رفع اشکال | دروس فنی ساختمان آزمون ارشد معماری

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز

مثلا اومدم زرنگ بازی در بیارم تن تن بشمارم
اعضای عمودی رو یادم رفت حساب کنم.
نخند، ممکنه از این بلاها سر خودتم بیاد ...:smile::smile:
من بلاهای ضایع تر سرم میاد،مثلا تست رو میخونم گزینه ۲ به نظرم درسته تو پاسخنامه میزنم گزینه ۳ :p:p:p

moomidi

عضو جدید
سلام
جزوه سازه کابلی دکتر خرسند
انتهای صفحاتش نیست ؟ خیلی کمه ها ولی میره رو مخ
کسی فایل دیگه ای از سازه کابلی داره که انتهاش هم افتاده باشه؟؟؟

mas6969

عضو جدید
سلام
دوستان ببخشید نقش بلوک سیمانی در سقف تیرچه بلوک چیه؟؟؟
آقای خرسند توی مجموعه سوالاتشون زدند نقش سازه ای داره؟؟؟؟؟؟؟ مگه نگفتیم تمام بلوک ها چه سیمانی سفالی و... نقش پرکننده رو دارند
ممنون میشم من رو از سردگمی نجات بدید

آخرین ویرایش:

pari.arch

عضو جدید
سلام
دوستان ببخشید نقش بلوک سیمانی در سقف تیرچه بلوک چیه؟؟؟
آقای خرسند توی مجموعه سوالاتشون زدند نقش سازه ای داره؟؟؟؟؟؟؟ مگه نگفتیم تمام بلوک ها چه سیمانی سفالی و... نقش پرکننده رو دارند
ممنون میشم من رو از سردگمی نجات بدید

منم فکر میکردم نقش پرکننده داشته باشه ولی تو کتاب دکتر سعیدی پور هم توضیح داده ک انتقال باره

DSC_0003.jpg

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها حلقه خارجی این ساختمان کششی هست یا فشاری؟؟ (موزه جدید آکروپلیس-کتاب سیستم های ساختمانی آینده)

7.jpg

soheil18

کاربر فعال

بچه ها حلقه خارجی این ساختمان کششی هست یا فشاری؟؟ (موزه جدید آکروپلیس-کتاب سیستم های ساختمانی آینده)

مشاهده پیوست 257198
حلقه کششیه چون باید با رانش سقف قوسی مقابله کنه.

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها:gol:میشه لطفا جواب این سوال رو بگین؟سنجش میگه گزینه 2 درسته ولی من معین میارم نه نامعین! (ببخشید سوال اصلا واضح نیس)
tttr.jpg
تعداد اعضا 29 تا میشه؟
تکیه گاه ها رو نمیتونم تشخیص بدم. یه دونه مفصلیه و یه دونه غلتکی؟ پس واکنش ها میشه 3 تا؟
تعداد گره ها 16 تاس؟
با این اوصاف معین میشه دیگه

soheil18

کاربر فعال

معماربرتر

عضو جدید
کاربر ممتاز

مشاهده پیوست 257198

حلقه فشاریه همیشه از جایی که کابل وصل شده به حلقه یه فلش به سمت بیرون میکشیم اینجا هم وقتی این کارو بکنید میبینین که کابل ها دارن حلقه را به داخل میکشند پس باعث کوتاه شدن حلقه میشه ودرنهایت حلقه فشاری میشه

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز

حلقه فشاریه همیشه از جایی که کابل وصل شده به حلقه یه فلش به سمت بیرون میکشیم اینجا هم وقتی این کارو بکنید میبینین که کابل ها دارن حلقه را به داخل میکشند پس باعث کوتاه شدن حلقه میشه ودرنهایت حلقه فشاری میشه
آخه سقف کابلی نیست،گنبد ژئودزیکه که طبیعتا رانش به سمت خارج ایجاد میکنه

moomidi

عضو جدید
سلام
این سوال واسعه هنرهای ساخت 94
به نظرم گزینه 4 رو برعکس گفته ولی تو کلید چرا گفته پاسخ 4؟؟؟

94 honre sakht.jpg

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
من وقت نکردم کتاب نانو رو بخونم :cry::cry::cry:
کتابش و که بیخیال!!! من نتونستم جزوه ش رو بخونم. جزوه دکتر خرسند منظورمه. سپیده جون 57 صفحه س. امکانش نیس یه بازه 3 یا 4 ساعته وقت بذاری برا خوندنش؟ مثلا جمعه یا پنجشنبه؟ من شاید عکساشو مرور کنم. اگه وقت شد بخونمش

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
این سوال واسعه هنرهای ساخت 94
به نظرم گزینه 4 رو برعکس گفته ولی تو کلید چرا گفته پاسخ 4؟؟؟

مشاهده پیوست 257284
4 رو شک دارم تو درک رفتار سازه گفته در خیز تند سازه تمایل به فرو ریختن به سمت داخل داره اما بابیشتر کردن فشار هوای داخل میشه جلوش رو گرفت ولی در خیز های کم دامنه نوسانات آیرودینامیکی خیلی زیاد میشه اما 2 هم درسته آخه...از ورن غشا صرف نظر میشه...ولی صورت سوال رو نگاه کنید..گفته کدوم صحیح تره!
حتما به نظرشون 4 صحیح تر اومده دیگه!! کلا از اون سوال تخیلیاست که من ترجیح میدم جواب ندم چون خودشونم نمیدونن کدوم گزینه صحیصه

