
این چیزی بود که از جمله شما من برداشت کردم اگه چیز دیگه منظورتون هست رو توضیح بیشتر بدید تا جواب بهتری بدم
سلام آقا ناصر
حالا محل اتصال نه ولی دیگه مثلا یه دیوار یا سقف که ما براش همه متریالو ضخامت تعریف میکنیم رو که باید دتایل بده،اگه نده پس چرا اینارو تعریف میکنیم؟؟
بعدشم من توی هلپ سرچ زدم create detail بعد یه صفحه با این عنوان دیدم create derafted details تو این صفحه یه کلیپی خودشون گذاشته بودند اونو دیدم فکر کردم دتایلو میده
اینجوری پس ما باید دتایلو بکشیم
ذخیره کنیم
بعد به اون قسمتی که علامت میزنیم (callout) اختصاصش بدیم؟؟
یه سوال دیگه
من تو این متریالها مشکل دارم
مثلا گچ و خاک چی میشه؟؟یا ملات ماسه سیمان،یا مثلا رابیتس داریم یه جا چیکار کنیم؟

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
سلام آقا ناصر
حالا محل اتصال نه ولی دیگه مثلا یه دیوار یا سقف که ما براش همه متریالو ضخامت تعریف میکنیم رو که باید دتایل بده،اگه نده پس چرا اینارو تعریف میکنیم؟؟
بعدشم من توی هلپ سرچ زدم create detail بعد یه صفحه با این عنوان دیدم create derafted details تو این صفحه یه کلیپی خودشون گذاشته بودند اونو دیدم فکر کردم دتایلو میده
اینجوری پس ما باید دتایلو بکشیم
ذخیره کنیم
بعد به اون قسمتی که علامت میزنیم (callout) اختصاصش بدیم؟؟
یه سوال دیگه
من تو این متریالها مشکل دارم
مثلا گچ و خاک چی میشه؟؟یا ملات ماسه سیمان،یا مثلا رابیتس داریم یه جا چیکار کنیم؟

اینا رو که تعریف میکنی جزییات ترسیم هست که مثلا دیوار رو با نازک کاری بکشه یا برش بزنه جزییات ساخت که نیست بابا . جزییات ساخت باید طرح بشه .
اونی رو هم که توی هلپ دیدی مال اینه که چون شرکتها ارشیو جزییات تیپ از قدیما دارن که با اتوکد کشیدن بتونن توی رویت بیارن و ریفرنس بدن . چون این برنامه سابقه اتوکد رو که نداره .
توی اون متریالها چه مشکلی داری ؟
رابیتس مثلا چی میشه که مشکله یا گچ و خاک ؟
فکر کنم باید برم سراغ ترسیمات دو بعدی و اینا رو بگم . راستش فعلا حال و حوصله ندارم شما ها هم که دارید امتحان میدید و فرصت ندارید حالا بعدا یه کاریش میکنیم

rasool.civil

مدیر بازنشسته
اینا رو که تعریف میکنی جزییات ترسیم هست که مثلا دیوار رو با نازک کاری بکشه یا برش بزنه جزییات ساخت که نیست بابا . جزییات ساخت باید طرح بشه .
اونی رو هم که توی هلپ دیدی مال اینه که چون شرکتها ارشیو جزییات تیپ از قدیما دارن که با اتوکد کشیدن بتونن توی رویت بیارن و ریفرنس بدن . چون این برنامه سابقه اتوکد رو که نداره .
توی اون متریالها چه مشکلی داری ؟
رابیتس مثلا چی میشه که مشکله یا گچ و خاک ؟
فکر کنم باید برم سراغ ترسیمات دو بعدی و اینا رو بگم . راستش فعلا حال و حوصله ندارم شما ها هم که دارید امتحان میدید و فرصت ندارید حالا بعدا یه کاریش میکنیم
آها خوب همینم خوبه:d
ولی تو هلپ اون جزیاتی که Insert کرد با پسوند رویت بود نه اتوکد
مشکل متریال،منظورم اینه که مثلا جاییکه سرامیک داریم متریال ceramic استفاده میکنیم دیگه
حالا اگه گچ و خاک باشه از کدوم متریال؟؟یا جاییکه رابیتس استفاده میکنیم لازم نیست تعریف بشه توی ترسیمات؟اگه باید تعریف بشه چی بذاریم رابیتس داره رویت؟
یه مشکل دیگه :
مثلا دیوار خارجی با نما سنگی گذاشتیم و سقفم واسه طبقات تعریف میکنیم(از روش تنبلی)
حالا این وسط دیوار طبقه بالا و پایین خالیه،اینو باید چی کار کرد؟روش باید نما بیاد
مثل این عکس

این یه تیکه رو پارتی بازی کن :D

mahdirezaiyan

عضو جدید
منابع آموزش

منابع آموزش

سلام آقا ناصر عزیز امیدوارم که خوب و سرحال ببینیمتون
یه سوال داشتم از خدمتتون آیا شما جهت یادگیری رویت فقط به کتابهایی که معرفی شد اکتفا کردین؟ منابع یادگیری خودتون رو میشه بفرمائید

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
موضوعی باعث ازردگی بسیار برای بنده شده .
از دوستانی که این مدت با من همراه بودن نهایت سپاس رو دارم
اقای رسول
چشم جواب سوال شما رو مینویسم و براتون ایمیل میکنم ( از اقای رضاییان یاد گرفتم )
عکسی که شما انتخاب کردیدبرای اواتار خودتان جمله زیبایی داره به این مضمون که
"دو چیز انتها ندارد کائنات و حماقت انسان . در مورد اولی مطمئن نیستم ولی دومی رو مطمئنم ."
با اجازه من یه مورد سوم رو هم اضافه کنم و اونم بی معرفتی بعضی از ادما هست . البته الان من خودمو جزو گروه دوم میبینم بد جوری :smile:
خانم مهناز
بنده هنوز شرمنده شما هستم
اقای رضاییان
اون دوتا کتاب جزو بهترین ها هستند اما خود اتودسک هم منابع خوبی داره که به صورت pdf هست و میتونی دانلود کنی . سایت های خارجی هم زیاده برو توی صفحاتشون مثل همینجا و چیزای بهنر از این که من نوشتم رو زیاد میبینی :smile: . بقیه هم تجربه هست
خانم رها و اقای بینهایت ام - خیلی مخلصیم

mahdirezaiyan

عضو جدید
سپاس

سپاس

آقا ناصر عزیز ممنونیم که تو این مدت اطلاعات ناب و با ارزشی رو که با زحمت بدست آوردین در اختیار بچه ها قرار دادین در ضمن یه ایمیل براتون زدم
موفق و پیروز باشید

raha

مدیر بازنشسته
استاد این کتاب رو شما دیدین؟ اگه آره. چطوره به نظرتون؟

کتاب مذکور در دوره بیست و سومین نمایشگاه کناب تهران رونمایی گردید و مورد استقبال علاقه مندان و متخصصین قرار گرفت تا موجب بهرمندی علاقه مندان به نرم افزار های کاربردی و بروز مهندسی عمران - سازه ، معماری و نقشه کشی گردد. کتاب مذکور دارای 2 عدد DVD آموزشی می باشد.

نام کتاب: آموزش کاربردی Revit STRUCTURE

سطح کتاب: متوسط و پیشرفته

rasool.civil

مدیر بازنشسته
استاد این کتاب رو شما دیدین؟ اگه آره. چطوره به نظرتون؟

کتاب مذکور در دوره بیست و سومین نمایشگاه کناب تهران رونمایی گردید و مورد استقبال علاقه مندان و متخصصین قرار گرفت تا موجب بهرمندی علاقه مندان به نرم افزار های کاربردی و بروز مهندسی عمران - سازه ، معماری و نقشه کشی گردد. کتاب مذکور دارای 2 عدد DVD آموزشی می باشد.