کتابش و که بیخیال!!! من نتونستم جزوه ش رو بخونم. جزوه دکتر خرسند منظورمه. سپیده جون 57 صفحه س. امکانش نیس یه بازه 3 یا 4 ساعته وقت بذاری برا خوندنش؟ مثلا جمعه یا پنجشنبه؟ من شاید عکساشو مرور کنم. اگه وقت شد بخونمش
آره عزیزم اونجوری که میشه...اما فقط یه دور میرسم بخونم....اونم که فایده نداره چون همشو یادم میره...خدا کنه بدشانسی نیارم امسال زیاد ازش سوال نیاد وگرنه سر کنکور خودمو میزنم :cry:

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
آره عزیزم اونجوری که میشه...اما فقط یه دور میرسم بخونم....اونم که فایده نداره چون همشو یادم میره...خدا کنه بدشانسی نیارم امسال زیاد ازش سوال نیاد وگرنه سر کنکور خودمو میزنم :cry:
برا رشته های غیرمدیریت بیشتر از عکساش سوال اومده که عکساشم هم آسونن هم تعدادشون کمه راحت می رسی چند دور بخونی :victory: فقط یه چند تا مفهوم اولیه (مثلا ماتریس چیه روکش چیه و اینا) رو بهتره متن اولاشو بخونی که معنی توضیحات عکسا برات مبهم نباشه ... البته من جزوه استاد خرسندو فرصت نکردم ببینم ولی فک نکنم فرق زیادی داشته باشه با جزوه من

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام:gol:. بچه ها میشه لطفا این سوالارو جواب بدین؟
جواب این سوال پیمانکار میشه؟
yyyh.jpg
سوال بعدی اینکه تو نمودار مسیر حرکت افقی خورشید در آسمان، عرض جغرافیایی و اینکه نیمکره شمالی یا جنوبی هست رو چطوری تشخیص میدیم؟
622495_wGeTGZxo.jpg

moomidi

عضو جدید
سلام
سوال اول که پیمانکاره.
سوال دوم :
ما برای هر عرض جغرافیایی یدونه از این شکلا داریم .مثلن تو همین عکسی که شما گذاشتید اگر دقت کنید در بالا سمت راست نوشتهlatitude 40n
یعنی 40 درجه شمالی

soheil18

کاربر فعال

مشاهده پیوست 257357

سلام
بله، بطور کلی تهیه طرح جانمایی و تجهیز کامل کارگاه به عهده پیمانکار است.

moomidi

عضو جدید
البته سولی هم خودم تو این مبحث داشتم که خوب شد الان یادم افتاد:
در زاویه جهت تابش (زاویه جهت نما)
مقدار از -180 تا +180 داریم
آیا منظور از + و - شمالی و جنوبی بودن اونه؟اگر بله کدوم شمالی و کدوم جنوبیه؟

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
سوال اول که پیمانکاره.
سوال دوم :
ما برای هر عرض جغرافیایی یدونه از این شکلا داریم .مثلن تو همین عکسی که شما گذاشتید اگر دقت کنید در بالا سمت راست نوشتهlatitude 40n
یعنی 40 درجه شمالی
:w27:....آخه تو سوال کنکور 90 ننوشته، منم قبلا هم با همین عرض جغرافیاییش مشکل داشتم. تو سوال کنکور 90 گفته نیمکره شمالیه یا جنوبی؟!:confused:
مشاهده پیوست 257357

سلام
بله، بطور کلی تهیه طرح جانمایی و تجهیز کامل کارگاه به عهده پیمانکار است.
:gol::w27:
البته سولی هم خودم تو این مبحث داشتم که خوب شد الان یادم افتاد:
در زاویه جهت تابش (زاویه جهت نما)
مقدار از -180 تا +180 داریم
آیا منظور از + و - شمالی و جنوبی بودن اونه؟اگر بله کدوم شمالی و کدوم جنوبیه؟
نه، منظورش از منفی و مثبت شرقی و غربیه.....به طرف شرق مثبته به طرف غرب منفی

Alaleh E

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 257357
سوال بعدی اینکه تو نمودار مسیر حرکت افقی خورشید در آسمان، عرض جغرافیایی و اینکه نیمکره شمالی یا جنوبی هست رو چطوری تشخیص میدیم؟
مشاهده پیوست 257358
عرض جغرافیایی رو دقیق نمیشه تشخیص داد، فقط حدودی، اما نیمکره شمالی و جنوبی ، اگه تقعر نمودار به بالا بود مث این، شمالیه، اگه تقعر به پایین بود جنوبی

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
عرض جغرافیایی رو دقیق نمیشه تشخیص داد، فقط حدودی، اما نیمکره شمالی و جنوبی ، اگه تقعر نمودار به بالا بود مث این، شمالیه، اگه تقعر به پایین بود جنوبی
:cry:......:gol::gol::love::w33:
بچه ها جواب این سوال چی میشه؟
yyyyu.jpg

بالا