نام کتاب: آموزش کاربردی Revit STRUCTURE

سطح کتاب: متوسط و پیشرفته
سلام
من خودم تو نمایشگاه دیدم اینارو،شک کردم بخرم یا نه،الان پشیمونم
به نظرم کتابای خوبی بودن
این structure ولی architectur هم داشت از همین انتشارات
ولی اصلا مثل مهندس خودمون درس ندادن،کلیاتو گفته
که البته باز بهتر از هیچیه;)
مهندسم که داره حرف از رفتن میزنه:cry:

rasool.civil

مدیر بازنشسته
موضوعی باعث ازردگی بسیار برای بنده شده .
از دوستانی که این مدت با من همراه بودن نهایت سپاس رو دارم
اقای رسول
چشم جواب سوال شما رو مینویسم و براتون ایمیل میکنم ( از اقای رضاییان یاد گرفتم )
عکسی که شما انتخاب کردیدبرای اواتار خودتان جمله زیبایی داره به این مضمون که
"دو چیز انتها ندارد کائنات و حماقت انسان . در مورد اولی مطمئن نیستم ولی دومی رو مطمئنم ."
با اجازه من یه مورد سوم رو هم اضافه کنم و اونم بی معرفتی بعضی از ادما هست . البته الان من خودمو جزو گروه دوم میبینم بد جوری :smile:
خانم مهناز
بنده هنوز شرمنده شما هستم
اقای رضاییان
اون دوتا کتاب جزو بهترین ها هستند اما خود اتودسک هم منابع خوبی داره که به صورت pdf هست و میتونی دانلود کنی . سایت های خارجی هم زیاده برو توی صفحاتشون مثل همینجا و چیزای بهنر از این که من نوشتم رو زیاد میبینی :smile: . بقیه هم تجربه هست
خانم رها و اقای بینهایت ام - خیلی مخلصیم
سلام
مهندس نبینم غمتو
به خدا شرمندتم این همه این چند وقت زحمت دادم بهت و الان هیچ کاری نمیتونم واست بکنم تو این دنیای مجازی:(
ایشالا یه جوری با این مورد کنار بیای یا نمیدونم فراموشش کنی و هرکاری که به صلاحه انجام بشه
ممنون یه دنیا:gol:

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
سلام
من خودم تو نمایشگاه دیدم اینارو،شک کردم بخرم یا نه،الان پشیمونم
به نظرم کتابای خوبی بودن
این structure ولی architectur هم داشت از همین انتشارات
ولی اصلا مثل مهندس خودمون درس ندادن،کلیاتو گفته
که البته باز بهتر از هیچیه;)
مهندسم که داره حرف از رفتن میزنه:cry:

شایعه نکن بابا
فعلا حال و حوصله ندارم راستش .

mahdirezaiyan

عضو جدید
ادیت دیوار قوسی

ادیت دیوار قوسی

سلام آقا ناصر عزیز
یه سوال از خدمتتون داشتم در مورد این که نوشته بودین چطور میشه داخل یه دیوار رو سوراخ کرد یعنی ادیت پروفایل و بعد ترسیم شکل دلخواه البته این در مورد دیوارهایی که صاف هستن صادق هست ولی اگه دقت کرده باشین اگه دیوار گرد یا منحنی ترسیم کنیم امکان ادیت دیوار و برداشت یه قسمت داخل اون نیست یا شاید من ندیدم برای رفع این مشکل چه می کنید؟ البته حدث من اینه که یه فمیلی از نوع پنجره بسازیم و بعدش تو پروژه لود کنیم تا روی دیوار مورد نظر عمل کنه نظر شما چیه
موفق باشید

آخرین ویرایش:

mahdirezaiyan

عضو جدید
با سلام به همه دوستان
من سوالی برام پیش اومده چرا یه دفعه تاپیک کم فروغ شد کسی از دوستان نمیدونه آقا ناصر از چه چیزی ناراحت شدن و دیگه تشریف نمیارن؟
موفق باشید

saro64

عضو جدید
با سلام به همه دوستان
من سوالی برام پیش اومده چرا یه دفعه تاپیک کم فروغ شد کسی از دوستان نمیدونه آقا ناصر از چه چیزی ناراحت شدن و دیگه تشریف نمیارن؟
موفق باشید

منم امیدوارم این تاپیک بتونه به فعالیتش ادامه بده،از دوست عزیزمون هم اقا ناصر خواهش میکنم اگه واقعا براشون مقدوره آموزشاتشون رو ادامه بدن.

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
سلام آقا ناصر عزیز
یه سوال از خدمتتون داشتم در مورد این که نوشته بودین چطور میشه داخل یه دیوار رو سوراخ کرد یعنی ادیت پروفایل و بعد ترسیم شکل دلخواه البته این در مورد دیوارهایی که صاف هستن صادق هست ولی اگه دقت کرده باشین اگه دیوار گرد یا منحنی ترسیم کنیم امکان ادیت دیوار و برداشت یه قسمت داخل اون نیست یا شاید من ندیدم برای رفع این مشکل چه می کنید؟ البته حدث من اینه که یه فمیلی از نوع پنجره بسازیم و بعدش تو پروژه لود کنیم تا روی دیوار مورد نظر عمل کنه نظر شما چیه
موفق باشید

خب اره . ببینید نرم افزار ها که برای همه جور ترسیم دستور ندارن . باید خودتون با امکانات اون یه جوری مشکل رو حل کنید . من تا حالا به سوراخ در دیوار قوسی بر نخوردم در نتیجه راه تجربه شده ندارم ولی خب این کار رو انجام میدم تا ببینم و اتفاقا این کار ها رو دوست دارم :smile: .
اما این راهی که شما میگید عملی هست . ولی اگه این بازشو رو با پنجره بسازید تیپ این سوراخ رو توی پلان براتون میزنه چون پنجره حساب میکنه .
برای این مورد از تمپلیت casework استفاده کن . من خودم هم برای جایی که باز هست ولی ماهیت در یا پنجره نداره از این تمپلیت استفاده میکنم و نتیجه هم خوبه . چون هم سوارخ رو ایجاد کردم هم تیپ برام نمیزنه .
بکن نتیجه رو بگو تا مام بفهمیم شده یا نه .

ناصر نقدی

کاربر ممتاز

این یه تیکه رو پارتی بازی کن :D

رسول جان با پارتی بازی با جنابعالی مشکل ندارم ولی این wallsection خیلی مطلب داره .
صرف نظر از خود دیتیل نکات ترسیمی زیادی هست که باید رعایت کنید .
ببینید ادم باید چند تا تصمیم بزرگ توی زندگیش بگیره این هم یکی از اون ها هست .
مثلا از 30 - 35 سالگی باید تصمیم بگیری کمربندت رو زیر شکمت ببندی یا روی اون ( تصمیم بزرگیه :surprised: . ( من روی شکمم میبندم :smile: ) )
یا اینکه جزییات رو دو بعدی ترسیم کنید یا سه بعدی مثلا
هر کدوم مسایل خودشو داره که بسته به اینه که چکار داری میکنی و نقشه برای چه چیزی اماده میشه برای طرح و سه بعدی یا نقشه اجرایی .
این دیتیل داستان طولانی داره که لازم هست شما تمام برنامه رو از جنبه مدل سازی و ترسیمات دوبعدی بدونید .
از زیرش در نمیرم ولی اگه بخوام توضیح رو اینجا بدم که حیفه و اگه اونجا بدم خیلی چیزا رو باید بگم که از روال خارج میشیم .
خودت بودی چه میکردی رفیق .

بر سر دوراهی ( این عنوان یک فیلم هندی نیست مشکل بنده هست )
بگو تا بکنیم

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
کسی میدونه چرا اینجا این جوری شده ؟
بسته میشه و وقتی ادرس رو میزنم یه صفحه صورتی میاد و یه سری سایت که من نمیدونم چیه رو میاره . یه وقتی با .com اون میاد و .ir درسته و لی الان .ir نمیشد با . com شد .

چرا بسته میشه ؟
چند تا چیز رو اعصابمه یکیش همین بی نظمی هست .
بقیه رو هم بعدا میگم

raha

مدیر بازنشسته
کسی میدونه چرا اینجا این جوری شده ؟
بسته میشه و وقتی ادرس رو میزنم یه صفحه صورتی میاد و یه سری سایت که من نمیدونم چیه رو میاره . یه وقتی با .com اون میاد و .ir درسته و لی الان .ir نمیشد با . com شد .

چرا بسته میشه ؟
چند تا چیز رو اعصابمه یکیش همین بی نظمی هست .
بقیه رو هم بعدا میگم

استاد خب یه چند روزی باشگاه فــــیلتر بود. صفحه صورتیه هم جناب فــیلترینگ هستن دیگه!!!
.ir جدیدا فیلــتر شده و .com همزمان آزاد شد... ایشالا دیگه مشکلی نخواهیم داشت!:w05:

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
استاد خب یه چند روزی باشگاه فــــیلتر بود. صفحه صورتیه هم جناب فــیلترینگ هستن دیگه!!!
.ir جدیدا فیلــتر شده و .com همزمان آزاد شد... ایشالا دیگه مشکلی نخواهیم داشت!:w05:

اهان . چه چیزا . قبلا یه صفحه سفید بود که گنده وسطش نوشته بود و ادم باید به دوستاش هی توضیح میداد که بابا من اینکاره نیستم و اون سایت بدی نیست و از اینا :smile:
توی اون سایت های صفحه صورتی یدونه هست به نام لقمه :D
چی توش مطرح میشه رو نمیدونم :smile: اما جالب بود یعنی به جای اینجا که دوست داری بری برو اینجا ها :smile: خوبه . خوبه :smile:

saro64

عضو جدید
مباحث متفرقه تاپیک بغلی . :mad:

آقا ناصر دوستانی که دارن این تاپیک رو پیگیری می کنند ادم های متشخصی هستن که واقعا علاقمند یادگیری مباحث جدید و بروز هستن پس امیدوارم به خاطر این دوستان هم شده مباحثتونو ادامه بدید.من خودم یه مدت دیگه میرم تهران که نسخه ی اصلی و بدون مشکل رویت رو بخرم و امیدوارم شما هم کما فی سابق آموزشاتتون رو ادامه بدید.
با تشکر

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
آقا ناصر دوستانی که دارن این تاپیک رو پیگیری می کنند ادم های متشخصی هستن که واقعا علاقمند یادگیری مباحث جدید و بروز هستن پس امیدوارم به خاطر این دوستان هم شده مباحثتونو ادامه بدید.من خودم یه مدت دیگه میرم تهران که نسخه ی اصلی و بدون مشکل رویت رو بخرم و امیدوارم شما هم کما فی سابق آموزشاتتون رو ادامه بدید.
با تشکر

در متشخص بودن دوستان شک ندارم . ولی با اینکه تعداد دوستان خیلی کم هست ( از پست های اول خوب بود ببین چند تا اسم زیر نوشته ها هست ولی الان 4 یا 5 نفر . اما با اینکه مشغله کاری زیاد هم دارم باز هم سعی میکنم .
باز هم تمنا میکنم مباحث متفرقه رو توی تاپیک رفع اشکال مطرح کنید .
اگه کسی دنبال مطالب باشه خب این پست شما و من که حالشو میگیره جانم . چرا این خواهش ساده رو که چند بار هم تقاضا کردم رو رعایت نمیکنید .
بی نظمی رو دوست ندارم .:smile:

raha

مدیر بازنشسته
اهان . چه چیزا . قبلا یه صفحه سفید بود که گنده وسطش نوشته بود و ادم باید به دوستاش هی توضیح میداد که بابا من اینکاره نیستم و اون سایت بدی نیست و از اینا :smile:
توی اون سایت های صفحه صورتی یدونه هست به نام لقمه :D
چی توش مطرح میشه رو نمیدونم :smile: اما جالب بود یعنی به جای اینجا که دوست داری بری برو اینجا ها :smile: خوبه . خوبه :smile:

خب يعني ديگه رو اعصابتون نيست؟! آموزش رو ادامه ميدين؟!:w05: